PDA

View Full Version : Klv-650 ?



PLUTON
21/07/2004, 09:14
Κύριοι , χαίρομαι που μόλις πριν μερικές μέρες ανακάλυψα αυτό το Forum (σας). Μένω στην Κρήτη , είμαι 35 ετών.
Είμαι κάτοχος ενός παπιού Yamaha Crypton του '98.
Ήρθε ο καιρός να αγοράσω μια μεγαλύτερη μηχανή και έχω καταλήξει στην (απο ότι διαβάζω εκπληκτική) Suzuki V-Strom 650.
Το ερώτημα μου είναι , αν έχει κανείς ακούσει , αν η Kawasaki σκοπεύει να βγάλει το 'αδελφάκι' του (όπως έκανε και με το 1000-αρι) δηλαδή αν σκοπεύει να βγάλει το KLV-650.
Είναι η ίδια μηχανή , ναι , αλλά το χρωμα όμως της Kawasaki , κάτα την γνώμη μου , είναι ασύγκριτο.

- Eχετε υπόψιν κάποια ιστοσελίδα με αξεσουάρ της εν λόγω μηχανής? Ενδιαφέρομαι για κάγκελα και ποδιά προστασίας για το V-storm. Kαι για τα πλαστικά για την προστασία των χεριών (πως λέγονται?)

- Την μηχανή κατά πάσα πιθανότητα θα την παραγγείλω τον Σεπτέμβριο. Ενας γνωστός μου , μού ανέφερε ότι γίνεται πανικός με την μηχανή αυτή και ότι έχει αρκετό χρόνο αναμονής λόγω της μεγάλης ζήτησης που έχει εκπλήξει ακόμα και στην τοπική αντιπροσωπεία. Όμως όταν του ανέφερα πως στα περιοδικά βλέπω πολλές καταχωρήσεις απο καταστήματα για ετοιμοπαράδοτα V-Storm , μου είπε μακρυά απο εκεί και ότι εκείνος θα παραγγείλει μόνο μέσω της επίσημης αντιπροσωπείας.
Μου το εξηγείτε αυτό?

-Υπάρχει διαφορά στις προδιαγραφές?

-Υπάρχει διαφορά στην εγγύηση?

-Γενικά = υπάρχει (οποιοσδήποτε) λόγος να προτιμήσει κάποιος την αντιπροσωπεία , απο ένα άλλο εισαγωγέα?

-Τα μοντέλα της επόμενης χρονιάς (2005) , συνήθως πότε σκάνε μύτη στα διάφορα περιοδικά?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων , (sorry αν με το καλημέρα έβαλα πολλές ερωτήσεις) , και πάλι χάρηκα που βρεθηκάμε.

BOMBIERE
30/07/2004, 17:06
ΑΔΕΛΦΕ ΜΟΥ ΓΕΙΑ ΚΑΙ ΧΑΡΑ ΣΟΥ. ΓΙΑ ΤΟ KLV-650 ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ,ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM 650 ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ.ΤΟ ΕΧΩ 1 1/2 ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΕΧΩ 5500ΚΜ.ΠΡΙΝ 2 ΜΕΡΕΣ ΤΟ ΠΗΡΕ Ο ΓΜΠΡΟΣ ΜΟΥ ΑΠΟ ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΔΩΣΕ ΟΤΙ ΚΑΙ Η ΑΝΤΙΠΡΩΣΩΠΙΑ ,ΔΗΛ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΓΡΑΠΤΗΣ ΕΓΓΥΗΣΗΣ,ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΙΑΣ, ΑΛΛΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΓΙΑ ΣΕΡΒΙΣ ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΠΟΥ ΤΟ ΠΗΡΕ.ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΠΟΥ ΤΟ ΠΗΡΕ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΣΗΜΟΣ ΑΝΤΙΠΡΩΣΟΠΟΣ HONDA. ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΑ !

PLUTON
30/07/2004, 17:34
Oκ. σε γενικές γραμμές κατάλαβα.
Να φανταστείς ότι το παραγγέλνω , καλώς εχόντων των πραγμάτων , αύριο Σάββατο. Μου είπαν εδώ στην Κρήτη , ότι θα το έχω στις αρχές Σεπτεμβρίου , φυσικά και με τις εγγυήσεις του και όλα. Τιμή στα 7.600 μετρητοίς (καλά είναι?).
Θα πάρω το μαύρο.
Θα ήθελα να σε ρωτήσω για κάγκελα. Έχεις βάλει? Εγώ θα βάλω της GIVI (μπορείς να τα δείς εδώ = http://www.casporttouring.com/thestore/Suzuki_DL650.html) , εκτός κι αν υπάρχει κάποια άλλη πρόταση.
Και κάτι άλλο που θεωρώ απαραίτητο = Ποδιά για τον κινητήρα.
Μου είπε ένας φίλος , απο κατάστημα της Θεσσαλονίκης , ότι θα κυκλοφορήσει μέσα σε ένα περίπου μήνα απο την Suzuki. Αν είναι έτσι θα περιμένω να βγεί. Έχεις εσύ μήπως υπόψιν σου κάποια ποδιά?

africa_t
01/08/2004, 11:00
να βαλεις και τις χουφτες απο το 1000,και οτι αλλο παιρνει να το κανεις πιο μπανικο.

BOMBIERE
16/08/2004, 11:12
SORRY ΠΟΥ ΑΡΓΗΣΑ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ. CIVI ΚΑΙ ΚΑΡΡΑ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΑ ΚΑΓΚΕΛΑ ΓΙΑ ΠΟΔΙΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΓΝΩΡΙΖΩ. CIVI STHΝ ΑΘΗΝΑ 125 ΜΕ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΚΑΙ ΚΑΡΡΑ 90 ΠΕΡΙΠΟΥ ΧΩΡΙΣ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ. ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙ ΦΙΛΕ.

IKE
24/08/2004, 23:51
Τα ΚLV & DL είναι ΑΚΡΙΒΩΣ ίδια, σε τέστ του Kawasaki στο Bike είχε φωτογραφία απο το ταμπελάκι του αριθμού πλαισίου οπου το όνομα Suzuki είχε σβηστεί με μαρκαδόρο!

ΥΓ. καλως ήρθα :wave2:

idi
25/08/2004, 10:25
γεια σου ρε IKE καλωςηρθες στα μερη μας

PLUTON
25/08/2004, 11:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από IKE
Τα ΚLV & DL είναι ΑΚΡΙΒΩΣ ίδια, σε τέστ του Kawasaki στο Bike είχε φωτογραφία απο το ταμπελάκι του αριθμού πλαισίου οπου το όνομα Suzuki είχε σβηστεί με μαρκαδόρο!

ΥΓ. καλως ήρθα :wave2:

Αναφέρεσαι στο 1000 και όχι στο 650.
Είναι τα ίδια ναι , απλά το KLV έχει καταπληκτικό συνδυασμό χρώματος. (Μαύρο - πορτοκαλί)

Καλώς ήρθες ! :-)

IKE
25/08/2004, 23:45
Νομίζω ήταν για το 1000 αλλα και το 650 μια απο τα ίδια πρέπει να είναι.

ΥΓ.καλώς σας βρήκα :beer: