PDA

View Full Version : Τι τελικη εχετε δει στο κοντερ



Σελίδες : [1] 2

X_NR750
24/01/2007, 21:18
Με ρωτησε με πμ ενας φιλος απο εδω μεσα και φυσικα δεν μπορεσα να του απαντησω

οι δρομοι εδω στο νησι δεν προσφερονται για να δεις τελικες με ασφαλεια

μιλαω φυσικα για VFR 800 VTEC

πιστευω οτι ειναι περιπου στα 250

τι εχετε δει εσεις στο κοντερ παντα?

X_NR750
24/01/2007, 21:43
απο κουβεντα με κατοχο παλιοτερα πριν την αγορασω

μου ειχε πει 240 ευκολα και μετα απο λιγο 250

kalant
24/01/2007, 21:55
φιλος με vfr μου ειχε πει για 265...

:wave2:

X_NR750
24/01/2007, 22:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalant
φιλος με vfr μου ειχε πει για 265...

:wave2:

Ρε τον Μινχαουζεν

και το ZZR 1400 τι κανει, πεταει? :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

kalant
24/01/2007, 22:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από X_NR750
Ρε τον Μινχαουζεν

και το ZZR 1400 τι κανει, πεταει? :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

φιλε μου το χερι μου στη φωτια δεν το βαζω, αλλα αν δεν εχεις δει εσυ ποσα πιανει γιατι το αμφισβητεις...

μην ξεχναμε οτι παιζουν ρολο πολλα πραγματα στις τελικες ταχυτητες...

:wave2:

X_NR750
24/01/2007, 22:14
Μου φανηκαν πολλα ρε συ

αλλα ψαχνοντας στο νετ ειδα σε ενα τεστ 160mph=~260kmh

λες?

:wave2:

kalant
24/01/2007, 22:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από X_NR750
Μου φανηκαν πολλα ρε συ

αλλα ψαχνοντας στο νετ ειδα σε ενα τεστ 160mph=~260kmh

λες?

δεν ξερω ρε φιλε...

στην τελικη γιατι να μην τα πιανει(νορμαλ εννοειται παντα), 110 αλογα και φερινγκαρα εχει...

:beer:

βρες μια ευθεια τελοσπαντων και πιασε τα να μας πεις εσυ... :wave2:

X_NR750
24/01/2007, 22:26
Emmm δεν ηθελα να το πω


























αλλα να







































ειμαι και λιγο κουλαδι:wave2:

hornet
25/01/2007, 09:53
εγω εχω δει στο κοντερ γυρω στα 240 αλλα θελει χωρο για να ανεβει παραπανω

H.A.Balafoutre
25/01/2007, 10:31
Τελικά τα μόνα σοβαρά και γρήγορα χονδα της προκοπής σε αυτόν τον πλανήτη είναι των MotoGp του HRC.......

Όλα τα άλλα είναι για τα μπάζα....V-Tech σας πουλάνε και εσείς το τρώτε το πίτουρο......

Αυτό το ποστ, το γράφω δις, διότι τεροιάζει γάντι και στα 2.

X-SFIGA
25/01/2007, 12:10
πρεπει να ισχυει και το θεμα οτι οταν δεν εχει κανει χιλιομετρα ενας κινητηρας δεν αποδιδει τα μεγιστα,
στο δικο μου hornet 600, μετα τα 10000 λενε οτι αποδιδει τα μεγιστα,


εχει φιλος μου το vfr εποιασε 235 και απο εκει δεν ανεβαζε αλλο, 4000 χιλιομετρα περιπου, και το ανοιξε σωστοτατα ολες οι ταχυτητες στις 12000 μεσα στα κοκκινα αν θυμαμαι καλα στις 11.800 εχει κοκκινα

μπορει να ετυχε λογω του αερα και εμενα καμια φορα κολαει στα 210 αμα δεν ανοιξω ταχυτητες ομως, το ανωτερο μου ειναι προχθες στα 230 ποιανει ελαφρως παραπανω κανονικα αλλα τελειωνε η ευθεια κριμα

ruyjin
25/01/2007, 12:18
244 στην ευθεία της Κατερίνης αλλά χωρίς να ξεκινήσω με όλες τις ταχύτητες σπασμένες
απλά είχα 6η -αντε να κατέβασα σε 5η- και άνοιξα απλά το γκάζι

X-SFIGA
25/01/2007, 15:33
ποσες στροφες περιπου?

X_NR750
25/01/2007, 19:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από H.A.Balafoutre
Τελικά τα μόνα σοβαρά και γρήγορα χονδα της προκοπής σε αυτόν τον πλανήτη είναι των MotoGp του HRC.......

Όλα τα άλλα είναι για τα μπάζα....V-Tech σας πουλάνε και εσείς το τρώτε το πίτουρο......

Αυτό το ποστ, το γράφω δις, διότι τεροιάζει γάντι και στα 2.


Εχεις μια απεχθεια (οπως και πολλοι αλλοι) για τα Honda αυτο ειναι φανερο

χρειαζεται να σου πω που εισαι λαθος?

X-SFIGA
25/01/2007, 20:35
στις ποσες στροφες ηταν το στροφομετρο οταν ποιασατε την τελικι σας παιδες?

για μαμα μιλαμε παντα ε

αμα μπει ενα κ ν, φιλτρο τι διαφορα θα υπαρχει χωρις καμια αλλη αλλαγη?

H.A.Balafoutre
25/01/2007, 20:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από X_NR750
Εχεις μια απεχθεια (οπως και πολλοι αλλοι) για τα Honda αυτο ειναι φανερο

χρειαζεται να σου πω που εισαι λαθος?


Μπορεί να είμαι λίγο απότομος αλλά απέχθεια στα στερεότυπα έχω, παρά σε αυτά καθεαυτά τα χονδα.

Όσες φορές κι αν χρειάστηκε να ψάξω για το τι μηχανή θα έπερνα (νοερά με το νού'μ) ή ρεαλιστικά, πάντα υπήρχαν τουλάχιστον 2 μοντέλα από όλες τις άλλες εταιρείες για να διαλέξω. Οπότε ποτέ δεν ασχολήθηκα πραγματικά με τα χονδα.

Ίσως οι άλλοι, με σειρά προτερεότητας κυρίως Africaνοί, μετά Varaderάκιδες και τελευταίοι και καταϋδρωμένοι οι Transalpάδες ασχολούνταν με άλλες μηχανές απαξιωτικά.

Αλλά επί του πρακτέου, θα ήθελα πολύ να πετύχω ένα VFR800 στο δρόμο για να συζητήσουμε το φαινόμενο μοτοσικλέτα.....στις μεσαίες κυρίως RPM.....άλλωστε οι πραγματικές του δυνατότητες σε συνδιασμό με την τιμή του δεν θα έλεγα ότι το κολακεύουν κιόλας....σε σχέση με αυτό που θέλει να μας διδάξει η μαμά χονδα.

Κατά τα άλλα, οι ταξιδιάρηδες οι μοτοσικλετιστές, πιστεύω πως είναι υπεράνω μάρκας.:wave2:

X-SFIGA
25/01/2007, 20:54
εχει πολυ δυναμη το vfr χαμηλα, πριν προλαβω καν να ξεκινησω εχει φτασει παραααααα πολυ μακρια, ξερω οτι δεν συγκρινεται το vfr με το δικο μου αλλα ετσι το αναφερω, μεχρι να κανω 10 μετρα εχει κανει 70 ο αλλος

X_NR750
25/01/2007, 21:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από H.A.Balafoutre
Μπορεί να είμαι λίγο απότομος αλλά απέχθεια στα στερεότυπα έχω, παρά σε αυτά καθεαυτά τα χονδα.

Όσες φορές κι αν χρειάστηκε να ψάξω για το τι μηχανή θα έπερνα (νοερά με το νού'μ) ή ρεαλιστικά, πάντα υπήρχαν τουλάχιστον 2 μοντέλα από όλες τις άλλες εταιρείες για να διαλέξω. Οπότε ποτέ δεν ασχολήθηκα πραγματικά με τα χονδα.

Ίσως οι άλλοι, με σειρά προτερεότητας κυρίως Africaνοί, μετά Varaderάκιδες και τελευταίοι και καταϋδρωμένοι οι Transalpάδες ασχολούνταν με άλλες μηχανές απαξιωτικά.

Αλλά επί του πρακτέου, θα ήθελα πολύ να πετύχω ένα VFR800 στο δρόμο για να συζητήσουμε το φαινόμενο μοτοσικλέτα.....στις μεσαίες κυρίως RPM.....άλλωστε οι πραγματικές του δυνατότητες σε συνδιασμό με την τιμή του δεν θα έλεγα ότι το κολακεύουν κιόλας....σε σχέση με αυτό που θέλει να μας διδάξει η μαμά χονδα.

Κατά τα άλλα, οι ταξιδιάρηδες οι μοτοσικλετιστές, πιστεύω πως είναι υπεράνω μάρκας.:wave2:

Κοιτα με τα χρηματα που εκανε το VFR επαιρνα πχ FZ1N και εκλεινα ανετα πολλα στοματα

αντι αυτου επελεξα ενα μηχανακι με το οποιο ηξερα απο πριν οτι θα χλευαστω

σιγουρα δεν το εκανα για λογους φτηνου εντυπωσιασμου

αν θες συζηταμε γιατι και ποσο μαπα ειναι το VFR πχ και γενικοτερα τα Honda αλλα δεν ξερω κατα ποσο θα ακουγες πραγματικα

τεσπα ποτε δεν απαξιωσα αλλα μηχανακια ουτε τα κοιταξα υποτιμητικα

εγω ξεκαθαρα απεχθανομαι οσα προοριζονται για επιδειξη οποιουδηποτε ειδους :wave2:

zolotas
25/01/2007, 21:08
ΕΘΝΙΚΗ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ-ΚΟΖΑΝΗΣ......λιγο πριν τα τουνελ



".......βγηκα μια μεσημεριανη βολτα για να "ανοιξω" την νεα μου φορμα του doctor με την ΚΑΜΠΟΥΡΑ .......ειχα βγαλει καθρεπτες (κοβουν χλμ + οτι δεν κοιτιεμαι σε καθρεπτες) ,φυσικα χωρις πινακιδα (ειχα ξηλωσει ολη την ουρα).........και πηγαινα χαλαροπουλος με 6 και 230 χαζευοντας το τοπιο γυρω μου .........

.......ξαφνικα βλεπω σε μια δεξια μπατσους να κανουν σινιαλο (κρυμενοι ηταν οι pig)........χαμογελαω :smilea: και κατεβαζω μανι-μανι σε 3 ....180 χλμ στο κοντερ και ψιλοσουζα τους χαιρετω...........

........στο ισιαδι που ακολουθουσε μου ηρθε η ιδεα να δω ΠΟΣΑ ΘΑ ΔΩ ΣΤΟ ΚΟΝΤΕΡ ......πεταω μια 4 και 240 και καπακι 5 και 285 στο φτερο .....χωρις να με προβληματισει κατι.

.....παροτι με κυνηγησε ενας Ζητας ,μπηκα καρφι στα τουνελ ,ξυνοντας οτι υπαρχει με 260 χλμ και 4 ταχυτητα ......μετα απο λιγο πεταω 6 για να χαζεψω και την φυση,αφου τον ειχα αφησει για τσαι.....τον βλαχο

.....χαλαστηκα γιατι εξυσα το κρανος μονο :mad: ............"

X_NR750
25/01/2007, 21:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από zolotas
ΕΘΝΙΚΗ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ-ΚΟΖΑΝΗΣ......λιγο πριν τα τουνελ



".......βγηκα μια μεσημεριανη βολτα για να "ανοιξω" την νεα μου φορμα του doctor με την ΚΑΜΠΟΥΡΑ .......ειχα βγαλει καθρεπτες (κοβουν χλμ + οτι δεν κοιτιεμαι σε καθρεπτες) ,φυσικα χωρις πινακιδα (ειχα ξηλωσει ολη την ουρα).........και πηγαινα χαλαροπουλος με 6 και 230 χαζευοντας το τοπιο γυρω μου .........

.......ξαφνικα βλεπω σε μια δεξια μπατσους να κανουν σινιαλο (κρυμενοι ηταν οι pig)........χαμογελαω :smilea: και κατεβαζω μανι-μανι σε 3 ....180 χλμ στο κοντερ και ψιλοσουζα τους χαιρετω...........

........στο ισιαδι που ακολουθουσε μου ηρθε η ιδεα να δω ΠΟΣΑ ΘΑ ΔΩ ΣΤΟ ΚΟΝΤΕΡ ......πεταω μια 4 και 240 και καπακι 5 και 285 στο φτερο .....χωρις να με προβληματισει κατι.

.....παροτι με κυνηγησε ενας Ζητας ,μπηκα καρφι στα τουνελ ,ξυνοντας οτι υπαρχει με 260 χλμ και 4 ταχυτητα ......μετα απο λιγο πεταω 6 για να χαζεψω και την φυση,αφου τον ειχα αφησει για τσαι.....τον βλαχο

.....χαλαστηκα γιατι εξυσα το κρανος μονο :mad: ............"

Super Zolotas

αν σου ειναι ευκολο δεν μας λες και ποσο εχεις δει :wave2:

X-SFIGA
25/01/2007, 21:12
αυτο τωρα τι ειναι ?

σε ποιο μηχανακι η 4αρτη ποιανει 260?

εμεις μιλαμε σοβαρα και εσυ κοροιδευεις

X_NR750
25/01/2007, 21:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από X-SFIGA
αυτο τωρα τι ειναι ?

σε ποιο μηχανακι η 4αρτη ποιανει 260?

hayabusa εχεις ποια? αλλα ουτε εκεινο το κανει αυτο

Πλακα κανει

Βεφα εχει

X-SFIGA
25/01/2007, 21:14
αλεξιαδου? :smilea:

X_NR750
25/01/2007, 21:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από X-SFIGA
αλεξιαδου? :smilea:

standard

το εργαλειο μαγειρευει κιολας

πολυταλαντο με ολη την σημασια της λεξης :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

zolotas
25/01/2007, 23:50
ρε απιστοι .........το VFR ειναι το μηχανακι που θα σας βγαλει γκομενα ,θα σας ταξιδεψει οπου θελετε ,θα σας προστατεψει απο αερα ,θα συνχωρισει τις μαλακιες που θα κανετε .....και διαβαζω χαζα??????? :mad: σας συνχωρω τεκνα μου και ειρηνη ημιν αλλα θα σας παρω το σκαλπ στο δρομο.......:a39:

H.A.Balafoutre
26/01/2007, 01:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από X_NR750
Κοιτα με τα χρηματα που εκανε το VFR επαιρνα πχ FZ1N και εκλεινα ανετα πολλα στοματα

αντι αυτου επελεξα ενα μηχανακι με το οποιο ηξερα απο πριν οτι θα χλευαστω

σιγουρα δεν το εκανα για λογους φτηνου εντυπωσιασμου

αν θες συζηταμε γιατι και ποσο μαπα ειναι το VFR πχ και γενικοτερα τα Honda αλλα δεν ξερω κατα ποσο θα ακουγες πραγματικα

τεσπα ποτε δεν απαξιωσα αλλα μηχανακια ουτε τα κοιταξα υποτιμητικα

εγω ξεκαθαρα απεχθανομαι οσα προοριζονται για επιδειξη οποιουδηποτε ειδους :wave2:


Πιστεύω πως δεν έχω κάνει το λάθος να χαρακτηρίσω κάποιον από το τι μηχανή καβαλάει κι αν το έκανα είναι πέρα για πέρα λάθος. Κάτι τέτοια δεν είναι του χαρακτήρα μου. Σε φίλους και γνωστούς χρόνια, έ λέω και καμιά κουβέντα παραπάνω......anyway......:lol:

ΑΛΛΑ, όταν ακούω τόσα πολλά για τα περιβόητα χονδα και δεν βλέπω τίποτις στην καθημερινότητα πέραν των ολίγων ευλογημένων αγωνιστικών Κυριακών στην ΤιΒι, έ λέω κάποιο λάκο έχει η φάβα.

Σε πολλά που λές θα συμφωνήσω μαζί σου, αλλά σίγουρα δεν θα συμφωνήσω στο ότι εξισώνω κι εσένα με αυτούς που λένε διάφορα απαξιωτικά ή να σε κατηγορήσω για φιγούρα ντι μέρντα......αλλά για να καταλάβεις ότι ακούω και δεν πληκτρολογώ μόνον....την έχω ακούσει κι εγώ τελευταία από το γεγονός πως η Yamaha δεν έχει πάρει ακόμη WSBK πρωτάθλημα. Το οποίο το θεωρώ πολύ ποιο ουσιαστικό για εμάς τους καταναλωτές της εκάστοτε μάρκας.

Πιστεύω είμαι σαφής αγαπητέ εν Μυτιλίνη αδερφέ.....:wave2:

project.breeze
26/01/2007, 02:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από zolotas
ΕΘΝΙΚΗ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ-ΚΟΖΑΝΗΣ......λιγο πριν τα τουνελ



".......βγηκα μια μεσημεριανη βολτα για να "ανοιξω" την νεα μου φορμα του doctor με την ΚΑΜΠΟΥΡΑ .......ειχα βγαλει καθρεπτες (κοβουν χλμ + οτι δεν κοιτιεμαι σε καθρεπτες) ,φυσικα χωρις πινακιδα (ειχα ξηλωσει ολη την ουρα).........και πηγαινα χαλαροπουλος με 6 και 230 χαζευοντας το τοπιο γυρω μου .........

.......ξαφνικα βλεπω σε μια δεξια μπατσους να κανουν σινιαλο (κρυμενοι ηταν οι pig)........χαμογελαω :smilea: και κατεβαζω μανι-μανι σε 3 ....180 χλμ στο κοντερ και ψιλοσουζα τους χαιρετω...........

........στο ισιαδι που ακολουθουσε μου ηρθε η ιδεα να δω ΠΟΣΑ ΘΑ ΔΩ ΣΤΟ ΚΟΝΤΕΡ ......πεταω μια 4 και 240 και καπακι 5 και 285 στο φτερο .....χωρις να με προβληματισει κατι.

.....παροτι με κυνηγησε ενας Ζητας ,μπηκα καρφι στα τουνελ ,ξυνοντας οτι υπαρχει με 260 χλμ και 4 ταχυτητα ......μετα απο λιγο πεταω 6 για να χαζεψω και την φυση,αφου τον ειχα αφησει για τσαι.....τον βλαχο

.....χαλαστηκα γιατι εξυσα το κρανος μονο :mad: ............"


Σαν να βλέπω το Κ6 μπροστά μου.Πολύ γλαφυρή η περιγραφή σου...:beer:

project.breeze
26/01/2007, 03:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από X-SFIGA
αυτο τωρα τι ειναι ?

σε ποιο μηχανακι η 4αρτη ποιανει 260?

εμεις μιλαμε σοβαρα και εσυ κοροιδευεις


Θες να σου γράψω τα μηχανάκια που πιάνουν με 4η 260 με τυχαία σειρά ή με αλφαβητική;
Θα σου γράψω 4 μηχανάκια για τα οποία είμαι σίγουρος ότι πιάνουν αυτά τα χιλιόμετρα με 4η και αν θέλει κάποιος άλλος φίλος συμπληρώνει...


1. Suzuki GSXR 1000
2. Suzuki GSXR 1300 Hayabusa
3. Kawasaki ZX 10R
4. Kawasaki ZZR 1400


Για τα άλλα δύο 1000αρια των γιαπωνέζικων εταιριών δεν γράφω γιατί από ότι θυμάμαι έχουνε σχετικά πιο κοντές σχέσεις οπότε δεν πρέπει να τα πιάνουν αυτά τα χιλιόμετρα...

X-SFIGA
26/01/2007, 07:12
δηλαδη τα 1000αρια ποιανουν 260 με τεταρτι?δηλαδη η εκτη ποσα ποιανει?

τεσπα δεν εχω και πολλες γνωσεις σε αυτο το θεμα αλλα μου φανηκαν πολλα

ruyjin
26/01/2007, 09:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από zolotas
ΕΘΝΙΚΗ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ-ΚΟΖΑΝΗΣ......λιγο πριν τα τουνελ

".......βγηκα μια μεσημεριανη βολτα για να "ανοιξω" την νεα μου φορμα του doctor με την ΚΑΜΠΟΥΡΑ .......ειχα βγαλει καθρεπτες (κοβουν χλμ + οτι δεν κοιτιεμαι σε καθρεπτες) ,φυσικα χωρις πινακιδα (ειχα ξηλωσει ολη την ουρα).........και πηγαινα χαλαροπουλος με 6 και 230 χαζευοντας το τοπιο γυρω μου .........

.......ξαφνικα βλεπω σε μια δεξια μπατσους να κανουν σινιαλο (κρυμενοι ηταν οι pig)........χαμογελαω :smilea: και κατεβαζω μανι-μανι σε 3 ....180 χλμ στο κοντερ και ψιλοσουζα τους χαιρετω...........

........στο ισιαδι που ακολουθουσε μου ηρθε η ιδεα να δω ΠΟΣΑ ΘΑ ΔΩ ΣΤΟ ΚΟΝΤΕΡ ......πεταω μια 4 και 240 και καπακι 5 και 285 στο φτερο .....χωρις να με προβληματισει κατι.

.....παροτι με κυνηγησε ενας Ζητας ,μπηκα καρφι στα τουνελ ,ξυνοντας οτι υπαρχει με 260 χλμ και 4 ταχυτητα ......μετα απο λιγο πεταω 6 για να χαζεψω και την φυση,αφου τον ειχα αφησει για τσαι.....τον βλαχο

.....χαλαστηκα γιατι εξυσα το κρανος μονο :mad: ............"


:lol: :lol: :lol: :lol:

:a19:

project.breeze
26/01/2007, 11:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από X-SFIGA
δηλαδη τα 1000αρια ποιανουν 260 με τεταρτι?δηλαδη η εκτη ποσα ποιανει?

τεσπα δεν εχω και πολλες γνωσεις σε αυτο το θεμα αλλα μου φανηκαν πολλα



Για το GSXR που ξέρω από πρώτο χέρι μιας και το έχω οδηγήσει πολλές φορές,η 5η όπως και η 6η φτάνουν τα 299 στο κοντέρ,απλά η 5η στα 299 είναι στον κόφτη ενώ η 6η έχει ακόμα περιθώρια να ανεβάσει...

H.A.Balafoutre
26/01/2007, 20:48
Αυτή η μανία της τελικής ξενέρωσε κάτι παλικάρια πολύ παλιά στο χώρο που από τότε που θυμάμαι τους έβλεπα να τελειώνουν ότι και να καβαλούσαν και καβάλησαν πολλά μοτόρια από το 1988 μέχρι το 1998 περίπου.

Πρίν περίπου 5-6 μήνες που τους παρατήρησα να το έχουν ρίξει όλοι μαζί όμως στα mountain bikes των 2000+ευρώ τους ρώτησα πως κι έτσι.....και μου απάντησαν "Έ αφού όλα πλέον 299χ.α.ω. γράφουν, τι να κάνεις βαρεθήκαμε." Προσοχή όμως, μην τους μπερδέψετε με ευθειάκιδες, διότι κάτι 1,29-1,30 πρόλαβαν και τα έγραψαν στα Σέρρας.....

Τέλος πάντων η τελική στην τελική δεν με πολυανησυχούσε ότι μηχανή και να έπερνα. Μήπως τελικά είμαι χωματερός κατά βάθος......:confused:

X-SFIGA
28/01/2007, 10:59
στις ποσες στροφες ηταν το στροφομετρο οταν ποιασατε την τελικι σας τελικα??? σε vfr παντα

για μαμα μιλαμε παντα ε

X-SFIGA
29/01/2007, 21:33
anyone??????????

ειναι σημαντικο

SOL-VFR-VTEC
30/01/2007, 22:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από H.A.Balafoutre


Τέλος πάντων η τελική στην τελική δεν με πολυανησυχούσε ότι μηχανή και να έπερνα. Μήπως τελικά είμαι χωματερός κατά βάθος......:confused:

FILE..BALAFOUTRE..KALHSPERES.....TO DIKEOMA SOU NA MHN PAS TA HONDA...TO VLEPOUME...
ALLA AN PETIXHS KANA KANA VFR STO DROMO...NA KSEREIS OTI DEN EINAI OLOI OPOS TOUS FADASESAI...KAI TOUS VLEPEIS....


KAI PISTEVO OTI EROTHSH POU EKANE O FILOS NR-750 EINAI GIA THN TELIKH TOU VFR....

KALO THA HTAN NA LEME OLOI THN GNOMH MAS...KAI OXI NA XLEVAZOUME...

ME FILHKOUS XAIRETISMOUS=ENAS KATOXOS VFR-VTEC...



OSON AFORA GIA THN TELIKH....OSA KAI NA PIANH DEN ME XALAEI....
TA KEFIA MOU TA KANH... KAI ME TO PARAPANO....
KAI TAKSIDIA PADOU..
KAI XONETAI TAPA STA STROFILIKIA..(OI MASPIEDES TO KSEROYN)

KAI KATI TELEFTAIO......IDH PERASAN 5 XRONIA OPOU EXEI VGEI......GIA NA DOUME SE ALLA 10 XRONIA...PIO MIXANAKH...THA THYMOUDE POU VGIKE TO 2002...????

H.A.Balafoutre
31/01/2007, 03:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από SOL-VFR-VTEC
FILE..BALAFOUTRE..KALHSPERES.....TO DIKEOMA SOU NA MHN PAS TA HONDA...TO VLEPOUME...
ALLA AN PETIXHS KANA KANA VFR STO DROMO...NA KSEREIS OTI DEN EINAI OLOI OPOS TOUS FADASESAI...KAI TOUS VLEPEIS....


KAI PISTEVO OTI EROTHSH POU EKANE O FILOS NR-750 EINAI GIA THN TELIKH TOU VFR....

KALO THA HTAN NA LEME OLOI THN GNOMH MAS...KAI OXI NA XLEVAZOUME...

ME FILHKOUS XAIRETISMOUS=ENAS KATOXOS VFR-VTEC...



OSON AFORA GIA THN TELIKH....OSA KAI NA PIANH DEN ME XALAEI....
TA KEFIA MOU TA KANH... KAI ME TO PARAPANO....
KAI TAKSIDIA PADOU..
KAI XONETAI TAPA STA STROFILIKIA..(OI MASPIEDES TO KSEROYN)

KAI KATI TELEFTAIO......IDH PERASAN 5 XRONIA OPOU EXEI VGEI......GIA NA DOUME SE ALLA 10 XRONIA...PIO MIXANAKH...THA THYMOUDE POU VGIKE TO 2002...????

Ok man, κατάλαβα το σκεπτικό σου.

Καλά χιλιόμετρα να έχουμε όλοι μας.:wave2:

sotokan
31/01/2007, 14:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από H.A.Balafoutre
Όσες φορές κι αν χρειάστηκε να ψάξω για το τι μηχανή θα έπερνα (νοερά με το νού'μ) ή ρεαλιστικά, πάντα υπήρχαν τουλάχιστον 2 μοντέλα από όλες τις άλλες εταιρείες για να διαλέξω. [B]Οπότε ποτέ δεν ασχολήθηκα πραγματικά με τα χονδα. [B]


Οπότε γιατι ασχολείσαι τώρα :confused: :confused: :confused:




Αρχικά δημιουργήθηκε από H.A.Balafoutre
Αλλά επί του πρακτέου, θα ήθελα πολύ να πετύχω ένα VFR800 στο δρόμο για να συζητήσουμε το φαινόμενο μοτοσικλέτα.....στις μεσαίες κυρίως RPM.....άλλωστε οι πραγματικές του δυνατότητες σε συνδιασμό με την τιμή του δεν θα έλεγα ότι το κολακεύουν κιόλας....σε σχέση με αυτό που θέλει να μας διδάξει η μαμά χόνδα



Μπορεί και να κανονιστεί κιόλας φίλε H.A.Balafoutre να πετύχεις ένα ή και παραπάνω VFR αν το θέλεις πραγματικά,να δεις και τις μεσαίες και τις χαμηλές και τις ψηλές,και πως στρίβει και πως φρενάρει βέβαια.
Όσον αφορά την τιμή ,κανείς δεν είπε ότι είναι φθηνό,ούτε και το πήρε κανείς για τα τρελλά του άλογα ή την τελική του,θα πέρναμε κανά xx (μιας και είμαστε hondakides) αν κυνηγάγαμε 300άρες και θα κάναμε και τον τουρισμό μας άνετα......Αλλά όπως και να το κάνουμε το πήραμε για την μοναδικότητα του και για το ότι είναι κούκλι το μηχάνημα, όπως και για 1002 διαφορετικούς λόγους για τους οποίους πέρνει κάποιος ένα συγκεκριμένο μηχανάκι
Βέβαια ο έλληνας τα μετράει όλα με άλογα και τελικές.......
Φιλικά πάντα και χωρίς καμία διάθεση διαμάχης να σαι καλά και πάντα όρθιος :wave2: :wave2: :wave2:


Και για να απαντήσω στην ερώτηση για την τελική ,αν και δεν έχει βέβαια και πολύ σημασία,μέχρι πριν ένα μήνα είχα δει 246 στο κοντέρ αλλά πολύ λίγες φορές το άνοιξα καθότι συνήθως δικάβαλος.Στην τελευταία βόλτα προς Χαλκίδα μονός ,είδα 251 (χωρίς φίδια) μπροστά απ τον Σείριο ανοίγοντας από δευτέρες (με τον μπρίζα τον SOL-VFR-VTEC) και σπάσιμο όλες οι ταχ(το μηχανάκι έχει τώρα 35000 χλμ):look:

H.A.Balafoutre
31/01/2007, 15:44
Ελάτε βρε παιδιά. Εξήγησα το γιατί, δεν γουστάρω τα στερεότυπα. Μην χαλάσω και το thread, κακώς χώθηκα από την αρχή. Τέσπα. Καταλαβαινόμαστε, μην ανησυχείτε.

SOL-VFR-VTEC
31/01/2007, 15:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από H.A.Balafoutre
Ok man, κατάλαβα το σκεπτικό σου.

Καλά χιλιόμετρα να έχουμε όλοι μας.:wave2:

KALA KAI POLLA POLLA..XLM..NA EXEI OLOS O KOSMOS....:wave2:

KAI AFOU STHN YPOGRAFH SOU GRAFEIS GIA TOUS IAPONES...(KAI OXI MARKA)
VALE KAI TA V MESA....


EXOUNE MYALO OI ATIMOI.....GIA AYTO TOUS AGAPAME.....




STHN YGEIA:beer: :beer: ...THS AXARISTHS.........(ASXETO)

ruyjin
31/01/2007, 17:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από H.A.Balafoutre
Ελάτε βρε παιδιά. Εξήγησα το γιατί, δεν γουστάρω τα στερεότυπα.

γι αυτο κι εμεις έχουμε VFR

:D :D

:beer: :beer: :beer:


:wave2: :wave2: σε όλους !!!

sotokan
31/01/2007, 17:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από SOL-VFR-VTEC


STHN YGEIA:beer: :beer: ...THS AXARISTHS.........(ASXETO)



Τι πίνεις ρε μάστορα εσύ και τραγουδάς ???
Κατάλαβα ,πάλι πακέτο από γυναίκα θα φαγες και τα πίνεις στην υγειά της...:hypnotize

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

gcrook
31/01/2007, 19:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από ruyjin
γι αυτο κι εμεις έχουμε VFR

:D :D

:beer: :beer: :beer:


:wave2: :wave2: σε όλους !!!

Ναι αλλα αμα τα βρειτε σκουρα κρατατε και την πισινη οτι στην τελικη καβαλατε μηχανακι HONDA.
Διαφορετικοι μεν εσεις αλλα ολοι οι υπολοιποι "διαφορετικοι"(οχι διαφορετικοι σαν τον ολντμαν) , ειναι παιδια ενος κατωτερου Θεου.... :rotflmao:
Τα λεω λαθος;:smilea:

(μιλαω προστυχα σημερα):blush:

sotokan
31/01/2007, 20:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Ναι αλλα αμα τα βρειτε σκουρα κρατατε και την πισινη οτι στην τελικη καβαλατε μηχανακι HONDA.
Διαφορετικοι μεν εσεις αλλα ολοι οι υπολοιποι "διαφορετικοι"(οχι διαφορετικοι σαν τον ολντμαν) , ειναι παιδια ενος κατωτερου Θεου.... :rotflmao:
Τα λεω λαθος;:smilea:

(μιλαω προστυχα σημερα):blush:


Ούτε που κατάλαβα τι θέλει να πει ο ποιητής :confused: :confused: :confused:
Τι εννοείς σκούρα ???
Τι εννοείς διαφορετικοί ???
Τι εννοείς ''διαφορετικοί'' ???
Τι διαφορετικό έχει ο OLDMAN ???
Ποιός κατηγόρησε κάποιον ???Ίσα ίσα που κατηγορηθήκαμε και για λαλάκες επειδή δώσαμε ένα σκασμό λεφτά για μια λαλακία μηχανάκι

X_NR750
31/01/2007, 20:59
Εγω αυτο που ξερω ειναι οτι οσοι πηραν την βεφα μου βολτα οταν γυρισαν πισω μονο θετικα σχολια εκαναν

υπαρχει ατομο απο εδω μεσα που την βολταρε και δηλωσε οτι τετοιο δουλεμα σε μηχανη πρωτη φορα εβλεπε και ειχε οδηγησει πολλα

τεσπα

αν δεν εισαι κολλημενος ολα τα μηχανακια καλα ειναι αρκει να κανουν οσα ζητας

οπως ομως εχει ειπωθει καπου αλλου υπαρχουν διαφοροι τυποι εδω μεσα που μολις δουνε Honda τους γυρνανε τα αντερα και σου επιτιθενται με διαφορες προφασεις
εχω αποφασισει οτι με ανθρωπους που το κριτηριο τους ειναι η μηχανη που καβαλας και οχι τι εισαι,πως φερεσαι και τι κανεις με την μηχανη σου δεν θα ασχολουμαι

οσο για το vfr και τα honda γενικοτερα οσοι κρινουν ας κανουν πρωτα τον κοπο να οδηγησουν καποιο και μετα ας εκφερουν γνωμη

gcrook
31/01/2007, 21:22
Mην αγχωνεστε εδω εγω δεν καταλαβαινω τι γραφω θα καταλαβαιναν οι αλλοι;
Για τα VFR εχω εκφραστει πολυ πιο θετικα απο οτι τους αναλογει.
Για αυτους ομως που τα καβαλανε και δεν ξερουν ακριβως το γιατι (και οχι μονο τα VFR) ,δεν μπορω να εκφραστω εξ'ισου θετικα.
Τεσπα την καλησπερα μου.:rotflmao:

OldMan
31/01/2007, 21:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
οχι διαφορετικοι σαν τον ολντμαν
Πάλι το ξανάρχισες ρε...??? :D


Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
(μιλαω προστυχα σημερα):blush:
:a07:

sotokan
31/01/2007, 22:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Mην αγχωνεστε εδω εγω δεν καταλαβαινω τι γραφω θα καταλαβαιναν οι αλλοι;
Για τα VFR εχω εκφραστει πολυ πιο θετικα απο οτι τους αναλογει.
Για αυτους ομως που τα καβαλανε και δεν ξερουν ακριβως το γιατι (και οχι μονο τα VFR) ,δεν μπορω να εκφραστω εξ'ισου θετικα.
Τεσπα την καλησπερα μου.:rotflmao:

Kανένα άγχος..........
Νομίζω ότι ο καθένας μας οδηγάει κάτι για συγκεκριμένους λόγους δικούς του,αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί θα πρέπει να τους κρίνουμε θετικά ή αρνητικά (εκτός αν βέβαια γίνονται επικίνδυνοί) ???
Την καλησπέρα και από μένα :smokin: :beer:

hornet
01/02/2007, 10:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Mην αγχωνεστε εδω εγω δεν καταλαβαινω τι γραφω θα καταλαβαιναν οι αλλοι;
Για τα VFR εχω εκφραστει πολυ πιο θετικα απο οτι τους αναλογει.
Για αυτους ομως που τα καβαλανε και δεν ξερουν ακριβως το γιατι (και οχι μονο τα VFR) ,δεν μπορω να εκφραστω εξ'ισου θετικα.
Τεσπα την καλησπερα μου.:rotflmao:


ναι ρε συ γιωργακη μου αλλα το να δωσεις ενα σκασμο λεφτα για 800 σημαινει οτι κατι συγκεκριμενο ψαχνεις αλλα το συγκεκριμενο σχολιο σου εδω μεσα ειναι ακυρο τελειως...διοτι κανεις μας εδω μεσα δεν εχει παρει vfr για εντυπωσιασμο-κοντρες-πουλμουρ!!

Τα χουμε ξαναπει να μην τα ξαναλεμε

ruyjin
01/02/2007, 10:52
όπως είπε και ο sotocan πιο πανω αν θελαμε να ειμαστε πουλ-μουρ Honda-κιδες και να ειμαστε κολημενοι με αλογα και τελικες θα περναμε ενα XX και θα ειμασταν ''ωραίοι''

γιατι καποιος ΔΕΝ περνει τη ναυαρχιδα μιας εταιριας (ΧΧ) και προτημα στα ιδια λεφτα μια αλλη προταση της ΙΔΙΑΣ εταιριας (VFR) ???

γιατι ξερει τι θελει, και τι πραγματικα τον καλυπτει.
ενταξει 100% δε σε ικανοποιει καμια μηχανη αλλα το θεμα ειναι να σε καλυπτει οσο γινεται περισσοτερο
και αυτο τουλαχιστον απο τα παιδια που ειναι εδω μεσα και ειναι κατοχοι VFR φαινεται οτι ισχυει
- δεν αναζηταμε απολυτες επιδοσεις
- μας καλυπτουν τα 100 αλογα στον τροχο
- το φορτωνουμε σα γαιδουρι και φευγουμε
- το οδηγουμε και καθε μερα στην Αθηνα (εγω τουλαχιστον ναι)
- γουσταρουμε να το κοιταμε (βασικο)
- μας κοιτανε και γουσταρουμε επισης ;)

Τελικα μηπως ολοι εισεις οι υπολοιποι που εχετε μπλεξει με αλογα, τελικες, τα μαρκετιστικα κολπα των εταιριων για αλλαγη μηχανης καθε 2 χρονια και ενω θελετε ΔΕΝ εχετε βρει ακομα αυτο το μηχανακι που θα σας καλυπτει μας ζηλευετε??? :lol: :lol: :lol:

Ειλικρινα δεν εχω ακουσει απο κατοχο VFR να τη λεει σε οδηγο αλλης μηχανης
Και ξερετε γιατι συμβαινει αυτο?
Γιατι οταν εισαι ηρεμος με την επιλογη σου δε νιωθεις την αναγκη να την ''πεις'' στον αλλο, εστω και για πλακα
Αλλα αν παντα κατι θα αναζητας κατι αλλο απο αυτο που εχεις, θα προσπαθεις να βρεις 1002 λογους να βγαλεις ενα μηχανακι σα το VFR και τους οδηγους του αρνητικο.
Ενταξει ολοι εχουμε κοιταξει και καποιο αλλο μηχανακι, φυσιολογικο ειναι, για να προλαβω οσους θα ρωτησουν αν ειμαστε 100% πιστοι.
Και οι παντρεμενοι εχουν ψυχή ;)

Μπορει σε καποια απο αυτα που ειπα να ειμαι υπερβολικος ή να ακουστικα απόλυτος, διορθώστε με, δε διεκδικω βραβειο ορθης σκεψης :)
γι αυτο αλλωστε ειμαστε εδω για να ανταλλασουμε αποψεις

ελπιζω ολοι καποια στιγμη να αποκτησουν το μηχανακι εκεινο που θα τους καλυπτει σε ολα οσα αναζητουν απο ενα μηχανακι

παντα ορθιοι!

:wave2:

sotokan
01/02/2007, 11:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από ruyjin
όπως είπε και ο sotocan πιο πανω αν θελαμε να ειμαστε πουλ-μουρ Honda-κιδες και να ειμαστε κολημενοι με αλογα και τελικες θα περναμε ενα XX και θα ειμασταν ''ωραίοι''

γιατι καποιος ΔΕΝ περνει τη ναυαρχιδα μιας εταιριας (ΧΧ) και προτημα στα ιδια λεφτα μια αλλη προταση της ΙΔΙΑΣ εταιριας (VFR) ???

γιατι ξερει τι θελει, και τι πραγματικα τον καλυπτει.
ενταξει 100% δε σε ικανοποιει καμια μηχανη αλλα το θεμα ειναι να σε καλυπτει οσο γινεται περισσοτερο
και αυτο τουλαχιστον απο τα παιδια που ειναι εδω μεσα και ειναι κατοχοι VFR φαινεται οτι ισχυει
- δεν αναζηταμε απολυτες επιδοσεις
- μας καλυπτουν τα 100 αλογα στον τροχο
- το φορτωνουμε σα γαιδουρι και φευγουμε
- το οδηγουμε και καθε μερα στην Αθηνα (εγω τουλαχιστον ναι)
- γουσταρουμε να το κοιταμε (βασικο)
- μας κοιτανε και γουσταρουμε επισης ;)

Τελικα μηπως ολοι εισεις οι υπολοιποι που εχετε μπλεξει με αλογα, τελικες, τα μαρκετιστικα κολπα των εταιριων για αλλαγη μηχανης καθε 2 χρονια και ενω θελετε ΔΕΝ εχετε βρει ακομα αυτο το μηχανακι που θα σας καλυπτει μας ζηλευετε??? :lol: :lol: :lol:

Ειλικρινα δεν εχω ακουσει απο κατοχο VFR να τη λεει σε οδηγο αλλης μηχανης
Και ξερετε γιατι συμβαινει αυτο?
Γιατι οταν εισαι ηρεμος με την επιλογη σου δε νιωθεις την αναγκη να την ''πεις'' στον αλλο, εστω και για πλακα
Αλλα αν παντα κατι θα αναζητας κατι αλλο απο αυτο που εχεις, θα προσπαθεις να βρεις 1002 λογους να βγαλεις ενα μηχανακι σα το VFR και τους οδηγους του αρνητικο.
Ενταξει ολοι εχουμε κοιταξει και καποιο αλλο μηχανακι, φυσιολογικο ειναι, για να προλαβω οσους θα ρωτησουν αν ειμαστε 100% πιστοι.
Και οι παντρεμενοι εχουν ψυχή ;)

Μπορει σε καποια απο αυτα που ειπα να ειμαι υπερβολικος ή να ακουστικα απόλυτος, διορθώστε με, δε διεκδικω βραβειο ορθης σκεψης :)
γι αυτο αλλωστε ειμαστε εδω για να ανταλλασουμε αποψεις

ελπιζω ολοι καποια στιγμη να αποκτησουν το μηχανακι εκεινο που θα τους καλυπτει σε ολα οσα αναζητουν απο ενα μηχανακι

παντα ορθιοι!

:wave2:



Γειά σου ρε Νάσο ....έγραψες ακριβώς τις σκέψεις μου ........:beer: :beer: :beer: :smokin:

ruyjin
01/02/2007, 14:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από sotokan
Γειά σου ρε Νάσο ....έγραψες ακριβώς τις σκέψεις μου ........:beer: :beer: :beer: :smokin:

:smokin:

:wave2: Σωτήρη

hornet
01/02/2007, 17:21
Fucking A baba!!!

SOL-VFR-VTEC
01/02/2007, 18:59
[QUOTE][i].
Για αυτους ομως που τα καβαλανε και δεν ξερουν ακριβως το γιατι (και οχι μονο τα VFR) .:rotflmao: [/B][/QUOTE

EMENA PADOS MOU KANEI TA KEFIA..KAI METO PARAPANO.....

TORA...GIA TOUS ALLOUS POSOS ME ENDIAFEREI....

KAI OYTE THN EXO DEI GENIKOS G@%$O.....ME THN VEFA...

ALLA RE MAGES H KAIMENH...DEN LEEI OXI POUTHENA..

OPOU KAI NA EXO PAEI.....

KAI EXOUME AKOMA XLM....ME TO KOUTALI...


76582

SOL-VFR-VTEC
01/02/2007, 19:06
GIA POLY.....FORTO..MILAME

:beer: :smokin: :eek: :D :cool: :p :sun: :ninja:


76586

Nostra
01/02/2007, 19:08
εγώ πάντως στο κοντέρ βλέπω μια βελόνα και κάτι νούμερα...


:confused: :confused: :confused: να το πάω συνεργείο?

kyriakosVFR
13/02/2007, 13:27
Στο δικο μου εχω δει 255χλμ τελικη

Μονός και σε ισιαδι

Διπλός (γυναικα) και με top case δεν πιγε πανο απο 215 χλμ.:rotflmao:


77678

jennik
01/03/2007, 04:23
Paidia good timing me to post giati mehri prin merikes
meres eiha dei mehri 254, alla stin teleutaia mou volta me ena Fazer1000 se euthia kai ligo katiforiki eida 261.
kai prin pei kaneis otidipote, den leo oti ta evgale eukola alla milame gia teliki ohi gia repriz...
Episis an kapios apo tous... stenokefalous to amfisviti, sta 254 eiha kai camera pano opote mporo na tou steilo to videaki pou fainetai to konter...
:rotflmao:

jiannisan
01/03/2007, 20:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από H.A.Balafoutre
Μπορεί να είμαι λίγο απότομος αλλά απέχθεια στα στερεότυπα έχω, παρά σε αυτά καθεαυτά τα χονδα.

Όσες φορές κι αν χρειάστηκε να ψάξω για το τι μηχανή θα έπερνα (νοερά με το νού'μ) ή ρεαλιστικά, πάντα υπήρχαν τουλάχιστον 2 μοντέλα από όλες τις άλλες εταιρείες για να διαλέξω. Οπότε ποτέ δεν ασχολήθηκα πραγματικά με τα χονδα.

Ίσως οι άλλοι, με σειρά προτερεότητας κυρίως Africaνοί, μετά Varaderάκιδες και τελευταίοι και καταϋδρωμένοι οι Transalpάδες ασχολούνταν με άλλες μηχανές απαξιωτικά.

Αλλά επί του πρακτέου, θα ήθελα πολύ να πετύχω ένα VFR800 στο δρόμο για να συζητήσουμε το φαινόμενο μοτοσικλέτα.....στις μεσαίες κυρίως RPM.....άλλωστε οι πραγματικές του δυνατότητες σε συνδιασμό με την τιμή του δεν θα έλεγα ότι το κολακεύουν κιόλας....σε σχέση με αυτό που θέλει να μας διδάξει η μαμά χονδα.

Κατά τα άλλα, οι ταξιδιάρηδες οι μοτοσικλετιστές, πιστεύω πως είναι υπεράνω μάρκας.:wave2:

\






καταρχας φιλε μου αν ειχαν ολοι τα ιδια γουστα θα ειχαν την ιδια γυναικα..
φανταζεσε την ζωη σου εσενα και 5.000.000 να εχετε την ιδια γυναικα?
ΧΑΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ
κατα δευτερον να μην λες τετοια λογια για τα χοντακια γιατι κλεινουν πολλα στοματα και κερνανε πολλα τσαγακια φιλε ....
εγω εχω το vtr f και εχω τα ιδια αλογα σχεδον με το vfr
και εχω κερασει τσαγακι σε πολλα fazer 1000 ποσο μαλον το δικο σου
αλλα τοσα ξερεις για τους βε κινητηρες τοσα λες
μεχρι να νευριασει το δικο σου ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ εχω φυγει λαμια φιλε

γιαυτο λοιπον να σευεσαι το καθε τι του αλλου επειδει το βλεπει σαν θεο του
δεν μπορεις εσυ με το δικο σου πιστευω να του το χαλας
ετσι του αρεσει ετσι πρατει
λοιπον αυτα


ΥΓ δεν εχω κατι μαζι σου αλλα αυτα που λες σε κακοχαρακτιριζουν σαν τον χιτλερ
λοιπον μην εχεις τετοιο κομπλεξ..
το καθε μηχανακι εχει τον δικο του αναβατη και φιλαθλο


:nono: :nono: :nono:

jiannisan
01/03/2007, 21:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από ruyjin
όπως είπε και ο sotocan πιο πανω αν θελαμε να ειμαστε πουλ-μουρ Honda-κιδες και να ειμαστε κολημενοι με αλογα και τελικες θα περναμε ενα XX και θα ειμασταν ''ωραίοι''

γιατι καποιος ΔΕΝ περνει τη ναυαρχιδα μιας εταιριας (ΧΧ) και προτημα στα ιδια λεφτα μια αλλη προταση της ΙΔΙΑΣ εταιριας (VFR) ???

γιατι ξερει τι θελει, και τι πραγματικα τον καλυπτει.
ενταξει 100% δε σε ικανοποιει καμια μηχανη αλλα το θεμα ειναι να σε καλυπτει οσο γινεται περισσοτερο
και αυτο τουλαχιστον απο τα παιδια που ειναι εδω μεσα και ειναι κατοχοι VFR φαινεται οτι ισχυει
- δεν αναζηταμε απολυτες επιδοσεις
- μας καλυπτουν τα 100 αλογα στον τροχο
- το φορτωνουμε σα γαιδουρι και φευγουμε
- το οδηγουμε και καθε μερα στην Αθηνα (εγω τουλαχιστον ναι)
- γουσταρουμε να το κοιταμε (βασικο)
- μας κοιτανε και γουσταρουμε επισης ;)

Τελικα μηπως ολοι εισεις οι υπολοιποι που εχετε μπλεξει με αλογα, τελικες, τα μαρκετιστικα κολπα των εταιριων για αλλαγη μηχανης καθε 2 χρονια και ενω θελετε ΔΕΝ εχετε βρει ακομα αυτο το μηχανακι που θα σας καλυπτει μας ζηλευετε??? :lol: :lol: :lol:

Ειλικρινα δεν εχω ακουσει απο κατοχο VFR να τη λεει σε οδηγο αλλης μηχανης
Και ξερετε γιατι συμβαινει αυτο?
Γιατι οταν εισαι ηρεμος με την επιλογη σου δε νιωθεις την αναγκη να την ''πεις'' στον αλλο, εστω και για πλακα
Αλλα αν παντα κατι θα αναζητας κατι αλλο απο αυτο που εχεις, θα προσπαθεις να βρεις 1002 λογους να βγαλεις ενα μηχανακι σα το VFR και τους οδηγους του αρνητικο.
Ενταξει ολοι εχουμε κοιταξει και καποιο αλλο μηχανακι, φυσιολογικο ειναι, για να προλαβω οσους θα ρωτησουν αν ειμαστε 100% πιστοι.
Και οι παντρεμενοι εχουν ψυχή ;)

Μπορει σε καποια απο αυτα που ειπα να ειμαι υπερβολικος ή να ακουστικα απόλυτος, διορθώστε με, δε διεκδικω βραβειο ορθης σκεψης :)
γι αυτο αλλωστε ειμαστε εδω για να ανταλλασουμε αποψεις

ελπιζω ολοι καποια στιγμη να αποκτησουν το μηχανακι εκεινο που θα τους καλυπτει σε ολα οσα αναζητουν απο ενα μηχανακι

παντα ορθιοι!

:wave2:




φιλε μου δεν ειναι τυχαιο που τις περισοτερες πωλησεις τις κατεχει η honda ..κατι γινετε
τωρα ετσι οπως τα λες ειναι αλλα ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΠΟΤΕ HONDA ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΦΟΡΤΟΜΕΝΟ ΣΕ ΚΑΡΟΤΣΑ ΟΥΤΕ ΝΑ ΜΕΝΕΙ ΣΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΑΠΟ ΚΙΝΗΤΗΡΑ οπως πολλα kawasaki και πολλα yamaha εδω η μενουν στον δρομο η περνουν φωτια
το 06 ειχαμε 3 φωτιες σε ρ1 και οποιος δεν το πιστευει ας ρωτησει εναν ηρακλειωτη οδηγο να του πει
και τελος για τα χιλιομετρα που λετε ολοι εγω το δικο μου το VTR το εχω παει 260-270 ασκαστο παρακαλωδεν το εχω τελικιασει ακομα
οποιος δεν πιστευει βαζουμε καμερα να τα παμε



:D :D :D :D :D :D

gregorgeous89
02/03/2007, 00:30
Από αυτό το thread αντελήφθην ότι οδηγώ μότο status-sibol :confused: Ενώ Ducati, BMW, κουλουπού οι παρακατιανοί φτωχοί Έλληνες! Μάλιστα...Αυτό επειδής (εάν κατάλαβα σωστά) η μηχανή έχει χαμηλή αναλογία ευρώ/άλογα!
Υ.Γ.: Εδώ που τα λέμε αυτοί με τα Βαραντέρο είναι λίγο εκνευριστικοί :lol:
Α ναι όταν το πήρα το πήγα 215 :a12: Γενικά δεν τρελαίνομαι για τελικές.Για στροφές όμως!
Μήπως να κάνουμε ένα thread "Πόσες μοίρες έχετε δει στα μαρσπιέ"???

V-TEC
02/03/2007, 02:00
Με 190 λάστιχο πίσω .. ( το λέω γιατί πρέπει να επηρεάζει λίγο την ένδειξη του κοντέρ)

είδα στην ευθεία της αττικής πριν το αεροδρόμιο 274 ..

αλλά κατέβαινα τέρμα γκάζι σχεδόν από την είσοδο της περιφερειακής στην αττική ..

H.A.Balafoutre
02/03/2007, 13:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από jiannisan
\






καταρχας φιλε μου αν ειχαν ολοι τα ιδια γουστα θα ειχαν την ιδια γυναικα..
φανταζεσε την ζωη σου εσενα και 5.000.000 να εχετε την ιδια γυναικα?
ΧΑΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ
κατα δευτερον να μην λες τετοια λογια για τα χοντακια γιατι κλεινουν πολλα στοματα και κερνανε πολλα τσαγακια φιλε ....
εγω εχω το vtr f και εχω τα ιδια αλογα σχεδον με το vfr
και εχω κερασει τσαγακι σε πολλα fazer 1000 ποσο μαλον το δικο σου
αλλα τοσα ξερεις για τους βε κινητηρες τοσα λες
μεχρι να νευριασει το δικο σου ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ εχω φυγει λαμια φιλε

γιαυτο λοιπον να σευεσαι το καθε τι του αλλου επειδει το βλεπει σαν θεο του
δεν μπορεις εσυ με το δικο σου πιστευω να του το χαλας
ετσι του αρεσει ετσι πρατει
λοιπον αυτα


ΥΓ δεν εχω κατι μαζι σου αλλα αυτα που λες σε κακοχαρακτιριζουν σαν τον χιτλερ
λοιπον μην εχεις τετοιο κομπλεξ..
το καθε μηχανακι εχει τον δικο του αναβατη και φιλαθλο


:nono: :nono: :nono:

Τώρα ρε παλικαρόπαιδο τι να σου πω.

Άκου εκεί χίτλερ και κομπλεξικός......πας καλά ρε μαν.....για ξαναδιάβασε τι γράφω. Ρε κάτι άτομα.....



Αρχικά δημιουργήθηκε από jiannisan
φιλε μου δεν ειναι τυχαιο που τις περισοτερες πωλησεις τις κατεχει η honda ..κατι γινετε
τωρα ετσι οπως τα λες ειναι αλλα ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΠΟΤΕ HONDA ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΦΟΡΤΟΜΕΝΟ ΣΕ ΚΑΡΟΤΣΑ ΟΥΤΕ ΝΑ ΜΕΝΕΙ ΣΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΑΠΟ ΚΙΝΗΤΗΡΑ οπως πολλα kawasaki και πολλα yamaha εδω η μενουν στον δρομο η περνουν φωτια
το 06 ειχαμε 3 φωτιες σε ρ1 και οποιος δεν το πιστευει ας ρωτησει εναν ηρακλειωτη οδηγο να του πει
και τελος για τα χιλιομετρα που λετε ολοι εγω το δικο μου το VTR το εχω παει 260-270 ασκαστο παρακαλωδεν το εχω τελικιασει ακομα
οποιος δεν πιστευει βαζουμε καμερα να τα παμε



:D :D :D :D :D :D

Λοιπόν το να φαίνεσαι 1ος στις πωλήσεις SuperSport με το cbr125 να έχει πουλήσει περισσότερα από το 2o GSXR 1000 K6....είναι τουλάχιστον αστείο.

Ποτέ κανένας ιδιοκτήτης δεν πήρε χονδα για τα γκάζια του. Οπότε και η οδήγησή των είναι ανάλογα αργή. Άσε που δεν πάνε γενικότερα. Οπότε καταλαβαίνω πως έχεις δίκιο όταν λές να καίγοντε όλα τα άλλα. Αφού τα αγοράζουν για να τα σκίζουν. Κανέναν δεν έχω δει να σκιζει χονδα. Και μετά βγαίνουν οι στερεότυπες φήμες για πράγματα αυτονόητα και πρέπει να τις τρώμε στη μάπα.

Και στο κάτω κάτω αγαπητέ, εγώ δεν φταίω αν εσύ πέφτεις στην παγίδα σου για το ποιός είναι πιο γλήγορος, το δικό μου είναι 600c.c. και το δικό σου 1000c.c. οπότε πάλι κερδισμένος είμαι....

Αλλα γενικά δεν κατάλαβα το χίτλερ και το κομπλεξικός. Από που το συμπέρανες?

Αλλά στείλε πμ, στο θέμα αυτό δεν υπάρχει λόγος να πω κάτι άλλο.

djcool
04/03/2007, 19:56
Paidia 257 kai to exo kai se video.
An moy peite pos to anaibazo amesa

vstromgr
06/03/2007, 00:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από V-TEC
Με 190 λάστιχο πίσω .. ( το λέω γιατί πρέπει να επηρεάζει λίγο την ένδειξη του κοντέρ)

είδα στην ευθεία της αττικής πριν το αεροδρόμιο 274 ..

αλλά κατέβαινα τέρμα γκάζι σχεδόν από την είσοδο της περιφερειακής στην αττική ..

Η λογική μου λέει πλατύτερο λάστιχο = μικρότερη τελική ταχύτητα
(Εκτός αν είναι σούπερ φουσκωμένο και δεν πατάει καθόλου κάτω)

Δηλαδή αν βάλεις λάστιχο 180 πόσο θα φτάσει …400χμ/ωρα?
Αν η διάμετρος του τροχού κ ελαστικού σου είναι ίδια με της μαμάς μήπως σε κλέβει λίγο το κοντέρ?


Εγώ νομίζω ότι έχω δει 249 σε κατηφόρα αλλά δεν είμαι καλό παράδειγμα γιατί ποτέ δεν το κοκκινίζω ούτε μου αρέσει να το τερματίζω
ίσως είμαι κότα
ίσως τσιγκουνεύομαι λάστιχα αλυσίδες έμβολα βαλβίδες εκκεντροφόρους
ίσως πρέπει να το πουλήσω (το σκέφτομαι)
ίσως να αρχίσω το πλέξιμο (δεν το σκέφτομαι)
:)

jiannisan
06/03/2007, 02:39
Ποτέ κανένας ιδιοκτήτης δεν πήρε χονδα για τα γκάζια του. Οπότε και η οδήγησή των είναι ανάλογα αργή. Άσε που δεν πάνε γενικότερα. Οπότε καταλαβαίνω πως έχεις δίκιο όταν λές να καίγοντε όλα τα άλλα. Αφού τα αγοράζουν για να τα σκίζουν. Κανέναν δεν έχω δει να σκιζει χονδα. Και μετά βγαίνουν οι στερεότυπες φήμες για πράγματα αυτονόητα και πρέπει να τις τρώμε στη μάπα.

Και στο κάτω κάτω αγαπητέ, εγώ δεν φταίω αν εσύ πέφτεις στην παγίδα σου για το ποιός είναι πιο γλήγορος, το δικό μου είναι 600c.c. και το δικό σου 1000c.c. οπότε πάλι κερδισμένος είμαι....




Φιλε μου τα honda τα παιρνεις για ποιοτητα 1ον .....2ον τα παιρνεις για αξιοπιστεια...
3ονεχουνε το ποιο καλο ζυγισμα και αυτο το λενε ολοι μα ολοι λεμε ....Μπορει να μην ειναι τοσο νευρικο οσο ενα κ6 η κ7 αλλα τουλαχιστον το πας οπου 8ες εσυ και οχι να σε κανει οτι θελει αυτο..
Οσο για τις φωτιες καιγονται μονο τα μπουρδ...........α φιλε και οχι τα μηχανακια το ειπαμε αυτο ...Μην αναφερομαστε σε παλια πραγματα...
Και τελος δεν ξερω πως εισαι κερδισμενος οπως λες που εχεις 600αρι και εγω 1000αρι

Με ρωτησες ποθ καταλαβα τον χιτλερισμο και σου ξαναλεω πως οι σκεψεις που εχεις για τα αλλα μηχανακια οποιας μαρκας ειναι ειναι κακες για σενα και γιαυτο σου εκανα το παραδειγμα με την γυναικα

και σου ειπα οτι δεν εχω κατι μαζι σου μονο αυτα που λες ειναι βλακειες γιατι οπως εσυ μπορεσες με τισ οικονομιες σου και πηρες το 600αρι ετσι και καποιοσ αλλος πηρε το vfr η οποιο αλλο ειναι αυτο......
Και τελος μαθε σε παρακαλω τι παει να πει vfr vtec γιατι αυτα που φοραει επανω του εσυ δεν προκειτε να τα δεις ποτε μα ποτε λεμε στην γιαμαχα η καπου αλλου........Μονο η ντουκατι μπορει να συγριθει μαζι του και αυτο ειναι μονο το σασι.........................................
μαθε λοιπον για την αλισυδα με γραναζια στους κεντροφορους μονοψαλιδι vetec kai ΠΑΡΑ πολλα αλλα

δεν εχω ουτε εγω να πω κατι αλλο

jennik
06/03/2007, 02:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από vstromgr



ίσως τσιγκουνεύομαι λάστιχα αλυσίδες έμβολα βαλβίδες εκκεντροφόρους
ίσως πρέπει να το πουλήσω (το σκέφτομαι)

:)


an einai kathe fora pou to trehoume to mihanaki na spaei, tote tha allazame kathe vdomada..
Signomi alla auti einai i douleia tous..
ki an skeftesai na to pouliseis, simainei oti to sigekrimeno mihanaki den se ftiahnei... ki auto einai to pio simantiko!


Filika...

H.A.Balafoutre
06/03/2007, 09:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από jiannisan
Ποτέ κανένας ιδιοκτήτης δεν πήρε χονδα για τα γκάζια του. Οπότε και η οδήγησή των είναι ανάλογα αργή. Άσε που δεν πάνε γενικότερα. Οπότε καταλαβαίνω πως έχεις δίκιο όταν λές να καίγοντε όλα τα άλλα. Αφού τα αγοράζουν για να τα σκίζουν. Κανέναν δεν έχω δει να σκιζει χονδα. Και μετά βγαίνουν οι στερεότυπες φήμες για πράγματα αυτονόητα και πρέπει να τις τρώμε στη μάπα.

Και στο κάτω κάτω αγαπητέ, εγώ δεν φταίω αν εσύ πέφτεις στην παγίδα σου για το ποιός είναι πιο γλήγορος, το δικό μου είναι 600c.c. και το δικό σου 1000c.c. οπότε πάλι κερδισμένος είμαι....




Φιλε μου τα honda τα παιρνεις για ποιοτητα 1ον .....2ον τα παιρνεις για αξιοπιστεια...
3ονεχουνε το ποιο καλο ζυγισμα και αυτο το λενε ολοι μα ολοι λεμε ....Μπορει να μην ειναι τοσο νευρικο οσο ενα κ6 η κ7 αλλα τουλαχιστον το πας οπου 8ες εσυ και οχι να σε κανει οτι θελει αυτο..
Οσο για τις φωτιες καιγονται μονο τα μπουρδ...........α φιλε και οχι τα μηχανακια το ειπαμε αυτο ...Μην αναφερομαστε σε παλια πραγματα...
Και τελος δεν ξερω πως εισαι κερδισμενος οπως λες που εχεις 600αρι και εγω 1000αρι

Με ρωτησες ποθ καταλαβα τον χιτλερισμο και σου ξαναλεω πως οι σκεψεις που εχεις για τα αλλα μηχανακια οποιας μαρκας ειναι ειναι κακες για σενα και γιαυτο σου εκανα το παραδειγμα με την γυναικα

και σου ειπα οτι δεν εχω κατι μαζι σου μονο αυτα που λες ειναι βλακειες γιατι οπως εσυ μπορεσες με τισ οικονομιες σου και πηρες το 600αρι ετσι και καποιοσ αλλος πηρε το vfr η οποιο αλλο ειναι αυτο......
Και τελος μαθε σε παρακαλω τι παει να πει vfr vtec γιατι αυτα που φοραει επανω του εσυ δεν προκειτε να τα δεις ποτε μα ποτε λεμε στην γιαμαχα η καπου αλλου........Μονο η ντουκατι μπορει να συγριθει μαζι του και αυτο ειναι μονο το σασι.........................................
μαθε λοιπον για την αλισυδα με γραναζια στους κεντροφορους μονοψαλιδι vetec kai ΠΑΡΑ πολλα αλλα

δεν εχω ουτε εγω να πω κατι αλλο πού και να είχες.

Ντάξει, είσαι γρήγορος και καλοζυγισμένος λέμε.....:lol:

vstromgr
06/03/2007, 17:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από jennik
an einai kathe fora pou to trehoume to mihanaki na spaei, tote tha allazame kathe vdomada..
Signomi alla auti einai i douleia tous..
ki an skeftesai na to pouliseis, simainei oti to sigekrimeno mihanaki den se ftiahnei... ki auto einai to pio simantiko!


Filika...

Δεν πιστεύω ότι χαλάει όταν το τρέχουμε εξάλλου αυτή είναι η δουλειά του όπως σωστά λες. (δεν είναι και ευρωπαϊκό να χαλάει :) )Απλά έτσι είμαι κ με το αυτοκίνητό μου.

Το vfr αποκλειστικά γιατί μου αρέσει το πήρα. (οπτικά για αρχή και σε όλα του μετά) πιθανώς θα αλλάξει η ζωή μου σύντομα και δεν θα χωράει μάλλον to vfr.

A n y w a y περί τελικών ο λόγος και νομίζω ότι κανείς μας δεν έδωσε τα χρήματα του vfr για την τελική του γιατί με τα ίδια λεφτά θα «αγόραζε» 30-40χμ/ω τελικής επιπλέον..
επίσης φιλικά

jennik
06/03/2007, 22:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από vstromgr


A n y w a y περί τελικών ο λόγος και νομίζω ότι κανείς μας δεν έδωσε τα χρήματα του vfr για την τελική του γιατί με τα ίδια λεφτά θα «αγόραζε» 30-40χμ/ω τελικής επιπλέον..



Tora entaxei! :smilea:
Auto akrivos! To VFR to pirame gia to sinolo pou einai.
Ena panemorfo sport touring! kai ohi super sport.
Kai kales mas voltes!
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

kyriakosVFR
07/03/2007, 20:00
Εγω παντως σας υπενθυμιζω το πουλαω......:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


80277

panjimnakos
11/03/2007, 20:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από jiannisan
\






καταρχας φιλε μου αν ειχαν ολοι τα ιδια γουστα θα ειχαν την ιδια γυναικα..
φανταζεσε την ζωη σου εσενα και 5.000.000 να εχετε την ιδια γυναικα?
ΧΑΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ
κατα δευτερον να μην λες τετοια λογια για τα χοντακια γιατι κλεινουν πολλα στοματα και κερνανε πολλα τσαγακια φιλε ....
εγω εχω το vtr f και εχω τα ιδια αλογα σχεδον με το vfr
και εχω κερασει τσαγακι σε πολλα fazer 1000 ποσο μαλον το δικο σου
αλλα τοσα ξερεις για τους βε κινητηρες τοσα λες
μεχρι να νευριασει το δικο σου ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ εχω φυγει λαμια φιλε

γιαυτο λοιπον να σευεσαι το καθε τι του αλλου επειδει το βλεπει σαν θεο του
δεν μπορεις εσυ με το δικο σου πιστευω να του το χαλας
ετσι του αρεσει ετσι πρατει
λοιπον αυτα


ΥΓ δεν εχω κατι μαζι σου αλλα αυτα που λες σε κακοχαρακτιριζουν σαν τον χιτλερ
λοιπον μην εχεις τετοιο κομπλεξ..
το καθε μηχανακι εχει τον δικο του αναβατη και φιλαθλο


:nono: :nono: :nono:


Εχεις κερασει τσαγακι σε FAZER1000???:eyepop: :eyepop: :eyepop:
Μηπως οι hondaκιδες νομιζετε οτι μαματε ολο τον κοσμο?
Μια χαρα ειναι τα hondaκια αλλα μην τρελαθουμε κιολας οτι ενα vtr f με 100 αλογακια περναει τα fazer 1000!!!

jiannisan
11/03/2007, 20:44
εδω ειμαι φιλε μου.......
αν θες αποδηξεις φερε μου 1 να τα παμε
και μην ξεχνας οτι ο οδηγος κανει την μηχανη
και μην πης τωρα οτι ο αλλος ηταν χαλια


και τα αλογακια μου ειναι 110 οχι 100 με βε κινητηρα μην ξεχνας την ροπι του
κουλαρε λοιπον

panjimnakos
11/03/2007, 20:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από jiannisan
εδω ειμαι φιλε μου.......
αν θες αποδηξεις φερε μου 1 να τα παμε
και μην ξεχνας οτι ο οδηγος κανει την μηχανη
και μην πης τωρα οτι ο αλλος ηταν χαλια


και τα αλογακια μου ειναι 110 οχι 100 με βε κινητηρα μην ξεχνας την ροπι του
κουλαρε λοιπον

Αμα ο αλλος ηταν κουλος εννοειται θα στο πω!
Και αν θες να τα παμε θα σε παω με το 600ρακι του αδελφου μου, να δεις τι σημαινει τσαγακι!!!
Ειχα FAZER1000 και ειναι συπερ γκαζι για την κατηγορια του!
Μια χαρα ειναι το μηχανακι σου αλλα τα γκαζια του ειναι ψιλοχαλια. Μονο ροπη εχει και τιποτα αλλο!
Κουλ ειμαι!:rotflmao:

jiannisan
11/03/2007, 21:00
αστο φιλαρακο δεν θελω να καψεις του αδερφου σου το μοτορι
χαχαχχααχα ασε ασε ενταξει οτι πεις ισως να εχεις δικιο
αλλα το νου σου εκει που πιγαινεις μην σε περασει απο πανω κανενα vtr kai κλασεις μεντες χαχαχχαχαχχα
ετσι ετσι

panjimnakos
11/03/2007, 21:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από jiannisan
αστο φιλαρακο δεν θελω να καψεις του αδερφου σου το μοτορι
χαχαχχααχα ασε ασε ενταξει οτι πεις ισως να εχεις δικιο
αλλα το νου σου εκει που πιγαινεις μην σε περασει απο πανω κανενα vtr kai κλασεις μεντες χαχαχχαχαχχα
ετσι ετσι


Να με περασει VTR???
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
Αν δε βαλω τριτη μπορει και να με περασει VTR:yuck:

jiannisan
11/03/2007, 21:07
και 6η να βαλεις θα σε περασει φιλε αλλα εσενα μαλλον η ζωη σου ειναι μια ευθεια
γιαυτο μιλας

ευτυχως δεν εχεται στροφες εκει και μαλλον εχεις δικιο


απλα πραγματα

panjimnakos
11/03/2007, 21:13
Τοσα ξερεις τοσα λες!!!
Αν με περασει VTR οπουδηποτε θα παω να το πεταξω!
Αν δεν κανω λαθος εσυ πριν ελεγες οτι περνας FAZER σε ευθεια, τωρα τα γυρνας???:rotflmao:

Να με περασει VTR???:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

The_TROOPER
11/03/2007, 21:18
και 6η να βαλεις θα σε περασει φιλε αλλα εσενα μαλλον η ζωη σου ειναι μια ευθεια

Φίλε επειδη τον ξερω τον panjimnakos αστο γιατι δε σε παίρνει σε θέμα στροφής. Για το θέμα της ευθείας δε χρειάζεται να πει το οτιδήποτε κανείς γιατι αυτά που λές είναι τόσο τεράστιες μ@λ@κιες που δεν αξιζουν σχολιασμο. Το μηχανάκι σου είναι ένα μέτριο και παλιάς τεχνολογίας δικύλινδρο με φτηνιάρικα περιφερειακά. Και καινούργιο μοντέλο να ήταν παλι δεν θα περάσει ποτέ ενα τετρακύλινδρο ίδιου κυβισμού σε γκάζια.

Και αμα έχεις απορίες για τις στροφές η τις ευθείες να κανονίσετε καμια κοντρίτσα και εγω απο πίσω με κάμερα. Έχω ενα tuono 06 και παω στοιχημα οτι σε παίρνω χωρις να βάλω 6 και εγω.

jiannisan
11/03/2007, 21:18
καταρχας μιλησα για fazer και οχι για gsxr μην μπερδευεσαι
και ειπα οτι το περναω φιλε μου ναι αφου εχω καπου στα 270 με 280 τελικη
και ειπα επισεις οτι η ζωη σου ειναι μια ευθεια
εμεις εδω μιλαμε για βολτα στο μπαλι αν εχεις ακουστα
που εχει ενα 20-25λεπτο περιπου απολα μεσα ..ευθειες πολλες στροφες και τετοια
ετσι μιλαω παντα με αφτα πυ εχω και ξερω
η μηχανη δεν ειναι μονο της ευθειας

jiannisan
11/03/2007, 21:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από The_TROOPER
Φίλε επειδη τον ξερω τον panjimnakos αστο γιατι δε σε παίρνει σε θέμα στροφής. Για το θέμα της ευθείας δε χρειάζεται να πει το οτιδήποτε κανείς γιατι αυτά που λές είναι τόσο τεράστιες μ@λ@κιες που δεν αξιζουν σχολιασμο. Το μηχανάκι σου είναι ένα μέτριο και παλιάς τεχνολογίας δικύλινδρο με φτηνιάρικα περιφερειακά. Και καινούργιο μοντέλο να ήταν παλι δεν θα περάσει ποτέ ενα τετρακύλινδρο ίδιου κυβισμού σε γκάζια.

Και αμα έχεις απορίες για τις στροφές η τις ευθείες να κανονίσετε καμια κοντρίτσα και εγω απο πίσω με κάμερα. Έχω ενα tuono 06 και παω στοιχημα οτι σε παίρνω χωρις να βάλω 6 και εγω.

με εσενα φιλε μου ποιος μιλισε?
παρε το χαρχαλο σου και μολα
αμα το βαλεις μπροστα λες και περνει μπροστα κανενα τρικυκλο

panjimnakos
11/03/2007, 21:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από jiannisan
καταρχας μιλησα για fazer και οχι για gsxr μην μπερδευεσαι
και ειπα οτι το περναω φιλε μου ναι αφου εχω καπου στα 270 με 280 τελικη
και ειπα επισεις οτι η ζωη σου ειναι μια ευθεια
εμεις εδω μιλαμε για βολτα στο μπαλι αν εχεις ακουστα
που εχει ενα 20-25λεπτο περιπου απολα μεσα ..ευθειες πολλες στροφες και τετοια
ετσι μιλαω παντα με αφτα πυ εχω και ξερω
η μηχανη δεν ειναι μονο της ευθειας

Sorry μεγαλε αλλα το μηχανακι σου εχει δεν εχει 250 πραγματικης τελικης!
Μονο το SP εχει 270 τελικη!

panjimnakos
11/03/2007, 21:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από jiannisan
με εσενα φιλε μου ποιος μιλισε?
παρε το χαρχαλο σου και μολα
αμα το βαλεις μπροστα λες και περνει μπροστα κανενα τρικυκλο

Χαρχαλο το TUONO?:eyepop:

Φιλε πρεπει να εισαι ΑΣΧΕΤΟΣ!!!:yuck:

jiannisan
11/03/2007, 21:30
γιατι ρε φιλε εχεις αντιριση? χαρχαλο ειναι και πολυ μαλιστα
το μονο που εχει καλο ειναι τα περιφερειακα του
απο κινητηρα αστα να πανε τα ειπαμε ποιο πανω

The_TROOPER
11/03/2007, 21:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από jiannisan
με εσενα φιλε μου ποιος μιλισε?
παρε το χαρχαλο σου και μολα
αμα το βαλεις μπροστα λες και περνει μπροστα κανενα τρικυκλο


Φιλαρακο άμα κανεις προπόνηση για να γίνεις ο επόμενος Σεφερλής είσαι σε πολύ καλό δρόμο με τα καλαμπούρια που μας λές. Αμα νομιζεις παντως οτι κανεις σοβαρη συζητηση για μηχανες τοτε αστα να πάνε εχεις μαυρα μεσάνυχτα και βγάζεις πολύ γέλιο με αυτά που λές!!

Εισαι συλλεκτικό κομάτι πάντως ρε αγόρι μου. Δώσε τηλέφωνο γρήγορα να κανονίσουμε καμια βόλτα γιατι δε μπορεί να γελάμε μόνο εμεις με την πάρτη σου!! Αμα εχεις τοσο γρηγορο μηχανακι τι περιμένεις ελα να τα στήσουμε με το tuono. Σε ευθείες στροφές όπου θέλεις.


Αντε καλή σταδιοδρομία στον χώρο της κωμωδίας, έχεις λαμπρό μέλλον

Άντε πες αλλη μια μ@λ@κί@ τώρα απο τις καλές σου..Άντε έλα περιμένουμε

jiannisan
11/03/2007, 21:38
να το χερεσαιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι
ευχαριστω δεν θα παρω
κατα τα αλλα εχουμε δημοκρατια και μπορεις να λες οτι θελεις γιαυτο δεν σε παρεξηγω οκ?


τι να κανουμε ρε φιλε εμεις παντος κατι κανουμε εσυ δεν μπορεις να κανεις τπτ

ο καθε ανθρωπος εχει τα δικα του πιστευω γιαυτο ασε τις μαλκς και πετα χαμηλα με το δικο σου μοτο (εμενα δεν μαρεσει ουτοσ η αλλος αλλα δεν ξαναμιλαω για να μην στο θυξω και δεν ξαναπαρει μπροστα)
τελος συζητησης αυτου του θεματος οκ?

The_TROOPER
11/03/2007, 21:42
Ελα ρε φίλε μη μας το χαλάς....Τώρα βρήκες να ανεβάσεις το επίπεδο και να δείξεις ανωτερώτητα?? Τώρα που πηρα τηλεφωνο φιλους και γνωστούς να μπουν στο forum να σε διαβάσουν?? Έλα πές μας λιγα ακόμα για το VTR σου που πιάνει 280 τελική

jiannisan
11/03/2007, 21:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από The_TROOPER
Ελα ρε φίλε μη μας το χαλάς....Τώρα βρήκες να ανεβάσεις το επίπεδο και να δείξεις ανωτερώτητα?? Τώρα που πηρα τηλεφωνο φιλους και γνωστούς να μπουν στο forum να σε διαβάσουν?? Έλα πές μας λιγα ακόμα για το VTR σου που πιάνει 280 τελική

φιλαρακο εισαι πολυ μικρος για να με κοροιδευεις ετσι? ουτε σε ξερω ουτε με ξερεις γιαυτο αντε και γ@@@@,,,,,,,,,,,,,,,,,,, ετσι? αντε κανε μας την χαρη

panjimnakos
11/03/2007, 22:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από jiannisan
φιλαρακο εισαι πολυ μικρος για να με κοροιδευεις ετσι? ουτε σε ξερω ουτε με ξερεις γιαυτο αντε και γ@@@@,,,,,,,,,,,,,,,,,,, ετσι? αντε κανε μας την χαρη

Κακο παιδι!!!:nono:
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

gregorgeous89
12/03/2007, 00:41
Ρε παιδία δεν πάτε κάπου αλού να μαλώσετε? Πολύ καγκουρίαση ρε παιδί μου. Σε λήγο θα μπεί και ο Γαρδέλης με κανένα RD στην κόντρα.

panjimnakos
12/03/2007, 21:08
Εχετε δικιο, σας τη μαμησαμε λιγο τη συζητηση!
Αλλα αμα βλεπω να γραφουν ασχετοι οτι τους κατεβει στο χαζοκεφαλο τους, τα ψιλοπαιρνω!
Συνεχιστε αφοβα... :wave2:

jiannisan
12/03/2007, 21:12
Ναι ενω εσυ εισαι ο μεγαξερολας ..............................
γεννηθηκες για να μας περνας και να μας ταπωνεις ολους


ΕΛΕΟΣ ΘΕΕ ΜΟΥ:bigcry: :bigcry: :bigcry:

νασαι καλα ρε φιλε μπραβο σου:sun: :sun: :sun:

panjimnakos
12/03/2007, 21:23
:a31: :a31: :a31: Μπραβο κ σε εσενα!

idi
13/03/2007, 11:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από jiannisan
φιλε μου δεν ειναι τυχαιο που τις περισοτερες πωλησεις τις κατεχει η honda ..κατι γινετε
τωρα ετσι οπως τα λες ειναι αλλα ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΠΟΤΕ HONDA ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΦΟΡΤΟΜΕΝΟ ΣΕ ΚΑΡΟΤΣΑ ΟΥΤΕ ΝΑ ΜΕΝΕΙ ΣΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΑΠΟ ΚΙΝΗΤΗΡΑ οπως πολλα kawasaki και πολλα yamaha εδω η μενουν στον δρομο η περνουν φωτια
το 06 ειχαμε 3 φωτιες σε ρ1 και οποιος δεν το πιστευει ας ρωτησει εναν ηρακλειωτη οδηγο να του πει
και τελος για τα χιλιομετρα που λετε ολοι εγω το δικο μου το VTR το εχω παει 260-270 ασκαστο παρακαλωδεν το εχω τελικιασει ακομα
οποιος δεν πιστευει βαζουμε καμερα να τα παμε


παλι τα ιδια...

εκει που τα λετε καλα και ωραια πεταγετε καποιος και μου θυμιζει οτι ενα ποστ χωρις ΠΙΠΕΣ δε γινεται να υπαρξει.....

ασε μας ρε φιλε με τα ασπαστα Honda πιο μεγαλο urban legend δεν υπαρχει στο πλανητη γη!


ανοιξε τα ματια σου και δες την αληθεια! ολα α μηχανακια σπανε! και η γη ΔΕΝ ειναι επιπεδη!


συνεχιστε τωρα

jiannisan
13/03/2007, 23:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
παλι τα ιδια...

εκει που τα λετε καλα και ωραια πεταγετε καποιος και μου θυμιζει οτι ενα ποστ χωρις ΠΙΠΕΣ δε γινεται να υπαρξει.....

ασε μας ρε φιλε με τα ασπαστα Honda πιο μεγαλο urban legend δεν υπαρχει στο πλανητη γη!


ανοιξε τα ματια σου και δες την αληθεια! ολα α μηχανακια σπανε! και η γη ΔΕΝ ειναι επιπεδη!


συνεχιστε τωρα










ΤΣ ΤΣ ΤΣ ΤΣ ΤΣ ΝΑ ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ ΓΚΑΖΟΦΟΝΙΑΣ ΠΟΥ ΒΓΗΚΕ ΑΠΟ ΤΑ ΚΡΑΣΠΕΔΑ
ΠΣΟΣΟΧΗ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΤΗΝ ΠΙΠΑ ΤΗΝ ΚΑΠΝΙΖΕΙΣ ΔΕΝ ΤΗΝ ΤΡΩΣ ΟΠΩΣ ΕΣΥ


ΚΑΙ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΒΑΛΤΕ ΕΝΑ ΤΕΛΟΣ ΣΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΓΙΑΤΙ ΕΣΕΙΣ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΤΕ ΑΠΟ ΛΟΓΙΑ ΟΥΤΕ ΔΕΧΕΣΤΑΙ ΑΠΟΨΕΙΣ ΑΛΛΟΝ

ΤΕΛΟΣ ΕΝΤΑΞΕΙ? ΕΓΩ ΦΤΑΙΩ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΟΥΜΕ ΚΙΟΛΑΣ :a56:

kyriakosVFR
14/03/2007, 19:41
Eγω θα ελεγα παρτε τα κουβαδακια σας και μαλωστε καπου αλλου .


Αντε γιατι το παρακανατε τοσες μερες τωρα

Οχι εγω , οχι εσυ ........

Οτι και να μας πειτε , παντως το δικο μου ειναι το πιο ΓΛΗΓΟΡΟ :lol: :lol: :lol: :lol:

ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΓΡΗΓΟΡΟ ΧΡΩΜΑ ΑΣΗΜΙ !!!!!

ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ??

ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΡΩ ΑΝ ΣΑΣ ΠΕΡΝΑΩ :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

SOL-VFR-VTEC
14/03/2007, 20:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από kyriakosVFR





ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΓΡΗΓΟΡΟ ΧΡΩΜΑ ΑΣΗΜΙ !!!!!


KYRIAKO.......TO EXO PEI GIA TO ASHMI..EDO KAI KAIRO:beer: :beer: :beer:

KAI IDOS OTAN EINAI VEFA.......TH NA LEME:a23: :a23: :a23: :a23: :a23:

mob rules
15/03/2007, 16:03
ε?ναι το firestorm ειναι καπως..αλλα δεν σηκωνω κουβεντα για το sp2 με 16.000euro δεν το λες ευκολα αυτο!


ακομα αυτο λενε...?:rotflmao: :rotflmao: (δεν θα βαλω 6η)


το μαυρο ειναι πιο γρηγορο χρωμα!:p

gregorgeous89
16/03/2007, 17:03
Τι έγινε? Φύγανε? ...:a47:

jiannisan
17/03/2007, 00:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από gregorgeous89
Τι έγινε? Φύγανε? ...:a47:


εδω ειμαστε ακομα το νου σας

χαχαχαχχαχαχαχαχα:rotflmao: :rotflmao:

zeli
22/03/2007, 09:54
Με του ruyijin το Σάββατο: Πρώτη προσπάθεια κατηφορίζοντας στην Μαλακάσα στην δεξιά παρατεταμένη με 5η 226 και στην ευθεία που ακολουθεί με 6η 245.
Δεύτερη προσπάθεια στην κατηφόρα πρίν την ευθεία της Θήβας 253 με 6η.Μόλις βέβαια έπιασε την ευθεία και με έκοψε ένας δεν ανέβηκε πάνω από 236.(5ή στις 11800 227 και αλλαγή 6η 236 δεν φόρτωνε άλλο)

Α ταξίδευα κάπως έτσι ......(χωρις το ξαδερφάκι βέβαια:rotflmao: :rotflmao: :lol: )


81573