PDA

View Full Version : Αγορα BMW K100



nycos
24/07/2004, 12:58
Γειά χαρά σε όλους!

Εχω ενα bmw r75/6 (μοντελο 76), το οποιο το χρησιμοποιώ στην Κρήτη που σπουδάζω καθημερινα μιας και ειναι το μονο μεταφορικό που έχω. Το κακόμοιρο όμως τρώωει πολλα (με 5 ευρω κανω 60-65χλμ στην πολη), ασε που θέλει κοκοράκια, κυλινδρομπίστονα, φλάτζες και τσιμούχες γιατι απο παντού τρέχει και ποιος ξέρει τι άλλο. Είναι πολλά λοιπόν και θέλει και πολλά ευρω, ασε που θα μείνω με το πεζο 2 για καιρό μέχρι να φτιαχτει. Γενικά είναι ενα μηχανάκι μόνο για βόλτα και όχι για χρήση.

Πουλάει λοιπόν ένας γνωστός ενα BMW K 100 μοντελο καπου στο 90 (θα ξέρω σίγουρα αυριο μεθαύριο), με 25.000 χλμ περίπου, μιας και ηταν σε μια έκθεση κλειδωμένο για 5 χρόνια, ζητάει 2.000 ευρω, που θα πει και με 1.700 το παίρνω.
Τι ξέρουμε για αυτό το μηχανάκι? Λεω να το πάρω και να παρκάρω το r75/6 πριν διαλίσει, μιας και με 1700 ευρω αντε να πάρεις κανένα crypton για μεσα στην πόλη...! Να το παρω ή οχι?

Ξέρω οτι το Κ δεν πρόκειται να το πουλήσω εύκολα αργότερα, αλλα και 1000 ευρω να το δώσω πάλι κερδισμένος θα είμαι.

Boxer
26/07/2004, 06:52
Αν ειναι οπως τα λες παρτο.
Ξερω απο γνωστους οτι τα κ100 ειναι σκυλια και βγαζουν 100.000 χλμ απροβληματιστα.
Εχει και injection οποτε θα καιει σιγουρα λιγοτερο.
Εγω ειχα ενα R65 και του ειχα γ@....σει τη μ.... αλλα ποτε δεν με αφησε.

nycos
26/07/2004, 10:37
Θα το πάρω βόλτα αυριο μεθαύριο να δω αν μου αρέσει κτλ, με τα λεφτά που θα το πάρω και 2 χρόνια να μου βγάλει και να θέλει μόνο λάδια και ρύθμισμα δεν με νοιάζει και να μην το πουλήσω, το πετάω στην θάλασσα που λέει ο λόγος!

SaraMaritis
26/07/2004, 10:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από nycos
... το πετάω στην θάλασσα που λέει ο λόγος!

φιλε nycos αν το εννοεις θα με ενδιεφερε να μαθω το ακριβες σημειο...:rotflmao:

(Πλακα κανω)...Προχωρα γερα και παρτο το ρημαδι, πιστευω οτι
δεν θα το μετανιωσεις...;)

nycos
26/07/2004, 11:06
Η αλήθεια είναι οτι με προσγείωσε λίγο ο πατέρας μου!
Παλί με παλιό θα μπλέξουμε!
Δεν έχω λεφτά να σου δώσω!
κτλ κτλ...

αλλα τον Σεπτέμβριο που θα επιστρέψω απο τις διακοπές θα το πάρω! το r75 κουδουνάει σαν τρελό κ τον χειμώνα δεν τον βγάζει!