PDA

View Full Version : Αποψεις για το Modenas KRISS II



Spoky
21/07/2004, 21:30
Χαιρετω τους απανταχου φιλους των δικυκλων και μπαινω κατευθειαν στο θεμα.Σκεφτομαι για μετακινιση εντος αθηνων να αγορασω ενα παπι και ειμαι μεταξυ Modenas KRISS II και HONDA INOVA 125.Και τα δυο εχουν παρομοια τιμη, αλλα ενω ημουν ετοιμος για το INOVA ενας φιλος και παπακιας πολλα χρονια μου ειπε οτι βγαζει καποια προβληματα στον κινητηρα και δεν εχει την ποιοτητα που ειχαν τα παλιοτερα παπια της εταιριας απο τα οποια εκανε γνωστη και την κατηγορια αυτη (παπια).
Ποια ειναι η δικη σας αποψη;;;
Τι ξερετε για το Modenas;;;
Ευχαριστω.

fotografos
24/10/2004, 17:42
ola papia einai.
pare kanena metaxeirismeno dixrono eduraki i kana tetraxrono an einai 125 i 250 oute provlima me lakouves na exeis oute na psaxneis na vreis pou einai o siblektis giati den apomononei kai den frenarei kai na odigeis san anthropos!

milaber
25/10/2004, 02:12
Λοιπόν άκου και τον κάτοχο και μιας και έχω οδηγήσει και το Modenas: Innova ανεπιφύλακτα!

Φίλε είναι η μέρα με την νύχτα σε θέμα γκαζιού, άσε που το Innova είναι και πιο όμορφο και αν έχεις και όρεξη προσφέρεται για μια χαρά πειραγματάκια.

Από άποψη αξιοπιστίας είναι αλήθεια πως Astrea δεν είναι.
Χωρίς αυτό όμως να σημαίνει πως έχει κάποιο πρόβλημα σοβαρό.
Μηχανικά ειδικά απολύτως τίποτα!

Μετά από έναν χρόνο και 5.000 χλμ. (μεταξύ των οποίων και μερικά σε βουνό και άσχημους χωματόδρομους) τα μόνα που έχει βγάλει είναι κάτι ψιλιτριξίματα από τα μπροστινά πλάστικά (που διορθώνονται με ένα λεπτό κομμάτι αφρώδες ανάμεσα τους) και για ένα διάστημα (μικρό) που βούιζε το ταμπούρο πίσω.

Βάλε και την μεταπώληση του ενός και του άλλου και τρέχα παρ' το!