PDA

View Full Version : GSF 600/650 s Bandit



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32

gavcr
19/03/2009, 02:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από amyroukai
Δηλαδή κάποια επαφή στον κύλινδρο της κλειδαριάς τιμονιού δεν έκανε καλά τη δουλειά της, ή, μια που η πλεξούδα από το τιμόνι πάει πακέτο με την κλειδαριά, είχες το ίδιο πρόβλημα με εμένα με το κομμένο καλωδιάκι. Το ψάξατε να δείτε στα ανταλλακτικά που βγήκαν τι ακριβώς ήταν;


Πρέπει να το ψαχνει η Suzuki ,οτι αντικατασταθηκε έφυγε για τον Σφακιανάκη!!!!!


και απο εκεί απο ότι ξερω στην Ιαπωνία ,....

PortisHead
19/03/2009, 03:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από peter86
Καλημέρα παιδιά,είχα ένα ατυχες περιστατικο με τη σέλα!!!κάποιος για άγνωστους μέχρι στιγμής λόγους μου έσκισε τι σέλα μου!!!!!!!!!!!!!!έχω ένα 650 κ8.Τι κάνω????Ταπετσέρη???/

Εχω φτιαξει σε αυτον παρα πολλες σελες.
Ειναι στο Μεταξουργειο και κανει παρα πολυ καλη δουλεια.
Με ραφες,χωρις,με λογοτυπα,αδιαβροχα καλύμματα,αντιολισθητικα...οτι θες.
6945815953 (Σακης νομιζω λεγεται)
Δουλευει και Σαββατα...οποτε αν την πας το πρωι...το μεσημερακι θα την εχεις...αρκει να συννενοηθεις πρώτα μαζι του.

:wave2:

cptm
19/03/2009, 05:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από zvailakis
Ρύθμιση αναρτήσεων, τι έχετε πειράξει? Πως σας φαίνεται?

Άντε να λέτε να αρχίσω να ψάχνω το μηχανάκι!

Εγώ πάντως έχω σκληρύνει το μπροστινό γιατί στα φρένα βυθιζόταν πολύ. Στην πίσω ανάρτηση δεν έχω πειράξει κάτι.

pektis
19/03/2009, 05:34
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από amyroukai
Επίσης κωμικό, Δευτέρα βράδι, γυρνάω σπίτι μετά το [b]4ο μπάλωμα του πίσω ελαστικού και με τα νεύρα που είχα, σκότωνα άνθρωπο. Τι κατάρα είναι αυτή, δεν θα το καταλάβω ποτέ... Επισκευή στον Τάσο στην Αχιλλέως αν δεν κάνω λάθος, 20αρικάκι (λίγο τσιμπητό ή νομίζω; ) βγάλαμε και άλλο ένα κομματάκι γυαλί από το πέλμα που δεν είχε προλάβει να κάνει τρύπα, τέλος πάντων, γυρνάω προς τα πίσω. Βρίσκομαι και με τον φίλο και κουμπάρο με το μικρό αδερφάκι το GS500F και λέμε πάμε για ένα μπυράκι να χαλαρώσουμε. Στο φανάρι Κηφισίας στον Ερυθρό Σταυρό, πολλά παπιά τριγύρω και ένα TDM900 αριστερά μου με έναν πολλά βαρύ και όχι επάνω. Αποφασίζω να δώσω τόπο στην οργή και να μην κάνω τίποτα παιδιάστικο, αλλά με το που ανάβει το φανάρι, ο μάγκας το σκίζει και πάει να με πετάξει δεξιά για να μπει κέντρο της αριστερής λωρίδας, την είχε κληρονομιά από τον παππού του μάλλον. Εννοείται ότι η πρώτη αντί να αλλάξω στις 6000 έσκασε στις 12000, η δευτέρα επίσης και η τρίτη (το TDM ήταν για τα καλά στον καθρέφτη) αλλά ο αλλοδαπός μαυριδερός με το krypton ήταν μπηχτός πράκτορας της Yamaha για να με κλείσει αφού έκανε βουτιά αυτοκτονίας από κολλημένος στη μπαριέρα αριστερά, τέρμα δεξιά για να περάσει πάνω από τη γέφυρα της Κατεχάκη με αποτέλεσμα να κλείσω το γκάζι, να στριμωχτούμε και με ένα αυτοκίνητο, οπότε φρέναρα πίσω από το αυτοκίνητο στην είσοδο της ανισόπεδης και άφησα τον πτωχό δικύλινδρο να περάσει φρεναριστός (κο-κο-κο) κάτω από τη γέφυρα μαζί με το τσάι, τις ζάχαρες και τη φετούλα το λεμόνι. Καλό είναι να κερνάς τους συνάδελφους ένα αφέψημα, καλύτερο είναι να μπορέσεις να ζήσεις για να τους ξανακεράσεις. Ηρέμησα μετά τη μ@λ@κί@ που έκανα και γύρισα χαλαρότατα και χαμογελαστά, με έκραξε και ο κουμπάρος για την ανωριμότητά μου αλλά τι τα θες... Η πιο πάνω ιστορία αποτελεί προϊόν φαντασίας, έχει επεξεργαστεί ψηφιακά, κλπ κλπ γιατί στην πραγματικότητα ποτέ δεν τρέχω. Ούτε καν με τα πόδια :)


Στο είπα ότι ''τα έχουμε'' τα ΤDM!! Δεν πάνε βήμα:lol:

pektis
19/03/2009, 05:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από zvailakis
Ρύθμιση αναρτήσεων, τι έχετε πειράξει? Πως σας φαίνεται?

Άντε να λέτε να αρχίσω να ψάχνω το μηχανάκι!

Έχω ρυθμίσει από το 4 στο 6 την ''σκληρότητα'' της πίσω ανάρτησης & όσο για το μπροστά αλλάζω κάθε 24,000χλμ. τα λάδια για να δουλεύει σωστά . .

PortisHead
19/03/2009, 05:45
Ασχετο !
Καποιο παλικαρι με την κοπελια του που ανεβαινουν/με τον Κηφισσο καθε πρωι ?
Ενα μπορντό Bandit...υδρόψυκτο...μαλλον 650.
Ειναι κανεις απο εδώ ?
:wave2:

amyroukai
19/03/2009, 06:01
Σίγουρα 650, το μεγάλο δε βγήκε ποτέ σε τέτοιο χρώμα (εκτός αν κάνω πολύ λάθος).

Έβλεπα και ένα μαύρο να κυκλοφορεί στο Μαρούσι συχνά όσο έμενα εκεί, σνιφ.

pektis 24,000 λαδάκια στο πηρούνι είναι υπερβολικά νομίζω... Τόσο λίγο κρατάνε; Το ελατήριο πίσω στο 6 και είσαι κατηγορία φτερού! Θα μου πεις, μπορεί να είναι άλλης σκληρότητας γενικά.

Portishead σου ήρθαν οι photos?


Το ΣΚ προβλέπεται να έχει άσχημο καιρό, αν τελικά τη γλιτώσουμε θα πρότεινα μιά βόλτα για καφέ στη Σαρωνίδα που λέγαμε.

PortisHead
19/03/2009, 06:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από amyroukai
Σίγουρα 650, το μεγάλο δε βγήκε ποτέ σε τέτοιο χρώμα (εκτός αν κάνω πολύ λάθος).

Βγηκε,βγηκε...απλα ο Σφακιανακης δεν το εφερε ποτε.Μονο παραεισαγωγή.



Αρχικά δημιουργήθηκε από amyroukai
Portishead σου ήρθαν οι photos?
[/B]
Ναι,μολις σημερα,σε ευχαριστω πολυ.

:wave2:

PortisHead
19/03/2009, 06:24
Και για του λόγου το αληθές....

http://motorrad.suzuki.de/index.php?id=656&tx_mcproducts[motorrad_uid]=96&cHash=a6d091431d


σε όλα τα χρωματα....

zvailakis
19/03/2009, 06:30
Καλά θα πειράξω λίγο το πίσω (να το πάω στο 5 ας πούμε) και βλέπουμε τι άλλο!!!


Το ΣΚ εγώ και επισήμως δεν μπορώ αν και μάλλον θα ανοίξουν οι ουρανοί ξανά!

pektis
19/03/2009, 06:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από amyroukai
Σίγουρα 650, το μεγάλο δε βγήκε ποτέ σε τέτοιο χρώμα (εκτός αν κάνω πολύ λάθος).

Έβλεπα και ένα μαύρο να κυκλοφορεί στο Μαρούσι συχνά όσο έμενα εκεί, σνιφ.

pektis 24,000 λαδάκια στο πηρούνι είναι υπερβολικά νομίζω... Τόσο λίγο κρατάνε; Το ελατήριο πίσω στο 6 και είσαι κατηγορία φτερού! Θα μου πεις, μπορεί να είναι άλλης σκληρότητας γενικά.
Portishead σου ήρθαν οι photos?
Το ΣΚ προβλέπεται να έχει άσχημο καιρό, αν τελικά τη γλιτώσουμε θα πρότεινα μιά βόλτα για καφέ στη Σαρωνίδα που λέγαμε.

Μια φορά τα είχα αφήσει παραπάνω από 24,000 & το μηχανάκι δεν είχε καλή ''επαναφορά'',από τότε κάθε 24,000 αλλάγή!Υπ΄όψιν, έχει τα ''μαμά'' έλατήρια...Οκ με τις φωτό...:wave2:

pektis
19/03/2009, 06:37
Α, το πίσω το έχω αφήσει στο 6 γιατί δουλεύει καλύτερα στις στροφές(γνώμη μου!)

amyroukai
19/03/2009, 06:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από pektis
Α, το πίσω το έχω αφήσει στο 6 γιατί δουλεύει καλύτερα στις στροφές(γνώμη μου!)
Έτσι είναι, όσο πιο ψηλά η ουρά τόσο πιο γρήγορα "βουτάει" στη στροφή, απλά όταν είναι κατσαρό το οδόστρωμα, χοροπηδάει αντί να ακολουθεί το ανάγλυφο με τόσο σκληρά το ελατήριο. Η διαφορά από το 3 στο 5 ήταν μεγάλη αλλά τη βρίσκω οριακή για το θέμα αναπήδησης, με το δικό μου ελατήριο και βάρος πάντα.

cptm
19/03/2009, 06:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από amyroukai
Το ΣΚ προβλέπεται να έχει άσχημο καιρό, αν τελικά τη γλιτώσουμε θα πρότεινα μιά βόλτα για καφέ στη Σαρωνίδα που λέγαμε.

Αν δε βρέχει, ένα καφεδάκι το έπινα :a55:

Band(age)it
19/03/2009, 07:03
Μπορντω Bandit εχει εισαχθει κανονικα στην Ελλαδα .
Ως πρωην κατοχος :wave2:


158692

amyroukai
19/03/2009, 07:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από Band(age)it
Μπορντω Bandit εχει εισαχθει κανονικα στην Ελλαδα .
Ως πρωην κατοχος :wave2:
Μπρε μιλάμε για το 1250... Ντροπή του φόρουμ που όλο μας κακολογούσες! :rotflmao:

Band(age)it
19/03/2009, 07:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από amyroukai
Μπρε μιλάμε για το 1250... Ντροπή του φόρουμ που όλο μας κακολογούσες! :rotflmao:

Μολις το προσεξα βλακεια μου :(
Δεν κακολογουσα εσας...το καβουρδιστιρι μου κακολογουσα...
Και δεν το κακολογουσα ακριβως...το εθαβα με το φτυαρι :rotflmao:

Edit : Και τωρα καταλαβαινω ποσο λαθος εκανα :beer:

gavcr
19/03/2009, 07:33
Λήσταρχοι έχει κανείς βάλει Ohlins κανείς ????

Το σκέφτομαι όχι πως με προβλημάτισε η ανάρτηση του δικού μου
αλλά επειδή δεν του αλλάζω εξάτμιση ( είμαι ερωτευμένος με τον ήχο της:smokin:) λεω το χρήμα να το δώσω στις αναρτήσεις !!!!!


Για να άκουω απόψεις.....????


by the way Αυτό δίνει η Ohlins στο k8

Part no: SU 728
Type: S46DR1S
Length: 319,5mm
Stroke: 65,5mm
Fits: Suzuki GSF 650 Bandit(2007-2008), Suzuki GSX 650F(2008-2009)


και για abs αυτά τα ελατήρια

Part no: 08752-85
Type: FORK SP
Length: 380mm
Fits: Suzuki GSF 650 Bandit(2005-2006), Suzuki GSF 650 Bandit(2007-2008), Suzuki GSX 650F(2008-2009)

gavcr
19/03/2009, 08:56
Ρε κοπέλια πώς βάζεις φώτο avatar Εδώ???

zvailakis
19/03/2009, 08:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από gavcr
Λήσταρχοι έχει κανείς βάλει Ohlins κανείς ????

Το σκέφτομαι όχι πως με προβλημάτισε η ανάρτηση του δικού μου
αλλά επειδή δεν του αλλάζω εξάτμιση ( είμαι ερωτευμένος με τον ήχο της:smokin:) λεω το χρήμα να το δώσω στις αναρτήσεις !!!!!


Για να άκουω απόψεις.....????


by the way Αυτό δίνει η Ohlins στο k8

Part no: SU 728
Type: S46DR1S
Length: 319,5mm
Stroke: 65,5mm
Fits: Suzuki GSF 650 Bandit(2007-2008), Suzuki GSX 650F(2008-2009)


και για abs αυτά τα ελατήρια

Part no: 08752-85
Type: FORK SP
Length: 380mm
Fits: Suzuki GSF 650 Bandit(2005-2006), Suzuki GSF 650 Bandit(2007-2008), Suzuki GSX 650F(2008-2009)


τιμούλα???

Ληστης
19/03/2009, 09:24
Και εγω ψηνομαι για ohlins. Τωρα τι ακριβως θα προσφερει δεν ξερω.
Παντως καποιοι τυποι απο αμερικα λενε τα καλυτερα.

cptm
19/03/2009, 09:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από gavcr
Ρε κοπέλια πώς βάζεις φώτο avatar Εδώ???


http://www.moto.gr/forums/showthread.php?threadid=22574

PortisHead
19/03/2009, 09:41
Ταπεινη μου αποψη.
Αν δεν εχετε φτασει στα ορια την υπαρχουσα αναρτηση για να πειτε...ΟΚ...δεν με καλυπτει πλεον....νομιζω οτι ειναι ενα εξοδο το οποιο...σίγουρα δεν ειναι κακο..αλλα δεν θα το αντιληφθείτε.

zvailakis
19/03/2009, 09:44
Εγώ εγκυκλοπαιδικά ρωτάω.....εδώ δεν μου έχουν μείνει ούτε για την ζελατίνα να αλλάξω!!!!

Άλλωστε εγώ έχω ακόμα πολλάααααα κμ (μόλις 3.000 πιάσαμε!!)

PortisHead
19/03/2009, 09:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από zvailakis
Εγώ εγκυκλοπαιδικά ρωτάω.....εδώ δεν μου έχουν μείνει ούτε για την ζελατίνα να αλλάξω!!!!

Άλλωστε εγώ έχω ακόμα πολλάααααα κμ (μόλις 3.000 πιάσαμε!!)

Ειναι σίγουρα καλη κίνηση...δεν το συζηταμε.
Απλα μιλαω απο προσωπικη εμπειρια.
Ειχα το TDM...και φαγωθηκα να βαλω Ohlins.Εβαλα.Αλλα με τον τροπο που οδηγαω (νορμαλ προς κουλα :lol: ) δεν καταλαβα καμια διαφορα στο κρατημα.
Αυτο εννοουσα.

zvailakis
19/03/2009, 09:53
νομίζω ότι ήταν θέμα tdm και όχι θέμα οδηγού :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Ληστης
19/03/2009, 10:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
Ειναι σίγουρα καλη κίνηση...δεν το συζηταμε.
Απλα μιλαω απο προσωπικη εμπειρια.
Ειχα το TDM...και φαγωθηκα να βαλω Ohlins.Εβαλα.Αλλα με τον τροπο που οδηγαω (νορμαλ προς κουλα :lol: ) δεν καταλαβα καμια διαφορα στο κρατημα.
Αυτο εννοουσα.

Δεν αλλαξε ο τροπος που αποροφουσε τις λακουβες;

Ληστης
19/03/2009, 14:01
Portihead πως σου φαινονται οι αναρτησεις στο 1250;
Σιγουρα ειναι καλυτερες απο το 650 αλλα μαλλον ειναι και πιο αποτομες .

gavcr
19/03/2009, 17:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από cptm
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?threadid=22574


Ευχαριστώ σε Σύντεκνε ;)

gavcr
19/03/2009, 17:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από zvailakis
τιμούλα???


800 περίπου ( Εμπρός πίσω) χωρίς τον χειρούργο!!

kkobits
19/03/2009, 18:17
Με αφορμή ένα προηγούμενο post (για κάποιο bandit στην Κηφισίας) θελω να ρωτήσω:
Που κυκλοφορούμε συχνά και με τι μηχανή
Εγώ έχω πχ ένα γκρί bandit 650 k8 και θα το δείτε καθημερινά να πηγαίνει Μεσογείων>Αλεξανδρας>Κωνσταντινουπόλεως>Λένορμαν (δουλειά) με επιστροφή το απόγευμα.
Κανείς άλλος;
Κώστας

ΥΓ 1) Μήπως είναι πολύ προσωπικά τα δεδομένα που ρωτάω; Και δεν υπάρχει και λόγος. Τεσπα, postαρω την ερώτηση και οποιος δεν θέλει δεν απαντά!
2) Άμα είχαμε το δικό μας χώρο στο forum αυτό θα ήταν ένα ξεχωριστό θέμα!

kkobits
19/03/2009, 18:22
Παιδιά το να αλλάξεις εξάτμιση πέρα από εμφάνιση έχει καμια ουσιαστική διαφορά;
Έχω ακούσει ότι βελτιώνει τη λειτουργία του κινητήρα παρέχοντας ποιό άμεση έξοδο στα καυσαέρια της καύσης (έτσι είναι κιόλας;) αλλά πρακτικά βλέπεις τίποτα;
Οι εξατμίσεις αυτές πληρούν τις προδιαγραφές για τους ρύπους; Για θόρυβο;
Η κατανάλωση αυξάνει;
Πολλές ερωτήσεις, εε; Τι να κάνω, νέο παιδί που διψάει για μάθηση :-)
Κώστας

WebDevGr
19/03/2009, 18:28
Μαύρο (αυτό της φώτο) 650 και περιφέρεται στους δρόμους του ηρακλείου.... σχεδόν όλες τις ώρες :) :) αλλά και στην υπόλοιπη Κρήτη....

pektis
20/03/2009, 03:02
2) Άμα είχαμε το δικό μας χώρο στο forum αυτό θα ήταν ένα ξεχωριστό θέμα! [/B][/QUOTE]

Εχει γίνει πρόταση. Τώρα αν θα κάνουν νέα κατηγορία,αυτό είναι άλλο θέμα...

:rolleyes:

PortisHead
20/03/2009, 03:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από kkobits
Παιδιά το να αλλάξεις εξάτμιση πέρα από εμφάνιση έχει καμια ουσιαστική διαφορά;
Έχω ακούσει ότι βελτιώνει τη λειτουργία του κινητήρα παρέχοντας ποιό άμεση έξοδο στα καυσαέρια της καύσης (έτσι είναι κιόλας;) αλλά πρακτικά βλέπεις τίποτα;
Οι εξατμίσεις αυτές πληρούν τις προδιαγραφές για τους ρύπους; Για θόρυβο;
Η κατανάλωση αυξάνει;
Πολλές ερωτήσεις, εε; Τι να κάνω, νέο παιδί που διψάει για μάθηση :-)
Κώστας

Προσωπικα το μονο που εχω παρατηρησει ειναι οτι στροφάρει πιο γρηγορα.Δηλ. ανεβαζει πιο γρήγορα στροφες.
Αν δεν επεμβεις στην τροφοδοσια (που πρεπει κανονικα) δεν εχεις καμια διαφορα στην καταναλωση.
Ρυποι και προδιαγραφες πληρουνται...οσο αλλάζεις μονο το τελικό....δλδ μετα τον καταλύτη.
Η μονη διαφορα που θα αισθανθεις....ειναι στο δυναμομετρο :lol: ...στην πραξη...μονο με εξατμιση δεν αντιλαμβανεσαι τίποτα.

PortisHead
20/03/2009, 04:06
Σχετικα με ελαστικα.
Οταν ερθει η ωρα....εχετε και αυτο στο νου σας.

http://www.mandp.co.uk/productInfo.aspx?catRef=557311

Ηδη 3 συναδελφοι μου εχουν παραγγειλει για τα μηχανακια τους.

Ενδεικτικα αναφερω τιμες για το "δικο" μας:

Metzeler Sportec M3
Μρποστινο------>91 λιρες
Πίσω------------->113 λίρες
Μεταφορικα---->20 λιρες

Συνολο 224 λίρες δλδ. 239 ευρω μεχρι την πορτα.

Εδω τα ιδια λαστιχα κυμαινονται απο 350 ως 370 ευρώ

:wave2:

zvailakis
20/03/2009, 04:56
Ωραία κάπου μετά το καλοκαίρι θα χρειαστούν και αυτά........

tsofras
20/03/2009, 05:08
χαιρετώ την παρέα των Bandit , επειδή μου τράβηξε την προσοχή το συγκεκριμένο μοντέλο, μπορείτε να μου πείτε πως και είναι τόσο φθηνό?

Sorry αν είναι βλακώδης η ερωτησή μου :wave2:

pektis
20/03/2009, 05:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από tsofras
χαιρετώ την παρέα των Bandit , επειδή μου τράβηξε την προσοχή το συγκεκριμένο μοντέλο, μπορείτε να μου πείτε πως και είναι τόσο φθηνό?

Sorry αν είναι βλακώδης η ερωτησή μου :wave2:

''Προσφορά της εταιρίας''. Από 'κει & πέρα ότι ξέρεις ξέρω!:D

WebDevGr
20/03/2009, 05:11
Μα είναι απλό..... τα άλλα είναι ακριβά!!!!!!!!!!!

Πέρα από τη πλάκα νομίζω έχει την καλύτερη αναλογία χρημάτων και απόδοσης!!! είναι ίσως η πιο τίμια μηχανή!!!

Βέβαια γούστα είναι αυτά :) :)

PortisHead
20/03/2009, 05:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από tsofras
χαιρετώ την παρέα των Bandit , επειδή μου τράβηξε την προσοχή το συγκεκριμένο μοντέλο, μπορείτε να μου πείτε πως και είναι τόσο φθηνό?

Sorry αν είναι βλακώδης η ερωτησή μου :wave2:

Εγώ θα έλεγα : Χρηση γνωστης και δοκιμασμενης τεχνολογιας και τεχνογνωσιας.

Περα απο τον υδροψυκτο κινητηρα που ειναι καινουργιος,δεν εχει καποια αλλη τεχνολογικη υπεροχή.
Ουτε εξεζητημενες αναρτησεις,ουτε εξεζητημένα φρενα.

Για καποιον που ζηταει ενα ας πουμε all around μηχανακι δρόμου...δεν θα επρεπε να κοστιζει και παραπανω.



:wave2:

tsofras
20/03/2009, 05:14
αν και θα αργήσω κάποιους μήνες μέχρι να ξαναπάρω μηχανή, και τα λεφτά θα βγούν τσίμα τσίμα, πιστεύω ότι η τιμή του είναι αρκετά δελεαστική.
Δεν ξέρω βέβαια σχεδον τπτ για το συγκεκριμένο μοντέλο, αλλά εξωτερικά μου αρέσει....

Οπότε αρχίζω το διάβασμα :D


Υ.Γ. καλά μιλάμε ρυθμούς chat έχετε σε αυτό το τοπικ.
Υ.Γ. φωτος ρε παιδιά που έχετε παραθέσει για οφθαλμόλουτρο, γιατί σε αυτό το ποστ δεν βρήκα και πολλές

PortisHead
20/03/2009, 05:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από tsofras
αν και θα αργήσω κάποιους μήνες μέχρι να ξαναπάρω μηχανή, και τα λεφτά θα βγούν τσίμα τσίμα, πιστεύω ότι η τιμή του είναι αρκετά δελεαστική.
Δεν ξέρω βέβαια σχεδον τπτ για το συγκεκριμένο μοντέλο, αλλά εξωτερικά μου αρέσει....

Οπότε αρχίζω το διάβασμα :D


Υ.Γ. καλά μιλάμε ρυθμούς chat έχετε σε αυτό το τοπικ.
Υ.Γ. φωτος ρε παιδιά που έχετε παραθέσει για οφθαλμόλουτρο, γιατί σε αυτό το ποστ δεν βρήκα και πολλές

Και οσο το εχει η αντιπροσωπεια ακομα...κανε κανα test ride.
Εκει θα σου λυθουν οι περισσοτερες αποριες...γιατι ως γνωστον...περι ορέξεος...

tsofras
20/03/2009, 05:17
τι εννοείς όσο το έχει ακόμα? Παίζει να το σταματήσει?

zvailakis
20/03/2009, 05:31
Επειδή όπως λες θα αργήσεις ακόμα, τότε σε κάνα μήνα θα έρθει το καινούργιο μοντέλο.....

Καμία σοβαρή αλλαγή εκτός από το καινούργιο φέρινγκ που είναι πολύ πιο ωραίο!

Φρένα - άγκυρες από το αδερφάκι του το 1250
Αναρτήσεις - τίποτα το φοβερό...στρίβει είναι σταθερό όλα καλά...αν θες ρυθμούς ss τότε παίρνεις ss. Βέβαια αν είσαι χεράς μπορεί και να το εξαντλήσεις γρήγορα...εγώ είμαι κουλάδι οπότε δεν πρόκειται!
Σχεδιασμός - εμένα μου αρέσει πολύ...για αυτό και το πήρα άλλωστε
Ταξίδι - Φόρτωμα: σαμάρια, σάκος, tank bag και παραμένει βράχος στον δρόμο. Βοηθάει και το βάρος του βέβαια. Αλλάζεις ζελατίνα και είσαι αρχηγός! Η σέλα εμένα με ξένισε στην αρχή και μου φάνηκε κουραστική αλλά τελικά δεν είναι έτσι!

Εν ολίγοις αν σου αρέσει πάρτο. Μην σε απασχολεί το ότι είναι φτηνό! Στην Ευρώπη αν το ψάξεις λίγο θα δεις ότι ξεπουλάει!! Βέβαια εμείς εδώ οι Ελληναράδες με ?700 τον μήνα θέλουμε μηχανάκι απο 9-10.000 και πάνω - γιατί τα ακριβά είναι και καλά - οπότε το σνομπάρουμε (άσε που δεν έχει τελική 300κμ/ω, τραγικό!).

Αυτά.....

Α, αν σε ενδιαφέρουν ταξίδια ποιο πολύ τότε κοίτα και το 1250....πολύυυυ πιο άνετο από οτι λένε, βασικά ταξιδέυεις με 6.000 στροφές αντί για 8.000...

tsofras
20/03/2009, 05:37
Έχουμε φωτό για το καινούριο? Γιατί μάλλον μετά απο Σεπτέμβρη θα πάρω με το καλό.
Και εγώ κουλάδι είμαι :rotflmao: και εμπειρία απο μεγάλα δεν έχω, ένα cbf250 είχα.
Όσο για την τιμή, δίκιο έχεις, αλλά δυστυχώς έτσι μας έχουν καταντήσει να σκεφτόμαστε, όταν όλα στην κατηγορία του ξεκινάνε απο 7.000ε (αν κάνω λάθος πείτε)

Οπότε και με το 650 μια χαρά θα είμαι :ninja:

cptm
20/03/2009, 05:48
Photo από το καινούριο εδώ: http://www.mototriti.gr/news/PREVIEW_newS.asp?news_data_id=72772&category_id=80

Αν σε ενδιαφέρει κάπου στις αγγελίες κυκλοφορεί ένα μεταχειρισμένο με λίγα χιλιόμετρα στις 5,000 ? περίπου.

tsofras
20/03/2009, 05:54
δυστυχώς έχω πάρα πολλά έξοδα αυτή τη στιγμή λόγω σπιτιού και γάμου, μακάρι να μπορούσα να την τσίμπαγα και τώρα, αλλά αναγκαστικά θα περιμένω

Πολύ ωραίο και το καινούριο :beer:

PortisHead
20/03/2009, 06:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από tsofras
τι εννοείς όσο το έχει ακόμα? Παίζει να το σταματήσει?

Εννοω οσο θα το εχει για test ride....οχι οσο θα το εχει για πωληση.



Αρχικά δημιουργήθηκε από zvailakis
Η σέλα εμένα με ξένισε στην αρχή και μου φάνηκε κουραστική αλλά τελικά δεν είναι έτσι!


Εμενα συνεχίζει και με ξενιζει.Για να ειμαι ανετα παω πολυ μπροστα στο τεποζιτο.Δλδ.η μιση σελα πισω μου μενει ανεκμεταλευτη.Και να θελω να καθησω εκει...ερχεσαι σε περιεργη γωνια με τα χειριστιρια και τους λεβιεδες των ποδιων. :(


Αρχικά δημιουργήθηκε από zvailakis
Εν ολίγοις αν σου αρέσει πάρτο. Μην σε απασχολεί το ότι είναι φτηνό! Στην Ευρώπη αν το ψάξεις λίγο θα δεις ότι ξεπουλάει!! Βέβαια εμείς εδώ οι Ελληναράδες με ?700 τον μήνα θέλουμε μηχανάκι απο 9-10.000 και πάνω - γιατί τα ακριβά είναι και καλά - οπότε το σνομπάρουμε (άσε που δεν έχει τελική 300κμ/ω, τραγικό!).
[/B]

Στη Γερμανια και στην Αγγλια εχει forums με πανω απο 12.000 μέλη.
Τα αεροψυκτα 600αρια και 1200αρια που κυκλοφορουνε εκει εχουν πανω απο 90.000 απροβληματιστα χλμ πανω τους.
Και οπως πολυ σωστα ειπες....εδω ειναι Ελλαδα.R1 , XT και Dainese.... :lol: :lol:
Οτι δεν ξερουμε μας φοβιζει και το απορριπτουμε.

PortisHead
20/03/2009, 07:17
Μολις παρέλαβα αυτα ---> http://i8.ebayimg.com/07/i/001/1b/61/926a_1.JPG

EBC Double -H Sintered Streetbike Pads


:beer:

gavcr
20/03/2009, 07:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
Σχετικα με ελαστικα.
Οταν ερθει η ωρα....εχετε και αυτο στο νου σας.

http://www.mandp.co.uk/productInfo.aspx?catRef=557311

Ηδη 3 συναδελφοι μου εχουν παραγγειλει για τα μηχανακια τους.

Ενδεικτικα αναφερω τιμες για το "δικο" μας:

Metzeler Sportec M3
Μρποστινο------>91 λιρες
Πίσω------------->113 λίρες
Μεταφορικα---->20 λιρες

Συνολο 224 λίρες δλδ. 239 ευρω μεχρι την πορτα.

Εδω τα ιδια λαστιχα κυμαινονται απο 350 ως 370 ευρώ

:wave2:


+1 ο τύπος είναι απίστευτος !!!!!

και αξιόπιστος!!!!!!!

gavcr
20/03/2009, 08:00
Ρε κοπέλια !!! Το έιχα βάλει και παλιά στις αγγελίες
αλλα δεν το διάβασε κανένας με Bandit .


Απο λάθος έχω ενα σετάκι καρίνα, φτεράκι πίσω προσταευτική σχάραα για το ψυγείο Λαδιου αφόρετα για το 650 του 2005-2007


απο λάθος τα παράγγειλα για το δικό μου το οποίο κατα την Suzuki ειναι 2008 ( Αν Και αγορασμένο Δεκέμβριο του 2007 :eyepop: )

εαν ενδιαφέρεται κανένας με τέτοιο ληστή ας μου στείλει ενα pm τα δίνω με ενα συμβολικό ποσο !!

amyroukai
20/03/2009, 08:13
Το Metzeler Μ3 το φορούσε το δικό μου όταν το πήρα πίσω, μπροστά είχε ένα Bridgestone. Το έλιωσα σε 2 πήγαινε/έλα Θεσ.κη και σε 5000 χιλιόμετρα συνολικά. Όταν λέμε λιώσιμο, το εννοώ, λινά. Δε θα το ξαναέβαζα. Φτηνό μεν, αλλά...

Με 'γειά Portis άντε να τη δούμε και live στον καφέ!

tsofras θα το πρότεινα με κλειστά μάτια, ειδικά σε κάποιον σχετικά άπειρο. ΠΟΛΥ φιλικό, άνετο για 2, ότι πρέπει. Ότι δεν κάνει, απλά δε χρειάζεται στο 90% του κόσμου. Και πίστα μπαίνει, και μαρσπιεδάκια αφήνει στην άσφαλτο και ντροπιάζει και τις κότες με τα SS άμα λάχει.

Σήμερα οδήγησα πάλι το Ζ που κόντευε να πιάσει αράχνες. Έχουμε και λέμε: Έμεινα από βενζίνη αλλά ως μέγας κ*λόφαρδος στην κατηφόρα 1χλμ πριν το βενζινάδικο οπότε ρολάρισα χαλαρά ως την αντλία και γυρνώντας σπίτι παραλίγο να γίνω χαλκομανία-σιδερότυπο στην πόρτα ενός Astra αλλά ο τύπος (πάλι καλά) είδε το μπλοκαρισμένο μπροστινό της προσπάθειας να αποφύγω τους δύο που πετάχτηκαν πριν από αυτόν (άσχημο σκηνικό γενικά) και σταμάτησε... Και τη γλίτωσα. Παρατήρηση #1: Ο άγιος ABSιος θα έπρεπε να είναι στάνταρ εξοπλισμός και ας λένε ότι θέλουν οι γρήγοροι ξερόλες. #2 το μπροστινό του Z ενώ είναι μαλακό γενικά, έχει εξαιρετική ικανότητα να μην τερματίζει και να ακολουθεί απροβλημάτιστα το δρόμο ακόμα και μπλοκαρισμένο. Εντυπωσιάστηκα από το γεγονός ότι δεν τρόμαξα καθόλου! Το οποίο και σημαίνει, revalving-ελατήρια-λαδάκια με την πρώτη ευκαιρία στο Bandit. Η άλλη παλαβή σκέψη ήταν να βάλω πηρούνι από παλιότερο GSXR αλλά δε θα παίρνει τα φρένα και τους αισθητήρες του ABS μάλλον.

Για το πισινό, πέρα από το ελατήριο που καλό θα ήταν να το προσαρμόσει κανείς στο βάρος του, το "καλό" αμορτισέρ πάντα θα χαντακώνεται από το πολύ ελαστικό πλαίσιο και το σιδερένιο ψαλίδι, μεγάλο αναρτώμενο βάρος. Αν δε σκοπεύεις να το σκίσεις το μηχανάκι οριακά, δεν έχει νόημα η αλλαγή. Εκτός αν τα έχεις και δε σε νοιάζει να τα δώσεις, οπότε... Με 'γειά!

zvailakis
20/03/2009, 08:20
Από την άλλη αν τα έχεις τα ??? βάζεις ohlins μπρος πίσω με ?1000 (παράδειγμα) αλλά και πάλι έχεις μια μηχανή φτηνότερη από τους ανταγωνιστές (cbf)!!! Και πολύ ανώτερη!

pektis
20/03/2009, 08:29
Προχθές πήρα το busa ενός φίλου...Είχα καιρό να καβαλίσω & είχα ''ξεχάσει'' την απίστευτη ροπή!!H μηχανή σκίζει από 3.000rpm & πάνω.........:eyepop: :eyepop:

pektis
20/03/2009, 08:31
Τώρα 1000ευρώ για ανάρτηση στο bandit αν είχα το 1250 θα τα έδινα μάλλον...

PortisHead
20/03/2009, 08:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από amyroukai
Το Metzeler Μ3 το φορούσε το δικό μου όταν το πήρα πίσω, μπροστά είχε ένα Bridgestone. Το έλιωσα σε 2 πήγαινε/έλα Θεσ.κη και σε 5000 χιλιόμετρα συνολικά. Όταν λέμε λιώσιμο, το εννοώ, λινά. Δε θα το ξαναέβαζα. Φτηνό μεν, αλλά...

Αυτος ειναι ο σωστος χρονος ζωης ενος ελαστικου.
Ειναι μαλακο γιαυτο.
Μην κοιτας που εδω στο Ελλαντα θελουμε τα λαστιχα να κρατανε 35.000 χλμ.
Εγω προτιμαω καθε 5-6 καινουργιο...αλλα να ειναι μαλακο και να κραταει.

zvailakis
20/03/2009, 08:48
τι? στο ελληνικό οδόστρωμα θες μαλακό λάστιχο? γιατί? αφού η πρόσφυσή του είναι εφάμιλλη πίστας motogp!!!! αλλά με έξτρα προδιαγραφές "for drifting only"

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

(spam-οδιάθεση έχω σήμερα)

VegasKitty
20/03/2009, 08:51
Γεια σας αγορια!!! :D

τι εγινε, μια μερα ελειψα και με κανατε να διαβασω 3 σελιδες!! :look:

γουσταρωωωωωωω!!! :a18: :a25: :a25:

ετσι, ετσι να μαζευομαστε σιγα σιγα ολ τουγκεδερ!!! :smilea:

VegasKitty
20/03/2009, 08:52
Ψιτ εσυ κυριος απο πανω μου...

Ναι, ναι εσυ που εχεις διαθεση για σπαμ σημερις!!! :look:

Που ειναι οι φωτο σ απ τη κυριακη, εεεεε?? :evil:

zvailakis
20/03/2009, 08:56
λοιπόν δεν έχω ανοίξει ακόμα το τανκ μπαγκ που είχα την μηχανή μέσα....οπότε ούτε καν τις έχω κατεβάσει στο pc τις φωτογραφίες!!!!

VegasKitty
20/03/2009, 08:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από zvailakis
λοιπόν δεν έχω ανοίξει ακόμα το τανκ μπαγκ που είχα την μηχανή μέσα....οπότε ούτε καν τις έχω κατεβάσει στο pc τις φωτογραφίες!!!!


Ελπιζω μεσα στο τανκ μπαγκ απο τη προηγουμενη βδομαδα να μην εχεις ξεχασει και καμοια καλτσα μεσα φορεμενη γιατι δε σε βλεπω καλα!!! :look: :hypnotize :dizzy:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



ξερω, ξερω, ειμαι σπαμμερ αλλα τι να κανω εχω κεφια σημερα.... :blush:

zvailakis
20/03/2009, 09:03
και εγώ το ελπίζω, αλλά είμαι σχεδόν σίγουρος ότι είχα μέσα μόνο σπρέυ αλυσίδας, γάντια, φω. μηχανή και κάτι εργαλεία (σουγιάδες, φακός, κτλ)


.
.
.
.
..
η νεκροψία θα δείξει όμως!!!

amyroukai
20/03/2009, 09:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
Αυτος ειναι ο σωστος χρονος ζωης ενος ελαστικου.
Ειναι μαλακο γιαυτο.
Μην κοιτας που εδω στο Ελλαντα θελουμε τα λαστιχα να κρατανε 35.000 χλμ.
Εγω προτιμαω καθε 5-6 καινουργιο...αλλα να ειναι μαλακο και να κραταει.
Τι να σου πω... με το Μ3 είχα κάνει τρελλά παντιλήκια. Το Pilot Road 2 έχει 22000 χιλιόμετρα επάνω και γλιστράει λιγότερο. Αν και η αλλαγή θα είναι σε Dunlop Roadsmart ή Continental, τα σκέφτομαι και τα δύο.

VegasKitty
20/03/2009, 09:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από zvailakis
είμαι σχεδόν σίγουρος...


.
.
.
.
..
η νεκροψία θα δείξει όμως!!!


Για καλο και κακο εχε κανα πιο διπλα σου μη σου χρειαστουν αμεσες αναγκες... :look:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

pektis
20/03/2009, 09:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από amyroukai
Τι να σου πω... με το Μ3 είχα κάνει τρελλά παντιλήκια. Το Pilot Road 2 έχει 22000 χιλιόμετρα επάνω και γλιστράει λιγότερο. Αν και η αλλαγή θα είναι σε Dunlop Roadsmart ή Continental, τα σκέφτομαι και τα δύο.

19.000 έχω τα pirelli...Είναι πολύ καλά, κρατάνε & ζεσταίνονται γρήγορα...

amyroukai
21/03/2009, 09:41
Είστε όλοι ψημένοι για τον καφέ που λέγαμε? :):) Δε φαντάζομαι να σας πτοεί μιά ψιχάλα μωρέ... :lol:

dim40
21/03/2009, 14:16
εχεις π.μ.

amyroukai
22/03/2009, 03:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από pektis
19.000 έχω τα pirelli...Είναι πολύ καλά, κρατάνε & ζεσταίνονται γρήγορα...
Αυτό περιμένω κ εγώ από ένα ελαστικό. Τα Μ3 πάντως, είναι στην SS/Racetrack κατηγορία της Metzeler και μάλλον τρώγονται γρήγορα γιατί δεν είναι ακριβώς σχεδιασμένα για 250 κιλά μοτοσικλέτα +2 αναβάτες + αποσκευές, περισσότερο στα SS των 200 κιλών + μονοκάβαλο ταιριάζουν.

VegasKitty
23/03/2009, 13:32
Bρε Ληστες που εισαστε???? :look:

Καλη βδομαδα να χουμε!!! :D

Τι λετε, αυτο το σκ να οργανωθουμε για κεινο το καφε που λεγαμε....

Ειπανε θα κανει :sun: αυτο το σκ... Βεβαια αν πιστεψουμε τη Πετρουλα δε ξερω αν θα μας βγει σε καλο η οχι.... :dizzy:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

cptm
23/03/2009, 15:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από amyroukai
Αυτό περιμένω κ εγώ από ένα ελαστικό. Τα Μ3 πάντως, είναι στην SS/Racetrack κατηγορία της Metzeler και μάλλον τρώγονται γρήγορα γιατί δεν είναι ακριβώς σχεδιασμένα για 250 κιλά μοτοσικλέτα +2 αναβάτες + αποσκευές, περισσότερο στα SS των 200 κιλών + μονοκάβαλο ταιριάζουν.

Για να αντέχουν περισσότερα χιλιόμετρα πρέπει να είναι sport touring σειρά. Η metzeler νομίζω έχει τα Ζ3 σε αυτή την κατηγορία. Η bridgestone τα ΒΤ 21 τα οποία και έχω βάλει.

cptm
23/03/2009, 16:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από VegasKitty
Bρε Ληστες που εισαστε???? :look:

Καλη βδομαδα να χουμε!!! :D

Τι λετε, αυτο το σκ να οργανωθουμε για κεινο το καφε που λεγαμε....

Ειπανε θα κανει :sun: αυτο το σκ... Βεβαια αν πιστεψουμε τη Πετρουλα δε ξερω αν θα μας βγει σε καλο η οχι.... :dizzy:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Παρόν:wave2:

Το Σάββατο θα λείπω. Αν κανονίσετε κάτι για Κυριακή εδώ γύρω είμαι μέσα.

VegasKitty
23/03/2009, 16:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από cptm
Παρόν:wave2:

Το Σάββατο θα λείπω. Αν κανονίσετε κάτι για Κυριακή εδώ γύρω είμαι μέσα.

Βολο παντος δε θα παμε :p

Πεταξαμε ιδεα για Σαρωνιδα μερια, και Κυριακη....

Για πειτε καμοια ιδεα!!! :D

cptm
23/03/2009, 16:04
Μια χαρά είναι η Σαρωνίδα.

Ληστης
23/03/2009, 17:12
Για τι ωρα μιλατε;

amyroukai
23/03/2009, 17:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ληστης
Για τι ωρα μιλατε;
Ε κάτσε να δούμε τι βολεύει όλους και πόσοι μπορούν. Μπορούμε να πάμε "νωρίς" κατά τις 12-1 και να κάνουμε και μιά μάσα στην περιοχή ;)

cptm νομίζω τα πιο σωστά Metzeler για το δικό μας είναι τα Ζ6 Ιnteract.

Αυτός ο gavcr πέταξε τη βόμβα με τα ανταλλακτικά του και μετά χάθηκε. Βάλτε τη Νικολούλη να τον ψάξει να μάθω πόσο τα δίνει!

VegasKitty
23/03/2009, 17:18
Βασικα εγω πιστευω οτι μιας και εχει προαναφερθει οτι διαφοροι δεν μπορουν λογο οικογενιακων υποχρεωσεων, να το καναμε αργα μεσημερι, για να προλαβουν το πρωι και το μεσημερι να ναι εκει για τα διαφορα, και μετα κατα τις 3-4 να βρεθουμε για καφε με θεα το πελαγος :D

:smokin:

cptm
23/03/2009, 17:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από amyroukai
cptm νομίζω τα πιο σωστά Metzeler για το δικό μας είναι τα Ζ6 Ιnteract.

Αυτός ο gavcr πέταξε τη βόμβα με τα ανταλλακτικά του και μετά χάθηκε. Βάλτε τη Νικολούλη να τον ψάξει να μάθω πόσο τα δίνει!

Τα Ζ6 εννοούσα, έχεις δίκιο. Ζ3 δε νομίζω να υπάρχουν. Απ' ότι θυμάμαι όταν έβαλα τα δικά μου ο λαστιχάς μου είχε πει ότι τα Ζ6 έχουν πιο γρήγηρη κορόνα από τα άλλα.

zvailakis
24/03/2009, 15:25
Και ναι....κατέβασα τις φωτογραφίες από την μηχανή!


159074

zvailakis
24/03/2009, 15:26
no.2


159075

amyroukai
24/03/2009, 17:50
Άντε και στην επόμενη εκδρομή/βόλτα περισσότεροι!

zvailakis
24/03/2009, 17:54
εγώ το Σκ σκέφτομαι να πάω σε αυτήν την εκδρομή

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&postid=1400179#post1400179

VegasKitty
24/03/2009, 17:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από zvailakis
εγώ το Σκ σκέφτομαι να πάω σε αυτήν την εκδρομή

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&postid=1400179#post1400179

Τωρα που θα παρεις και της ρακες μαζι???

Εδεσε το γλυκο :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

VegasKitty
24/03/2009, 18:38
Να σας πω βρε ληστες, με φαινετε δεν εχετε ορεξη για το καφε ε... :look: :sad:

gavcr
25/03/2009, 22:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από amyroukai
Ε κάτσε να δούμε τι βολεύει όλους και πόσοι μπορούν. Μπορούμε να πάμε "νωρίς" κατά τις 12-1 και να κάνουμε και μιά μάσα στην περιοχή ;)

cptm νομίζω τα πιο σωστά Metzeler για το δικό μας είναι τα Ζ6 Ιnteract.

Αυτός ο gavcr πέταξε τη βόμβα με τα ανταλλακτικά του και μετά χάθηκε. Βάλτε τη Νικολούλη να τον ψάξει να μάθω πόσο τα δίνει!


Όχι ρε Βόλτα έκανα!!!!!:smilea:

150 όλα :smokin:



Χαιρετώ και τσι υπόλοιπους Λήσταρχους!!!!!!

Ληστης
26/03/2009, 06:14
Δινω την Mivv εξατμιση.Για ριχτε μια ματια.
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=77201

kkobits
26/03/2009, 07:51
γιατι τη δινεις;

kkobits
26/03/2009, 07:53
...και πόσο στοιχίζει καινούργια;
(θέλω να αλλάξω εξάτμιση γιατί η μαμά είναι λιγο... γουρούνα, αλλά είμαι λίγο άσχετος!)
Κώστας

amyroukai
26/03/2009, 08:46
Η καρίνα και το φτεράκι να υποθέσω μαύρα;

Ληστης
26/03/2009, 08:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από kkobits
γιατι τη δινεις;

Αν ηξερα και εγω... :D

Σου εστειλα πμ.

pektis
26/03/2009, 11:38
Γιατί την δίνεις?Δεν είσαι ευχαριστημένος,δεν δουλεύει καλά??

Ληστης
26/03/2009, 12:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από pektis
Γιατί την δίνεις?Δεν είσαι ευχαριστημένος,δεν δουλεύει καλά??

Μια Χαρα δουλευει. Απλα μερικες φορες τρωω κατι κολληματα χωρις λογο και θελω να την αλλαξω.

VegasKitty
26/03/2009, 12:26
Να σας πω κυριοι απο πανω μου....

Επειδη δε θελω να γινομαι κουραστικη, ρωταω μια τελευταια φορα αν ενδιαφερεστε για το καφεδακι που λεγαμε τη Κυριακη η οχι....

Αν ναι, δωστε καμοια ιδεα για το τι ωρα και τα σχετικα...

Αν οχι, πεσ τε το ντε!! :p :D

pektis
26/03/2009, 13:22
Μέσα είμαι, αρκεί να πάμε κοντά...:D

VegasKitty
26/03/2009, 13:27
Στα ποσα χλμ δλδ ειναι το κοντα.... :a13: :a13:

PortisHead
26/03/2009, 13:36
Επισης...οταν εγω λεω πρωι..εννοω 8-9 ωρα...οχι 12-13
:lol:

VegasKitty
26/03/2009, 13:39
Γιατι ποτε ειπες πρωι?? :look:

Α δε ξερω, συνενοηθειτε!!!! :o


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

amyroukai
26/03/2009, 13:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από pektis
Μέσα είμαι, αρκεί να πάμε κοντά...:D
Μια χαλκιδική καλά είναι? :):):):)


καλα, η Σαρωνίδα που λέγαμε πιστεύω ότι είναι αρκετά κοντά.

Ξαναρίχνω πρόταση:
Πάμε για μαμ Καλύβια (τρελλό παϊδάκι) και καφέ μετά με όσους δεν μπορούν μεσημέρι

ή

μαζευόμαστε "διπλοί" ή τέλος πάντων 1+1 (LOL vegas για εμας το λεω) και πάμε για καφέ και φαγητό... :)

pektis
26/03/2009, 13:47
Έλεγα να πάμε ένα καφέ κατά τις 11,00 Σαρωνίδα ή κάπου παραλιακή γιατί αργότερα δεν θα μπορώ να έρθω...:rolleyes:

amyroukai
26/03/2009, 14:53
Κανένας άλλος έχει ενδιαφέρον για Κυριακή; Να μας πει ώρα;


Επίσης συγχαρητήρια σε όλους, πιάσαμε τα 100.... σελίδες!