PDA

View Full Version : κοντέρ για Xj900



eXJey
22/01/2007, 18:17
Πρόσφατα άλλαξα όλο το μπροστινό σύστημα από το XJ 900 μου, μοντέλο 81, γιατί οι *** μάστορες εδώ δεν μπορούσαν να μου φτιάξουν διάφορα προβλήματα που είχε (έτρεμε ψυχεδελικά, έπεφταν κάτω οι μπουκάλες στις πρώτες λακούβες και δεν ξανασηκωνόταν κτλ).

Το νέο σύστημα είναι από παλιό Fazer 600 και με το τιμονάκι που έχω βάλει τείνει να δείξει για ένα χλιδάτο street fighter με 42άρες μπουκάλες (είχε 38 ή 40 και 320άρες δισκόπλακες).

Το μόνο που με χαλάει είναι η μάσκα και τα χαλασμένα όργανα που έχω.

Δεν είμαι από το κέντρο (αθήνα, θεσ/νίκη) , γι αυτό θα παρακαλούσα αν μπορεί κάποιος να μου βρει όργανα από XJ-900 '83 για να του περάσω και να γίνει το κουκλί που είχα κάποτε με τον όμορφο νυχτερινό φωτισμό...

Ή αν έχετε καμιά ιδέα να τα ξήλωνα όλα (κοντέρ, μάσκα) και να του έβαζα ένα τεράστιο προβολέα "ατμομηχανής" και δυο naked κοντέρια με στροφόμετρο και λοιπές ενδείξεις για να δώσω επιπλέον χρόνια στο υπάρχον κουρασμένο look της, αν και ο κινητήρας δείχνει να θέλει να ζήσει περισσότερο από εμένα.

Θα προτιμούσα τα μανίσια όργανα γιατί ήταν εντυπωσιακά.

Είδα κάποιοι φίλοι εδώ που ψάχνουν την διεθνή αγορά μέσω ebay κτλ, μήπως θα μπορούσατε να ρίξετε ένα search για τα κοντέρ αυτά και να μου πείτε πως θα τα πάρω και πόσο θα κοστίσουν συνολικά; (και κάποιο link)

Ευχαριστώ.