PDA

View Full Version : ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ αντιγραφη απο το φορουμ της μοτοτεκ



ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
24/07/2004, 09:44
το ειδα και σκευτηκα να το δητε και εσεις..

Την Δευτέρα 12.07.2004 ο Γ.Λ. εισήλθε παράνομα στην οικία του Χρήστου Ρέτσα, στο Παλαιό Φάληρο Αττικής και δηλητηρίασε την ΝΑΟΜΙ (βελγικό λυκόσκυλο, ηλικίας 3 ετών), η οποία φιλοξενείτο στην οικία του ανωτέρω από την 01.07.2004, όταν γέννησε επτά πανέμορφα και υγιέστατα κουταβάκια. Παρόλο που η ΝΑΟΜΙ μετεφέρθη αμέσως στην κτηνιατρική κλινική, έχασε την μάχη με τον θάνατο, καθώς το δηλητήριο που της έδωσε ο δράστης ήταν ισχυρότατο. Δυστυχώς, την ίδια τύχη με την μητέρα του είχε και ένα από τα κουταβάκια, το οποίο απεβίωσε την επομένη ημέρα το πρωί.

Ο δράστης συνελήφθη επ’ αυτοφώρω και δικάζεται την Τρίτη 27.07.2004 και ώρα 09.00΄ από το Β΄Αυτόφωρο Μονομελές Πλημμελειοδικείο Αθηνών (κτίριο 2, αίθουσα 1, ισόγειο, της πρώην Στρατιωτικής Σχολής Ευελπίδων), μετά από αναβολή που έδωσε το Δικαστήριο προκειμένου να προσκομισθεί η ανάλυση τοξικολογίας του εργαστηρίου Ιατροδικαστικής και Τοξικολογίας του Πανεπιστημίου Αθηνών.

Δεδομένου ότι είναι η πρώτη φορά που δικάζεται δράστης που συνελήφθη επ’ αυτοφώρω για παράβαση του Ν. 1197/1981 (Περί Προστασίας των Ζώων), παρακαλούμε όπως βοηθήσετε με κάθε δυνατό τρόπο να δημοσιοποιηθεί η υπόθεση αυτή, ώστε η παραδειγματική του τιμωρία να δώσει ένα μήνυμα σε όλους αυτούς που νομίζουν ότι μπορούν ατιμώρητοι να θανατώνουν αθώα και ανήμπορα πλάσματα.


Ελένη Ρέτσα

Χρήστος Ρέτσας


Τηλέφωνα επικοινωνίας :

- Ρέτσα Ελένη : 6977095817, 2109852953,

2103618722, e-mail: elenirts@yahoo.com

- Ρέτσας Χρήστος : 6977914795, 2109858921

2103677704, e-mail: retsas@yahoo.com



--------------------------------------------------------------------------------

crs-k
24/07/2004, 09:50
Η ποινη για τετοιους εγκληματιες θα επρεπε να ειναι μια ...
Του δινουν την ιδια δοση απο το δηλητηριο και μετα τον πανε στο νοσοκομειο.
Αν ζησει εχει καλως, αλλα θα θυμαται μια ζωη τους φρικτους πονους που του ξεσκιζαν τα σωθικα.
Αν πεθανει ...
ΑΚΟΜΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ! :mad:

periklisk
24/07/2004, 14:12
Ρε τον παλιοαλήτη! Τι του έκανε το σκυλί????

Εγώ λέω να τον βάλουν την επόμενη δεκαετία να φροντίζει σκύλους σε pet shop και ιδιαίτερα να μαζεύει ότι κάνουν.... σ....α ε....ο τ....α και τέτοια......

milaber
26/07/2004, 16:57
Τροφή για τα κουτάβια της να το κάνουν το καθίκι...

:mad: :mad: :mad:

kapeos
26/07/2004, 18:21
τον μπάσταρδο,

:mad:


από περιέργεια θα το που στις ειδήσεις???

:mad:
από περιέργεια.



ΠΟΥΣΤΗ ΨΟΦΗΣΕ!!!:yuck:

Ora_Nihil
26/07/2004, 19:39
Που να του πέφτει διαρκώς το σαπούνι στα ντούς της φυλακής.
:lol: :lol: :lol:

Πλάκα - πλάκα, ας είναι το τελευταίο περιστατικό........Κτήνη!

tamis
26/07/2004, 23:39
opoios den mporei na agapisei ta zwa den tha mporesei pote tou na agapisei ton sinanthrwpo tou....
antrwpoi pou den mporoun na agapisoun den einai antrwpoi....
opote mia fola sto stoma apo enan allo "zwantrwpo" tha einai i kaliteri timwria...
mia apo autes pou xrisimopoioune auta ta zwa...
Ma tous theous tou sex Kataramenos na einai na min tou sikwnete kai na ton pidane Proikismenoi mauroi....
:evil: :evil: :evil:
AYTA!:lol:

kapeos
28/07/2004, 14:27
Ακουσε κανείς τι έγινε στο Δικαστήριο και ποια η απόφαση?????:mad:

petridist
02/08/2004, 14:05
Στην οικογένεια μου υπάρχουν και 7 σκυλιά...

αν ποτέ εγώ έπιανα επ'αυτοφόρω κάποιον να φέρεται έτσι σε ζώο.. μάλλον εγώ θα ήμουν φυλακή...

ντροπή και αίσχος έχω να πω.. πολύ κρίμα και άδικο που υπάρχουν τέτοιοι άνθρωποι...