PDA

View Full Version : Κλοπή μοτοσικλετών (η συνέχεια)



dukeandthecity
18/01/2007, 12:07
Τελευταία βλέπουμε ολο και συχνότερα post απο συναδελφους μοτοσικλετιστές να αναφέρουν οτι εκλάπη η καλή τους ή κάποιου φίλου τους. Εκτος απο την οργη και το μίσος που μας κατέχει για τους αυτουργούς αλλα και τους κλεπταποδόχους μας καταβάλει και ενα συναίσθημα συγκρατημένης αισιοδοξίας οτι το σουπερ ντουπερ εργαλειο μας θα βρεθεί καπου παρατημένο ή θα το βρεί η ΕΛ.ΑΣ.

Τουλάχιστον εγω αυτά ένιωθα όταν εκλάπη η δική μου μοτο τον Γενάρη του 2005. Δεν άφησα παρκο-αλανο-δασος που να μην το γυρισα σχεδόν καθημερινα με την ελπιδα οτι μια μανετα θα ξεπροβαλει πισω απο τους θάμνους. Δεν περιγράφετε η χαρά οταν ακουσα απο την αλλη γραμμη του τηλεφώνου τον αστυνόμο Μπέκα να με πληροφορεί οτι η μοτο εβρέθη 1,5 μήνα μετα την κλοπή της.

Και φτάνουμε εναμιση χρόνο μετά οπου με κοπο και με χρήμα έχω συνεφέρει της ζημιές που αφησαν τα τσογλανια πισω τους αλλα και εχουν επουλωθει τα ψυχικά μου τραυματα. Μεχρι εχθες ολα αυτα...

Στις 19:30 στο αεροδρομιο δεχομαι τον ελεγχο απο όργανο (με ολη την σημασια) της λέξης γιατι πήγα να σταθμευσω παρανομα την μοτοσικλετα μου. Εκτος απο τα τυπικά δίνει και την πινακίδα μου στον ασύρματο και μου επιστρέφει τα χαρτιά μου με απλές συστάσεις. Πανω που ειμαι ετοιμος να φύγω ακουω απο τον ασύρματο...."ακυρο το προηγουμενο. Η μοτο ειναι κλεμμένη". Αφου έχει σκάσει μύτη αλλο ένα περιπολικο τους ακολουθώ στην ασφαλεια αεροδρομίου που για καλη-κακή τύχη οι παρευρισκόμενοι παρακολουθουν τον ποδ. αγώνα του ΠΑΟΚ. Με τα πολλα τους εξηγώ τι παιζει με την κλοπή πριν 1,5 χρόνο και με πληροφορουν οτι στο PC εμφανίζεται σαν κλεμμένο και τοσο καιρο ειμαι τυχερος που δεν με σταματησαν. Φυσικά ολα αυτα (+ τηλεφωνα στην κεντρικη ασφαλεια Ανατολικης Θεσσ.) ενα 2ωράκι χαλάρα.

Μου δίνουν τα χαρτια μου και με συμβουλευουν να παω στην κεντρικη ασφαλεια για να κάνω συμπληρωματική καταθεση και να βγει καινουριο σήμα στα κεντρικα της Αθήνας οτι η μοτο ειναι ΟΚ. Κατα τις 22:30 φτάνω στην ασφάλεια για να ανακαλυψουν μετα απο 2 ώρες οτι η συμπληρωματική δήλωση είχε γινει κανονικά τότε, και οτι απλα το σήμα που ειχαν στείλει τον Φλεβάρη του 2005 δεν ειχε περαστει ποτέ στα PC της ασφάλειας. Σπιτι μου έφτασα στις 12:30.

Δηλαδή η μοτο θεωρείτο κλεμμενη απο τότε, εγω κυκλοφορώ καθημερινά και με εχουν σταματήσει για έλεγχο κανα 2-3 φορές (αλλες με χαρτιά και αλλες όχι).

villy
18/01/2007, 12:13
:a13: :a31: :a31: :a31: :a31: :a31:

Τίποτα άλλο! :sad:

nasos75
21/01/2007, 12:26
Επαγγελματιες σε ολα τους, μετα περιμενουμε και βοηθεια απο πανω, και οχι μονο σε κλοπες.

Το μπουρδελο καλα κρατει.

:hypnotize

odt
21/01/2007, 12:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από dukeandthecity


Δηλαδή η μοτο θεωρείτο κλεμμενη απο τότε, εγω κυκλοφορώ καθημερινά και με εχουν σταματήσει για έλεγχο κανα 2-3 φορές (αλλες με χαρτιά και αλλες όχι).

Γαμώ την πουτ@ν@ μου γαμώ. Και περιμένει μετά ο άλλος να βρεθεί το μηχανάκι του...:mad: :mad: :mad:

adam_tsouk
21/01/2007, 20:06
παλι καλα να λες που δε σε πλακωσανε κιολας...


:rolleyes:


παντως εαν μου τη κλεψουν (στου στου στου) δεν ξερω εαν ειναι καλυτερα ή χειροτερα να την ξαναβρω (λογο ασφαλειας):rolleyes: