PDA

View Full Version : Ενα μυστηριο πραγμα..



ernti
20/01/2007, 23:20
Λοιπον, ολοι πιστευω οτι θα λεγαμε για τις μαναδες μας οτι ειναι υπερ-προστατευτικες,οτι μας πρηζουν καποιες φορες,κλπ,κλπ.
Οι αντρες μεγαλωνουν και αυτες δε λενε να καταλαβουν οτι ενας αντρας 40 η 50 χρονων
ΞΕΡΕΙ π.χ. ποτε κανει κρυο και πρεπει να βαλει σακκακι.
Η π.χ. ΞΕΡΕΙ οταν πειναει να φαει κατι.
Αυτα ειναι μονο 2 απο τα χιλιαδες παραδειγματα που θα μπορουσα να αναφερω,η θα μπορουσε ο καθενας απο σας να πει για τη δικια του.
Κλασικο παραδειγμα μεσογειακης Ελληνιδας μανας και η δικια μου ακομα και τωρα που εχω φυγει χρονια απο το σπιτι.
Με ΜΙΑ εξαιρεση. :eek:
Απο 15 χρονων που αρχισα να κουβαλαω μηχανακια σπιτι ΠΟΤΕ, μα ΠΟΤΕ, δεν ειπε, ''γιατι το πηρες'' η ''μη παρεις μηχανη ειναι επικινδυνες'',η ''παρε ενα αυτοκινητο''...
Παντα οταν φερνω σπιτι καινουρια μηχανη,βγαινει στο μπαλκονι,με ενα χαμογελο μεχρι τ αυτια και λεει ατακες του στυλ ''πω πω ωραια,πιο μεγαλη ειναι αυτη απο τη προηγουμενη τη μαυρη?''
η ''ΜΗΧΑΝΑΡΑ!!!''
Οσο πιο τουμπανο τοσο πιο μεγαλη η χαρα της...
Οσο ειμαι στο πατρικο μου καθεται σε μια πολυθρονα στο σαλονι διπλα στη μπαλκονοπορτα μη τυχον παει κανα πιτσιρικι απο τη γειτονια και την ακουμπησει,κατεβαινει στον ακαλυπτο να τη σκεπασει ''Ασε ρε μανα σε λιγο θα φυγω δε θα παθει η μητρα της''
''Οχι φυσαει και θα σκονιστει''
Αμα τη πουλησω στενοχωριεται αλλα μονο μεχρι να δει καινουρια..
Απο συγγενεις εχω μαθει οτι οταν ηταν νεα ειχε ενα φιλο στη σαλλονικη που ειχε σκοτωθει στο γυρο του θανατου (ποιος τον θυμαται)..
Ενα μυστηριο πραμα...

freezer
21/01/2007, 00:35
Μάλλον είναι το σύνδρομο της πεθεράς!Αφού εσύ τη βλέπεις σαν γκόμενα τη βλέπει και αυτή σα νύφη της(το λέω σωστά;)!...και τη προσέχει ταυτόχρονα:winka:

fantacid
21/01/2007, 01:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από ernti
ΞΕΡΕΙ π.χ. ποτε κανει κρυο και πρεπει να βαλει σακκακι.
Η π.χ. ΞΕΡΕΙ οταν πειναει να φαει κατι.



:lol: :lol: :lol: :bigcry: :lol: :lol: :bigcry: :lol: :bigcry: :lol:

DimChios
21/01/2007, 06:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από ernti
Λοιπον, ολοι πιστευω οτι θα λεγαμε για τις μαναδες μας οτι ειναι υπερ-προστατευτικες,οτι μας πρηζουν καποιες φορες,κλπ,κλπ.
Οι αντρες μεγαλωνουν και αυτες δε λενε να καταλαβουν οτι ενας αντρας 40 η 50 χρονων
ΞΕΡΕΙ π.χ. ποτε κανει κρυο και πρεπει να βαλει σακκακι.
Η π.χ. ΞΕΡΕΙ οταν πειναει να φαει κατι.
Αυτα ειναι μονο 2 απο τα χιλιαδες παραδειγματα που θα μπορουσα να αναφερω,η θα μπορουσε ο καθενας απο σας να πει για τη δικια του.
Κλασικο παραδειγμα μεσογειακης Ελληνιδας μανας και η δικια μου ακομα και τωρα που εχω φυγει χρονια απο το σπιτι.
Με ΜΙΑ εξαιρεση. :eek:
Απο 15 χρονων που αρχισα να κουβαλαω μηχανακια σπιτι ΠΟΤΕ, μα ΠΟΤΕ, δεν ειπε, ''γιατι το πηρες'' η ''μη παρεις μηχανη ειναι επικινδυνες'',η ''παρε ενα αυτοκινητο''...
Παντα οταν φερνω σπιτι καινουρια μηχανη,βγαινει στο μπαλκονι,με ενα χαμογελο μεχρι τ αυτια και λεει ατακες του στυλ ''πω πω ωραια,πιο μεγαλη ειναι αυτη απο τη προηγουμενη τη μαυρη?''
η ''ΜΗΧΑΝΑΡΑ!!!''
Οσο πιο τουμπανο τοσο πιο μεγαλη η χαρα της...
Οσο ειμαι στο πατρικο μου καθεται σε μια πολυθρονα στο σαλονι διπλα στη μπαλκονοπορτα μη τυχον παει κανα πιτσιρικι απο τη γειτονια και την ακουμπησει,κατεβαινει στον ακαλυπτο να τη σκεπασει ''Ασε ρε μανα σε λιγο θα φυγω δε θα παθει η μητρα της''
''Οχι φυσαει και θα σκονιστει''
Αμα τη πουλησω στενοχωριεται αλλα μονο μεχρι να δει καινουρια..
Απο συγγενεις εχω μαθει οτι οταν ηταν νεα ειχε ενα φιλο στη σαλλονικη που ειχε σκοτωθει στο γυρο του θανατου (ποιος τον θυμαται)..
Ενα μυστηριο πραμα...



:eyepop: :eyepop:

Πλάκα κάνεις???!!!

Να τη χαίρεσαι!!! :D :beer:

:wave2:

ernti
21/01/2007, 09:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
:eyepop: :eyepop:

Πλάκα κάνεις???!!!

Να τη χαίρεσαι!!! :D :beer:

:wave2:


ΔΕΝ κανω πλακα!!!
Γιατι εγραψα νομιζεις ''Ενα μυστηριο πραγμα''?
Ευχαριστω! ! :beer: :beer:

FestoNero
21/01/2007, 13:54
Να τη γνωρισουμε στη δικια μου!!!
:beer:

airamhag
21/01/2007, 16:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από freezer
Μάλλον είναι το σύνδρομο της πεθεράς!Αφού εσύ τη βλέπεις σαν γκόμενα τη βλέπει και αυτή σα νύφη της(το λέω σωστά;)!...και τη προσέχει ταυτόχρονα:winka:



υπαρχουν τετοιες πεθερες ?



:confused:



βολτα τη μανουλα Ερντι την εχεις παει ?

ronin1
21/01/2007, 16:54
φανταζεσαι να σκασει μυτη στο σπιτι καμια μερα με φουλ δερμα μποτες κρανακι κ να στη ζητήσει μια γρήγορη βόλτα? :lol: :rotflmao:

ωραία η μαμά...

η δικια μου δε με πρηζει τρελά , αλλά καμια σποντιτσα την ακουω...

οταν πουλησα το σουπερ4, ειχε χαλαστει κ μου λεγε..'' πωπω ηξερα κ τον ηχο σε καταλαβαινα οταν ερχοσουν...'', ειχε ζοριστει λιγο..
οτι να ναι αυτες οι μαναδες...:beer:

freezer
21/01/2007, 17:01
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από airamhag
[B]υπαρχουν τετοιες πεθερες ?



:confused:



Ανάλογα τις νύφες!:a13:

airamhag
21/01/2007, 17:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από freezer
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από airamhag
[B]υπαρχουν τετοιες πεθερες ?



:confused:



Ανάλογα τις νύφες!:a13:


οπααα...ανοιγεις μεγαλο θεμα...κ ξεφευγουμε..

αλλα ενισταμαι... :a1:

σορρυ αλλα δεν μπορω ....με φουντωσες τωρα!!!

:a023:



:lol: :lol: :lol:

XR 600
21/01/2007, 17:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από airamhag
οπααα...ανοιγεις μεγαλο θεμα...κ ξεφευγουμε..

αλλα ενισταμαι... :a1:

σορρυ αλλα δεν μπορω ....με φουντωσες τωρα!!!

:a023:



:lol: :lol: :lol:

εχεις μεηλι:beer:

project.breeze
21/01/2007, 19:11
Μάνα-διαμάντι,να την προσέχεις φίλε...:wave2:

ernti
21/01/2007, 20:06
:confused:



βολτα τη μανουλα Ερντι την εχεις παει ? [/B][/QUOTE]

ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ
Ειναι γκαντεμω.
Εβγαλα διπλωμα αυτοκινητου και πηρα τουτου στα 35, και τη πρωτη φορα που την εβαλα μεσα τρακαρα δεντρο με την οπισθεν και οποτε μπαινει μεσα να τη παω καπου,ολο και καμμια γρατζουνια του κανω..:bawl:

freezer
21/01/2007, 20:10
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

airamhag
21/01/2007, 20:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από ernti

ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ
Ειναι γκαντεμω.
Εβγαλα διπλωμα αυτοκινητου και πηρα τουτου στα 35, και τη πρωτη φορα που την εβαλα μεσα τρακαρα δεντρο με την οπισθεν και οποτε μπαινει μεσα να τη παω καπου,ολο και καμμια γρατζουνια του κανω..:bawl:


σαυτο μοιαζει με την δικη μου !!!

:lol: :lol: :lol: :lol:



αλλα μονο σαυτο...οταν της ειπα -απεξω απεξω- οτι θα παρω μηχανη ( της εδειξα κ εγω το CBR1000 :lol: ) περα απο τα χρωματα κ τα σχηματα που αλλαξε , επιασε κ το κυρηγμα!:lol: :lol: :lol: :lol:

ernti
21/01/2007, 20:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από airamhag
σαυτο μοιαζει με την δικη μου !!!

:lol: :lol: :lol: :lol:



αλλα μονο σαυτο...οταν της ειπα -απεξω απεξω- οτι θα παρω μηχανη ( της εδειξα κ εγω το CBR1000 :lol: ) περα απο τα χρωματα κ τα σχηματα που αλλαξε , επιασε κ το κυρηγμα!:lol: :lol: :lol: :lol:

Αμα θες να σπασεις πλακα,φερε το 1000 βαλε πανω και μια 4-1 που να ''ακουγεται'' καλα,κατσε καπου που να μη φαινεσαι,και θα πω στη δικια μου πως και καλα ειναι η καινουρια μου.θα χεστει απο τη χαρα της.(χωρις πλακα).:confused: :confused:

ernti
21/01/2007, 20:53
Βεβαια κι εγω εχω φροντισει κατα καιρους να κρυψω ορισμενα ''μικροατυχηματακια''
Μαλλον ΟΛΑ τα εχω κρυψει!!! π.χ ενα ολοκληρο καλοκαιρι κυκλοφορουσα μεσα στο σπιτι με μακρυμανικα μπλουζακια και φορμες γυμναστικης...:lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: