PDA

View Full Version : Πληροφορίες για 3ήμερο Καθαράς Δευτέρας



MikeG
05/02/2007, 10:07
Το βάζω στις γενικές για να το δουν πολλοί.:D

Καλημέρα λοιπόν.Ζητάω πληροφορίες για τη περιοχή των Ζαγοροχωρίων & των Μαστοροχωρίων στο νομό Ιωαννίνων.Το τριήμερο της Καθαράς Δευτέρας σκεφτόμαστε με εκδράμουμε προς τα εκεί.Θα είμαστε 2 ή 3 μηχανές on-ff.Τι έχετε να προτείνεται σα διαδρομές,μέρος να μείνουμε, φαγητό και τα σχετικά.Ψάχνουμε ξενώνα στη γύρω περιοχή (όχι τίποτα ιδιαίτερα ακριβό) και από διάφορα τηλέφωνα που έχω κάνει είναι τα περισσότερα φουλ.Επίσης έχω ακούσει και κάτι αστρονομικά ποσά για το δικό μας μπάτζετ του τύπου 150 euros.Μέχρι στιγμής έχουμε βρει κάτι στο ξενώνα Αρμολόι στη Πυρσόγγιαννη,στα Μαστοροχώρια.Περιμένω περισσότερες προτάσεις,αν κάποιος έχει κάποιο γνωστό..
Να πω ότι θα ξεκινήσουμε από Θεσσαλονίκη και σκεφτόμαστε να πάμε μέσω Καστοριάς & α γυρίσουμε από Σιάτιστα και μετά Εγνατία,σε περίπτωση βέβαια που πάμε Μαστοροχώρια.Αν πάμε Ζαγοροχώρια θα ακολουθήσουμε άλλη διαδρομή.
Λοιπόν για βοηθήστε με φανταστικοί μου συμφορουμήτες..

edit : Να δώσω & ένα site

:wave2: :beer: :beer:Μαστοροχώρια (http://www.mastorohoria.gr/)

Cpt. Haddock
05/02/2007, 10:11
Άργησες να κλείσεις ρε Mike...

:sick:

MikeG
05/02/2007, 10:21
Το ξέρω Captain μου..αλλά δε το εγκαταλείπω..Θα βρω μια άκρη!

:beer: :beer:

Respect
05/02/2007, 11:13
Aν βγάλεις άκρη ρίξε "σύρμα". Και εμείς για Ζαγοροχώρια λέμε..

MikeG
05/02/2007, 11:17
Οκ.Σε τι χρήματα σε ενδιαφέρει περίπου και πόσα άτομα?
Με μηχανή θα είστε?Από Θεσσαλονίκη?

:wave2:

miraze
05/02/2007, 11:52
Τα μαστοροχώρια είναι πανέμορφα ιδιαίτερα για κάποιον που έχει δεί τα Ζαγόρια.

Με την Κόνιτσα κοντά και τα χωριά του πωγωνίου νομίζω για εκείνες τις ημέρες είναι η καλύτερη πρόταση.

Γιάννενα και Ζαγόρια είναι τα περισσότερα που ξέρω Φουλ γεμάτα γιατί έψαχνα και εγώ για φιλαράκι που έρχονται. Οι τιμές που παίζουν είναι περί τα 100 το δίκλυνο:eyepop: :eyepop: :eyepop:

Αν πάς Πυρσόγιαννη έχει μια ωραία διαδρομή μέσα στο βουνό. 100 μέτρα πρίν την είσοδο του χωριού ΑΡΙΣΤΕΡΑ έχει ένα αρκετά βατό χωματόδρομο που σε βγάζει σε ένα εκκλησάκι μέσα στο βουνο (10κμ)

Επίσης να πάς στο χωριό ΔΟΛΟ στα Πωγώνια.............ΑΞΙΖΕΙ!!!!!!!!!!!!

Πάντώς υπάρχει και η πρόταση των Τζουμέρκων που είναι πανέμορφα.

Για οποιαδήποτε πληροφορία άλλη θέλεις μή διστάσεις, στείλε πμ!

Α!!! και αν κατέβεις προς Γιάννενα μεριά :beer: :beer: :beer:

ktm640lc4
05/02/2007, 12:13
Ποιοι χαρτες σου ζεστανανε ξανα το μυαλο...

tombell
05/02/2007, 12:19
Θα πρότεινα ανεπιφύλαχτα επίσκεψη Βίκο και Μικρό Πάπιγκο

Πήγα το καλοκαίρι, πρώτη φορά με μηχανή και είναι πανέμορφα

Ιδιαίτερα η θεά προσ το φαράγγι του Βίκου και τους πύργους του Πάπιγκου

Η φωτογραφία τραβήχτηκε κατευθυνόμενοι προς Βίκο και δείχνει τις στροφές προς Μεγάλο και Μικρό Πάπιγκο.

Αν δείτε να σας περνάει κανείς με χίλια και κάμερα, ξερετε ποιος θα ναι :rotflmao:


76889

Stergios69
05/02/2007, 12:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από tombell


Η φωτογραφία τραβήχτηκε κατευθυνόμενοι προς Βίκο και δείχνει τις στροφές προς Μεγάλο και Μικρό Πάπιγκο.

Αν δείτε να σας περνάει κανείς με χίλια και κάμερα, ξερετε ποιος θα ναι :rotflmao:
...οι οποίες πρέπει να είναι 52 συνεχόμενες... :D

tombell
05/02/2007, 12:30
Και μία άποψη της περιοχής
Από αριστερά, Αστράκα, Πύργοι του Πάπιγκου και μερική άποψη από το φαράγγι του Βίκου


76892

GIXXERAKIAS
05/02/2007, 12:48
150ε???:eek: :bigcry: :eyepop: :eyepop:

Παναγια μου!!Δυστηχως ο φιλαρακος στα Γιαννενα(περαμα) εχει κλεισει ολα τα δωματια,παρεπιμποντως ειναι μεζονετες(πανω κρεβατοκαμαρες και κατω κουζινα,σαλοτραπεζαρια,τζακι).Εμεις εχουμε κανονισει με αλλο κλαμπ με αμαξια και κλεισαμε ενα μηνα πριν με 50ε την μερα:D :D :D

Καλο ε?:D :D :D

Παπιγκο?χμμμ μΕ αρεσει πολυ η ιδεα σου!Θα το προτεινω για βολτα προς τα εκει!!:beer: :wave2:

tombell
05/02/2007, 12:57
Όσες φορές και να πάω εκεί δεν το χορταίνω το μέρος
Ειναι απίστευτο
Είτε καλοκαίρι, είτε χειμώνα με χιόνια
Επίσης πολύ ωραία είναι η διάσχιση του Βίκου (πεζοπορία).
Ξεκινάς από Μονοδένδρι και φτάνεις Βίκο, διασχίζοντας το φαράγγι
Αλλά η καλύτερη περίοδος είναι καλοκαίρι
Βλέπεις και τις πηγές του Βίκου, ο οποιός έιναι από τα πιο παγωμένα ποτάμια της Ευρώπης
Αν θυμάμαι καλά, το νερό είχε 4 βαθμούς, βγαίνοντας από τις πηγές, μήνα Ιούλιο :eek:

MikeG
05/02/2007, 13:20
Ωραία όλα αυτά,αλλά δε με βοηθάτε λίγο παραπάνω ρε παίδες?Πέρα από όμορφες διαδρομές..Εδώ σας λέω δεν έχουμε να μείνουμε προς το παρόν & έτσι που το βλέπω μάλλον σπίτι θα πετάω τον αητό..:bawl: :bawl: :bawl:

Respect
05/02/2007, 13:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Οκ.Σε τι χρήματα σε ενδιαφέρει περίπου και πόσα άτομα?
Με μηχανή θα είστε?Από Θεσσαλονίκη?

:wave2: Είμαστε από Πάτρα. Δύο άτομα ,εγώ και η γυναίκα μου.
Αν ο καιρός το επιτρέπει σίγουρα με μηχανή!!
Από χρήματα... κάτι που να είναι κατα το δυνατόν οικονομικό.