PDA

View Full Version : Τα ποδήλατα ή οι Μότο είναι πιο Extreme;



villy
30/01/2007, 07:12
Δείτε μερικές φώτο από "τρελούς" ποδηλάτες. :eek:

Η αδρεναλίνη τους θα έχει χτυπήσει κόκκινα!!! :eek: :eek:

Πολύ φοβιστικό θέαμα πάντως,

Δεν ξέρω αν θα το αντέχατε....

:beer:




Φώτο 1/4 :eek:


76351

villy
30/01/2007, 07:12
Φώτο 2/4 :eek: :eek:


76352

villy
30/01/2007, 07:13
Φώτο 3/4 :eek: :eek: :eek:


76353

villy
30/01/2007, 07:14
Φώτο 4/4 :eek: :eek: :eek: :eek:


76354

GeorgeFZR
30/01/2007, 07:20
:eek: :eek: :eek:


Ti eipes twra...??

Eidika i teleutea pou exei ragisei ki olas o vraxos.....

Ekei panw pws sto kalo anevikane??

..ki ama katsei i stravi????

.....oute apo ta sfragismata den 8a tous vroune

:wave2:

Dodok edessa
30/01/2007, 07:32
αν ειναι αληθινες ειναι πραγματι εντυπωσιακες !!!:uplate:
δεν υπαρχει θεμα ποδηλατο vs μηχανη..αν ο αναβατης ειναι :a24: τοτε ολα ειναι εφικτα ...ακομα και με πατίνι !!!:wave2:

makis206
30/01/2007, 08:09
:a53: :a53: :a53: :a53: :a53: :eyepop:


Ωραίες φωτό !:smokin: :lol:

bored
30/01/2007, 08:12
πράγματι εντυπωσιακό, αλλά αυτό που με εντυπωσιάζει είναι πόσο λίγο λυπούνται τη ζωή τους... έχω βίντεο από έναν από δ'αυτους που φεύγει για βόλτα...

...καθέτως.

george88
30/01/2007, 08:15
Όντως πολύ εντυπωσιακό αλλά αν χάσει κάποιος την ισορροπία του...:wave2:

MIKE_16V
30/01/2007, 08:33
Γιατι δεν φορανε ενα αλεξιπτωτο στην πλατη:D

Alx 84
30/01/2007, 09:03
Το κάθε τι έχει τη δική του φάση κ τις δικές του τρέλες. αλλά όπως είπε κ ο dodok αν κάποιος είναι παλάβρας τότε κ με τα πόδια κάνει τα πιο απίστευτα!

odt
30/01/2007, 09:13
Πσσσσσσσσσσσ!!!!Τί είπες τώρα....Γαμάτο...

airamhag
30/01/2007, 09:13
αντε κ αυτοι εχουν τη λοξα κ την αδρεναλινηστα υψη..

ο αμοιρος ο φωτογραφος ( εανειναι αληθινες παντα ) τι φταιει να ανεβαινει στα ορη στα αγρια βουνα για να τους τραβηξει φωτο ?


κ αμα γινει καμια στραβη ? αντεχεις τετοιο θεαμα ??

VANDA
30/01/2007, 09:30
Ωραίες φωτό. Αλλά μην πάτε μακρυά. Οποιος τολμάει να βγει με ποδήλατο στους δρόμους της Αθήνας είναι ήρωας. Μιλάμε για ΤΟ extreme sport...

Cpt. Haddock
30/01/2007, 09:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από VANDA
Ωραίες φωτό. Αλλά μην πάτε μακρυά. Οποιος τολμάει να βγει με ποδήλατο στους δρόμους της Αθήνας είναι ήρωας. Μιλάμε για ΤΟ extreme sport...

Έτσι ακριβώς!

Να πηγαίνεις πρωί στο κέντρο με ποδήλατο απο την Πατησίων...

ΟΛΑ τα λεφτά λέμε....

:eek: :eyepop: :sick:

airamhag
30/01/2007, 09:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από VANDA
Ωραίες φωτό. Αλλά μην πάτε μακρυά. Οποιος τολμάει να βγει με ποδήλατο στους δρόμους της Αθήνας είναι ήρωας. Μιλάμε για ΤΟ extreme sport...


