PDA

View Full Version : gsxr vs cbr



zukik4
20/01/2007, 20:51
kalispera pera gia pera! exo to : maxitiko,polemiko mixanima, aerothoumeno ,apiasto,tromera grigoro, iperboliko gkazi............. to gsxr 600 k5. nai nai nai,parakaleste me oloi gia bolta,tha....do...isos sas afiso na deite to gkazo tou.... xaxaxaxaxaxaxa!!!!! seira sas tora, akouo mpinelikia!!!!!!!!!!!!!! e;;;;;;;;;; loipon sto piraulo mou ebala arrow, filtro, programma( prsexte omos,tis yoshimoura, oxi power comader). kai enas "filos" mou me ena tapeino cbr 600 rr 05 me teliko acrapov.... pos legetai den xero, power comader kai filtro leei oti me steinei kai me xekoliaxei sta 400 metra. ti lete eseis; gia peite mou tin gnomi sas!!! suzukakides mono na apantisoun!!!!!!! oxi more plaka kano ,opoios thelei. mama me mama to cbr troei kaseropita mpagiatiki. tora omos; kolao sot oti to diko mou exei programma sketo xoris power kai to cbr exei . peite mou gnomes.tin alli bdomada tha steitho kai opoios ton piei ton eipie. elpizo na min ton pio ego omos!

X_NR750
20/01/2007, 20:52
:a12:

kostisthegreek
20/01/2007, 20:57
Αντε να τα πάτε να δούμε ποιό πάει πιο πολύ.

Φτάνει να γίνει με ασφάλεια και για την πλάκα σας δίχως κινδύνους και χοντρά στοιχίματα.

zolotas
20/01/2007, 21:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostisthegreek


Φτάνει να γίνει με ασφάλεια .

:rolleyes:

gcrook
20/01/2007, 21:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από zolotas
:rolleyes:

+:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

adam_tsouk
20/01/2007, 23:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από zukik4
kalispera pera gia pera! exo to : maxitiko,polemiko mixanima, aerothoumeno ,apiasto,tromera grigoro, iperboliko gkazi............. to gsxr 600 k5. nai nai nai,parakaleste me oloi gia bolta,tha....do...isos sas afiso na deite to gkazo tou.... xaxaxaxaxaxaxa!!!!! seira sas tora, akouo mpinelikia!!!!!!!!!!!!!! e;;;;;;;;;; loipon sto piraulo mou ebala arrow, filtro, programma( prsexte omos,tis yoshimoura, oxi power comader). kai enas "filos" mou me ena tapeino cbr 600 rr 05 me teliko acrapov.... pos legetai den xero, power comader kai filtro leei oti me steinei kai me xekoliaxei sta 400 metra. ti lete eseis; gia peite mou tin gnomi sas!!! suzukakides mono na apantisoun!!!!!!! oxi more plaka kano ,opoios thelei. mama me mama to cbr troei kaseropita mpagiatiki. tora omos; kolao sot oti to diko mou exei programma sketo xoris power kai to cbr exei . peite mou gnomes.tin alli bdomada tha steitho kai opoios ton piei ton eipie. elpizo na min ton pio ego omos!


εγω το εχω μαμα...

αλλα παω μονο ευθειες!


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Davelis
21/01/2007, 00:15
yoshimoura
power comader

μαθε να τα γραφεις πρωτα,και μετα ελα και πες τα παραμυθια σου

xtrm600
21/01/2007, 00:22
Θα έχετε και camera στην κόντρα?

Αν δεν έχετε ξέρω καποιον που έχει:D

kalant
21/01/2007, 00:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από Davelis
yoshimoura
power comader

μαθε να τα γραφεις πρωτα,και μετα ελα και πες τα παραμυθια σου

ναι ενω ολο το υπολοιπο το ζηλευει ο μπαμπινιωτης...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

:beer:

el_hymador
21/01/2007, 01:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από zukik4
kalispera pera gia pera! exo to : maxitiko,polemiko mixanima, aerothoumeno ,apiasto,tromera grigoro, iperboliko gkazi............. to gsxr 600 k5. nai nai nai,parakaleste me oloi gia bolta,tha....do...isos sas afiso na deite to gkazo tou.... xaxaxaxaxaxaxa!!!!! seira sas tora, akouo mpinelikia!!!!!!!!!!!!!! e;;;;;;;;;; loipon sto piraulo mou ebala arrow, filtro, programma( prsexte omos,tis yoshimoura, oxi power comader). kai enas "filos" mou me ena tapeino cbr 600 rr 05 me teliko acrapov.... pos legetai den xero, power comader kai filtro leei oti me steinei kai me xekoliaxei sta 400 metra. ti lete eseis; gia peite mou tin gnomi sas!!! suzukakides mono na apantisoun!!!!!!! oxi more plaka kano ,opoios thelei. mama me mama to cbr troei kaseropita mpagiatiki. tora omos; kolao sot oti to diko mou exei programma sketo xoris power kai to cbr exei . peite mou gnomes.tin alli bdomada tha steitho kai opoios ton piei ton eipie. elpizo na min ton pio ego omos!


ποιος απο τους δυο εισαι εσυ?


75015

lampros_fazer
21/01/2007, 02:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
ποιος απο τους δυο εισαι εσυ?
:bigcry: :bigcry: :bigcry:

Ψόφησα λέμε..!!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

:a20:

alex14
21/01/2007, 02:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
ποιος απο τους δυο εισαι εσυ?

:rotflmao: :rotflmao:

SAM46
21/01/2007, 07:54
να ξερεις οτι ρολο παιζει η εμπειρια στις εκκινησεις,το βαρος του αναβατη,τα λαστιχα κα και οχι μονο το τι καλουδια εχει ο καθενας επανω στο μηχανακι του

αλλα αυτη η κοντρα μου θυμιζει λιγο παιδικη λαλακια.

για αυτο μεινεται καλυτερα στα συγκριτικα των περιοδικων!!!!

dont try this at home

siokatas
21/01/2007, 08:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
ποιος απο τους δυο εισαι εσυ?







:wave2:



:lol: :lol: :lol: :rotflmao: :rotflmao:

alexk
22/01/2007, 06:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από zukik4
kalispera pera gia pera! exo to : maxitiko,polemiko mixanima, aerothoumeno ,apiasto,tromera grigoro, iperboliko gkazi............. to gsxr 600 k5. nai nai nai,parakaleste me oloi gia bolta,tha....do...isos sas afiso na deite to gkazo tou.... xaxaxaxaxaxaxa!!!!! seira sas tora, akouo mpinelikia!!!!!!!!!!!!!! e;;;;;;;;;; loipon sto piraulo mou ebala arrow, filtro, programma( prsexte omos,tis yoshimoura, oxi power comader). kai enas "filos" mou me ena tapeino cbr 600 rr 05 me teliko acrapov.... pos legetai den xero, power comader kai filtro leei oti me steinei kai me xekoliaxei sta 400 metra. ti lete eseis; gia peite mou tin gnomi sas!!! suzukakides mono na apantisoun!!!!!!! oxi more plaka kano ,opoios thelei. mama me mama to cbr troei kaseropita mpagiatiki. tora omos; kolao sot oti to diko mou exei programma sketo xoris power kai to cbr exei . peite mou gnomes.tin alli bdomada tha steitho kai opoios ton piei ton eipie. elpizo na min ton pio ego omos!

Εγώ λέω να πουλήσετε τα τρομπετάκια σας και να αγοράσετε κανένα σοβαρό μηχανάκι (βλέπε Yamaha).
Ειδάλλως, θα σας πιάνουν στο χαβαλέ όπως συνέβη και τώρα...

Παιδιά, μην αποπαίρνετε τα παιδιά. Εγώ δεν αμφιβάλλω ότι τα έχουν, αλλά πολύ πιθανόν να είναι για μεταφορά όμορφης παρουσίας μέχρι την καφετέρια της γειτονιάς. Εγώ ξέρω R1 σαν το δικό μου που δεν έχει πάει πάνω από τον Λαϊνόπουλο. Στην καφετέρια όμως, ΚΑΤΣΕ ΚΑΛΑ ΦΙΛΕ ΤΟ ΕΡΓΑΛΕΙΟ ΜΑΜΕΙ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ.

ΥΓ : και εγώ πάω μερικές φορές με το μωρό μου για καφέ, αλλά εντάξει, έχει κάνει και 5 χλμ στην Εθνική...

TROOPER
22/01/2007, 06:52
:a019:

alexk
22/01/2007, 06:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
:a019:

Αυτό που πάει?

TROOPER
22/01/2007, 06:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από alexk
Αυτό που πάει?

ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕ ΤΟ ΘΡΕΝΤ ΑΔΕΡΦΕ....ΜΗΝ ΑΡΠΑΖΕΣΑΙ !!!!!!

:beer:

gian_nykt
22/01/2007, 08:12
αν και δεν εγκρίνω παρόμοιες εκδηλώσεις (κόντρες) επειδή όμως σας βλέπω αποφασισμένους ψηφίζω GSXR.....όπως θα εκανα και μαμα αν ηταν......

airamhag
22/01/2007, 08:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
ποιος απο τους δυο εισαι εσυ?

:lol: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol:

tassosrr
22/01/2007, 08:58
δεν παμε στις διαμαχες ???????????

maron
22/01/2007, 13:48
Φίλε μην γράφεις εδώ μέσα τέτοια πράγματα από ότι είδες υπάρχουν τυπακια που ασχολούνται μόνο με το να δείχνουν ότι είναι σωστοί μοτοσικλετιστές




Και ορθογράφοι.

FZR600R
22/01/2007, 14:11
Ψηφιζω GSXR - αλλα πονταρω στον πιλοτο.

X_NR750
22/01/2007, 14:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από maron
Φίλε μην γράφεις εδώ μέσα τέτοια πράγματα από ότι είδες υπάρχουν τυπακια που ασχολούνται μόνο με το να δείχνουν ότι είναι σωστοί μοτοσικλετιστές




Και ορθογράφοι.

Μεσα εισαι

Xrider
22/01/2007, 14:51
Ειχαμε τους ΚΥΝΗΓΟΥΣ,ΨΑΡΑΔΕΣ στην κατηγορια "Αληθινες Ιστοριες"..αλλα τωρα μαλλον και ορισμενοι Μηχανοβιοι θελλουν να λαβουν μερος...:sad: (οχι οτι δεν υπηρχαν πριν...τωρα εκδηλωνονται..με την ζεστη...και το νεφος...και τα 3Α..)

project.breeze
22/01/2007, 16:11
O νικητής θα έχει την τύχη να βρεθεί για λίγα λεπτά με τον ημίθεο με την κάμερα...:smokin:

george88
22/01/2007, 18:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από SAM46
να ξερεις οτι ρολο παιζει η εμπειρια στις εκκινησεις,το βαρος του αναβατη,τα λαστιχα κα και οχι μονο το τι καλουδια εχει ο καθενας επανω στο μηχανακι του

αλλα αυτη η κοντρα μου θυμιζει λιγο παιδικη λαλακια.

για αυτο μεινεται καλυτερα στα συγκριτικα των περιοδικων!!!!

dont try this at home


Συμφωνώ απόλυτα με τον φίλο :beer: :beer:

GeorgeFZR
22/01/2007, 20:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από runneras125
O νικητής θα έχει την τύχη να βρεθεί για λίγα λεπτά με τον ημίθεο με την κάμερα...:smokin:

Kakies....


:rotflmao: :rotflmao:
:wave2:

project.breeze
22/01/2007, 20:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από GeorgeFZR
Kakies....


:rotflmao: :rotflmao:
:wave2:



Μου ξέφυγε γαμώτο...:rolleyes:

GIXXERAKIAS
22/01/2007, 20:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από maron
Φίλε μην γράφεις εδώ μέσα τέτοια πράγματα από ότι είδες υπάρχουν τυπακια που ασχολούνται μόνο με το να δείχνουν ότι είναι σωστοί μοτοσικλετιστές




Και ορθογράφοι. Πεστα χρυσοστομε!!!!:beer: :beer: :beer:


Για μενα μοτοσυκλετα ειναι τα παντα της,οχι μονο το κρανος και ο σωστος εξοπλισμος!!Η ελευθερια ,η εξαρση της αδρεναλινης και οι ατυπες κοντρες που καθε ωρα και στιγμη κανουμε ολοι μα,ολοι μας που γραφουμε εδω μεσα!!Και ναι θα στριψω ,θα την παω στα κοκκινα,θα δω την τελικη της και τελος δεν θα την εχω για την καφετερια(παρολο που την εχω συνεχεια γυαλισμενη και περιποιημενη δεν ειμαι τετοιος τυπος που πουλαει μαγκια σε πιπινακια:blush: )

Γουσταρω να την βλεπω εγω ετσι!!!:wave2: :wave2:

Παντα φιλικα αλλα ετσι ειναι,οσοι γραφεται εδω μεσα τα εχετε κανει και σεις αυτα,αλλιως θα πλεκατε καλτσες τωρα και δεν θα ασχολιοσασταν με μοτοσυκλετιστικα φορουμ:beer: :wave2:

X_NR750
22/01/2007, 20:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
Πεστα χρυσοστομε!!!!:beer: :beer: :beer:


Για μενα μοτοσυκλετα ειναι τα παντα της,οχι μονο το κρανος και ο σωστος εξοπλισμος!!Η ελευθερια ,η εξαρση της αδρεναλινης και οι ατυπες κοντρες που καθε ωρα και στιγμη κανουμε ολοι μα,ολοι μας που γραφουμε εδω μεσα!!Και ναι θα στριψω ,θα την παω στα κοκκινα,θα δω την τελικη της και τελος δεν θα την εχω για την καφετερια(παρολο που την εχω συνεχεια γυαλισμενη και περιποιημενη δεν ειμαι τετοιος τυπος που πουλαει μαγκια σε πιπινακια:blush: )

Γουσταρω να την βλεπω εγω ετσι!!!:wave2: :wave2:

Παντα φιλικα αλλα ετσι ειναι,οσοι γραφεται εδω μεσα τα εχετε κανει και σεις αυτα,αλλιως θα πλεκατε καλτσες τωρα και δεν θα ασχολιοσασταν με μοτοσυκλετιστικα φορουμ:beer: :wave2:

Αυτο για τα πιπινακια σιγουρο? :smilea:

project.breeze
22/01/2007, 21:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από X_NR750
Αυτο για τα πιπινακια σιγουρο? :smilea:


Έλα μωρε λέμε και καμμιά μαλακία να περνάει η ώρα...

GIXXERAKIAS
22/01/2007, 22:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από runneras125
Έλα μωρε λέμε και καμμιά μαλακία να περνάει η ώρα... Επειδη με ξερουν καποιοι απο δω μεσα,ΟΧΙ δεν ειμαι ετσι και την γυναικα μου την γνωρισα εκτος τοπου και χρονου,ουτε με αμαξι,ουτε με την μηχανη(και ητω και πιπινι:D )

Τι θελω να πω?Οτι με βαση αυτα που εγραψα πιο πανω σε προηγουμενο ποστ μου,οτι κανω το κανω γιατι γουσταρω ΕΓΩ να την παω στα κοκκινα να την στριψω και αμα λαχει να κανω και μια κοντρα με τον FZR600R:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

PS:Χωρις καμερα γιατι μπορει να διαδωθει σε σαιτ στο ιντερνετ πορνογραφικου περιεχομενου(τσοντα γαρ:D )

Παντα φιλικα και με τον χαβαλε που διακρινει το μυνημα μου,απλα καταλαβετε οτι οποιος μπαινει εδω μεσα εχει και αυτος την ιδια καβλα που πολυ πιθανον να εχετε χασει μερικοι απο εδω μεσα(γενικα μιλαω)και που ειχατε πριν την χασετε και βαλετε την Νικολουληηη να σας την βρει:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :beer: :wave2:


2ps:Και επειδη εμεις οι κοντρακηδες και οι στριφτεροι θελουμε και ενα μερος να τα λεμε,προτεινω τηγν δημιουργια καποιου χωρου για να λεμε τις εμπειριες μας κατι σαν"Φιλικα ανοιγματα και κοντρουλες του δρομου":wacko:


:D :D :D

alexk
23/01/2007, 04:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
παρολο που την εχω συνεχεια γυαλισμενη και περιποιημενη δεν ειμαι τετοιος τυπος που πουλαει μαγκια σε πιπινακια:blush:

Άσχημα είναι τα πιπινάκια?
Παιδιά, εγώ το μηχανάκι το έχω για να ρίχνω πιπίνια!
Τρελή φάση, όλα θέλουν να ανέβουν επάνω !!!
:beer:

project.breeze
23/01/2007, 08:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
Επειδη με ξερουν καποιοι απο δω μεσα,ΟΧΙ δεν ειμαι ετσι και την γυναικα μου την γνωρισα εκτος τοπου και χρονου,ουτε με αμαξι,ουτε με την μηχανη(και ητω και πιπινι:D )

Τι θελω να πω?Οτι με βαση αυτα που εγραψα πιο πανω σε προηγουμενο ποστ μου,οτι κανω το κανω γιατι γουσταρω ΕΓΩ να την παω στα κοκκινα να την στριψω και αμα λαχει να κανω και μια κοντρα με τον FZR600R:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

PS:Χωρις καμερα γιατι μπορει να διαδωθει σε σαιτ στο ιντερνετ πορνογραφικου περιεχομενου(τσοντα γαρ:D )

Παντα φιλικα και με τον χαβαλε που διακρινει το μυνημα μου,απλα καταλαβετε οτι οποιος μπαινει εδω μεσα εχει και αυτος την ιδια καβλα που πολυ πιθανον να εχετε χασει μερικοι απο εδω μεσα(γενικα μιλαω)και που ειχατε πριν την χασετε και βαλετε την Νικολουληηη να σας την βρει:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :beer: :wave2:


2ps:Και επειδη εμεις οι κοντρακηδες και οι στριφτεροι θελουμε και ενα μερος να τα λεμε,προτεινω τηγν δημιουργια καποιου χωρου για να λεμε τις εμπειριες μας κατι σαν"Φιλικα ανοιγματα και κοντρουλες του δρομου":wacko:


:D :D :D




Ναι αλλά πρέπει τουλάχιστον να παραδεχτείς ότι...

































ΤΙΣ ΚΟΝΤΡΕΣ ΠΟΛΛΟΙ ΕΜΙΣΗΣΑΝ,ΤΑ ΠΙΠΙΝΑΚΙΑ ΟΥΔΕΙΣ...
:smokin:

GIXXERAKIAS
23/01/2007, 13:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από runneras125
Ναι αλλά πρέπει τουλάχιστον να παραδεχτείς ότι...



ΤΙΣ ΚΟΝΤΡΕΣ ΠΟΛΛΟΙ ΕΜΙΣΗΣΑΝ,ΤΑ ΠΙΠΙΝΑΚΙΑ ΟΥΔΕΙΣ...
:smokin: Δεν εμισησα ουτε τις κοντρες αλλα ουτε και τα πιπινακια,απλα.....






















































ΤΙ ΦΤΑΙΩ ΕΓΩ ΠΟΥ ΟΛΑ ΘΕΛΟΥΝ ΒΟΛΤΑ???? :smokin: :smokin:

DUKASII
23/01/2007, 13:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
Δεν εμισησα ουτε τις κοντρες αλλα ουτε και τα πιπινακια,απλα.....






















































ΤΙ ΦΤΑΙΩ ΕΓΩ ΠΟΥ ΟΛΑ ΘΕΛΟΥΝ ΒΟΛΤΑ???? :smokin: :smokin: ΕΣΥ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕΣ ΤΗ ΚΟΤΑ ΣΕ ΕΝΑ CBR 1000 ΔΙΚΑΒΑΛΟ ΜΙΑ ΦΟΡΑ???ΜΕ ΚΑΤΙ ΞΕΚΡΑΝΩΤΟΥΣ ΚΤΛ ΠΟΥ ΕΙΧΕΣ ΓΡΑΨΕΙ??

ΚΑΙ ΘΕΣ ΚΑΙ ΚΟΝΤΡΕΣ??ΜΕ ΤΙ?


ΜΕ ΚΑΝΑ ΤΣΟΠΕΡ???


ΚΟΤΟΠΟΥΛΑΑΑΑΑΑΚΙΑΑΑΑΑΑΑ.:lol: :rotflmao: :lol:

X_NR750
23/01/2007, 13:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
Επειδη με ξερουν καποιοι απο δω μεσα,ΟΧΙ δεν ειμαι ετσι και την γυναικα μου την γνωρισα εκτος τοπου και χρονου,ουτε με αμαξι,ουτε με την μηχανη(και ητω και πιπινι:D )

Τι θελω να πω?Οτι με βαση αυτα που εγραψα πιο πανω σε προηγουμενο ποστ μου,οτι κανω το κανω γιατι γουσταρω ΕΓΩ να την παω στα κοκκινα να την στριψω και αμα λαχει να κανω και μια κοντρα με τον FZR600R:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

PS:Χωρις καμερα γιατι μπορει να διαδωθει σε σαιτ στο ιντερνετ πορνογραφικου περιεχομενου(τσοντα γαρ:D )

Παντα φιλικα και με τον χαβαλε που διακρινει το μυνημα μου,απλα καταλαβετε οτι οποιος μπαινει εδω μεσα εχει και αυτος την ιδια καβλα που πολυ πιθανον να εχετε χασει μερικοι απο εδω μεσα(γενικα μιλαω)και που ειχατε πριν την χασετε και βαλετε την Νικολουληηη να σας την βρει:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :beer: :wave2:


2ps:Και επειδη εμεις οι κοντρακηδες και οι στριφτεροι θελουμε και ενα μερος να τα λεμε,προτεινω τηγν δημιουργια καποιου χωρου για να λεμε τις εμπειριες μας κατι σαν"Φιλικα ανοιγματα και κοντρουλες του δρομου":wacko:


:D :D :D

Ελα ρε απλα σε πειραζαμε

κανενα προβλημα :wave2:

GIXXERAKIAS
23/01/2007, 13:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
ΕΣΥ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕΣ ΤΗ ΚΟΤΑ ΣΕ ΕΝΑ CBR 1000 ΔΙΚΑΒΑΛΟ ΜΙΑ ΦΟΡΑ???ΜΕ ΚΑΤΙ ΞΕΚΡΑΝΩΤΟΥΣ ΚΤΛ ΠΟΥ ΕΙΧΕΣ ΓΡΑΨΕΙ??

ΚΑΙ ΘΕΣ ΚΑΙ ΚΟΝΤΡΕΣ??ΜΕ ΤΙ?


ΜΕ ΚΑΝΑ ΤΣΟΠΕΡ???


ΚΟΤΟΠΟΥΛΑΑΑΑΑΑΚΙΑΑΑΑΑΑΑ.:lol: :rotflmao: :lol: Ναι εγω ειμαι αλλα ειπα οτι θελω να κανω κοντρες,οχι να φαω τα μουτρα μου με 1000αρια:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Να εχουμε και καμμια ελπιδα να περασουμε μπροστα:D :D :D

Αν θυμαμαι καλα ολοι μου ειπαν οτι επειδη ηταν δικαβαλο θα τον περναγα,αλλα εφαγα τα μουτρα μου με ενα δικαβαλο Τζιξερακι Κ5 1000 και απλα αυτο τελικα δεν ισχυει:D :D

Τα κυβικα ειναι κυβικα!!Παει και τελειωσε:winka:

vassilis88
23/01/2007, 13:27
ε ναι αλλα αυτο ηταν χοντα!:D μη σου πω οτι θα ειχες κερδισει 99%:lol: :lol:

DUKASII
23/01/2007, 13:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
Ναι εγω ειμαι αλλα ειπα οτι θελω να κανω κοντρες,οχι να φαω τα μουτρα μου με 1000αρια:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Να εχουμε και καμμια ελπιδα να περασουμε μπροστα:D :D :D

Αν θυμαμαι καλα ολοι μου ειπαν οτι επειδη ηταν δικαβαλο θα τον περναγα,αλλα εφαγα τα μουτρα μου με ενα δικαβαλο Τζιξερακι Κ5 1000 και απλα αυτο τελικα δεν ισχυει:D :D

Τα κυβικα ειναι κυβικα!!Παει και τελειωσε:winka: ΕΓΩ ΠΑΛΙ ΦΙΛΕ..ΑΝΟΙΓΑ ΑΠΟ ΣΤΑΣΗ ΜΟΝΟ ΜΕ ΔΥΝΑΤΟΤΕΡΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ...


με αυτα που ηξερα οτι τα έχω και στα χαρτιά...δεν εκανα το κόπο.


το κ5 δεν εχει σε γκαζι καμια σχέση με ενα cbr 1000.

και ανοιξες απο σταση με δικαβαλο κ5 και σε περασε στα 400μ ασ πουμε?

GIXXERAKIAS
23/01/2007, 13:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από vassilis88
ε ναι αλλα αυτο ηταν χοντα!:D μη σου πω οτι θα ειχες κερδισει 99%:lol: :lol: :rotflmao: :rotflmao: Γεια σου ρε Μπιλαρα με τα ωραια σου!!!Λες ε?Να βγω στο ψαξιμο για Repsol Honda για να φαει Psoλιά ???:D :D :D

GIXXERAKIAS
23/01/2007, 13:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
ΕΓΩ ΠΑΛΙ ΦΙΛΕ..ΑΝΟΙΓΑ ΑΠΟ ΣΤΑΣΗ ΜΟΝΟ ΜΕ ΔΥΝΑΤΟΤΕΡΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ...


με αυτα που ηξερα οτι τα έχω και στα χαρτιά...δεν εκανα το κόπο.


το κ5 δεν εχει σε γκαζι καμια σχέση με ενα cbr 1000.

και ανοιξες απο σταση με δικαβαλο κ5 και σε περασε στα 400μ ασ πουμε? Στα 100 μετρα ειμασταν μαζι μεχρι να βρει τροπο να την κρατησει κατω,μετα.....ψωλ:blush: :blush:

Το παρακατω σκηνικο ειναι στην βουτα με φιλαρακι σε ελεγχομενες συνθηκες,μην το δοκιμασετε σπιτι!!:rotflmao: :rotflmao:

warlord
23/01/2007, 22:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
Στα 100 μετρα ειμασταν μαζι μεχρι να βρει τροπο να την κρατησει κατω,μετα.....ψωλ:blush: :blush:

Το παρακατω σκηνικο ειναι στην βουτα με φιλαρακι σε ελεγχομενες συνθηκες,μην το δοκιμασετε σπιτι!!:rotflmao: :rotflmao:

Σιγα μην βαλω 2 τετοια θερια μεσα στο σπιτι να κανουν κοντρες
:lol: :bigcry: :lol: :rotflmao:

H.A.Balafoutre
24/01/2007, 13:37
Έχει δοθεί αποστομωτικά απάντηση στο ερώτημα από άλλους ΜΕ ΚΑΜΕΡΑ......

http://www.uponone.com/videos.php?id=3090

project.breeze
24/01/2007, 14:30
Υπήρχε περίπτωση να περάσει μπροστά το CBR; Κλάνει ο πεθαμένος ρε;:bigcry:

gloum
24/01/2007, 14:36
Και οι δύο μπροστά στον FZR600 δεν πιάνετε μία:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

GIXXERAKIAS
24/01/2007, 23:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από gloum
Και οι δύο μπροστά στον FZR600 δεν πιάνετε μία:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: Αν ειναι ετσι να φερει και καμερα να μπορει τουλαχιστον να το αποδειξει,γιατι αν το λεει μονο:rolleyes: :rolleyes: δεν παιζει να τον πιστεψει και κανεις!!!:rotflmao: :lol: :rotflmao:

H.A.Balafoutre
25/01/2007, 09:21
Τελικά τα μόνα σοβαρά και γρήγορα χονδα της προκοπής σε αυτόν τον πλανήτη είναι των MotoGp του HRC.......

Όλα τα άλλα είναι για τα μπάζα....V-Tech σας πουλάνε και εσείς το τρώτε το πίτουρο......


Αυτό το ποστ, το γράφω δις, διότι τεροιάζει γάντι και στα 2.

Hubba Bubba
25/01/2007, 22:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από H.A.Balafoutre
Έχει δοθεί αποστομωτικά απάντηση στο ερώτημα από άλλους ΜΕ ΚΑΜΕΡΑ......

http://www.uponone.com/videos.php?id=3090

-------------ακυρο---------

H.A.Balafoutre
26/01/2007, 00:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από Hubba Bubba
-------------ακυρο---------

Πάμε πάλι.......:confused:

Xrider
26/01/2007, 08:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
.....
το κ5 δεν εχει σε γκαζι καμια σχέση με ενα cbr 1000.

και ανοιξες απο σταση με δικαβαλο κ5 και σε περασε στα 400μ ασ πουμε?
Εεελααααα!?:dizzy:
Αυτα ειναι παραμυθια....
Εμενα με 1000Κ5 μονος και με περασε ενα FZR 600 με μια καμερα επανω.
Απο εκκινηση μου ερηξε καπου στα 20μ στα 400μ ισα που εβλεπα πινακιδες και στις γνωστες στροφες της Πατησιων δεν τον επιανα με τιποτα..φοβερο μηχανακι!!
Το εχει δει κανεις?
Τι CBouRia 1000 kai GSXouRes λεμε τωρα κοντρες και πρασινα Kawasakia...

biglebowski
26/01/2007, 10:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από H.A.Balafoutre
Τελικά τα μόνα σοβαρά και γρήγορα χονδα της προκοπής σε αυτόν τον πλανήτη είναι των MotoGp του HRC.......

Όλα τα άλλα είναι για τα μπάζα....V-Tech σας πουλάνε και εσείς το τρώτε το πίτουρο......


Αυτό το ποστ, το γράφω δις, διότι τεροιάζει γάντι και στα 2.


Ok,αφου το λες εσυ θα προσπαθησω να το πιστεψω..

Τι καβαλας ειπαμε??

H.A.Balafoutre
26/01/2007, 11:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από biglebowski
Ok,αφου το λες εσυ θα προσπαθησω να το πιστεψω..

Τι καβαλας ειπαμε??

Ένα ταπεινό 600αράκι τετρακύλινδρο εν σειρά, αλλά Yamaha.

Γιατί ρωτάς? Λέω ψέμματα?

biglebowski
26/01/2007, 15:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από H.A.Balafoutre
Ένα ταπεινό 600αράκι τετρακύλινδρο εν σειρά, αλλά Yamaha.

Γιατί ρωτάς? Λέω ψέμματα?

Ρωταω απο περιεργεια.
Απλα δε μπορω να κατανοησω την οπαδικη σχεση μερικων με τις εταιρειες μοτο.
Ποσο μαλλον οταν η σχεση αυτη πηγαζει απο μια αγορα μοτο που εγινε ψιλοτυχαια και καθοριστικε ειτε απο υποκειμενικα κριτηρια (εμφανιση-χρωματακι-αρεσει στο γκομενακι μου) ειτε απο γνωμες φιλων ειτε απο ελληνικα περιοδικα (τα τεστ των οποιων τα τελευταια 10 χρονια ειναι για μενα
για τα μπαζα).
Επισης δεν μ'αρεσουν οι γενικευσεις.
Εχεις καβαλησει ολα τα honda και τα βρηκες μαπα?Πιστευεις οτι μπορει να συμβαινει αυτο?Κρινεις τις μοτο απ'τα δεκατακια στις μετρησεις επιδοσεων?
Μπαινω αρκετο καιρο στο forum και σ'εχω κοψει για σοβαρο ατομακι-γι'αυτο ακριβως τον λογο το post σου μου εκανε εντυπωση και σου απαντησα.Δεν θα το εκανα αν ηταν καποιος απ'τους κολληματιες χαζομαγκες του διαδυκτιου με περισσοτερα post απο στριψιματα που απλα επιβεβαιωνουν την στενη σχεση αποψης-κολοτρυπιδας.
Δεν ειμαι hondaκιας κολλημενος ουτε κατα διανοια.
Τυγχανει να εχω τωρα μια οπως ειχα τις περισσοτερες μαρκες στο παρελθον.
Ολες εχουν τις καλες και τις κακες τους στιγμες,τα δυνατα και τα αδυνατα σημεια
Αντε,καλα χιλιομετρα
:beer:

X_NR750
26/01/2007, 16:00
Εχει ενα ψιλοκολημα με τα Honda αλλα ειναι απο τους σοβαρους εδω μεσα

ουτε και εγω κρινω απο τα δεκατακια

βεβαια δεν το κρυβω οτι εκτιμω τα Honda και αγοραζω αποκλειστικα τετοια

γιατι πολυ απλα θεωρω απαραιτητα στοιχεια για τις μοτο μου την φιλικοτητα,αξιοπιστια,ποιοτητα κατασκευης και κυλισης,τελος προτιμω τους ροπατους και γραμμικους κινητηρες εστω και σε βαρος της μεγιστης αποδιδομενης ιπποδυναμης

τα παραπανω βεβαια ισχυουν για μενα,για αλλους σημαντικοτερο ειναι η αναλογια HP/? και ειναι δικαιωμα τους

αυτο που δεν μπορω να καταλαβω ειναι γιατι ολοι τα εχουν με τα Honda

H.A.Balafoutre
26/01/2007, 21:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από biglebowski
Ρωταω απο περιεργεια.

Απλα δε μπορω να κατανοησω την οπαδικη σχεση μερικων με τις εταιρειες μοτο.

Ποσο μαλλον οταν η σχεση αυτη πηγαζει απο μια αγορα μοτο που εγινε ψιλοτυχαια και καθοριστικε ειτε απο υποκειμενικα κριτηρια (εμφανιση-χρωματακι-αρεσει στο γκομενακι μου) ειτε απο γνωμες φιλων ειτε απο ελληνικα περιοδικα (τα τεστ των οποιων τα τελευταια 10 χρονια ειναι για μενα για τα μπαζα).

Επισης δεν μ'αρεσουν οι γενικευσεις.

Εχεις καβαλησει ολα τα honda και τα βρηκες μαπα?

Πιστευεις οτι μπορει να συμβαινει αυτο?

Κρινεις τις μοτο απ'τα δεκατακια στις μετρησεις επιδοσεων?

Μπαινω αρκετο καιρο στο forum και σ'εχω κοψει για σοβαρο ατομακι-γι'αυτο ακριβως τον λογο το post σου μου εκανε εντυπωση και σου απαντησα.Δεν θα το εκανα αν ηταν καποιος απ'τους κολληματιες χαζομαγκες του διαδυκτιου με περισσοτερα post απο στριψιματα που απλα επιβεβαιωνουν την στενη σχεση αποψης-κολοτρυπιδας.
Δεν ειμαι hondaκιας κολλημενος ουτε κατα διανοια.
Τυγχανει να εχω τωρα μια οπως ειχα τις περισσοτερες μαρκες στο παρελθον.
Ολες εχουν τις καλες και τις κακες τους στιγμες,τα δυνατα και τα αδυνατα σημεια
Αντε,καλα χιλιομετρα
:beer:


Δεν πιστεύω να έχω δείξει οπαδισμό, ακόμη και στα threads για το MotoGp δεν κινήθηκα έτσι.

Μόνον τυχαία δεν ήταν η επιλογή του Fazer και κάθε μέρα που το καβαλάω μου αποδεικνύει πόσο προσεγμένη ήταν η αρχική επιλογή μου. Πρίν πάρω μηχανή άκουγα πολλά από πολλούς, τους ανέφερα πιο πάνω ως οι κυριώτεροι πολυλογάδες, κι όταν βγήκαμε στο δρόμο σε βόλτα όλοι έπαθαν πλάκα με τα πάντα γι'αυτό το μοντέλο το οποίο δεν το πολυήξεραν....άσε που ίσα που κυλοφορούσαν τότε 2-3 το πολύ και ήταν και διάστημα που τα περιοδικά δεν είχαν τέστ για το Fazer. Όσο για γκομενάκια και τα ρέστα, πραγματικά ένα πράγμα για το οποίο δεν είχα ανάγκη τη μηχανή, άλλωστε είχα ήδη 2 ετών σχέση κι ακόμη εκεί είμαι.

Γενικεύσεις...σωστά το λες........ίσως η γενίκευση του ότι στην Ελλάδα τα χονδα είναι τα καλύτερα με κλειστά μάτια περισσότερο με κάνει και αντιδρώ πάνω στην ίδια λογική που μου έκανες εσύ την ερώτηση. Άρα προφανώς κάνω το λάθος και αντιδρώ με τον ίδιο τρόπο. Αλλά όχι επι προσωπικού. Δεν κακοχαρακτήρησα κάποιον για το τι καβαλάει. Μήπως το έκανα :confused: :confused: :confused:

Η αλήθεια είναι πως δεν χρειάστηκε να καβαλήσω χονδα, αφού καβαλούσα μόνον Yamaha και μην τρελαθούμε, παπί λέμε.

Σίγουρα δεν είναι κακές μηχανές, αλλά γιατί να είναι με το ζόρι οι καλύτερες τουλάχιστον από το σημείο μηδέν, δηλαδή από τη στιγμή που εγώ μπήκα στο χορό.

Δεκατάκια σίγουρα όχι. Αλλά και πάλι από τα δεκατάκια και μόνον ως μειωνέκτημα γιατί συλλήβδην το CBR να πρέπει να είναι καλύτερο?

Για το τελευταίο σχόλιό σου δεν ξέρω πραγματικά τι να σου απαντήσω....με ξαφνιάζει είναι η αλήθεια. Πιστεύω μόνον πως από τη στιγμή που μπορούμε να βγάλουμε μια άκρη κουβεντιάζοντας κι όχι απλώς πληκρολογόντας, είναι κάτι πολύ καλό. Να είσαι κι εσύ πάντα καλά με υγεία.





Αρχικά δημιουργήθηκε από X_NR750
Εχει ενα ψιλοκολημα με τα Honda αλλα ειναι απο τους σοβαρους εδω μεσα

ουτε και εγω κρινω απο τα δεκατακια

βεβαια δεν το κρυβω οτι εκτιμω τα Honda και αγοραζω αποκλειστικα τετοια

γιατι πολυ απλα θεωρω απαραιτητα στοιχεια για τις μοτο μου την φιλικοτητα,αξιοπιστια,ποιοτητα κατασκευης και κυλισης,τελος προτιμω τους ροπατους και γραμμικους κινητηρες εστω και σε βαρος της μεγιστης αποδιδομενης ιπποδυναμης

τα παραπανω βεβαια ισχυουν για μενα,για αλλους σημαντικοτερο ειναι η αναλογια HP/? και ειναι δικαιωμα τους

αυτο που δεν μπορω να καταλαβω ειναι γιατι ολοι τα εχουν με τα Honda



Ψιλοκόλλημα, ίσα ίσα πιστεύω απλώς πως πλέον η ψαλίδα έχει κλείσει για τα καλά σε σχέση με την πάλαι ποτέ εξέχουσα μάρκα εξ ανατολών. Εδώ δεν κάνω λάθος όμως.

Και θα συμφωνήσω με το τι ζητάς εσύ από μια μοτοσικλετα διότι τα ίδια σε πρώτη φάση ζητάω κι εγώ. Μάλιστα να προσθέσω και την εξαιρετική δουλειά που κάνει η αντιπροσωπία Yamaha στην πόλη μου. Όσο για του γραμμικούς κινητήρες, το ήξερα πως με τα λεφτά που έδοσα για τα κυβικά που αγόραζα η λέξη ροπή είναι έτσι κι αλλιώς αδιανόητη. Αλλά κάθε μέρα που την καβαλάω λέω πως αγόρασα το σωστό μοντέλο στη σωστή μάρκα για μένα.

Επίσης να πως κι εσύ με ξαφνιάζεις με τη σοβαρότητα που μου αποδίδεις.

Αλλά ας είμαστε όλοι καλά και υγιείς και όλα τα άλλα......:wave2:

DrIoannis
27/01/2007, 06:39
Από πλευράς επιδόσεων δεν θα σχολιάσω γιατί οι διαφορές είναι απειροελάχιστες.Στην ποιότητα κατασκευής δεν είδα διαφορές και τα κοίταξα από κοντά και τα 2 (600άρια).Διάλεξα το Suzuki γιατί είναι απλά κούκλα.To CBR είναι πιο απρόσωπο και δεν μου άρεσε τόσο.

nemethon
28/01/2007, 09:02
μην συγκρινετε τις πο*τσες με τις βούρτσες :sun:

X_NR750
28/01/2007, 09:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από H.A.Balafoutre


Ψιλοκόλλημα, ίσα ίσα πιστεύω απλώς πως πλέον η ψαλίδα έχει κλείσει για τα καλά σε σχέση με την πάλαι ποτέ εξέχουσα μάρκα εξ ανατολών. Εδώ δεν κάνω λάθος όμως.

Και θα συμφωνήσω με το τι ζητάς εσύ από μια μοτοσικλετα διότι τα ίδια σε πρώτη φάση ζητάω κι εγώ. Μάλιστα να προσθέσω και την εξαιρετική δουλειά που κάνει η αντιπροσωπία Yamaha στην πόλη μου. Όσο για του γραμμικούς κινητήρες, το ήξερα πως με τα λεφτά που έδοσα για τα κυβικά που αγόραζα η λέξη ροπή είναι έτσι κι αλλιώς αδιανόητη. Αλλά κάθε μέρα που την καβαλάω λέω πως αγόρασα το σωστό μοντέλο στη σωστή μάρκα για μένα.

Επίσης να πως κι εσύ με ξαφνιάζεις με τη σοβαρότητα που μου αποδίδεις.

Αλλά ας είμαστε όλοι καλά και υγιείς και όλα τα άλλα......:wave2:


Τα πολλα λογια ειναι φτωχια

θεωρω οτι εισαι απο αυτους που προσφερουν στον χωρο οπως και αρκετοι αλλοι

εχεις δικιο οτι τα Honda πολλες φορες δεν ειναι ανταγωνιστικα γιατι πολυ απλα δεν βγαζουν καινουργια μοντελα η συνεχιζουν να εχουν στην γκαμα τους παλια μοντελα με ελαχιστες βελτιωσεις

το μηχανακι σου δεν χρειαζεται να αποδειξει τιποτα ,οι πωλησεις του μιλανε απο μονες τους

θα γουσταρα να σου δωσω την Βεφα για μεγαλη βολτα ,για να καταλαβεις τι εννοω:wave2:

blueblack
28/01/2007, 10:08
ΓΙΑ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΩ ΛΙΓΟ ΤΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ...........

Μετά άπό πολλά χρόνια............καί πολλά μοτόρια.............έχω νά πώ...

Χόντα......

Ήταν κάποτε, μιά φορά καί έναν καιρό, τώρα άκολουθεί τήν άγορά...
Θεός σχωρές......τόν Σοιχίρο.....άν ζούσε δέ θάταν καί πολύ περήφανος...!!!


Γιαμάχα..........


Τά κάνει όλα καί συμφέρει..............χρόνια τώρα, άλλά μή ζητάτε πολλά....!!!!


Καβασάκι..............

Γκάζι, γκάζι, γκάζι............τώρα τελευταία όμως ..........μικραίνει.....
καλά πού έχει τό ZX-10......γκάζι......πολύ.....!!!
Τό 14άρι........???
On-off........?????

Σουζούκι............

Αύτή πιστεύω πώς έχει τά σκήπτρα..........ΟΧΙ......στίς πωλήσεις βέβαια.......

Μέ δύο best sellers τό v-srtom καί τό gsx 1000 είναι μπροστά.........

Πιό δυνατή έταιρεία άπό τήν Καβασάκι μέση ποιότητα καί άπό γκάζι.....
άνέκαθεν άπό τόν καιρό τού Κατάνα....άτελείωτο.......

Άπό τό 1970 πού τίς παρακολουθώ ή Χόντα καί ή Καβασάκι άν δέν έχουν
κάνει βήματα πίσω είναι τουλάχιστον στάσιμες....
Ή Γιαμάχα είναι σταθερή άξία........
Ή Σουζούκι πιστεύω πώς πάει μπροστά.....!!!!!!!

Τώρα οί Εύρωπαίοι...???

Άπό τό 70 είχαν fun καί μόνο fun......όπότε γιά αύτούς ότι καί νά πείς
θά είσαι λάθος....!!!!!!!

Κινέζοι καί Κορεάτες έχουν πολύ δρόμο μπροστά τους....


Γιά νά μήν παρεξηγούμεστε........οί άπόψεις είναι...........

ΑΥΣΤΗΡΑ..........ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ............

Γράψτε παιδιά τή γνώμη σας, νά δούμε πού συμφωνούμε καί πού ΟΧΙ....

:wave2:

GIXXERAKIAS
28/01/2007, 19:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από nemethon
μην συγκρινετε τις πο*τσες με τις βούρτσες :sun: Ετσι ετσι!!!!Πεστα ρε φιλε!!!:beer: :beer: :beer: :wave2:

gcrook
28/01/2007, 20:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από X_NR750


βεβαια δεν το κρυβω οτι εκτιμω τα Honda και αγοραζω αποκλειστικα τετοια

γιατι πολυ απλα θεωρω απαραιτητα στοιχεια για τις μοτο μου την φιλικοτητα,αξιοπιστια,ποιοτητα κατασκευης και κυλισης,τελος προτιμω τους ροπατους και γραμμικους κινητηρες εστω και σε βαρος της μεγιστης αποδιδομενης ιπποδυναμης



Μπραβο συγχαρητηρια ολα τα βρηκατε:rotflmao:
Σαν να διαβαζω διαφημιση του Σαρακακη.
Ολα τα Χοντα ετσι ακριβως ειναι.
Αφηστε κανα θετικο και για τις αλλες μαρκες ομως οχι ολα για παρτη σας.
:rotflmao:





































Ελεος:rotflmao:





Υ.Γ "Πχιοτητα κυλισης" εχουν τα Μερσεντικα και τα Volvo συνηθως.
:rotflmao: :bigcry: :rotflmao:

alexk
29/01/2007, 11:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από iriniaa

Γιαμάχα..........


Τά κάνει όλα καί συμφέρει..............χρόνια τώρα, άλλά μή ζητάτε πολλά....!!!!


Τί δεν κάνει ένα R1 δηλαδή?
Είναι 5 μέτρα πίσω από ένα Κ6 στο 400αρι??

Πλαίσιο, φρένα, ανάρτηση, οδική συμπεριφορά και αεροδυναμική δεν παίζουν ρόλο για εσένα?
Και ποια είναι τα μέτρα σύγκρισης που χρησιμοποιήσες?

Ταξιδευτής
29/01/2007, 14:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από X_NR750
Τα πολλα λογια ειναι φτωχια

θεωρω οτι εισαι απο αυτους που προσφερουν στον χωρο οπως και αρκετοι αλλοι

εχεις δικιο οτι τα Honda πολλες φορες δεν ειναι ανταγωνιστικα γιατι πολυ απλα δεν βγαζουν καινουργια μοντελα η συνεχιζουν να εχουν στην γκαμα τους παλια μοντελα με ελαχιστες βελτιωσεις

το μηχανακι σου δεν χρειαζεται να αποδειξει τιποτα ,οι πωλησεις του μιλανε απο μονες τους

θα γουσταρα να σου δωσω την Βεφα για μεγαλη βολτα ,για να καταλαβεις τι εννοω:wave2:

Ρε συ NR, στα σοβαρα τωρα, να ερθω στο νησι καλοκαιρακι να μου δωσεις την Βεφα για βολτα εμενα; Ειναι απο τις παλιες μου (και παντοτινες) αγαπες το VFR.... :wave2:

X_NR750
29/01/2007, 20:17
Θα κερασω καφε,θα τα πουμε και αν σε γουσταρω ναι

:beer:

Υγ ετσι την αγορασα και εγω, παλια αγαπη απο τα φοιτητικα χρονια οταν την ζαχαρωνα σε περιοδικα

blueblack
29/01/2007, 22:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από alexk
Τί δεν κάνει ένα R1 δηλαδή?
Είναι 5 μέτρα πίσω από ένα Κ6 στο 400αρι??

Πλαίσιο, φρένα, ανάρτηση, οδική συμπεριφορά και αεροδυναμική δεν παίζουν ρόλο για εσένα?
Και ποια είναι τα μέτρα σύγκρισης που χρησιμοποιήσες?

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΤΟ ΠΟΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΣΧΗΜΑ ΛΟΓΟΥ........

Άλλά άν μού πείς ότι άγόρασες τό R1 γιατί είναι τό άπόλυτο ....ΓΚΑΖΙ....
τότε όντως διαφωνούμε.
Γιατί έγώ αύτό έγραψα.....
Καί στό τετρακοσάρι τί περιμένεις???? κολώνες διαφορά..????
Άπό χιλιάρια..???
Στίς λεπτομέρειες παίζονται όλα...
Ούτε είπα πιά είναι.....ΚΑΛΥΤΕΡΗ......άπλά χαρακτήρισα τήν κάθε έταιρεία,
τί είναι αύτό πού τίς διακρίνει....
Είχα άρκετές Γιαμάχα κατά καιρούς καί ή γεύση πού μού έμεινε άπό αύτή τήν έταιρεία
είναι άκριβώς αύτή.......ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΟΛΑ ΚΑΙ ΣΥΜΦΕΡΕΙ....άλλά μήν περιμένετε....
ΤΙΠΟΤΕ ΑΠΟΛΥΤΟ....!!!!!

ΥΓ.Μπάς καί θυμάσαι έσύ άν ποτέ είχε ή Γιαμάχα τά πρωτεία στίς έπιδόσεις..???
Στά μεγάλα άπό τήν έποχή τού eleven........,άν σού λέει τίποτε, έχει νά έμφανίσει κάτι,
μέ μιά άναλαμπή όταν πρωτοέβγαλε τό exup.....
Έκτοτε έδώ καί πολλά.....πολλά.......χρόνια οί ναυαρχίδες τής είναι πιά μόνο γιά τουρισμό
όταν Χόντα Καβασάκι καί Σουζούκι έχουν νά έπιδείξουν,
blackbird, ZX-12 , ZX-14, ZZR 1100 καί 1200 καί φυσικά τόν πύραυλο έδώ καί 8 χρόνια
hayabusa......
Ή Γιαμάχα τί έχει θά μού πείς...????
Ή έταιρεία αύτή έχει πάνω άπό 20 χρόνια νά άσχοληθεί μέ τό ...ΑΠΟΛΥΤΟ....
Κατάλαβες τώρα μήπως τί έννοώ..????
Καί φυσικά δέν ήθελα νά σού θίξω τό R1 σου, άλλά ...................



:wave2:

alexk
30/01/2007, 04:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από iriniaa
ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΤΟ ΠΟΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΣΧΗΜΑ ΛΟΓΟΥ........

Άλλά άν μού πείς ότι άγόρασες τό R1 γιατί είναι τό άπόλυτο ....ΓΚΑΖΙ....
τότε όντως διαφωνούμε.
Γιατί έγώ αύτό έγραψα.....
Καί στό τετρακοσάρι τί περιμένεις???? κολώνες διαφορά..????
Άπό χιλιάρια..???
Στίς λεπτομέρειες παίζονται όλα...
Ούτε είπα πιά είναι.....ΚΑΛΥΤΕΡΗ......άπλά χαρακτήρισα τήν κάθε έταιρεία,
τί είναι αύτό πού τίς διακρίνει....
Είχα άρκετές Γιαμάχα κατά καιρούς καί ή γεύση πού μού έμεινε άπό αύτή τήν έταιρεία
είναι άκριβώς αύτή.......ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΟΛΑ ΚΑΙ ΣΥΜΦΕΡΕΙ....άλλά μήν περιμένετε....
ΤΙΠΟΤΕ ΑΠΟΛΥΤΟ....!!!!!

ΥΓ.Μπάς καί θυμάσαι έσύ άν ποτέ είχε ή Γιαμάχα τά πρωτεία στίς έπιδόσεις..???
Στά μεγάλα άπό τήν έποχή τού eleven........,άν σού λέει τίποτε, έχει νά έμφανίσει κάτι,
μέ μιά άναλαμπή όταν πρωτοέβγαλε τό exup.....
Έκτοτε έδώ καί πολλά.....πολλά.......χρόνια οί ναυαρχίδες τής είναι πιά μόνο γιά τουρισμό
όταν Χόντα Καβασάκι καί Σουζούκι έχουν νά έπιδείξουν,
blackbird, ZX-12 , ZX-14, ZZR 1100 καί 1200 καί φυσικά τόν πύραυλο έδώ καί 8 χρόνια
hayabusa......
Ή Γιαμάχα τί έχει θά μού πείς...????
Ή έταιρεία αύτή έχει πάνω άπό 20 χρόνια νά άσχοληθεί μέ τό ...ΑΠΟΛΥΤΟ....
Κατάλαβες τώρα μήπως τί έννοώ..????
Καί φυσικά δέν ήθελα νά σού θίξω τό R1 σου, άλλά ...................



:wave2:

1ον, επέλεξα το R1 γιατί το λατρεύω και έπειτα επειδή είναι το απόλυτο όχημα σε όλα τα πεδία. Και μην το συγκρίνουμε με το Κ5 μόνο σε μοτέρ. Το Κ5 έχει μοτέρ, ένα πλαίσιο που σπάει, φρένα που παραδίδουν επιτόπου και μέτριας ποιότητας αναρτήσεις. Τι περίεργο που το Κ7 είναι 12 κιλά βαρύτερο...

2ον, Είπες βαριά κουβέντα !!! Μήπως ξεχνάς το R1 του 98??? Ποιος έφερε την επανάσταση στα 1000αρια? Μήπως η Yamaha?

3ον και ίσως αυτό λέει πολλά.... Θα δεις πολλά SS στο δρόμο. Περιέργως, η μεγαλύτερη πλειοψηφία των R1 είναι καρατουμπανιασμένα (με εξατμίσεις, φρένα, αναρτήσεις κτλ κτλ). Ξέρεις γιατί? Γιατί οι ιδιοκτήτες R1 είναι λάτρεις της μηχανής τους και την βελτιώνουν. Ιδιοκτήτες των Κ5 ΖΧ-10 κτλ κτλ θα τους δεις κάθε χρόνο, άντε το πολύ δύο, με νέο μηχανάκι. Τώρα, είτε είναι τόσο τιμόνια που έχουν εξαντλήσει τις δυνατότητές του 1000αριου τους, ή απλά θέλουν να έχουνε το νέο μοντέλο που έχει 1.3 άλογα παραπάνω, και είναι 0.87δευτ πιο γρήγορο στο 400αρι.

blueblack
30/01/2007, 05:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από alexk
1ον, επέλεξα το R1 γιατί το λατρεύω και έπειτα επειδή είναι το απόλυτο όχημα σε όλα τα πεδία. Και μην το συγκρίνουμε με το Κ5 μόνο σε μοτέρ. Το Κ5 έχει μοτέρ, ένα πλαίσιο που σπάει, φρένα που παραδίδουν επιτόπου και μέτριας ποιότητας αναρτήσεις. Τι περίεργο που το Κ7 είναι 12 κιλά βαρύτερο...

2ον, Είπες βαριά κουβέντα !!! Μήπως ξεχνάς το R1 του 98??? Ποιος έφερε την επανάσταση στα 1000αρια? Μήπως η Yamaha?

3ον και ίσως αυτό λέει πολλά.... Θα δεις πολλά SS στο δρόμο. Περιέργως, η μεγαλύτερη πλειοψηφία των R1 είναι καρατουμπανιασμένα (με εξατμίσεις, φρένα, αναρτήσεις κτλ κτλ). Ξέρεις γιατί? Γιατί οι ιδιοκτήτες R1 είναι λάτρεις της μηχανής τους και την βελτιώνουν. Ιδιοκτήτες των Κ5 ΖΧ-10 κτλ κτλ θα τους δεις κάθε χρόνο, άντε το πολύ δύο, με νέο μηχανάκι. Τώρα, είτε είναι τόσο τιμόνια που έχουν εξαντλήσει τις δυνατότητές του 1000αριου τους, ή απλά θέλουν να έχουνε το νέο μοντέλο που έχει 1.3 άλογα παραπάνω, και είναι 0.87δευτ πιο γρήγορο στο 400αρι.

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΜΙΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΔΕΝ ΚΡΙΝΕΤΑΙ...........

Άπό μιά μηχανή, άπό ένα R1......
Ούτε τό R1 είναι τό κέντρο τής γής.....!!!!!!!
Ούτε καί τίς διαπροσωπικές σχέσεις τών R1 μέ τούς κατόχους τους έθιξα....

Έγώ μιλάω γιά Γιαμάχα, καί σύ άπαντάς γιά ένα συγκεκριμμένο
μηχανάκι.....!!!!!!!!!!

Μάλλον ....ΔΕΝ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΟΥΜΕ......ούτε θά πείσουμε ό ένας τόν άλλον
γιά τίποτε.....

ΥΓ. Μιά καί κόλλησες μέ τό R1.............δές άπό κανένα περιοδικό τίς ταξινομήσεις
νά δείς πόσα R1 καί πόσα gsx-1000 πουλήθηκαν τό 2006 σέ όλη τήν Εύρώπη
Πού ξέρεις μπορεί οί άριθμοί νά λένε τήν άλήθεια...!!!!!

:wave2:

alexk
30/01/2007, 06:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από iriniaa

blackbird, ZX-12 , ZX-14, ZZR 1100 καί 1200 καί φυσικά τόν πύραυλο έδώ καί 8 χρόνια
hayabusa......
Ή Γιαμάχα τί έχει θά μού πείς...????
Ή έταιρεία αύτή έχει πάνω άπό 20 χρόνια νά άσχοληθεί μέ τό ...ΑΠΟΛΥΤΟ....


Παλικάρι, μίλησες για το ΑΠΟΛΥΤΟ.
Απόλυτο, δεν είναι το XT και το v-strom, είναι το supersport.

Και τέλος πάντων, πάρε suzuki, μην παίρνεις yamaha. Παρ'όλα τα νούμερα των ταξινομήσεων, και πάλι πίσω θα είσαι.

Παρεπιπτόντως, εσύ τι μηχανάκι έχεις?

blueblack
30/01/2007, 06:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από alexk
Παλικάρι, μίλησες για το ΑΠΟΛΥΤΟ.
Απόλυτο, δεν είναι το XT και το v-strom, είναι το supersport.

Και τέλος πάντων, πάρε suzuki, μην παίρνεις yamaha. Παρ'όλα τα νούμερα των ταξινομήσεων, και πάλι πίσω θα είσαι.

Παρεπιπτόντως, εσύ τι μηχανάκι έχεις?

ETYXE NA EXΩ ΟΛΗ ΤΗ ΣΕΙΡΑ ΤΩΝ ΧΤ.....

Πολύ καλές μηχανές...
Πρίν άπό 10 μέρες πούλησα ένα v-strom 650 ....
Δέν θά σού πώ γιά τά μικρά ,παπιά σκουτεράκια καί klx ......
Ένα hayabusa Κ4 ........καί λέω νά πάρω καί ένα 1000 on-off γιατί τό
650 ...ΔΕΝ μού έκατσε καλά...

Τώρα γιά παράδειγμα κοιτάω Γιαμάχα μεριά καί....ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΤΙΠΟΤΕ.....έκτός άπό ένα
γερασμένο tdm.....ούτε κάν on-off...

Φεύγω φίλε μου μέ καλεί τό καθήκον ,ή δουλειά...

:wave2:

maron
30/01/2007, 10:41
alexk

ποσα r1 2003 βλεπεις στον δρομο???
αν βλεπεις μερικα ειναι νεο αγορασμενα λογο της χαμιλης τιμης που εχουν μετα το 2004
οπλο που εβγαλε η yamaha και ειναι αυτο που εχεις

alexk
30/01/2007, 10:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από maron
alexk

ποσα r1 2003 βλεπεις στον δρομο???
αν βλεπεις μερικα ειναι νεο αγορασμενα λογο της χαμιλης τιμης που εχουν μετα το 2004
οπλο που εβγαλε η yamaha και ειναι αυτο που εχεις

Mike, εσύ κατ'αρχάς είσαι "βλαμμένος" πιο πολύ από εμένα :beer:

Μετά, το 2002-2003 δεν ξέρω, ήταν μια μέση κατάσταση για το R1. Μια βελτίωση του 2000-2001.
Το 2004 ήταν εντελώς άλλο μηχανάκι. Τα Κ1-Κ2 και Κ3-Κ4 ήταν πολύ δυνατά όπλα της Suzuki. Η Yamaha έκανε μια ανατροπή. Η Suzuki απήντησε με το Κ5 το οποίο προκάλεσε δέος στο κοινό (ίσως από την υπερ-προβολή του τύπου). Τα προτερήματα και προβλήματα του Κ5 είναι γνωστά, όπως και του R1.
Δεν είναι δυνατόν όμως να λες τόσα απλά (όχι εσύ, το άλλο παλικάρι) το Yamaha είναι μια μετριότητα... Όπα ρε μεγάλε, τι μας είπες τώρα.

Τέλος, ο Mike έχει ένα Κ5 που είναι τούμπανο και επιπλέον, το λιώνει εντός και εκτός πίστας.
Αυτός, ναι είναι ένας πραγματικός ιδιοκτήτης Κ5, που σέβεται το εργαλείο του και το βελτιώνει.
Και όχι το οποιοδήποτε φλωράκι με το τζελ στο μαλλάκι του, που στην καφετέρια εξιστορεί για τις επιδόσεις (κολώνες μπροστά) του Κ5... και τα κοριτσάκια λιώνουν.

H.A.Balafoutre
30/01/2007, 14:28
Το θέμα μας όμως είναι GSXR vs CBR.......μην μπλέκουμε το R1 στην κουβέντα.

Παρόλα αυτά, δεν απέχει και πολύ από την αλήθεια ότι το R1 είναι ο μέσος όρος της κατηγορίας. Ούτε και το ότι αρκετοί κάτοχοι R1 σε σχέση με κατόχους άλλων μοντέλων είναι πιο τρελαμένοι με το μοτόρι.

Εν πάση περιπτώση το να διαλέξω μεταξύ GSXR1000, ZX10R 2005 & R1 2004-2006 μου είναι πραγματικά πολύ δύσκολο. Όλες είναι απίστευτα εργαλεία.

Ίσως τα μόνα 2 κριτίρια θα ήταν

1) Αντιπροσωπία.

2) Σωματομετρικά αν μου ταιριάζει. (190cm 90kg)