PDA

View Full Version : 2 Euro / Km



bmwK1200R
21/01/2007, 08:55
Ακριβά τα χιλιόμετρα που διήνυσα μεσ' το 2006. :smokin:
Κάνω έναν απολογισμό και μου βγαίνει πάνω από 2 ευρώ το km. :uplate:
Όχι δε μιλάω με τζιπάκι, σε μηχανές αναφέρομαι.
Το Σεπτέμβριο του 2006 αγόρασα μια Honda CBF1000ABS με 10.000 ευρώ. Απογοητεύτηκα, κι έτσι άμεσα την έδωσα πίσω για 7.500ευρώ. Είχα διανύσει μόλις 600Km.
Μέσα στη φούρια της αλλαγής μηχανής με γρήγορες διαδικασίες, πήρα την BMW Κ1200R, μια μηχανή τέλεια, αλλά όχι για νησί.
Να μην τα πολυλογώ, απόλαυσα το γκάζι της και τη σέλλα της για μόλις 2.600km. Έπειτα, χάνοντας κι από εδώ 4.000 ευρώ έδωσα τη μηχανή σε ένα καλό και τυχερό παλικάρι. :wave2:
Τώρα, χωρίς μηχανή, θα κάνω χρόνο να διαλέξω την επόμενη που θα πάρω. Πιθανόν να μην έχει κυκλοφορήσει ακόμα.
Το θέμα μου όμως εδώ είναι ο απολογισμός των πεπραγμένων μου.

Χασούρα: 6.500 ευρώ

Χιλιόμετρα που διανύθηκαν: 3.200km

Διαιρώντας βρίσκουμε: 2 ευρώ / km. :bawl:

Συμπέρασμα: Μήπως συμφέρει να μπαίνω σε ταξί;

X_NR750
21/01/2007, 08:58
Μηπως πρεπει να αγοραζεις με βαση την χρηση και τις ιδιαιτερες συνθηκες του τοπου σου :wave2:

α και ρωτας και κανενα ιδιοκτητη

με κανενα Vstrom 650 εισαι οκ

X_NR750
21/01/2007, 09:10
btw ο πρωην paragwgos δεν εισαι?

απο τα γραφομενα σου τοτε εγω καταλαβα οτι αγορασες μηχανη για να πουλας μουρη οποτε τι ρωτας τωρα?

bmwK1200R
21/01/2007, 09:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από X_NR750
btw ο πρωην paragwgos δεν εισαι?

απο τα γραφομενα σου τοτε εγω καταλαβα οτι αγορασες μηχανη για να πουλας μουρη οποτε τι ρωτας τωρα?

Δηλαδή, θες να πεις ότι τώρα πούλησα τη μούρη μου;;; :nono:

bmwK1200R
21/01/2007, 09:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από X_NR750
Μηπως πρεπει να αγοραζεις με βαση την χρηση και τις ιδιαιτερες συνθηκες του τοπου σου :wave2:

α και ρωτας και κανενα ιδιοκτητη

με κανενα Vstrom 650 εισαι οκ

Οι γιαπωνέζικες με χαλάνε. Ευρώπη καλύτερα

X_NR750
21/01/2007, 09:18
οχι απλα εκανες βιαστικες και λαθος αγορες γιατι αγοραζες με λανθασμενα κριτηρια

επισης δεν καταλαβα γιατι εδωσες το cbf

τοτε θυμαμαι οτι ελεγες οτι σου καιει η ζεστη τα ποδια,τι διαολο μεσα στην πολη το κυκλοφορουσες μονο?

οτι μηχανη 600cc+ και να αγορασεις αν την κυκλοφορεις μεσα στην πολη ετσι θα ειναι

X_NR750
21/01/2007, 09:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από bmwK1200R
Οι γιαπωνέζικες με χαλάνε. Ευρώπη καλύτερα

Aprilia Pegaso Strada

Triumph Tiger

soundstorm
21/01/2007, 09:29
Αν δεν κανω λαθος(τουλαχιστον απο οτι εχω οδηγησει)δεν εχω βρει ακομα μηχανη εντος πολης να μην σου ζεστενει τα ποδια.Εκτος απο τον παπιο μου.
Τι αλλα προβληματα ειχαν τα μηχανακια και τα πουλησες?Τι δεν σου αρεσε?

ronin1
21/01/2007, 10:55
αν δε θες ζέστη στα πόδια, παρε αυτοκίνητο κ βαλε κ το air condition στο φουλ...

οταν καβαλας και τα πόδια σου θα ζεσταθουν, κ ο κωλος σου θα πιαστει κ η μεση θα σε ενοχλήσει, κ ιγμοριτιδα θα κανεις κ σφηκα θα σε τσιμπησει στο λαιμό κ βροχη θα φας...

αλλα απο το σπιτι στην καφετερια που συχναζουν τα πιπινια, μαλλον δεν εχει δυσκολες συνθηκες, αφου να φανταστεις ουτε καν κρανος δε χρειαζεται...που εισαι στη Ρόδο, ? καλα μην κανεις καμια μαλκια και βαλεις κ παπουτσια..σαγιοναρα old time classic...να φαίνεται κ η μαυριλα στο νυχι..να γουσταρει κ καμια τουριστρια...

Cpt. Haddock
21/01/2007, 11:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από X_NR750
Triumph Tiger

Ναι, για τη Ρόδο... :p

τι του λες του ανθρώπου ρεεεε? :lol:

Xrider
21/01/2007, 12:50
Για νησι η καλητερη μηχανη ειναι τα Μεγα σκουτερ.

X_NR750
21/01/2007, 13:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Ναι, για τη Ρόδο... :p

τι του λες του ανθρώπου ρεεεε? :lol:

Εχεις παει Ροδο?

soundstorm
21/01/2007, 13:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από Xrider
Για νησι η καλητερη μηχανη ειναι τα Μεγα σκουτερ.

ποτε φιλε μου.ποτε.Τουλαχιστον κατα την γνωμη μου.
dr,xt,kle,klx,tt,xr,lc4,exc
ακομα και v strom,veradero,transalp,tdm,
αυτα τα μηχανακια-μηχανες ςιναι για νησι.Και για βολτα αλλα και για την πολη.

freezer
21/01/2007, 15:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από bmwK1200R
Ακριβά τα χιλιόμετρα που διήνυσα μεσ' το 2006. :smokin:
Κάνω έναν απολογισμό και μου βγαίνει πάνω από 2 ευρώ το km. :uplate:
Όχι δε μιλάω με τζιπάκι, σε μηχανές αναφέρομαι.
Το Σεπτέμβριο του 2006 αγόρασα μια Honda CBF1000ABS με 10.000 ευρώ. Απογοητεύτηκα, κι έτσι άμεσα την έδωσα πίσω για 7.500ευρώ. Είχα διανύσει μόλις 600Km.
Μέσα στη φούρια της αλλαγής μηχανής με γρήγορες διαδικασίες, πήρα την BMW Κ1200R, μια μηχανή τέλεια, αλλά όχι για νησί.
Να μην τα πολυλογώ, απόλαυσα το γκάζι της και τη σέλλα της για μόλις 2.600km. Έπειτα, χάνοντας κι από εδώ 4.000 ευρώ έδωσα τη μηχανή σε ένα καλό και τυχερό παλικάρι. :wave2:
Τώρα, χωρίς μηχανή, θα κάνω χρόνο να διαλέξω την επόμενη που θα πάρω. Πιθανόν να μην έχει κυκλοφορήσει ακόμα.
Το θέμα μου όμως εδώ είναι ο απολογισμός των πεπραγμένων μου.

Χασούρα: 6.500 ευρώ

Χιλιόμετρα που διανύθηκαν: 3.200km

Διαιρώντας βρίσκουμε: 2 ευρώ / km. :bawl:

Συμπέρασμα: Μήπως συμφέρει να μπαίνω σε ταξί;



Πάρε ένα παπί να βρεις την υγειά σου!

bmwK1200R
21/01/2007, 16:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από soundstorm
Αν δεν κανω λαθος(τουλαχιστον απο οτι εχω οδηγησει)δεν εχω βρει ακομα μηχανη εντος πολης να μην σου ζεστενει τα ποδια.Εκτος απο τον παπιο μου.
Η Κ1200 δεν έκαιγε καθόλου, και μέσα στην πόλη και εκτός. Κι όταν λέμε καθόλου εννοούμε καθόλου, δεν ένιωθες καν ζέστη από τη μηχανή. Εδώ φαίνεται η τεχνογνωσία της BMW όπου έριξε τον κινητήρα 55 μοίρες μπροστά και το θερμό αέρα στο δρόμο με ένα βεντιλατέρ που πολλά μηχανάκια θα ζήλευαν τον τρόπο λειτουργίας του.
Τώρα αφήστε τις κριτικές και να μας πει κανένας πεπειραμένος από δω αν οι μπόξερ κινητήρες καίνε τα ποδαράκια.

ronin1
21/01/2007, 16:50
είπες έτσι..?:look:

bmwK1200R
21/01/2007, 16:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από ronin1
αν δε θες ζέστη στα πόδια, παρε αυτοκίνητο κ βαλε κ το air condition στο φουλ...

οταν καβαλας και τα πόδια σου θα ζεσταθουν, κ ο κωλος σου θα πιαστει κ η μεση θα σε ενοχλήσει, κ ιγμοριτιδα θα κανεις κ σφηκα θα σε τσιμπησει στο λαιμό κ βροχη θα φας...

αλλα απο το σπιτι στην καφετερια που συχναζουν τα πιπινια, μαλλον δεν εχει δυσκολες συνθηκες, αφου να φανταστεις ουτε καν κρανος δε χρειαζεται...που εισαι στη Ρόδο, ? καλα μην κανεις καμια μαλκια και βαλεις κ παπουτσια..σαγιοναρα old time classic...να φαίνεται κ η μαυριλα στο νυχι..να γουσταρει κ καμια τουριστρια...
Μεγάλε, εσύ χρειάζεσαι μαθήματα έκφρασης! :confused:
Αλλά, ξεκίνα με ένα πεντικιούρ, διότι κάτι άκουσα για μαυρίλες στα νύχια.
Στα δικά μου νύχια θα βρεις σαπουνάκι. Τώρα αν ακόμα και σήμερα νομίζεις πως στα πόδια όλοι έχουν μαυρίλα άλλαξε κάλτσες, τρόπο πλυσίματος, συχνότητα καθαριότητας, απέφευγε να βουτάς τα πόδια σου σε χώματα και πήγαινε σε έναν δερματολόγο να σου πει πέντε πράματα.
Έπειτα για τα πιπίνια, καφετέριες, τουρίστριες, αυτά είναι ασχολίες μάλλον για σένα που ακόμα ψάχνεις να βρεις γυναίκα.
Γιατί συνδέεις τη μοτοσυκλέτα με τις εικόνες που κουβαλάς στο κεφάλι σου; :smokin:

billy_BMW
21/01/2007, 16:54
Αγαπητέ paragoge η κλίση του κινητήρα δεν έγινε για να μην πετάει θερμό αέρα αλλά για να μετατοπιστεί το κέντρο βάρους....(Εξ'άλλου γι'αυτό κάποτε δημιουργήθηκαν και οι μπόξερ).
Είναι μάλιστα και το μοναδικό κομμάτι και η μοναδική φορά οπου επεναίβει το team της F1 Sauber BMW σε μοτο.

Απο εκεί και πέρα δε θεωρώ ότι έχεις δίκιο να μην προτιμήσεις ένα V-Strom για τη Ρόδο.
Πραγματικά αξιόπιστο,απροβλημάτιστο,άνετο και με υπερβολικά καλές κριτικές στη κατηγορία του.

Τώρα εαν επιμένεις για ευρωπαϊκό ίσως να περιμένεις όπου μέσα στο 2007 θα βγει το GS σε 800cc και
πιθανότατα (Δε στο λέω με σιγουριά) να έχει κινητήρα σε σειρά όπως το F800s και st.

http://img489.imageshack.us/img489/5168/2007bmwf800gsr0cn.jpg

bmwK1200R
21/01/2007, 17:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από billy_BMW
Αγαπητέ paragoge η κλίση του κινητήρα δεν έγινε για να μην πετάει θερμό αέρα αλλά για να μετατοπιστεί το κέντρο βάρους....(Εξ'άλλου γι'αυτό κάποτε δημιουργήθηκαν και οι μπόξερ).
Είναι μάλιστα και το μοναδικό κομμάτι και η μοναδική φορά οπου επεναίβει το team της F1 Sauber BMW σε μοτο.

Απο εκεί και πέρα δε θεωρώ ότι έχεις δίκιο να μην προτιμήσεις ένα V-Strom για τη Ρόδο.
Πραγματικά αξιόπιστο,απροβλημάτιστο,άνετο και με υπερβολικά καλές κριτικές στη κατηγορία του.

Τώρα εαν επιμένεις για ευρωπαϊκό ίσως να περιμένεις όπου μέσα στο 2007 θα βγει το GS σε 800cc και
πιθανότατα (Δε στο λέω με σιγουριά) να έχει κινητήρα σε σειρά όπως το F800s και st.

http://img489.imageshack.us/img489/5168/2007bmwf800gsr0cn.jpg
Κι αυτό το ξέρω και τα είχα ψάξει τα πράματα καλά, μη φοβάσαι. Απλά ρε παιδί μου άμα κάτι με τρώει, δεν το πολυσκέφτομαι. Την έδωσα τη μηχανή, κάποια στιγμή θα πάρω κάτι πιο χρηστικό, σε τύπου enduro με βαλιτσάρες, αλλά όχι άμεσα.
Το ρευστό είναι πάντα ρευστό.
Άσε τις εταιρείες να δουλεύουν κι εμείς εδώ είμαστε να ψαχνόμαστε.:beer:

ronin1
21/01/2007, 17:13
γυναικα εχω βρει μην σε ανησυχει...

αλλα δε σου λεω ποια, μην θυμωσεις..

βλάκα ε, βλάκα...:a43: :a36: :a43: :a36:

αντε πανε μια βολτα με τον FZR...ταιριαζετε..:a9:

tio
21/01/2007, 17:14
δηλαδη ο λογος που πουλησες το CBF μεσα σε μερικους μηνες ηταν η..ζεστη που ενοιωθες στα ποδια?

για εξηγησε το λιγο αυτο αν θες, δεν μπορει να ναι μονο αυτο..

ρωταω γιατι μ ενδιαφερει το συγκεκριμενο μοντελο.

X_NR750
21/01/2007, 17:14
ΡΕ συ Paragwge 1200cc μηχανακι και δεν εβγαζε ζεστη?

παλι τις βλακειες με τα BMW και τους ελικες αρχισες?

τεσπα τι να λεμε

ronin1
21/01/2007, 17:16
κ δε μου λες?

στο παληκαρι που πουλησες τη μπέμπα...του έδωσες κ τα σαμπουαν και τα γυαλιστικα μαζί?

αυτά τα γαμάτα της BMW?
..


..

..

..

..

και για να μην παρεξηγηθώ από τους υπόλοιπους, δεν εχω τιποτα με την BMW, μια χαρα εταιρία ειναι...το υφακι αυτου του βλακα μου την δινει...

bmwK1200R
21/01/2007, 17:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από tio
δηλαδη ο λογος που πουλησες το CBF μεσα σε μερικους μηνες ηταν η..ζεστη που ενοιωθες στα ποδια?

για εξηγησε το λιγο αυτο αν θες, δεν μπορει να ναι μονο αυτο..

ρωταω γιατι μ ενδιαφερει το συγκεκριμενο μοντελο.

Κάνε το test drive πρώτα το καλοκαίρι κι άμα σ' αρέσει πάρτο.
Μπες και στο www.cbf1000.com όπου εκεί έχει πολλούς με τη μηχανή αυτή που τα λένε μεταξύ τους και παραδέχονται και τα άσχημα της μηχανής αυτής.
Πάντως όποιος είναι κρυόκωλος με τέτοια μηχανή θα βρει την υγειά του, βλέπε πχ. ronin1. :rotflmao:

X_NR750
21/01/2007, 17:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από ronin1
κ δε μου λες?

στο παληκαρι που πουλησες τη μπέμπα...του έδωσες κ τα σαμπουαν και τα γυαλιστικα μαζί?

αυτά τα γαμάτα της BMW?
..


..

..

..

..

και για να μην παρεξηγηθώ από τους υπόλοιπους, δεν εχω τιποτα με την BMW, μια χαρα εταιρία ειναι...το υφακι αυτου του βλακα μου την δινει...


+100000 εκτος απο το βλακα

ο adamtsouk απο εδω μεσα την πηρε

bmwK1200R
21/01/2007, 17:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από X_NR750
ΡΕ συ Paragwge 1200cc μηχανακι και δεν εβγαζε ζεστη?

παλι τις βλακειες με τα BMW και τους ελικες αρχισες?

τεσπα τι να λεμε
Ε δεν έβγαζε, τι θες τώρα να σου πω ότι βγάζει σώνει και καλά;
Ο αναβάτης δε νιώθει τίποτα ενώ στο cbf1000 αν δεν είχες προλάβει να κάνεις πιστολάκι μπορούσες κάλλιστα στο δρόμο.
Ρώτα και τον Adam που το έχει τώρα.

costas_k
21/01/2007, 17:30
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από bmwK1200R
[B]Ακριβά τα χιλιόμετρα που διήνυσα μεσ' το 2006. :smokin:
Κάνω έναν απολογισμό και μου βγαίνει πάνω από 2 ευρώ το km. :uplate:
Όχι δε μιλάω με τζιπάκι, σε μηχανές αναφέρομαι.
Το Σεπτέμβριο του 2006 αγόρασα μια Honda CBF1000ABS με 10.000 ευρώ. Απογοητεύτηκα, κι έτσι άμεσα την έδωσα πίσω για 7.500ευρώ. Είχα διανύσει μόλις 600Km.
Μέσα στη φούρια της αλλαγής μηχανής με γρήγορες διαδικασίες, πήρα την BMW Κ1200R, μια μηχανή τέλεια, αλλά όχι για νησί.
Να μην τα πολυλογώ, απόλαυσα το γκάζι της και τη σέλλα της για μόλις 2.600km. Έπειτα, χάνοντας κι από εδώ 4.000 ευρώ έδωσα τη μηχανή σε ένα καλό και τυχερό παλικάρι. :wave2:
Τώρα, χωρίς μηχανή, θα κάνω χρόνο να διαλέξω την επόμενη που θα πάρω. Πιθανόν να μην έχει κυκλοφορήσει ακόμα.
Το θέμα μου όμως εδώ είναι ο απολογισμός των πεπραγμένων μου.

Χασούρα: 6.500 ευρώ

Χιλιόμετρα που διανύθηκαν: 3.200km

Διαιρώντας βρίσκουμε: 2 ευρώ / km. :bawl:


CBF 1000?BMWK1200R? ΓΙΑ ροδο?πουολοι και ολοι οι δρομοι για να ανοιξεις (σχετικα με ασφαλεια)ειναι 2?που η μακρινοτερη διαδρομη ειναι 1μια ωρα?Λιγο υπερβολικος δεν εισαι?στη θεση σου αφου δεν σου αρεσουν κιολας τα japan θα επαιρνα
1.aprilia pegaso
2.F650gs
3.canyon 500
4.ταξι
τα οποια αν δεν τα προοριζεις και για μακρινα ταξιδια(πολυυυυ μακρινα ομως) θα σε υπερκαλυψουν.


ΥΓ.βλεπω στο επομενο σου ποστ να μας λες> ρε παιδια πηρα το Ulysses αλλα το πουλησα με εναν προχειρο υπολογισμο μου πηγαινε 3,456ευρω το χλμ
:lol: :lol: :lol:

bmwK1200R
21/01/2007, 17:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από costas_k
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από bmwK1200R

CBF 1000?BMWK1200R? ΓΙΑ ροδο?πουολοι και ολοι οι δρομοι για να ανοιξεις (σχετικα με ασφαλεια)ειναι 2?που η μακρινοτερη διαδρομη ειναι 1μια ωρα?Λιγο υπερβολικος δεν εισαι?στη θεση σου αφου δεν σου αρεσουν κιολας τα japan θα επαιρνα
1.aprilia pegaso
2.F650gs
3.canyon 500
4.ταξι
τα οποια αν δεν τα προοριζεις και για μακρινα ταξιδια(πολυυυυ μακρινα ομως) θα σε υπερκαλυψουν.


ΥΓ.βλεπω στο επομενο σου ποστ να μας λες> ρε παιδια πηρα το Ulysses αλλα το πουλησα με εναν προχειρο υπολογισμο μου πηγαινε 3,456ευρω το χλμ
:lol: :lol: :lol:

Αναμένω το BMW 800GS που θα ρθει με δικύλινδρο κινητήρα σε σειρά και θα σβήσει από το χάρτη πολλά μηχανάκια της κατηγορίας του.

Όσο για το Aprilia, ανέφερα παραπάνω πως έχω Vespa Piaggio 150cc, έχει διαφορά;;;:lol:

X_NR750
21/01/2007, 17:37
Paragwgos vs FZR600R

ολα τα αλλα ειναι τριχες:rotflmao:

island
21/01/2007, 17:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από bmwK1200R
Κι αυτό το ξέρω και τα είχα ψάξει τα πράματα καλά, μη φοβάσαι. Απλά ρε παιδί μου άμα κάτι με τρώει, δεν το πολυσκέφτομαι. Την έδωσα τη μηχανή, κάποια στιγμή θα πάρω κάτι πιο χρηστικό, σε τύπου enduro με βαλιτσάρες, αλλά όχι άμεσα.
Το ρευστό είναι πάντα ρευστό.
Άσε τις εταιρείες να δουλεύουν κι εμείς εδώ είμαστε να ψαχνόμαστε.:beer:

να έχει μεγάλες βαλίτσες όμως για να κουβαλάς το ρευστό (ποτέ δεν ξερεις τι μπορεί να σου τύχει σ ένα νησί όπου η μεγαλύτερη διαδρομή είναι κάτω απο τα 100 χιλιόμετρα) να μήν έχεις μερικά ευρά για τις πρώτες ανάγκες ?

billy_BMW
21/01/2007, 17:40
Μη ξεχνάς ότι πιθανότατα θα έχεις κινητήρα Rotax.

http://www.rotax.com/en/Engine/2004/Motorcycle/

Τέσπα όπως λέει και ένας φίλος...επιλογές είναι αυτές.

Προσωπική άποψη (παρ'όλο) και ψιλοκολλημένος με τις BMW στη συγκεκριμένη κατηγορια και κυβικά θα προτιμούσα το V-Strom.

X_NR750
21/01/2007, 17:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από bmwK1200R
Αναμένω το BMW 800GS που θα ρθει με δικύλινδρο κινητήρα σε σειρά και θα σβήσει από το χάρτη πολλά μηχανάκια της κατηγορίας του.

Όσο για το Aprilia, ανέφερα παραπάνω πως έχω Vespa Piaggio 150cc, έχει διαφορά;;;:lol:

Για πες αλλο ενα ον οφ στα 800cc?

Υγ για να μην παρεξηγηθω δεν εχω τιποτα με τα BMW ισα ισα που ορισμενα τα θεωρω πολυ καλες μηχανες πχ R1200GS, F800S/ST και διαφορα αλλα

αλλα η νεοελληνικη νοοτροπια ορισμενων οπως ο εν λογω μαλλον ζημια κανει στην εταιρεια

tio
21/01/2007, 17:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από bmwK1200R
Ε δεν έβγαζε, τι θες τώρα να σου πω ότι βγάζει σώνει και καλά;
Ο αναβάτης δε νιώθει τίποτα ενώ στο cbf1000 αν δεν είχες προλάβει να κάνεις πιστολάκι μπορούσες κάλλιστα στο δρόμο.
Ρώτα και τον Adam που το έχει τώρα.

ποιος ειναι ο adam να τον ρωτησουμε κι εμεις...

perastikos
21/01/2007, 17:49
Εγώ μετά από 3 σελίδες κατέληξα στο εξής:

Ο τύπος (αν δεν μας δουλεύει) έχει φράγκα και καλά κάνει και τα χαίρεται! Όπως λένε και στα μέρη μου "χορτάτος κώλος πικρομύγδαλα γυρεύει"...

Το topic πλεον είναι απλά για spamming :smokin:

bmwK1200R
21/01/2007, 17:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από tio
ποιος ειναι ο adam να τον ρωτησουμε κι εμεις...
Πολλοί είστε;;;
Εδώ βρίσκεται ο τύπος, αν σε ενδιαφέρει πραγματικά να ρωτήσεις http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=33904&perpage=15&pagenumber=8

X_NR750
21/01/2007, 17:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από tio
ποιος ειναι ο adam να τον ρωτησουμε κι εμεις...

το nickname του ειναι adam_tsouk

κσι μην ακους βλακειες απο οδηγους της καφετεριας

ολες οι μηχανες το καλοκαιρι και περισσοτερο αυτες με πολλα κυβικα μεσα στην πολη ζεσταινονται

οταν βγεις εκτος ολες ειναι οκ

bmwK1200R
21/01/2007, 17:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από X_NR750
Για πες αλλο ενα ον οφ στα 800cc?

Υγ για να μην παρεξηγηθω δεν εχω τιποτα με τα BMW ισα ισα που ορισμενα τα θεωρω πολυ καλες μηχανες πχ R1200GS, F800S/ST και διαφορα αλλα

αλλα η νεοελληνικη νοοτροπια ορισμενων οπως ο εν λογω μαλλον ζημια κανει στην εταιρεια

Ευτυχώς που υπάρχουν τύποι σαν κι εσένα και ανεβάζουν τέτοιες εταιρείες.
Επ' ευκαιρία ψάχνουν από την Bmw έναν για να δοκιμάζει τις μηχανές τους και να λέει τη γνώμη του.
Νομίζω ότι είσαι ο κατάλληλος.
Θα δουλεύεις στην έρευνα των Crash Test, αναβάτης. :rotflmao:

siraxanz
21/01/2007, 17:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από bmwK1200R
Η Κ1200 δεν έκαιγε καθόλου, και μέσα στην πόλη και εκτός. Κι όταν λέμε καθόλου εννοούμε καθόλου, δεν ένιωθες καν ζέστη από τη μηχανή. Εδώ φαίνεται η τεχνογνωσία της BMW όπου έριξε τον κινητήρα 55 μοίρες μπροστά και το θερμό αέρα στο δρόμο με ένα βεντιλατέρ που πολλά μηχανάκια θα ζήλευαν τον τρόπο λειτουργίας του.
Τώρα αφήστε τις κριτικές και να μας πει κανένας πεπειραμένος από δω αν οι μπόξερ κινητήρες καίνε τα ποδαράκια.

Δυστυχώς μέσα στην πόλη οι μπόξερ κινητήρες τα καίνε όχι βεβαία κάτι τρομερό αλλά το

καλοκαίρι θα σε χαλάσει η φάση!

Γιά εμένα είναι δύσκολο να σε συμβουλεύσω γιατί από ότι

κατάλαβα θες ένα μηχανακι ευχρηστο και ευκολοοδήγητο αλλά παράληλα

να είναι και μουράτο δηλ. να μην το έχει άλλος κατά κάποιο τρόπο έτσι δεν είναι??

Μάλλον ένα moultistrada 1100 που έχει ξεπεράσει και τις παιδικές ασθένειες, να

πιπώνεις και κανα γιαπωνέζο και να είσαι και άνετος γύρω-γυρω στην πόλη

αλλά και να ανρωτιώνται και τα πιπινακια τι μαρκα είναι το μηχανάκι:lol: :lol:

Να είσαι καλά πάντως και μην στεναχωριέσε γιατί έχασες τόσα €πουλα, γιά να τα χώνουμε είναι..

bmwK1200R
21/01/2007, 17:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από X_NR750
το nickname του ειναι adam_tsouk

κσι μην ακους βλακειες απο οδηγους της καφετεριας

ολες οι μηχανες το καλοκαιρι και περισσοτερο αυτες με πολλα κυβικα μεσα στην πολη ζεσταινονται

οταν βγεις εκτος ολες ειναι οκ
Ρε φίλε, γιατί τρελαίνεσαι. Σε ενοχλεί που το μηχανάκι είναι προσεγμένο και δε βγάζει τίποτα στο πλάι;;; Πήγαινε στο Βαγιανέλη, ανέβα κάντην ένα test drive κι άμα νιώσεις τίποτα έλα πες αυτά που εικάζεις σήμερα.

billy_BMW
21/01/2007, 17:58
Καλό το σκεπτικό του siraxanz.

bmwK1200R
21/01/2007, 17:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από siraxanz
Δυστυχώς μέσα στην πόλη οι μπόξερ κινητήρες τα καίνε όχι βεβαία κάτι τρομερό αλλά το

καλοκαίρι θα σε χαλάσει η φάση!

Γιά εμένα είναι δύσκολο να σε συμβουλεύσω γιατί από ότι

κατάλαβα θες ένα μηχανακι ευχρηστο και ευκολοοδήγητο αλλά παράληλα

να είναι και μουράτο δηλ. να μην το έχει άλλος κατά κάποιο τρόπο έτσι δεν είναι??

Μάλλον ένα moultistrada 1100 που έχει ξεπεράσει και τις παιδικές ασθένειες, να

πιπώνεις και κανα γιαπωνέζο και να είσαι και άνετος γύρω-γυρω στην πόλη

αλλά και να ανρωτιώνται και τα πιπινακια τι μαρκα είναι το μηχανάκι:lol: :lol:

Να είσαι καλά πάντως και μην στεναχωριέσε γιατί έχασες τόσα €πουλα, γιά να τα χώνουμε είναι..

Το παράξενο είναι ότι εδώ μέσα άλλοι στενοχωριούνται περισσότερο από εμένα. Πως το βλέπεις εσύ αυτό;
Αντί να κάνουν κουβέντα, σε αρχίζουν και να το ένα και να το άλλο. Μιλάμε ότι τέτοιο ζόρι, σα να μπήκα στο οικόπεδό τους ρε παιδί μου.
Φίλε μου, δεν είπα ότι θα πάρω άμεσα μηχανή. Άσε το χρήμα στην άκρη, να πάμε σε καμιά εκθεσούλα στο μέλλον, να κάνω τα test drive μου και βλέπουμε. Οι τεχνολογίες προχωράνε συνέχεια. Για φαντάσου ένα BMW GS γύρω στα 1000 κυβικά με κινητήρες σε σειρά, ESA, κι άλλα μπιχλιμπίδια (υπολογιστής να δείχνει μέση ταχύτητα, κατανάλωση, πίεση αέρα,κλπ). Και ξέρεις κάτι, επειδή το GS έχει τα χρονάκια του στο ίδιο μοτίβο, πως θα σκάσει μια μέρα το μοντέλο που θα τρίβουμε τα μάτια μας. Αναμονή, καλά δεν περνάμε εδώ;

bmwK1200R
21/01/2007, 18:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από billy_BMW
Καλό το σκεπτικό του siraxanz.
billy εσύ νομίζω έχεις K1200R;;; Τι κάνει το εξάρτημα σου; Βάλε καμιά φώτο να ανεβούμε!:beer:

billy_BMW
21/01/2007, 18:08
Κοίτα να σου πω την αλήθεια σε κάποιο forum όταν μπαίνουμε και γράφουμε επειδή είναι δωρεάν απο κάποιους προς εμάς,είναι ένος τύπου οικόπεδο οπου καλό είναι να μην μαλώνουμε.

Το μόνο παράπονο που έχω είναι οι τσακωμοί.Απο εκεί και πέρα το να στο παίζει κάποιος σοφός μάλλον χάνει γιατί όταν όλοι γεννηθήκαμε κλαίγαμε.....μετά ήρθαν οι γνώσεις και τα άλλα.

Όσο το ότι πούλησες μια μοτο γιατί έκαιγε μπορεί και εγώ να το θεωρώ πολυτέλεια αλλά διαφωνώ με το να σε κρητικάρω για εμένα καλά έκανες αφού δε κάλυπτε τις ανάγκες σου.

Απλώς προσπάθησε να καταλάβεις ότι πολλούν το θεωρούν δευτερεύον για να μπουν στη διαδικασία να την πουλήσουν.

billy_BMW
21/01/2007, 18:09
...μιας και λέμε για νησιά.....

http://img259.imageshack.us/img259/8562/ki9fh.jpg

bmwK1200R
21/01/2007, 18:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από billy_BMW
...μιας και λέμε για νησιά.....

http://img259.imageshack.us/img259/8562/ki9fh.jpg :bawl:

billy_BMW
21/01/2007, 18:20
Τα παρακάτω για να σε στεναχωρήσω ακόμα λίγο που το έδωσες


http://www.youtube.com/watch?v=tqvkNDx6JwM

http://www.youtube.com/watch?v=JTCpwWdMmmU (Αυτό είναι απο παιχνίδι όμως)

:sun: :sun: :sun:

siraxanz
21/01/2007, 18:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από bmwK1200R
Το παράξενο είναι ότι εδώ μέσα άλλοι στενοχωριούνται περισσότερο από εμένα. Πως το βλέπεις εσύ αυτό;
Αντί να κάνουν κουβέντα, σε αρχίζουν και να το ένα και να το άλλο. Μιλάμε ότι τέτοιο ζόρι, σα να μπήκα στο οικόπεδό τους ρε παιδί μου.
Φίλε μου, δεν είπα ότι θα πάρω άμεσα μηχανή. Άσε το χρήμα στην άκρη, να πάμε σε καμιά εκθεσούλα στο μέλλον, να κάνω τα test drive μου και βλέπουμε. Οι τεχνολογίες προχωράνε συνέχεια. Για φαντάσου ένα BMW GS γύρω στα 1000 κυβικά με κινητήρες σε σειρά, ESA, κι άλλα μπιχλιμπίδια (υπολογιστής να δείχνει μέση ταχύτητα, κατανάλωση, πίεση αέρα,κλπ). Και ξέρεις κάτι, επειδή το GS έχει τα χρονάκια του στο ίδιο μοτίβο, πως θα σκάσει μια μέρα το μοντέλο που θα τρίβουμε τα μάτια μας. Αναμονή, καλά δεν περνάμε εδώ;

Ναι ρε φίλε παίζει πολύ το spamarisma εδώ αλλά εγώ ποτέ δεν πειράζομαι, και είναι γιατί

είμαι 45 ετών και βλέπω σε φωτό εδώ μέσα ότι είναι νεαρόκοσμος, το οποίον βράζουν τα αίματα

οπότε μην ταράζεσαι. Εγώ στεναχωρήθηκα πολύ όταν είδα την αρχική αγγελία που είχες βάλει

ότι το πουλάς το 1200 αλλά μετά σκέφτηκα ότι δεν ξέρω ότι ξέρεις.

Με άλλα λόγια όσα ξέρει ο νοικοκύρης δεν τα ξέρει ο κόσμος όλος!!

Οπότε μην "κωλώνεις" και σκέψου θετικά και πρπάντων μην ξαναβιαστεις



Εγώ το GS1150 το πήρα 2001 ο πρώτος λόγος που θα το δώσω αν κάποτε το δώσω είναι γιατι

δεν πάει 250+κμ :rotflmao: :rotflmao: και γιατί τόσα χρόνια με το ίδιο μηχανάκι έχω πιά

βαρεθεί. Ένας βασικός λόγος που δεν το αλλάζω είναι ότι δεν ξέρω τι να πάρω!!!!!!!!:beer: :beer:

siraxanz
21/01/2007, 18:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από billy_BMW
Τα παρακάτω για να σε στεναχωρήσω ακόμα λίγο που το έδωσες


http://www.youtube.com/watch?v=tqvkNDx6JwM

http://www.youtube.com/watch?v=JTCpwWdMmmU

:sun: :sun: :sun:

Το R ο μαν όχι το S, αλλά και το R πάει μαλλιοκούβαρα!!

Μπαιδεγουεϊ ορήγησα σημερα ένα S και έμεινα πολύ καλό και δεν καταλαβαίνεις με τπτ

ότι πάει 280 ....βράχος μιλάμε, επιτυχία το μπροστινό και τα άλογα με πολύ τακτ καλπάζουν

billy_BMW
21/01/2007, 18:26
Siraxanz θεωρώ ότι η σειρά Κ σε περιμένει.:beer:


Υπάρχει πλέον και το Κ1200RS για τους απαιτητικούς


[IMG]http://img245.imageshack.us/img245/6928/down0yk.th.jpg

costas_k
21/01/2007, 18:28
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από bmwK1200R
[B]Αναμένω το BMW 800GS που θα ρθει με δικύλινδρο κινητήρα σε σειρά και θα σβήσει από το χάρτη πολλά μηχανάκια της κατηγορίας του.
Περι ορεξεως....κολοκυθοπιτα!

X_NR750
21/01/2007, 18:32
Κοιταξτε παιδες επειδη μαλλον δεν ειχατε δει τι εγραφε ο τυπος το καλοκαιρι, οταν του διεγραφαν ολοκληρα θεματα και στο τελος τον εκαναν και BAN

το θεμα φυσικα δεν ειναι τι εκανε με τα λεφτα του αλλα το πως απαξιωνε (οπως και εδω δειλα δειλα) ολες τις υπολοιπες μηχανες χωρις να εχει ιδεα

δειτε λιγο τα λεγομενα του που ειναι για γελια (κατι για κλισεις κυλινδρων για να μην ζεσταινονται, κατι για τεχνολογικη υπεροχη της BMW)

μην προτρεχετε λοιπον

siraxanz
21/01/2007, 18:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από billy_BMW
Siraxanz θεωρώ ότι η σειρά Κ σε περιμένει.:beer:

Ψήνομε φίλε μου αλλά μόνο με καρατιμόνα τύπου GS, δεν μπορώ να πάω γρήγορα με τα

σκυφτά μηχανακια αλλά και πρκτικά δεν γίνεται λόγω προβλημάτων στη μέση.

Είχαμε πάει σήμερα Αγία Θεοδώρα-Καρύταινα 5 μηχανάκια, ε τι να σου πω οδήγησα το 1200

το S και το Hayabusa δεν μπορώ να πω είναι πολύ καλές μηχανές και τα 2 αλλά δεν μου

έκαναν κλικ γμτ, ξέρεις αυτό το συναίσθημα πού θέλουμε κάτι πολύ:smilea:

billy_BMW
21/01/2007, 18:41
Δε πειράζει όλοι κάπου προτρέχουμε και μαλώνουμε και ίσως μιλάμε λίγο άσχημα όταν κάποιον δεν ξέρουμε.

Το θέμα είναι να υπάρχει αλληλοκατανόηση μεταξύ μας και να μην γίνουμε σαν άλλους.

Θεωρώ ότι οι μοτοσυκλετιστές είναι απο τους λίγους όπου έχουν ακόμα ομόνοια μεταξύ τους.

Δεν υπάρχουν λόγοι αντιπαράθεσης......και εάν βρεθώ πεσμένος στη Ρόδο πρώτα ο paragogos θα σταματήσει με το νέο του μοτο και μετά οι αυτ/στές.

siraxanz
21/01/2007, 18:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από X_NR750
Κοιταξτε παιδες επειδη μαλλον δεν ειχατε δει τι εγραφε ο τυπος το καλοκαιρι, οταν του διεγραφαν ολοκληρα θεματα και στο τελος τον εκαναν και BAN

το θεμα φυσικα δεν ειναι τι εκανε με τα λεφτα του αλλα το πως απαξιωνε (οπως και εδω δειλα δειλα) ολες τις υπολοιπες μηχανες χωρις να εχει ιδεα

δειτε λιγο τα λεγομενα του που ειναι για γελια (κατι για κλισεις κυλινδρων για να μην ζεσταινονται, κατι για τεχνολογικη υπεροχη της BMW)

μην προτρεχετε λοιπον

Φίλε X_NR750 καταλαβαίνω τι εννοείς αλλά και τι να κάνουμε, διαβάζουμε τι γράφει ο καθένας

και αναλόγως απαντάμαι σύμφωνα με τις εμπειρίες μας.

Εγώ έχω 6 χρόνια BMW αλλά καταθέτω ότι ποτέ δεν ένιωσα ότι είμαι με κάτι ξεχωριστό, σε

σχέση με άλλες μηχανές, πιστεύω ότι κάθε μηχανή αξίζει σεβασμού και ότι δεν ξέρουμε μην το

κατηγορούμε.

Μιλάω γιά πολλούς εδώ μέσα που μιλάνε υποτιμητικά για τα BMW , όχι δεν είναι σωστό, κάθε

μηχανή έχει την αξία της και το κοινό της!

siraxanz
21/01/2007, 18:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από billy_BMW
Δε πειράζει όλοι κάπου προτρέχουμε και μαλώνουμε και ίσως μιλάμε λίγο άσχημα όταν κάποιον δεν ξέρουμε.

Το θέμα είναι να υπάρχει αλληλοκατανόηση μεταξύ μας και να μην γίνουμε σαν άλλους.

Θεωρώ ότι οι μοτοσυκλετιστές είναι απο τους λίγους όπου έχουν ακόμα ομόνοια μεταξύ τους.

Δεν υπάρχουν λόγοι αντιπαράθεσης......και εάν βρεθώ πεσμένος στη Ρόδο πρώτα ο paragogos θα σταματήσει με το νέο του μοτο και μετά οι αυτ/στές.


:a19:

X_NR750
21/01/2007, 19:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από siraxanz
Φίλε X_NR750 καταλαβαίνω τι εννοείς αλλά και τι να κάνουμε, διαβάζουμε τι γράφει ο καθένας

και αναλόγως απαντάμαι σύμφωνα με τις εμπειρίες μας.

Εγώ έχω 6 χρόνια BMW αλλά καταθέτω ότι ποτέ δεν ένιωσα ότι είμαι με κάτι ξεχωριστό, σε

σχέση με άλλες μηχανές, πιστεύω ότι κάθε μηχανή αξίζει σεβασμού και ότι δεν ξέρουμε μην το

κατηγορούμε.

Μιλάω γιά πολλούς εδώ μέσα που μιλάνε υποτιμητικά για τα BMW , όχι δεν είναι σωστό, κάθε

μηχανή έχει την αξία της και το κοινό της!

Δεν μιλανε υποτιμητικα για τα BMW (τουλαχιστον οι μεγαλοι σε ηλικια)

μιλανε υποτιμητικα για την συνομοταξια των ΝΕΟΛΟΥΤΩΝ που αγοραζουν BMW οχι για τις ταξιδιωτικες και αλλες αρετες τους αλλα για την μαχη της καφετεριας και για την επιδειξη

τεσπα στην τελικη οτι γουσταρει ο καθενας ειναι σεβαστο αρκει να μην καβαλαει καλαμι
και ο μυαλωμενος ανθρωπος δεν καβαλαει γιατι πολυ απλα ξερει οτι παντα υπαρχει κατι καλυτερο:wave2:

X_NR750
21/01/2007, 19:14
Φιλε Uriah Heep το link σου δεν δουλευει

τεσπα μην κουραζεσαι ολοι εχουν καταλαβει

kalant
21/01/2007, 19:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από X_NR750
Φιλε Uriah Heep το link σου δεν δουλευει

τεσπα μην κουραζεσαι ολοι εχουν καταλαβει

ποιος ειναι αυτος ρε παιδια?

δεν θυμαμαι τιποτα...

κοιτα ρε γμτ τι χανω, τουλαχιστον εχω προλαβει τον FZR600R :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

αν ειναι τοσο προσφατος δεν μπορει, θα ειχα διαβασει κατι αλλα μαλλον δεν ειχα δωσει και ιδιαιτερη σημασια...

:smokin:

bmwK1200R
21/01/2007, 20:02
Ρε σεις μην κουράζεστε άδικα γιατί δεν πρόκειται να ασχοληθώ μαζί σας. Κι όσο χτυπιέστε να αποδείξετε κι εγώ δεν ξέρω τι, σας παίρνουν χαμπάρι κι άλλοι που δε σας μοιάζουν και σας κακοχαρακτηρίζουν.
Τι πρόβλημα υπάρχει με μένα δεν κατάλαβα. Κι αυτά που έλεγα τότε σαν παράγωγος τα λέω και σήμερα. Απλά σας είχα βαρεθεί τότε και σταμάτησα να ασχολούμαι με κάποιους σαν κι εσάς. Είχα γράψει αν θυμάστε πως μου είχατε σπάσει τα νεύρα και ότι αποχωρώ και μόνος μου είχα σβήσει όλα τα μηνύματα που είχα γράψει. Ρωτήστε και τον Cpt Haddock. Όταν λοιπόν οικειοθελώς αποχώρησα οι άνθρωποι έσβησαν και το nick μου. Δεν έκανα καν παράπονο για αυτό, αφού ουσιαστικά εγώ το είχα ζητήσει.
Γυρίζω μετά από κάνα τρίμηνο να μιλήσω με κάναν νορμάλ άνθρωπο και βλέπω πως κάποιοι εδώ μέσα θέλουν να κινούν τα πάντα, να αποστομώνουν οτιδήποτε δεν τους πάει και δεν τους αρέσει, να επιτίθενται κλπ. Μιλαώ για άτομα όπως ο ronin1, X_NR750, Uriah Heep και ίσως και κάποιους που δεν έχω ακόμα επισημάνει.
Παρακαλώ τους διαχειριστές εδώ να μου πουν αν μπορώ να ανοίξω ένα θέμα και να μιλάω με άλλο κόσμο ή θα πρέπει κάθε φορά που λέω κάτι να βλέπω 2 με 3 άτομα να αρχίζουν να βρίζουν και να σχολιάζουν χωρίς λόγο, χωρίς θέμα και χωρίς να βγάζω νόημα στο γιατί τα λένε αυτά.
Κι εγώ δε λέω ότι δε θέλω να ακούω άλλες απόψεις που διαφωνούν μαζί μου, αλλά δε μπορώ να ανέχομαι τον X_NR750 να λέει ότι μαλακία του κατέβει στο κεφάλι μέσα σε θέμα που έχω ανοίξει εγώ.
Αν μπορώ να μιλήσω με κάποιους ανθρώπους και να πούμε 5 πράματα έχει καλώς, αλλιώς να φεύγω πάλι και να μείνετε με αυτά τα αγαπητά μέλη που θέλουν να έχουν τον πρώτο λόγο και να το παίζουν εδώ μέσα αρχηγοί.

X_NR750, Uriah Heep, κάντε μου τη χάρη κι ανοίξτε κάνα δικό σας θεματάκι κι άντε εκεί να μαλιοτραβιέστε μεταξύ σας. Αφού σπάζεστε και δήθεν με τη συμπεριφορά και τα λόγια μου τι κωλοτρίβεστε συνέχεια εδώ πέρα. Και να πω ότι έχετε κάτι να πείτε, μαλακίες λέτε.
Ξαναδιαβάστε όλα όσα γράψατε, ότι λέτε δεν έχει ούτε στόχο, ούτε πληροφορία, ούτε κάτι να πει, γράφετε και δε λέτε τίποτα. Σταματήστε επιτέλους να γράψει και κάνας νορμάλ άνθρωπος. Άντε ανοίξτε δικά σας θέματα να γράψετε και να απαντάτε και μόνοι σας, γιατί δε βλέπω και κάνα σοβαρό να έρθει να γράψει εκεί. Ρε κόλλημα ορισμένοι τυπάδες εδώ μέσα που το παίζουν μηχανόβιοι επαγγελματίες. Άντε ξεκολλάτε και μην ασχολείστε ρε λεβέντες. Οι διαχειριστές του Forum δε βλέπουν ότι ορισμένοι εδώ μέσα χαλάνε το ύφος του Forum και δεν αφήνουν άλλους να αλλάξουν απόψεις με νορμάλ τρόπο;;; Ορισμένοι που είναι προσβλητικοί και βρίζουν στα σοβαρά, δεν έχουν καν ιδέα από χιούμορ και είναι κολλημένοι με τις μηχανές τους ή απλά κολλημένοι στον εγκέφαλο ας φεύγουν από δω, δεν προσφέρουν και τίποτε εξάλλου, κερδισμένο μόνο θα είναι το Forum.

X_NR750
21/01/2007, 20:19
Σε εβρισα καπου?

θελεις face control στα θεματα που ανοιγεις δηλαδη

οκ

bmwK1200R
21/01/2007, 20:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από X_NR750
Σε εβρισα καπου?

θελεις face control στα θεματα που ανοιγεις δηλαδη

οκ
Ρε μεγάλε έχεις πρόβλημα μαζί μου; Να μιλάς όμορφα κι ωραία. Εγώ δεν έχω κάτι με σένα να χωρίσω. Τι σε χαλάει εσένα αν πούλησα, αν αγόρασα κλπ και βάζεις παραπομπές και λες για έναν τύπο που κάποτε ήταν εδώ σαν εξωγήινος και είχε γίνει κάτι το φοβερό κλπ. Τι φοβερό είχε γίνει δηλαδή και δεν το πρόσεξα;; Πάλι εσύ και κάποιοι άλλοι είχατε κάνει ιστορία και επειδή βρέθηκε κάποιος να σας απαντά και να σας βάζει στη θέση σας βγήκατε από τα ρούχα σας και ξεσηκώσατε όλο το κλαμπ. Τι πρόβλημα υπάρχει και υπήρχε, δεν κατάλαβα ακόμα.
Κι αν έχεις πρόβλημα με τις απόψεις μου και με το πως λειτουργώ και σκέφτομαι τότε μη με κάνεις παρέα, σε έβαλα με το ζόρι να γίνουμε φιλαράκια; Άντε να κάνεις άλλους παρέα και απάντα στα δικά τους topic. Εγώ δε γουστάρω να ανοίγω topic και να μπαίνετε εσύ και κάποιοι άλλοι εδώ μέσα και να λέτε ότι χαζομάρα σας κατέβει στον εγκέφαλο.

ronin1
21/01/2007, 20:26
ε! κυριοι διαχειριστες!! αυτός εδω με βριζει!!! :bigcry: :bigcry:

θα φωναξω τη μαμα μου αν δεν κανετε κατι....:bigcry: :bigcry:

και τον FZR μαζί...:bigcry: :bigcry:

μη σας πω κ τον Cosmic Master...:bigcry: :bigcry:

αντε γιατι θα παρω και τα γυαλιστικα της μπέμπας, θα βάλω κ το σορτσακι μου (αφου πλέον δεν καιγομαι απο τον κινητηρα) και θα φυγω...:bigcry: :bigcry:

ρε κατι νουμερα....

σύρε κύλα κάνα πέτρα ρε μάστορα...:a9: :a21: :a22: :a04: :a48:

bmwK1200R
21/01/2007, 20:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από ronin1
ε! κυριοι διαχειριστες!! αυτός εδω με βριζει!!! :bigcry: :bigcry:

θα φωναξω τη μαμα μου αν δεν κανετε κατι....:bigcry: :bigcry:

και τον FZR μαζί...:bigcry: :bigcry:

μη σας πω κ τον Cosmic Master...:bigcry: :bigcry:

αντε γιατι θα παρω και τα γυαλιστικα της μπέμπας, θα βάλω κ το σορτσακι μου (αφου πλέον δεν καιγομαι απο τον κινητηρα) και θα φυγω...:bigcry: :bigcry:

ρε κατι νουμερα....

σύρε κύλα κάνα πέτρα ρε μάστορα...:a9: :a21: :a22: :a04: :a48:
8 αυτός. Ρε μεγάλε άντε αλλού να παίξεις. Βάλε ότι γουστάρεις και κάνε κι ότι θες με το σορτσάκι σου, εμένα μπορείς να μου κάνεις τη χάρη να του δίνεις να μη σε ξανακούσω;

X_NR750
21/01/2007, 20:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από bmwK1200R
Ακριβά τα χιλιόμετρα που διήνυσα μεσ' το 2006. :smokin:
Κάνω έναν απολογισμό και μου βγαίνει πάνω από 2 ευρώ το km. :uplate:
Όχι δε μιλάω με τζιπάκι, σε μηχανές αναφέρομαι.
Το Σεπτέμβριο του 2006 αγόρασα μια Honda CBF1000ABS με 10.000 ευρώ. Απογοητεύτηκα, κι έτσι άμεσα την έδωσα πίσω για 7.500ευρώ. Είχα διανύσει μόλις 600Km.
Μέσα στη φούρια της αλλαγής μηχανής με γρήγορες διαδικασίες, πήρα την BMW Κ1200R, μια μηχανή τέλεια, αλλά όχι για νησί.
Να μην τα πολυλογώ, απόλαυσα το γκάζι της και τη σέλλα της για μόλις 2.600km. Έπειτα, χάνοντας κι από εδώ 4.000 ευρώ έδωσα τη μηχανή σε ένα καλό και τυχερό παλικάρι. :wave2:
Τώρα, χωρίς μηχανή, θα κάνω χρόνο να διαλέξω την επόμενη που θα πάρω. Πιθανόν να μην έχει κυκλοφορήσει ακόμα.
Το θέμα μου όμως εδώ είναι ο απολογισμός των πεπραγμένων μου.

Χασούρα: 6.500 ευρώ

Χιλιόμετρα που διανύθηκαν: 3.200km

Διαιρώντας βρίσκουμε: 2 ευρώ / km. :bawl:

Συμπέρασμα: Μήπως συμφέρει να μπαίνω σε ταξί;

Τι να λεμε τωρα

εσυ θεωρεις οτι το θεμα που ανοιξες εχει αλλο λογο υπαρξης εκτος του να μας πληροφορησεις οτι εχεις λεφτα για πεταμα

ποιος βριζει απο τους δυο μας

τεσπα δεν αξιζει να ασχολουμε αλλο

ronin1
21/01/2007, 20:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από bmwK1200R
8 αυτός. Ρε μεγάλε άντε αλλού να παίξεις. Βάλε ότι γουστάρεις και κάνε κι ότι θες με το σορτσάκι σου, εμένα μπορείς να μου κάνεις τη χάρη να του δίνεις να μη σε ξανακούσω;


:a9: :a9:

:a43: :a36: :a43: :a36: :a43: :a36:

οχι ρε .... ..δεν στην κανω....

bmwK1200R
21/01/2007, 20:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από X_NR750
Τι να λεμε τωρα

εσυ θεωρεις οτι το θεμα που ανοιξες εχει αλλο λογο υπαρξης εκτος του να μας πληροφορησεις οτι εχεις λεφτα για πεταμα

ποιος βριζει απο τους δυο μας

τεσπα δεν αξιζει να ασχολουμε αλλο
Εγώ το έβαλα σε στυλάκι χιουμορίστικο αλλά για κάνε ένα ζάπινγκ σε όλα αυτά που έγραψες; Εγώ δέχομαι και πείραγμα να γράψεις και τη γνώμη σου να πεις, αλλά το στυλ που είχες τόση ώρα δε νομίζω να άρεσε ούτε σε σένα τον ίδιο.

ernti
21/01/2007, 20:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από X_NR750
Δεν μιλανε υποτιμητικα για τα BMW (τουλαχιστον οι μεγαλοι σε ηλικια)

μιλανε υποτιμητικα για την συνομοταξια των ΝΕΟΛΟΥΤΩΝ που αγοραζουν BMW οχι για τις ταξιδιωτικες και αλλες αρετες τους αλλα για την μαχη της καφετεριας και για την επιδειξη

τεσπα στην τελικη οτι γουσταρει ο καθενας ειναι σεβαστο αρκει να μην καβαλαει καλαμι
και ο μυαλωμενος ανθρωπος δεν καβαλαει γιατι πολυ απλα ξερει οτι παντα υπαρχει κατι καλυτερο:wave2:

Σωστο!! Ειναι παρα πολλα τα καλα μηχανακια που στα ματια μου μετα απο λιγο καιρο κατανταει η θεα τους και μονο να προκαλει αηδια.Αιτια? ΚΑΠΟΙΟΙ απο τους ιδιοκτητες τους.
Το 0% και οι 60 δοσεις εκαναν και καλο αλλα και κακο στη μοτοσυκλετα. Δεν ξερω το φιλο με το 1200 κι ουτε αναφερομαι σε αυτον φυσικα.Ροδος ειναι εκει,πολλα λεφτα απο τουρισμο παιζουν,αφου γουσταρει και τα ΠΛΗΡΩΝΕΙ,ας παιρνει ο,τι γουσταρει,και μετα ας τα κανει ο,τι γουσταρει. Δεν μπορω να κανω εγω υποδειξεις σε κανενα.Οταν ομως βλεπω πανακριβα BMW,VARADERO,CAPONORD και σια, με φουλ εξτρα και βαλιτσες, να σουλατσαρουν στη πολη oλη τους τη ''ζωη'',η supersport που εχουν δει μονο καφετεριες,μονο ενα πραγμα μπορω να σκεφτω.
Ε ΤΟ Μ@Λ@Κ@!

bmwK1200R
21/01/2007, 20:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από siraxanz
Ναι ρε φίλε παίζει πολύ το spamarisma εδώ αλλά εγώ ποτέ δεν πειράζομαι, και είναι γιατί

είμαι 45 ετών και βλέπω σε φωτό εδώ μέσα ότι είναι νεαρόκοσμος, το οποίον βράζουν τα αίματα

οπότε μην ταράζεσαι. Εγώ στεναχωρήθηκα πολύ όταν είδα την αρχική αγγελία που είχες βάλει

ότι το πουλάς το 1200 αλλά μετά σκέφτηκα ότι δεν ξέρω ότι ξέρεις.

Με άλλα λόγια όσα ξέρει ο νοικοκύρης δεν τα ξέρει ο κόσμος όλος!!

Οπότε μην "κωλώνεις" και σκέψου θετικά και πρπάντων μην ξαναβιαστεις



Εγώ το GS1150 το πήρα 2001 ο πρώτος λόγος που θα το δώσω αν κάποτε το δώσω είναι γιατι

δεν πάει 250+κμ :rotflmao: :rotflmao: και γιατί τόσα χρόνια με το ίδιο μηχανάκι έχω πιά

βαρεθεί. Ένας βασικός λόγος που δεν το αλλάζω είναι ότι δεν ξέρω τι να πάρω!!!!!!!!:beer: :beer:
Κι εγώ 31 είμαι με 2 παιδιά. Μάλλον ορισμένοι νομίζουν πως όλα τα μηχανήματα είναι για σούζες και κόντρες. Συνεπώς κάτι ABS, κάτι ESA, κάτι computer, κάτι ASC, είναι για αυτούς εμπόδια αντί βοηθήματα!

kalant
21/01/2007, 20:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από bmwK1200R
Κι εγώ 31 είμαι με 2 παιδιά. Μάλλον ορισμένοι νομίζουν πως όλα τα μηχανήματα είναι για σούζες και κόντρες. Συνεπώς κάτι ABS, κάτι ESA, κάτι computer, κάτι ASC, είναι για αυτούς εμπόδια αντί βοηθήματα!

φιλε δεν σε ξερω αλλα για ροδο (αν χρησιμοποιεις τη μηχανη αποκλειστικα εκει) δεν νομιζεις οτι αυτα τα συστηματα και τα βοηθηματα που αναφερεις, ειναι υπερβολικα?

:beer:

TROOPER
22/01/2007, 06:44
ΕΛΑ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ ΤΟΝ ΤΣΑΜΠΟΥΚΑ ΛΕΜΕ....

:a014: :a014: :a014: :a014:

Cpt. Haddock
22/01/2007, 09:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από X_NR750
Κοιταξτε παιδες επειδη μαλλον δεν ειχατε δει τι εγραφε ο τυπος το καλοκαιρι, οταν του διεγραφαν ολοκληρα θεματα και στο τελος τον εκαναν και BAN

Για την ιστορία...

Ούτε του διαγράψαμε ποστ ούτε έγινε μπαν

Να ξέρουμε τι γράφουμε όταν το γράφουμε

:wave2:

bartlal
22/01/2007, 11:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από bmwK1200R
...X_NR750, Uriah Heep, κάντε μου τη χάρη κι ανοίξτε κάνα δικό σας θεματάκι κι άντε εκεί να μαλιοτραβιέστε μεταξύ σας....

Βασιληηηηηηηηηηη!!!! πότε και που ο αγωνας να πονταρω πανω σου. τον εχεις απο χερι (και ποδι, αμα λαχει!)


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

freezer
22/01/2007, 15:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από ernti
Σωστο!! Ειναι παρα πολλα τα καλα μηχανακια που στα ματια μου μετα απο λιγο καιρο κατανταει η θεα τους και μονο να προκαλει αηδια.Αιτια? ΚΑΠΟΙΟΙ απο τους ιδιοκτητες τους.
Το 0% και οι 60 δοσεις εκαναν και καλο αλλα και κακο στη μοτοσυκλετα. Δεν ξερω το φιλο με το 1200 κι ουτε αναφερομαι σε αυτον φυσικα.Ροδος ειναι εκει,πολλα λεφτα απο τουρισμο παιζουν,αφου γουσταρει και τα ΠΛΗΡΩΝΕΙ,ας παιρνει ο,τι γουσταρει,και μετα ας τα κανει ο,τι γουσταρει. Δεν μπορω να κανω εγω υποδειξεις σε κανενα.Οταν ομως βλεπω πανακριβα BMW,VARADERO,CAPONORD και σια, με φουλ εξτρα και βαλιτσες, να σουλατσαρουν στη πολη oλη τους τη ''ζωη'',η supersport που εχουν δει μονο καφετεριες,μονο ενα πραγμα μπορω να σκεφτω.
Ε ΤΟ Μ@Λ@Κ@!

Μα γιατί το λες αυτό;Εγώ θυμάμαι πολλούς με πανάκριβα μηχανάκια,να βάζουν και την αγωνιστική τους εξάρτηση και να κάνουν τρελλά χιλιόμετρα από το κέντρο της Αθήνας μέχρι τα λιμανάκια και πάλι πίσω!:rotflmao:

soundstorm
22/01/2007, 22:43
:a018:

siraxanz
22/01/2007, 23:14
Λοιπόν γιά να μαζεύεται η κουβέντα και να γουστάρουμε, ο bmwK1200R λέει και κάποιες
αλήθειες...έτσι γιά να λέμε και του στραβού.... κλπ

Για να εξηγούμε υπάρχει εδώ ένας πυρήνας που δεν δέχεται εύκολα νέους συμμετέχοντες
και γενικότερα συμπεριφέρεται παρεϊστικα και όχι ...πως να το πω...φορουμιστικα? ε ναι
Μπορεί κάποιοι να έχετε δεθει εδώ μέσα από καιρό, να ξερενόσαστε από βόλτες, καφεδάκια κλπ αλλά το φόρουμ είναι δημόσιο και
προπάντων ανοικτό στον λαό.
Ε εάν κάποιος νέος προσπαθήσει να συμμετάσχει σε κάποια συζήτηση η α γ ν ο εί τ αι η τρώει σπαμμαρισμα
Μπορεί να κάνω λάθος .χμμμμ , πάντως μιλάω από προσωπική εμπειρία....

Τι συμβαίνει λοιπόν? Κάνω λάθος?

Παρακαλώ όσοι απαντήσουν ας το σκεφτούν λίγο σε προσωπικό επίπεδο....

και δε λέω καλό το σπαμμαρισμα αλλά μπορεί ο καθείς να χρειάζεται κάπου να πει και το δικό του ρε σεις συμφορουμμίτες...

Και μην ξεχνάτε ότι όλοι είμαστε εδώ γιατί αγαπάμε τα μηχανακια

:beer: :beer::wave2:

eNeRGy
22/01/2007, 23:27
εγω αγορασα ενα fireblade 900 το 99... δε μου εκανε, και ετσι πηρα αμεσως το R1... ε, τελικα ουτε αυτο μου εκανε και γρηγορα γρηγορα πηρα το πρωτο k1...
βασικα βλακεια...τελικα την επομενη χρονια πηρα το 954.. αλλα τι να λεει, αν δεν εχεις ducati δε γυρνανε στην καφετερια... ετσι το πουλησα και πηρα το 999 την ημερα που ηρθε ελλαδα... ε,πολυ σκληρο ρε παιδια... και ακριβα σερβις... πηγα και αγορασα το R1 του 2005, αλλα μετα ειδα το πανεμορφο 675 της triumph και ειπα να το δοκιμασω αφου πουλησα το Ρ1... αλλα το εδωσα αμεσως μολις ειδα το Κ6 gsxr750... τελικα το πουλησα και αυτο γιατι μου καιγονται τα γονατα... και τωρα που δεν εχω με τι να κανω μουρι στο νησι... ειναι και χειμωνας... ε, ειπα να μπω στα φορουμ και να σας τα πρηξω λιγο κανοντας μουρη οτι ειμαι φραγκατος... αλλα λεγοντας οτι δε το κανω για επιδειξη κατα τα αλλα!!!

ε, τι να κανω δε ξερω τωρα... ειμαι αναμεσα σε 2 καταστασεις νεοπλουτισμου... να συνεχησω να αγοραζω μηχανες και να πουλαω μουρη, ή να μεινω στα φορουμ και να πουλαω μουρη και δε μου βγαινει και 3ευρω το km!!!


ΨΩΝΑΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!

δεν υπηρχε καμια ουσια που ανοιξες αυτο το ποστ περαν του πουλ-μουρ!!!

ουόξωωωωωωωωωωω

siraxanz
22/01/2007, 23:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από eNeRGy
ego agorasa ena fireblade 900 to 99... de mou ekane, kai etsi pira to R1... e, telika oute afto mou ekane kai pira to k1...
vasika vlakia... telika tin epomeni xronia pira to 954.. alla ti na leei... an den exeis ducati de kaneis figoura... etsi to poulisa kai pira to 999 molis vgike... e, meta eida to 675 tis triumph kai eipa na to dokimaso alla to edosa amesos molis eida to gsxr750 k6... telika... to poulisa kai afto... kai afou den exo na kano mouri sto nisi, mpeno edo kai kano mouri oti exo lefta kai allazo ta mixanakia san ta poukamisa!...

e, ti na kano... de mporo na katalikso... opote tha to paizo se 2 tamplo... tha kano mouri sto moto.gr otan den exo mixani... kai stin rodo otan exo!


PSONARAAAAAAAAAAAAAAA!

Όπως το λέει και το nick σου(κανω copy-paste)Βλαμένο Μέλος...του σωματείου και εσύ?:wave2: :rotflmao:

eNeRGy
22/01/2007, 23:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από siraxanz
Όπως το λέει και το nick σου(κανω copy-paste)Βλαμένο Μέλος...του σωματείου και εσύ?:wave2: :rotflmao:

κανε edit το μηνυμα σου γιατι το ξαναγραψα λιγο καλυτερα στα ελληνικα! :D

ΥΓ. δε γνωριζω κανενα "σωματειο", βασικα δε γνωριζω κανεναν απο το moto, εγω εγραψα την ιδια ιστορια με δικα μου λογια! :beer:

siraxanz
22/01/2007, 23:49
Σωστός:rotflmao:

lampros_fazer
23/01/2007, 01:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από bmwK1200R
Ορισμένοι που είναι προσβλητικοί και βρίζουν στα σοβαρά, δεν έχουν καν ιδέα από χιούμορ και είναι κολλημένοι με τις μηχανές τους ή απλά κολλημένοι στον εγκέφαλο ας φεύγουν από δω, δεν προσφέρουν και τίποτε εξάλλου, κερδισμένο μόνο θα είναι το Forum.
Moυ φαίνεται οτι περιγράφεις ακριβώς τον εαυτό σου..

Uriah Heep
23/01/2007, 12:18
Λίγες σκέψεις και απόψεις με κάθε ειλικρινή διάθεση...

Πριν από κανά τρίμηνο ο τότε "paragogos" και νυν "BMWK1200R" μπήκε δυναμικά στο φόρουμ εκτοξεύοντας μοτοσυκλετιστικά πυρότουβλα που "εκβίαζαν" τους αναγνώστες του φόρουμ σε δούλεμα και χοντροειδή σχόλια.
Προσωπικά δεν άφησα την ευκαιρία να πάει χαμένη και έγραψα με διάθεση χιούμορ ...μέχρι παρεξηγήσεως ένα βορβόρου χύμα κείμενο. Ο φίλος "paragogos" ήταν υπερβολικός κι εγώ τίμησα δεόντως την πρόκληση...
Ομολογώ ότι ξεπέρασα κάποια όρια...
...ήταν επιβεβλημένο από την αίσθηση του χιούμορ να καλπάσω λιγο παραπάνω...
...αν συμβιβαζόμουν θα έκοβε η μαγιονέζα!

Κρίνοντας από την αντίδραση του "BMWK1200R" για τα εις βάρος του σχόλια, μια αντίδραση καθαρή, άμεση του τύπου "αφήστε με ήσυχο εσείς οι 2-3 που δεν γουστάρετε αυτά που γράφω" με αναγκάζει να ανακαλέσω...
Ο τύπος έχει μιά πρωτόγονη ειλικρίνεια και στυλ να γράφει αυτά που γράφει...
...ναι, τον προτιμώ έτσι...
...από άλλα κομπλεξικά ανθρώπινα θηρία που εμφανίζονται προβατόσχημοι...και όταν πέσει ο φερετζές δείχνουν πως γυαλίζουν οι γονιδιακώς ημίκλαστοι οδόντες τους, ιδίως αν έχουν αποκτήσει την νέα τους BMW...
Σέβομαι αυτό που ζητάει...το δικαίωμα να εκφραστεί σ΄ένα φόρουμ...
...ποιός είμαι εγώ που θα το στερήσω?
Σε τελική ανάλυση, τι κακό έκανε στο φόρουμ? Ισα-ισα ένα αγαπητό μέλος του, ο Αδαμάντιος, αγόρασε μια πολύ καλή μηχανή σε άριστη τιμή από τον BMWK1200R...

Και να είστε σίγουροι ότι μέσα σε τόσο κόσμο, πολλοί είναι αυτοί που συμφωνούν μαζί του...
...αλλά φοβούνται να το ομολογήσουν!


:beer: :beer: :beer:

X_NR750
23/01/2007, 13:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από siraxanz
Λοιπόν γιά να μαζεύεται η κουβέντα και να γουστάρουμε, ο bmwK1200R λέει και κάποιες
αλήθειες...έτσι γιά να λέμε και του στραβού.... κλπ

Για να εξηγούμε υπάρχει εδώ ένας πυρήνας που δεν δέχεται εύκολα νέους συμμετέχοντες
και γενικότερα συμπεριφέρεται παρεϊστικα και όχι ...πως να το πω...φορουμιστικα? ε ναι
Μπορεί κάποιοι να έχετε δεθει εδώ μέσα από καιρό, να ξερενόσαστε από βόλτες, καφεδάκια κλπ αλλά το φόρουμ είναι δημόσιο και
προπάντων ανοικτό στον λαό.
Ε εάν κάποιος νέος προσπαθήσει να συμμετάσχει σε κάποια συζήτηση η α γ ν ο εί τ αι η τρώει σπαμμαρισμα
Μπορεί να κάνω λάθος .χμμμμ , πάντως μιλάω από προσωπική εμπειρία....

Τι συμβαίνει λοιπόν? Κάνω λάθος?

Παρακαλώ όσοι απαντήσουν ας το σκεφτούν λίγο σε προσωπικό επίπεδο....

και δε λέω καλό το σπαμμαρισμα αλλά μπορεί ο καθείς να χρειάζεται κάπου να πει και το δικό του ρε σεις συμφορουμμίτες...

Και μην ξεχνάτε ότι όλοι είμαστε εδώ γιατί αγαπάμε τα μηχανακια

:beer: :beer::wave2:

Οπως τα λες ειναι 100%

εχω υποστει και εγω αυτα που λες

οσο για τον K1200R εγω προσωπικα ειπα αυτα που πιστευα εχοντας διαβασει και παλιοτερα ποστ του,ουτε καμια προθεση εχω να τον διωξω ουτε τιποτα

X_NR750
23/01/2007, 13:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από Uriah Heep
Λίγες σκέψεις και απόψεις με κάθε ειλικρινή διάθεση...

Πριν από κανά τρίμηνο ο τότε "paragogos" και νυν "BMWK1200R" μπήκε δυναμικά στο φόρουμ εκτοξεύοντας μοτοσυκλετιστικά πυρότουβλα που "εκβίαζαν" τους αναγνώστες του φόρουμ σε δούλεμα και χοντροειδή σχόλια.
Προσωπικά δεν άφησα την ευκαιρία να πάει χαμένη και έγραψα με διάθεση χιούμορ ...μέχρι παρεξηγήσεως ένα βορβόρου χύμα κείμενο. Ο φίλος "paragogos" ήταν υπερβολικός κι εγώ τίμησα δεόντως την πρόκληση...
Ομολογώ ότι ξεπέρασα κάποια όρια...
...ήταν επιβεβλημένο από την αίσθηση του χιούμορ να καλπάσω λιγο παραπάνω...
...αν συμβιβαζόμουν θα έκοβε η μαγιονέζα!

Κρίνοντας από την αντίδραση του "BMWK1200R" για τα εις βάρος του σχόλια, μια αντίδραση καθαρή, άμεση του τύπου "αφήστε με ήσυχο εσείς οι 2-3 που δεν γουστάρετε αυτά που γράφω" με αναγκάζει να ανακαλέσω...
Ο τύπος έχει μιά πρωτόγονη ειλικρίνεια και στυλ να γράφει αυτά που γράφει...
...ναι, τον προτιμώ έτσι...
...από άλλα κομπλεξικά ανθρώπινα θηρία που εμφανίζονται προβατόσχημοι...και όταν πέσει ο φερετζές δείχνουν πως γυαλίζουν οι γονιδιακώς ημίκλαστοι οδόντες τους, ιδίως αν έχουν αποκτήσει την νέα τους BMW...
Σέβομαι αυτό που ζητάει...το δικαίωμα να εκφραστεί σ΄ένα φόρουμ...
...ποιός είμαι εγώ που θα το στερήσω?
Σε τελική ανάλυση, τι κακό έκανε στο φόρουμ? Ισα-ισα ένα αγαπητό μέλος του, ο Αδαμάντιος, αγόρασε μια πολύ καλή μηχανή σε άριστη τιμή από τον BMWK1200R...

Και να είστε σίγουροι ότι μέσα σε τόσο κόσμο, πολλοί είναι αυτοί που συμφωνούν μαζί του...
...αλλά φοβούνται να το ομολογήσουν!


:beer: :beer: :beer:

Οντως και εγω προτιμω αυτον που τα λεει οπως τα νοιωθει, παρα αυτον που αναμασαει αυτα που λεει το πληθος για να ειναι αρεστος

με ενοχλησε αυτο που νομισα για επιδειξη

eNeRGy
23/01/2007, 13:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από X_NR750

με ενοχλησε αυτο που νομισα για επιδειξη

+1

marios_1977
23/01/2007, 13:56
Φιλε μου μπορεις να λες ελευθερα αυτο που θελεις.
Δεν κατηγορησες κανενα οποτε δεν το βρισκω λογικο να σε κατηγορουν , ποσο μαλιστα αν δεν υπαρχει καποιος λογος.
Τωρα στο θεμα μας . Για να αλλαζεις τοσες μηχανες σε τοσο συντομο χρονικο διαστημα σιγουρα δεν το σκεφτηκες καλα πριν τις αγορασεις.Ροδο εχω ερθει πανω απο 10 φορες και αποτι εχω διαπιστωσει και με τη βεσπουλα σου μια χαρα την βγαζεις.Μια ευθεια ειναι μεχρι το Πρασονησι φιλε μου και εχεις καλυψει ολο το νησι !
Αν θελεις και κατι μεγαλυτερο θα συμφωνησω με το παληκαρι που σου ειπε να πας προς V-STROM.Η μηχανη ειναι μια χαρα για την περιπτωση σου .Αν γουσταρεις την εχεις και για το κεντρο,αν γουσταρεις την φορτωνεις και πας σε οποιο νησι γουσταρεις(χωμα,ασφαλτο κ' οτι κατσει).
Εγω το καλοκαιρι του 2004 πηρα ενα Xt-660.To εδωσα μετα απο 2 χρονια και πηρα το FZ-1S.Την κρατησα 6 μηνες και την εδωσα γιατι εκτος του οτι παιχτηκαν οικονομικα θεματα ,εκανα την κα.... μου και αυτο ηταν.Πηρα ενα sh150i και την βγαζω μια χαρα.Το καλοκαιρακι αν τα καταφερω θα παρω και ενα V-Strom και θα κανω και τα ταξιδακια μου.
Επισης φιλος Ροδιτης εχει το transalp και απ'οτι μου εχει πει ειναι super για το νησι σας.Κι αυτο μια χαρα για την περιπτωση σου

Μαριος

siraxanz
23/01/2007, 18:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από Uriah Heep
Λίγες σκέψεις και απόψεις με κάθε ειλικρινή διάθεση...

Πριν από κανά τρίμηνο ο τότε "paragogos" και νυν "BMWK1200R" μπήκε δυναμικά στο φόρουμ εκτοξεύοντας μοτοσυκλετιστικά πυρότουβλα που "εκβίαζαν" τους αναγνώστες του φόρουμ σε δούλεμα και χοντροειδή σχόλια.
Προσωπικά δεν άφησα την ευκαιρία να πάει χαμένη και έγραψα με διάθεση χιούμορ ...μέχρι παρεξηγήσεως ένα βορβόρου χύμα κείμενο. Ο φίλος "paragogos" ήταν υπερβολικός κι εγώ τίμησα δεόντως την πρόκληση...
Ομολογώ ότι ξεπέρασα κάποια όρια...
...ήταν επιβεβλημένο από την αίσθηση του χιούμορ να καλπάσω λιγο παραπάνω...
...αν συμβιβαζόμουν θα έκοβε η μαγιονέζα!

Κρίνοντας από την αντίδραση του "BMWK1200R" για τα εις βάρος του σχόλια, μια αντίδραση καθαρή, άμεση του τύπου "αφήστε με ήσυχο εσείς οι 2-3 που δεν γουστάρετε αυτά που γράφω" με αναγκάζει να ανακαλέσω...
Ο τύπος έχει μιά πρωτόγονη ειλικρίνεια και στυλ να γράφει αυτά που γράφει...
...ναι, τον προτιμώ έτσι...
...από άλλα κομπλεξικά ανθρώπινα θηρία που εμφανίζονται προβατόσχημοι...και όταν πέσει ο φερετζές δείχνουν πως γυαλίζουν οι γονιδιακώς ημίκλαστοι οδόντες τους, ιδίως αν έχουν αποκτήσει την νέα τους BMW...
Σέβομαι αυτό που ζητάει...το δικαίωμα να εκφραστεί σ΄ένα φόρουμ...
...ποιός είμαι εγώ που θα το στερήσω?
Σε τελική ανάλυση, τι κακό έκανε στο φόρουμ? Ισα-ισα ένα αγαπητό μέλος του, ο Αδαμάντιος, αγόρασε μια πολύ καλή μηχανή σε άριστη τιμή από τον BMWK1200R...

Και να είστε σίγουροι ότι μέσα σε τόσο κόσμο, πολλοί είναι αυτοί που συμφωνούν μαζί του...
...αλλά φοβούνται να το ομολογήσουν!


:beer: :beer: :beer:

Έπιασες την ουσία της σημασίας της παρουσιας ...όλων ....

Εμένα με κάλυψες απόλυτα και μπράβο!!!

Moto.gr Forums=

Το καφενείο μας

Η παρέα μας

Το σχολείο μας

Τα μηχανάκια μας

οι συμ-φορουμ-μιτες μας

και ρε παίδες η αγαπη μας, το γουστο μας

οι μηχανες ...αυτές οι τέλειες!!!!

:wave2:

billy_BMW
23/01/2007, 19:21
:a15: :a11: :a19: