PDA

View Full Version : Από ότι όλοι μας είδαμε.......



bikersonly
17/11/2003, 08:56
η εκδήλωση πέτυχε με το παραπάνω!

Και όλοι μας το πιστεύαμε κατά βάθος αυτό.

Φάνηκε ένα μικρό μέρος της δύναμης μας.

Φάνηκε έτσι απλά, αυτό που όλοι μας ξέρουμε.

Φάνηκε έτσι απλά, τι εστί δικυκλιστής.

Και πως μέσα σε πολύ λίγο χρονικό διάστημα, οργανώθηκε αυτή η περίφημη μέρα!

Έτσι απλά!

Και πέρα του σκοπού για τον οποίο πήγαμε, περάσαμε όλοι μας Super!Η μουσική τέλεια (τι καλύτερο, στου Ψυρρή Heavy!!) κρασάκι τόσο καλό που το μισό μου το ήπιε το κράνος.

Από τα καλύτερα πάρτυ που έχω πάει.Μάλλον όχι, το ΚΑΛΥΤΕΡΟ!
Γιατί εγώ έτσι το βίωσα!Σαν πάρτυ!Και έτσι ήταν.Γιορτάσαμε όλοι οι δικυκλιστές χτες.Τι 8 Νοεμβρίου που λέει το Κράτος.Χτες, η 16η Νοεμβρίου πρέπει να καθιερωθεί σαν μέρα ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ!

Julius
17/11/2003, 09:29
Ο κόσμος της Μοτοσυκλέτας ενωμένος για ακόμα μια φορά

Ένα μεγάλο Μπράβο σε όλον τον κόσμο, και βέβαια ένα μεγάλο Μπράβο στην Lilian για τον αγώνα που έδωσε.

Να είσαστε όλοι καλά ρε, η χαρά μου εχθές ήτανε απερίγραπτη όταν μετά από ένα τηλεφώνημα έμαθα ότι τα χρήματα που χρειάζονταν καλύφθηκαν.

Με Αγωνιστικούς Χαιρετισμούς

code
17/11/2003, 09:33
όλοι μας για έναν και ένας για όλους!!!
...γιατί οι ΑΝΘΡΩΠΟΙ κάνουν τη διαφορά!!!


Η χαρά είναι μεγάλη και η συγκίνηση δεν περιγράφεται!!!!

:) :) :) :) :)



καλημέρα σε όλους και όλες που έχουν ψυχή και δύναμη και ξέρουν που και πως να τη δίνουν!!!!

Traveller
17/11/2003, 09:36
Agapitoi filoi, osoi eimastan extes gia ton Giwrgo, eidame kai stin praksi ti esti dikiklistikos anthrwpismos. Bravo se osous voithisan, se osous itan, kai se osous den itan alla ton skeftikan o kathenas me ton tropo toy!!!

Alitheia, ta xrimata mazeutikan?? Ola kala diladi??

Bravo, Bravo!!!!!

cityfly
17/11/2003, 09:47
μπράβο σε όλους όσοι πήγανε,

είχε πολύ κόσμο τελικά χθες ελπίζω να μαζεύτηκαν τα λεφτά.

Και μπράβο και στον άσχετο κόσμο (όσους πέτυχα τουλάχιστον εγώ) που έστριβαν και έκαναν ολόκληρο κύκλο χωρίς να διαμαρτυρηθούν.
Μάλιστα πέτυχα δύο φορές ένα περιπολικό που έκανε περιπολίες που κι αυτό έστριψε και δεν πέρασε από μέσα

Ελπίζω να πάνε όλα καλά

niko13g
17/11/2003, 10:14
Αυτό και αν είναι ευχάριστη είδηση ! Ανατρίχιασα τώρα που διάβασα αυτό
Το post ! είναι πραγματικά ότι καλύτερο ! Είναι αλήθεια ? μαζεύτηκε το ποσο ?
Θέλω πάντως να παρακαλέσω όσους έχουν επαφή με τον Γιώργο να μας ενημερώνουν για τις εξελίξεις .

ΜΠΡΑΒΟ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ !!!!!!!!!!!!!
:D :D :D :D

almalibera
17/11/2003, 10:20
...Οσο υπάρχουν ακόμα ανθρωποι τίποτα δεν στέκεται εμπόδιο!!!:) :)
Το αποδείξαμε χτες!!
Για οσους δεν γνωρίζουν, χτες μαζεύτηκε ενα αρκετα μεγαλο ποσόν απο ολους εμάς
και
χάρις την μεγάλη βοήθεια ενός παλιού συμμαθητή του Γιώργου Κουκουλίδη, ο οποίος κράτησε την ανωνυμία του, ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΤΟ ΑΠΑΙΤΟΥΜΕΝΟ ΠΟΣΟ!!!!!:p :p
Χαρηκα παρα πολύ βλέποντας το κόσμο που ερχόταν και ρωτούσε με χαρα "πού πληρώνουμε?"
Χαρηκα παρα πολύ βλέποντας ολο αυτόν τον κόσμο που είχε ερθει για τον Γιώργο.
Χαρηκα παρα πολύ βλέποντας 4 Λέσχες ενωμένες!
Χαρηκα παρα πολύ βλέποντας ολους αυτούς τους ανθρώπους που έτρεξαν, νοιάστηκαν, κουράστηκαν, γράψανε εκατοντάδες ευρώ στα κινητά τους, βγάλανε χιλιάδες φωτοτυπίες για μοίρασμα, τρέξανε καλύτερα από επαγγελματίες σε σερβιρίσματα, ψησίματα, ταμεία, και οργάνωση, και τα καταφέρανε...
Παιδες ενα μεγαλο ΜΠΡΑΒΟ που καταφεραμε να κανουμε τον Γιώργο ξαναχαμογελάσει ! Να ελπίσει! Να συνειδητοποιήσει οτι υπαρχουν ακόμα άνθρωποι!!
Ενα επίσης μεγαλο ΜΠΡΑΒΟ στον ανώνυμο συμμαθητή του Γιώγου!!!
Γιώργο , εύχομαι -και εγω- σύντομα να σου ΣΦΙΞΩ ΤΟ ΧΕΡΙ!!!
:)
..και οπως λεει και ο κ.Bikersonly, εχτές ήταν η πραγματική μερα μοτοσυκλέτας!!
;)

hornet
17/11/2003, 10:26
Ενα μεγαλο μπραβο σε ολους οσους βρεθηκαν και σε ολους οσους κατεθεσαν τον οβολο τους γαι αυτο το σκοπο.
Συγκινηση και ανατριχιλλα πρωι πρωι οταν διαβασα οτι το ποσο μαζευτηκε.Και τελικα οταν εισαι μοτοσυκλετιστης δεν σημαινει μονο ροδα βολτα και λοιπα σημαινει και ανθρωπια και ενδιαφερον για τον συναδελφο.
Σε αλλο M/B διαβασα οτι δυο ζηταδες σταματησαν και οταν ενημερωθηκαν κατεβηκαν και εδωσαν και αυτοι τον οβολο τους.

Ενα μεγαλο μπραβο σε ολους,στα παιδια που ετρεξαν για την διοργανωση.
Ενα μπραβο στον ιδιοκτητη του "αριστοφανη"

niko13g
17/11/2003, 10:31
Και τελικα οταν εισαι μοτοσυκλετιστης δεν σημαινει μονο ροδα βολτα και λοιπα σημαινει και ανθρωπια και ενδιαφερον για τον συναδελφο.

..Ακριβως !!


ΜΠΡΑΒΟ ΡΕ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΜΠΡΑΒΟ !!!:D :D

illuminatios
17/11/2003, 10:38
Καλημερα παλιανθρωποι!!
Και βεβαια ειναι καλη η μερα!!
Ξεπερνω τα μπραβω , και μια και ειναι και η μερα τετοια(17-11) θελω να πω οτι ειμαι αγρια χαρουμενος γιατι ολοι μας συνηδιτοποιουμε οτι οταν θελουμε μπορουμε!!!!Χωρις καπελωματα,χωρις ξεβρακωματα,μονο με τη δυναμη του ογκου μας!!!
Να χεσω τις -οργανομενες απο ειδικους- εκδηλωσεις και τα μεγαλα λογια!!
Ετσι ρε,σεμνα με χαμογελο και πιστη στην δυναμη μας
Καλημερα συνανθρωποι!!

CyBeRseXX
17/11/2003, 10:41
Pou eida toso kosmo mazemeno gia ena koino skopo,

pos to klima itan giortino,

i organosi apsogi kai

POS O STOXOS OLON MAS PETYXE!!

KAS77
17/11/2003, 10:49
Μπροστά σε τέτοιες συγκεντρώσεις και εκδηλώσεις τα λόγια δεν χωράνε μιλάνε τα ίδια τα γεγονότα, οι ίδιοι οι άνθρωποι που γίνονται μια γροθιά, δίνοντας σάρκα και οστά σε ένα όνειρο ζωής!!!!!!

Να έχετε μια υπέροχη εβδομάδα όλοι!!
:)

superfour
17/11/2003, 11:03
Είθε η ΚΙΝΗΣΗ αυτή να είναι το έναυσμα για μία νέα εποχή στη μοτοσικλέτα! Πανω απ'όλα να δούμε το Γιώργο ξανά χαρούμενο και φυσικά να παραδειγματιστούν οι "μεγάλοι" (ή μάλλον οι ΜΙΚΡΟΙ) πώς ... If there is a will there is a way! Και να πάει να γ!@$!@$ει κι η Στάη και η κάθε Στάη που το δεν ξέρουν τι θα πεί είδηση, δημοσιογραφία και γενικότερα ΑΝΘΡΩΠΙΑ

Η μοτοσικλετιστική κοινωνία απέδειξε για άλλη μια φορά πως είναι ΜΟΝΗ ΤΗΣ!! Και μόνη της καταφέρνει να στέκεται όχι απλά χωρίς... κρατικές πατερίτσες αλλα με περηφάνια και ανθρωπιά!!
ΚΑΙ ΤΩΡΑ "Κα" ΣΤΑΗ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΠΑΤΕ ΝΑ Γ!@$!@ΤΕ!!!

σ.σ. Συγχαρητήρια στο παλικάρι που κάλυψε το υπόλοιπο! Χίλια μπράβο και πάντα άξιος!

KEEP ON ROCKIN' RIDING!!!

petridist
17/11/2003, 11:06
Χάρηκα παρα πολυ με τα πρωινά ευχάριστα νέα για τη συμπλήρωση του ποσού. Ένα μεγάλο μπράβο σε όλους όσους ενδιαφέρθηκαν.

Προσωπικά θέλω να ευχαριστήσω τους δικούς μου ανθρώπους (που δεν εχουν καμια σχεση με τη μοτο) και ενδιαφέρθηκαν να βοηθήσουν όταν τους ενημέρωσα για το θέμα.

'Ετσι πρέπει ενωμένοι να ξεπερνάμε θεούς και δαίμονες!

Ευχομαι όλα απο δω και πέρα να πανε καλύτερα για το παλικάρι και να συνηθίσει πάλι να χαμογελά

Λυπάμαι που, λόγω απόστασης, δεν παραβρέθηκα στη γιορτή του Γιώργου..

Κλείνω με το σύνθημα που τελικά μας ταιριάζει απόλυτα:

Ένας για όλους και ΟΛΟΙ για έναν!!

Καλημέρα σας!

Alkis
17/11/2003, 11:07
Από τις κορυφαίες στιγμές της ζωής! Μπράβω στην όλη φάση, και χαιρετισμούς σε όλους που ήταν εκεί, σε αυτούς που χαιρέτησα, αλλά και σε αυτούς που δεν χαιρέτισα.

wizard
17/11/2003, 11:10
Συγχαρητήρια σε όλους..

XTMPAM
17/11/2003, 11:17
ΝΙΩΘΩ ΔΙΑΒΑΖΩΝΤΑΣ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ!!ΜΠΡΑΒΟ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ!ΜΠΡΑΒΟ ΚΑΙ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ 0-300 ΠΟΥ ΧΘΕΣ ΣΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΔΕ ΣΤΑΜΑΤΟΥΣΑΝ ΝΑ ΥΠΕΝΘΥΜΙΖΟΥΝ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΟΥ ΓΙΩΡΓΟΥ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΠΟΥ ΠΡΟΣΕΦΕΡΕ ΟΤΙ ΕΙΧΕ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΛΗΚΑΡΙ!
ΝΑ ΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΜΕ ΕΤΣΙ, ΕΝΩΜΕΝΟΙ!!!

dimi750
17/11/2003, 11:46
και πραγματικά είναι καλή μετά από την χθεσινή συγκέντρωση
Στις 16:00 που έφτασα ο κόσμος ήταν αρκετός και φαινόταν
στο βλέμα καθενός οτι ήταν εκεί για συγκεκριμένο λόγο και όχι
για χαβαλέ.Φυσικά και χαβαλές έγινε και καλά περάσαμε και
είδαμε τον Γιώργο με ένα μεγάλο χαμόγελο που εύχομαι να
είναι παντοτινό και να ξεπεράσει τις δύσκολες αυτές στιγμές.
Είναι πολύ σημαντικό αυτό πού έγινε και με τη χρηματική
συνεισφορά αλλά και με την ηθική και ψυχολογική υποστήριξη
όλων.
ΑΑΑ και ένα περιπολικό που πέρασε από εκεί,το είδα με
ικανοποίηση να φεύγει με τη σφραγίδα στο χέρι...
ΕΥΓΕ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

TManiac
17/11/2003, 12:13
όταν η Code μας πήρε εχτές τηλέφωνο να μας πει πως το ποσό μαζεύτηκε, μείναμε αποσβολωμένοι....!

Πραγματικά συγχαρητήρια σε όλους μας....! Και ειδικότερα στο παιδί που συμπλήρωσε το ποσό...

Η πίστη τελικά είναι μεγάλο πράγμα!

Μακάρι να μην ξαναδιοργανωθεί ΠΟΤΕ τέτοια εκδήλωση!...

Καλημέρα μας και μία υπέροχη εβδομάδα για όλους εύχομαι!

DIT
17/11/2003, 12:28
"ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΜΟΝΟΣ..."
και το καταευχαρηστήθηκα που το κατάλαβε και ο ίδιος ο Γιώργος οτι δεν είναι μόνος...

(φωτό θα υπάρχουν σε λίγο στο souza...)

Capo_Di_Capi
17/11/2003, 12:47
Η απόλαυση του να αισθάνεσαι άνθρωπος.

darkCount
17/11/2003, 13:08
Διαβάζοντας από το πρωί τα ποστ νιώθω ένα χαμόγελο δακρύων να προσπαθεί να βγεί στην επιφάνεια.Ένα από αυτα τα ανάμεικτα συναισθήματα του να χαρείς τόσο πολύ από τα βάθη της καρδιάς σου, τόσο πολύ που θα τρέξει η χαρά από τα μάτια!
Ίσως όλοι μας να βλέπουμε τον εαυτό μας στα μάτια του Γιώργου και να τρομάζουμε. Ίσως είναι απλή ανθρωπιά. Το μόνο σίγουρο είναι ότι χρειαζόταν την βοήθεια όλων μας.
Ο καθένας σε δικούς του ρυθμούς και με το δικό του τρόπο ή και όλοι μαζί συνέβαλλαν και πραγματοποιήθηκε το όνειρο.Το Χριστουγεννιάτικο δώρο! Η ανάσα ζωής σε έναν άνθρωπο που τη χρειαζόταν.
Είτε η συμβολή ήταν μια ηλεκτρονική συναλλαγή, είτε μια επίσκεψη στην τράπεζα, είτε η σφραγίδα της ελπίδας το αποτέλεσμα είναι το ίδιο...ένας άνθρωπος πήρε δύναμη και ελπίδα μαζί με ένα ολοκαίνουργιο χέρι και όλοι εμείς νιώσαμε καλά με τον ευατό μας, σε βαθμό περηφάνιας που δεν έχουμε αναλωθεί από την κονσερβούπολη ώστε να αδιαφορούμε για τα πάντα πλην του ευατού μας!
Είμαστε ανθρωποι....


p.s...Πωπώωωω πολύ στο μελό το έριξα σήμερα και δεν με έχετε συνηθίσει έτσι. Μπράβο ρε αλήτες! Μπράβο σε όλους!

DIT
17/11/2003, 15:38
στα ΕVENTS του souza.gr

CyBeRseXX
17/11/2003, 16:47
Kai ego giati den tis vrisko sta events?

mipos den patises kapoio koumpi pou eprepe na patiseis?

DEMINIO
17/11/2003, 17:21
ΗΘΙΚΟ ΧΡΕΟΣ ΜΑΣ ....
Και τώρα που φαίνεται το αποτέλεσμα... έχουμε και την ανάλογη... ΗΘΙΚΗ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΗ !!!!!!

Ένα μεγάλο μπράβο, σ' όλους όσους βοήθησαν... Ένα μεγάλο μπράβο στο Γιώργο, για την δύναμή του....

SeNNinhA
17/11/2003, 18:03
Ρε σεις...
Το ποσό μαζεύτηκε?
ΑΛΗΘΕΙΑ λέτε?
Δεν κάνετε πλάκα?
Μιλάμε για ΟΛΟ το ποσό?
Δεν είναι ώρα για σπασμένα τηλέφωνα και άκουσα ότι... μου είπε... νομίζω... Γιατί αν δεν ισχύει, υπάρχει ακόμη καιρός για να μαζευτεί.

Γιατί από τις συμμετοχές αποκλείεται να μαζεύτηκαν τόσα χρήματα.
Απ' ότι κατάλαβα κάποιος ενίσχυσε και ενίσχυσε ΧΟΝΤΡΑ.

Αν είναι έτσι βγάλτε ανακοίνωση για να χαρούμε ΟΛΟΙ γιατί εγώ και μόνο που το άκουσα ανατρίχιασα!!!!



Πάντως θέλω να πω ότι ακόμη κι αν μαζεύτηκε το ποσό, καλό είναι να γίνει μια ακόμη προσπάθεια για ότι μπορούμε επιπλέον γιατί μην ξεχνάμε ότι δεν είναι το κόστος μόνο του τεχνητού μέλους αλλά και της όλης νοσηλείας αλλά και προγράμματος αποκατάστασης.

TITANIUM
17/11/2003, 21:36
ti na pw
ta logiaine peritta se mia tetoia sygentrwsh
ine ayto pou leme o skopos agiazei ta mesa kai ta e3w!!!
eyxomai na mhn 3anaxreiastei na synanth8oume gi ayto to logo pote 3ana,alla gia 1000cc allous logous!!!!
polla sygxarhthria sto palhkri kai se olous osous htan
eki!

hornet
17/11/2003, 21:42
το ακριβες ποσο που μαζευτηκε το διαβασα σε ανακοινωση που μπηκε στο Μ/Β του motomag επι συνολου 576 ατομων μαζευτηκαν γυρω στα 9500 ευρω συν περιπου 1100 απο το πρωταθλημα motard εχουμε 10500 περιπου αλλα εγινε μια ανωνυμη προσφορα που καλυψε το ποσο.Αυτα διαβασα τι να σου πω.

SeNNinhA
18/11/2003, 01:25
Το βρήκα στο bikenet από τον "Μάνος" και είναι το τελικό ποσό κατάθεσης από ότι καταλαβαίνω.

http://clubs.pathfinder.gr/getphoto.php?al...=61924&pic_id=7


’κουσα ότι τα υπόλοιπα τα κάλυψε έξ'ολοκλήρου ενας παλιός συμμαθητής του Γιώργου. Νά 'ναι καλά το παλικάρι.

Μπορούμε όμως να το απιβεβαιώσουμε αυτό κάπως για να μην είναι ράδιο αρβύλα και αν ακόμη χρειάζεται προσπάθεια να γίνει? ’λλωστε όπως είπα και παραπάνω, μάλλον ακόμη και έτσι θα πρέπει να χρειάζονται κάποια επιπλέον χρήματα.

cityfly
18/11/2003, 10:32
Τελικά πάντως τι ποσό μαζεύτηκε, γιατί η απόδειξη του Αντώνη (στο άλλο thread) λέει 11000€ και εδώ πιο πάνω γράφει για άλλα 10500€ υποτίθεται ότι και το ταμείο του καλύπτει κάποιο ποσό αλλά και το 75% να καλύπτει (αλήθεια πόσο καλύπτει; ) αν το χέρι κάνει 60000€ αυτά τα δύο μαζί δεν φτάνουν.
Ο SeNNinhA έχει δίκιο δεν είναι μόνο το χερί αλλά και όλη η διαδικασία μετά, αν το ποσό τώρα βγαίνει ίσα ίσα καλό θα ήταν να μαζευτούν κι άλλα.
Ας μας πει κάποιος τι τελικά ισχύει γιατί χθες που έμαθα ότι μαζεύτηκε είχα ένα μόνιμο χαμόγελο όλη τη μέρα, σήμερα ειλικρινά έχω αρχίσει να μπερδεύομαι.
Ευχαριστώ



ΥΓ SeNNinhA το link οδηγεί σε file not found

hornet
18/11/2003, 10:42
Δεν υπαρχει καποια "επισημη" ενημερωση.Η αποδειξη ειναι συγκεκριμενη για το ποσο το οποιο κατατεθηκε, ειναι 11000 ευρω.Απ` οτι εχω καταλαβει και εγω τα υπολοιπα καλυφθηκαν απο ανωνυμη προσφορα.
Χαλαρωστε οτι ειναι θα το μαθουμε τις επομενες μερες.

ireneepi
21/11/2003, 08:30
Ενα μεγαλο μπραβο σε ολους!



Κ μια μεγαλη ευχη να συνεχιστουν κ να πανε ολα καλα...!