PDA

View Full Version : Είναι δυνατόν οι σχιστομάτιδες να είναι τόσο κανίβαλοι;



Atsatsos
05/02/2007, 22:11
http://www.petatv.com/tvpopup/video.asp?video=jcruel_china_dog_UK&Player=qt&speed=_med

hidefnick
05/02/2007, 22:27
ΜΗΝ ΤΟ ΔΕΙΤΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΧΑΛΑΣΤΕΙΤΕ





Α και μην ξεχάσω. Είμαι φασίστας και προτιμάω ευρωπαϊκά προϊόντα. Όχι ότι δεν παίζουν τέτοια και εδώ, αλλά τεσπά.

Και μην αρχίσουμε τίποτα ΠΑΠΑΡΙΕΣ για άλλες κουλτούρες plz

dessert
05/02/2007, 22:32
Τα μοναδικά ζώα σ'αυτό το βίντεο έχουν 2 πόδια.

Σιχάθηκα τώρα. Κρίμα...:mad:


Ήμαστε κτηνη. Δεν έπρεπε να το βάλεις. Μην το δείτε θα σιχαθήτε...

:mad: :mad: :mad:

odt
05/02/2007, 23:05
Όχι ρε πούστη μου :a023:

paramedic
05/02/2007, 23:25
Ψυχανώμαλοι.....πόσο θλίψη είχαν τα καημένα στο προσωπό τους δε λέγεται. Μακάρι να σας βγάλουν εσάς τα δέρματα σας και να τα μοσχοπουλήσουν ρε κ@ριόληδες. Συγνώμη ρε παιδιά αλλά έχω ένα μικ΄ρο σκύλακι σπίτι μου που τον βλέπω σαν μέλος της οικογένειας μου πια και μόνο που σκεφτομαι να ήταν στη θέση τους τα παίρνω....

AFTER
05/02/2007, 23:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από paramedic
Μακάρι να σας βγάλουν εσάς τα δέρματα σας και να τα μοσχοπουλήσουν ρε κ@ριόληδες.

Δεν θα καταλαβαιναν τιποτα
οι κινεζοι ειναι λαος-ρομποτ

Εχει γεμισει και η Αθηνα απο αυτους
Στο διαολο να πατε ολοι κωλοκινεζοι
:mad:

SPORAKIAS
05/02/2007, 23:38
επειδη εχω 2 σκυλια και 2 γατια....δεν αντεξα να το δω...ειδα μονο την αρχη που τα πετανε απο τα φορτηγα και με επιασε ενας κομπος στο στομαχι....:( :sad:

ευχη και καταρα να βρουν και αυτοι ενα αναλογο θανατο....

δεν ειναι ανθρωποι....ειναι τερατα....δεν εχουν ψυχη...εχουν σκατα....

:mad:

yianvoul
05/02/2007, 23:43
για μισο λεπτο....
ΠΟΙΟΣ ΤΑ ΑΓΟΡΑΖΕΙ ΑΥΤα?????
εμεισ δεν τα αγοραζουμε???????
πρωτα πρεπει να μην υπαρχει ζητηση και μετα θα εξαφανιστει το φαινομενο...

XOTiC
05/02/2007, 23:50
Ακουγονται να γελανε κιόλας ΤΑ ΖΩΑ !!
τι ανώμαλος λαος....... :yuck:

Lupo
05/02/2007, 23:56
Δεν θα το δω.
Τα σχόλια σας ήταν ήδη αρκετά, να καταλάβω ότι είναι στιγμές αίσχους και ντροπής.
Ψυχανώμαλοι!:mad:

project.breeze
06/02/2007, 00:16
Εδώ και 12 χρόνια έχω 2 γάτες τις οποίες θεωρώ μέλη της οικογένειας και τις οποίες υπεραγαπώ.Ένιωσα έναν μεγάλο κόμπο στο στομάχι βλέποντας το βίντεο.Υπάρχουν κάποια πράγματα στα οποία δεν μπορείς να δείξεις ούτε ανωτερότητα, ούτε ανθρωπιά,ούτε επίπεδο.Σε αυτούς που προκαλούν τόσο πόνο σε αυτά τα ζωντανά αξίζει μόνο ο θάνατος...

Davelis
06/02/2007, 01:04
ενταξει,με ξενερωσε απιστευτα το βιντεο
ηξερα οτι εκει τρωνε τους σκυλους,αλλα δεν ειχα και δει τετοιο βιντεο
απ τα χερια μου εχουν περασει 2 σκυλια τα οποια λατρεψα πολυ,και τωρα νιωθω απαισια για αυτα τα κτηνη

KeLeYTiS
06/02/2007, 01:13
Aν δεν θελετε να βλεπετε τετοια

Να σταματησετε να αγοραζετε δερματινα ρουχα
Δερματινα παπουτσια
Δερματινες τσαντες
Δερματινα τιμονια
Δερματινα σαλονια

Και η λιστα συνεχιζεται

Η αγελαδιτσα και το προβατακι ζωακια δεν ειναι και αυτα ?

Εμεις τα προκαλουμε αυτα αυτοι απλα ικανοποιουν τον καταναλωτισμο μας

project.breeze
06/02/2007, 08:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από KeLeYTiS
Aν δεν θελετε να βλεπετε τετοια

Να σταματησετε να αγοραζετε δερματινα ρουχα
Δερματινα παπουτσια
Δερματινες τσαντες
Δερματινα τιμονια
Δερματινα σαλονια

Και η λιστα συνεχιζεται

Η αγελαδιτσα και το προβατακι ζωακια δεν ειναι και αυτα ?

Εμεις τα προκαλουμε αυτα αυτοι απλα ικανοποιουν τον καταναλωτισμο μας



Σε αυτό δεν έχεις άδικο αλλά θέλω να ελπίζω πως οι συνθήκες θανάτωσης των ζώων που χρησιμοποιούνται για την κατασκευή δερμάτινων ρούχων είναι καλύτερες.Είχα δει ένα αφιέρωμα σε ένα υπερσύγχρονο σφαγείο που τα ζώα θανατώνοταν με ηλεκτροσόκ και δεν πονούσαν ούτε υπέφεραν...

ktm640lc4
06/02/2007, 09:43
Eγω παντως δεν αγοραζω. Θα μου πεις γουνα θα αγορασεις? Οχι αλλα οπως και να εχει ΔΕΝ αγοραζω.

Οσο για το δερματινο μπουφαν που εχω στην μηχανη, τουλαχιστον το φοραω για να προστατεψω εμενα απο καποια πτωση (μακρια) και οχι για να ειμαι ωραιος σε καποιο γκαλα ή πως σκατα τα λενε.

Προσωπικα χαλαστηκα (οχι οσο ενα αλλο βιντεο που ειχε βαλει καποιος αλλος που τα εγδερναν ζωντανα), Βγαζεις τα ζωακια απο τα κλουβια, και με ενα ουζι καθαριζεις ολους τους πουστηδες.

Τους αφηνεις ζωντανους και τους γδερνεις. Απλα.

Δεν μπορω να βλεπω βασανισμους ζωων διαολε... Τρελαινομαι...

KeLeYTiS
06/02/2007, 10:14
Εχω μαγαζι με ρουχα παιδια και ο χαμος που εγινε φετος με γουνακια (οχι συνθετικα) κινεζικα με 25 ευρω λιανικη απο τι δερμα λετε να ηταν ?

Να μαστε καλα εμεις που ξεσκιστηκαμε να τα αγοραζουμε

Γιατι αν δεν φοραμε το γουνακι το αμανικο μες το καταχειμωνο ποιος ο λογος να ζεις ?

airamhag
06/02/2007, 10:21
ευτυχως που δεν μου ανοιγε η σελιδα...

gloum
06/02/2007, 10:31
Γουνάκια ε?Δεν είπαμε?Χρειάζονται 3 ζώα για μία γούνα...

ktm640lc4
06/02/2007, 10:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από airamhag
ευτυχως που δεν μου ανοιγε η σελιδα...


Kαλυτερα.. :uplate:

Λεωνίδας
06/02/2007, 11:19
Αν είναι δυνατόν... :(

Αρχικά δημιουργήθηκε από runneras125
(...) θέλω να ελπίζω πως οι συνθήκες θανάτωσης των ζώων που χρησιμοποιούνται για την κατασκευή δερμάτινων ρούχων είναι καλύτερες(...) Τα περισσότερα δέρματα νομίζω είναι από αγελάδες που σφάζονται για τροφή.
Τώρα όποιος αγοράζει φίδια / κροκόδειλους / αληθινές γούνες... ας το ξανασκεφτεί

bonepeeler
06/02/2007, 12:12
Εμένα ξέρετε τι με λυπεί πραγματικά;
Το ότι βλέπω τόση αντίδραση για ένα βίντεο που μας δείχνει τη θανάτωση σκυλιών και γατιών για τη γούνα τους.

Ενώ σε ένα βιντεάκι που έβαλα εγώ παλιότερα για την αλληλοεξόντωση του ανθρώπου δεν υπήρξε τόση αντίδραση.
Τι να πω;
Ίσως θεωρούμε την επιβίωση των γατόσκυλων πιό σημαντική από την επιβίωση του ανθρώπου.

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=32827&highlight=%F4%E5%EB%E5%E9%FE%F3%EF%F5%EC%E5

υγ:Το ξέρω πως πολλοί θα με πουν μαλάκα τώρα.
:sad:

ktm640lc4
06/02/2007, 12:16
Mα εννοειται οτι και αυτο ειναι ασχημο.

Απλα τα ζωα δεν μπορουν να βλαψουν για μαλ...ιες οπως κανει ο ανθρωπος.

Δεν εχουν μισος, ανευ λογου και αιτιας. Τα σφαζανε και αυτα τους κοιταγαν στα ματια........:uplate:

Αλλωστε χειροτερο ζωο απο τον ανθρωπο δεν υπαρχει...

makis206
06/02/2007, 12:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από bonepeeler
Εμένα ξέρετε τι με λυπεί πραγματικά;
Το ότι βλέπω τόση αντίδραση για ένα βίντεο που μας δείχνει τη θανάτωση σκυλιών και γατιών για τη γούνα τους.
Ενώ σε ένα βιντεάκι που έβαλα εγώ παλιότερα για την αλληλοεξόντωση του ανθρώπου δεν υπήρξε τόση αντίδραση.
Τι να πω;
Ίσως θεωρούμε την επιβίωση των γατόσκυλων πιό σημαντική από την επιβίωση του ανθρώπου.

Πιστεύω ότι έχει έμμεσα να κάνει και με το οτι τα ζώα είναι πολύ πιο απροστάτευτα και χωρίς καμμία δυνατότητα άμυνας απέναντι στον άνθρωπο..

Υπάρχουν και παρόμοιες περιπτώσεις σε ανθρώπους, όμως ένας άνθρωπος έχει γενικότερα πολύ μεγαλύτερη δυνατότητα άμυνας απέναντι σε έναν άλλο άνθρωπο.

Τα ζώα σε κοιτούν λες και περιμένουν τη συμπόνοια από έναν πιο ευαίσθητο άνθρωπο από αυτόν που έχουν απέναντί τους εκείνες τις στιγμές..

Έμμεσα λοιπόν, ευαισθητοποιούνται περισσότερο οι "μαλθακοί" άνθρωποι μπροστά σε τέτοιες εικόνες με ανθρώπους και ζώα..

costas81
06/02/2007, 12:32
κρίμα!



:( :( :( :( :(

vangelis 64
06/02/2007, 12:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από KeLeYTiS
Aν δεν θελετε να βλεπετε τετοια

Να σταματησετε να αγοραζετε δερματινα ρουχα
Δερματινα παπουτσια
Δερματινες τσαντες
Δερματινα τιμονια
Δερματινα σαλονια

Και η λιστα συνεχιζεται

Η αγελαδιτσα και το προβατακι ζωακια δεν ειναι και αυτα ?

Εμεις τα προκαλουμε αυτα αυτοι απλα ικανοποιουν τον καταναλωτισμο μας

Δεν είναι το ίδιο φίλε.Τα μοσχάρια,τα πρόβατα,τα γουρούνια κλπ αποτελούν,καλώς ή κακώς, μέρος τής διατροφής μας και,πιστεύω,ο λόγος που χρησιμποποιούμε τα δέρματά τους είναι για να μην τα πετάξουμε,αφού δεν το χρειάζονται πια,μιας και το κρέας τους το καταναλώσαμε.

Αυτά τα δίποδα λοιπόν δεν έχουν κανέναν λόγο να ΔΟΛΟΦΟΝΟΥΝ τα αθώα αυτά πλάσματα.
Οπως ελεεινά δίποδα είναι κι αυτά που σκοτώνουν λιοντάρια,τίγρεις κλπ.

Οχι,το βίντεο δεν το είδα.Μού φτάναν οι περιγραφές:sad:

SPORAKIAS
06/02/2007, 12:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από bonepeeler
Εμένα ξέρετε τι με λυπεί πραγματικά;
Το ότι βλέπω τόση αντίδραση για ένα βίντεο που μας δείχνει τη θανάτωση σκυλιών και γατιών για τη γούνα τους.

Ενώ σε ένα βιντεάκι που έβαλα εγώ παλιότερα για την αλληλοεξόντωση του ανθρώπου δεν υπήρξε τόση αντίδραση.
Τι να πω;
Ίσως θεωρούμε την επιβίωση των γατόσκυλων πιό σημαντική από την επιβίωση του ανθρώπου.

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=32827&highlight=%F4%E5%EB%E5%E9%FE%F3%EF%F5%EC%E5

υγ:Το ξέρω πως πολλοί θα με πουν μαλάκα τώρα.
:sad:

τα ζωα δεν εχουν κανει τπτ , δεν εχουν φταιξει πουθενα που να αξιζουν τετοια συμπεριφορα...

εννοω ο ανθρωπος.....:rolleyes:

(οταν λεω ο ανθρωπος μιλαω γενικα...και μη μου πειτε για τα παιδια στην αγκολα,αιθιοπια,ιρακ,κ.λ.π)...

μαλακα δεν θα σε πει κανεις...

και στους ανθρωπους πρεπει φυσικα και να αντιδραμε.....

KeLeYTiS
06/02/2007, 12:38
Συνονοματε οταν η πεινα μας για καταναλωση ειναι μεγαλυτερη απο αυτα που βαζουμε στο τραπεζι μας γινεται και παραγινεται

Δες ποσα φθηνα κινεζικα γουνακια και τσαντες φορεθηκαν φετος στα Πατησια και ελα να μου πεις

Εγω φερνω συνθετικα μονο οταν φερνω και οι πιο πολλες ξινιζουν την μουρη τους οταν βλεπουν οτι δεν ειναι γνησιο δερμα η γουνα

Ετσι μου ερχεται να αλλαξω τα γραμματα με ελληνικα στις παυσεις του βιντεο και να το βαζει να παιζει ολη μερα στο μαγαζι μου

Α να και ενας καλος λογος να μην ψωνιζετε στα κινεζικα

zzr2005
06/02/2007, 12:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από bonepeeler
Εμένα ξέρετε τι με λυπεί πραγματικά;
Το ότι βλέπω τόση αντίδραση για ένα βίντεο που μας δείχνει τη θανάτωση σκυλιών και γατιών για τη γούνα τους.

Ενώ σε ένα βιντεάκι που έβαλα εγώ παλιότερα για την αλληλοεξόντωση του ανθρώπου δεν υπήρξε τόση αντίδραση.
Τι να πω;
Ίσως θεωρούμε την επιβίωση των γατόσκυλων πιό σημαντική από την επιβίωση του ανθρώπου.

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=32827&highlight=%F4%E5%EB%E5%E9%FE%F3%EF%F5%EC%E5

υγ:Το ξέρω πως πολλοί θα με πουν μαλάκα τώρα.
:sad:

απλά το θέμα αυτό είναι πιο πολυσύνθετο και για να το σχολιάσεις πρεπει να καταθέσεις την πολιτικοιδεολογική σου θεώρηση....
αυτό θα προκαλέσει έντονους διαλόγους και στο τέλος η συζήτηση θα καταλήξει στις διαμάχες....
ως εκ τούτου πολύ το αφήνουν ασχολιάστο...
δεν έχει νόημα να πεις ένα κρίμα απλώς....

το βίντεο με τα ζώα δεν μου το ανοίγει ....
αλλά δεν θα μου προξενούσε και τρομερή εντύπωση....
πάντως κάθε πράξη πρέπει να κρίνεται με βάση το αξιακό σύστημα της κοινωνίας που εντάσεται....
δεν μπορείς ας πούμε να κρίνεις με το ίδιο τρόπο το σκότωμα ενός ζώου απο ένα μικροαστό στην Αθήνα με το σκότωμα ενός ζώου σε μια σπαρασόμενη απο εμφύλιο χώρα της Αφρικής ή σε μια χώρα της Ασίας όπου οι άνθρωποι μπορεί να πεθαίνουν με γρηγορότερους ρυθμούς από τα ζώα....

Υ.Γ. όσοι έχουν επαφή με επαρχεία αντιλαμβάνονται ότι η ζωή των ζώων εκεί δεν έχει τόση σημασία όσο για τους κάτοικους της πόλης .....όσοι συναναστρέφονται περισσότερο με τη φύση αντιλαμβάνονται αλλιώς την κυριαρχία του ανθρώπου πάνω στα ζώα...
όποιος έχει παρερευθεί σε σφαγές αρνιών ή γουρουνιών για το τρικούβερτο τσιμπόυσι του Πάσχα θα καταλαβαίνει....εσύ σκέφτεσαι πως μπορούν κ το κάνουν και εκείνοι σκέφτονται ..."πω πω έχω 3 ακόμα για σφάξιμο και βαριέμαι"....
επίσης οι περισσότεροι θα έχετε γίνει ως πιτσιρικάδες μάρτυρες στο πέταγμα νεογνών σκυλιών σε κάποιο ποτάμι....