PDA

View Full Version : Αλεξανδρουπολη-Εβρος /πληροφοριες



Xrider
16/01/2007, 12:58
Περισυ το καλοκαιρι ηθελα να φυγω απο Αθηνα και να ανεβω μεχρι Αλεξανδρουπολη,Εβρο για βολτα αλλα δεν "εκατσε".
Τωρα το σκεφτομαι αν μπορεσω τον Μαρτιο να κατεβω Ελλαδα απο Ιταλια και σκεφτηκα αν με συμφερει να κανω Ηγουμενιτσα-Αλεξανδρουπολη η Πατρα-Αθηνα-Αλεξανδρουπολη?
Θελλω να αποφυγω να κινηθω στην Εθνικη για να περασω μεσα απο χωρια και πολεις (βολτα θα κανω με το Monster).
Για τον λογο οτι δεν εχω ανεβει ποτε Β.Ελλαδα απο αυτα τα μερη εχει κανενας πληροφοριες να μΕ πει?;)
οπως χλμ και διαδρομες?


Μηπως ειναι καλητερα να την ξαναπροσπαθησω το καλοκαιρι με το ΚΤΜ?

zephyr1
16/01/2007, 13:04
Ειχα παει σε μια πανελληνια που εγινε στην Ηγουμενιτσα και μετα εφυγα προς βορεια.Δεν θυμαμαι πως ακριβως ηταν η διαδρομη(καταρα-Γιαννενα κτλ).
Αυτο ομως που θυμαμαι ειναι οτι η διαδρομη ηταν απιστευτη,μου εχει κατσει στο μυαλο και οποτε βρω ευκαιρια θα την ξανακανω.
Με το monster πιστευω ιδανικη διαδρομη,βαλε με στα υποψην μπας και ανεβω ηγουμενιτσα να παμε μαζι.

Απο πατρα δεν λεει.:wave2:

gloum
16/01/2007, 13:09
Επίσης εφόσον σκοπεύεις να πάς ως Αλεξανδρούπολη πάνε λίγο πιο μακριά (Ξάνθη) και δες τα πομακοχώρια..είναι εκπληκτικά μέρη..Και εννοείτε πως θα πας από ηγουμενίτσα μέσα να ανέβεις κατάρα..Μόνο επειδή εκεί είναι παλαβά.Αν δεν πας Μαιο και μετα δεν βλαπτει να ενημερωθείς για καιρικές συνθήκες..(πολύ βροχή όμως)...:wave2:

Xrider
16/01/2007, 14:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
Ειχα παει σε μια πανελληνια που εγινε στην Ηγουμενιτσα και μετα εφυγα προς βορεια.Δεν θυμαμαι πως ακριβως ηταν η διαδρομη(καταρα-Γιαννενα κτλ).
Αυτο ομως που θυμαμαι ειναι οτι η διαδρομη ηταν απιστευτη,μου εχει κατσει στο μυαλο και οποτε βρω ευκαιρια θα την ξανακανω.
Με το monster πιστευω ιδανικη διαδρομη,βαλε με στα υποψην μπας και ανεβω ηγουμενιτσα να παμε μαζι.

Απο πατρα δεν λεει.:wave2:
οκ!θα σε εχω υπ-οψην!;)

MikeG
16/01/2007, 14:08
Δε διορθώνεις αυτό το πληροφωρίες στο τίτλο του μηνύματος σου με πληροφορίες γιατί το ω βγάζει μάτι και είναι και στο τίτλο?

:wave2:

Xrider
16/01/2007, 14:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Δε διορθώνεις αυτό το πληροφωρίες στο τίτλο του μηνύματος σου με πληροφορίες γιατί το ω βγάζει μάτι και είναι και στο τίτλο?

:wave2:

Εχεις δικιο :D το ειδα και εγω αλλα δεν μπορω (νομιζω) να αλλαξω τον τιτλο...

MikeG
16/01/2007, 14:21
Νομίζω ότι μπορείς,πάτα επεξεργασία..

:wave2:

Xrider
16/01/2007, 14:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Νομίζω ότι μπορείς,πάτα επεξεργασία..

:wave2:
Δεν αλλαζει...

crs-k
16/01/2007, 14:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από Xrider
Δεν αλλαζει...


Γι' αυτο ειμαστε 'δω ... :D

zephyr1
16/01/2007, 15:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Γι' αυτο ειμαστε 'δω ... :D



:a46: :a46: :a46:

H.A.Balafoutre
16/01/2007, 20:48
Όταν είναι να κάνεις κίνηση από Θεσσαλονίκη και ανατολικά για Αλεξανδρούπολη, στείλε pm και χρονοδιάγραμμα και κάτι θα κανονίσουμε.:wave2: ;)

zolotas
17/01/2007, 22:59
αν εκανα παλι αυτην την διαδρομη αλλα με ανεση χρονου θα πηγαινα ............ΗΓΟΥΜΕΝΙΤΣΑ-ΠΑΡΑΠΟΤΑΜΟΣ-ΒΡΟΣΙΝΑ-ΒΟΥΤΣΑΡΑΣ-ΚΛΗΜΑΤΙΑ-ΓΙΑΝΝΕΝΑ.........μετα ............ΜΕΤΣΟΒΟ-ΓΡΕΒΕΝΑ -ΤΡΑΝΟΒΑΛΤΟ-ΒΕΛΒΕΝΤΟΣ-ΚΟΖΑΝΗ(περνας τα τουνελ)-ΒΕΡΟΙΑ.........και για χαλαρωμα ΕΓΝΑΤΙΑ ΟΔΟ μεχρι ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ........

το καλυτερο ειναι να εχεις χαρτη μαζι σου να πηγαινεις απο επαρχιακη οδο αλλα εχει πολυ αγριο στροφιλικι .......προσοχη

Xrider
18/01/2007, 12:07
το καλυτερο ειναι να εχεις χαρτη μαζι σου να πηγαινεις απο επαρχιακη οδο αλλα εχει πολυ αγριο στροφιλικι .......προσοχη

Το Monster γιατι το εχω?;)
Ξερει κανεις αν λειτουργει GPS για αυτες τις περιοχες?
Κατι φιλαρακια απο Β.Ελλαδα (Λαρισα,Βεροια,Σαλλονικα) μου ειπαν οτι δεν...
Ειναι αληθεια?