πραγματι !!!


οταν ειμαι στο δρομο με τον "μαυρο πυραυλο" ( ibiza 92 :lol: :lol: ) ...

:a53: :a53:

μα πως το κανουν ???

villy
30/01/2007, 11:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από MIKE_16V
Γιατι δεν φορανε ενα αλεξιπτωτο στην πλατη:D





Αυτό αναρωτήθηκα κι εγώ! :beer: :beer: :beer:

KaTaNaS
30/01/2007, 11:51
siga re


afoy exei nero apo katw! :D


τωρα όσον αφορά το ποδήλατο στην αθήνα...


μακάρι να είχαμε όλοι ανοιχτά μυαλά και να μπορούσαμε να τσουλάμε με τα ποδηλατα στο κεντρο... μακάρι...

smike
30/01/2007, 13:06
Οι φωτο ειναι απο εδω
http://www.freezefocus.com/pub_to_pub/
http://www.hansrey.com/latestadventures.htm

Ο τυποι ειναι ο έ Hans-No Way- Ray και ο γνωστος αναβατης DH Steve Peat:smilea:



Οσο για το ποδηλατο στην αθηνα ... μια συνηθεια ειναι οπως ολα. Δεν ειναι και τοσο suicide αν προσεξεις 2-3 πραγματα . Οι περισσοτεροι οδηγοι ΑΜΑ σε βλεπουν παντως σε προσεχουν αρκετα αφου σε περνανε για τρελλο:lol:

alximistis
30/01/2007, 13:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Έτσι ακριβώς!

Να πηγαίνεις πρωί στο κέντρο με ποδήλατο απο την Πατησίων...

ΟΛΑ τα λεφτά λέμε....

:eek: :eyepop: :sick:

Κυκλοφορούσα πριν μπόλικα χρόνια με ποδήλατο μέσα στην ΑΘήνα. Δεν θυμάμαι να είχα πρόβλημα. Και σκέφτομαι να το ξανακάνω και σύντομα μάλιστα.
Γιατί; Θεωρείτε ότι είναι πιο επικίνδυνο από τη μοτοσικλέτα;

Cpt. Haddock
30/01/2007, 13:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
Γιατί; Θεωρείτε ότι είναι πιο επικίνδυνο από τη μοτοσικλέτα;

Ναι, σαφέστατα. Δεν έχει ούτε την ενεργητική ουτε την παθητική ασφάλεια της μηχανής.

Εκεί που πλεονεκτεί πολύ είναι η ευκινησία και - κατα συνέπεια - η αποφυγή κινδύνων λόγω μικρού βάρους.

:smokin:

villy
30/01/2007, 13:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
Κυκλοφορούσα πριν μπόλικα χρόνια με ποδήλατο μέσα στην ΑΘήνα. Δεν θυμάμαι να είχα πρόβλημα. Και σκέφτομαι να το ξανακάνω και σύντομα μάλιστα.
Γιατί; Θεωρείτε ότι είναι πιο επικίνδυνο από τη μοτοσικλέτα;




Κι εγώ κυκλοφορούσα με ποδήλατο Αθήνα - Βύρωνα - Νέα Σμύρνη.

Σίγουρα είναι πιό επικίνδυνο γιατί δεν έχεις Ενεργητική Ασφάλεια! Αν γίνει κάτι δεν μπορεις να το αποφύγεις επιταχύνοντας, κάνοντας ελιγμό κλπ...

H.A.Balafoutre
30/01/2007, 14:16
Χαλαρά το ποδήλατο είναι πιο extreme.

Ξέρεις τι είναι να οδηγείς μηχανή, να σου κάθεται ένα mountain bike από γνωστό, να λέω έλα μωρέ εδώ κάνουμε σούζα με μηχανή στο ποδηλατάκι θα κολλήσουμε......που λένε είναι σαν το ποδήλατο...και τα ρέστα....μια φορά το καβαλάς και μετά δεν το ξεχνάς.....κι άλλα τέτοια χαρούμενα......για πότε τρώς καπάκι με ποδήλατο χαμπάρι δεν πέρνεις......


Ψηφίζω ποδήλατο....:lol:

STOYBI
30/01/2007, 15:17
Σε off road καταστασεις και ειδικα σε κατηφορικα κομματια το ποδηλατο ειναι μακραν πιο επικινδυνο απο τα μηχανακια !!! :rolleyes:

:wave2:

smike
30/01/2007, 15:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
Σε off road καταστασεις και ειδικα σε κατηφορικα κομματια το ποδηλατο ειναι μακραν πιο επικινδυνο απο τα μηχανακια !!! :rolleyes:

:wave2:

Για δες... Εγω μεχρι τωρα πιστευα το αντιθετο ... Οτι η μηχανη ειναι πιο δυσκολη στα μονοπατια λογω βαρους . Το ποδηλατο ελεγχεται πιο ευκολα με μετατοπιση του σωματος στα κατηφορικα μονοπατια.
Βεβαια η μηχανη εχει το πλεονεκτημα στα ελαστικα και στην καλυτερη προσφυση.

sniper
30/01/2007, 15:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
Σε off road καταστασεις και ειδικα σε κατηφορικα κομματια το ποδηλατο ειναι μακραν πιο επικινδυνο απο τα μηχανακια !!! :rolleyes:

:wave2:



Δλδ.... αν πάρω ενα EXC300 και κλειδώσω το γκάζι στην κατηφόρα..... είναι πιο ασφαλές απο το να παω κόλλα με το ποδήλατο;

Δεν ξέρω.... ρωτάω....

Nostra
30/01/2007, 15:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Δλδ.... αν πάρω ενα EXC300 και κλειδώσω το γκάζι στην κατηφόρα..... είναι πιο ασφαλές απο το να παω κόλλα με το ποδήλατο;

Δεν ξέρω.... ρωτάω....


κάντο εσύ και τί σε νοιάζει.... :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:



άσε μου όμως κλειδί και άδεια του 954, πρώτα.... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


και μετά από κάνα δίμηνο τα ξαναλέμε.... :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

STOYBI
30/01/2007, 15:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από smike
Για δες... Εγω μεχρι τωρα πιστευα το αντιθετο ... Οτι η μηχανη ειναι πιο δυσκολη στα μονοπατια λογω βαρους . Το ποδηλατο ελεγχεται πιο ευκολα με μετατοπιση του σωματος στα κατηφορικα μονοπατια.
Βεβαια η μηχανη εχει το πλεονεκτημα στα ελαστικα και στην καλυτερη προσφυση.

Απαπα.... :rolleyes:

Με το ποδηλατο σε παιρνει ο ροβολος και αν τα φρενακια σου κανουν την χαρη να βρουν προσφυση να φρεναρεις εχει καλως ... Αλλιως...:cry: :cry:

Ουτε την σταθεροτητα που σου προσφερει η μοτο εχεις , ουτε τις τερατοαναρτησεις τις , ουτε το λιγο γκαζακι που θα χρειαστεις να περασεις το στουμπι που θα σου τυχει μπροστα σου , ουτε το ρεγουλαρισμα στο ρυθμο σου απο το κλεισιμο του γκαζιου !!! Δεν εχεις απολυτος τιποτα... :bigcry: :bigcry:

:wave2:

STOYBI
30/01/2007, 15:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Δλδ.... αν πάρω ενα EXC300 και κλειδώσω το γκάζι στην κατηφόρα..... είναι πιο ασφαλές απο το να παω κόλλα με το ποδήλατο;

Δεν ξέρω.... ρωτάω....

Μπααα.... Το ιδιο αποτελεσμα θα εχεις .... :rolleyes:

Απλα οταν πεταχτεις πανω απο την σελλα του EXC μεχρι να πεσεις θα σε εχει πιασει πεινα !!!:rotflmao: :rotflmao: Μιλαμε για κλειδωμενο γκαζι παντα!!! :D

:beer: :beer:

:wave2:

jbear
30/01/2007, 17:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
Απαπα.... :rolleyes:

Με το ποδηλατο σε παιρνει ο ροβολος και αν τα φρενακια σου κανουν την χαρη να βρουν προσφυση να φρεναρεις εχει καλως ... Αλλιως...:cry: :cry:

Ουτε την σταθεροτητα που σου προσφερει η μοτο εχεις , ουτε τις τερατοαναρτησεις τις , ουτε το λιγο γκαζακι που θα χρειαστεις να περασεις το στουμπι που θα σου τυχει μπροστα σου , ουτε το ρεγουλαρισμα στο ρυθμο σου απο το κλεισιμο του γκαζιου !!! Δεν εχεις απολυτος τιποτα... :bigcry: :bigcry:

:wave2:

φρενακια? :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: εχεις δει τι "φρενακια" εχουν? 200mm διαμετρο (δισκοφρενα) με τετραπιστονες δαγκανες και ειναι και υδραυλικα!!! Για το βαρος του ποδηλατου (και του αναβατη) ειναι πραγματι υπερβολικα...

και για τις αναρτησεις τα ιδια!!! υπαρχουν απιστευτα "πραγματακια"

και οι σκελετοι ειναι ειδικα σχεδιασμενοι για αυτο, με special γεωμετρια και φοβερη σταθεροτητα και στιβαροτητα...

αμα το καλοσκεφτεις δεν ειναι καθολου για κλαμματα!!! εκτος κι αν ακουσεις την τιμη τους!!! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

πιστευω οτι σε ευχαριστιση τα downhill ξεπερνουν (αντε να ειναι ιδια...) τις μοτο :eek: οπως και αλλες καταστασεις με ποδηλατο...:wave2:

STOYBI
30/01/2007, 17:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από jbear
[/B]

Δεν ειπα τι ειναι πιο ευχαριστο... Αλλα οτι ειναι πιο επικινδυνο !! :rolleyes:

:wave2:

jbear
30/01/2007, 18:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
Δεν ειπα τι ειναι πιο ευχαριστο... Αλλα τι ειναι πιο επικινδυνο !! :rolleyes:

:wave2:

Nαι...κι εγω ειπα οτι με αυτα τα συγχρονα φρενα-αναρτησεις-σκελετους δεν ειναι και τοοοοσο επικινδυνο...οχι οτι δεν ειναι και καθολου :D αλλα εχει βελτιωθει...

Ετσι κι αλλιως για την αδρεναλινη γινεται η ολη ιστορια!!! Λιγος κινδυνος επιβαλλεται!!!

Μην ξεχναμε οτι και οι τυποι με τα ποδηλατα μπορει να λενε τα ιδια για εμας... Εξακολουθω να πιστευω οτι ο ελεγχος ενος τετοιου ποδηλατου ειναι πιο υψηλος απ της μηχανης... κι αυτο το κανει λιγοτερο επικινδυνο!!! επισης τα ποδηλατα οδηγουνται αλλιως (το ξερω οτι εννοειται) οποτε οι ιδιοι τυποι θα σου πουνε οτι δε χρειαζονται το φρενο του κινητηρα... ειναι οπως μαθει κανεις... :wave2:

STOYBI
30/01/2007, 21:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από jbear
Nαι...κι εγω ειπα οτι με αυτα τα συγχρονα φρενα-αναρτησεις-σκελετους δεν ειναι και τοοοοσο επικινδυνο...οχι οτι δεν ειναι και καθολου :D αλλα εχει βελτιωθει...

Ετσι κι αλλιως για την αδρεναλινη γινεται η ολη ιστορια!!! Λιγος κινδυνος επιβαλλεται!!!

Μην ξεχναμε οτι και οι τυποι με τα ποδηλατα μπορει να λενε τα ιδια για εμας... Εξακολουθω να πιστευω οτι ο ελεγχος ενος τετοιου ποδηλατου ειναι πιο υψηλος απ της μηχανης... κι αυτο το κανει λιγοτερο επικινδυνο!!! επισης τα ποδηλατα οδηγουνται αλλιως (το ξερω οτι εννοειται) οποτε οι ιδιοι τυποι θα σου πουνε οτι δε χρειαζονται το φρενο του κινητηρα... ειναι οπως μαθει κανεις... :wave2:

Σιγουρα μιλαμε για τον ιδιο τυπο διαδρομης οπως τον εννοω εγω ??? :confused: :confused:

PriestBecause
31/01/2007, 01:20
:eyepop: :eyepop: :eyepop:

:a30: :a30: :a30:


Θελω κ εγω...(με αλεξιπτωτο ομως:rolleyes: )

Μια σουπα με το ποδηλατο στο βουνο με 40χλμ δεν ειναι κ οτι καλυτερο.Ειδικα οταν δεν εχεις ουτε καν κρανος(ευτυχως το κεφαλι δεν ακουμπησε καθολου κατω)

Vstrommer71
31/01/2007, 01:24
Σορρυ που επεμβαινω σε αυτη την εποικοδομητικη συζητηση,αλλα ειλικρινα δεν εχω δει πιο τρελλο ανθρωπο απο αυτον που κανει κατεβασμα βουνου και ενα σωρο αλλα παρανοϊκα με ενα...μονοποδηλατο!
Οποιος φιλος εχει πετυχει καποιο απο τα βιντεακια του παρακαλειται να βαλει ενα link,γιατι τα εχω χασει αυτα τα κλιπακια.
Ο τυπος παντως ειναι πολυ...γκαου:a21:

fantacid
31/01/2007, 02:19
σιγουρα το ποδηλατο θα το νιωθω πιο ασφαλες, οχι μονο οτι οδηγαω τα τελευταια 25 -σχεδον- χρονια (σε αντιθεση μετα μολλις 10 χρονια με μηχανη) κ μου φαινετε σιγουρα πολυ πιο οικιο,
αλλα συγκριτικα με την δικια μου χρηση με το ποδηλατο δεν εχω βρεθει σε κατασταση πανικου ή κινδυνου (εκτος των περιπτωσεων που τα ηθελε κ ο κωλος μου!)
εν αντιθεση με τη μηχανη που χωρις να προσπαθησεις πολυ, κ να εχεις διαθεση να νιωσεις Xtreme, πολυ μα πολυ ευκολα ερχεσαι αντιμετωπος με δυσαρεστα περιστατικα κ "αγχωτικες" καταστασεις!


τωρα εαν δεν μιλαμε για συμβατικη χρηση αλλα για πουσαρισματα των ικανοτητων σου κ φλερταρισμα με κακωσεις..... κ τα δυο μπορουν να γινουν εξισου Xtreme 'n dangerous!

δειτε λιγο το ετησιο *RedBull Rampage (http://www.youtube.com/watch?v=Yo_NfGWP-WE) k θα νιωσετε το Xtrme mountain bike!!


*τιμη κ δοξα στη RedBull που υποστηριζει το χωματινο αθλητισμο απο romaniacs,X-fighters,last man standing,knock out,ride to the hill μεχρι rampage k λοιπα εβεντς που τελιωμο δεν εχουν.....

jbear
31/01/2007, 03:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
δειτε λιγο το ετησιο *RedBull Rampage (http://www.youtube.com/watch?v=Yo_NfGWP-WE) k θα νιωσετε το Xtrme mountain bike!!


*τιμη κ δοξα στη RedBull που υποστηριζει το χωματινο αθλητισμο απο romaniacs,X-fighters,last man standing,knock out,ride to the hill μεχρι rampage k λοιπα εβεντς που τελιωμο δεν εχουν.....


:eek: :eek: :eek:

Επικινδυνο αλλα απιστευτη κ@υλ@!!! Τα βλεπω και πωρωνομαι...θελω κι εγωωωωωω!!! :look: :beer:

smike
31/01/2007, 08:47
Αν θελετε ψαξτε για new world disorder απο 1-7 (πχ σε youtube) , θα δειτε απιστευτα πραγματα!!

Πιστευω παντως οταν οι κλισεις φθανουν σε επιπεδα ... ελευθερης πτωσης :lol: , το ποδηλατο υπερτερει λογω βαρους και ελεγχου με το σωμα . Οσο για διαδρομες και φρενα ε 160-200 διαδρομες
και 200μμ δισκοι για βαρος αναβατη + 20 κιλα , μια χαρα ειναι.

Α STOYBI για τα ιδια μονοπατια μιλαμε (πχ 5 υμμητος ):winka:


76423

tassosrr
31/01/2007, 08:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από villy
Δείτε μερικές φώτο από "τρελούς" ποδηλάτες. :eek:

Η αδρεναλίνη τους θα έχει χτυπήσει κόκκινα!!! :eek: :eek:

Πολύ φοβιστικό θέαμα πάντως,

Δεν ξέρω αν θα το αντέχατε....

:beer:




Φώτο 1/4 :eek:


to kefali tous tha exei xtipisei i adrenelini ....oxi kokkina!!!

SeNNinhA
31/01/2007, 14:18
Δείτε κι αυτό

http://www.youtube.com/watch?v=Sx_bO30xyOU

SeNNinhA
31/01/2007, 14:26
Η παραπανω φωτό μήπως είναι από αυτό ?

http://www.youtube.com/watch?v=gDPtXNx_uRo

MIKE_16V
31/01/2007, 14:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από SeNNinhA
Η παραπανω φωτό μήπως είναι από αυτό ?

http://www.youtube.com/watch?v=gDPtXNx_uRo


H τρελα παει παντα στα ....βουνα:wacko:

SeNNinhA
31/01/2007, 14:38
Εδώ ο σκύλος είναι ολα τα λεφτά. Κόβει και δρόμο για να τους προλάβει.

http://www.youtube.com/watch?v=jGdXcitOUzY


Φοβερό σκηνικό μέσα στα δέντρα. Ποιος το τράβηξε και πως όμως?

makis206
31/01/2007, 14:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από SeNNinhA
Φοβερό σκηνικό μέσα στα δέντρα. Ποιος το τράβηξε και πως όμως?

Ωραίο βίντεο !

Από ένα σχετικό με τέτοιου είδους ποδηλασίας DVD είχα δει στα extras οτι αυτά τα πλάνα τα τραβάνε με κάμερα τοποθετημένη με βάση σε συρματόσχοινα που έχουν περάσει από δέντρο σε δέντρο ή ακόμα και σε στύλους δικιάς τους κατασκευής.

Ζόρικο αλλά το αποτέλεσμα ξεπληρώνει όλη την ταλαιπωρία !

:beer: :beer:

smike
31/01/2007, 23:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από SeNNinhA
Η παραπανω φωτό μήπως είναι από αυτό ?

http://www.youtube.com/watch?v=gDPtXNx_uRo

Oχι . Ειναι απο ενα road gap που εκανε ο dave watson πανω απο το tour de france πριν μερικα χρονια . Ειναι στο new world disorder 4 νομιζω και εφαγε χυμα στο τελος αν και το ειχε ανετα

http://www.youtube.com/watch?v=bDLCuIlm8I0


Δειτε και αυτο το trailer
http://www.youtube.com/watch?v=g2Y1TLc8XQA

Βεβαια μη γελιομαστε ολοι αυτοι εχουν λαμες μεχρι και τα ρουθουνια :D Γι αυτο εμεις ας κανουμε τα μονοπατακια μας και ασε αυτα να τα βλεπουμε .
Α και κατι αλλο προφανως φοραμε κρανος-επιγωνατιδες-επιαγκωνιδες , εχουμε δουλεια τη δευτερα :D

jbear
31/01/2007, 23:29
Αυτα ειναι σπορ!!! :D

Τα βιντεακια ειναι απλα :a23: :a23: :a23: :a08:

smike
01/02/2007, 08:27
Κι αλλο ενα , ισως το καλυτερο κατ εμε downhill video ever
http://www.youtube.com/watch?v=JBxqUQa7jUo

Τραβηγμενο στο whisler καναδα . Χιονοδρομικο οπου το καλοκαιρι παιρνεις το ποδηλατο ανεβαινεις με το λιφτ και κατεβαινεις οοοοολλοοοοο το βουνο ταπα .:) :) :)


Και αλλο ενα απο north shore
http://www.youtube.com/watch?v=JkzRasD5Osk

SeNNinhA
01/02/2007, 08:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από smike
Κι αλλο ενα , ισως το καλυτερο κατ εμε downhill video ever
http://www.youtube.com/watch?v=JBxqUQa7jUo

Τραβηγμενο στο whisler καναδα . Χιονοδρομικο οπου το καλοκαιρι παιρνεις το ποδηλατο ανεβαινεις με το λιφτ και κατεβαινεις οοοοολλοοοοο το βουνο ταπα .:) :) :)



ΓΑΜΑΤΟ


Διάβαζα στο 0-300 νομίζω ότι ο Travis Pastrana τα παρατάει τελικά από τις μηχανές και θα ασχοληθεί με τα Rally γιατί βαρέθηκε να πονάει άλλο. Απλά για να κάνει προπόνηση λέει έκανε παυσίπονες ενέσεις. Βαλε πόσες ενέσεις κορτιζόνης ή ξυλοκαϊνης έχει κάνει το παιδί, πρόσθεσε και όλες τις εγχειρήσεις, βάλε και τα μέταλλα που κουβαλάει..... ΑΣΤΑ...

Julius
01/02/2007, 09:10
Se thema epikindinotitas kai se extreme Xomatines katastaseis, to podilato einai safestata poio epikindino apo thn motosykleta


kai eksigoume....

enas anavatis freeride poy pernaei ena dimetro xasimo me alma toy fenete adianohto na kanei to idio me metosykleta

antistixa enas enduras poy to kanei me thn motosykleta ean toy peis, kane to idio me to podilato tha sou pei oti eisai trelos


Thn diafora mporei na sas lysei enas anavaths pou asxoleite eksisou kai me ta dyo spor..... o opoios tha sas diavevaiosei oti to podilato einai poio epikindino apo thn motosykleta kai, nai men pernas empodia kai almata kai kateveneis merikes fores to idio grigora alla eisai SAFESTATA poly poio ektethimenos se ptoseis kai atyximata


ego pantos perisoteres fores exo gyrisei spiti komatia apo ptoseis ston immito kai thn dyrfh para apo ptoseis sto enduro.

makis206
01/02/2007, 09:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius
Thn diafora mporei na sas lysei enas anavaths pou asxoleite eksisou kai me ta dyo spor..... o opoios tha sas diavevaiosei oti to podilato einai poio epikindino apo thn motosykleta kai, nai men pernas empodia kai almata kai kateveneis merikes fores to idio grigora alla eisai SAFESTATA poly poio ektethimenos se ptoseis kai atyximata

Στα άλματα με μεγάλη ταχύτητα και μεγάλο μήκος η μοτοσυκλέτα είναι αυτή που λόγω βάρους θα κρατήσει και θα οδηγήσει το σώμα του αναβάτη μέχρι την προσγείωση, αντίθετα με το ποδήλατο που το σώμα του αναβάτη είναι αυτό που καλείται να φτάσει μέχρι το σημείο της προσγείωσης κοντρολάροντας κι ένα βαρύ ποδήλατο μαζί του ! Όχι όμως τόσο βαρύ ωστε να σταθεί ικανό να οδηγήσει τον αναβάτη "απέναντι".

Αυτός είναι και ο λόγος γενικότερα που κάνει αρκετά πιο δύσκολη τη χρήση του ποδηλάτου στο χώμα.

Todi
14/02/2007, 01:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από smike
Κι αλλο ενα , ισως το καλυτερο κατ εμε downhill video ever
http://www.youtube.com/watch?v=JBxqUQa7jUo

Τραβηγμενο στο whisler καναδα . Χιονοδρομικο οπου το καλοκαιρι παιρνεις το ποδηλατο ανεβαινεις με το λιφτ και κατεβαινεις οοοοολλοοοοο το βουνο ταπα .:) :) :)





καλα το the Roam ειναι ΤΑΙΝΙΑΡΑ. Η καλυτερη ταινια ΚατοΛοφος που εχω δει...
ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΑΡΗ

makis206
14/02/2007, 07:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από Todi
καλα το the Roam ειναι ΤΑΙΝΙΑΡΑ. Η καλυτερη ταινια ΚατοΛοφος που εχω δει...
ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΑΡΗ

Έχω δει αρκετές ταινίες του είδους τα τελευταία 2-3 χρόνια, συμφωνώ οτι το ROAM είναι απ'τα καλύτερα !

Το πιο ωραίο απ'όλα όμως είναι οτι κάθε χρόνο ανεβαίνει το επίπεδο των αναβατών πολλά πολλά σκαλοπάτια, φέτος προβλέπεται να δούμε όργια !

:a25: :a25:

jbear
14/02/2007, 17:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Έχω δει αρκετές ταινίες του είδους τα τελευταία 2-3 χρόνια, συμφωνώ οτι το ROAM είναι απ'τα καλύτερα !

Το πιο ωραίο απ'όλα όμως είναι οτι κάθε χρόνο ανεβαίνει το επίπεδο των αναβατών πολλά πολλά σκαλοπάτια, φέτος προβλέπεται να δούμε όργια !

:a25: :a25:


Γραψε μερικες ταινιες ρε συ..να δουμε και οι αλλοι να γουσταρουμε!!! :D :beer:

Todi
14/02/2007, 19:33
λεπον...


καταρχην

The Roam...

μετα παιζει
New Wolrd Disorder 1-7
Kranked 1-6
The Collective
Earthed 3:europe
Clorophile
Drop In: New Zealand

και πιθανως πολλα αλλα που ξεχναω .. αλλα αυτα ειναι τα τοπ.

makis206
14/02/2007, 22:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από Todi
και πιθανως πολλα αλλα που ξεχναω .. αλλα αυτα ειναι τα τοπ.

Nα συμπληρώσω αυτά που θυμάμαι αυτή τη στιγμή

Φυσικά όλα τα Redbull Rampage (κάθε φέτος και καλύτερο :lol: )
Ride The Lightning
Disorderly Conduct

Πολλά απ'αυτά τα DVD δυστυχώς είναι αρκετά δυσεύρετα εδώ στην Ελλάδα (πόσο μάλλον εδώ στην Κρήτη), συνήθως κάνουμε παραγγελίες από εξωτερικό αλλά όλα τους αξίζουν !

:beer: :beer:

Todi
14/02/2007, 23:49
και ενα που μολις επεσε στα χερια μου, για οσους γουσταρουν να μαθουν κολπακια κτλ..

Tricktionary

fantacid
15/02/2007, 01:30
ολες οι παραγωγες της red bull ειναι fucking :a19:

απο τις ποδηλατικες
rampage
underground
bike battle

μεχρι τα μηχανοκινητα
last man standing
ridding to the hills
romaniacs

k πολλααααα αλλα.....

εκτος απο παραγγελιες απο εξωτερικο θα σε βοηθησει κανα μουλαρι ή κανα τορεντ!

:wacko:

brokenboy999
28/02/2007, 00:55
παιδιά είναι ανώμαλοι οι άνθρωποι,πραγματικά

675
20/05/2007, 21:16
εψαχνα σε ολο το φορουμ γι αυτες τις φωτο....

θυμομουν που τις ειχα δει μηνες πριν και τις θυμηθηκα σημερα....απιστευτες.....:a46: :a46: :a46:

xampos
20/05/2007, 21:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από elias_sgr
εψαχνα σε ολο το φορουμ γι αυτες τις φωτο....

θυμομουν που τις ειχα δει μηνες πριν και τις θυμηθηκα σημερα....απιστευτες.....:a46: :a46: :a46:

ase tis anaskafes kai pane diabase re :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

675
20/05/2007, 21:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από Bandit-akos
ase tis anaskafes kai pane diabase re :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

συγνωμη δασκαλε....:blush: :look: