PDA

View Full Version : GSF 600/650 s Bandit



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32

amyroukai
23/04/2009, 09:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από ciric7
dim με ρωτησες αν ηταν υδρο η ελαιο....οχι υδρο η αερο....δεν ειμαι τοσο ασχετος ρε σεις παιδια απλα ειμαι υπερβολικα ψαρι με τις μηχανες δειξτε λθγη επιεικια
Καλώς τον, καλές βόλτες, καλά χιλιόμετρα γενικότερα. Ο δείκτης είναι όντως "απαισιόδοξος" και ανάβει ρεζέρβα πολύ νωρίτερα από άλλες μοτοσικλέτες, δλδ σου μένει καμμιά 100ή χιλιόμετρα με το "λαμπάκι" αναμμένο. Αυτό που λες, δεν είναι "πρόβλημα" ακριβώς, αφού η μοτοσικλέτα δουλεύει σωστά. Μπορεί σε κάποιο σέρβις να κουνήθηκε/απορυθμίστηκε το φλοτέρ που δείχνει το επίπεδο της βενζίνης, μπορεί απλά στο δικό σου να έχει κάποια ιδιαιτερότητα... Αν έχεις κατά νου ότι βγάζεις 250 -300 χιλιόμετρα "στραγγίζοντας" το ρεζερβουάρ ανάλογα με το ρυθμό σου, στα 200-220 να βάζεις βενζίνη και άσε το δείκτη να δείχνει ότι θέλει. Απλό... Αν έχεις κανένα εξουσιοδοτημένο κοντά, πήγαινέ το να το βάλουν στον εγκέφαλο μπας και βγάλει καμιά βλάβη, δεν είναι τίποτα. Στη χειρότερη περίπτωση, αν δεν έχεις εγγύηση πια, άστο "χαλασμένο", τι πειράζει;

Edit: Για το άλλο θέμα, εμ... Ναι, κανένας δε γεννήθηκε "γνώστης" αλλά... Τέλος πάντων, το 600 είχε ασημένιο/χρώμιο μοτέρ, το 650 είχε μαύρο μοτέρ στα αερο-ελαιόψυκτα και ασημένιο ματ στα υδρόψυκτα. Από φέτος με το καινούριο fairing θα είναι μαύρο πάλι το μοτέρ αν και υδρόψυκτο...

PortisHead
23/04/2009, 09:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από amyroukai
Μπορεί σε κάποιο σέρβις να κουνήθηκε/απορυθμίστηκε το φλοτέρ που δείχνει το επίπεδο της βενζίνης,

Κατι τετοιο φανταομαι κιεγω.
Ποιο πήρες ? το 650 ? το 1250 ? μοντελο ?

:wave2:

ciric7
23/04/2009, 10:05
Καλημερα παιδια Λοιπον για να ειμαι ακριβης Ειναι Bandit 650s 2007 μοντελο ασημι κινητηρας.Εχω εγγυηση απο τον προηγουμενο μεχρι τον ιουλιο οποτε πρωτον θα δοκιμασω ποσα χιλιομετρα θα κανω μεχρι να μεινω και επειτα αν δε δω φως θα παω αντιπροσωπεια για εγκεφαλο.Ευχαριστω πολυ παιδια και οτι αλλα tips ευπροσδεκτα.Απ τη λαχταρα μου οπως φανταζεστε δν ειχα μπει να πω τα νεα μου αλλα μεχρι στιγμης ειμαι πολυ ευχαριστημενος απ τη συμπεριφορα του ωσ νεος.Κατι μου λεει οτι θα το λατρεψω.

PortisHead
23/04/2009, 10:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από ciric7
Καλημερα παιδια Λοιπον για να ειμαι ακριβης Ειναι Bandit 650s 2007 μοντελο ασημι κινητηρας.Εχω εγγυηση απο τον προηγουμενο μεχρι τον ιουλιο οποτε πρωτον θα δοκιμασω ποσα χιλιομετρα θα κανω μεχρι να μεινω και επειτα αν δε δω φως θα παω αντιπροσωπεια για εγκεφαλο.Ευχαριστω πολυ παιδια και οτι αλλα tips ευπροσδεκτα.Απ τη λαχταρα μου οπως φανταζεστε δν ειχα μπει να πω τα νεα μου αλλα μεχρι στιγμης ειμαι πολυ ευχαριστημενος απ τη συμπεριφορα του ωσ νεος.Κατι μου λεει οτι θα το λατρεψω.

Δε σου λεω να το κανεις μονος σου...απλα ολα ελεγχονται και διορθωνονται....οποτε μην ανησυχεις.

http://i85.photobucket.com/albums/k67/massive850/GSF/FI1.jpg

http://i85.photobucket.com/albums/k67/massive850/GSF/FI2.jpg

http://i85.photobucket.com/albums/k67/massive850/GSF/FI3.jpg

(ειναι απο το manual του 1250 αλλα δεν αλλαζει κατι για το 650)

pektis
23/04/2009, 13:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από amyroukai
Να πάμε, γιατί το αμελήσαμε 2 Κυριακές τώρα... :):)



Τελικά τέλος του μήνα, μόλις πιστωθούν επιτέλους κάποια χρήματα στο λογαριασμό μου, θα παραγγείλω Diablo Strada. Ήθελα τα καινούρια Angel αλλά δεν θα έρθουν σύντομα Ελλάδα, κρίμα.

Μήπως θα ήταν καλύτερα να βάλεις diablo rosso που είναι ''road'' & δίγωμα?Εμένα έχει τα σκέτα diablo αλλά είναι καλά...

pektis
23/04/2009, 13:09
Α,να κανονήσουμε & κανα καφέ το Σ/Κ!

Ληστης
23/04/2009, 13:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από amyroukai
Να πάμε, γιατί το αμελήσαμε 2 Κυριακές τώρα... :):)



Τελικά τέλος του μήνα, μόλις πιστωθούν επιτέλους κάποια χρήματα στο λογαριασμό μου, θα παραγγείλω Diablo Strada. Ήθελα τα καινούρια Angel αλλά δεν θα έρθουν σύντομα Ελλάδα, κρίμα.

Εισαι σιγουρος; Γιατι εχω δει και εδω μεσα να το εχουν φορεσει οπως και καταστηματα να το εχουν φερει. Για κανε κανα search.

amyroukai
23/04/2009, 17:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ληστης
Εισαι σιγουρος; Γιατι εχω δει και εδω μεσα να το εχουν φορεσει οπως και καταστηματα να το εχουν φερει. Για κανε κανα search.
Υποτίθεται ότι μέσα από την αντιπροσωπεία το είπαν... Πραγματικά θα το ψάξω και αν έχει έρθει Ελλάδα το Angel, θα ξεβρακώσω μερικά ατομάκια...


edit: Όντως ο Περιστεράς το έχει από τέλη Φεβρουαρίου, αλλά θα κοιτάξω να δω αν είναι "κλειστή" η παραγγελία του και το πήρε αποκλειστικά για κάποιο διάστημα ή όχι.


Επίσης, θα κατέβω για μιά μπυρίτσα στο Brown Sugar με μιά φίλη σε καμμιά ώρα, επειδή κάποιοι μένετε κοντά, αν υπάρχει όρεξη περάστε :)
BROWN SUGAR CAFE
Στροφυλίου & Χαρ. Τρικούπη 146, Νέα Ερυθραία

ciric7
23/04/2009, 22:21
Παιδια οι παλιοτεροι σιγουρα το εχετε πει αλλα γιατι δεν φτιαχνουν οι υπευθυνοι μια κατηγορια GSF?? 121 σελιδες επι 10ρια posts πες η καθε μια βαλε ποσα θεματα υπαρχουν.....Ας προσπαθησουν οι υπευθυνοι να γινει κατι......



Οσο για το προβλημα μου...Υπαρχει περιπτωση το φλοτερ να εχει ψιλοκολλησει λογω ακινησιας???? γτ ηταν μτχ το μηχανακι και 2-3 εβδομαδες ηταν ακινητο. ( μιλαω για τη λαθος ενδειξη βενζινης)

Ευχαριστω εκ των προτερων και ας σκεφτουμε το θεμα GSF posts...plz plz

amyroukai
24/04/2009, 09:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από ciric7
Παιδια οι παλιοτεροι σιγουρα το εχετε πει αλλα γιατι δεν φτιαχνουν οι υπευθυνοι μια κατηγορια GSF?? 121 σελιδες επι 10ρια posts πες η καθε μια βαλε ποσα θεματα υπαρχουν.....Ας προσπαθησουν οι υπευθυνοι να γινει κατι......



Οσο για το προβλημα μου...Υπαρχει περιπτωση το φλοτερ να εχει ψιλοκολλησει λογω ακινησιας???? γτ ηταν μτχ το μηχανακι και 2-3 εβδομαδες ηταν ακινητο. ( μιλαω για τη λαθος ενδειξη βενζινης)

Ευχαριστω εκ των προτερων και ας σκεφτουμε το θεμα GSF posts...plz plz
Για το πρώτο έχει γίνει αίτηση και περιμένουμε.

Για το δεύτερο, αν δείχνει μόνιμα ΜΙΑ ένδειξη, τότε ναι είναι κολλημένο. Αν αλλάζουν οι ενδείξεις, δεν είναι, απλά είναι "απαισιόδοξο" και θέλει είτε ρύθμιση ή αλλαγή, κάνεις μιά βόλτα από ένα εξουσιοδοτημένο και σου λένε...

ciric7
24/04/2009, 09:39
ok ευχαριστω παω απο κεντρικα τωρα

pektis
24/04/2009, 10:00
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από amyroukai
[B]Για το πρώτο έχει γίνει αίτηση και περιμένουμε.

Για καφέ θα πάμε??(Ασχετο!!)

amyroukai
24/04/2009, 14:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από pektis
Για καφέ θα πάμε??(Ασχετο!!)
Ε λοιπόν μπορούμε να πάμε και να συνδυάσουμε και αγώνα... :):)
Στη Biela θα έχει την Κυριακή από τις 4 το WBSK από το Assen και μετά καπάκι την Ιαπωνία MotoGP.

ciric7
24/04/2009, 17:20
Παιδες 9,2λτ/100κμ....????? Ημαρτον!!!!!!! symplektis εσυ τι ακρη βρηκες περι καταναλωσης?????

amyroukai
24/04/2009, 20:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από ciric7
Παιδες 9,2λτ/100κμ....????? Ημαρτον!!!!!!! symplektis εσυ τι ακρη βρηκες περι καταναλωσης?????
Πόσο βαρύ χέρι έχεις;;; Το λέω γιατί ας πούμε τώρα που μένω εκτός Αθήνας, βγαίνω από το σπίτι, εθνική με 200 κατ'ευθείαν, ΑΟ πρέπει να καταβάλλω μεγάλη προσπάθεια να μην περνάω τα 150, γενικά το σκίζω, οπότε στο βενζινάδικο με σκίζει... Έπιασε τα 8 ακατέβατα, :a33: Μεγάλη μπέκρα όταν το πηγαίνεις σβέλτα... Όπως όλα μάλλον. Αφού θα το πας που θα το πας για να δουν το φλοτέρ, αν έχει και κανένα άλλο "λαθάκι" θα το βρουν. Υποθέτω ότι κατανάλωση μετράς γεμίζοντας, μηδενίζεις το μερικό και πας και γεμίζεις πάλι;

zvailakis
24/04/2009, 21:27
9,2????

μπράβο....το τελικιάζεις μόνιμα??

ciric7
24/04/2009, 22:27
κι ομως παιδια η καταναλωση που λεω πηγαινα μεχρι 7-8χιλ στροφες....Σημερα ομως πηγα ραφηνα και καποιος μου ειπε να το ξεκαπνισω λιγο μπας και ειναι αυτο....Ετσι επιασα την αττικη και χτυπησα λιγα κοκκινα στο στροφομετρακι και τα αποτελεσματα?????? 4.3 λτρ στα 90 κμ....Τωρα πως και τι μη ρωτησετε...Μαλλον το μηχανημα ειναι γεννημενο για μεγαλες συγκινησεις....πηγα και γεμισα ενω ο μερικος ελεγε 90 μονο και μονο απο περιεργεια και τ αποτελεσμα πραγματικα απιστευτο...

dim40
24/04/2009, 22:49
ποσο ειδες τελικη;

Ληστης
25/04/2009, 06:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από ciric7
κι ομως παιδια η καταναλωση που λεω πηγαινα μεχρι 7-8χιλ στροφες....Σημερα ομως πηγα ραφηνα και καποιος μου ειπε να το ξεκαπνισω λιγο μπας και ειναι αυτο....Ετσι επιασα την αττικη και χτυπησα λιγα κοκκινα στο στροφομετρακι και τα αποτελεσματα?????? 4.3 λτρ στα 90 κμ....Τωρα πως και τι μη ρωτησετε...Μαλλον το μηχανημα ειναι γεννημενο για μεγαλες συγκινησεις....πηγα και γεμισα ενω ο μερικος ελεγε 90 μονο και μονο απο περιεργεια και τ αποτελεσμα πραγματικα απιστευτο...

Πιστευω οτι δεν εχεις "σταθερο" γεμισμα.

amyroukai
25/04/2009, 09:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ληστης
Πιστευω οτι δεν εχεις "σταθερο" γεμισμα.
Όντως, 4,3λίτρα για 90 χιλιόμετρα "κόκκινα" δεν είναι σωστό... Μάλλον στο γέμισμα ο κάθε βενζινάς ανάλογα τα κέφια του σε αφήνει στο +-1-2 λίτρα...

amyroukai
25/04/2009, 20:10
Ληστόπουλα για αύριο τον καφέ θα τον πιούμε;;; Για πείτε!!!

Η πρόταση για να δούμε το ASSEN το απόγευμα νομίζω συνδυάζει ώρα καλή γιατί θα έχουμε φάει, λογικά ο καιρός θα είναι σαν σήμερα... Οπότε μας βολεύει! Νομίζω τους αγώνες τους παίζει και ένα καφέ στην Αλίμου, που έχει μιά MV Agusta συνήθως απ'έξω...

funk
26/04/2009, 19:55
Γεια χαρά λήσταρχοι!

Ηθελα να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος αυτή την εποχή το Bandit που πωλείται καινούριο είναι το 2008 ή το νέο του 2009?

pektis
27/04/2009, 08:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από amyroukai
Ληστόπουλα για αύριο τον καφέ θα τον πιούμε;;; Για πείτε!!!

Η πρόταση για να δούμε το ASSEN το απόγευμα νομίζω συνδυάζει ώρα καλή γιατί θα έχουμε φάει, λογικά ο καιρός θα είναι σαν σήμερα... Οπότε μας βολεύει! Νομίζω τους αγώνες τους παίζει και ένα καφέ στην Αλίμου, που έχει μιά MV Agusta συνήθως απ'έξω...
Καλημέρα!Όσο κανόνιζε η Κατερίνα κάτι γινόταν φίλε...Θα αργήσει μάλλον ή επόμενη βόλτα!!:beer:

mugen13
27/04/2009, 12:52
Καλησπερίζω τους ληστές.... και ως (εντός του μήνα) μελλοντικός ληστής και εγώ, θέλω μία συμβουλή....
Bandit 650s '05 σε πολύ καλή κατάσταση με 7000 χλμ (το σέρβις στα 6000 έχει γίνει κανονικά) με 3.800Ε ή καινούργια με 5850Ε...????
Το ελαιόψυκτο θα έχει πρόβλημα μέσα στην Αθήνα????
HEEEEEELP :confused: :confused:

pektis
27/04/2009, 13:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από mugen13
Καλησπερίζω τους ληστές.... και ως (εντός του μήνα) μελλοντικός ληστής και εγώ, θέλω μία συμβουλή....
Bandit 650s '05 σε πολύ καλή κατάσταση με 7000 χλμ (το σέρβις στα 6000 έχει γίνει κανονικά) με 3.800Ε ή καινούργια με 5850Ε...????
Το ελαιόψυκτο θα έχει πρόβλημα μέσα στην Αθήνα????
HEEEEEELP :confused: :confused:

Πω πω ρε φίλε(3800),τσάμπα πράμα!! :lol:
Εννοείτε ότι δεν θα έχει πρόβλημα μέσα στην πόλη.Από εκεί & πέρα είναι θέμα γούστου...Έχω το 600 του 2004 με κανένα πρόβλημα:beer:

VegasKitty
28/04/2009, 12:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από pektis
Καλημέρα!Όσο κανόνιζε η Κατερίνα κάτι γινόταν φίλε...Θα αργήσει μάλλον ή επόμενη βόλτα!!:beer:

Παντου υπαρχει μια Κατερινα! :D

Με λησμονισατε εεεε??? :smilea: :blush:

Λεπον, πειτε αν βολευει αυτο το σκ που ειναι 3ημερο, η το αλλο, και απο κει και περα κανονιζω γιατι μου φαινετε χωρις εμου δε μπορειτε :p

Ελα να ακουω προτασεις για μερες και το που το βρισκουμε :winka:

Αν αργησω να απαντησω μη μου ανχονεστε, θα τη βρω την ακρη :smokin:

cptm
28/04/2009, 13:36
Που χάθηκες και μας άφησες μόνους και ανοργάνωτους? :beer:

Αφού τελείωσε το Πάσχα και οι διακοπές πρέπει να οργανωθούμε σιγά-σιγά.

VegasKitty
29/04/2009, 13:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από cptm
Που χάθηκες και μας άφησες μόνους και ανοργάνωτους? :beer:

Αφού τελείωσε το Πάσχα και οι διακοπές πρέπει να οργανωθούμε σιγά-σιγά.

Ειναι για να σας λειπω βρε :D :smokin:

Η κυριακη πως σας ακουγετε για βολτιτσα??? Συνδιασμενο βεβαια με την παρακολουθηση του αγωνα στην Ισπανια που ειναι στις 14:00 αν δε κανω λαθος :winka:

dim40
29/04/2009, 14:58
μηπως εχει βαλει καποιος αποστατες στο τιμονι; εχει η αντιπροσωπια η σε after μαγαζια να κοιταξω;
μαλον θα με βολευε καλυτερα λιγο πια πανω το τιμονι..

Band(age)it
29/04/2009, 15:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από funk
Γεια χαρά λήσταρχοι!

Ηθελα να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος αυτή την εποχή το Bandit που πωλείται καινούριο είναι το 2008 ή το νέο του 2009?

Αν εχει ντουλαπακι στο φαιρινγκ ειναι του 09 .

dim40
29/04/2009, 15:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από Band(age)it
Αν εχει ντουλαπακι στο φαιρινγκ ειναι του 09 .

και μαυρο βαμενο κινητηρα

PortisHead
29/04/2009, 16:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από dim40
και μαυρο βαμενο κινητηρα

και προκειται για το 650.....γιατι για το 1250 δεν υπηρξαν αλλαγες !
:)

vasdekiss
29/04/2009, 16:54
Πλάκα δεν έχει το πρώτο ειρωνικό σχόλιο αυτού το thread, μετά από 123 σελίδες; :lol:

WebD
29/04/2009, 17:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από dim40
μηπως εχει βαλει καποιος αποστατες στο τιμονι; εχει η αντιπροσωπια η σε after μαγαζια να κοιταξω;
μαλον θα με βολευε καλυτερα λιγο πια πανω το τιμονι..

Αν έχεις το 650 έχει κάτω απο το τιμόνι..... εκτός κι αν τους έβαλες ήδη κσι θέλεις πιο ψηλό ακόμη....

amyroukai
30/04/2009, 12:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από mugen13
Το ελαιόψυκτο θα έχει πρόβλημα μέσα στην Αθήνα????
Μετά από 29000 χιλιόμετρα σε όλες τις συνθήκες, δεν έχει πρόβλημα πουθενά... :):):)
Πολύ καλή τιμή, χτύπα το! Είναι και 20 κιλά ελαφρύτερο ;) Απλά αν σκοπεύεις να κάνεις πολλά χιλιόμετρα, θέλει βαλβίδες πιο συχνά από το υδρόψυκτο, είναι ένα θεματάκι. Αλλά μέσα στην Αθήνα πόσα να μαζέψεις; Για το θέμα αξιοπιστία, δες και τα αστυνομικά που έχουν -σχεδόν- το ίδιο μοτέρ, πόσες εκατοντάδες χιλιάδες χιλιόμετρα έχουν μαζέψει και πάνε ακόμα μιά χαρά ;)


Αστεία αστεία, φέτος έκανα 11000 από τον Αύγουστο που του είχα κάνει το προηγούμενο "μεγάλο" σέρβις. Λοιπόν... Για να μαζέψω μερικά ακόμα και να το πάω για "μάζεμα"...

ΑΥΡΙΟ έχει εκδρομή με τους "κοινούς" (όχι ληστές εννοώ, lol) του moto.gr, πάνε Παρνασσό για μαμ και καφέ, ωραία και στριφτερή διαδρομή φαίνεται. Σημείο συνάντησης έχουν ορίσει τα McDonalds, ώρα 9 το πρωί. Σκέφτομαι να πάω και ψήνω και την Κατερίνα (για να μη λέτε δηλαδή) είναι κανένας άλλος που γουστάρει τη βόλτα?

amyroukai
30/04/2009, 12:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από dim40
μηπως εχει βαλει καποιος αποστατες στο τιμονι; εχει η αντιπροσωπια η σε after μαγαζια να κοιταξω;
μαλον θα με βολευε καλυτερα λιγο πια πανω το τιμονι..
Έχω την εντύπωση ότι το τιμόνι απλά ρυθμίζεται να έρθει πιο κοντά στον οδηγό, όχι πάνω/κάτω. Δες στο justbandits.com αν έχει κάτι... Αλλιώς πας για νέο τιμόνι με πιο κυρτά άκρα ή μεγαλύτερη καμπύλη, δεν είναι ακριβά, 40-80 ευρώ ανάλογα μάρκα, χρώμα, υλικό.

PortisHead
30/04/2009, 12:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από dim40
μηπως εχει βαλει καποιος αποστατες στο τιμονι; εχει η αντιπροσωπια η σε after μαγαζια να κοιταξω;
μαλον θα με βολευε καλυτερα λιγο πια πανω το τιμονι..

Ψαξε για "handlebar raisers" στο ebay.
:wave2:

zvailakis
30/04/2009, 12:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από amyroukai
Μετά από 29000 χιλιόμετρα σε όλες τις συνθήκες, δεν έχει πρόβλημα πουθενά... :):):)
Πολύ καλή τιμή, χτύπα το! Είναι και 20 κιλά ελαφρύτερο ;) Απλά αν σκοπεύεις να κάνεις πολλά χιλιόμετρα, θέλει βαλβίδες πιο συχνά από το υδρόψυκτο, είναι ένα θεματάκι. Αλλά μέσα στην Αθήνα πόσα να μαζέψεις; Για το θέμα αξιοπιστία, δες και τα αστυνομικά που έχουν -σχεδόν- το ίδιο μοτέρ, πόσες εκατοντάδες χιλιάδες χιλιόμετρα έχουν μαζέψει και πάνε ακόμα μιά χαρά ;)


Αστεία αστεία, φέτος έκανα 11000 από τον Αύγουστο που του είχα κάνει το προηγούμενο "μεγάλο" σέρβις. Λοιπόν... Για να μαζέψω μερικά ακόμα και να το πάω για "μάζεμα"...

ΑΥΡΙΟ έχει εκδρομή με τους "κοινούς" (όχι ληστές εννοώ, lol) του moto.gr, πάνε Παρνασσό για μαμ και καφέ, ωραία και στριφτερή διαδρομή φαίνεται. Σημείο συνάντησης έχουν ορίσει τα McDonalds, ώρα 9 το πρωί. Σκέφτομαι να πάω και ψήνω και την Κατερίνα (για να μη λέτε δηλαδή) είναι κανένας άλλος που γουστάρει τη βόλτα?

Θα πάω Μετέωρα εγώ για αναρρίχηση, και σκοπεύω να μην μπω σε Εθνική οδό! Λες να βολέψει να κάνουμε κάνα χλμ με όλους??

amyroukai
30/04/2009, 12:29
Το σχετικό threadάκι και ένας πρόχειρος χάρτης της διαδρομής στη δεύτερη σελίδα, είναι εδώ για να τα δείτε. (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=79119&perpage=15&pagenumber=1) Άντε να δείξουμε παρουσία, να κάνουμε χιλιόμετρα και να φάμε (αν και είπα να χάσω κανένα κιλό, ο πειρασμός δε με αφήνει)... :):) Ο Cpt. Haddock μας υποστηρίζει και για την κατηγορία Bandit! Θα τον πρήξουμε και από κοντά. Συν το γέλιο του να είναι πιό πολλά τα Bandit από ότι άλλο έρθει...


Dim πριν αγοράσεις οτιδήποτε, θα σου πρότεινα να το αλλάξεις θέση σε πιο κοντά μήπως σε βολέψει αυτό (θα σε φέρει πιο όρθιο) και μετά να ξοδευτείς για κάτι άλλο.

Έχει δοκιμάσει κανείς να χρησιμοποιήσει ατμοκαθαριστή για να καθαρίσει το μοτέρ; Ήταν η νέα ιδέα που είχα, μήπως και ξεκολλήσω τη λάσπη από τα σημεία που δε φτάνει το σφουγγάρι και το βουρτσάκι. Έχει μερικά μικρά τέτοια με 25-50 ευρώ.

zvailakis
30/04/2009, 12:43
Λοιπόν εγώ θα πάω μέχρι Στρώμη - Παυλιανη και μετά ανηφορίζω προς Καλαμπάκα - Καστράκι!!!!

(ερώτηση κρίσεως.....τα mcdonalds του ραντεβού που είναι?)

pektis
30/04/2009, 12:51
Eγώ δεν θα μπορέσω γμτ...Να κανονήσουμε οπωσδήπωτε το άλλο Σάββατο να πάμε στην ΕΚΘΕΣΗ ΜΟΤΟ!:beer:

amyroukai
30/04/2009, 12:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από zvailakis
Λοιπόν εγώ θα πάω μέχρι Στρώμη - Παυλιανη και μετά ανηφορίζω προς Καλαμπάκα - Καστράκι!!!!

(ερώτηση κρίσεως.....τα mcdonalds του ραντεβού που είναι?)
Είναι μετά τα διόδια Αφιδνών και τη γέφυρα του Καπανδριτίου, έχει BP και McDonalds.

zvailakis
30/04/2009, 12:52
Super thanks!


Με ποιους θα τα πούμε εκεί???????

amyroukai
30/04/2009, 12:57
Δες το thread στις βόλτες, έχω και το link πιο πάνω, λέει "Στρώμη 2009" αν δεν κάνω λάθος... Θα το παρακολουθήσω γενικότερα γιατί λένε ότι αν έχει τον κακό χαμό που προβλέπει η μετεωρολογική, πιθανόν να το ακυρώσουν και να πάει για Σάββατο (πολύ λογικό κιόλας, αφού είναι βόλτα απλά για χαβαλέ, μην ταλαιπωρηθούμε) οπότε δες το κ εσύ για να μη σε βγάλουν εκτός προγράμματος.

dim40
30/04/2009, 18:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από gigenis
Αν έχεις το 650 έχει κάτω απο το τιμόνι..... εκτός κι αν τους έβαλες ήδη κσι θέλεις πιο ψηλό ακόμη....

μπορεις να το εξηγησεις λιγο καλυτερα αυτο;

dim40
30/04/2009, 19:29
ετσι ειναι τωρα


162329

dim40
30/04/2009, 19:34
και μια και ανεβασα αυτη ασ βαλω και το συνολο...:smilea: :smilea: :smilea:


162331

dim40
30/04/2009, 19:42
και τωρα που πηρα φορα .....πως βαζω φοτο κατω απο το ονομα μου;;

WebD
30/04/2009, 21:05
Όπως είναι βιδωμένο το τιμόνι... από τη κάτω μεριά... κάτω από την τιμονόπλακα είναι οι αποστάτες βιδωμένοι στις βίδες του τιμονιού. Ξεβιδώνεις το τιμόνι... βγάζεις τους αποστάτες απο κάτω τους βάζεις πάνω και ξαναβιδώνεις.

edit: Για τη φώτο πας Πίνακα διαχείρισης - Επιλογές - και κάτω κάτω λέει αλλαγή χαρακτήρα.... επιλέγεις τη φώτο που θέλεις να ανεβάσεις και είσαι οκ

dim40
30/04/2009, 23:03
ευχαριστω. θα το δω αυριο

amyroukai
01/05/2009, 19:06
Λοιπόν σήμερα χάσατε... Φάγαμε λίγη βροχή είναι αλήθεια, αλλά ΠΟΛΥ στρίψιμο, ωραία διαδρομή μέσα στη φύση, εξαιρετικό φαγητό στη Γραβιά, καφεδάκι και λουκουμάδες στην παραλία Καμμένων Βούρλων και επιστροφή... Που ήταν και η μόνη μαλ... της ημέρας γιατί έφυγαν οι μισοί και δεν είπαν αν γυρίζουν από Ε.Ο. ή από επαρχιακούς και σπάστηκα λίγο γιατί είχα όρεξη για μερικές στροφές ακόμα...

Αισίως έφτασα τα 35500 χιλιόμετρα και θα κλείσω ραντεβού για σέρβις τις επόμενες μέρες... Θέλει και λάστιχα, θέλει και τακάκια... Τσούζει η τσέπη ήδη!


Την Κυριακή καφεδάκι θα πάμε;;; Έχετε χαιρετίσματα από την Κατερίνα και κράξιμο που χαθήκατε :lol:

Band(age)it
02/05/2009, 13:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από vasdekiss
Πλάκα δεν έχει το πρώτο ειρωνικό σχόλιο αυτού το thread, μετά από 123 σελίδες; :lol:

Δεν ηταν ειρωνια απλα ηταν το πρωτο που μου ηρθε στο μυαλο...
(Ειχα και γω 2 bandit ξες) :) :)

amyroukai
02/05/2009, 13:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από Band(age)it
Δεν ηταν ειρωνια απλα ηταν το πρωτο που μου ηρθε στο μυαλο...
(Ειχα και γω 2 bandit ξες) :) :)
Εγώ το χαζό πάλι, ακόμα να καταλάβω που είναι η ειρωνεία στα προηγούμενα σχόλια... Αυτό με το ντουλαπάκι;







Παιζάααακιααααααααααααα να το πω για μιά φορά ακόμα για καφέ αύριο;;;;;;;;;;; Αν και η σιωπή είναι μάλλον η απάντησή μου, ΛΟΛ, τέλος πάντων... Μια τελευταία προσπάθεια να την κάνω.

Band(age)it
02/05/2009, 13:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από amyroukai
Εγώ το χαζό πάλι, ακόμα να καταλάβω που είναι η ειρωνεία στα προηγούμενα σχόλια... Αυτό με το ντουλαπάκι;







Παιζάααακιααααααααααααα να το πω για μιά φορά ακόμα για καφέ αύριο;;;;;;;;;;; Αν και η σιωπή είναι μάλλον η απάντησή μου, ΛΟΛ, τέλος πάντων... Μια τελευταία προσπάθεια να την κάνω.

Μαλλον αυτο θα εννοουσε ο φιλος :) Αφου εχει ντουπαλακι εγω τι φταιω?
Αμα δεχεστε και προδοτες της φυλης σας ερχομαι με 1000....

vasdekiss
02/05/2009, 18:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από giorgiosmc
Φίλοι και φίλες που είναι κάτοχοι Bandit 600 - 650 μπορούν να στείλουν φωτογραφίες, σχόλια και χρήσιμες πληροφορίες για το δημοφιλές μοντέλλο της Suzuki.....
:rotflmao: :lol:

Καλά ρε παιδιά τι μπερδεύεστε; Αυτό το μήνυμα εννοώ.... κάθε φορά που μπαίνω να διαβάσω αυτό το thread πέφτω πάνω του και σκέφτομαι πόσο οξύμωρο φαίνεται μετά από 124 σελίδες.... μια απλή παρατήρηση....


Να είστε καλά

amyroukai
03/05/2009, 08:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από vasdekiss
κάθε φορά που μπαίνω να διαβάσω αυτό το thread πέφτω πάνω του και σκέφτομαι πόσο οξύμωρο φαίνεται μετά από 124 σελίδες.... μια απλή παρατήρηση....
Κοίτα, το απλό θέμα είναι ότι ναι μεν έχει 124 σελίδες, οι περισσότερες εκ των οποίων τους τελευταίους μήνες και οι κάτοχοι bandit είναι γενικώς απόντες από τα πάντα... Οπότε κανείς δε μας βλέπει να ξέρει ότι υπάρχουμε στο forum, οπότε δυσκολεύει και το πράγμα κατηγορία. Τόσο απλό... Οι υπόλοιποι βρίσκονται, γνωρίζονται, περνάνε (περνάμε) καλά σαν παρέα, οπότε αν ζητήσουν κάτι είναι πιο εύκολο να γίνει. Εμείς λίγο λόγω μη εμπορικής φήμης του μοντέλου, λίγο παραπάνω λόγω γενικής αφάνειας, λίγο λιγότερο λόγω υποχρεώσεων των διαχειριστών, έχουμε κάτσει στη μπανάνα. Δες πόσοι έχουν postάρει. 10 άτομα; 15; Εκτός από εμένα, την Κατερίνα που δεν έχει ακόμα μοτοσικλέτα, τον Bandage που δεν έχει πιά Bandit, τον Alex14 που ήρθε πέρυσι στην ετήσια και τον Ζαχαρία που τους γνώρισε προχτές ποιόν άλλον ξέρουν; Και η λογική είναι, κατηγορία για 2-3 άτομα θα κάνουμε; Τότε που το έγραψε πάντως, είχε δίκιο... Μόνος ήταν! Αστεία αστεία, που να είναι αυτός;;; Έχει ακόμα bandit άραγε;

ΛΟΛ καλά "χιλιάρη", θα περάσουμε από Δεκελείας κανένα βράδυ όλοι οι τσαντάκηδες μαζί να σε τρομοκρατήσουμε :P:P:P Η Κατερίνα έχει φαγωθεί για καφέ+αγώνα και η ιδέα μου αρέσει και εμένα, ειδικά αν το συνδυάσουμε και με κανένα μαμ μετά... Γιατί είναι και σε "δύσκολη" ώρα , πολύ νωρίς για φας πριν, αργά για να φας για μεσημέρι μετά. Τέλος πάντων, ας κερδίσει ο Βάλε και το θυσιάζω το φαγητό... Και ένα Suzuki βάθρο παρακαλώ :) Λέμε τώρα... Καλό καιρό έχει, δικαιολογίες "τέλος". Πάω να πλύνω τα μυγάκια από προχτές και θα ξαναμπώ πιο αργά...

glider
03/05/2009, 10:02
εχει βαλει κανεις gps?απ'οτι ειδα για μηχανες ειναι πιο ακριβα...αν βαλω του αυτοκινητου με βαση στη ζελατινα και το βγαζω στις βροχες;

amyroukai
03/05/2009, 10:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από glider
εχει βαλει κανεις gps?απ'οτι ειδα για μηχανες ειναι πιο ακριβα...αν βαλω του αυτοκινητου με βαση στη ζελατινα και το βγαζω στις βροχες;
Είδα σε περιοδικά μιά βάση της Givi που πιάνει στα καβαλέτα στο τιμόνι και μοιάζει με "μπανάνα" μέσης, έχει διάφανο πλαστικό παραθυράκι για να βλέπεις το GPS και έλεγε πως είναι αδιάβροχη.
Κάνε κλικ σε αυτό το link. Αλλά ψάξε το μήπως και το βρεις και φτηνότερα... Απλά το έβαλα για να το δεις. (http://www.xikis.gr/html/details.aspx?pagenum=3&categoryID=&CategoryName=&subcategoryID=&SubCategoryName=&ManufactureID=&ManufactureName=&description=&productCode=S850&content=0&specialID=)

glider
03/05/2009, 10:26
πολυ ωραιο!ευχαριστω!

ciric7
03/05/2009, 12:32
Παντως ειναι ενδιαφερον να κοιταξουν καποιοι τα στατιστικα αυτης της σελιδας....Οσον αφορα τις απαντησεις που εχουν γινει περναμε μολις 3 απ τα μοντελα που εχουν δικη τους κατηγορια......ΑΛΛΑ αν κοιταξει καποιος τις επισκεψεις????? 90937!!! Η πρωτη σε επισκεψεις απ τις κατηγοριες ειναι 1054...Μονο ως παρατηρηση το γραφω αλλα λενε πολλα καμια φορα οι αριθμοι!!!



Επειδη σπουδαζω Γιαννενα το καλοκαιρακι ελπιζω να υπαρχει καμια συναντηση που θα μαι πειραια

amyroukai
03/05/2009, 12:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από ciric7
Επειδη σπουδαζω Γιαννενα το καλοκαιρακι ελπιζω να υπαρχει καμια συναντηση που θα μαι πειραια
Πωπω φίλε μέσα στην "πηγή" είσαι... Ένα μήνα είχα μείνει και ενθουσιάστηκα.

ciric7
03/05/2009, 12:56
"ΠΗΓΗ"??? Καλα ειναι δεν εχω παραπονο....Κανονιστε καμια εκδρομουλα απο δω εχει και στροφουλες και βουνα και λιμνες και ποταμια απ ουλα...

amyroukai
04/05/2009, 07:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από ciric7
"ΠΗΓΗ"??? Καλα ειναι δεν εχω παραπονο....Κανονιστε καμια εκδρομουλα απο δω εχει και στροφουλες και βουνα και λιμνες και ποταμια απ ουλα...
Γυμναστική ακαδημία, Ιατρική, Φιλολογικά, σχολές αστυνομίας... "Η πηγή". :lol:

PortisHead
04/05/2009, 08:49
Απο δυναμομετρηση που εγινε :

...............Bandit 650.................Bandit 1250.............GSX 1000 R
U/min..............PS.......................PS.............................PS
2.000..............15.......................30................................-
3.000..............20.......................50.............................30
4.000..............30.......................65.............................55
5.000..............40.......................80.............................65
6.000..............50.......................95.............................75
7.000..............60.......................110...........................95
8.000..............70.......................110.........................120
9.000..............80.......................110.........................140
10.000.............85.......................-.............................160
11.000.............85.......................-.............................170
12.000.............80.......................-.............................175

zvailakis
04/05/2009, 09:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από amyroukai
Γυμναστική ακαδημία, Ιατρική, Φιλολογικά, σχολές αστυνομίας... "Η πηγή". :lol:

Τα Ιωάννινα δεν έχουν ΤΕΦΑΑ...η πηγή φίλε ήταν, είναι και θα είναι η Κομοτηνή!!!!!

ciric7
04/05/2009, 10:16
Ναι οντως δεν εχει οπως και αστυνομια...Εχει παιδαγωγικα φιλοσοφικη βρεφονηπιοκομια νηπιαγωγων νοσηλευτων και αλλες ωραιεσ πηγες...Εχει κ αλλες αλλα δε μας ενδιαφερουν!Δεν εχω παει κομοτηνη αλλα και εδω δν ειναι ασχημα!Να ρθειτε

zvailakis
04/05/2009, 10:29
Λοιπόν Ληστές!

Θέμα ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ

έκανα 1212κμ το 3ήμερο. Στροφές, επαρχιακές οδοί και Εθνική Λαμία - Αθήνα, στην επιστροφή μόνο!

το γέμισα 3 φορές, έβγαζε στο ρεζερβουάρ 300κμ! και τώρα έχει ακόμα 2 μπάρες από χθες οπότε βγάζει άλλα 100κμ μέσα στην ΑΘήνα υποθέτω.

Γενικά δηλαδή με ταχύτητες μέχρι 130-140 ακόμα και σε κλειστό στροφιλίκι, δεν καίει και πολλά!!

ΜΙα χαρά είμαστε!

amyroukai
04/05/2009, 10:30
Εμείς δεν είμαστε ρατσιστές... Ότι σχολή και να είναι, μας κάνει :)

Επίσης, είναι πολύ καλή ιδέα τα Ιωάννινα, έχει κοντά και βουνό και θάλασσα, οπότε μπορούμε να επιλέξουμε, αλλά να ζεστάνει λίγο και... Μάλλον θα πρέπει να το κανονίσουμε 2ήμερο/3ήμερο, από Παρασκευή μέχρι Κυριακή ας πούμε.

Portis εντυπωσιακό το 1250, δε λέω. Αλλά όπως τσακώνομαι με τον κουμπάρο μου για το θέμα "χαμηλές στροφές" έτσι θα επαναλάβω, στα @@ μου οι χαμηλές στροφές, το θέμα είναι να έχεις άλογα και να μπορείς να επιλέξεις, θέλεις λίγα, δουλεύεις χαμηλά, θέλεις πολλά, δουλεύεις μεσαία και ψηλά. Αν δε σε νοιάζει να πας "αεροπορία" 30 άλογα είναι αρκετά για τα καθημερινά προς και από δουλειά/καφέ κλπ. Το 1250 έχει ιδιαίτερα εντυπωσιακή καμπύλη ροπής, αλλά "σκότωσαν" το μοτέρ ψηλά για να καλύψουν την αγορά της Γαλλίας μάλλον που έχει περιορισμό στα 100 άλογα. Θα μπορούσαν χαλαρότατα να δώσουν 30 αλογάκια ακόμα, χωρίς κανένα κόστος σε ροπές. Αυτό με χαλάει πάρα πολύ. Συν το ότι, η περίσσεια ροπής χαμηλά δεν μου αρέσει γιατί σε δύσκολες συνθήκες σε φέρνει σε άσχημη θέση με σπιναρίσματα κλπ που δεν τα χρειάζεσαι... Αν είχες έρθει την Παρασκευή θα καταλάβαινες. Προτιμώ πάντα μοτέρ με μεγάλο "άπλωμα" δύναμης για να μπορείς να έχεις έλεγχο του που και πότε θα την απελευθερώσεις.
Η "υπεροχή" των 15 ίππων στις 7000 σε σχέση με το GSXR έχει γέλιο, αλλά μια που το GSXR είναι 60 κιλά ελαφρύτερο, μόλις ανοίξει το γκάζι εν κινήσει :wave2: Ο μόνος τρόπος να το περάσεις είναι να ανοίξεις από πολύ χαμηλά 6η ας πούμε...


edit
Ζαχαρία για την κατανάλωση αυτό μου έκανε κ εμένα εντύπωση, επειδή με τον Νίκο, το Φίλιππο και τον Θοδωρή το ψιλο-χοντρο-σκίσαμε (λείπουν κομμάτια από τις άκρες του πέλματος στο πίσω λάστιχο, απίστευτο) έκαψε λιγότερα από 6 λίτρα ακόμα και σε τέτοιους ρυθμούς... Ο καθαρός αέρας του έκανε καλό!

edit#2: Portis συγγνώμη που τα έχωσα λίγο άγρια με το θέμα ιπποδύναμη, άλλος τα ακούει κάθε φορά που πάμε για καφέ γιατί κάθε φορά κάνουμε αυτήν ακριβώς την κουβέντα της ιπποδύναμης και ροπής χαμηλά, αλλά για δικύλινδρα ενταντίον τετρακύλινδρων και είναι και φίλος και δε παρεξηγεί το ύφος/ένταση του λόγου. Και είχα πάρει φόρα και πήρε και εσένα η μπάλα...

Dimitrispca
05/05/2009, 09:22
Καλημέρα σε όλους σας
Σκέφτομαι να αγοράσω το Bandit 650, κατά 99% θα είναι για κυκλοφορία μέσα στην Αθήνα.
Μέχρι τώρα έχω scooter x-city 250 και δεν ξέρω αν πάιζει ρόλο το ύψος είμαι 1.85.
Όποιος έχει εμπειρία θα εκτιμούσα την γνώμη του.

amyroukai
05/05/2009, 09:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από Dimitrispca
Καλημέρα σε όλους σας
Σκέφτομαι να αγοράσω το Bandit 650, κατά 99% θα είναι για κυκλοφορία μέσα στην Αθήνα.
Μέχρι τώρα έχω scooter x-city 250 και δεν ξέρω αν πάιζει ρόλο το ύψος είμαι 1.85.
Όποιος έχει εμπειρία θα εκτιμούσα την γνώμη του.
Είναι μιά χαρά και για αυτή τη δουλειά. Το ύψος σου είναι καλό δε θα έχεις πρόβλημα να το κουμαντάρεις, λίγο το βάρος να συνηθίσεις σε σχέση με το σκούτερ και δεν θα έχεις άλλο θέμα. Και αν κινείσαι μέσα στην Αθήνα δε θα έχεις και πρόβλημα με τον αέρα, γιατί για το ύψος σου είναι λίγο κοντή η ζελατίνα. Πάντως αν το ψάχνεις για καινούριο ίσως αξίζει να περιμένεις το facelift τον Ιούνιο περίπου.

zvailakis
05/05/2009, 09:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από Dimitrispca
Καλημέρα σε όλους σας
Σκέφτομαι να αγοράσω το Bandit 650, κατά 99% θα είναι για κυκλοφορία μέσα στην Αθήνα.
Μέχρι τώρα έχω scooter x-city 250 και δεν ξέρω αν πάιζει ρόλο το ύψος είμαι 1.85.
Όποιος έχει εμπειρία θα εκτιμούσα την γνώμη του.

Καλά φίλε πάρτο και αν συνεχίσεις να είσαι κατά 99% μέσα στην πόλη, τι να σου πω!! Μόλις βγεις μια φορά εκτός, θα θες να βγαίνεις κάθε μέρα....

:beer: :beer:

amyroukai
05/05/2009, 09:56
Οι ληστές δεν φαίνονται ζωηροί για εκδρομές εκτός έδρας... Στην ετήσια τέλος του μήνα, εκτός από εμένα και το Ζαχαρία που φαντάζομαι ότι πετάει τη σκούφια του για χιλιόμετρα με καλή παρέα, το σκέφτεται να έρθει άλλος από εδώ;

cptm
05/05/2009, 10:25
Εγώ πάντως το σκέφτομαι, αλλά είναι νωρίς ακόμα για να ξέρω αν θα μπορέσω να έρθω. Θα είναι καλή φάση να κάνουμε δικό μας γκρουπάκι.

pektis
05/05/2009, 11:20
Και εγώ το σκέφτομαι...Θα δούμε...

dim40
05/05/2009, 16:15
τη πρωτομαγια πηγα συρο ...

ειδα 3 ληστες σε μια μερα ενω στη αθηνα εχω δει 1-2 ολα κι ολα (εκτος της συναντησης) :smilea:

το πως περασα εκει το περιγραφω εδω...

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&postid=1430281#post1430281

edit: ο ενας μαλιστα περασε ενω ειχε γινει το συμβαν και ουτε καν εκοψε. σε αντιθεση με ενα αλλο φιλο που σταματησε αμεσως και ενδιαφερθηκε για το πως ειμαστε.

amyroukai
05/05/2009, 17:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από dim40
τη πρωτομαγια πηγα συρο ...

ειδα 3 ληστες σε μια μερα ενω στη αθηνα εχω δει 1-2 ολα κι ολα (εκτος της συναντησης)
Ένας από Σύρο έμπαινε και εδώ κάποιο φεγγάρι.
Περαστικά και πάλι... Και στους 3 σας! :beer:

byron
06/05/2009, 07:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από ciric7
Παιδια οι παλιοτεροι σιγουρα το εχετε πει αλλα γιατι δεν φτιαχνουν οι υπευθυνοι μια κατηγορια GSF?? 121 σελιδες επι 10ρια posts πες η καθε μια βαλε ποσα θεματα υπαρχουν.....Ας προσπαθησουν οι υπευθυνοι να γινει κατι......


Η κατηγορία φτιάχτηκε, επομένως μπορείτε να φτιάχνετε νέες συζητήσεις εδώ. Με μια γρήγορη ματιά που έριξα στο παρόν thread δεν μπόρεσα να βρώ καποιο θέμα για διαχωρισμό, μιας και τα περισσότερα ποστ είναι ψιλοκουβεντούλα.
Αν κάποιος θυμάται κάποια ποστ που θα μπορούσαν να γίνουν θέμα (aftermarket, εξατμίσεις πχ) ας μου στείλει με πμ το link με την σελίδα που βρίσκονται για να τα διαχωρίσω. :wave2:

zvailakis
06/05/2009, 09:22
:beer: :beer: :beer:

Καλοτάξιδη η κατηγορία

pektis
06/05/2009, 09:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Η κατηγορία φτιάχτηκε, επομένως μπορείτε να φτιάχνετε νέες συζητήσεις εδώ. Με μια γρήγορη ματιά που έριξα στο παρόν thread δεν μπόρεσα να βρώ καποιο θέμα για διαχωρισμό, μιας και τα περισσότερα ποστ είναι ψιλοκουβεντούλα.
Αν κάποιος θυμάται κάποια ποστ που θα μπορούσαν να γίνουν θέμα (aftermarket, εξατμίσεις πχ) ας μου στείλει με πμ το link με την σελίδα που βρίσκονται για να τα διαχωρίσω. :wave2:

ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ!!!!!

zvailakis
06/05/2009, 09:40
και τώρα πρέπει να ψάξουμε τα διάφορα να φτιάξουμε υποκατηγορίες ε? Περαστικά μας!

:beer: :beer: :beer: :beer:

Προτείνω να γίνει σε μπυραρία με wifi, με λαπτοπ να μαζευτούμε!

:rotflmao: :rotflmao:

byron
06/05/2009, 09:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από zvailakis
και τώρα πρέπει να ψάξουμε τα διάφορα να φτιάξουμε υποκατηγορίες ε? Περαστικά μας!

:beer: :beer: :beer: :beer:

Προτείνω να γίνει σε μπυραρία με wifi, με λαπτοπ να μαζευτούμε!

:rotflmao: :rotflmao:

Δεν θα φτιάξετε εσείς τίποτα στο παρόν thread (οτι νεώτερο αφορά τα μηχανάκια σας ας μπει σε νέο όμως.)
Αυτό που θα βοηθούσε, είναι να μου στέλνετε το link της σελίδας που πιθανόν να υπάρχουν κάποιες πληροφορίες που στέκονται μόνες τους.
Οι 120+ σελίδες είναι πολλές....:wave2:

amyroukai
06/05/2009, 10:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Δεν θα φτιάξετε εσείς τίποτα στο παρόν thread :bigcry:


Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
(οτι νεώτερο αφορά τα μηχανάκια σας ας μπει σε νέο όμως.) Εννοείται...


Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Οι 120+ σελίδες είναι πολλές.... Ναι είναι το ξεσκαρτάρισμα που λέγαμε ότι χρειάζεται... ΑΥΤΟ μπορούμε να συγκεντρωθούμε και να το κάνουμε με καφέ και να πάρεις ΕΝΑ pm μετά φτιαγμένο από όλους εμάς για να μη σου έρθουν μερικές δεκάδες από τον κάθε έναν.



Ληστόπουλα για πείτε πως θα γίνει ο οργάνωση... Laptop ποιός έχει; Καφέ με Wi-Fi βρίσκουμε εύκολα.

byron
06/05/2009, 10:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από amyroukai
[B Ναι είναι το ξεσκαρτάρισμα που λέγαμε ότι χρειάζεται... ΑΥΤΟ μπορούμε να συγκεντρωθούμε και να το κάνουμε με καφέ και να πάρεις ΕΝΑ pm μετά φτιαγμένο από όλους εμάς για να μη σου έρθουν μερικές δεκάδες από τον κάθε έναν.
[/B]

Ρε παίδες, δεν μπορεί να είναι 10άδες τα θέματα που μπορούν να σταθούν μόνα τους.
Πιθανόν κάπου να έχει γίνει κουβέντα ή να έχουν μπει φωτό με εξατμίσεις, ζελατίνες κλπ. Στείλτε μου ένα πμ με το λινκ ποου ξεκινάει η συζήτηση και θα το διαχωρίσω.

:wave2:

amyroukai
06/05/2009, 10:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Ρε παίδες, δεν μπορεί να είναι 10άδες τα θέματα που μπορούν να σταθούν μόνα τους.
Πιθανόν κάπου να έχει γίνει κουβέντα ή να έχουν μπει φωτό με εξατμίσεις, ζελατίνες κλπ. Στείλτε μου ένα πμ με το λινκ ποου ξεκινάει η συζήτηση και θα το διαχωρίσω.

:wave2:
My Lord Byron όπως είπες, στις 120+ σελίδες, το θέμα "εξάτμιση" μπορεί να έχει εμφανιστεί 5-6 φορές , το θέμα ζελατίνα.... άστο καλύτερα άπειρες, φωτογραφίες σπαρμένες αρκετές, το θέμα λάστιχα 2-3 φορές κλπ κλπ κλπ. ΟΚ γενικό μπλα μπλα και σχόλια για βόλτες/συζητήσεις αγοράς/εξολπισμού ας τα αφήσουμε "χύμα" γιατί όντως δεν είναι σχετικά με τη μοτοσικλέτα, ήταν κουβέντα μεταξύ μας, πιθανότατα λάθος έμπαινε στο ίδιο thread με το Bandit.
Αλλά δεν είναι τόσο απλό όσο το περιγράφεις. Στα 2 χρόνια αυτά επειδή ακριβώς δεν υπήρχε οργάνωση, ο κάθε νέος συζητούσε τα ίδια και άντε πάλι κύκλος. Είναι ευγενέστατη η προθυμία σου, αλλά επειδή τις 120 σελίδες τις έχω ζήσει από την πρώτη, ξέρω και το χάος που υπάρχει. Τέλος πάντων, και να μη βρεθούμε όλοι, ως παλιότερος ενεργός στο thread θα κάτσω και θα σου γράψω τι είναι που και αποφασίζεις πως θα χωρίσεις τα πράγματα.

Ευχαριστούμε θερμά την ομάδα για την κατηγορία... :):) Αν βρεθούμε σε καμιά συνάντηση, κέρασμα...:beer:

byron
06/05/2009, 10:48
οκ, όταν έχετε κάτι νεώτερο, ή αν υπάρχουν ήδη κάποια χύμα thread με το bandit κάπου αλλού στείλτε μου μηνυμα να τα μεταφέρω εδώ. :wave2:

PortisHead
06/05/2009, 10:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
οκ, όταν έχετε κάτι νεώτερο, ή αν υπάρχουν ήδη κάποια χύμα thread με το bandit κάπου αλλού στείλτε μου μηνυμα να τα μεταφέρω εδώ. :wave2:

Εισαι αρχηγος και ευχαριστουμε για τον κοπο σου !
:beer:

cptm
06/05/2009, 19:54
Ένα μεγάλο ευχαριστώ στο μέγα αδμινιστράτορα byron. Thanks:a23: :a23: :a23:

byron
06/05/2009, 20:35
Παίδες δεν είμαι admin. Απλά ζήτησα απ΄τους admin να βρούν λίγο χρόνο για να την φτιάξουν.

:wave2:

cptm
06/05/2009, 21:04
Anyway σε ευχαριστούμε που ασχολήθηκες.:beer: :beer:

byron
06/05/2009, 21:20
:beer: :beer:

dim40
06/05/2009, 21:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από amyroukai
:bigcry:




Ληστόπουλα για πείτε πως θα γίνει ο οργάνωση... Laptop ποιός έχει; Καφέ με Wi-Fi βρίσκουμε εύκολα.

εγω εχω laptop. να κανονισουμε να βρεθουμε

pektis
07/05/2009, 10:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
:beer: :beer:

E Y X A Ρ Ι Σ Τ Ο Υ Μ Ε ! !:D

alex14
07/05/2009, 10:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Η κατηγορία φτιάχτηκε, επομένως μπορείτε να φτιάχνετε νέες συζητήσεις εδώ. Με μια γρήγορη ματιά που έριξα στο παρόν thread δεν μπόρεσα να βρώ καποιο θέμα για διαχωρισμό, μιας και τα περισσότερα ποστ είναι ψιλοκουβεντούλα.
Αν κάποιος θυμάται κάποια ποστ που θα μπορούσαν να γίνουν θέμα (aftermarket, εξατμίσεις πχ) ας μου στείλει με πμ το link με την σελίδα που βρίσκονται για να τα διαχωρίσω. :wave2:

Thanks Byron

:beer:

byron
07/05/2009, 11:16
Λήσταρχοι, έκανα μια μετακόμιση των bandit threads απ΄το 2006 και ένθεν. Αν βρείτε κάποιο που μου ξέφυγε πμ :wave2:

gavcr
13/05/2009, 22:06
Καλορίζικο το section !!!!!!!


λοιπον servise 12.000 ( Μπουζί , λάδια , φίλτρο λαδιού , φίλτρο αέρα dna , τακάκια πίσω ρύθμιση injection) εργασία σύνολα 315 euro την ψιλο άκουσα :mad:

WebD
13/05/2009, 22:11
ωχχχχ δηλαδή εγώ που είμαι στα 24000 και έκοψα και τον αισθητήρα ABS να ετοιμάζω βαζελίνη;;;;;;; :( :(

amyroukai
14/05/2009, 07:26
gavcr το δικό μου 36000 πήγε ?240 (ΟΚ ήταν για ?270 αλλά έκανε έκπτωση ως μέρος προσφοράς στα πλαίσια συνεργασίας με το Motograndprix club) και έκανε τα ίδια ακριβώς (με μαμά φίλτρο, και οι βαλβίδες-καρμπιρατέρ είναι πιο παίδεμα στο δικό μου). Μάλλον είναι ακριβός ο μάστοράς σου.




που είναι ρε παλιόπαιδο τα "καλούδια" :confused:

dim40
14/05/2009, 13:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από gavcr
Καλορίζικο το section !!!!!!!


λοιπον servise 12.000 ( Μπουζί , λάδια , φίλτρο λαδιού , φίλτρο αέρα dna , τακάκια πίσω ρύθμιση injection) εργασία σύνολα 315 euro την ψιλο άκουσα :mad:

εγω τη παιρνω αυριο. μπουζι λαδια φιλτρα αλλαγη εμπρος τακακια (τα πισω τα ειχα αλλαξει πριν 1 μηνα) 175 ευρω . η μηχανη εχει 11000 χλμ


ασχετο....

απο τοτε που εγινε το section εχουμε σταματησει να γραφουμε η μου φαινετε;;

pektis
14/05/2009, 13:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από gavcr
Καλορίζικο το section !!!!!!!


λοιπον servise 12.000 ( Μπουζί , λάδια , φίλτρο λαδιού , φίλτρο αέρα dna , τακάκια πίσω ρύθμιση injection) εργασία σύνολα 315 euro την ψιλο άκουσα :mad:

Mοντέλο '04. Ρύθμιση βαλβίδων,συγχρονισμός carbs,αλλαγή λαδιών,φίλτρο λαδιών,φίλτρο βενζίνας,αλλαγή μπουζί& τέλος αλλαγή φλάντζας κεφαλής(λόγω ανοίγματος για ρύθμ.βαλβίδων) 200Ευρώ (αντ/κά&εργασία):beer:

pektis
14/05/2009, 13:36
Α,ξέχασα.Φίλτρο αέρα δεν πειράχτηκε(μόνο καθάρισμα) γιατί είναι KN.