PDA

View Full Version : PC to fax software



Anritsu
24/01/2007, 17:17
Χρειάζομαι ένα πρόγραμμα , εννοείτε δωρεάν για αποστολή απο το εμαιλ μου η το πισι μου γενικότερα, εγγράφων σε ΦΑΞ . Ξέρουμε κάτι τέτοιο .Freeware το ξαναλέω μην μας την πέσουνε δικαίως οι μοδερατόρες .Αν έχετε κάτι με κρακ δώκετε λίνκ με πμ και κερνάω τις ανάλογες μπύρες

Ευχαριστώ σας

:beer: :beer: :rotflmao: :rotflmao:


ΥΓ . παΡΑΘΥΡΑ ΞΠ με πακετο επισκευής 2 και adsl modem .

bartlal
24/01/2007, 17:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anritsu
Χρειάζομαι ένα πρόγραμμα , εννοείτε δωρεάν για αποστολή απο το εμαιλ μου η το πισι μου γενικότερα, εγγράφων σε ΦΑΞ . Ξέρουμε κάτι τέτοιο .Freeware το ξαναλέω μην μας την πέσουνε δικαίως οι μοδερατόρες .Αν έχετε κάτι με κρακ δώκετε λίνκ με πμ και κερνάω τις ανάλογες μπύρες

Ευχαριστώ σας

:beer: :beer: :rotflmao: :rotflmao:

απο τα ιδια τα windows (σε XP υπαρχει σιγουρα) μπορεις να προσθεσεις το fax και μετα να αποστελνεις ως εκτυπωσεις αυτα που θελεις!

...για ληψεις δεν ξερω τι και αν κανει! :blush:


ΥΓ: ΚΑΝΕΙ και για ληψεις! :winka:


75805

lampros_fazer
24/01/2007, 18:12
Άντε να βρω που έχω το SP1 τώρα..:rolleyes:

banditgr
24/01/2007, 18:23
ontos to fax ton windows einai poli kalo...fisika kanei kai apostoles kai lipseis.

o_gavros
24/01/2007, 19:41
και δε μΕ λέτε ρε λεβέντες,όλα αυτά τα ωραία το φαξ των παραθύρων τα κάνει τζάμπα?
επίσης,χρειάζεται να συνδέσω και κάποιο φαξ απάνω στο πι σι ,για έτσι απ'ευθείας γίνεται η δουλειά?

Anritsu
24/01/2007, 20:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
απο τα ιδια τα windows (σε XP υπαρχει σιγουρα) μπορεις να προσθεσεις το fax και μετα να αποστελνεις ως εκτυπωσεις αυτα που θελεις!

...για ληψεις δεν ξερω τι και αν κανει! :blush:


ΥΓ: ΚΑΝΕΙ και για ληψεις! :winka:

Καλή φάση , ψάχνοντας ομώς στο ΝΕΤ παρατήρησα πως σε όλα τα προγράμματα δωρεάν η όχι κοινός παρανομαστής ήταν η dial up σύνδεση . Ρυθμίζοντας το φαξ τών Win Xp παρατήρησα πως δεν βλέπει το adsl modem αλλα μόνο το dial up netmode της ISDN , που και αυτό βεβαία δεν είναι συνδεδεμένο πια αλλά απλά ειναι εγκατεστημένο στο pc . Με αλλά λογία για φαξ θέλω μάλλον κλήση τονική η παλμική που με adsl δεν γίνεται .Αν δεν κάνω κάπου λάθος , τα λέω μάλλον σωστά . Αλλά και πάλι μην αγχώνεστε , το φαξ ζάλισα σε ένα γραφείο κατί κουρασμένους υπαλλήλους και το έστειλα .

Cheers


75815

X_NR750
24/01/2007, 20:59
Δεν χρειαζεται dialup συνδεση

το μονο που χρειαζεσαι απο υλικο ειναι ενα pstn modem το οποιο να συνδεσεις με την τηλεφωνικη σου γραμμη

για προγραμμα παλιοτερα ηξερα οτι κορυφη ηταν το Symantec Winfax Pro 10

αλλα και με το ενσωματομενο των windows θα κανεις δουλεια

fantacid
24/01/2007, 21:10
δοκιμασε το efax

η παλμικη κληση ειναι η παλια αναλογικη, μια μοναδα ανα κληση!! (καλες εποχες κ ας ειχαμε τα γρηγορα 33.600!!!!!!)

τονικη ειναι οι σημερινες ψηφιακες γραμμες....ΟΛΕΣ!

:wave2:

bartlal
25/01/2007, 09:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από X_NR750
Δεν χρειαζεται dialup συνδεση

το μονο που χρειαζεσαι απο υλικο ειναι ενα pstn modem το οποιο να συνδεσεις με την τηλεφωνικη σου γραμμη


μονο αυτα ειναι η απαντηση-λυση στους o_gayros και Anritsu.


:wave2:

costas81
25/01/2007, 10:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anritsu
Χρειάζομαι ένα πρόγραμμα , εννοείτε δωρεάν για αποστολή απο το εμαιλ μου η το πισι μου γενικότερα, εγγράφων σε ΦΑΞ . Ξέρουμε κάτι τέτοιο .Freeware το ξαναλέω μην μας την πέσουνε δικαίως οι μοδερατόρες .Αν έχετε κάτι με κρακ δώκετε λίνκ με πμ και κερνάω τις ανάλογες μπύρες

Ευχαριστώ σας

:beer: :beer: :rotflmao: :rotflmao:


ΥΓ . παΡΑΘΥΡΑ ΞΠ με πακετο επισκευής 2 και adsl modem .



exeis pm!!

:wave2: :wave2: