PDA

View Full Version : motocard



tombell
23/01/2007, 13:07
Παρήγγειλα, πριν 2 εβδομάδες, μαζί με ένα φίλο μου 2 agv κράνη(airtech,stealth) από
Το ανωτέρω site. Χθες μου στέλνουνε email ότι το airtech δεν υπάρχει.
Τους παίρνω τηλέφωνο και τους λέω ότι θέλω να ακυρωθεί η παραγγελία και να μου στείλουν τα χρήματα.
Μα μου, με την πωλήτρια.

Μου λέει στείλε email με το τι ακριβώς έγινε και θα το προοθήσω στο αφεντικό μου.
Και ρωτάω, μπορούν να στείλουν πίσω τα χρήματα, από τη στιγμή που πλήρωσα με πιστωτική?

Ενω έχω ακούσει καλά λόγια για το ανωτέρω site, εγώ είμαι πολύ δυσαρεστημένος με την εξυπηρέτηση. Να φανταστείτε, η πωλήτρια στράβωσε μαζί μου, επειδή ενώ μιλούσαμε στα αγγλικά, μου έλεγε μία λέξη που δεν την καταλάβαινα και όταν κατάλαβα ποια λέξη ήταν της διόρθωσα την προφορά της.

Στράβωμα να δείτε. :eek:

Τώρα περιμένω απάντηση

και η λαλακία είναι, ότι το FC-moto τα είχε πιο φθηνά

banditgr
23/01/2007, 18:58
mporoun na akirosoun tin xreosi.....mporoun mexri 1 mina meta tin xreosi nomizo
mporeis akoma kalitera na zitiseis esi apo tin trapeza na akirosei tin xreosi...den einai tipota kai akironete gia plaka.

ernti
23/01/2007, 21:33
Αν σου εχουν χρεωσει τη καρτα νομιζω οτι δεν ακυρωνεται.
Απλως θα σου τη πιστωσουν παλι με το ιδιο ποσο.Αυτο σημαινει οτι μπορει η τραπεζα να σου στειλει λογαριασμο,αλλα μετα θα πιστωθει με το ιδιο ποσο.
Ετσι κι αλλιως τα λεφτα σου δε τα χανεις.

tombell
24/01/2007, 10:32
Ευχαριστώ παιδιά

Θα τους ρίξω τρελό άκυρο και αν με ξαναδούν να με γράψουν

:beer:

tombell
30/01/2007, 16:14
Δε με χάλασε καθόλου
Θα μου δώσουνε το stealth στην τιμή του Airtech :a25: :a25: :a25: :a25:
Δηλαδή 160 euros. Εδώ έχει 330 :eek:
Μόλις το πάρω, αλλάζει το avatar
Μου τα πρήξανε, αλλά στο τέλος μου κατσε μια χαρά

vangelis 64
30/01/2007, 16:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από tombell
Δε με χάλασε καθόλου
Θα μου δώσουνε το stealth στην τιμή του Airtech :a25: :a25: :a25: :a25:
Δηλαδή 160 euros. Εδώ έχει 330 :eek:
Μόλις το πάρω, αλλάζει το avatar
Μου τα πρήξανε, αλλά στο τέλος μου κατσε μια χαρά Ακυρο το "άκυρο":lol:

tombell
30/01/2007, 16:42
Άκυρο όντως

:rotflmao:

vangelis 64
30/01/2007, 16:52
Εδώ που τα λέμε,για την motocard έχω ακούσει τα καλύτερα λόγια.Κύριοι!
Και σκέφτομαι πολύ σοβαρά,όταν έρθει η ώρα να πάρω΄μηχανάκι(αχ βαχ),τον εξοπλισμό να τον αγοράσω από κεί.

o_gavros
30/01/2007, 17:22
Για να μην ανοίγω άλλο θέμα το γράφω εδώ.

ισχύει ότι στο fc-moto.com μπορείς να διαλέξεις ως μέθοδο πληρωμής την αντικαταβολή με το ελληνικό υποκατάστημα της UPS?

έχει ψωνίσει κανείς απο εκεί,να πει μια γνώμη?

lampros_fazer
30/01/2007, 17:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από tombell
Δε με χάλασε καθόλου
Θα μου δώσουνε το stealth στην τιμή του Airtech :a25: :a25: :a25: :a25:
Δηλαδή 160 euros. Εδώ έχει 330 :eek:
Μόλις το πάρω, αλλάζει το avatar
Μου τα πρήξανε, αλλά στο τέλος μου κατσε μια χαρά
Ποιό Stealth θα σου δώσουνε..;;Το 'απλό' ή το νεό arabesque-catalyst..;;Λογικά το απλό που το έχουν ρίξει στα 187,αλλά όποιο και να σου δώσουν κερδισμένος είσαι..:winka:

tombell
30/01/2007, 18:25
Όχι το φθηνό

Αυτό εδώ

http://www.motocard.com/sp/Articulos/detalle.asp?ref=M-01083417 :a2: :a2: :a2: :a2:

tombell
06/02/2007, 19:14
Σήμερα παραλάβαμε τα κράνη, αλλά δυστυχώς μου είναι μεγάλο,

οπότε το βγάζω στο σφυρί. :bigcry: :bigcry:

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=35045

Ασωτος
06/02/2007, 19:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από o_gayros
Για να μην ανοίγω άλλο θέμα το γράφω εδώ.

ισχύει ότι στο fc-moto.com μπορείς να διαλέξεις ως μέθοδο πληρωμής την αντικαταβολή με το ελληνικό υποκατάστημα της UPS?

έχει ψωνίσει κανείς απο εκεί,να πει μια γνώμη?

Αν και η Motocard θεωρείται καλύτερη και πιο εξυπηρετική.....

Για το fc-moto.de :
Ναι, ισχύει. Χρέωση γύρω στα 10-12 ? για μεταφορικά και 4,90 ? για την αντικαταβολή, που τα πληρώνεις στο ταμείο της UPS, μόλις παραλάβεις το δέμα σου. Χρόνος αποστολής γύρω στις 5 με 7 ημέρες για Θεσσαλονίκη.
H FCMOTO θεωρείται αξιόπιστη, γρήγορη και φτηνή. Από την άλλη πλευρά, ότι και να γίνει, εσύ δεν έχεις πληρώσει τίποτα προκαταβολικά.

Σε όσα έχω πάρει δεν είχα πρόβλημα. Στην τελευταία παραγγελία, ζήτησα ένα κράνος Laser, το οποίο δεν στάλθηκε ποτέ. Μάλλον δεν μπόρεσαν να το βρουν, και δεν απάντησαν σε τρία email που τους έστειλα.
Αφού δεν πλήρωσα τίποτα όμως .... δεν σκάω ιδιαίτερα.

Αν χρειαστώ κάτι, πάλι εκεί θα κοιτάξω.

lampros_fazer
06/02/2007, 19:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από tombell
Σήμερα παραλάβαμε τα κράνη, αλλά δυστυχώς μου είναι μεγάλο,
οπότε το βγάζω στο σφυρί. :bigcry: :bigcry:

Καλά δεν το δοκίμασες σε κανά μαγαζί πριν το πάρεις..;;

tombell
06/02/2007, 22:00
Δοκίμασα το airtech (medium) και ήταν κουτί.

Πίστεψα ότι δε θα έχει διαφορά το stealth, αλλά .....

paramedic
06/02/2007, 23:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από o_gayros
Για να μην ανοίγω άλλο θέμα το γράφω εδώ.

ισχύει ότι στο fc-moto.com μπορείς να διαλέξεις ως μέθοδο πληρωμής την αντικαταβολή με το ελληνικό υποκατάστημα της UPS?

έχει ψωνίσει κανείς απο εκεί,να πει μια γνώμη?
Πήρα το καλοκαίρι κρανάκι απο αυτούς. Μέσα σε 4 ημέρες ήρθε στο σπίτι μου με UPS.17? νομίζω πήρωσα μεταφορικά. Όλα άψογα εκτός απο την UPS που δεν πήρε τηλέφωνο πρώτα αλλά ήρθε απροειδοποίητα να μου παραδώσει το κράνος. Αλλά αυτό ήταν μαλακία της εδώ UPS όχι των υπευθύνων του site. Α να μη ξαχάσω οτι σου στέλνουν όταν κάνεις την παραγγελία και track number και παρακολουθείς όποτε θές που βρίσκεται το προιόν. Πολύ καλό...

gian_nykt
07/02/2007, 07:36
καλό πάντως ειναι να εχουμε δοκιμάσει τι θέλουμε πριν το παραγγήλουμε απο net shop για να αποφύγουμε τέτοια προβλήματα. Επίσης πρέπει να εχει ασφαλή τρόπο πληρωμής με πιστωτική ή ακόμα καλύτερα πληρωμή με αντικαταβολή. Σχετικά με motocard για αγορές ανω των 300 ευρώ δεν χρεώνει καν μεταφορικά τα οποία απ'ότι θυμάμαι είναι 7 και 12 ευρώ ανάλογα το ύψος της αγοράς και εως τα 300. Βέβαια σε κάποια πράγματα δεν πιστεύω οτι ειναι φθηνότερη (σε φθηνα κυρίως), μάλλον σε πράγματα κάποιας αξίας και πάνω (πχ κράνη κλπ) εχει διαφορές αρκετα μγάλες σε σχέση με τα εν Ελλάδη καταστήματα.

tombell
08/02/2007, 16:09
Πήρα τηλέφωνο στο Δημητρόπουλο (Μιχαλακοπούλου) και μου είπε ότι μπορώ να αλλάξω την εσωτερική επένδυση ώστε να εφαρμόζει καλύτερα το κράνος στο κεφάλι μου.
Το έχει δοκιμάσει κανείς?
Τι γνώμη έχετε?

DrIoannis
08/02/2007, 18:23
Το έχει κάνει γνωστός σε SHOEI και ήρθε μία χαρά.

R-1nas
08/02/2007, 22:21
Oso afora to Motocard.

Agorasa ta ekseis.

Dainese Jacket MC202
Dainese Pants Delta
G2 Back Protector
Sidi Vertigo
Zelatina gia to X-spirit
Nomizo kai kati alla skatoulakia pou den thimame.

Esteila prota email gia availability kai times asxeta to ti leei to site.
Meta apo 1 ora pira tilefono sto magazi, giati stin ispania douleuoun oti ora theloun einai kai ligo ta zoa mou arga, kai zitisa tin Daphnee pou einai gamo ta paidia, paei me 1000 tous ellines, se leei kai moro mou, filakia klp :P. Tis eipa oti psaxno klp klp kai meta apo 10 lepta me peire tilefono piso kai mou epibebose oti ta exei kai times. Mou ta esteile kai me email kai meta tis perasa tin paragkelia.Se 3 meres itan spiti mou ta pragmata tsampa me ups kai track number.


Nomizo to motorama ean legete etsi ta exei kai pio ftina alla epeleksa to motocard giati exo akousei ta kalytera kai + oti einai apo ta pio gnosta magazia stin Spain.

Kala oi diafora sta lefta en sxesi me ellada einai xaotiki !

As synexisoun loipon oi filoi mas stin kalirois na ton paizoun kai me tin euxi mou paidia etoimastite gia louketo!

Epeidei kolitos epiase douleia se enan apo autous tous karagkiozakous i taktiki oti paralambano tou kotsaro ena +30%kerdos +19% fpa kai bitrina prepei na stamatisei. Kai min akouso dikaiologies exoume magazi eksoda klp....

sygkekrimena to mc202 mou zitagan 750euro sto ellada. to peira 540. kalyteri timi pou to brika apla me ena tilefono itan 600euro stin ellada. Kai o malakas stin kallirois 750 kai otan tou eipa gnostos tou tade ante xatirika 700.... oute apekso den pernao pia....