PDA

View Full Version : hornet 600



Σελίδες : [1] 2 3

chris_honda
19/01/2007, 05:07
paidia gia sas.eimai kainourgios odigos moto,kai agorasa ena hornet 600 04.mporeite na mou peite diafores me to 06?

odt
19/01/2007, 10:27
Μάλιστα, κρίνοντας από την ώρα που πόσταρες, πρέπει να έχει χάσει τον ύπνο σου με αυτές τις διαφορές. :lol:

Καλοτάξιδο το μηχανάκι και προσεκτικά τώρα που ακόμη μαθαίνεις....:beer:

Κανονικά θα πρέπει να σε διαφωτίσουν οι κάτοχοι των 05,06 (μιας και εγώ έχω το ίδιο με το δικό σου) αλλά θα προσπαθήσω να σε βοηθήσω...:)

Λοιπόν, τα μηχανάκια είναι ολόιδια, εκτός από το usd πιρούνι, τα μερικώς ψηφιακά όργανα με δείκτη βενζίνης και ένα μικρό φέρινγκ που τα καλύπτει. Δεν ξέρω αν έχουν διαφορές και στα φρένα ή απλώς είναι βαμμένα χρυσαφί, αυτά μπορώ να δω από τις φωτογραφίες...Που μας φέρνει στο ψητό...ανέβασε κι εσύ καμιά φωτογραφιούλα....:beer:

chris_honda
19/01/2007, 11:31
mono ton ipno mou exo xasei????einai katapliktiko to mixanaki!!!!!!na sai kalla gia tis plirofores toa pou mou to pes ontos exeis dikio...itan stock tou 04 kai to pira 5500.gamato....!!

chris_honda
19/01/2007, 11:39
idio akrbos...

chris_honda
19/01/2007, 12:03
hornet

hornetakias
19/01/2007, 12:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από chris_honda
mono ton ipno mou exo xasei????einai katapliktiko to mixanaki!!!!!!na sai kalla gia tis plirofores toa pou mou to pes ontos exeis dikio...itan stock tou 04 kai to pira 5500.gamato....!!

καλοριζικο και καλοταξιδο το νεο μηχανακι!!!:wave2:
η τιμη που γραφεις ειναι για μεταχειρισμενο ετσι?

chris_honda
19/01/2007, 12:44
oxi filos teleutaio kommati mono asimi.se prosfora kanourgio.0kmh

power hornet
19/01/2007, 13:24
κκαλοριζικο και καλοταξιδο.καλοσωρισες στην παρεα των σφιγγων.αντε μολις τακτοποιηθη ο alx με το σπιτι κανονιζουμε βολτα.βρουμ βρουμ:wave2: :beer:

idi
19/01/2007, 13:28
δεν εχει USD και τα οργανα του '06

chris_honda
19/01/2007, 13:49
kalos sas brika paidia ki euxaristo gia tis euxes...xairomai giati eiste kali parea...ante me to kalo na ta poume kai se kamoia bolta!!!!:rolleyes:

yiagt
19/01/2007, 15:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από chris_honda
stock tou 04 kai to pira 5500.gamato....!!
Απίστευτη τιμή :eek:

Καλοτάξιδο κ πάντα όρθιος! :beer:

odt
19/01/2007, 16:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από power hornet 60
κκαλοριζικο και καλοταξιδο.καλοσωρισες στην παρεα των σφιγγων.αντε μολις τακτοποιηθη ο alx με το σπιτι κανονιζουμε βολτα.βρουμ βρουμ:wave2: :beer:


Ναι ρε παιδιά μια βολτούλα!!!

chris_honda
19/01/2007, 19:19
mia boltoula ontos!!!!!:rotflmao:

Foivos
19/01/2007, 19:54
Eykeria na erthete ayrio Itea, na ta poume kai apo konta:a013:

hornetakias
19/01/2007, 22:49
Βολτα....?

You are killing me......
:sad: :bawl: :bawl: :sad:

odt
20/01/2007, 09:05
Άσε, εγώ ακόμα περιμένω τα χαρτιά της μηχανής και την πινακίδα :mad: :mad: :mad:

chris_honda
20/01/2007, 09:48
kalimera filos..kai go to idio.tin pira giro stis 7 tou mina kai akomi na me paroun til.prepei na pezei problima me to ipourgio.ektos autou,eixan mazeutei polla mix. apo dekembri gia na min plirosoun simakai tora.....kollisan...asxeto....apli i uper amolibdi??????

odt
20/01/2007, 14:33
Ό,τι θες. Στο μανουαλ(ι) λέει από 91 οκτάνια και πάνω..άρα θέμα οκτανίων δεν τίθεται. Για επιδόσεις δεν ξέρω, αν και τώρα που είναι στα στρωσίματα ακόμα δεν έχει και μεγάλη σημασία, πάντως ο κουμπάρος μου που έχει ένα fazer 600 λέει ότι βλέπει διαφορά μεταξύ απλής και κατοστάρας

chris_honda
20/01/2007, 20:26
agorina kalispera.tora molis diabasa kati gia to relanti....sorry pou se zalizo me tis erotiseis alla eimai psiloasxetos!!!pou douleuei kanonika to hornetaki???tin exo akomi kalamata kai tora eimai rodo.thimamai otan anoiga to chock to proi eftane 1200 strofes.molis zestenai gyro stis 800-900.einai ok?

Foivos
21/01/2007, 01:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από chris_honda
pou douleuei kanonika to hornetaki???tin exo akomi kalamata kai tora eimai rodo.thimamai otan anoiga to chock to proi eftane 1200 strofes.molis zestenai gyro stis 800-900.einai ok?

Afou zestathei kalo einai oi strofes sto reladi na einai metaksi 1100-1200.
To manual tou dikou mou nomizw leei 1200 +/- 100.

To chock na to anoigeis mono gia ligo stin arxi (peripou 10 sec) mexri na parei mprosta kai meta kleisto, kai krata elafria anoixto to gazi me to xeri sou mexri na deis oti mporei na kratisei statheres strofes.

:winka:

chris_honda
21/01/2007, 08:43
:beer: thanks filos......

odt
21/01/2007, 08:51
800-900 είναι χαμηλά...Έχει απαντηθεί εδώ (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&postid=639850#post639850) αναλυτικότατα...Διάβασε το θρέντ μέχρι τέρμα για να δεις τι πρέπει να κάνεις και τι όχι :wave2:

chris_honda
21/01/2007, 22:41
:confused:


Telika carbs or injection????


:confused:


poia ta ta thetika kai ta arnitika???

Sabre
22/01/2007, 09:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από chris_honda
:confused:


Telika carbs or injection????


:confused:


poia ta ta thetika kai ta arnitika???

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=18130&highlight=injection

chris_honda
26/01/2007, 19:49
:confused: ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΤΙ ΛΑΔΙ ΒΑΖΟΥΜΕ???


ΜΑΡΚΑ???


ΤΟ ΗΟΡΝΕΤ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ

ΑΚΟΥΩ ΤΙΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΣΑΣ ΣΦΙΓΓΕΣ!!!!!

:beer:

power hornet
26/01/2007, 20:05
motul motul

chris_honda
26/01/2007, 20:18
ΤΗΑΝΚS POWER ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΥΠΟ???10-40 ΕΙΝΑΙ ΟΚ.ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΛΛΑΖΩ,ΧΕΙΜΩΝΑ-ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ.

:sun: ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΤΑ ΑΥΤΟ?ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ FULL SYNTHETIC ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΜΗ.ΤΑ ΧΟΝΤΡΕΝΕΙΣ?

nassosxlvbros
26/01/2007, 21:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από chris_honda
mono ton ipno mou exo xasei????einai katapliktiko to mixanaki!!!!!!na sai kalla gia tis plirofores toa pou mou to pes ontos exeis dikio...itan stock tou 04 kai to pira 5500.gamato....!!

ειναι μια χαρα!
και την Κυριακη που μας περασε στη βολτα με τη μεγαλη μοτοπαρεα,εβγαλε τα λεφτα του....:cool: κι αναρωτιομουνα: μα,τι τα θελουν τοσα R1 οι κουλομαριες οταν το Χορνετακι τους περναγε σα σταματημενους;...αν εχεις προγραμμα για ταξιδια βαλε ζελατινουλα...
αλλιως αστο ετσι:γυμνο,αγνο κι αλητικο!:beer: :beer:

nassosxlvbros
26/01/2007, 21:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από chris_honda
:confused: ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΤΙ ΛΑΔΙ ΒΑΖΟΥΜΕ???


ΜΑΡΚΑ???


ΤΟ ΗΟΡΝΕΤ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ

ΑΚΟΥΩ ΤΙΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΣΑΣ ΣΦΙΓΓΕΣ!!!!!

:beer:

τα agip μου τα προτεινε αγωνιζομενος και ειναι πολυ καλα...δεν τα βρισκω ομως και δε θα κατσω να σκασω κιολας...στη τριτη αλλαγη πηρα απο το Λαμπριανιδη συνθετικα 10-40 μαρκας ACCER (γαλλικα) και μεχρι τα 7000 κμ ηταν αψογα..τιμη;...36 € τα 4 μονολιτρα...+7€ το φιλτρο του λαδιου,το ολον 43€....
οι προηγουμενες αλλαγες ηταν με repsol ...ακριβα,αλλα οχι τοσο καλα..στα 3000 κμ περιπου τα "ενιωθα " για αλλαγη...(σαζμαν)

chris_honda
26/01/2007, 23:58
THANKS ΦΙΛΟΣ!!!ΔΗΛ.ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ..ΤΟ ΚΙΒΩΤΙΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΛΑΔΙ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΗΡΑ?? ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΙ Η ΜΑΜΑ ΗΟΝDA ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ ΑGIP, ΘΑ ΔΩ ΚΑΙ ΤΙ ΘΑ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ ΚΑΙ Ο ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ

:bawl: :bawl: ΒΟΛΤΥΛΑ Ε???ΠΟΣΟ ΣΑΣ ΖΗΛΕΥΩ!!!!ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ 500ΚΜΗ.ΜΑΚΡΙΑ:bigcry:


:wave2:

power hornet
27/01/2007, 01:38
motul 5100 αυτα ειναι ημισενθητικα πολυ καλα εγω βαζω τα full συνθετικα motul παλι τα 300v 15-50 το μονο με τα 15-50 θα ακουγετε μεχρι να ζεσταθει το λαδι το χειμωνα το κιβωτιο.αλιως 10-40 το χειμωνα και 15-50 το καλοκαιρι.ναι το λαδι ειναι γι ακιβωτιο και κινητηρα

chris_honda
27/01/2007, 08:30
ΝΑ ΣΑΙ ΚΑΛΛΑ ΡΕ POWER!!! :wave2:

ΚΑΙ ΓΩ ΓΙΑ FULL SYNTHETIC ΤΟ ΒΛΕΠΩ.... ΛΟΓΩ ΤΟ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ Ο ΚΙΝΗΤΗΡΑΣ
ΕΙΔΑ ΚΑΙ ΤΟ SITE ΤΗΣ MOTUL... :look: ΚΑΙ ΕΛΕΓΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΟΚ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΚΙΒΩΤΙΟ.

chris_honda
27/01/2007, 10:27
:sun:


76090

chris_honda
02/02/2007, 09:26
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΣΦΙΓΓΕΣ!!!!:wave2:
ΕΡΩΤΗΣΗ.....
ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΤΕ ΑΛΥΣΙΔΕΣ Ο - RING ΚΑΙ ΑΝ ΝΑΙ ΠΟΙΑ ΤΑ ΚΑΛΛΑ...???
ΤΟ ΗΟΡΝΕΤΑΚΙ ΤΗΝ ΕΧΕΙ ΑΠΟ ΜΑΜΑ????

power hornet
02/02/2007, 19:20
αυτο ειναι αυτονοητο οτι η αλυσιδα ειναι 0-ring.
Eγω εχω την βλακεια και εβαλα,βεβαια τοτε δεν ηξερα,χ-ring που ειναι καλυτερες απο τις ο-ring.
Ελα ντε ομως που δεν κανει για τις δικες μας μηχανες,ειναι πολυ καλη αλυσιδα αλλα ειναι βαρια,βαρια=περισοτερη τριβη και εχω χασει 5χλμ τελικη και σε ρεμπριζ.
Τωρα απο μαρκες ολλες καλες ειναι did afam και διαφορες αλλες που δεν θυμαμε,εγω εχω βαλει did,αλλα στην επομενη αλλαγη θα βαλω afam εχω ακουσει παρα πολλα καλα λογια και βεβαια δεν την ξαναπαταω,ο-ring απλα θα ζητησω την καλυτερη ποιοτητα,πιστευω να σε βοηθησα.
Μπορεις να πας και στα τεχνικα θεματα μου φαινεται εχει κανει ο oldman ενα ποστ σχετικα με τις αλυσιδες.

chris_honda
02/02/2007, 19:45
thanks power:wave2:

ΑΑΑΧΧΧΧ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΣΦΙΓΓΕΣ!!!!!!


76702

chris_honda
12/02/2007, 22:44
ΣΦΙΓΓΕΣ SOS!!!!!!

ΣΠΡΑΥ ΓΙΑ ΑΛΥΣΙΔΑ?????

:wave2:

b_bong12
13/02/2007, 08:43
motorex racing

power hornet
13/02/2007, 14:45
motorex racing και motul το δευτερο λιπαινει αρκετα αλα λερωνει κιολας την ζαντα ψιλοπιστιλαει,αμα βρεις ομως το πρωτο εισαι αρχοντας,το εχω δοκιμασει και ειμαι πολυ ικανοποιημενος αλα 13ευρω

X-SFIGA
20/02/2007, 13:16
θα αλλαξω αλυσιδα και εγω οπου να ναι και ελεγα για χ ρινγκ

διαβασα αυτα που εγραψε ο φιλος οτι χανει 5 χιλιομετρα τελικι λογω του βαρους

ειναι σιγουρα ποιο βαρια? εχει μια διαφορα 30-35 ευρω αν θυμαμαι καλα, αμα ειναι να μην τα σκασω τσαμπα

για πες τε γνωμες

power hornet
20/02/2007, 13:23
ναι μην βαλεις ακου που σου λεω,και εμενα ειναι και ζιγλερωμενη,η μηχανη χανει σε ρεμπριζ και σε τελικη,εκτος τι να πω αμα εχει παθει κατι η μηχανη μου.
για εμενα παρε afam την καλυτερη ποιοτητα σε o-ring και εισαι μια χαρα,μην βαλεις χ-ring.

X-SFIGA
20/02/2007, 13:31
αφαμ ειναι καλυτερες απο τις ντιντ?

την μηχανη για 2 χρονια θα την κρατησω περιπου βασικα μετα παω για μεγαλα πραγματα gsxr 750 i 1000


τεσπα

εχεις κανα λινκ?

τι εχεις βαλει στο μηχανακι σου?
κανα καλο μηχανικο για ρυθμιση καρμπς η και κανα ζιγλερ ξερεις?

εχεις διαφορα μεγαλη στο καυσιμο? στην αποδοση

πολλες ερωτησεις αλλα με μπριζωσες :P

power hornet
20/02/2007, 13:48
ναι ειναι μακραν καλυτερες,αργησα να το ανακαλυψω αλα ποτε δεν ειναι αργα.ναι σε καυσιμο εχει γινει ρουφηχτρα,με δυο ατομα στην εθνικη με 140-150χλμ,φυρναω ρεζερβα στα 140 αντε 150 χλμ.
μαστορας πολυ καλος ειναι δεν εχω παει ακομα, αλα θα παω,φιατι το πηγε φιλος μου και εμεινε απολυτα ικανοποιημενος,γιατι βρηκε ο μαστορας πολλες μαλακιες που ειχε κανει ο προηγουμενος, που το πηγαινε ο φιλος μου,αλλα επιδη μου τον εχει πει και λαστιχας μου,οτι εχει καλο ονομα,ειναι ο τσεσμελης.
αυτος ειναι γιαμαχα, αλλα φτιαχνει και χοντα.δεν ηρθες τοτε στην κοπη της πιτας να με ρωταγες οτι ηθελες,να εβλεπες και τα καλουδια που του εχω βαλει,το τελευταιο ενα αμορτισερ τις ohlins,τρενο το χορνετ.

X-SFIGA
20/02/2007, 13:53
βασικα δεν μπορεσα επειδη δουλευα και δεν μπορεσα να παρω ρεπο, στεναχωρηθηκα ομως γιατι στο τσακ ηταν να μου την δωσουν αλλα δεν εκατσε γμτ


που ειναι αυτος ο τσεσμελης? τηλ.?

συγνωμη με 2 ατομα και με 140, σου φερνει ρεζερβα στα 145 πες και λες οτι καιει?

ποιο χορνετ εχεισ?
εγω εχω του 2002, και μονος μου χωρις πολλα πολλα, βγαζει 140 με το ζορι, μην σου πω 130, αλλα πρεπει να θελουν ρυθμισμα καρμπς, ακουγεται και ενα σκασιματακι απο πισω, εσενα σου σκαει η εξατμιση καθολου? εχω φιλτρο και εξατμιση και δεν πειραξα καρμπς, λογικα ηθελε και ζιγλερ ε? γιαυτο μπορει να μαλακιζεται

sapila racing
20/02/2007, 14:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από power hornet 60
αυτο ειναι αυτονοητο οτι η αλυσιδα ειναι 0-ring.
Eγω εχω την βλακεια και εβαλα,βεβαια τοτε δεν ηξερα,χ-ring που ειναι καλυτερες απο τις ο-ring.
Ελα ντε ομως που δεν κανει για τις δικες μας μηχανες,ειναι πολυ καλη αλυσιδα αλλα ειναι βαρια,βαρια=περισοτερη τριβη και εχω χασει 5χλμ τελικη και σε ρεμπριζ.
Τωρα απο μαρκες ολλες καλες ειναι did afam και διαφορες αλλες που δεν θυμαμε,εγω εχω βαλει did,αλλα στην επομενη αλλαγη θα βαλω afam εχω ακουσει παρα πολλα καλα λογια και βεβαια δεν την ξαναπαταω,ο-ring απλα θα ζητησω την καλυτερη ποιοτητα,πιστευω να σε βοηθησα.
Μπορεις να πας και στα τεχνικα θεματα μου φαινεται εχει κανει ο oldman ενα ποστ σχετικα με τις αλυσιδες.

Αυτό που λες, οτι δηλαδή η X ring σου μειωσε τις επιδόσεις, δεν ισχύει.
Εκτός και αν έβαλες αλλου τύπου αλυσίδα (διαφορετικες διαστάσεις).
Οι X Ring αλυσίδες γενικώς βγάζουν περισσότερα χιλιόμετρα από τις O Ring.

:wave2:

X-SFIGA
20/02/2007, 14:03
emena mou eipe to magazi pou tha tin eperna oti den vgainei akrivws i alisida opws i mama alla me ena kriko parapanw, auto einai kalo-kako?

episis epeidi thelw ligi ekkinisi parapanw skeftomai na valw alla granazia

alla na min allaxw to mprosta kai arxizei kai klevei to konter, alla kana dio dontia to pisw, sinistate auto ?

power hornet
20/02/2007, 14:05
ελα σορυ που αργησα, αλα επεσε η γραμμη γαμω την τελλας.το 2000 μοντελο εχω,ναι εφοσον εβαλες φιλτρο και εξατμιση επρεπε να το ζιγκλερωσεις,εχεις φτωχο μιγμα,λογου που βελτιωσες την αναπνοη του κινητηρα σου και την εκπνοη,επρεπε να του δωσεις να φαει κιολας.
ναι ε λες?και τα εχω παρει στο κρανιο που μου βγαζει 140χλμ και μετα γυρναω ρεζερβα,το λεω αυτο γιατι οταν το ζιγκλερωσα τον πρωτο χρονο μου εβγαζε γυρω στα 155-αντε 160χλμ και μετα γυρναγα ρεζερβα,αλλα μετα απο ενα χρονο και 4 μηνες αρχιζε και μου εβγαζε λιγοτερο.
σκασιματα οχι δεν μου κανει αντε καμια φορα να πεταξει καμια φλογα,αρε ακραπα ακραπα

X-SFIGA
20/02/2007, 14:07
tou 20000000000000000000?

einai dinaton na kaiw tosa parapanw?

logw ftwxoterou meigmatos den tha eixa kaliteri katanalwsi?

ama sou evgaze 160 ton prwto xrono tou zigleromatos tote prin to zigleroma posa evgaze???????

tha paw na to koitaxw epigontws totes

exw valei mia remus grand prix apo tdm panw
kai k n filtro

telika o τσεσμελης pou einaiiiiiiiiii???????

power hornet
20/02/2007, 14:15
κατσε να σου απαντησω στο πρωτο πρωτα.να βαλεις δυο δοντια πισω μεγαλυτερα,θα δεις γαμω την διαφορα,θα σκοτωνει η μηχανη,οσο για τον τσεσμελη επειδη διευνηνση δεν θυμαμε ακριβως,θα ρωτησω αυριο και θα σου πω.

X-SFIGA
20/02/2007, 14:20
poia i diafora dio dontia perissotera pisw kai poia mprosta? mporei na valw ena donti etsi gia ligo kalitera

thelw na valw pisw megalitero granazi gia na min klevei to konter parapanw mias kai tha ginei auto ama valw mprosta megalitero logw tis ntizas pou pernei kinisi apo to mprostino granazi

power hornet
20/02/2007, 14:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Αυτό που λες, οτι δηλαδή η X ring σου μειωσε τις επιδόσεις, δεν ισχύει.
Εκτός και αν έβαλες αλλου τύπου αλυσίδα (διαφορετικες διαστάσεις).
Οι X Ring αλυσίδες γενικώς βγάζουν περισσότερα χιλιόμετρα από τις O Ring.

:wave2: και ομως τις μειωσε,διασταση δεν αλλαξα την 525 εβαλα που εχει και η μανα του,εγω ειδα διαφορα και στις ρεμπριζ και στην τελικη,πρεπει να εχασα το μεγιστο 5χλμ,και φοραω το μαμα γραναζωμα που ειναι και καλα για τελικες.
εγω που ρωτησα αρκετους μαστορες,μου ειπαν η χ-ring δεν κανει για τα 600αρια,προσεξε τυπου χορνετ και fazer,γιατι ειναι πιο βαρια απο την ο-ring,πως σαν αλυσιδα ειναι καλυτερη σαν ποιοτητα απο την ο-ring το ξερουμε και σου βγαζει παραπανω χλμ.
αλλο δεν μπορω να φανταστω,γιατι οπως ειπα η μηχανη μου ειναι πρωτου σταδιου φτιαγμενη,εκτος αμα εχει καποιο αλο προβλημα που θα το ειχα εντωπισει.

power hornet
20/02/2007, 14:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από X-SFIGA
poia i diafora dio dontia perissotera pisw kai poia mprosta? mporei na valw ena donti etsi gia ligo kalitera

thelw na valw pisw megalitero granazi gia na min klevei to konter parapanw mias kai tha ginei auto ama valw mprosta megalitero logw tis ntizas pou pernei kinisi apo to mprostino granazi οταν αλαζεις τρια δοντια παραπανω η λιγοτερα αντιστοιχει με ενα δοντι μποστα και το αντιστροφο,για εμενα αλλαξε δυο δοντια μεγαλυτερο πισω.
εγω στην επομενη αλλαγη,γραναζοαλυσιδα θα το κανω γιατι το μαμα δεν παλευετε.

X-SFIGA
20/02/2007, 14:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από X-SFIGA
tou 20000000000000000000?

einai dinaton na kaiw tosa parapanw?

logw ftwxoterou meigmatos den tha eixa kaliteri katanalwsi?

ama sou evgaze 160 ton prwto xrono tou zigleromatos tote prin to zigleroma posa evgaze???????



oso gia auto ti les?

mono dio dontia parapanw sto pisw tha valw, to mprosta den to peirazw e?

power hornet
20/02/2007, 14:44
ναι το μπροστα μην το πειραξεις καθολου,πισω οπως ειπαμε δυο δοντια μεγαλυτερα.
ρωτα και τον nikonian αμα ειναι μεσα στο site το εχει κανει στο χορνετ του και εχει διαφορα μεγαλη

X-SFIGA
20/02/2007, 14:45
wraia tha ton vrw, oso gia to meigma einai logiko xwris ziglerwma na kaiei parapanw?

power hornet
20/02/2007, 14:52
λογικα οχι,αλα μηπως εχει βουλωσει κανενα φιλτρο αερος?μονο απο τι ξερω απο φιλτρο αερος το κανει,βεβαια επειδη εχουμε καρμπιρατερ θελουν ρυθμισμα καθε 24.000χλμ και καθαρισμα.

X-SFIGA
20/02/2007, 18:56
to filtro thelei katharisma opws mou eipe o mixanikos, exei poiasei foveri mpixla, tha parw tis kn to katharistiko, poia einai i diadikasia?

evala granazia (ekkinisis, 2 dontia pisw+) kai alisida 0ring telika anti gia xring

wraia pigainei, kai sikwnetai poli poio eukola kai poio psila me to gazi mono, porwsi einai, auti einai ladwmeni apo tin mana tis etsi? se kamia 500ara pali ladwma?


milisa me to palikari file power pou mou eipes kai mou eipe na proxwrisw oti to mixanaki einai poio neuriko se oles tis sxeseis kai oti akoma tha dw ligo megaliteri teliki, alla kai to konter tha deixnei 5 % panw, mikro to kostos

yparxei periptwsi na vrw kapws ton proigoumeno idioktiti tis mixanis mou? apo tin astinomia mipws? einai o pateras mou astinomikos ama ginetai apo astinomia mporw na vrw akri, na ton rwtisw gia tis valvides to kerato mou, 250 mou zitise o mixanikos ergasia

power hornet
20/02/2007, 20:21
αμα εχεις kn η διαδικασια, ειναι σε ενα κουβα βαζεις αρκετο νερο ψιλοχλιαρο για καλυτερα,μετα βαζεις λιγο απο το καθαριστικο της kn,τωρα δεν θυμαμαι ποσο,πρεπει να γραφει,το αφηνεις για κανενα 15 λεπτο,μετα το βγαζεις το ξεπλενεις με μπολικο νερο,το τιναζεις να φυγουν τα πολλα νερα απο το φιλτρο και μετα το αφηνεις στον ηλιο να στεγνωσει,αφου στεγνωσει το περνας με το λαδακι της κν,το αφηνεις να κατσει καλα το λαδακι για κανενα 10λεπτο και μετα βαλτο στην μηχανη,μην φυγεις αμεσως και πας καμια βολτα αστο καλυτερα για καμια ωρα και μετα πηγαινε βολτα λεμε τωρα.

hornetakias
20/02/2007, 22:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από X-SFIGA

yparxei periptwsi na vrw kapws ton proigoumeno idioktiti tis mixanis mou? apo tin astinomia mipws? einai o pateras mou astinomikos ama ginetai apo astinomia mporw na vrw akri, na ton rwtisw gia tis valvides to kerato mou, 250 mou zitise o mixanikos ergasia

Μην σε πιασει κοροιδο....:nono:Ρυθμιση βαλβιδων και καθαρισμο καρμπιρατερ 100 με 120 ευρω το πολυ.Λαμογια υπαρχουν παντου....!!!!!

X-SFIGA
21/02/2007, 00:34
antiproswpeia tis honda file mou, mia xara mou fainetai i timi pou les, alla tha koitaxw na vrw ton idioktiti prwta kai meta na kanw oti kanw, pros to paron tha katharisw to filtro


signwmi, allo to sprei gia ton katharismo allo to ladi pou einai panw? ti xrwma exei to ladi?

emena einai kafe auti ti stigmi pros to skati ena prama, mesa stin mpixla

times gia ta ylika? kai kathe posa km thelei katharisma?

euxaristw

X-SFIGA
21/02/2007, 13:14
kathe 5000 katharisma kala einai apo oti mou eipan
kai ta dio mpoukalakia mazi itan sta 15 eurw

yparxei provlima ama to stewnwsw me to mpistolaki? alla me pagwmeno aera kai oxi zesto pou tou kanei zimia, giati tha nixtwsoume mexri na stegnwsei

power hornet
21/02/2007, 13:18
καλημερα, βρηκα την διευθυνση του μαστορα που σου ελεγα,γραψε,θεοφιλοπουλου 8 τηλ.2109247135

X-SFIGA
21/02/2007, 13:28
wraios, euxaristw poli, tha parw twra na dw, evala ta granazia kai tin alisida kai einai souper hehe



se merika simia to filtro exei asprisei, katw katw kiriws

auto fisiologiko einai?

190 gia valvides mou eipe, pw re gmt, prepei na vrw me kapoio tropo ton idioktiti gia na mathw an tis ekane, tin kiriaki me ena filaraki tha koitaxoume ta mpouzi an alaxtikan, i diafora iridiou me apla? ektos apo tin timi :smilea:

kaliteri spitha xerw oti exoun me apotelesma kaliteri kausi? opote tha kaiei poio ligo kai tha pigainei poio kala?

ypothetw min me kraxetai :P

X-SFIGA
21/02/2007, 13:46
ενταξ, το λαδι ειναι κοκκινο, οποτε το φιλτρο ηταν ασπρο και το κοκκινο χρωμα το εχει για να καταλαβαινεις που ειναι το λαδι και να βαζεις εκει που δεν εχει, καλη φαση

power hornet
21/02/2007, 14:17
το χορνετ μας φοραει μπουζια πλατινας,που ειναι σαφως καλυτερα απο τα απλα,τωρα για μπουζια ιριδιου τα σκεφτομουν καποια στιγμη μιας που ειναι φτιαγμενη η μηχανη,αλλα θελει ψαξιμο γιατι αμα βαλεις λαθος νουμερο μπορει να τρυπησει και κανενα πιστονι.
οποτε αστο καλυτερα, εκτος αμα ειναι πολυ καλος ο μαστορας σαν αυτον που σου προτεινα και που θα παω και εγω στο επομενο σερβις.
αμα πας στον μαστορα που σου ειπα θα πεις ερχομαι εκ μερους του αρρον, ειναι ο λαστιχας μου αυτος και θα σου κανει οσο να ειναι καλυτερη τιμη,για να στο προσεξει καλυτερα δεν χρειαζετε να στο πω, γιατι ο μαστορας ειναι επαγγελματιας δεν χρειαζετε να εχεις καποιον γνωστο για να στο προσεξει καλυτερα,την δουλεια του την κανει ετσι και αλιως

X-SFIGA
21/02/2007, 14:27
gia pes mou twra auto pou me kaiei an xereis, yparxei periptwsi apo kapou na mathw ton idioktiti prin apo mena? to onoma toulaxiston

power hornet
21/02/2007, 14:46
δυστηχως σε αυτο οχι δεν ξερω,καλα το ειχες παρει απο μαγαζι την μηχανη?μηπως λεω εχουν τα στοιχεια του?

X-SFIGA
21/02/2007, 14:52
den ta dinoun, oute vriskoun ton pappou na ton rwtisoun :P

chris_honda
21/02/2007, 22:00
:wave2: ΣΦΙΓΓΕΣ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!
ΕΡΩΤΗΣΗ!!!

ΒΑΡΑΝΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΟΙ ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ ΣΑΣ?
ΕΧΩ ΜΟΝΟ 300ΚΜ ΚΑΙ ΓΚΡΑΒ-ΓΚΡΟΥΒ ΟΛΗ ΤΗΝ ΩΡΑ!!

ΘΑ ΜΑΛΑΚΩΣΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ?ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΑΛΛΑΓΗ?

ΔΙΑΒΑΣΑ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ..ΑΛΛΑ...

power hornet
22/02/2007, 00:16
ναι αφου ειναι ακομα καινουργιο, θα αργησει πολυ να μαλακωσει,του αδερφου το cbr που το πηρε καινουργιο του μαλακωσε στα 12.000χλμ.

odt
22/02/2007, 13:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από chris_honda
:wave2: ΣΦΙΓΓΕΣ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!
ΕΡΩΤΗΣΗ!!!

ΒΑΡΑΝΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΟΙ ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ ΣΑΣ?
ΕΧΩ ΜΟΝΟ 300ΚΜ ΚΑΙ ΓΚΡΑΒ-ΓΚΡΟΥΒ ΟΛΗ ΤΗΝ ΩΡΑ!!

ΘΑ ΜΑΛΑΚΩΣΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ?ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΑΛΛΑΓΗ?

ΔΙΑΒΑΣΑ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ..ΑΛΛΑ...


Εγώ μόλις άλλαξα λαδάκια, άλλαξε τελείως η αίσθηση του κιβωτίου, καμία σχέση, ούτε γκαπα γκούπα, ούτε τίποτα, με motul συνθετικά

chris_honda
23/02/2007, 08:13
:wave2:
MOTUL ΠΟΙΟΝ ΤΥΠΟ....
ΚΑΙ ΓΩ ΣΕ ΚΑΝΑ 500ΚΜ. ΤΑ ΠΕΤΑΩ.
Η ΜΑΜΑ HONDA ΜΙΛΑΕΙ ΓΙΑ AGIP...
ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΣΦΙΓΓΕΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΤΗΝ MOTUL..

power hornet
23/02/2007, 13:03
τα εχουμε πει, αμα εχεις λεφτα, full συνθετικο motul 15-50 το 300v:wave2:

X-SFIGA
24/02/2007, 10:18
gia na rwtisw re paidia, i vidoula pou rithmizei ton aera pou travaei to filtro poia einai?

X-SFIGA
26/02/2007, 17:48
HELPPPPPPPPPP

chris_honda
27/02/2007, 20:10
:wave2: Ο ΟDΤ

ΝΟΜΙΖΩ ΕΙΧΕ ΕΠΙΣΙΝΑΨΕΙ ΜΙΑ ΦΟΤΟ

ΣΧΕΤΚΗ......

ΙΣΩΣ Χ-ΣΦΙΓΓΑ...ΜΟΛΙΣ ΜΠΕΙ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ..

:sun:

X-SFIGA
28/02/2007, 00:04
vasika thelw na mou poun poia vida einai poia, xerw pou einai oi dio vides i mia venzini kai i alli aera alla den xerw poia einai ti

chris_honda
18/03/2007, 14:03
TI EΓΙΝΑΝ ΟΙ ΣΦΙΚΕΣ???:wave2:

ΒΓΗΚΕ Ο ΗΛΙΟΣ ΚΑΙ ΒΓΗΚΑΝ ΒΟΛΤΑ????:rotflmao:

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!!!

X-SFIGA
18/03/2007, 23:07
βολτα βολτα βολτα

power hornet
19/03/2007, 00:25
ενοητε οτι πηγαμε βολτα,σημερα ειχα παει στην παραλια της νεας μακρης για καφεδουμπα,ειχε φανταστικο καιρο.
το προηγουμενο δυημερο με την κοπελια μου στον κορφο.

giannokia
31/03/2007, 01:09
:smokin:

Λοιπόν
1ον: Τα AGIP τα προτινει ο Σαρακάκης και οχι η μαμά HONDA.
2ον: Το Νουμερο1 λαδι ειναι το BEL-RAY (EXR K EXS) εχω δει tests με τα ματια μου.
3ον: Φιλτρο Αερα προτιμιστε DNA (made in Greece and better than others....!)
4ον: Για αλυσιδες και γραναζια υπαρχουν conversion για ελαφρομα σε 520 ( οσοι πιστοι θα βρουν....!)
5ον: MotorCote οπως και διποτε!
ελπιζω να βοηθησα....


:sun:

giannokia
31/03/2007, 01:10
Hornet VS Fazer : 1-0

chris_honda
15/04/2007, 10:41
ΕΧΤΕΣ ΟΔΗΓΗΣΑ 1 FAZER 600.....

AΠΟΤΕΛΕΣΜΑ.....HORNET VS FAZER 2-0...;)

ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΟΙ ΤΙΜΕΣ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΙΔΙΕΣ..ΗP..ΡΟΠΗΣ

ΔΕΝ ΜΕ ΤΡΕΛΑΝΕ ΚΑΘΟΛΟΥ...ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΑ

chris_honda
15/04/2007, 10:44
ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΕΠΕΙΔΗ ΙΣΩΣ Η ΣΦΗΚΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΕ CARB..ΕΝΩ ΤΟ FAZER

ΨΕΚΑΣΤΟ..ΑΛΛΑ ΚΑΜΟΙΑ ΣΧΕΣΗ ΣΤΟ ΓΚΑΖΙ....

ΝΟΙΩΘΕΙΣ ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΣΦΗΚΑ ΤΑ ΑΛΟΓΑΚΙΑ ΤΑ ΧΕΙΣ ΣΤΟ ΧΕΡΙ...

torrio
16/04/2007, 00:13
file se ayto pu les exeis diki, exo odigisei k ego 600aria psekasmou kai to eida ayto..
na rotiso tora kati? evala mpouzi iridiou gia cbr600 kai leo na balo kai kn filtraki, ti lete?
giati parapano diavasa kalitera dna kai oxi kn?
tha do lete diafora?
me ta mpouzakia eida kati ligo stis arpes!! kati ligo omos...
to filtro leei tipota i apla glitoneis tis alages k exeis katharisma?

:hypnotize

chris_honda
22/04/2007, 20:06
ΤΩΡΑ ΜΕ ΠΙΑΝΕΙΣ ΨΙΛΟΑΔΙΑΒΑΣΤΟ....

ΕΙΜΑΙ ΥΠΕΡ ΤΩΝ ΜΑΜΑ ΑΝΤΑΛΑΚΤΙΚΩΝ ΚΑΙ ΔΕΝ

ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΨΑΧΤΕΙ..

ΟΙ ΑΡΧΑΙΟΤΕΡΕΣ ΣΦΙΚΕΣ...ΘΑ ΣΟΥ ΔΩΣΟΥΝ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ:

:wacko:

Alchimistis
22/04/2007, 21:23
Λάδι Bel-Ray βάζει κανεις?

hornetakias
23/04/2007, 13:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από Alchimistis
Λάδι Bel-Ray βάζει κανεις?

Εγω χρησιμοποιω τα ημισυνθετικα.Μου φαινονται καλα λαδια αν και δεν εχω δοκιμασει κατι αλλο για να εχω ενα μετρο συγκρισεις.Οταν ερθει η στιγμη που θελουν αλλαγη το καταλαβαινεις απο την αισθηση στις αλλλαγες ταχυτητων.Επισης πολυ καλα πρεπει να ειναι και τα Motul 300V.

power hornet
23/04/2007, 14:30
ειπαμε motul 300v ειναι παρα πολυ καλα.
καταρχην ειναι σταθεροτατο λαδι μεχρι και οταν ειναι να τα αλλαξεις δεν σου κανει μαλακιες το κιβωτιο ταχυτητων δουλευει οπως οταν τα εχεις πρωτοβαλει.

Foivos
23/04/2007, 23:21
Έβαλα Bel-Ray την προηγούμενη εβδομάδα και το κιβώτιο ψιλοβαράει :(
Πριν είχα τα AGIP τα οποία και είχαν αρκετά καλύτερη αίσθηση.
...υπομονή άλλα 5.000 χλμ. :a55:

Alchimistis
24/04/2007, 10:56
Και όμως παιδιά πήρα τηλ και αλλο συνεργειο και καλά να ρωτήσω πόσο πάει το Servise των 1000 και μου είπε 79 ευρω χωρίς εργατικά

Foivos
24/04/2007, 12:51
79 Ευρώ ?!! χμμμ
Αν τα βάλεις πάντως κάτω:
Tα λάδια 4 x 12-14 Ευρώ = 48-56 Ευρώ
Και το φίλτρο = 8-10 Ευρώ

Σύνολο = 56 - 66 Ευρώ (Εγώ πάντως έσωσα 58 Ευρώ)

:wave2:

Sabre
24/04/2007, 14:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από Alchimistis
Και όμως παιδιά πήρα τηλ και αλλο συνεργειο και καλά να ρωτήσω πόσο πάει το Servise των 1000 και μου είπε 79 ευρω χωρίς εργατικά

Α)ακριβά είναι
Β)ακριβά είναι
Γ)ακριβά είναι
Δ) όλα τα παραπάνω

Δέν κάνεις ένα κόπο να ρωτήσεις τι λάδια βάζει για να σου χρεώσει 79 ευρώ?
Και τι εργασίες (και καλά) θα κάνει?

Είχα πλερώσει στο service 1000χλμ γύρω στα 55-60 ευρώ.

Alchimistis
24/04/2007, 17:25
4 λίτρα συνθετικό λάδι μαζι με φίλτρο...αρε Honda

tsanakas
03/05/2007, 13:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από chris_honda
:confused:


Telika carbs or injection????


:confused:


poia ta ta thetika kai ta arnitika???

tsanakas
03/05/2007, 13:33
ΓΕΙΑ ΣΑΣ HORNETAKIDES ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΟΧΟΣ ΤΟΥ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΥ ΗΟΡΝΕΤ ΜΑΓΚΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ

power hornet
03/05/2007, 13:36
καλοριζικο καλοταξιδο φιλε μου.
καλως ορισες στην σφηγγοφωλια,οποτε μπορεις βαλε και καμια φωτο να δουμε την νεα σφιγγα.

odt
03/05/2007, 13:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από tsanakas
ΓΕΙΑ ΣΑΣ HORNETAKIDES ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΟΧΟΣ ΤΟΥ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΥ ΗΟΡΝΕΤ ΜΑΓΚΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ


Φωτογραφία θα δούμε;:D :beer: :beer:

Καλοτάξιδοοοοοοοοοοοοοοοο:beer: :beer: :beer:

b_bong12
03/05/2007, 14:06
To ειδα απο κοντα σε εκθεση

Καμια σχεση με τις φωτο.
Πολυ πιο ομορφο απο κοντα

tsanakas
04/05/2007, 00:42
ΘΑ ΒΑΛΩ ΣΙΓΟΥΡΑ FOTO ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΜΑΓΚΕΣ