PDA

View Full Version : neo melos



nikoscx
18/01/2007, 21:36
παιδια καλησπερα ειμαι νεο μελος και εχω ενα cx 500c πληροφοριες για μηχανικη αναβαθμηση anyone?

el_hymador
19/01/2007, 08:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikoscx
παιδια καλησπερα ειμαι νεο μελος και εχω ενα cx 500c πληροφοριες για μηχανικη αναβαθμηση anyone?

καλως ηρθες :beer: :wave2:

προφανως εννοεις βελτιωση κινητηρα , αποδοσης..σωστα?

VANDA
19/01/2007, 09:22
Καλώς τον. Εδώ μέσα που πόσταρες ίσως θα έπρεπε να βάλεις το CX500-αναβάθμιση ή κάτι τέτοιο στον τίτλο για να πάρεις πιο εύκολα απάντηση από κάποιον που ξέρει. :winka:

Είναι που είναι ψιλοχάος για τις μηχανές που δεν έχουν δική τους κατηγορία... :bawl:

catmaster
19/01/2007, 20:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikoscx
παιδια καλησπερα ειμαι νεο μελος και εχω ενα cx 500c πληροφοριες για μηχανικη αναβαθμηση anyone?

Τι είδους μηχανική αναβάθμιση εννοείς δεν μπορώ να καταλάβω...

(Το ίδιο μηχανάκι έχουμε ...Το έχω απο τον πατέρα μου βασικά και το ξέρω..)

Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να βάλεις το μοτέρ απο το CX650C αν και είναι πολύ σπάνιο μηχανάκι ..Δεν νομίζω να θες να βάλεις καμιά τουρμπίνα απο το άλλο το cx..
Το θέμα είναι οτι το μηχανάκι αυτό οτι και να του κάνεις στο μοτέρ ...αμα είναι να το οδηγας και να νομίζεις οτι στρίβεις με τη μπετονιέρα του κυρ Μήτσου .. :bigcry:
Το καλύτερο που μπορείς να κάνεις είναι να το κρατήσεις όπως είναι (αν είναι σε καλη κατάσταση) να το συντηρείς μόνος σου, (δε θελει και πολλα) και με τον καιρό να αποκτήσει την πατινα που μόνο ο χρόνος δίνει..(στο εξωτερικό τα μηχανακια αυτα θεωρούνται κλασικα)

Θα ποσταρω και φωτό απο το δικο μου σε λιγες μερες..

:beer: