PDA

View Full Version : Ερωτηση...



el_hymador
11/01/2007, 17:43
Την εβαλα και στις γενικες , αλλα την εφαγε το μαυρο σκοταδι....

ξερει κανενας ducatista αν κλεβουν τα κοντερ των ducati? συγκεκριμενα ενος monster 900 ie?

οδηγησα ενα σημερα το πρωϊ και αποκλειεται να κρυβει τοσο καλα τα χιλιομετρα....δεν ξερω ...για πειτε...

dessert
11/01/2007, 21:30
Τι εννοείς "κρύβει";;;;:confused:

Την δικιά μου την έχω μετρήσει και ζεν παίζει. Επίσεις έχω μετρήσει ένα 1000ss και μία 749 και δεν είδα πάνω απο 5 χλμ διαφορά... :look:



Γκιατί;;;

kostom
11/01/2007, 21:45
Άν θυμάμαι καλά σίγουρα η APRILIA και
ίσως και η DUCATI σε ορισμένα μοντέλα
χρησιμοποίησαν ταχύμετρα με μηχανισμό
της Valeo και είχανε μια ελάχιστη απόκλιση
της τάξης του 3% περίπου.....:confused:
Άρα σχεδόν αμελητέα απόκλιση...


74297

el_hymador
11/01/2007, 22:58
Μαλιστα....τοτε κυριοι μιλαμε για τα πιο κρυβο χιλιομετρικα μηχανακια....

Θυμαμε ενα Multistrada που δοκιμασα , εκανα πανω - κατω την Κυμης - Γαλατσιου ...στο κατεβασμα περναω απο την ανισοπεδη που εχουν φτιαξειο στο υψος του ΟΑΚΑ ....νομιζα οτι παω 100-120....κοιταω κοντερ 160!!!

Σημερα παλι παιρνω για βολτα ενα Μ900.... γυμνο μηχανακι λεω και μονο με τον αερα θα την ακουσω....εβλεπα το κοντερ στα 180 και ειχα αισθηση οτι πηγαινα 140...

μοναδικος μαρτυρας της ταχυτητας , το μακελιο που γινοταν απο μηχανικους θορυβους(κακια...)

ευγε...:wave2:

el_hymador
11/01/2007, 23:00
Μαλιστα....τοτε κυριοι μιλαμε για τα πιο κρυβο χιλιομετρικα μηχανακια....

Θυμαμε ενα Multistrada που δοκιμασα , εκανα πανω - κατω την Κυμης - Γαλατσιου ...στο κατεβασμα περναω απο την ανισοπεδη που εχουν φτιαξειο στο υψος του ΟΑΚΑ ....νομιζα οτι παω 100-120....κοιταω κοντερ 160!!!

Σημερα παλι παιρνω για βολτα ενα Μ900.... γυμνο μηχανακι λεω και μονο με τον αερα θα την ακουσω....εβλεπα το κοντερ στα 180 και ειχα αισθηση οτι πηγαινα 140...

μοναδικος μαρτυρας της ταχυτητας , το μακελιο που γινοταν απο μηχανικους θορυβους(κακια...)

ευγε...:wave2:


ωραιο ηταν!! στην μπριζα μπαινω η για το Gτ1000 , η για το SPORT 1000 biposto , αλλα με την καρατιμονα του GT...ιδια τιμονοπλακα νομιζω εχουν...

dirtbird
12/01/2007, 06:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador

μοναδικος μαρτυρας της ταχυτητας , το μακελιο που γινοταν απο μηχανικους θορυβους(κακια...)

ευγε...:wave2:


..

Περίεργο....


Πριν λίγο καιρό οδήγησα το πιθανόν πιο ταλαιπωρημένο Multistrada 620 που υπάρχει εν Ελλάδι (που έχουν κάνει τεστ όλα τα περιοδικά, και έχει χρησιμοποιηθεί σαν test ride και demo σε διάφορα events) και τώρα ανήκει σε κάποιο περιοδικό.

Πέρα από το γεγονός ότι άλλαξε εντελώς η γνώμη μου για τη συγκεκριμμένη σειρά -θετικά- δεν παρατήρησα κανέναν ιδιαίτερο μηχανικό θόρυβο.


Μήπως οδήγησες ξηροκάμπανο? :confused: :confused:

el_hymador
12/01/2007, 09:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Περίεργο....


Πριν λίγο καιρό οδήγησα το πιθανόν πιο ταλαιπωρημένο Multistrada 620 που υπάρχει εν Ελλάδι (που έχουν κάνει τεστ όλα τα περιοδικά, και έχει χρησιμοποιηθεί σαν test ride και demo σε διάφορα events) και τώρα ανήκει σε κάποιο περιοδικό.

Πέρα από το γεγονός ότι άλλαξε εντελώς η γνώμη μου για τη συγκεκριμμένη σειρά -θετικά- δεν παρατήρησα κανέναν ιδιαίτερο μηχανικό θόρυβο.


Μήπως οδήγησες ξηροκάμπανο? :confused: :confused:

οχι κανενα δεν ηταν ξηροκαμπανο...ειχα οδηγησει ενα 900ss με ξηροκαμπανο , το παλιο οχι

την μαλακια του Terblanche...και τα ειχα δει ολα ....


ενταξει , πλακα κανω , σιγουρα ομως συνηθισμενος οπως ειμαι απο την λειτουργια του

τετρακυλινδρου Honda που οδηγω , ε τα ducatι τα ακους λιγο παραπανω....


ξερεικανει τιμη για αυτο? νομιζω δεν εχει ερθει ακομα....


74343

dessert
12/01/2007, 09:15
:cry: 12600? :cry:




:bawl: :bawl: :bawl:



σνιφ!:look:

el_hymador
12/01/2007, 09:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από dessert
:cry: 12600? :cry:




:bawl: :bawl: :bawl:



σνιφ!:look:


τσωπα, τσωπα...:a9:

τοσο εχει? νομιζω πως 12600 κοστιζει το sport 1000 το μονοσελο με το μονο αμοστισερ πισω...

dessert
12/01/2007, 09:39
Δίκιο έχεις....
+250 για το biposto!!!



:cry: :cry: 12850?:cry: :cry:


:bigcry: :bawl: :bigcry: :bawl:




Πως να τσωπάσω τώλα!!!!!!!!!!!:bawl:

el_hymador
12/01/2007, 10:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από dessert
Δίκιο έχεις....
+250 για το biposto!!!



:cry: :cry: 12850?:cry: :cry:


:bigcry: :bawl: :bigcry: :bawl:




Πως να τσωπάσω τώλα!!!!!!!!!!!:bawl:

12850???:eyepop:

κατσε να κλαψουμε στερεο....

:bawl: :bigcry: :bawl: :bigcry: :bawl: :bigcr:

nickmonstro
12/01/2007, 12:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
12850???:eyepop:

κατσε να κλαψουμε στερεο....

:bawl: :bigcry: :bawl: :bigcry: :bawl: :bigcr: Τι λετε να κλαψουμε dolby?

:bawl: :bawl: :bawl: :bawl:

υ.γ.εγω θα το προτιμουσα με το κανονικο τιμονακι παντως!:D

el_hymador
12/01/2007, 23:06
...αντε συμβιβαζομε με κατι τετοιο , 11500 νομιζω...βεβαια το sport σταζει κλασσικιλα με το τσουβαλι , αλλα και τουτο καλο ειναι...:beer:


74393

Desmoquattro S4
19/01/2007, 16:51
Logiko na min aisthanese tin taxytita!
Osoi eixame sinithisei rimadia mixanakia eyropaika i giaponezika tin mera pou kabalisame ducati sto idio simperasma kataliksame!

Poly apla giati i aisthisi tis taxytitas den prokiptei mono apo ton aera alla kai apo tin sinoliki simperifora tis mixanis.

Plaisio - amortiser - frena - kinitiras k.a.... ta Ducatia einai gnosta gia tin stibarotita tous stis megales taxytites.

tsili77
05/02/2007, 12:29
1) Den klevoun
2)Nai, fortoni km horis na to katalavis.
Ps. San dikaiologia den metrai stin troxaia!!!!

M900i.eS '00
Den einai xalasmeno, o symplektis einai!!!!:D