PDA

View Full Version : Καταραμενα Kdx



warlord
30/01/2007, 22:35
Καταραμενα KDX,καταραμενα διχρονα,μπορει να μου πει κανενας γιατι ενα διχρονο που εχει λαδια και εχει ζεσταθει κανονικα κολλησε?

Πηρα εδω και 2 μερες το μηχανακι του κολλητου μου για να το συνηθισω λιγο και να τραβηχτω καμοια βολτα με κανεναν αλλο ανθρωπα να δω πως βγαζουν γουστα και εκεινοι που τρεχουν στα βουνα και στα λαγκαδια και στης λασπες:a32: αλλα το καταραμενο μηχανημα του διαβολου:evil: δεν μου εκανε την χαρη και προ μιας ωρας οπως ολα δειχνουν κολλησε
μα πως:sad:?
μηπως κανεις απο σας που ξερετε μπορειτε να μου πειτε γιατι δεν μπορω να καταλαβω...


....ενας φιλος μου ειπε: διχρονα ειναι,κολανε αλλα δεν με πολυικανοποιει αυτη η απαντηση

STOYBI
30/01/2007, 22:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από warlord
Καταραμενα KDX,καταραμενα διχρονα,μπορει να μου πει κανενας γιατι ενα διχρονο που εχει λαδια και εχει ζεσταθει κανονικα κολλησε?

Πηρα εδω και 2 μερες το μηχανακι του κολλητου μου για να το συνηθισω λιγο και να τραβηχτω καμοια βολτα με κανεναν αλλο ανθρωπα να δω πως βγαζουν γουστα και εκεινοι που τρεχουν στα βουνα και στα λαγκαδια και στης λασπες:a32: αλλα το καταραμενο μηχανημα του διαβολου:evil: δεν μου εκανε την χαρη και προ μιας ωρας οπως ολα δειχνουν κολλησε
μα πως:sad:?
μηπως κανεις απο σας που ξερετε μπορειτε να μου πειτε γιατι δεν μπορω να καταλαβω...


....ενας φιλος μου ειπε: διχρονα ειναι,κολανε αλλα δεν με πολυικανοποιει αυτη η απαντηση

Μηπως ειχε γερασει και εσεις το βλεπατε ακομα μικρο παιδι ??? :confused:

kalant
30/01/2007, 22:40
αν δεν κανω λαθος οταν τελειωνει το λαδι μιξης κολανε τα διχρονα...

δεν ξερω μπορει να ειναι και κατι αλλο...

το πρωτο μου μηχανακι kdx 250sr ηταν αλλα απο μηχανικα δεν σκαμπαζω και πολλα, ημουνα και 18 χρονων τοτε...:D

dirtbird
30/01/2007, 22:42
Ti ΚDX, 200, 220 ή 250, κανονικό ή SR?

warlord
30/01/2007, 22:44
250

dirtbird
30/01/2007, 22:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από warlord
250

Λάδι στο ντεπόζιτο ή σε ξεχωριστό δοχείο?

stefanos
30/01/2007, 22:49
Μπας και το πηγαινες τέρμα γκάζι κανα μισάωρο σε καμιά εθνική?

OldMan
30/01/2007, 22:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από warlord
και προ μιας ωρας οπως ολα δειχνουν κολλησε

Δηλ. κόλλησε στις 10:30 !!!

(παρατεταμένη τσίτα ασφάλτινη μΕ μυρίζει...) :D

STOYBI
30/01/2007, 22:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Δηλ. κόλλησε στις 10:30 !!!

(παρατεταμένη τσίτα ασφάλτινη μΕ μυρίζει...) :D

Εχεις μια μυτη εσυ !!!!!!!


:a013:

stefanos
30/01/2007, 23:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
Εχεις μια μυτη εσυ !!!!!!!


:a013:

Αυτό μου μυρίζει ΤΕΧΝΙΚΑ :rotflmao: :rotflmao:

warlord
30/01/2007, 23:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Δηλ. κόλλησε στις 10:30 !!!

(παρατεταμένη τσίτα ασφάλτινη μΕ μυρίζει...) :D

ε η αληθεια ειναι οτι το ΚΡΑΝΚ το εκανε με τελικες,αλλα ουτε ενα λεπτο δεν ηταν που τις ειχε πιασει:a05:

dirtbird,λαδι στο τεποζιτο

warlord
30/01/2007, 23:07
....αλλα ειχε πολυ γλυκο γκαζι και πολυ οπα ροπη:blush:

dirtbird
30/01/2007, 23:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από warlord
ε η αληθεια ειναι οτι το ΚΡΑΝΚ το εκανε με τελικες,αλλα ουτε ενα λεπτο δεν ηταν που τις ειχε πιασει:a05:

dirtbird,λαδι στο τεποζιτο

Μάλλον το στέγνωσες (και στα καφασάκια δεν τους αρέσουν τέτοια πράματα) :rolleyes:

stefanos
30/01/2007, 23:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από warlord
ε η αληθεια ειναι οτι το ΚΡΑΝΚ το εκανε με τελικες,αλλα ουτε ενα λεπτο δεν ηταν που τις ειχε πιασει:a05:

dirtbird,λαδι στο τεποζιτο

Κάτσε γιατι το ΚΡΑΝΚ δεν είναι ήχος κολήματος αλλά ήχος μαγκώματος ελατηρίου σε θυρίδα.

dirtbird
30/01/2007, 23:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από stefanos
Κάτσε γιατι το ΚΡΑΝΚ δεν είναι ήχος κολήματος αλλά ήχος μαγκώματος ελατηρίου σε θυρίδα.

Eσύ το πας φυρί-φυρί να πάω :mad: για ύπνο..... :smokin:

warlord
30/01/2007, 23:15
αμα κανει κρανκ και δεν γυρναει η μανιβελα δεν ειναι κολημα?

STOYBI
30/01/2007, 23:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Eσύ το πας φυρί-φυρί να πάω :mad: για ύπνο..... :smokin:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bawl: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

stefanos
30/01/2007, 23:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Eσύ το πας φυρί-φυρί να πάω :mad: για ύπνο..... :smokin:

Αφορμή ψάχνεις μου φαίνεται.

Λεωνίδας
30/01/2007, 23:17
γιατί δε στέλνουμε την οδική βοήθεια "ο KaTaNaS" να το δει; :lol: :lol:

STOYBI
30/01/2007, 23:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από warlord
αμα κανει κρανκ και δεν γυρναει η μανιβελα δεν ειναι κολημα?

Πολλα μπορει να ειναι... Μεχρι και ρουλεμαν στροφαλου ( με ολα τα παρελκομενα που εκανε αμα εσπασε ) !!! Κοινος δηλ << γαμα τα με μεγαλα γραματα >>

:wave2:

dirtbird
30/01/2007, 23:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από stefanos
Αφορμή ψάχνεις μου φαίνεται.

Εγώ δεν έχω ακούσει ποτέ να κάνει κλανκ ελατήριο και μετά να σβήνει το μοτέρ.

Εσύ με την επιλεκτική ακοή...... :smokin: :smokin:

warlord
30/01/2007, 23:22
γιατι μεχρι να ανεβει Σαλονικη θα το εχω παει στο μαγαζι να το φτιαξ ο μαστρο-μομος:D

stefanos
30/01/2007, 23:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από warlord
αμα κανει κρανκ και δεν γυρναει η μανιβελα δεν ειναι κολημα?

Δεν γυρνάει η μανιβέλα τι ώρα?
Εκείνη την ώρα η ακόμα και τώρα?
Γιατί αν ήταν κόλημα τώρα 12:24 μπορεί και να γυρνάει (στην περίπτωση που είσαι τυχερός).
Αλλιώς.......

warlord
30/01/2007, 23:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
Πολλα μπορει να ειναι... Μεχρι και ρουλεμαν στροφαλου ( με ολα τα παρελκομενα που εκανε αμα εσπασε ) !!! Κοινος δηλ << γαμα τα με μεγαλα γραματα >>

:wave2:

δε γαμεις,δουλευα μεχρι τις 10 για ναβγαλω κανα εξτρα για να εχω καβατζα και τωρα......
ποσο λετε να μου βγει το πανυγιρι?

STOYBI
30/01/2007, 23:25
dirtbird


Τι ειναι αυτο το μπλε στο avatar σου ??? :eyepop: :eyepop:

Φτου και ξανα φτου !!!

:lol: :lol: :lol:


76414

warlord
30/01/2007, 23:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από stefanos
Δεν γυρνάει η μανιβέλα τι ώρα?
Εκείνη την ώρα η ακόμα και τώρα?
Γιατί αν ήταν κόλημα τώρα 12:24 μπορεί και να γυρνάει (στην περίπτωση που είσαι τυχερός).
Αλλιώς.......


ακομα δεν ξερω,το παρατησα και ηρθα σπιτι για υπνο

stefanos
30/01/2007, 23:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Εγώ δεν έχω ακούσει ποτέ να κάνει κλανκ ελατήριο και μετά να σβήνει το μοτέρ.

Εσύ με την επιλεκτική ακοή...... :smokin: :smokin:

Εσύ δηλαδή πώς το ακούς το ελατήριο

stefanos
30/01/2007, 23:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
dirtbird


Τι ειναι αυτο το μπλε στο avatar σου ??? :eyepop: :eyepop:

Φτου και ξανα φτου !!!

Προβολέας hid 8000 k και περιπλέον.:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

dirtbird
31/01/2007, 05:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από stefanos
Προβολέας hid 8000 k και περιπλέον.:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Ανεξακρίβωτες πληροφορίες αναφέρουν ότι ο Stefanos θα πρωταγωνιστήσει στο νέο blockbuster
'Ακούω ότι θέλω, βλέπω ότι θέλω'.

H πλοκή της ταινίας έχει να κάνει με την ζωή ενός Ρώσου πολιτικο-οικονομικού μετανάστη, και ξεκινάει από την εποχή που ήταν ταχυδρόμος και όργωνε τα προάστια του Βλαδιβοστόκ με το πορτοκαλί του CZ 175 και καταλήγει με αυτόν -μετά απο πολλά χρόνια σκληρής δουλειάς- να έχει γίνει rancher στο Τέξας όπου και επιτηρεί τα κοπάδια του με το -φροντισμένο από τον ίδιο τον Scot Summers- XR 600 του.

STOYBI
31/01/2007, 21:26
Tελικα εσεις οι δυο ζειτε εναν ερωτα μεγαλο !!!!!

:a07: :a07:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

warlord
31/01/2007, 21:33
Σορυ για το σπαμ,αλλα κατεβασα τον κινητιρα πριν απο λιγο,ειδαμε οτι σιγουρα θελει πιστονι και ρουλεμαν και οπως ειπε ο Μαστρο-Μομος μαλλον θα χρειαστω και μπιελα αν ολα παν στραβα,
Γ@μιθηκε....

OldMan
31/01/2007, 21:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από warlord
Σορυ για το σπαμ,αλλα κατεβασα τον κινητιρα πριν απο λιγο,ειδαμε οτι σιγουρα θελει πιστονι και ρουλεμαν και οπως ειπε ο Μαστρο-Μομος μαλλον θα χρειαστω και μπιελα αν ολα παν στραβα,
Γ@μιθηκε....
Ρεκτιφιεδάκι ...??? :D

warlord
31/01/2007, 21:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Ρεκτιφιεδάκι ...??? :D

Ευτιχως οχι γιατι αυτο εχει νικασιλ και δεν μου φταναν 250 ευρο για την επιστροση μονο και θα περιμενα και κανα 20μερο να πανε και να ερθουν απο αγγλια

dirtbird
01/02/2007, 07:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
dirtbird


Τι ειναι αυτο το μπλε στο avatar σου ??? :eyepop: :eyepop:

Φτου και ξανα φτου !!!

:lol: :lol: :lol:


ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΟ :smokin: :smokin:

dirtbird
01/02/2007, 07:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από warlord
Σορυ για το σπαμ,αλλα κατεβασα τον κινητιρα πριν απο λιγο,ειδαμε οτι σιγουρα θελει πιστονι και ρουλεμαν και οπως ειπε ο Μαστρο-Μομος μαλλον θα χρειαστω και μπιελα αν ολα παν στραβα,
Γ@μιθηκε....

Όταν λες 'κατέβασα τον κινητήρα' , τι ακριβώς?

Βγάλατε κεφαλή, βγάλατε όοοολο τον κύλινδρο, αφαιρέσατε τον κινητήρα από την μοτό?:confused:

OldMan
01/02/2007, 10:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Όταν λες 'κατέβασα τον κινητήρα' , τι ακριβώς?
Βγάλατε κεφαλή, βγάλατε όοοολο τον κύλινδρο, αφαιρέσατε τον κινητήρα από την μοτό?:confused:

παλιά παραδοσιακή μέθοδος (στα δίχρονα)

Βγάζεις τον κύλινδρο (χωρίς να βγάλεις την κεφαλή πριν..) και πέφτουν και σκορπάνε ότι έχουν σπάσει εκεί μέσα !!!
(έγινε σε ΚΤΜ250GS '89, όταν πέρασε ο πείρος του πιστονιού μέσα στον θάλαμο καύσης...):sad:

dirtbird
01/02/2007, 11:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
[SIZE=1]
(έγινε σε ΚΤΜ250GS '89, όταν πέρασε ο πείρος του πιστονιού μέσα στον θάλαμο καύσης...):sad:

ΑΥΤΟ θα ήθελα να το δω πως έγινε....:cool:

βέβαια στο πρώτο μου DT πέρα από το τρύπιο πιστονάκι στην Επίδαυρο, μια άλλη φορά είχε σπάσει η μισή κορόνα του πιστονιού (χωρίς να γίνει τρύπα όμως) και παρ'ολα αυτά δούλευε (μέχρι να πάω σπίτι μου).

Akatanomastos
01/02/2007, 18:35
aman me afta ta dixrona..
iparxoun akoma..
ts ts ts

warlord
01/02/2007, 19:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Όταν λες 'κατέβασα τον κινητήρα' , τι ακριβώς?

Βγάλατε κεφαλή, βγάλατε όοοολο τον κύλινδρο, αφαιρέσατε τον κινητήρα από την μοτό?:confused:

βγαλαμε οοολο τον κινητηρα απο τις βασεις τον κατεβασαμε χτες και σημερα εγινε η πρωτη ουσιαστικη αυτοψια

τελικα η μπιελα θα παει μηχανουργειο γιατι στραβωσε μπας και γινει τιποτα,υπαρχουν ελαχιστες πιθανοτητες(αλλα υπαρχουν)να σωσουμε το πιστονι και κατι μου ειπε για ρουλεμαν,εγω δεν καταλαβα και πολλα αλλα ο Μαστρο-Μομος ξερει....
Αμα σας ξανα-πω οτι δανειστικα μηχανακι απο κολιτο πλακωστε με μπας και την καταλαβω γιατι ολο κατι τετοια κανω και δεν μπορω να με ξεχασω....αι στο καλο πια:sick:

dirtbird
01/02/2007, 20:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από warlord
βγαλαμε οοολο τον κινητηρα απο τις βασεις τον κατεβασαμε χτες και σημερα εγινε η πρωτη ουσιαστικη αυτοψια

τελικα η μπιελα θα παει μηχανουργειο γιατι στραβωσε μπας και γινει τιποτα,υπαρχουν ελαχιστες πιθανοτητες(αλλα υπαρχουν)να σωσουμε το πιστονι και κατι μου ειπε για ρουλεμαν,εγω δεν καταλαβα και πολλα αλλα ο Μαστρο-Μομος ξερει....
Αμα σας ξανα-πω οτι δανειστικα μηχανακι απο κολιτο πλακωστε με μπας και την καταλαβω γιατι ολο κατι τετοια κανω και δεν μπορω να με ξεχασω....αι στο καλο πια:sick:

Δεν ακούγεται καλά....


Για να στραβώσεις μπιέλλα σε δίχρονο η ζημιά πρέπει να είναι πολύ μεγάλη....

Κατ'εμέ: μπιέλλα πέταμα, ρουλεμάν στροφάλου πέταμα (γιατί αν συζητάτε ότι ο κύλινδρος τη βγάζει καθαρή τότε μάλλον φράκαρε από κάτω) και έλεγχος στις φωλιές των ρουλεμάν στροφάλου που εάν την έχουν ακούσει καλύτερα να πας για μοτέρ από τα μεταχειρισμένα και να μην δώσεις φράγκο για αυτό :(

Καλή τύχη


ΣΗΜ: αυτό το ' η μπιελα θα παει μηχανουργειο γιατι στραβωσε μπας και γινει τιποτα ' και το ' να σωσουμε το πιστονι ' ΔΕΝ θα μου ενέπνεαν εμπιστοσύνη για το μάστορα.

Δικός σου είναι ο κολλητός....:rolleyes:

catmaster
01/02/2007, 21:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Δεν ακούγεται καλά....

ΣΗΜ: αυτό το ' η μπιελα θα παει μηχανουργειο γιατι στραβωσε μπας και γινει τιποτα ' και το ' να σωσουμε το πιστονι ' ΔΕΝ θα μου ενέπνεαν εμπιστοσύνη για το μάστορα.

Δικός σου είναι ο κολλητός....:rolleyes:

+1000 Δίκιο έχει ο Βρωμόπουλος σε αυτό...

Δηλαδή τι θα κάνει θα βάλει τη μπιέλα σε καλίμπρα??:alien:

Για να σώσει τι??

Εγώ θα πέταγα με τη μία μπιέλα - πίρο - πιστόνι και θα τσεκάριζα στρόφαλο - φωλιές ρουλεμάν...

:wave2: :wave2:


(edit: Α, ναι ..και μετά θα άλλαζα μάστορα ...)

stefanos
01/02/2007, 21:58
:rotflmao: :rotflmao:
Σωτήρηηηη θα μου δανείσεις την κούτα για ένα μικρό ταξιδάκι?Τώρα που βρήκα μάστορα να το μαζέψει το παρτάλι σου μετά με 50 ευρώ....

catmaster
01/02/2007, 22:14
Με φαίνεται ότι αυτός ο Mastro-Momos σε συνδυασμό με τον Babis-ilectrologos είναι θανατερή ομάδα....:D

warlord
01/02/2007, 23:02
τι να σας πω,δεν καταλαβα τι ακριβως θελει να κανει,παντος ο μαστορας ειναι λιρα 100
...και ενοητε πως θα κανω την καλυτερη δουλεια που μπορει να γινει γιατι ειναι κολιτος ο αλλος και γιατι απο την φυρα κερδος δεν εχει,για να γλυτωσω 100 ευρο δεν θα ρισκαρω ουτε την αξιοπιστια(:confused: )του μοτερ ουτε φισικα το κεφαλι του αλλου που μου εμπιστευτικε το μηχανακι του.....

KeLeYTiS
02/02/2007, 01:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από warlord
τι να σας πω,δεν καταλαβα τι ακριβως θελει να κανει,παντος ο μαστορας ειναι λιρα 100
...και ενοητε πως θα κανω την καλυτερη δουλεια που μπορει να γινει γιατι ειναι κολιτος ο αλλος και γιατι απο την φυρα κερδος δεν εχει,για να γλυτωσω 100 ευρο δεν θα ρισκαρω ουτε την αξιοπιστια(:confused: )του μοτερ ουτε φισικα το κεφαλι του αλλου που μου εμπιστευτικε το μηχανακι του.....

Φιλε μου να σου κανω μια ερωτηση?

Αν θελεις απαντας

Το μηχανακι το δανειστηκες σωστα?

Σου χαλασε σωστα?

Και εχεις αναλαβει ολο το κοστος της επισκευης?

Επισης εσυ κανεις ολο το τρεξιμο για να φτιαχτει ?
Θελεις να του το παραδωσεις κομπλε και χωρις να χρειαζεται τιποτα ?( εννοω το μοτερ που ειχε και την ζημια)

Απλα ειχα μια παρομοια εμπειρια και θελω να δω αν τελικα ημουν σωστος η οχι

OldMan
02/02/2007, 10:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από KeLeYTiS
Φιλε μου να σου κανω μια ερωτηση?

Βαγγέλη, το μηχανάκι (από όσο ξέρω...) το έχουν 2 αδέλφια, τα οποία έχουν πολύ ελαφριά συνείδηση και πολύ βαρύ χέρι ...!!! :lol:

OldMan
02/02/2007, 10:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
τον Babis-ilectrologos

:nono: :nono: :nono:

Babis ilektrologos !!!

(μην πάρουμε λάθος άνθρωπο στον λαιμό μας...):smokin:

Akatanomastos
02/02/2007, 17:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
:nono: :nono: :nono:

Babis ilektrologos !!!




den anexomai alli disfimisi gia afton ton antropo..

stamatiste epitelous..enas sostos antropos iparxei kai pesate oloi na ton efate..

ta diavazei kai i manoula tou kai stenoxoriete..

siokatas
02/02/2007, 21:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
Με φαίνεται ότι αυτός ο Mastro-Momos σε συνδυασμό με τον Babis-ilectrologos είναι θανατερή ομάδα....:D



που ειπαμε οτι εδρευουν:lol: :lol: :lol: :rotflmao: :rotflmao: εδω ο μπομπ ο πρωτομαστορας....

warlord
02/02/2007, 21:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από KeLeYTiS
Φιλε μου να σου κανω μια ερωτηση?

Αν θελεις απαντας

Το μηχανακι το δανειστηκες σωστα?

Σου χαλασε σωστα?

Και εχεις αναλαβει ολο το κοστος της επισκευης?

Επισης εσυ κανεις ολο το τρεξιμο για να φτιαχτει ?
Θελεις να του το παραδωσεις κομπλε και χωρις να χρειαζεται τιποτα ?( εννοω το μοτερ που ειχε και την ζημια)

Απλα ειχα μια παρομοια εμπειρια και θελω να δω αν τελικα ημουν σωστος η οχι

φυσικα και μαλιστα αμα ειναι κατι που θα δει ο μαστορας και ειναι να χαλασει συντομα του ειπα να το αλαξει μην μου πει μετα ο αλλος οτι το πηρε και μετα απο 2 μερες χαλασε και αρχισει την γκρινια,εκανα βλακεια και πρεπει να την πληρωσω

KeLeYTiS
03/02/2007, 02:37
Mπραβο ρε φιλε

Αρα δεν ημουν μ@λ@κ@ς

XR_125L
04/02/2007, 19:18
to kdx δεν παιρνει απαραιτητα βενζινολαδο βαζεισ, λαδι ξεχωριστα σε αλλο tank κ και κανει μονο του μιξη στη σωστη αναλογια. μηπως δν το ηξερες κ μπερδευτηκες?

warlord
04/02/2007, 21:48
ναι το εμαθα αυτο αλλα εγω δεν του εβαλα ουτε βενζινη ουτε λαδι(δεν προλαβα)
και ειχε και λαδι και βενζινη,αυτο μας τρωει,δεν μπορουμε να καταλαβουμε γιατι κολλησε.....

XR_125L
04/02/2007, 22:36
τι να σου πω αδελφε, τα διχρονα τα κανουν αυτα, ενας σοβαρος μηχανικός με πείρα σίγουρα μπορεί να βοηθήσει περισσοτερο την κατάσταση:)