PDA

View Full Version : Μου την έριξαν!!!



alximistis
22/01/2007, 13:34
Σήμερα στη δουλειά ήρθα αργοπορημένος και χωρίς το μοτοσικλετάκι μου.
Καιείμαι εξαιρετικά πειραγμένος γιατί μου τη γάμησαν στην κυριολεξία!!!!!!!!!!!
Και κατά συνέχεια πηδήξαν και εμένα! Την ψυχολογία μου!!!
Εχτές για πρώτη φορά μετά καιρό δεν κοιμήθηκα Παγκράτι όπου μένω αλλά Νέα Σμύρνη.
Ήμουνα πανευτυχής πραγματικά πανευτυχής γιατί το χοντρό μου μηχανάκι τα έβγαλε μια χαρά στη βόλτα Ιτέα-Γαλαξείδι ενώ εχτές χωρίς κανένα παράπονο μου ξηγήθηκε σούπερ και με πήγε Νέα Μάκρη μέσα στην κίνηση μετά στο βουνό μετά Φιλαδέλφεια... γενικά το καταχάρηκα.
Την αφήνω λοιπόν στη Νέα Σμύρνη πάνω σε μία στροφή (μαλακία μου) κατηφορική. Δεν εμπόδιζε αλλά ψιλοεξείχε η μπαγκαζιέρα της και το πίσω μέρος.
Πάω για καϊφέ στην πλατεία μπλα-μπλα και τα τοιαύτα και γυρίζω να την πάρω.
Και... ω!!!!!!!!!!!!!!!!!
Η αγαπούλα μου είναι όχι απλώς πεσμένη αλλά και περίπου ένα μέτρο από κει που την είχα αφήσει. Δηλαδή κάποιος δεν την έριξε απλώς έμοιαζε να την έχει κυλίσει κιόλας.
Δεν έχω ιδέα τι ακριβώς έγινε. Υποψιάζομαι όμως ότι κάποιος για άγνωστο λόγο πήγε να τη μετακινήσει του έφυγε και του έκανε ένα ωραίο γλίστριμα. Έτσι το καταλαβαίνω εγώ.
Τεσπα, τι έπαθε τώρα, αυτό είναι το θέμα:
Μπήκε μέσα το ποδόφρενο, λιγουλάκι μέσα η εξάτμιση, έσπασε το κρυσταλλάκι του φλας και το χειρότερο! Πήρε τιμόνι!!!
Αυτά τα καλά. Άντε να κάνουμε τους μηχανικούς πλούσιους.

vassilis88
22/01/2007, 13:39
κ μενα μου το ειχαν ριξει μια φορα.υποψιαζομαι αμαξι για να παρκαρει.

βαλε καμια φωτο να δουμε αν ειναι τπτ σοβαρο,γιατι τα χω παθει ολα αλλα δν ηταν τπτ....εκτος το τελευταιο γιατι δν εχω τιμονι!!:D κ απλα αλλαξα τα αντιβαρα!

αλλα ξενερα γιατι δν την εχεις πολυ καιρο κ θα ταν πολυ καινουρια ακομα!

εγω ειχα φαει κ καποιες τουμπες πριν γινει αυτο ,κ εφαγα κ μετα ,οποτε δν με ειχε πειραξει πολυ!:wacko:

airamhag
22/01/2007, 13:50
:sad: κριμα ρε Στελλιο...
σημασια εχει οτι εισαι εσυ καλα ( κας μην ηταν πτωση ) την χαρηκες κ θα την ξαναχαρεις !
ας ειναι το τελευταιο που επαθε...

ας μη πω το " παλι καλα " γιατι ανετα οπως αποδεικνυεται τωρα τελευταια στο αψε σβησε τις βουτανε!


φτου φτου φτου μακρια!

Λεωνίδας
22/01/2007, 14:31
ρε άνθρωπε...
πας στην πλατεία...
βάλτη μέσα στον πεζόδρομο να 'χεις το κεφάλι σου ήσυχο (άκρη άκρη στα καγκελάκια για να μη μας πουν και γαϊδούρια οι πεζοί) :(

Aggelos_SV
22/01/2007, 15:54
Ελα ελα,ολο παραπονα εισαι.Την καταλαβαινω την ξενερα της θεας της μηχανης να ειναι πεσμενη στο δρομο και τις ζημιες επισης:sad: .Ευτυχως μικρες οι ζημιες...

Το τιμονι ειναι αλουμινενιο?Αν δεν ειναι,και ειναι το μαμισιο που ειναι σιδερενιο ,τοτε μπορεις να το ψιλοισιωσεις(εξαρταται βεβαια και απο το ποσο ''πηρε'').Το πενταλ του φρενου κι αυτο ισιωνει επισης:) Ξερω ξερω,στα συνεργεια λενε πως δεν ισιωνει και σπαει κατα την προσπαθεια.....μαλακιες...

Απορια: Πως τη σηκωσες??Ελπιζω ολοι οι σπονδυλοι να ειναι στη θεση τους:lol: :wave2:

TROOPER
22/01/2007, 16:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
Σήμερα στη δουλειά ήρθα αργοπορημένος και χωρίς το μοτοσικλετάκι μου.
Καιείμαι εξαιρετικά πειραγμένος γιατί μου τη γάμησαν στην κυριολεξία!!!!!!!!!!!
Και κατά συνέχεια πηδήξαν και εμένα! Την ψυχολογία μου!!!
Εχτές για πρώτη φορά μετά καιρό δεν κοιμήθηκα Παγκράτι όπου μένω αλλά Νέα Σμύρνη.
Ήμουνα πανευτυχής πραγματικά πανευτυχής γιατί το χοντρό μου μηχανάκι τα έβγαλε μια χαρά στη βόλτα Ιτέα-Γαλαξείδι ενώ εχτές χωρίς κανένα παράπονο μου ξηγήθηκε σούπερ και με πήγε Νέα Μάκρη μέσα στην κίνηση μετά στο βουνό μετά Φιλαδέλφεια... γενικά το καταχάρηκα.
Την αφήνω λοιπόν στη Νέα Σμύρνη πάνω σε μία στροφή (μαλακία μου) κατηφορική. Δεν εμπόδιζε αλλά ψιλοεξείχε η μπαγκαζιέρα της και το πίσω μέρος.
Πάω για καϊφέ στην πλατεία μπλα-μπλα και τα τοιαύτα και γυρίζω να την πάρω.
Και... ω!!!!!!!!!!!!!!!!!
Η αγαπούλα μου είναι όχι απλώς πεσμένη αλλά και περίπου ένα μέτρο από κει που την είχα αφήσει. Δηλαδή κάποιος δεν την έριξε απλώς έμοιαζε να την έχει κυλίσει κιόλας.
Δεν έχω ιδέα τι ακριβώς έγινε. Υποψιάζομαι όμως ότι κάποιος για άγνωστο λόγο πήγε να τη μετακινήσει του έφυγε και του έκανε ένα ωραίο γλίστριμα. Έτσι το καταλαβαίνω εγώ.
Τεσπα, τι έπαθε τώρα, αυτό είναι το θέμα:
Μπήκε μέσα το ποδόφρενο, λιγουλάκι μέσα η εξάτμιση, έσπασε το κρυσταλλάκι του φλας και το χειρότερο! Πήρε τιμόνι!!!
Αυτά τα καλά. Άντε να κάνουμε τους μηχανικούς πλούσιους.

επειδη εισαι εσυ...οχι τπτ αλλο...
ειπες ητανε στροφη κατηφορικη...
ρε μλκ ταχυτητα εβαλες?????????:look:

kalesin
22/01/2007, 16:56
τι να πω ρε συ Στελιο..

ατυχια αλλα τουλαχιστον απο αυτες που φτιαχνονται



εσυ να εισαι καλα ρε αδερφε

:wave2:

alximistis
22/01/2007, 18:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
επειδη εισαι εσυ...οχι τπτ αλλο...
ειπες ητανε στροφη κατηφορικη...
ρε μλκ ταχυτητα εβαλες?????????:look:


Όχι ρε! Εσένα περίμενα να μου το πεις.
Καμένε!!!!!!

Επειδή σπάω το κεφάλι μου να καταλάβω πως έγινε θα πω ότι είπα και στον αλεξάκη.
Η λογική λέει ότι δεν πρέπει να το πείραξε ΙΧ.
Πολύ φοβάμαι ότι κάποια μαλακισμένα πιτσιρίκια είπαν να την πειράξουν. Στο πείραγμα πάνω τους έφυγε και έγινε αυτό που έγινε.
Τεσπα, ευχαριστώ όλους για τα καλά σας λόγια και ειδικά εσένα "στρατιώτη" για τις και καλά απορίες σου!
Άσχετε!!!

adam_tsouk
22/01/2007, 20:15
η εξατμιση μενει ως εχει τα υπολοιπα ειναι αντε κανα 100ευρω....


στην Νεα Σμυρνη τη μηχανη την αφηνεις σε "παρκιν μηχανων" πανω στον πεζοδρομο στο αριστερο κοματι. κανεις δεν στην πειραζει.:winka:

bonepeeler
22/01/2007, 21:30
Kρίμα.:(

tifoefs
25/01/2007, 23:18
Καλο κουραγιο φτιαχτη τη κουκλα για να μη το θυμασαι !

:smilea:

TROOPER
26/01/2007, 07:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
Όχι ρε! Εσένα περίμενα να μου το πεις.
Καμένε!!!!!!

Επειδή σπάω το κεφάλι μου να καταλάβω πως έγινε θα πω ότι είπα και στον αλεξάκη.
Η λογική λέει ότι δεν πρέπει να το πείραξε ΙΧ.
Πολύ φοβάμαι ότι κάποια μαλακισμένα πιτσιρίκια είπαν να την πειράξουν. Στο πείραγμα πάνω τους έφυγε και έγινε αυτό που έγινε.
Τεσπα, ευχαριστώ όλους για τα καλά σας λόγια και ειδικά εσένα "στρατιώτη" για τις και καλά απορίες σου!
Άσχετε!!!

ρε παπαρα εγω σε ρωτησα γιατι περυσι στην εκδρομη αφοτου επεσε ενα παλικαρι σταματαμε και 2 ατομα ξεχασανε να βαλουνε ταχυτητα με αποτελεσμα να πεσουνε τα μηχανακια (ονοματα δεν λεμε :D )

τελος παντων...περαστικα ρε στελιο και τωρα ξερεις....τη μηχανη την αφηνεις στον πεζοδρομο ετσι ωστε να ειναι ασφαλης αλλα φροντισε και να μην ενοχλει τους πεζους...:wave2: