PDA

View Full Version : Να το πάρω; Aprilia ETV100 Caponord



zalaros
20/07/2004, 17:55
Παιδιά θα είμαι σύντομος. Κατ'αρχάς καλώς σας βρήκα :D Πρώτο μου post εδώ και χρειάζομαι επειγόντως τα φώτα σας. Προς το παρόν έχω ένα Kawasaki KLE500 και σκεφτόμουν να το πουλήσω. Σήμερα ένας γνωστός μου μου πρότεινε να ανταλλάξουμε μηχανές. Δεν θα μπω σε λεπτομέρειες όπως οικονομική διαφορά κτλ αλλά απλώς θέλω από εσάς να μου πείτε οτιδήποτε γνωρίζετε για την συγκεκριμένη μηχανή. Δεν με ενδιαφέρει ο παράγοντας απόδοση-τιμή γιατί μπορώ να την αγοράσω σε πολύ καλή τιμή. Με ενδιαφέρει πολύ το θέμα αξιοπιστίας της Aprilia καθώς και τι παίζεται με τα ανταλλακτικά της (τιμές, διαθεσιμότητα κτλ)Παρακαλώ πολύ όποιον γνωρίζει κάτι (οτιδήποτε) ας με βοηθήσει. Ακόμη και εμπειρίες-ιστορίες τρίτων να μου πείτε πιστεύω πως θα βοηθήσουν. Ευχαριστώ προκαταβολικά :)

kchrono
20/07/2004, 18:08
Άν είχα τα λεφτά θα το αγόραζα αύριο. (Προσωπική άποψη);)
Απο την Aprilia έχω μείνει ευχαριστημένος. Δεν ξέρω περισσότερα για το συγκεκριμένο μοντέλο απ' οτι λενε τα περιοδικά. Μόνο καλά λόγια ακούω απο όλους. Και είναι και πανέμορφο.:wave2: :D

kchrono
20/07/2004, 18:10
γιατι ομως να το δώσει κάποιος για το KLE δεν καταλαβαίνω.

kchrono
20/07/2004, 18:15
Α, ναι απο ανταλλακτικά κανένα πρόβλημα υπάρχουν τα πάντα τώρα πια στον Μπολασίκη στην Μεσογείων. www.bolasikis.gr

Μικρή Λουλού
21/07/2004, 07:48
ΑΠ'ΟΣΟ ΞΕΡΩ ΟΛΑ ΤΑ ΚΑΠΟ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΑΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΗΝ ΠΙΣΩ ΑΝΑΡΤΗΣΗ..
ΑΝ ΑΥΤΟ ΕΧΕΙ ΛΥΘΕΙ ΣΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ....ΜΕΓΕΙΑ ΣΟΥ !!!
ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΚΑΙ ΑΝ ΤΑΞΙΔΕΥΕΙΣ ΘΑ ΤΟ ΚΑΤΑΧΑΡΕΙΣ !!

:beer: :beer: :beer:

GST
21/07/2004, 08:01
εχουν ακουστει πολλα για τα οικονομικα προβληματα τησ aprilia και δεν ειναι απλα φημεσ δυστηχωσ. εχουν ακουστει και παρα πολλα δυστυχωσ για το service τησ aprilia στην ελλαδα και μαλλον δεν ειναι φημεσ και αυτα.......οσον αφορα τωρα για το συγκεκριμενο μηχανακι εμενα μου αρεσει αλλα ο ογκοσ του ειναι λιγο μεγαλοσ για κινηση στη πολη (ισωσ γιαυτο να το δινει ο τυποσ) και απο οσα εχω ακουσει ειναι φοβερο σε ταξιδι προσφερει πολυ καλη καληψη του οδηγου απο αερα και μπορει να ταξιδεψει με μεγαλεσ ταχυτητεσ.


τωρα γιατι το δινει ο τυποσ πρεπει να το εξετασεισ καπωσ το θεμα γιατι μπορει να ειναι λαχειο μπορει και ομωσ το μηχανακι να εχει καποιο προβλημα.....πχ σε ιδια περιπτωση ενασ φιλοσ πηγε να παρει μια αφρικα η οποια φαινοτανε τζιτζι ομωσ πριν 2 μηνεσ ο τυποσ ειχε φαει χυμα και ειχε παρει το πλαισιο......πραγμα που δεν φαινεται και ευκολα.....γιαυτο ψαξτο καλα ...δηλαδη απο που την εχει αγορασει....που εκανε σερβισ γενικα οτι μπορεισ να μαθεισ για να σιγουρευτεισ οτι το μηχανακι ειναι οκ αυτα απο μενα και καλη τυχη:smilea:

alfa156
21/07/2004, 08:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από zalaros
Παιδιά θα είμαι σύντομος. Κατ'αρχάς καλώς σας βρήκα :D Πρώτο μου post εδώ και χρειάζομαι επειγόντως τα φώτα σας. Προς το παρόν έχω ένα Kawasaki KLE500 και σκεφτόμουν να το πουλήσω. Σήμερα ένας γνωστός μου μου πρότεινε να ανταλλάξουμε μηχανές. Δεν θα μπω σε λεπτομέρειες όπως οικονομική διαφορά κτλ αλλά απλώς θέλω από εσάς να μου πείτε οτιδήποτε γνωρίζετε για την συγκεκριμένη μηχανή. Δεν με ενδιαφέρει ο παράγοντας απόδοση-τιμή γιατί μπορώ να την αγοράσω σε πολύ καλή τιμή. Με ενδιαφέρει πολύ το θέμα αξιοπιστίας της Aprilia καθώς και τι παίζεται με τα ανταλλακτικά της (τιμές, διαθεσιμότητα κτλ)Παρακαλώ πολύ όποιον γνωρίζει κάτι (οτιδήποτε) ας με βοηθήσει. Ακόμη και εμπειρίες-ιστορίες τρίτων να μου πείτε πιστεύω πως θα βοηθήσουν. Ευχαριστώ προκαταβολικά :)
μακρια απο ιταλικα μηαχανακια και ειδικα απριλια!!!
σχετικα με την διαθεσιμοτητα και το κοστοσ ανταλακτικων κανε το εξησ πειραμα,γραψε σε ενα χαρτι 10 κινησημα ανταλακτικα πχ φλας μουτρο,φαναρι,φανοστατης,πλαινο πλαστικο βρες και μερικα αλλα που σπανε συνηθως απο μια πτωση στειλτα με φαξ στο μπολασικη και πετου να σου πει αν υπαρχουν και το κοστος τουσ...εκει θα παρεις την κρυαδα..πριν το αγορασεις ομως!!!
και εγω αυτο εκανα πριν παρω το δικο μου ημουν μεταξυ σε ντουκατι σσ 600,χοντα cbr 600 f και γιαμαχα ρ6.
μονο η γιαμαχα ειχε εδω ολα τα ανταλακτικα και με διαφορα τιμης συνολικα 30% φτηνοτερα......

afrotwin
21/07/2004, 08:48
telika eklise i aprilia 8a klisi ti ginete me afto to sirial?

crs-k
21/07/2004, 08:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
telika eklise i aprilia 8a klisi ti ginete me afto to sirial?

Απο το σημερινο Μοτοτριτη ...

Προς συμφωνία οδεύουν Ducati-Aprilia


Σύμφωνα με την επίσημη ανακοίνωση που εξέδωσε η Ducati, έχει εξασφαλίσει την αποκλειστικότητα στις διαπραγματεύσεις για την αγορά της Aprilia, με την σύμφωνη γνώμη των μετόχων του ομίλου Aprilia. Ξεκινά λοιπόν η δεύτερη φάση των κρίσιμων τελικών διαπραγματεύσεων .



ΑΝΑΛΥΤΙΚΟΤΕΡΑ: Οι διαπραγματεύσεις θα διαρκέσουν αρκετό χρονικό διάστημα για νομικούς και λογιστικούς λόγους και είναι πολύ σημαντικές τόσο για την Aprilia, όσο και γενικότερα για την Ιταλική βιομηχανία μοτοσικλετών. Κύριος στόχος είναι να καταφέρουν να διασφαλίσουν την συνέχιση των εργασιών του ομίλου Aprilia. Ο Federico Minoli, πρόεδρος της Ducati, δηλώνει ικανοποιημένος για την πρόοδο των διαπραγματεύσεων και πιστεύει πως βρίσκονται κοντά στην ολοκλήρωση της συμφωνίας. Τα επενδυτικά σχέδια έχουν διαμορφωθεί και απομένει μόνο η υποστήριξη από τράπεζες, προμηθευτές και άλλους πιστωτές για να ξεκινήσει η υλοποίησή τους. To επενδυτικό σχέδιο προβλέπει την διατήρηση του ονόματος Aprilia στην παγκόσμια αγορά.

melsaltas
21/07/2004, 10:47
ΕΜΕΝΑ ΘΑ ΜΕ ΑΠΑΣΧΟΛΟΥΣΕ ΚΑΙ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ ΚΑΘΕ 7500χλμ ΣΕΡΒΙΣ.
ΚΟΙΤΑ ΤΟ.

africa_t
21/07/2004, 10:58
φιλε ωραιο μηχανημα εχει ομως κατι περιεργα προβληματα,ενας φιλος μηχανικος μου ειπε οτι κατω απο ρεζερβουαρ οι ενωσεις της βενζινης ειναι πλαστικες και με την θερμοκρασια σπανε με αποτελεσμα φωτια!!! για κοιταξε το πιο προσεκτικα.

skor-billys
21/07/2004, 12:09
File mou ego 8a to eperna sta sigoura. San mhxanaki m aresei polu, h mallon pio poly apo ta antistixa Honda kai Yamaha (varadero kai TDM). O kinhthras exo thn entiposh pos einai o germanikos Rotax aplos sto anafero gia na mhn kolas apo 8ema a3iopistias.

Gia mena kaloriziko kai kalota3ido na einai:)

SaraMaritis
23/07/2004, 12:59
Γεια σας κι απο μενα...(καλως σας βρηκα):wave2:
Σχετικα με το Caponord, (ενω μου αρεσει και μενα και το θεωρω κορυφαιο στην κατηγορια του) δυστυχως το εχει ο αδερφος μου και ειχε καποιες ασχημες εμπειριες: οπως λεει και ο dirtymoto του εβγαλε προβλημα στην πισω αναρτηση (δις), την πρωτη φορα μεσα στην εγγυηση οποτε και την αλλαξε ολοκληρη αλλα τωρα (1,5 χρονο μετα) ξαναπαρουσιαστηκε οποτε προσανατολιζεται σε αλλαγη με WP.:uplate:
...και επισης (δεν τελειωσαμε) οπως λεει και ο afrika_t ενα πλαστικο παπαρακι που εχει κατω απο το rezervoir του εσπαγε καθε λιγο (τρις) και πλημυριζε το μοτερ βενζινα. Στο τελος πηγε και βρηκε μια ακρη μεσω φιλων και το εφτιαξε μεταλικο στον τορνο.:smokin:

...οσο για την υποστηριξη απο θεμα service/ανταλακτικα ας μην μιλησω καλυτερα (εχει βαλει την φωτο του Μπολασικη στο σπιτι πανω στον στοχο για τα βελακια).:yuck:

Αυτα απο μενα, sorry μεγαλε αλλα κατι τετοια πιστευω οτι θαβουνε και τα καλυτερα μηχανακια...:sick: