PDA

View Full Version : ΔΙΠΛΗ ΚΛΟΠΗ...ΕΝΑ Βusa και ΕΝΑ Gsx-r K6



ALX GS 11½
16/01/2007, 13:27
Μαγκες εχω ξενερωσει λεμε .Μολις πριν απο λιγο με πληροφορησαν οι κατοχοι για την κλοπη των μοτοσυκλετων τους.Τα παιδια μενανε στην ιδια πολυκατοικια και τους τα πηραν απο την πυλωτη χτες το βραδυ.

Προκειτε για ενα μαυρο Suzuki Hayabusa μοντελο '06 με πινακιδα ΧΖΗ 839

και

ενα Suzuki GSX-R K6 1000 μοντελο '06 με πινακιδα ΧΖΝ 677

Το Κ6 φορουσε και τα κοκκινα μανιταρια της Suzuki.

Απο περιοχη Γαλατσι.


To μονο καλο ειναι οτι καποιοι απο την απεναντι πολυκατοικια τους ειδαν και θα δωσουν τα ακριβη τους χαρακτηριστικα στην αστυνομια.Μαλιστα ο ενας τραβηξε και video με το κινητο του χωρις να τον αντιληφθουν.
Ελπιζουμε μονο να τα πηραν καποιοι για βολτα και να τα αφησουν καπου και να τα βρουν τα παιδια.Διαφορετικα θα προσπαθησουν να τους βρουν μεσω των χαρακτηριστικων τους που θα δωσουν/εδωσαν αυτοι που τους ειδαν.

Εχετε παιδια την προσοχη σας λοιπον στους δρομους μπας και δειτε κατι.

Τηλ.επικοιν. 6932396985

Nostra
16/01/2007, 13:28
υπάρχει έξαρση φέτος ή μου φαίνεται?

:mad: :mad: :mad: :mad:

:( :( :( :(

Cpt. Haddock
16/01/2007, 13:29
τι λε ρε πούστη μου...

:uplate: :sick: :mad:

για να δούμε

μήπως έχουν κλέψει κι άλλες αυτοί

:sick:

TROOPER
16/01/2007, 13:30
OXI PALI RE MOYNIA....:a016: :a016: :a016:

Nostra
16/01/2007, 13:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
για να δούμε

μήπως έχουν κλέψει κι άλλες αυτοί

:sick:


Sosta!!!!


ποιο αστυνομικό τμήμα έχει αναλάβει την υπόθεση?


Nίκο ... για ετοίμαζε δικαιώρο...

gloum
16/01/2007, 13:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από ALX GS 11½


To μονο καλο ειναι οτι καποιοι απο την απεναντι πολυκατοικια τους ειδαν και θα δωσουν τα ακριβη τους χαρακτηριστικα στην αστυνομια.Μαλιστα ο ενας τραβηξε και video με το κινητο του χωρις να τον αντιληφθουν.


Eκείνη την στιγμή δεν πήρε την αστυνομία να δώσει τα στοιχεία των μοτοσυκλετών?Η να βγάλει καμία κραυγή???

Lupo
16/01/2007, 13:33
Πάλι ρε, οι αλήτες?

:mad: :mad: :mad:

villy
16/01/2007, 13:33
:confused: :confused: :confused:

Καλά, αυτός που τράβαγε βίντεο, δεν καλούσε και την αστυνομία;

:sad: :sad: :sad:

Τί να πω...

Cpt. Haddock
16/01/2007, 13:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από gloum
Eκείνη την στιγμή δεν πήρε την αστυνομία να δώσει τα στοιχεία των μοτοσυκλετών?Η να βγάλει καμία κραυγή???

ναι, αλλα έτσι θα έφευγαν ενώ τώρα μπορεί να τους πιάσουν και να βρούνε και ό,τι άλλοέχουν κλέψει

:winka: :evil:

gloum
16/01/2007, 13:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
μπορεί

....

melsaltas
16/01/2007, 13:54
Επρεπε να σηκωσει ολο το Γαλατσι στον αερα απο τις φωνες του............

vaspiou
16/01/2007, 14:09
καλα ο αλλος προτιμησε να τραβηξει βιντεο αντι να μπηξει τις φωνες και τις αστυνομιες....?
δεν παμε καλα.....,
εγω θα ειχα ξεσηκωσει την γειτονια.! Ενα καλο κολπο ειναι αμα εχεις οπτικη επαφη εκεινη την στιγμη με τα κλεφτρονια να τα "σημαδευεις" με φακο. Το φως θα τους τρομαξει και θα φυγουν, σαν τους βρυκολακες ενα πραγμα... :rotflmao: :rotflmao:

μακρια απο εμας....

rsp
16/01/2007, 14:15
Τι λεμε ρε παιδια τωρα....:confused:

Υπαρχει ανθρωπος που ειδε την κλοπη και αντι να παρει την ασυνομια επι τοπου και να κατεβει κατω, τραβαγε βιντεο?? Γιατι για σουβενιρ???

Τι νομιζετε οτι μπορει η αστυνομια να κανει ταυτοπροσωπια σε οποιον θελει??? Μονο αν εχει ποινικο μητρωο και δεν ειναι κανα καινουργιο χαιβανι ή καινουργιο αλλοδαπο κλεφτρονι...

Τι να πω..:confused:

catmaster
16/01/2007, 14:22
:eyepop:
:confused: :confused:

ALX GS 11½
16/01/2007, 15:58
Oπως απαντησα και στο mybike,οι ανθρωποι μπορει να ειδαν την φαση στο τελος της.Το παιδι που μιλησα δεν μου ειπε αν οντως αυτοι πηραν τηλεφωνο στην αστυνομια εκεινη την ωρα.Μπορει και να το εκαναν αλλα αν τους "επιασαν" στο φορτωμα,σιγα μην προλαβαινε η αστυνομια να ερχοταν.
Και μην ξεχνατε πως ολοι φοβουνται να μπλεξουν.Καποιοι ισως βαζατε τις φωνες,καποιοι ισως σιωπουσατε οπως αυτοι για τον φοβο των Ιουδαιων.Οταν δεν ξερεις με ποιους εχεις να κανεις,μαζευεσαι.Δεν μπορει κανεις να τους κατηγορησει γι αυτο.Τα ματια μας εχουν δει πολλα τωρα τελευταια:sad:

zzr2005
16/01/2007, 18:09
πες στα θύματα αν φαίνεται καθαρά η εικόνα να ανεβάσουν το βίντεο στο youtube, βάλε το link εδώ και σε όλα τα μοτοσυκλετιστικά φόρουμ και κάποιος θα βρεθεί να τους γνωρίζει φατσικά...
θα δώσει σήμα στον παθόν και κανονίζει για τα περαιτέρω...:D :D :D

Υ.Γ. και εγώ πιστεύω ότι η αστυνομία δεν μπορεί να κάνει πολλά πράγματα απο τα βίντεο

THEOD
16/01/2007, 18:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από zzr2005
Υ.Γ. και εγώ πιστεύω ότι η αστυνομία δεν μπορεί να κάνει πολλά πράγματα απο τα βίντεο

+ 1 ...
Παπάρια θα κάνει...ούτε καν θα ασχοληθεί πέρα του πενταλέπτου...εκτός αν το βίντεο είναι πολύ καθαρό (δύσκολο για βίντεο από κινητό με βραδινή λήψη και από κάποια απόσταση) και οι φάτσες "πολύ γνωστές τους".... ή αν από κωλοφαρδία φαίνεται κανένας αριθμός φορτηγού που τα φόρτωσαν (αν έγινε έτσι....)
Εδώ παλεύουν με τα βίντεο της Αμερικανικής πρεσβείας και δεν μπορούν να βγάλουν άκρη παρ' όλη την πίεση της αρκούδας που πέφτει ...


Κρίμα για ολοκαίνουργια και πανάκριβα μηχανάκια...Ήτανε σταμπαρισμένα ....Καμμιά ύποπτη κίνηση τις προηγούμενες μέρες δεν παρατηρήθηκε ??? :( :( :(

Respect
16/01/2007, 18:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από ALX GS 11½
Οταν δεν ξερεις με ποιους εχεις να κανεις,μαζευεσαι.Δεν μπορει κανεις να τους κατηγορησει γι αυτο.Τα ματια μας εχουν δει πολλα τωρα τελευταια:sad: Αυτό είναι αλήθεια. Ποτέ δε ξέρεις που μπορεί να καταλήξει μια τέτοια περίπτωση. Ειδικά αν το "χοντρίνεις" και λίγο..

Σε κάθε περίπτωση πάντως θα έχω το νου μου.

Aleziel
17/01/2007, 14:03
re, ti tha ginei? pos tin exoune dei?
simadoura apo tsimentolithous prepei na valo sti mixani ? ELEOS, synagernoi, alysides, cryptonite, pilotes, ola akryra!

kamia idea gia na min eimaste me tin psyxi sto stoma kathe fora pou parkaroume?

gian_nykt
18/01/2007, 07:15
ΑΜΑΝ πια!!!! Θαρώ πως άρχισε στραβά η χρονιά για αρκετούς!!!
Ουτε immobiliser καταλαβένουν, ούτε συναγερμούς, ούτε πέταλα, ούτε τπτ.....τι ειναι ρε γμτ μου αυτοί πιά!!! δλδ τι πρέπει να κάνουμε, να βάζουμε 2 συναγερμούς, μπρός πίσω πέταλα και κλειδαριές δίσκων σε κάθε δίσκο, κουλούρα απο σταθερό σημείο, GPS και μηχανισμό αυτοκαταστροφής σε περίπτωση κλοπής?? Ασταδιάλα πιά!!!:a02:

ASTRAKITCAR
18/01/2007, 09:29
τα μηχανακια ηταν δεμενα?συναγερμο?γενικα τις συνθηκες κλοπης για να προφυλασομαστε και εμεις.

θελει ψαξιμο η δουλεια και ερωτησεις σε γνωστους - αγνωστους.να πανε στην ασφαλεια του τμηματος,μηπως εκεινει εχουν underground ακρες...

ελπιζω να τα βρουν.

DimChios
18/01/2007, 09:34
ΜΟΥΝΟΠΑΝΑ!!!

:mad: :mad: :mad:

Gandalf dr685sm
18/01/2007, 10:59
Ρε Άλεξ...

Αυτό που ειπώθηκε παραπάνω....

Σε όλα τα μοτοσυκλετιστικά forum, το video στο youtube για να γίνουν "διάσημα" τα τσογλάνια... έτσι ακόμα και αν τα δείς χωρίς την μηχανή, να είναι σταμπαρισμένα.

Αλλά πόσο καθαρό είναι αυτό το video; Ελπίζω να μην δείχνει μόνο δύο μάυρες σκιές να φεύγουν ταχύτατα.

Για το πως θα αντιδρούσα προσωπικά;.... Κάπου έχω και αεροβόλο και δίκανο... το αεροβόλο μάλλον είναι καλύτερο μιας και θα είναι πιο σιγανό. Και πίστεψε με, αν πετάει και "μισά" σιδηρόβολα, τότε κάνει αρκετή ζημιά... ειδικά αν ρίχνεις απο όροφο , μέσα στο σκοτάδι , σε μια περιοχή , πήκτρα σε πολυκατοικίες μέσα στο Γαλάτσι.

Ελπίζω να βρεθούν , αν και μάλλον σε τίποτε σύνορα θα είναι τώρα.


Gandalf

Ταξιδευτής
18/01/2007, 18:17
Οχι ρε γμτ.... Τελικα η λυση για τις κλοπες ειναι μονο η ασφαλεια κλοπης, αλλα αυτο δεν τους σταματαει απο το να στην ΠΑΡΟΥΝΕ... :mad:

Εχω σκεφτει ΠΟΛΥ σοβαρα να κανω πατεντα και να φτιαξω συστημα που να περναει μερικες χιλιαδες βολτ στο σασι/μεταλλικα μερη της μηχανης οταν οπλιζει ο συναγερμος.

Οποιοσδηποτε παει να την ακουμπησει.... :evil: :evil: τον παιρνει ο διαολος! Αει στο διαλο πια με τους αληταραδες!

project.breeze
18/01/2007, 19:21
Μακάρι να τα βρούνε τα παλλικάρια αλλά το βλέπω δύσκολο.Τέτοια μηχανάκια όμως ρε παιδιά στην πυλωτή;Αμαρτία από τον Θεό είναι...