PDA

View Full Version : Clear Alternatives και Pig Spotters στην Ελλάδα;



zireous
03/02/2007, 19:46
Ξέρω μπορεί να είμαι μαζόχας, αλλά είναι πολύ πιθανό να τα βρώ με Έλληνα αντιπρόσωπο ή εισαγωγέα και να μου έρθει τελικά φθηνότερα να αγοράσω από εδώ παρά από έξω (μεταφορικά κλπ)...


Ξέρει κανένας τίποτα;

dirtbird
03/02/2007, 20:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από zireous
Ξέρω μπορεί να είμαι μαζόχας, αλλά είναι πολύ πιθανό να τα βρώ με Έλληνα αντιπρόσωπο ή εισαγωγέα και να μου έρθει τελικά φθηνότερα να αγοράσω από εδώ παρά από έξω (μεταφορικά κλπ)...


Ξέρει κανένας τίποτα;

Clear alternatives έφερνε το Imported Bikes αλλά ήταν πολύ πιο ακριβό από το να τα παραγγείλεις από τους ίδιους....:rolleyes:

zireous
06/02/2007, 14:06
Δε βαριέσαι, βάζω και κάτι άλλα πραγματάκια και τα έξοδα δε φαίνονται κάν...

Θα μας τα φάει πάλι ο e-Μπέης, εγώ προσπάθησα πάντως...

:beer:

XOTiC
09/02/2007, 13:41
Clear Alternatives έχω βρεί κ σ' αυτό το site (http://www.moto-outlet.gr/view_category.asp?cat=132) δεν ξέρω τι τιμές παίζουν έξω όμως...

zireous
16/02/2007, 19:50
XOTiC, μια γρήγορη αναζήτηση στο google θα σου πεί γύρω στα 90 δολάρια (68.5 ευρά) από μαγαζί του εξωτερικού, 75 δολάρια (57 ευρά) στο ebay (καινούριο πάντα), χωρίς μεταφορικά που συνήθως με κούριερ είναι γύρω στα 60-65 δολάρια -άρα πάρε και κάτι άλλο μαζί να σου έρθει φθηνότερα...

Τα 110 που ζητάνε στην Ελλάδα είναι πολλά.

banditgr
17/02/2007, 13:41
ta e3oda apostolis se kamia periptosi den einai 60-65 akoma kai apo ameriki....
tha einai giro sta 15-20$ analoga to megethos/varos.To undertail mou kostise 15e ta metaforika apo portogalia (+ 35e to undertail)

zireous
19/02/2007, 00:25
Eγώ αναφέρθηκα σε καινούριο πίσω λαμπατέρ με ενσωματωμένα φλας για gsxr καινούριο στο παραπάνω παράδειγμα, από Αμερική -τα μεταφορικά ξαναλέω είναι με courier (φυσικά ίδια τιμή μεταφορικών πήρα τις κάλτσες μου από το συγκεκριμένο ebay store, ευκαιρίες μετάχειρες μπορεί να βρεις παντού αλλά και πολύ χαμηλότερες τιμές σε μεταφορικά σίγουρα θα βρεις σε αγορές από ευρώπη, απλά καί η διαφορά με απλό ταχυδρομείο είναι μικρή, και κερδίζεις αρκετό χρόνο -άμα σου έχει κάτσει να περιμένεις το ταχυδρομείο 3 μήνες λόγω γιορτών δέν τη ξαναπατάς εύκολα...).