PDA

View Full Version : ΖΩΗ ΣΕ ΜΙΑ ΚΛΩΣΤΗ



AFROPANTELOS
11/01/2007, 16:19
Προχτες το βραδυ επεστρεφα απο Αθηνα με τον υιο μου.

Οταν φτασαμε κοντα στην Λαμια εκει που ειναι η διασταυρωση για Μπραλο -Αμφισα ο δρομος για ενα μικρο κοματι εχει νησιδα, δυο ΜΑΛΑΚΕΣ αντι να περασουν δεξια απο την νησιδα περασαν στο αντιθετο ρευμα και παραλιγο να συγκρουστουμε μετωπικα που αν γινοταν αντε γεια Αφροπαντελο μαζι με τον υιο σου.

Ο υιος μου ο οποιος οδηγουσε τρελαθηκε και με το ζορι τον επεισα να μην κανει αναστροφη για να τους πιασουμε, επειδη ειχε κινηση και θα διακινδυνευαμε ενα αλλο ατυχημα.

Μα ποσοι μαλακες τελικα κυκλοφορουν στο δρομο σαν πραγματικοι ΧΑΡΟΙ;

Οπως λενε και στον τοπο μου - να ληψει η ωρα η κακια να ζησω χιλια χρονια.:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

zoropatra
11/01/2007, 17:30
τι να πεις τωρα!!!


ποσοι μαλακες κυκλοφορουν ελευθεροι δεν ξερω!!!!

τι ψαχνεις να βρεις δεν υπαρχει λογος.....οσο ειμαστε τυχεροι ειναι καλα........

πλεον εξαρτομαστε απο τους αλλους στον δρομο!!!

jimmis77
11/01/2007, 18:10
αστα να πανε...εγω που περναω, σχεδον καθε μερα ,να δεις τι βλεπουν τα ματια μου...
οταν φτανω στο σημειο αυτο, πηγαινω σαν κοτα και τα ματια μου 14:eyepop:

TROOPER
12/01/2007, 13:14
:a02: :a02: :a02:

ermis21
21/01/2007, 11:39
Προ δεκαετίας περίπου πήγαινα λαΐκή με τον πατέρα μου. 5 τα ξημερώματα νύχτα στην εθνική. Εκεί που πηγαίναμε εμπόδιο μπροστά μας. Κάνει δεξιά ο πατέρας μου και περνάμε μια τέντα πάγκου λαΐκής με τα σίδερα της :uplate:. Μετά από κανά χιλιόμετρο βλέπω κάτι πολύ περίεργο...φώτα στην αριστερή λωρίδα να κατευθύνονται προς το μέρος μας... :eyepop:


Ο κοιμισμένος λαϊκατζής ξύπνησε και είπε να γυρίσει να την πάρει....και διάλεξε την αριστερή λωρίδα του αντίθετου ρεύματος για να αναζητήσει αυτό που είχε χάσει...και μιλάμε για την Ε.Ο. Αθηνών-Κορίνθου...

ASTRAKITCAR
22/01/2007, 13:11
ολα για το μεροκαματο....

αυτο το μεροκαματο και αυτοι οι επαγγελματιες....

zireous
28/01/2007, 23:05
-Ναι, κυρ μπάτσος εκεί;

-Μάστα.

-Προχτες το βραδυ επεστρεφα απο Αθηνα με τον υιο μου. Οταν φτασαμε κοντα στην Λαμια εκει που ειναι η διασταυρωση για Μπραλο -Αμφισα ο δρομος για ενα μικρο κοματι εχει νησιδα, δυο ΜΑΛΑΚΕΣ αντι να περασουν δεξια απο την νησιδα περασαν στο αντιθετο ρευμα και παραλιγο να συγκρουστουμε μετωπικα... (είχαν πινακίδα με αριθμό κυκλοφορίας τάδε).

-Μάστα.

-Θα κάνετε τίποτα γι' αυτό;

-Μάστα.

-Η συζήτηση που κάνουμε ηχογραφείται και θα παιχτεί στο ραδιόφωνο σύντομα...

-...Σπεύδουμε τάχυστα κύριε, μην ανησυχείτε, θα τους πιάσουμε αμέσως...

Μάλλον στα ανέκδοτα δε κολλάει και πολύ...