PDA

View Full Version : τι θα γινει με την κινιση?



EVI
18/01/2007, 12:37
που βρεθηκαν ολα αυτα τα αμαξια?:eyepop: δε χωρανε τα μηχανακια πια ελεος

δεν εχω ξαναδει μια ουρα απο 150 μηχανακια-μηχανες ο ενας πισω απο τον αλλον ακονιτοι αναμεσα στα ακινιτα αμαξια


ελεος


παντα υπηρχε κινιση αλλα αυτο που συμβαινει κανα 3μηνο τωρα ειναι εκτος πραγματικοτητας

και βλεπεις ζομπι μες τα αμαξια ολους αυτους τους ταλαιπωρους ενας ενας σε καθε αμαξι


που τα παρκαρουν? ποτε πανε στην δουλεια τους? με τι κεφια?

εγω με μηχανη ξεμπερδεβω πιο γρηγορα αλλα τα νευρα μου ειναι κουρελια

ασε που σημερα κουραστικα κιολας!ναι με ποναγε το χερι μου και η μεση μου

καποια στιγμη πλεον δε μπορουσα να εστιασω σε καθρεφτες περναγα ετσι! απο τυχη δε πηρα κανα καθρεφτη μαζι μου....................................


δεν υπαρχει κανενα μετρο




μονο ενα μου ερχετε στο μυαλο


διπλωματα χωρις λαδωμα με πολυ αυστηρα κριτιρια


μπας και παρει κανας κρατικος με διπλωμα φονιας το λεωφορειο και γλιτωσουμε..............

και πωςε πεταγωντε ετσι?καλα για πινακιδες ορια και τετοια φφφφ σιγα ρε για τους φλωρους ειναι αυτα.....και τι γινετε αμα εχεις μικρο μηχανακι ?δε σε βλεπουν δε σε υπολογιζουν πανε και κολλανε απο πισω σου και κορνανουν λες και το κανεις επιτιδες και δε πας με 150!αμα εχεις μεγαλη μηχανη τα πραγματα ειναι καλυτερα


πρωσοπικα εχω βγαλει συμπερασμα οτι μονο με την μεγαλη θα κυκλοφορω.......και ας με κουραζει στη κινιση μεσα........τι αλλο να κανω πια?


τα πα και ξεθυμανα




:mad: :(

zoropatra
18/01/2007, 12:39
περαστικα............σου evi!!!!!


δεν ειναι τιποτα βρε μην ανυσηχεις θα περασει!!!!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

EVI
18/01/2007, 12:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από zoropatra
περαστικα............σου evi!!!!!


δεν ειναι τιποτα βρε μην ανυσηχεις θα περασει!!!!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


:a66: :a52: :a52: :a52: :a52: :a37: :a37: :a023:

ασε ρε αφου με καταλαβαινεις τωρα ασε με να τα πω και εγω καπου

megatim
18/01/2007, 12:47
Το παίζει καλός τώρα, αλλά την επόμενη φορά που κάποιος ταρίφας σου κορνάρει από πίσω, για κοίτα καλύτερα στο κάθισμα του οδηγού!

:lol: :lol:

EVI
18/01/2007, 12:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από megatim
Το παίζει καλός τώρα, αλλά την επόμενη φορά που κάποιος ταρίφας σου κορνάρει από πίσω, για κοίτα καλύτερα στο κάθισμα του οδηγού!

:lol: :lol:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

mats8282
18/01/2007, 13:04
Το χειροτερο πραγμα στην κινηση ειναι κατι τυποι,απο παπιες και σκουτερακια μεχρι Varadero,οι οποιοι μολις αφησεις 2 μετρα κενο απο τον μπροστα σου αναμεσα σε αυτοκινητα χωνουνε την σφηνα στο τσακ απο τον προφυλακτηρα των αυτοκινητων που σερνονται και το τιμονι σου φρεναρουνε στο τσακ απο τον μπροστα σου χωρις στην ουσια να κερδιζουνε τιποτα βαζουν σε κινδυνο και τον εαυτο τους και εσενα και οποιον ειχε την ατυχια να ειναι κοντα...

afrotwin
18/01/2007, 13:22
ego ena den katalaveno giati lene kinisi
kati toso akinito....
:rotflmao: :rotflmao:

EVI
18/01/2007, 13:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
ego ena den katalaveno giati lene kinisi
kati toso akinito....
:rotflmao: :rotflmao:

ελα ντε


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

LINA
18/01/2007, 13:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
ego ena den katalaveno giati lene kinisi
kati toso akinito....
:rotflmao: :rotflmao:


