PDA

View Full Version : Projector for Fairing



takistrigonis
01/02/2007, 10:12
ΜΗΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΦΩΤΑ PROJETCTOR ΟΠΩΣ ΤΗΣ DUCATI ΓΙΑ ΤΟ GSXR 600K6 FAIRING HEADLIGHTS ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΜΑΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΧΩΡΙΣ ΦΩΤΑ. ΨΑΧΝΩ ΑΛΛΑ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ. ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΑΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΕ ΦΤΗΝΗ ΛΥΣΗ
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ
ΑΥΤΑ

Leopsomo
15/07/2009, 19:45
To επαναφερω μιας και ψαχνομαι κι εγω.

Ξερεις κανεις τπτ? :beer:

lamoun
15/07/2009, 20:26
Projectorάκια βρίσκεις παντού. Απο "παπάδικα" μέχρι και πανάκριβα μάρκες.

Προσωπικά πήρα απο eBay.

Leopsomo
15/07/2009, 20:38
Το παντου σημαινει και καταστηματα εδω φανταζομαι. Σε τι καταστημα δηλαδη? Ηλεκτρονικων? Ηλεκτρικων? Μοτοσυκλετιστικων ειδων?

Αν δε βρω ακρη θα καταληξω σε e-bay, μιας και τα ψιλοβιαζομαι.

ευχαριστω. :beer:

SVX
15/07/2009, 20:49
για γρηγορη λυση και ευκολη μπορεις να αγορασεις τα προβολακια ομιχλης που μοιαζουν με ΜΑΤΟΜΠΑΛΑ και που πουλαν σε αξεσουαρ αυτοκινητων (εχουν μικρο output)


168950

lamoun
15/07/2009, 20:54
Εδώ Θεσσαλονίκη στον Βαρδάρη. Εκεί έχει τα κλασικά μαγαζιά που πάνε οι παπόβιοι και τους αλλάζουν τα φώτα.

Αντίστοιχα μαγαζιά υπάρχουν σίγουρα σε κάθε μεγάλη πόλη.

Βρήκα ΑΥΤΟ (http://www.transalpforum.gr/index.php?topic=310.msg5700) για ρίξε μια ματία.


Αν παρά ταύτα, υπάρχει κάποιος που επιμένει στην τοποθέτηση after market προβολέων, οι εναλλακτικές είναι οι εξής:
α) Touratech (σιγά την εναλλακτική, μια περιουσία ζητάνε...)
β) Ένας τύπος - Γερμανός - στο eBay που πουλάει κιτάκια προβολέων και για ΤΑ με γύρω στα 80-90 ευρώ με τα ταχυδρομικά
γ) Στο κατάστημα ηλεκτρικών αυτοκινήτων που βρίσκεται στο τέρμα της Φραντζή δεξιά, λίγο πριν την Ηλία Ηλιού δίνει ένα πλήρες κιτ με projector type προβολείς, λάμπες, ρελλαί, πλεξούδα, διακόπτη κλπ με γύρω στα 45 ευρώ μόνο. Το μόνο θέμα είναι οτι - νομίζω - του έχουν τελειώσει τα απλά κιτ και έχει πιά μόνο με κίτρινο κάτοπτρο (υπέροχος φωτισμός για νύχτα, ειδικά σε χειμωνιάτικες συνθήκες, αλλά - φευ -εκτός μόδας τώρα πια...)

Leopsomo
16/07/2009, 06:53
χιλια ευχαριστω :beer: