PDA

View Full Version : GSF 600/650 s Bandit



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32

lamoun
12/07/2008, 23:17
Δε ξέρω, αλλά μάλλον θα ήταν το πρώτο που θα δοκίμαζα.. :sick:



:lol: :lol:


136497

pektis
14/07/2008, 16:40
Ρε παιδιά υπάρχει στο εμπόριο ταινία διπλής όψεως(αφρώδες στη μέση)η οποία μπαίνει μεταξύ ζελατίνας& εξωτερικού πλαστικού.Όλα τ΄άλλα δεν κάνουν τίποτα!!:)

pektis
14/07/2008, 16:45
ΕΡΩΤΗΣΗ:Τι γνώμη έχετε για το συνεργείο Perros στη Δουκίσης Πλακεντίας στο Χαλάνδρί??Είναι καλός μάστορας?

KOSTAS-ER6
14/07/2008, 23:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από pektis
Ρε παιδιά υπάρχει στο εμπόριο ταινία διπλής όψεως(αφρώδες στη μέση)η οποία μπαίνει μεταξύ ζελατίνας& εξωτερικού πλαστικού.Όλα τ΄άλλα δεν κάνουν τίποτα!!:)
υπαρχει αφρωδες αυτοκολητο της 3Μ αλλα δεν ειναι διπλης.Στη μια πλευρα κολλαει κ απο την αλλη ειναι μαλακο κ κανει καλη δουλεια!

pektis
15/07/2008, 11:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από KOSTAS-ER6
υπαρχει αφρωδες αυτοκολητο της 3Μ αλλα δεν ειναι διπλης.Στη μια πλευρα κολλαει κ απο την αλλη ειναι μαλακο κ κανει καλη δουλεια!

Φίλε μου, εγώ πάντως δεν έχω κραδασμούς μετά την τοποθέτηση της ταινίας...Νομίζω ότι είναι της wirth...

KOSTAS-ER6
15/07/2008, 12:23
Και της wurth ειναι πολυ καλο,γενικα αφρωδες αυτ/το να ειναι δεν παιζει ρολο η μαρκα γιατι δεν εχει φοβο να ξεκολησει κτλ.
Νομιζω κ η TESA βγαζει!

kkostask
16/07/2008, 09:58
Ο Πέρρος είναι πολύ καλό συνεργείο. Εγω προσωπικά που έχω αλλάξει αρκετά έχω καταλήξει εκεί. Να πάς......

pektis
17/07/2008, 15:26
Ευχαριστώ για την απάντηση,βασικά ένας φίλος ψάχνεται, εγώ έχω δικό μου μάστορα:smilea:

Elle
17/07/2008, 16:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από pektis
Φίλε μου, εγώ πάντως δεν έχω κραδασμούς μετά την τοποθέτηση της ταινίας...Νομίζω ότι είναι της wirth...

Και που τη βάζεις την ταινία;

pektis
18/07/2008, 13:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από Elle
Και που τη βάζεις την ταινία;

Αφού γράφω πιο πάνω!Την βάζεις ανάμεσα στο εξωτερικό πλαστικό & στην ζελατίνα.Μόλις βιδωθεί το πλαστικό δεν θα ακούς τίποτα!:eyepop:

Elle
18/07/2008, 17:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από pektis
Αφού γράφω πιο πάνω!Την βάζεις ανάμεσα στο εξωτερικό πλαστικό & στην ζελατίνα.Μόλις βιδωθεί το πλαστικό δεν θα ακούς τίποτα!:eyepop:

Οκ, οκ, μην δαγκώνεις! χαλάρωσε! Ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία πάντως. Θα εφαρμοστεί ταχύστως!

saab
20/07/2008, 21:30
Τι λάστιχα προτείνεται για το 650 gsf 2007;

pektis
21/07/2008, 11:53
Έχω τα pirelli diablo αυτή τη στιγμή στη μηχανή.Δεν έχω κάποιο πρόβλημα,καλά κρατάνε αρκεί να μην το παρακάνεις γιατί τώρα το καλοκαίρι δεν είναι & στα καλύτερά τους οι δρόμοι!!

vasdekiss
21/07/2008, 13:13
Bridgestone BT021. Πολύ καλό και γρήγορο τουριστάδικο λάστιχο.

id12586
21/07/2008, 13:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από vasdekiss
Bridgestone BT021. Πολύ καλό και γρήγορο τουριστάδικο λάστιχο.
Τα φορούσα στο CBR 600fs που έχω και συμφωνώ. Βέβαια αργούσαν να ζεσταθούν (μιλάμε για εποχή Μάρτιος-Απρίλιος) σε σχέση με τα Michelin 2ct

sakis67
21/07/2008, 19:27
θελω να αλλαξω λαστιχα ( εχω τα εργοστασιακα bridgestone 2005) to mprostino glystraei poly eykola ....τι προτεινεται?? θελω καποιο μαλακο να ζεστενεται γρηγορα

Fournaris
24/07/2008, 15:12
Εγω εχω παραγγειλει εδω και μερες τα pilot power της michellin. Μαλακο λαστιχο απ'οτι μου ειπαν αλλα δεν ειναι και φτηνο 370 ευρω εχει.

sakis67
24/07/2008, 21:26
τελικα εγω εβαλα bridgestone ΒΤ21, με επεισαν οτι ειναι το πιο καταλληλο για γυμνο μοντελο γιατι λεει με το pilot μπορει να ειχα ταλαντωσεις....θα δειξει

Elle
24/07/2008, 22:00
Μάγκες, ένα άλλο θέμα.
Ξέρω το έχουμε ξαναπεί, αλλά που να ψάχνω μέσα από 900+ απαντήσεις μέσα στο thread.

Εξατμίσεις λοιπόν.
Για Bandit 650 F 2005
Ας μην δώσουμε όμως και πολλά λεφτά. Μην μου πείτε πόσα είμαι διατεθημένος,
πείτε μου τι αξίζει κι έχει ωραίο ήχο, δίχως να ξοδέψουμε καμμία περιουσία.
Κοιτούσα τις Miv.
Φθηνές φαίνονται, ωραίο ήχο κάνουν, αλλά πείτε κι εσείς καμμιά γνώμη.:wave2:

amyroukai
28/07/2008, 14:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από Elle
Μάγκες, ένα άλλο θέμα.
Ξέρω το έχουμε ξαναπεί, αλλά που να ψάχνω μέσα από 900+ απαντήσεις μέσα στο thread.

Εξατμίσεις λοιπόν.
Για Bandit 650 F 2005
Ας μην δώσουμε όμως και πολλά λεφτά. Μην μου πείτε πόσα είμαι διατεθημένος,
πείτε μου τι αξίζει κι έχει ωραίο ήχο, δίχως να ξοδέψουμε καμμία περιουσία.
Κοιτούσα τις Miv.
Φθηνές φαίνονται, ωραίο ήχο κάνουν, αλλά πείτε κι εσείς καμμιά γνώμη.:wave2:
Leovince.... ;) Τη φωτογραφία την έχει μέσα στις 900+ απαντήσεις :beer:

amyroukai
28/07/2008, 14:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από Elle
Οκ, οκ, μην δαγκώνεις! χαλάρωσε! Ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία πάντως. Θα εφαρμοστεί ταχύστως!
Εμένα είχε τους κραδασμούς και το "τρίξιμο" στην περιοχή των 5500 περίπου, αλλά αλλάζοντας την εξάτμιση εξαφανίστηκαν οι κραδασμοί στο fairing και δεν έδωσα συνέχεια. Βέβαια τώρα έχει κραδασμούς στο μαρσπιέ του συνοδηγού που πιάνει η εξάτμιση, αλλά φταίει ο μεταλλικός σύνδεσμος, ίσως ξαναβάλω το παλιό λαστιχάκι.

xtx660
30/07/2008, 19:01
Η νεα μου εξατμιση αξιζει τα λεφτα της
Θετικα: ηχος, βαρος, αυξηση 2,6 ιππων, εμφανιση, ελιγμοι αναμεσα στα κουτια
Αρνητικα: μεχρι στιγμης κανενα αν και οι γειτονες μου ειπαν οτι τους ενοχλει λιγο ο θορυβος


138051

Ληστης
31/07/2008, 05:52
Την εχεις με ταπα η ξεταπωτο; Το δυναμομετρησες και που;

xtx660
31/07/2008, 15:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ληστης
Την εχεις με ταπα η ξεταπωτο; Το δυναμομετρησες και που;

με την ταπα και οχι δεν το εκανα δυναμομερτηση απο τα στοιχεια που δινει η mivv

Ληστης
31/07/2008, 15:46
Παντως στο δικο μου εχασε μισο ιππο στο τροχο με την εξατμιση.Χρειαστηκε ρυθμιση στο καυσιμο για να κερδισει 2 ιππους. Χαμηλα ειναι καλυτερο και χωρις ρυθμιση.

Band(age)it
06/08/2008, 10:59
Δινει κανεις τη μαμα εξατμιση ? (με λεφτα εννοω ...:look: )

sakis67
06/08/2008, 23:12
εχω εγω εξατμιση πολυ ελαφρως γκρατζουνισμενη

Band(age)it
07/08/2008, 00:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από sakis67
εχω εγω εξατμιση πολυ ελαφρως γκρατζουνισμενη

Στειλε μου με πμ κανα τηλεφωνο να σε παρω αυριο αν θες.

Elle
07/08/2008, 20:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από Band(age)it
Στειλε μου με πμ κανα τηλεφωνο να σε παρω αυριο αν θες.

Άη βρε!
Τι τη θες τη μαμά εξάτμιση κι εσύ!

Band(age)it
07/08/2008, 20:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από Elle
Άη βρε!
Τι τη θες τη μαμά εξάτμιση κι εσύ!

Θελω να φτιαξω αργιλε με καταλυτη..:smokin:

amyroukai
07/08/2008, 22:05
free the bandits now! o mamouni killer bandage it thelei mama eksatmisi... toulaxiston meta tha exeis dikio na gkriniazeis! :) sorry gia ta greeklish eimai ektos elladas kai den exei ti glwssa...

Band(age)it
08/08/2008, 10:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από amyroukai
free the bandits now! o mamouni killer bandage it thelei mama eksatmisi... toulaxiston meta tha exeis dikio na gkriniazeis! :) sorry gia ta greeklish eimai ektos elladas kai den exei ti glwssa...

Ουτως η αλλως εχω δικιο που γκρινιαζω :rotflmao: :rotflmao:

Elle
08/08/2008, 21:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από Band(age)it
Θελω να φτιαξω αργιλε με καταλυτη..:smokin:

Με τις υγείες σου τότε!:smokin:

amyroukai
08/08/2008, 22:43
pantws gia na ksanathiksw ena paliotero thema...

ekana to servis twn 24000 kai allaksa kai tis flantzes tis kefalis giati dakrize apo tis gwniakes vides. Kostos xwris ladia, 270 an den kanw lathos... kapou 70 eurw oi flantzes, 10 filtro ladiou, ta mpouzi de thimamai kai ergasia 150, allakse kai ta takakia (ladia kai takakia apo siggeni, xwris na ta plirwsw pali kala). kai meta allaxtike kai alisida kai granazi empros kai pisw... i alisida eixe ftasei tentwma terma kai pali xalari itan, opote den pigaine allo. to megalo provlima, itan na vrw granazia! i suzuki den eixe kanena, oi ipoloipoi pou rwtisa den eixan pisino 47ari. Opote... Kateliksa se alisida regina X-ring kai afam granazia, 15 empros alla 46 pisw. Einai liiiigo pio makria i sxesi metadosis pleon alla den tou fainetai. Episis, to manual leei 112 krikous alla DEN einai!!! Auti pou forouse apo ti mama tou itan 116... Opote mas paidepse to pigaine-ela na allaksw tin alisida kai na parw megaliteri.
H plaka loipon itan oti ekei pou pisteva oti ola pane roloi, i alisida kanei allo ixo kai mou ti spaei ligo (tha to sinithisw) alla kai ta ferodo takakia akougontai sto frenarisma. Den sfirane, alla exoun ena entono ixo tripsimatos. Apo apotelesmatikotita, kanena parapono. Alla eixe mia talantwsi, les kai eixe ksevidwsei to plaisio kapoios. Afou tsekara tis vides kai itan OK, telika se ena venzinadiko pou den paw sixna, vlepw ton aera kai... empros anti 36 eixe 24 kai pisw 22. Einai meta na min kounaei? Dolofone venzina... Evala kanoniko aera kai ola OK. Alla merikes meres meta to pisw itan pali pita, apo kapou xanei, valvida ftaiei, to kordoni mias episkevis ftaiei, de kserw, otan paw athina tha to dw pali.
Evala kai kainouria zelatina! :) +15 ekatosta. Sto thema thorivou den exei voithisei poli, i katara tis arai tha me kinigaei forever and ever, alla den trww katholou aera sto swma, pragma POLI aneto ston anoixto dromo. Pio polla apo to diko mou PC tin alli evdomada giati me ta greeklish eknevrizomai kai egw pou ta grafw.

Elle
10/08/2008, 19:17
Κάποιοι τύποι πουλάνε μία Yoshimura από Bandit 400cc για 80 ευρώ,
η εξάτμιση μεν δείχνει ταλαιπωρημένη αλλά ο κοlλητός μου με το Bandit 650 '05
ψήνεται για κάτι τέτοιο αφού τα φράγκα είναι λίγα και μπορεί να βολευτεί με αυτή
ώσπου να βάλει καμμιά leovince ή καμμιά Mivv ξερω 'γω τι...
Γίνεται να μπει η εξάτμιση αυτή στο Bandit 650 '05 μοντέλο;
Εσείς γενικά τι λέτε;

amyroukai
10/08/2008, 22:42
eksartatai apo to an einai slip on i oxi. slip on me swlina 50mm mpainei, to an tha kerdisei kati to 650 omws einai amfivolo afou ta diafragmata tha einai lathos.

sakis67
11/08/2008, 13:37
elle εχω εργοστασιακη εξατμιση καινουρια με 5000 χλμ, ελαφρως γκρατζουνισμενη εξωτερικα...τιμη μιση απο καινουρια ( την αλλαξα γιατι πληρωσε η ασφαλεια)

GIANNIS2004
16/08/2008, 10:40
ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΣΤΑ 2600 ΧΛΜ ΜΟΝΟ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΤΡΙΞΙΜΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΖΕΛΑΤΙΝΑ ΤΟΥ ΦΑΙΡΙΝΚΓ .ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΧΩ ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΣΤΙΣ ΒΙΔΕΣ ΤΗΣ.

amyroukai
16/08/2008, 21:57
με τα εργαλεία της μοτοσικλέτας, ξεβίδωσε τις αλενόβιδες που συγκρατούν το μαύρο πλαστικό πάνω από το fairing που φτάνει μέχρι τα όργανα. Μετά βγάζεις τις βίδες κάτω από τα όργανα. Τραβάς με προσοχή να ξεκουμπώσεις τα όργανα, βγάζεις το μπριζάκι από πίσω (έχει μιά μικρή ασφάλεια που θέλει πάτημα για να βγει, μη το τραβήξεις και το κόψεις) και παίρνεις τα όργανα (αστείο ακούγεται αυτό) στό χέρι. Το μαύρο πλαστικό βγαίνει μετά... Και έχεις τις 4 βίδες της ζελατίνας: Οι δύο εξωτερικά κοντά στους καθρέφτες, οι 2 εσωτερικά πίσω από τα όργανα.


Και μιά που μιλάμε για ζελατίνες, η ψηλή που έβαλα είναι τέλεια! Με καλύπτει από τον αέρα ακόμα και στα 220, ΟΚ το κράνος ακόμα κάνει φασαρία, η κατάρα της Αραι, αλλά η μόνη πίεση που νιώθω είναι στη βάση του κράνους και στο λαιμό (ο αέρας περνάει οριακά πάνω από τους ώμους μου). Και Ελληνική και μόλις 70 ευρώ. Είναι μιά βιοτεχνία στην αρχή της Θησέως στην Καλλιθέα, Υδρας 3 2109537472, MPF λέγεται.

gavcr
19/08/2008, 13:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από Bavarian
Puig στον Μπαξεβάνη περίπου 130 ευρώ :winka:

Ευχαριστώ φίλε αν και απάντησα λίγο αrga :hypnotize :hypnotize

Τελικά το πήρα απο uk μαζί με Καρίνα 220 ευργια !!!!!!!

pektis
20/08/2008, 11:57
Να ρωτήσω ρε παιδιά,αυτή η leovince (τιτανίου)πόσο πάει???

Elle
20/08/2008, 16:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από sakis67
elle εχω εργοστασιακη εξατμιση καινουρια με 5000 χλμ, ελαφρως γκρατζουνισμενη εξωτερικα...τιμη μιση απο καινουρια ( την αλλαξα γιατι πληρωσε η ασφαλεια)

Μπα όχι τη μαμά εξάτμιση την έχει κι αυτός. Απλά θέλει καμμία που να κάνει και λίγο θόρυβο!

Elle
21/08/2008, 16:42
To Bandit 650 το Κ8 χωρίς ABS μπορούμε να το βρούμε παραεισαγωγής;

amyroukai
23/08/2008, 11:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από pektis
Να ρωτήσω ρε παιδιά,αυτή η leovince (τιτανίου)πόσο πάει???
Πάρε τηλέφωνο 2103463189 ή πέρνα από πειραιώς 110, Λεωνίδας Πούλος ο αντιπρόσωπος. Δε θυμάμαι πόσο είχε, νομίζω κάτω απο 400, αλλά δε παίρνω όρκο.



Elle παραεισαγωγή για να το βρεις πιο φτηνά; Δε νομίζω να υπάρχει φτηνότερα σε άλλη αγορά.

Fournaris
23/08/2008, 21:34
Δειτε λιγο αυτο μηπως και με βοηθησετε παιδες

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=64735

amyroukai
27/08/2008, 18:35
Και που λέτε παιδιά, πάω για ένα ποτάκι Γλυφάδα την προηγούμενη Τρίτη και... Όταν πάω να πάρω τη μοτοσικλέτα, βλέπω μια κηλίδα λάδι από κάτω. Δεν είναι δικιά μου, σκέφτηκα. Αλλά για καλό και για κακό βάζω και δαχτυλάκι από κάτω... και σε άλλη περίπτωση θα ήμουνα πολύ χαρούμενος αν ήταν υγρό, στη συγκεκριμένη όμως, ξενέρωσα. Τα λάδια ήταν από το αριστερό (όπως καθόμαστε) καπάκι του κινητήρα μου... Το οποίο ανοίγεται για το σέρβις κάθε 12000 με τις βαλβίδες. Προφανώς, δύο ρυθμίσεις, ίδια φλάντζα. Χάρτινη κιόλας, τι να αντέξει... Στην κεφαλή τις άλλαξα τον προηγούμενο μήνα στο σέρβις των 24000 γιατί δάκρυζαν, αυτή όμως δε μου έκοψε να του πω να βάλει καινούρια (προφανώς ούτε και του μάστορα). Τέλος πάντων, ευτυχώς που φόραγα τα stan smith και δεν πότισε κανένα καλό ζευγάρι παπούτσια με λάδι γιατί θα γαμοσταύριζα όλο τον πλανήτη, γύρισα πίσω ρελαντί, έπλυνα τα παπούτσια (ναι, ΟΚ, το ξέρω είμαι βλαμμένος) και το μωρό έμεινε να στάζει. Η Suzuki κλειστή, οπότε... Διακοπές με το αυτοκίνητο και πάλι καλά που δεν την έπαθα την επόμενη στο δρόμο, θα μου τις χάλαγε.
Δευτέρα τηλέφωνο στο μηχανικό, το πήγα Τρίτη απόγευμα, ε θέλει φλάντζα μου λέει, πάρε μία και βάλε την, δεν είναι τίποτα, συμπλήρωσε και το λάδι και όλα ΟΚ. Καλά, αυτό το ήξερα ότι δεν είναι δύσκολο, το γαμώτο είναι το θέμα, γιατί δεν έγινε με το σέρβις... Τέλος πάντων, σήμερα την έφεραν στη Μιχαλακοπούλου, πήγα με το αυτοκίνητο και την πήρα, έκατσα στο γκαράζ και σε 10 λεπτά την έβαλα κιόλας. Βγάλε, τρίψε όπου έχει κολλήσει η παλιά, σκούπισε, ξαναβάλε, όλα ΟΚ. Βέβαια τώρα δεν έχω λάδι, αλλά έχω φροντίσει να μου φέρουν το βραδάκι. Η παλιά είχε στραβοπατήσει στο βάλσιμο στην κάτω πλευρά, είχε μπει πολύ μέσα και προφανώς σε κάποια γκαζιά παρέδωσε το πνεύμα.
Την όλη ιστορία την αναφέρω μην την πατήσει και κανένας άλλος... Κόστος φλάντζας 7,10 ευρώ, στο σύνολο του σέρβις των 24000 που μου πήγε 250 ευρώ δεν είναι και τπτ σοβαρό. Να ζητάτε να την αλλάζουν κάθε φορά που κάνετε βαλβίδες!


139781

funk
28/08/2008, 15:24
Γεια χαρά σε όλους!

Δείτε αυτή τη συζήτηση --> Bandit 650 vs V-Strom 650 (http://www.mybike.gr/index.php?showtopic=17669). Όποιος έχει την εμπειρία νομίζω πως θα ήταν χρήσιμο να την καταθέσει.

Συγνώμη που σας μεταφέρω από το ένα φόρουμ στο άλλο αλλά νομίζω πως έχει ενδιαφέρον.

sakis67
28/08/2008, 21:20
οταν ξανακλεινεις καπακια κινητηρα ασφαλως και πρεπει να μπαινουν καινουριες φλαντζες ακομα και αν οι παλιες φαινονται καλες...το service ηταν απο εξουσιοδοτημενο συνεργειο?? ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ μην ξαναπας εκει αν κλεινουν τοσο προχειρα το καπακι φαντασου ποσο προχειρη δουλεια κανουν πιο μεσα

amyroukai
28/08/2008, 21:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από sakis67
οταν ξανακλεινεις καπακια κινητηρα ασφαλως και πρεπει να μπαινουν καινουριες φλαντζες ακομα και αν οι παλιες φαινονται καλες...το service ηταν απο εξουσιοδοτημενο συνεργειο?? ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ μην ξαναπας εκει αν κλεινουν τοσο προχειρα το καπακι φαντασου ποσο προχειρη δουλεια κανουν πιο μεσα
Είναι εξουσιοδοτημένοι και καλοί, πχ η ρύθμιση που έκαναν στις 12000 με τις βαλβίδες που ήταν σαν να άλλαξε η μοτοσικλέτα. Τώρα το συγκεκριμένο... Τι να πω. Ουδείς τέλειος. Πάντως ρε γμτ, αν αλλάζονται οι φλάντζες κεφαλής και καπακιού σε κάθε ρύθμιση, μιλάμε για 100? φλάντζες, 60? λάδι, 10? φίλτρο, αν θυμάμαι καλά ?20 μπουζί, σύνολο ?190 και άλλα ?150 τα εργατικά... :S Είναι πολλά τα λεφτά Σάκη... Η πράξη δείχνει ότι μία επανατοποθέτηση την αντέχει η κεφαλή. ΟΚ, με την πλαϊνή δε το ξαναρισκάρω αν και αυτή άντεξε μία φορά. Και μιλάμε για 15000 χιλιόμετρα το χρόνο, άρα ?400 σέρβις περίπου... Βάλε και ένα ζευγάρι λάστιχα άλλα 330-350, βάλε και την ασφάλεια με κλοπή άλλα 300, τα τακάκια, αλυσιδογράναζα, το περάσαμε το χιλιάρικο κάθε χρόνο. Μεγάλη ρουφήχτρα...

pektis
29/08/2008, 08:42
Στο γενικό service τι σου αλλάζει στη μηχανή & δίνεις τόσα πολλά??Εγώ κάνω αλλ.λαδιών + φίλτρο,ρύθμιση βαλβίδων,αλλαγή φλάντζας κεφαλής,ρύθμιση καρμπιλατέρ,αλλαγή μπουζί,αλλαγή τακάκια αν χρειάζεται + έλεγχος αλυσίδας με 250ευρώ περίπου

amyroukai
29/08/2008, 11:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από pektis
Στο γενικό service τι σου αλλάζει στη μηχανή & δίνεις τόσα πολλά??Εγώ κάνω αλλ.λαδιών + φίλτρο,ρύθμιση βαλβίδων,αλλαγή φλάντζας κεφαλής,ρύθμιση καρμπιλατέρ,αλλαγή μπουζί,αλλαγή τακάκια αν χρειάζεται + έλεγχος αλυσίδας με 250ευρώ περίπου
Χμ... 80 ευρά λιγότερα για την ίδια δουλειά... Αν το συνεργείο σου είναι καλό, δε στέλνεις και ένα pm να μου πεις ποιός είναι να τον δοκιμάσω στην επόμενη φορά για βαλβίδες; Αν και μόλις τις έκανα...
Το τι κάνει το είπα πάντως, ουσιαστικά ότι γράφεις και εσύ. Βαλβίδες, έλεγχο των καρμπιρατέρ είναι τα σημαντικά, α ναι και φίλτρο αέρα επίσης στο μεγάλο σέρβις. Απλά μου έκανε εντύπωση πόσο πολλά χρεώνει η Suzuki τις φλάντζες κεφαλής... Η μεγάλη και οι μικρές σαν ροδέλες στις βίδες, ένα 70άρι!

pektis
29/08/2008, 12:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από amyroukai
Χμ... 80 ευρά λιγότερα για την ίδια δουλειά... Αν το συνεργείο σου είναι καλό, δε στέλνεις και ένα pm να μου πεις ποιός είναι να τον δοκιμάσω στην επόμενη φορά για βαλβίδες; Αν και μόλις τις έκανα...
Το τι κάνει το είπα πάντως, ουσιαστικά ότι γράφεις και εσύ. Βαλβίδες, έλεγχο των καρμπιρατέρ είναι τα σημαντικά, α ναι και φίλτρο αέρα επίσης στο μεγάλο σέρβις. Απλά μου έκανε εντύπωση πόσο πολλά χρεώνει η Suzuki τις φλάντζες κεφαλής... Η μεγάλη και οι μικρές σαν ροδέλες στις βίδες, ένα 70άρι!

Η μεγάλη φλάντζα κεφαλής νομίζω 30ευρώ,για τις μικρές δεν θυμάμαι.Όσο για το μάστορα είναι Πάτρα!!Αθήνα μένω αλλά επειδη δεν τους εμπιστεύομαι εδώ το πάω Πάτρα για service...H μηχανή έχει τα 2πλά χλμ. από την δική σου χωρίς κανένα πρόβλημα!!(κάνοντας τα service στην ώρα τους πάντα)

sakis67
29/08/2008, 18:41
κοιταξε εγω παλιοτερα οταν ειχα ενα boldor και ανοιγα κινητηρα μονος μου οταν το ξαναεκλεινα εβαζα παλιες φλαντζες τις πλακωνα και στη κοκκινη σιλικονη και δεν ειχα προβλημα.....αυτο ομως το εκανα γιατι η μηχανη ηταν παλια δεν ηθελα να αυξησω το κοστος επισκευης ε και να εσταζε καμμια σταγονα μετα απο μηνες δεν ετρεχε τιποτα.....τωρα ομως που εχω καινουρια μηχανη και την παω αντιπροσωπεια ( δεν εχω βαλει ακομα χερι εκτος απο λαδια τακακια λογω ελλειψης ελευθερου χρονου) εχω την απαιτηση το service να ειναι αψογο εως την τελευταια λεπτομερεια αλλιως θα τους παρει ο διαολος

sakis67
30/08/2008, 16:49
κοιταξε παλια ειχα ενα boldor ανοιγα μονος μου κινητηρα και οταν το ξαναεκλεινα εβαζα παλιες φλαντζες το πλακωνα και στη κοκκινη σιλικονη ( μειωση κοστους ) και να ετρεχε και καμμια σταγονα μετα απο μηνες δεν ετρεχε τιποτα ετσι και αλλιως παλια ηταν η μηχανη.....τωρα ομως που εχω καινουρια μηχανη αν την παω σε εξουσιοδοτημενο συνεργειο ( αν την παω θα την παω γιατι υποτιθεται τηρουνται οι οδηγιες κατασκευαστη ) εχω την απαιτηση να γινουν ολα αψογα οπως λεει ο κατασκευαστης αλλιως θα τους παρει και θα τους σηκωσει.......εκτος και αν εγω του πω μην βαζεις καινουριο να μειωσουμε το κοστος

funk
31/08/2008, 00:18
Γεια χαρά!

Μήπως γνωρίζει κάοιος τι γίνεται με τα χρώματα του bandit 650? Την τελευταία φορά που είχα ρωτήσει στην Ελλάδα η αντιπροσωπεία το εισάγει μόνο σε γκρ και μαύρο... Εκείνο το μπλεδάκι υπάρχει περίπτωση να το φαίρουν???

http://sport-motor.es/tienda/images/suzuki-bandit-650-s-0.jpg

pektis
03/09/2008, 14:18
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από amyroukai
[B]Πάρε τηλέφωνο 2103463189 ή πέρνα από πειραιώς 110, Λεωνίδας Πούλος ο αντιπρόσωπος. Δε θυμάμαι πόσο είχε, νομίζω κάτω απο 400, αλλά δε παίρνω όρκο.



Δηλαδή έχεις βάλει στη μηχανή την ΄νικελομένη΄ & όχι την τιτανίου??Οι ίδιες είναι οπτικά??

amyroukai
03/09/2008, 18:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από pektis

Δηλαδή έχεις βάλει στη μηχανή την ΄νικελομένη΄ & όχι την τιτανίου??Οι ίδιες είναι οπτικά??
Tιτανίου έχω βάλει. Αν πας μερικές σελίδες πιο πίσω [52] έχει και φωτογραφίες.

amyroukai
04/09/2008, 10:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από funk
Γεια χαρά!

Μήπως γνωρίζει κάοιος τι γίνεται με τα χρώματα του bandit 650? Την τελευταία φορά που είχα ρωτήσει στην Ελλάδα η αντιπροσωπεία το εισάγει μόνο σε γκρ και μαύρο... Εκείνο το μπλεδάκι υπάρχει περίπτωση να το φαίρουν???

http://sport-motor.es/tienda/images/suzuki-bandit-650-s-0.jpg
Υπάρχουν δύο μπλε, αυτό και ένα σκούρο που το "φόραγε" μόνο το 1200 στις παλιότερες γενιές. Είναι πολύ όμορφο με το ασημένιο πλαίσιο! Νομίζω το έφερναν στην αρχή αλλά μετά κράτησαν μόνο ασημένιο και μαύρο, ίσως το μπλε και το κόκκινο/μπορντώ να μην πούλαγαν. Σε τέτοια περίπτωση, δες καμμιά παραεισαγωγή. Λεφτά δεν θα κερδίσεις γιατί η τιμή της Ελλάδας είναι πολύ χαμηλή, αλλά ίσως σου φέρουν το χρώμα που θέλεις.

pektis
04/09/2008, 16:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από amyroukai
Tιτανίου έχω βάλει. Αν πας μερικές σελίδες πιο πίσω [52] έχει και φωτογραφίες.



460 euro μου είπε για τιτανίου...Θα δω τι θα κάνω!Ευχαριστώ πάντως για τις πληροφορίες!:wave2:

Elle
07/09/2008, 19:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από amyroukai
Tιτανίου έχω βάλει. Αν πας μερικές σελίδες πιο πίσω [52] έχει και φωτογραφίες.

Σ' ωραίος!:beer: :beer:

zvailakis
08/09/2008, 13:22
Λοιπόν....ανακεφαλαιώνοντας! Να το πάρω το 650 με ABS??? Μου αρέσει (εκτός της εξάτμισης), νομίζω ότι τα άλογα του με καλύπτουν (πόλη και ταξίδια, ο καρπός δεν με "τρώει" πολύ), άνετο πρέπει να είναι αρκετά (υποθέτω ότι με μια πιο ψιλή ζελατίνα θα είναι σούπερ - είμαι 1,78), και από εκεί και πέρα το φορτώνεις όσο πάει και βάζεις και 2ο άτομο άνετα κιόλας.

Σωστά όλα αυτά???


Τελικά λέω να το πάρω!

Θα αρχίσω το ψάξιμο, να δώσω και το παλιό και βλέπουμε!!!!

Θα ενημερώσω

amyroukai
08/09/2008, 18:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από zvailakis
Λοιπόν....ανακεφαλαιώνοντας! Να το πάρω το 650 με ABS??? Μου αρέσει (εκτός της εξάτμισης), νομίζω ότι τα άλογα του με καλύπτουν (πόλη και ταξίδια, ο καρπός δεν με "τρώει" πολύ), άνετο πρέπει να είναι αρκετά (υποθέτω ότι με μια πιο ψιλή ζελατίνα θα είναι σούπερ - είμαι 1,78), και από εκεί και πέρα το φορτώνεις όσο πάει και βάζεις και 2ο άτομο άνετα κιόλας.

Σωστά όλα αυτά???


Τελικά λέω να το πάρω!

Θα αρχίσω το ψάξιμο, να δώσω και το παλιό και βλέπουμε!!!!

Θα ενημερώσω
Να το πάρεις το κορίτσι. Η εξάτμιση αλλάζεται... :):) Οπότε αφού σε καλύπτει στα υπόλοιπα, μη το συζητάς. Όλα αυτά που γράφεις, ναι τα κάνει και τρώει και τα μαρσπιέ στην πίστα, τα δικά μου είναι τρίγωνα στις άκρες, δεν είναι και τόσο αργό πια! Πάντως, αν μπορείς να το πάρεις και ένα test ride, έτσι ρε παιδί μου να το δεις λίγο και ζωντανά πως είναι, καλό θα ήταν.

zvailakis
08/09/2008, 18:46
Ωραία! Άντε να δούμε! Ανταλλαγές εδώ στην Αθήνα ποιος μπορεί να κάνει? Μόλις έκλεισα 1,5 μήνα εδώ και δεν ξέρω τίποτα!!!

amyroukai
08/09/2008, 19:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από zvailakis
Ωραία! Άντε να δούμε! Ανταλλαγές εδώ στην Αθήνα ποιος μπορεί να κάνει? Μόλις έκλεισα 1,5 μήνα εδώ και δεν ξέρω τίποτα!!!
Αν ανοίξεις ένα Power Bikes, MOTO, ένα 0-300 θα δεις πάνω-κάτω όλοι κάνουν. Δε ξέρω τι οδηγείς όμως, αν είναι εμπορικό και εύκολο. Θα σου πρότεινα να περάσεις από τη Motoselect στη Θηβών, είναι το επίσημο στοκ της εταιρίας Σφακιανάκη, σίγουρα κάνει ανταλλαγές και ίσως να έχει και κανένα Bandit σε καλή τιμή...

qetran
13/09/2008, 08:09
geia sas palikaria....molis ekana to prwto service (53euro)kai arxizw na to xairomai afoy mou dosan to ok gia 9000rph...o listis mou einai sfiktos exw tin entiposi akoma alla pou tha paei......mou protinan mia zelatina apo suzuki antiprosopia i opoia einai spasti enow me fridi sta 115 euro ehei to idio ipsos me tin mama...an kapoios ehei valei kati analogo i ehei balei kapoia alli...as bohthisei giati logo ipsous (1,85)pezei provlimataki me ton aera....

amyroukai
13/09/2008, 13:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από qetran
mou protinan mia zelatina apo suzuki antiprosopia i opoia einai spasti enow me fridi sta 115 euro ehei to idio ipsos me tin mama...an kapoios ehei valei kati analogo i ehei balei kapoia alli...as bohthisei giati logo ipsous (1,85)pezei provlimataki me ton aera....
H συγκεκριμένη είναι καλή, την είχε βάλει και κάποιο παιδί από εδώ και του άρεσε, όχι Suzuki αλλά ίδια κατασκευή της MRA. Βλέπω έριξαν και την τιμή γιατί όταν είχα ρωτήσει μου είχαν πει για 150+. Είναι και μάλλον η πιο κομψή λύση. Η δική μου ζελατίνα είναι Ελληνικής κατασκευής στα ?70, 15εκ. μεγαλύτερη, αλλά όπως και να'χει φαίνεται ώρες ώρες μεγάλη. Αυτή που λες πρέπει να είναι φασόν από MRA για τη Suzuki. Ίσως να τη δοκίμαζα αν ήξερα ότι την κατέβασαν τόσο σε τιμή... Τώρα δεν έχει νόημα γιατί με καλύπτει πολύ καλά η σταθερή μου.
Υποτίθεται, ότι στην ψηλή της θέση το "φρυδάκι" έχει γωνία προσβολής στον αέρα τέτοια που δημιουργεί το ίδιο αεροδυναμικό αποτέλεσμα με μια ψηλότερη σταθερή ζελατίνα, χωρίς όμως τον όγκο της και με το πλεονέκτημα του κατεβάσματος αν κάποιος θέλει να κυνηγήσει τελικές.


Καλή συνέχεια :beer:

WebDevGr
13/09/2008, 23:21
Εγώ έχω της MRA και είμαι αρκετά ικανοποιημένος σε σχέση με την μανίσια ζελατίνα.

Φώτο θα βρεις στη σελίδα 39
Την είχα αγοράσει από www.louis.de η τιμή της μαζί με τα μεταφορικά ήταν 135?

qetran
16/09/2008, 20:43
KALISPERA LISTARHOI....
GIA OSOUS GOUSTAROUN EFTIAXA ENA GROUP STO FACEBOOK ME ONOMASIA BANDIT 650 HELLAS GIA NA GNWRISTOUME EKEI NA ANTALAXOUME IDEES KAI GNWMES,NA ANEVASOUME FOTO KAI VIDEO APO TIS RODES MAS...KAI AN GOUSTAROUME NA KANONIZOUME KANENA TOUR TA WEEKEND......

amyroukai
17/09/2008, 09:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από qetran
KALISPERA LISTARHOI....
GIA OSOUS GOUSTAROUN EFTIAXA ENA GROUP STO FACEBOOK ME ONOMASIA BANDIT 650 HELLAS GIA NA GNWRISTOUME EKEI NA ANTALAXOUME IDEES KAI GNWMES,NA ANEVASOUME FOTO KAI VIDEO APO TIS RODES MAS...KAI AN GOUSTAROUME NA KANONIZOUME KANENA TOUR TA WEEKEND......
Κοίτα, υποτίθεται ότι ακριβώς τον ίδιο σκοπό έχει και αυτό το forum. Αν κάποιος έχει προφίλ στο facebook όλα καλά, αλλά γενικά μιλώντας, αφού έτσι και αλλιώς είναι γραμμένοι εδώ μέσα αρκετοί, γιατί να κάνουν διπλό κόπο; Φωτογραφίες έχουν ανεβάσει, βίντεο όχι ακόμα αν δεν κάνω λάθος. ΛΟΛ και ακόμα δεν έχουμε καταφέρει να συνεννοηθούμε για καφέ... Πόσο μάλλον για weekend.

Ληστης
17/09/2008, 20:30
Αυτος ο καφες κοκκαλα εχει....
Δεν μου λετε, τωρα που θα παρω το 1250 δεν μπορω πια να ποσταρω εδω; :D

amyroukai
17/09/2008, 20:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ληστης
Αυτος ο καφες κοκκαλα εχει....
τωρα που θα παρω το 1250
:a016: δε σε ξέρω.



Ναι έχει κόκκαλα μάλλον γιατί το έχω πει πόσες φορές και... ενδιαφέρον 0. Τουλάχιστον γνώρισα τον Alex στην ετήσια εκδρομή.

Ληστης
17/09/2008, 20:47
Δυστυχως ο χρονος μου ειναι περιορισμενος. Αλλα μια προσπαθεια δεν θα ηταν κακη. Να πουμε μια μερα και να δηλωσουν οσοι θελουν και αν μπορουν. Εγω παντος θα προτεινα κυριακη και πρωινη ωρα.

zvailakis
17/09/2008, 23:44
Εγω που δεν το εχω πάρει ακόμα, αλλά ελπίζω στον επόμενο μήνα, μπορώ να έρθω?

amyroukai
17/09/2008, 23:47
Παιδιά και η Vegas δεν έχει ακόμα αλλά μιά χαρά την πήγαμε τη βόλτα μας στην ετήσια... Όλοι οι καλοί χωράνε. Απλά όχι αυτό το ΣΚ γιατί εκτός απροόπτου, θα είμαι Θεσσαλονίκη.

alex14
18/09/2008, 09:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από amyroukai
:a016: δε σε ξέρω.



Ναι έχει κόκκαλα μάλλον γιατί το έχω πει πόσες φορές και... ενδιαφέρον 0. Τουλάχιστον γνώρισα τον Alex στην ετήσια εκδρομή.

:beer:

Εαν κανονιστει κατι ειμαι μεσα.

:wave2:

johndaf
18/09/2008, 15:40
Ληστες καλησπερα.Ειμαι και εγω μεσα γιατον καφε!!

pc997
18/09/2008, 16:13
και γω μεσα!

amyroukai
18/09/2008, 16:14
Κοίτα να δεις που τόσο καιρό το λέω και θα το κανονίσετε όπως πάει Κυριακή που θα λείπω... :rotflmao:

pc997
18/09/2008, 16:25
κυριακη πρωι ραντεβου στο tsaf κατα τις 08.00 βολτα μεχρι τα Καμενα Βουρλα,καφε, επιστροφη,πως σας φαινεται??

amyroukai
18/09/2008, 16:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από pc997
κυριακη πρωι ραντεβου στο tsaf κατα τις 08.00 βολτα μεχρι τα Καμενα Βουρλα,καφε, επιστροφη,πως σας φαινεται??
:bigcry: gamotokeratomougamodeneinaidinaton... Καλά να περάσετε, εγώ λογικά θα κοιμάμαι κάπου 500χλμ πιο βόρεια.

Ληστης
18/09/2008, 17:06
Αυτη την κυριακη πιθανοτατα θα ειμαι χωρις μηχανη.Ψηφιζω για την επομενη.

alex14
18/09/2008, 17:08
Αυτη την Κυριακη πιθανοτατα θα ριχνει καρεκλες και θα προτιμησω
τον καναπε:lol:

pc997
18/09/2008, 18:36
ας το οργανωσουμε για την αλλη Κυριακη


εγω ειμαι μεσα οποτε μαζευτουμε.....

Ληστης
20/09/2008, 15:36
Λοιπον προτεινω, ας πουμε σαν σημειο αναφορας στις 11.00 στην καντινα μετα την βαρκιζα.Δεν εχω παει αλλα εχω δει να συχναζουν μηχανοβιοι εκει. Δεν λεω για εκδρομη γιατι ειναι πιο δυσκολο να γινει και ισως δρασει σαν ανασταλτικος παραγοντας.

pc997
20/09/2008, 16:02
μιλαμε για αυριο?

Ληστης
20/09/2008, 16:42
Οχι για αυριο,την επομενη κυριακη

Elle
20/09/2008, 18:36
Ληστές, τι θα γίνει; Θα στείλετε κι εσείς καμμιά φωτό με τα ληστιομηχανήματά σας;
Στείλτε βρε καμμιά φωτό να πάρουμε κι εμείς καμμιά ιδέα για καμμιά κ(λ)αρίνα, κανένα
φαίρινγκ, κανένα κόκκαλο, καμμιά εξάτμιση, κανένα έτσι...
Στείλτε φωτό σας λέω!
Να κάνω την αρχή! Το Bandit του κολλητού και
συνταξιδιώτη μου "Los bandito de moteros moutsatsos":lol:


142313

amyroukai
22/09/2008, 09:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από Elle
Στείλτε φωτό σας λέω!
Να κάνω την αρχή! Το Bandit του κολλητού και
συνταξιδιώτη μου "Los bandito de moteros moutsatsos":lol:
Είναι πολλές οι σελίδες του thread, το ξέρω. Αλλά δεν τις έχεις διαβάσει, γιατί τότε θα έβλεπες ότι οι περισσότεροι εδώ έχουν ανεβάσει φωτογραφίες του Bandit τους και με τις αλλαγές που έχουν κάνει. :)
Δυστυχώς, όταν μπαίνουν όοοολα σε ένα thread, χάνονται. Τι να κάνουμε που δεν έχουμε κατηγορία...

Καλοτάξιδοι και πάντα όρθιοι.



ΣΚ ανέβηκα Θεσσαλονίκη με το Bandit. Δεν πέτυχα βροχή στη διαδρομή πηγαίνοντας, λίγο αέρα είχε μετά τη Λάρισα. Κατανάλωση με 160-180 ανέβηκε 8λ/100χλμ παρά κάτι (230 χιλιόμετρα 16 λίτρα). Στην επιστροφή κάτι λιγότερο σε βενζίνη γιατί το πήγαινα λίγο πιο χαλαρά στην αρχή, μέχρι τη Λαμία. Ξέχασα ότι με το νέο δρόμο έχουν αλλάξει τα βενζινάδικα και αν δε βάλεις στο παλιό κομμάτι του "πετάλου" μετά δεν έχει για αρκετά χιλιόμετρα... Οπότε κατέβασα και άλλο την ταχύτητα και στο τελευταίο κομμάτι βρήκα ενδιαφέρουσα παρέα (ένα SAAB και μια C200K που πήγαιναν "200άρες") και κόλλησα για πλάκα, μέχρι που άρχισε η ψιχάλα κοντά στο Σείριο και έκοψα. Με λίγο σκύψιμο, η ψηλή ζελατίνα δεν αφήνει τη βροχή να λερώνει το κράνος... :) Αλλά στα διόδια στις Αφίδνες παραλίγο να αγοράσω οικόπεδο. Λέω, ΟΚ, ας κόψω στα 100 περίπου γιατί έχει μπετόν και δεν κρατάει όπως στην άσφαλτο. Με το που περνάω το στέγαστρο και κάνω να ανοιχτώ αριστερά και να επιταχύνω, γλιστράει το μπροστινό και μέχρι να πω "ω γμτ" ευτυχώς ξαναπάτησε άσφαλτο και τη γλίτωσα. Και να πει κανείς ότι έκανα τπτ απότομο...

Τα Gore-tex μπουφάν και παντελόνι έκαναν άριστη δουλειά αλλά έκανα δύο σημαντικές παρατηρήσεις. Αν ξανακάνω τέτοια διαδρομή χειμώνα, χρειάζομαι μπότες χειμωνιάτικες (έκανα το ταξίδι με τα timberland τα οποία είναι χαμηλά και έμπαζαν λίγο κρύο από το καλάμι αλλά κατά τα άλλα είναι ΟΚ). Έχω καταλήξει στις Alpinestars Web και με την πρώτη ευκαιρία... Σε μεγάλη διαδρομή θέλει και πιο ζεστά γάντια από τα Richa που έχω. Βροχή δεν παίρνουν και μέσα στην πόλη δεν το καταλαβαίνεις γιατί όπου και να πας φτάνεις γρήγορα, αλλά με χαμηλότερες θερμοκρασίες, αν έκανα το ίδιο ταξίδι θα έφτανα χωρίς δάχτυλα. Αλλά τα βαριά χειμωνιάτικα γάντια είναι ΠΟΛΥ μπαούλα ρε παιδί μου... Επίσης, το παντελόνι που δεν φούσκωνε χαμηλά το μπατζάκι από τον αέρα, είναι τελικά ιδιαίτερα ξεκούραστο σε σχέση με τζιν, τύπου στρατιωτικό κλπ γιατί δε σπρώχνει το πόδι πίσω. Οι ωτοασπίδες είναι ο καλύτερος φίλος μου, ανεκτίμητες στο ταξίδι.

VegasKitty
23/09/2008, 22:50
Απλα μια μικρη υ.γ.: οσο για τη γνωστη καντινα στο Ribas, να σας πω οτι δε ξερω αν λειτουργει.... :smilea:

Δε θα ηταν καλυτερα, λεω εγω τωρα :blush: , να γινει σημειο συναντησης το παρκινγκ του Για Μπανακι και απο κει βλεποντας και κανοντας...... :look:

Ληστης
24/09/2008, 06:10
Και αυτο παιζει.
Τωρα τα ευχαριστα! Παρελαβα το νεο μου εργαλειο και εκανα τα πρωτα χλμ.
Και οι πρωτες εντυπωσεις ειναι ουαου!!! Να ξεκινησω με τις διαφορες που εντοπισα σε σχεση με το 650. Πρωτα απο ολα εχει διαφορετικο στησιμο στο δρομο με αρκετα πιο σφιχτες και ποιοτικες στην λειτουργια αναρτησεις.Εχει λιγο πιο κοφτερο τιμονη και πλαγιαζει πιο ευκολα,εδω βεβαια δεν ξερω τι ρολο παιζουν τα λαστιχα που οπως ειδα εχουν μεγαλυτερη κορωνα.
Και το πιπερατο της υποθεσης ο κινητηρας :D με αφησε με τετοιο χαμογελο!! Να φανταστητε οταν το πρωτοξεκινησα ειπα μμμμμ σαν το 650 μοιαζει ωσπου ανοιξα λιγο το γκαζι!! Ε ναι εχει ροπη!! φευγει εξαφανιζετε πυραυλος οτι και να πω ειναι λιγο. Πηγα μια βολτιτσα και χωρις να περασω τις 4000 στροφες κυκλοφορας ανετα,για την ακριβια μπορεις να βαλεις κοφτη σε αυτες και να μην χρειαστεις να τις περασεις ποτε. Με εκτη εχει 120 χλμ στο κοντερ οποτε και ταξιδι μπορεις να πας. Τωρα μενει να δω και την καταναλωση που με ανυσηχει, αλλα να πω οτι εκανα χθες 77 χλμ πριν σβησει η πρωτη μπαρα στην ενδειξη κατι που δειχνει οτι μπορει να ειναι και οικονομικοτατο
Αυτα προς το παρον.

amyroukai
24/09/2008, 10:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ληστης
...χωρις να περασω τις 4000 στροφες .... Με εκτη εχει 120 χλμ στο κοντερ...
Οπότε είναι αρκετά πιο "μακρύ" σε σχέση με το 650 που στα 120 έχει 6000 με 6η. Θα μου πεις, το 1250 έχει και τη ροπή να το τραβήξει από πιο χαμηλά. Μιά χαρά, καλές βόλτες και άπεφτο, φτου φτου.

Πάντως στο θέμα ανάρτηση, μπορώ να πω ότι αν σφίξεις τις προφορτίσεις εμπρός πίσω, βάλεις το αμορτισέρ πιο σφιχτά και το 650 δεν έχει σχέση με τη "μαμά" κατάσταση. Λογικά το 1250 έχει πιο ποιοτικά μέρη. Αυτό που ζηλεύω από το μεγάλο είναι το ψαλίδι του και έχω υποσχεθεί στον εαυτό μου αν το βρω μεταχειρισμένο να το βάλω στο δικό μου... :):) Έχω διαβάσει και για άλλους που έβαλαν ψαλίδι hayabusa αλλά μη το γ... το θέμα.

alex14
24/09/2008, 11:08
@ Ληστης

Καλοριζικο και καλοταξιδο

:beer:

Ληστης
24/09/2008, 20:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από amyroukai
Οπότε είναι αρκετά πιο "μακρύ" σε σχέση με το 650 που στα 120 έχει 6000 με 6η. Θα μου πεις, το 1250 έχει και τη ροπή να το τραβήξει από πιο χαμηλά. Μιά χαρά, καλές βόλτες και άπεφτο, φτου φτου.

Πάντως στο θέμα ανάρτηση, μπορώ να πω ότι αν σφίξεις τις προφορτίσεις εμπρός πίσω, βάλεις το αμορτισέρ πιο σφιχτά και το 650 δεν έχει σχέση με τη "μαμά" κατάσταση. Λογικά το 1250 έχει πιο ποιοτικά μέρη. Αυτό που ζηλεύω από το μεγάλο είναι το ψαλίδι του και έχω υποσχεθεί στον εαυτό μου αν το βρω μεταχειρισμένο να το βάλω στο δικό μου... :):) Έχω διαβάσει και για άλλους που έβαλαν ψαλίδι hayabusa αλλά μη το γ... το θέμα.

Ναι ειναι πολυ πιο μακρυ απο το 650, στο οποιο αρκετα συχνα εψαχνα να βαλω 7η ενω τωρα κυκλοφορω με 5η και νομιζω οτι εχω βαλει 6η. Τωρα για τις αναρτησεις θα δω τι μπορω να κανω.Αλλα και στα ξενα φορουμ που διαβασα σφιχτο το λενε.

Ληστης
24/09/2008, 20:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από alex14
@ Ληστης

Καλοριζικο και καλοταξιδο

:beer:

Ευχαριστω!!

pc997
24/09/2008, 20:59
καλα χιλιομετρα!!

johndaf
25/09/2008, 10:11
ΦΙΛΕ ΚΑΛΕΣ ΒΟΛΤΕΣ!!!:beer:

vasdekiss
25/09/2008, 11:36
Καλοτάξιδος και πάντα όρθιος.:beer:

amyroukai
25/09/2008, 15:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ληστης
. Τωρα για τις αναρτησεις θα δω τι μπορω να κανω.
Δεν είναι εύκολο, αλλά κάνε το αυτονόητο.
ΤΙΠΟΤΑ :):):):):):)


Μιά χαρά μου ακούγεται το εργαλείο... :beer:

Ληστης
25/09/2008, 16:46
Δεν εννοω τιποτα ακραιο, απλα να παιξω λιγο με τις ρυθμισεις τους.
Μια ερωτηση εχει κανεις συναγερμο META στο bandit;

pc997
25/09/2008, 16:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ληστης
Δεν εννοω τιποτα ακραιο, απλα να παιξω λιγο με τις ρυθμισεις τους.
Μια ερωτηση εχει κανεις συναγερμο META στο bandit;

εχω εγω.....