δεν αντεξες .... ΕΓΡΑΨΕΣ ΠΑΛΙ :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


ΑΚΙΝΗΤΗ κινηση :lol:

PortisHead
18/01/2007, 13:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
που βρεθηκαν ολα αυτα τα αμαξια ?
Απο το 0% προκαταβολή :smokin:



Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI

ασε που σημερα κουραστικα κιολας!ναι με ποναγε το χερι μου και η μεση μου

Τι να σου κάνω ? Ας επαιρνες TDM !!!
:lol: :lol: :lol:

:wave2:

Konti
18/01/2007, 13:53
Για διαβάστε σχετικό άρθρο στοMototriti

Επιτακτική καθιστούν οι συγκοινωνιολόγοι την άμεση λήψη μέτρων, προκειμένου να αποθαρρυνθεί η χρήση του αυτοκινήτου, καθώς στα επόμενα τρία χρόνια οι βασικοί οδικοί άξονες της Αθήνας θα είναι αδιάβατοι. Υπολογίζεται ότι ο κυκλοφοριακός φόρτος θα επιβαρύνεται 10% ετησίως


Σύμφωνα με ρεπορτάζ της εφημερίδας «Το Έθνος», τα στοιχεία του Κέντρου διαχείρισης Κυκλοφορίας δείχνουν ότι, σήμερα, οι εννέα κεντρικοί άξονες που βρίσκονται στην Αθήνα (Πειραιώς, Βασιλίσσης Σοφίας, Αθηνών, Βουλιαγμένης, Αλεξάνδρας, Μεσογείων, Κηφισίας, Ποσειδώνος και Κηφισού) εμφανίζουν κορεσμό που ανέρχεται μέχρι και στο 63% τις ώρες που η κυκλοφορία βρίσκεται στα υψηλότερα επίπεδα. Με επιβάρυνση αυτού κατά 10% ετησίως, το νούμερο αυτό υπολογίζεται ότι θα ανέλθει μεταξύ 78% και 95%, που σημαίνει ότι ο αριθμός των μετακινήσεων από 8 εκατ. όπου βρίσκεται σήμερα θα ανέλθει στα 10 εκατ. Σε αυτό συμβάλλει και ο ολοένα αυξανόμενος αριθμός των αυτοκινήτων που κυκλοφορούν στην πρωτεύουσα (ετήσια αύξηση 6,6%) που, σε συνδυασμό με τις αυξημένες μετακινήσεις των πολιτών, θα μετατρέψουν το κέντρο της Αθήνας σε ένα απέραντο πάρκινγκ (οπότε δεν θα έχουμε και λόγο να ανησυχούμε για την ελεγχόμενη στάθμευση…)!

PortisHead
18/01/2007, 14:08
Καποτε πριν χρόνια ειχα κάνει μια πρόβλεψη.....
ειχα πει τότε "Και 200 δρχ να πάει το λίτρο η βενζίνη..και 300δρχ τα τσιγάρα....ο έλληνας και θα βολτάρει και θα καπνίζει..."

Πόσο έξω επεσα......
:( :( :(

soundstorm
18/01/2007, 14:22
Οπως κυκλοφορουμε εμεις,ετσι κυκλοφορουν και οι υπολοιποι!!

costas81
18/01/2007, 14:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
ego ena den katalaveno giati lene kinisi
kati toso akinito....
:rotflmao: :rotflmao:



:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

airamhag
18/01/2007, 15:08
ποσοι απο εσας εχετε μπει σε λεωφορειο μετρο τραμ για να πατε στην δουλεια σας?


κ δεν μιλαω για 1 φορα μιλαω για μερικους μηνες...


εγω που τα εχω φαει τα σκατα στη μουρη ... για παρα πολλα χρονια


ΝΑΙ θα περνω το αυτοκινητο -μεχρι να αξιοθω να παρω μηχανη- για να παω στη δουλεια μου ._

φταινε οι δρομοι που ειναι μικροι κ ο ενας λεωφορειοδρομος...

φταιει το 0% προκαταβολη..

φταιει το γαμο συστημα που θετει τη ζωη μου , την υγεια μου σε κινδυνο με τα κωλολεοφορεια

φταιει που ολοι θελουμε να γινουμε manager κ ειμαστε ο μισος πληθυσμος στην Αθηνα.

φταιει η πολεοδομια ή οποιο υποργειο τελοσπαντων ειναι αρμοδιο , που αφηνει -λαδωνεται - να σηκωνονται πολυκατοικιες με 35 οροφους με πολυτελη διαμερισματα των 50τμ

φταιω κ εγω που δεν κανω τιποτα..

ε τι να κανουμε τωρα...


σε οποιον δεν του αρεσει -λενε- τα κουβαδακια του κ σαλλη παραλια...









:mad: :sad:

el_hymador
18/01/2007, 15:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από airamhag
ποσοι απο εσας εχετε μπει σε λεωφορειο μετρο τραμ για να πατε στην δουλεια σας?


κ δεν μιλαω για 1 φορα μιλαω για μερικους μηνες...


εγω που τα εχω φαει τα σκατα στη μουρη ... για παρα πολλα χρονια


ΝΑΙ θα περνω το αυτοκινητο -μεχρι να αξιοθω να παρω μηχανη- για να παω στη δουλεια μου ._

φταινε οι δρομοι που ειναι μικροι κ ο ενας λεωφορειοδρομος...

φταιει το 0% προκαταβολη..

φταιει το γαμο συστημα που θετει τη ζωη μου , την υγεια μου σε κινδυνο με τα κωλολεοφορεια

φταιει που ολοι θελουμε να γινουμε manager κ ειμαστε ο μισος πληθυσμος στην Αθηνα.

φταιει η πολεοδομια ή οποιο υποργειο τελοσπαντων ειναι αρμοδιο , που αφηνει -λαδωνεται - να σηκωνονται πολυκατοικιες με 35 οροφους με πολυτελη διαμερισματα των 50τμ

φταιω κ εγω που δεν κανω τιποτα..

ε τι να κανουμε τωρα...


σε οποιον δεν του αρεσει -λενε- τα κουβαδακια του κ σαλλη παραλια...









:mad: :sad:

πουλα το το ρημαδι το αυτοκινητο και παρε μηχανη...


πως σχετιζεται το λεοφορειο με την υγεια και την ζωη σου:confused:

PortisHead
18/01/2007, 15:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από airamhag
ποσοι απο εσας εχετε μπει σε λεωφορειο μετρο τραμ για να πατε στην δουλεια σας?


κ δεν μιλαω για 1 φορα μιλαω για μερικους μηνες...


εγω που τα εχω φαει τα σκατα στη μουρη ... για παρα πολλα χρονια


ΝΑΙ θα περνω το αυτοκινητο -μεχρι να αξιοθω να παρω μηχανη- για να παω στη δουλεια μου ._

φταινε οι δρομοι που ειναι μικροι κ ο ενας λεωφορειοδρομος...

φταιει το 0% προκαταβολη..

φταιει το γαμο συστημα που θετει τη ζωη μου , την υγεια μου σε κινδυνο με τα κωλολεοφορεια

φταιει που ολοι θελουμε να γινουμε manager κ ειμαστε ο μισος πληθυσμος στην Αθηνα.

φταιει η πολεοδομια ή οποιο υποργειο τελοσπαντων ειναι αρμοδιο , που αφηνει -λαδωνεται - να σηκωνονται πολυκατοικιες με 35 οροφους με πολυτελη διαμερισματα των 50τμ

φταιω κ εγω που δεν κανω τιποτα..

ε τι να κανουμε τωρα...


σε οποιον δεν του αρεσει -λενε- τα κουβαδακια του κ σαλλη παραλια...









:mad: :sad:


:a18: :a20: :a23: :a46:

ΜΠΡΑΒΟ για την ειλικρίνεια σου.Τα ίδια ακουγα και απο τη γυναίκα μου οσο χρησιμοποιούσε τα ΜΜΜ.
Μετα κατάλαβα γιατι ολοι πέρνουν τελικα το οχημα τους για να μετακινηθούνε....είτε αυτο ειναι μηχανή είτε αυτοκίνητο.

RESPECT σε σένα φίλε/φίλη μου.

airamhag
18/01/2007, 15:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
πουλα το το ρημαδι το αυτοκινητο και παρε μηχανη...


πως σχετιζεται το λεοφορειο με την υγεια και την ζωη σου:confused:

θα σου πω..

οταν περιμενεις στις αθλιες στασεις μεστο κρυο/ζεστη με 1000 κινδυνους...

( κ καλα εγω...φαντασου καποιον που μπορει να εχει καρδιολογικες παθησεις )

αλλα για να μην το μακραινουμε ...γυρναμε σε μενα..

ορθια να κρατιεμαι απο ενα σιδερο ( σορρυ αλλα με το 1,63 που μου εδωσε ο θεος τα χερουλια δεν τα φτανω...:lol: )

οποτε ψαχνω μεστο ΣΤΡΙΜΩΞΙΔΙ να βρω καποιο σιδερο διαφορετικα κρατιεμαι απο τα μαλλια της κυριας μπροστα...


οι οδηγοι - κ οκ καποιες φορες ισως να μην φταινε αυτοι - οδηγουν σαν να εχουν προβατα :D μεσα...δεν μιλαω για το αποτομο φρεναρισμα που σε ολους μπορει να τυχει ..

μιλαω για γαιδουρια...γιατι οταν εχεις καμια 50αρια παραπανω ατομα ορθια , πηγμενος στην κινηση , κ εχεις 20 εκατοστα κενο κ κολας στον μπροστινο σου καθε 5 εκατοστα...

για μενα η παραμικρη αυτη κινηση ειναι μετατοπιση 2 βηματα κ με χτυπαει στη μεση .γιατι ουσιαστικα ισορροπω...

airamhag
18/01/2007, 15:53
δεν φτανει να το πουλησω το σαραβαλακι μου...


πρεπει να βγαλω κ διπλωμα για μηχανη ...:D




@portishead :smilea: να σαι καλα... απλα τους τελευταιους μηνες που οδηγω αμαξι δεν με εχει κουρασει η κινηση καθολου...κ εχω βρει αρκετη...κ οσο για το παρκαρισμα...καποιεσ φορεσ κανω κ 3 τεταρτα να παρκαρω στο σπιτι μου...

zolotas
18/01/2007, 16:10
τελικα εχει δικιο ο βεσπας .........:wacko:

airamhag
18/01/2007, 16:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από zolotas
τελικα εχει δικιο ο βεσπας .........:wacko:


δηλαδη ?:look:

Nostra
18/01/2007, 16:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από airamhag
δηλαδη ?:look:


για να κατανικήσεις το κυκλοφοριακό πρέπει να καταλήξεις στη διήθηση...

odt
18/01/2007, 16:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από airamhag
ποσοι απο εσας εχετε μπει σε λεωφορειο μετρο τραμ για να πατε στην δουλεια σας?


κ δεν μιλαω για 1 φορα μιλαω για μερικους μηνες...


εγω που τα εχω φαει τα σκατα στη μουρη ... για παρα πολλα χρονια


:mad: :sad:

Λοιπόν, τους τελευταίους μήνες που δεν είχα μηχανή ξεκίνησα να πηγαίνω στη δουλειά με το λεωφορείο - μετρό, μιας και το αυτοκίνητο αποδείχτηκε ασύμφορο οικονομικά (Περιστέρι - Παιανία - Περιστέρι κάθε μέρα) αλλά και ψυχοφθόρο (Κηφισός γαρ, πάλι κάθε μέρα).

Βέβαια τυχαίνει και είναι κάπως κυριλέ και το πρωί βρίσκω θέση να κάτσω οπότε απολαμβάνω τη διαδρομή γιατί ακόμη και να βρω κίνηση (με το λεωφορείο) δεν αγχώνομαι καθόλου...Επίσης με τα χρήματα που εξοικονόμησα (κόστος χρήσης αυτοκινήτου και διόδια Α.Ο κάθε μέρα μαζί με τουλάχιστον 1 ΣΚ* το μήνα = 200 και κάτι ? vs κόστος έκδοσης μηνιαίας κάρτας = 38? ) μαζί με τα ΣΚ που προαναφέρθησαν και φυσικά μαζί με λοιπές οικονομίες πήρα και το καινούργιο μου μοτόρι (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&postid=638796#post638796) (άμα δεν το έλεγα, θα έσκαγα...)

Δεν λέω, πάρτε όλοι το λεωφορείο. Δεν γίνεται, και εγώ μάλλιστα ήμουν αυτός που πριν από 2-3 χρόνια είχα ορκιστεί να μην ξαναμπώ σε λεωφορείο μετά από χρόνια χρήση των Α15 και Β15 (για όσους ξέρουν).

Το πρόβλημα δεν είναι τα πολλά αυτοκίνητα, είναι οι πολλοί άνθρωποι. Γιατί αν υποθέσουμε πως όλοι αντί για αυτοκίνητα, έπαιρναν το λεωφορείο και τα λοιπά μέσα μαζικής μεταφοράς, απλά δεν θα υπήρχαν αρκετά μέσα για να καλύψουν τις ανάγκες. Βέβαια, οι δρόμοι θα ήταν σχετικά άδειοι, αφού ένα λεωφορείο με 50 άτομα καταλαμβάνει χαρακτηριστικά λιγότερο χώρο από 50 αυτοκίνητα, αλλά και πάλι τότε κάποιος αμέσως θα ανακάλυπτε ξανά τον τροχό και θα έλεγε...: Μα καλά, γιατί να μην πάρω το αυτοκίνητό μου να πάω στη δουλειά τώρα που οι δρόμοι είναι άδειοι και φτάσω σφαίρα; Μετά πάλι θα άρχιζαν όλοι να χρησιμοποιούν τα αυτοκίνητά τους και ου το καθεξής....

Δεν μου αρέσει το συμπέρασμα στο οποίο αρχίζω να καταλήγω



------------------------------


*ΣΚ = Σαββατοκύριακο (Για τις κυρίες που μπορεί να μην το ξέρουν και για τους φυγόστρατους που σύμφωνα με τον Μάκη είναι πολλοί) :lol:

airamhag
18/01/2007, 16:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από odt

------------------------------


*ΣΚ = Σαββατοκύριακο (Για τις κυρίες που μπορεί να μην το ξέρουν και για τους φυγόστρατους που σύμφωνα με τον Μάκη είναι πολλοί) :lol:


αφου εχεις Honda κ μαλιστα Hornet :sun: γιατι το κανεις αυτο κ με χαλας τωρα ?

:lol: :lol: :lol: :lol:

καλοταξιδο το κουκλι !


/end spam

CyBeRseXX
18/01/2007, 16:43
..ειναι τα παρκαρισμενα κουτια σε μερη που δεν θα επρεπε να βρισκονται!

Αλλα κ τα στρουμφακια γραφουν μια φορα το μηνα και αν..

Ο ελληνας θα μαθει να περνει τα ΜΜΜ μονο οταν του φανει πολυ ακριβο το "ελευθερο παρκινγκ" των πεζοδρομιων που εχει συνηθησει!

airamhag
18/01/2007, 16:47
εγω συμφωνω παντως με τον odt πως μαζευτηκανε παρα πολλοι στην πρωτευουσα..

λιγο κ η γαιδουρια μας...


αν κ σιγα σιγα παρατηρω μια κινηση φυγης...

αν βοηθησουν κ τα εργα για την αποκεντρωση ...


λεμε κ καμια μαλακια...:lol: :lol:

FZMAN
18/01/2007, 17:16
Αποκέντρωση; Που την βλέπεις; Είναι πολύ νωρίς ακόμα να μιλάμε για αποκέντρωση δυστυχώς.

SPORAKIAS
18/01/2007, 18:55
δυστυχως.....

τιποτα...

:(

TROOPER
18/01/2007, 23:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από airamhag
ποσοι απο εσας εχετε μπει σε λεωφορειο μετρο τραμ για να πατε στην δουλεια σας?


κ δεν μιλαω για 1 φορα μιλαω για μερικους μηνες...


εγω που τα εχω φαει τα σκατα στη μουρη ... για παρα πολλα χρονια


ΝΑΙ θα περνω το αυτοκινητο -μεχρι να αξιοθω να παρω μηχανη- για να παω στη δουλεια μου ._

φταινε οι δρομοι που ειναι μικροι κ ο ενας λεωφορειοδρομος...

φταιει το 0% προκαταβολη..

φταιει το γαμο συστημα που θετει τη ζωη μου , την υγεια μου σε κινδυνο με τα κωλολεοφορεια

φταιει που ολοι θελουμε να γινουμε manager κ ειμαστε ο μισος πληθυσμος στην Αθηνα.

φταιει η πολεοδομια ή οποιο υποργειο τελοσπαντων ειναι αρμοδιο , που αφηνει -λαδωνεται - να σηκωνονται πολυκατοικιες με 35 οροφους με πολυτελη διαμερισματα των 50τμ

φταιω κ εγω που δεν κανω τιποτα..

ε τι να κανουμε τωρα...


σε οποιον δεν του αρεσει -λενε- τα κουβαδακια του κ σαλλη παραλια...









:mad: :sad:



+10000 !!!!!!!!!!

:a013:

nakkip
19/01/2007, 07:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
ego ena den katalaveno giati lene kinisi
kati toso akinito....
:rotflmao: :rotflmao:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Σωστος

nakkip
19/01/2007, 07:18
Ας συνεχισουμε να κανουμε υπομονη :sick: :sick: :sick: :sick:

PortisHead
19/01/2007, 08:30
Ενα άλλο πρόβλημα ειναι οτι βλέπεις μεν τόσα πολλα αυτοκίνητα αλλα με 1 ατομο μεσα.
Στο εξωτερικό...μαζεύονται γειτονες,ανα 4 ατομα, που δουλευουν σε παραπλησιες περιοχες ή που καποιος περναει απο τη σταση π.χ. του μετρο που βολευει τον αλλον,κιετσι καθε μερα παίρνουν εναλλαξ και διαφορετικό αυτοκίνητο.
Δηλ.αμέσως-αμεσως τα αυτοκίνητα μειώνονται στο 1/4.

Αλλα μιλάμε για πολιτισμένες χώρες...
:D

airamhag
19/01/2007, 08:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
Ενα άλλο πρόβλημα ειναι οτι βλέπεις μεν τόσα πολλα αυτοκίνητα αλλα με 1 ατομο μεσα.
Στο εξωτερικό...μαζεύονται γειτονες,ανα 4 ατομα, που δουλευουν σε παραπλησιες περιοχες ή που καποιος περναει απο τη σταση π.χ. του μετρο που βολευει τον αλλον,κιετσι καθε μερα παίρνουν εναλλαξ και διαφορετικό αυτοκίνητο.
Δηλ.αμέσως-αμεσως τα αυτοκίνητα μειώνονται στο 1/4.

Αλλα μιλάμε για πολιτισμένες χώρες...
:D

δεν ειναι θεμα πολιτισμου...

ειναι θεμα νοοτροπιας...

η Ελλαδα ειναι μια νεοπλουτη χωρα..γουσταρουμε κ τα χλιδατα...κ η καλοπεραση ( κ γιατι οχι στην τελικη ..)

μολισ ειδαν λιγα λεφτα οι ελληνες, λιγα εργα , αμεσως σπιτια, αυτοκινητα , μπουζουκλερι...

στην υπολοιπη ευρωπη ( δεν εχω παει αλλα αυτη η αισθηση μου δημιουργειται )
ειχαν παντα ( σιγουρα μεχρι κ 2-3 γενιες πισω ) καλους δρομους, σπιτια, αυτοκινητα...

κ ας μην ξεχναμε...οτι μπορει να σε βαζουν στο αυτοκινητο τους ( αν ειναι ο ιδιος δρομος ) αλλα δεν σε βαζουν ευκολα στο σπιτι τους...

κ εδω συμβαινει να πηγαινουν 2-3 ατομα μαζι ...αλλα περισσοτερο συνανταται στην εργατικη ταξη...

οι υπολοιποι σνομπαρουν το θεμα της οικονομιας κ της οικολογιας ( πχ γεμισε το κολωνακι τζιπουρες τυπου BMW X5 -suv δεν τα λενε αυτα ? )

gdevelek
19/01/2007, 20:25
δεν έχω το χρόνο να διαβάσω όλες τις σελίδες αλλα θα πετάξω τη γνώμη μου

αν παταχθεί το διπλοπαρκάρισμα, θα λυθεί κατά 50% και το κυκλοφοριακό

1. θα ανοίξουν οι δρόμοι που τώρα μπλοκάρονται, και έιναι αναρίθμητοι σε όλο το λεκανοπέδιο

2. όλοι εκείνοι που παρκάρουν διπλά όπου γουστάρουν για να πάνε για τσιγάρα, για δουλίτσα στο ΙΚΑ, για δουλίτσα στην εφορία, για ραντεβού, για ψώνια και λοιπά, θα αναγκαστούν να παίρνουν τα ΜΜΜ

---> δηλαδή και θα "πλατύνουν" οι δρόμοι και θα ελαττωθεί το φορτίο τους σε αριθμό ΙΧ

---> προφανώς θα βελτιωθεί πολύ το κυκλοφοριακό

:wave2:

zireous
20/01/2007, 13:53
Πλάκα πλάκα δε κάνετε καμιά αποκέντρωση, μη τα πάρω στο κρανίο και γυρίσω μόνιμα Αθήνα με κάνα trial και βλέπετε ρίγες παντού;
:rotflmao:

nakkip
20/01/2007, 14:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από zireous
Πλάκα πλάκα δε κάνετε καμιά αποκέντρωση, μη τα πάρω στο κρανίο και γυρίσω μόνιμα Αθήνα με κάνα trial και βλέπετε ρίγες παντού;
:rotflmao:

Σωστος :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: