PDA

View Full Version : ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΚΑΙ ΟΜΩΣ ΑΛΗΘΙΝΟ...(πάλι πλάισιο από gsx-r)...



Σελίδες : [1] 2

Atsatsos
05/02/2007, 22:15
Αντιγράφω το θέμα φίλου από άλλο φόρουμ:

Από ΣΥΜΟΡΕ Ρεθυμνου


Σας γνωρίζω ότι στις 24 Ιαν 2007 και ενώ επέβαινα στη μοτοσικλέτα μου GSXR 600 (K6)αναγκάστηκα σε αιφνίδια πέδηση με ταχύτητα περίπου 40 χλμ εντός της πόλης του Ηρακλείου. Το αποτέλεσμα τρομακτικό. Εσπασε
το πλαίσιο της μηχανής και στις δύο πλευρές στο σημείο των συγκολήσεων με αποτέλεσμα τη πτώση μου και το σύρσιμο της μηχανής στο οδόστρωμα 4-5 μέτρα έως ότου σταμάτησε επαυτού.Άσχετα με το δικαστικό αγώνα μου με την εταιρεία θα ήθελα να ενημερώσω και να ενημερωθώ για παρόμοια ατυχήματα ώστε να γίνουν οι απαιτούμενοι προληπτικοί έλεγχοι από κάθε ενδιαφερόμενο.Φωτογραφίες διαθέσιμες που αποδεικνύουν το γεγονός και δείχνουν τη μηχανή ανέπαφη κατά τα άλλα.
Φιλικά Νίκος.
Στυλιανίδης Νίκος.(6972303154 )

http://rapidshare.com/files/14933495/DSC00024.JPG.html
http://rapidshare.com/files/14933496/DSC00025.JPG.html
http://rapidshare.com/files/14933497/DSC00026.JPG.html
http://rapidshare.com/files/14933498/DSC00027.JPG.html
http://rapidshare.com/files/14933499/DSC00028.JPG.html

Για να μην σας κουράζω πήρα τηλ στη λέσχη στο
Ρέθυμνο και έμαθα ότι

Α) Ο Οδηγός (είναι από Αθήνα) πήγαινε αυστηρά με 40 χλμ γιατί είχε τον γιο του πάνω στο GSXR
Το πλαίσιο έσπασε και το μηχανάκι απλά έκατσε με την καρίνα στο δρόμο (Φανταστείτε ότι δεν έπεσαν κάτω)
Απλά τα clipons ακούμπησαν στο πάνω μέρος των πλαϊνών πλαστικών

Β) Η αντιπρωσοπεια επιμένει ότι το μηχανάκι χτύπησε κάπου πολύ δυνατά ( ΑΤΟΠΟ ΑΠΟ ΠΛΕΥΡΑΣ ΟΔΗΓΟΥ – ΜΑΡΤΥΡΩΝ)


Και τέλος ότι έχει κινηθεί νομικά κατά της αντιπρωσοπειας – καταστήματος αγοράς της μοτο .

Αυτά ρε παιδιά έμαθα και δεν μπορώ να καταλάβω πώς με 40 χλμ μπορεί ένας τέτοιος δοκός μετάλλου να κοπεί σαν αγκουρι (όπως έλεγαν οι παλιοί)

Atsatsos
05/02/2007, 22:17
1 pic


76985

H.A.Balafoutre
06/02/2007, 01:54
Ε όχι ρε γμτο, ε όχι.

Τέτοιες υπέροχες μηχανές να κόβουν πλαίσιο επειδή ζεστένεται από τις θερμοκρασίες που ανεβάζει ο κινητήρας στην κίνηση στην πόλη.......κρίμα.

Να το πάει δικαστικά. Δεν σηκώνει περαιτέρω αδιαφορία το γεγονός πια.

Davelis
06/02/2007, 04:02
παντως το νεο GSX-R 1000 K7 ειναι πολυ ωραιο,ε;:D

gian_nykt
06/02/2007, 06:55
αν ειναι ετσι να τους πάρει τα σόβρακα........εεεεε μα πια με αυτές τις ιστορίες......να παίζουν με την σωματική ακεραιότητα των πελατών τους? Ευτυχώς και δεν πάθανε τπτ!
Κατά τα άλλα ο υπερόπτης Σφακιανάκης (δεν ξέρω κι αν ειναι ετσι η Suzuki Ευρώπης γενικότερα)....δεν δίνει δεκάρα και το μόνο που ξέρει ειναι να κανει ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ και τίποτε άλλο!!!
Εχει διαβάσει κανείς, επειδή δεν πέρνω μοτοσυκλετιστικό τύπο, κάποια ανακοίνωση ρε παιδιά σχετικά με το θέμα των πλαισίων των GSXR? Ανάκληση? Ελεγχο? Αντικατάσταση?

makis206
06/02/2007, 07:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από Atsatsos
Αυτά ρε παιδιά έμαθα και δεν μπορώ να καταλάβω πώς με 40 χλμ μπορεί ένας τέτοιος δοκός μετάλλου να κοπεί σαν αγκουρι (όπως έλεγαν οι παλιοί)

Έσπασε πάνω στην κόλληση.. αν είναι δυνατόν ρε πούστη μου με 40 χιλιόμετρα.. για ένα μηχανάκι που όποιος κι αν το καβαλήσει θα παίξει αρκετά με το γκάζι και τα φρένα του..:uplate:

Πάλι καλά που τού'τυχε τόσο ανώδυνα..:sad:

alex14
06/02/2007, 07:24
Να εσπασε στα καλα καθουμενα με 40χλμ ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ.
Η ζημια ειχε γινει ηδη και απλως την στιγμη αυτη κοπηκε. Τωρα, τι προκαλεσε την ζημια.....

Παντως καλα θα κανει να το ψαξει το θεμα με καποιο δικηγορο και να τους παρει και τα σωβρακα εαν μπορει.

:mad:

StarSailor
06/02/2007, 08:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από H.A.Balafoutre

Τέτοιες υπέροχες μηχανές να κόβουν πλαίσιο επειδή ζεστένεται από τις θερμοκρασίες που ανεβάζει ο κινητήρας στην κίνηση στην πόλη.......κρίμα.


Ορίστε? Αυτό που το άκουσες? :rolleyes:

project.breeze
06/02/2007, 08:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από alex14
Να εσπασε στα καλα καθουμενα με 40χλμ ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ.
Η ζημια ειχε γινει ηδη και απλως την στιγμη αυτη κοπηκε. Τωρα, τι προκαλεσε την ζημια.....

Παντως καλα θα κανει να το ψαξει το θεμα με καποιο δικηγορο και να τους παρει και τα σωβρακα εαν μπορει.

:mad:



Συμφωνώ...Αποκλείεται αυτός να ήταν ο πρωτογενής παράγοντας που έκανε την ζημιά.Σίγουρα σε κάποια άλλη φάση είχε δεχτεί ισχυρότατη πιέση η συγκεκριμένη κόλληση και απλά εμφανίστηκε τότε.Πάλι καλά που δεν έτρεχε...

stako
06/02/2007, 09:37
Καταρχάς να πω ότι όντως υπάρχει θέμα με τα πλαίσια K5 και K6 1000. Απο Κ6 600 και Κ7 1000 και πάνω μένει να μάθουμε.

Κατα δεύτερον το μηχανάκι αν δείτε προσεκτικά τις φωτό έχει σκασμένο πίσω λάστιχο και αρκετά άλλα χτυπήματα. Οπότε το "ήμουν με τον γιό μου και πήγαινα με 40 και ξαφνικά κόπηκε το πλαίσιο" επιτρέψτε μου να ΜΗΝ το πιστεψω.....

tassosrr
06/02/2007, 09:40
i mixani gnorizoume ama einai atrakaristi????

tassosrr
06/02/2007, 09:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από stako
Καταρχάς να πω ότι όντως υπάρχει θέμα με τα πλαίσια K5 και K6 1000. Απο Κ6 600 και Κ7 1000 και πάνω μένει να μάθουμε.

Κατα δεύτερον το μηχανάκι αν δείτε προσεκτικά τις φωτό έχει σκασμένο πίσω λάστιχο και αρκετά άλλα χτυπήματα. Οπότε το "ήμουν με τον γιό μου και πήγαινα με 40 και ξαφνικά κόπηκε το πλαίσιο" επιτρέψτε μου να ΜΗΝ το πιστεψω.....

logiko alla lene oti iparxoun kai martires!?

alex14
06/02/2007, 09:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από stako
Καταρχάς να πω ότι όντως υπάρχει θέμα με τα πλαίσια K5 και K6 1000. Απο Κ6 600 και Κ7 1000 και πάνω μένει να μάθουμε.

Κατα δεύτερον το μηχανάκι αν δείτε προσεκτικά τις φωτό έχει σκασμένο πίσω λάστιχο και αρκετά άλλα χτυπήματα. Οπότε το "ήμουν με τον γιό μου και πήγαινα με 40 και ξαφνικά κόπηκε το πλαίσιο" επιτρέψτε μου να ΜΗΝ το πιστεψω.....

Δεν ηθελα να το πω αλλα μιας και το ειπες .. +1

stako
06/02/2007, 10:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από tassosrr
logiko alla lene oti iparxoun kai martires!?

Καλά από μάρτυρες σε τροχαία έχουμε δει κάμποσους......

Αν δεν ξέρεις την δικογραφία τι να λέμε τώρα... Γενικά οι "κατόπιν" μάρτυρες που δεν έχουν καταθέσει επι τόπου στην αστυνομία δεν είναι και τόοοοσο έγκυροι πάντα... Ένας εμπειρογνώμονας υπερισχύει άνετα...

DUKASII
06/02/2007, 10:10
όλο θεμα μου κάνει για κομπίνα μετα απο αλλου είδους τουμπα...μπας και καταφέρει ο κατοχος να αποζημιωθεί απο την σουζουκι.

gloum
06/02/2007, 10:41
Παίδες ότι και να είναι η δύναμη που πρέπει να ασκηθεί σε ένα κομμάτι αλουμινίου ώστε αυτό να κοπεί είναι πάρα πολύ μεγάλη.Ειδικά δε στην κόληση.Μην ξεγελιέστε από το γεγονός του ότι είναι κολλημένο άρα θα έιναι και πιο ευαίσθητο.Κατα πάσα πιθανότητα είναι κάποια αστοχία υλικού εκεί.Πρέπει να το πάει δικαστικά και να ζητήσει αποζημίωση επιπλέον για ηθική βλάβη

H.A.Balafoutre
06/02/2007, 10:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από StarSailor
Ορίστε? Αυτό που το άκουσες? :rolleyes:

Κάπου το διάβασα, είτε εδώ ή κάπου αλλού δεν θυμάμαι ακριβώς. Πάντως έχει λεχθεί.

edit:
Έλα το βρήκα....


Αρχικά δημιουργήθηκε από rc31
μια εκδοχή που μου εχει πει εξουσιοδοτημενο suzuki γενικα για τα κ5 κ6 ειναι οταν εχει ζεσταθει αρκετα το πλαισιο (απο θερμοκρασία) και το σκασεις αγρια απο σουζα εχει την ταση να σπαει .

Καλο ?

Σε άλλο θρέντ με....τι σύμπτωση, σπασμένο πλαίσιο από GSXR.

project.breeze
06/02/2007, 10:51
Πριν λίγο κατέβασα όλες τις φωτογραφίες


1.Τα σπασίματα στα πλαστικά και το βάθος των γδαρσιμάτων εμένα κάτι μου λένε για 140km/h και όχι 40km/h.

2.Το πίσω λάστιχο έχει σκάσει πράγμα που μπορεί να σημαίνει 2 πράγματα.Είτε ότι το λάστιχο είχε πρόβλημα και αυτό ήταν που προκάλεσε εξαρχής την πτώση(με αρκετά km/h όπως είπα και παραπάνω),είτε το λάστιχο έσκασε μετά την πτώση προφανώς χτυπόντας κάπου πολύ δυνατά (και όχι με 40km/h).

3.Η γενικότερη εμφανισιακή κατάσταση της μοτοσυκλέτας εμένα δεν μου κάνει για απλή πτώση (ούτε καν πτώση αφού όπως αναφέρεται στο 1ο post η μοτοσυκλέτα έκατσε στην καρίνα και οι αναβάτες ούτε καν έπεσαν κάτω),έχω δει πολλές μοτοσυκλέτες μετά απο ατυχήματα και πτώσεις απο 10 εως 250km/h και το συγκεκριμένο δεν ανήκει σε αυτά που γίνανε με λίγα km/h

Loudovikos
06/02/2007, 10:55
Αν μπορεί κάποιος ας βάλει και τις υπολοιπες photo μιας και
δεν μπορουμε να δουμε όλοι το rapidshade. :confused: :confused:

Για να βγάλουμε και έμεις πόρισμα, οχι τιποτα άλλο..:D :D :D

:beer:

Xrider
06/02/2007, 11:36
Einai to 4° K pou vlepo na kovete to plaisio.
Akoma kai an pigene me 240km einai aparadekto!
Foto den eida alla gia to piso lastixo pou lene oi alloi...to lastixo den klatarei me tin mia,afou den exei sambrela.
Kai se kratira na epese den eprepe na spasei :mad: ant na stravone!





P:S
Pou exei forum sto site tou symore kai den to vlepo?

costas81
06/02/2007, 12:26
σκεφτηκε κανεις ότι το πίσω το λάστιχο παίζει να το ξεφούσκωσε ο οδηγός από την express για να μπορεέσει να σταθεροποιήσει την μηχανή καλυτερα μιας και το πλαίσιο είναι κομένο και δεν στέκετε η μηχανή ορθια?(δεν μπορει να την σφιξει με ιμάντες λόγω αδυναμίας πλαισίου) Δείτε τις φωτο να δειτε πως εχει ανήξει το τιμόνι! Επίσης τα πλαστκά έχουν σπάσει έτσι λόγω της μετατόπισης που έχει δεχτεί το τιμόνι με αποτέλεσμα την πίεση να την φάνε τα πλαστικά!

Μην βιάζεστε τόσο γρήγορα να κατηγορίσετε έναν άνθρωπο!


όσο για το άνοιγμα που έχει κάνει το πλαίσιο το θεωρώ απαράδεκτο όποια και αν ειναι η αιτία και από την στιγμή που δεν έχει φάει μετωπική σύγκρουση!

project.breeze
06/02/2007, 12:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από Xrider
Einai to 4° K pou vlepo na kovete to plaisio.
Akoma kai an pigene me 240km einai aparadekto!







P:S
Pou exei forum sto site tou symore kai den to vlepo?



Δεν μπορώ να καταλάβω από που βγάλατε το συμπέρασμα εσείς ότι το πλαίσιο πρέπει να μένει αλώβητο ότι και να του κάνεις.Δηλαδή αν εσύ κατάφερνες να σπάσεις ένα πλαίσιο στουκάρωντας με 240 θα ζητούσες τα ρέστα από την Suzuki;Ας σοβαρευτούμε λίγο...Ή μήπως αν ήταν Yamaha,Honda,Kawasaki,Ducati,X,Ψ,Ω δεν θα έσπαγε το πλαίσιο μετά από τέτοιο χτύπημα...




to lastixo den klatarei me tin mia,afou den exei sambrela.

Αν σπάσει η ζάντα το λάστιχο κρατάει αέρα θές να μου πεις;



Kai se kratira na epese den eprepe na spasei :mad: ant na stravone!

Διορθώστε με αν κάνω λάθος αλλά αυτή είναι μία από τις ιδιότητες του αλουμινίου (αλουμινένιο είναι το πλαίσιο του Κ6).Δεν στραβώνει αλλά σπάει...

project.breeze
06/02/2007, 12:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από costas81
σκεφτηκε κανεις ότι το πίσω το λάστιχο παίζει να το ξεφούσκωσε ο οδηγός από την express για να μπορεέσει να σταθεροποιήσει την μηχανή καλυτερα μιας και το πλαίσιο είναι κομένο και δεν στέκετε η μηχανή ορθια?(δεν μπορει να την σφιξει με ιμάντες λόγω αδυναμίας πλαισίου) Δείτε τις φωτο να δειτε πως εχει ανήξει το τιμόνι! Επίσης τα πλαστκά έχουν σπάσει έτσι λόγω της μετατόπισης που έχει δεχτεί το τιμόνι με αποτέλεσμα την πίεση να την φάνε τα πλαστικά!

Μην βιάζεστε τόσο γρήγορα να κατηγορίσετε έναν άνθρωπο!


όσο για το άνοιγμα που έχει κάνει το πλαίσιο το θεωρώ απαράδεκτο όποια και αν ειναι η αιτία και από την στιγμή που δεν έχει φάει μετωπική σύγκρουση!



Κανείς μας δεν ήταν μπροστά στο ατύχημα οπότε κανείς δεν μπορεί να ξέρει τί πραγματικά έγινε,όλοι κάνουμε υποθέσεις...

DUKASII
06/02/2007, 12:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από runneras125
Δεν μπορώ να καταλάβω από που βγάλατε το συμπέρασμα εσείς ότι το πλαίσιο πρέπει να μένει αλώβητο ότι και να του κάνεις.Δηλαδή αν εσύ κατάφερνες να σπάσεις ένα πλαίσιο στουκάρωντας με 240 θα ζητούσες τα ρέστα από την Suzuki;Ας σοβαρευτούμε λίγο...Ή μήπως αν ήταν Yamaha,Honda,Kawasaki,Ducati,X,Ψ,Ω δεν θα έσπαγε το πλαίσιο μετά από τέτοιο χτύπημα... αν επεφτα με 240...και μετα το ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΕ ΑΠΑΣΧΟΛΟΥΣΕ ΗΤΑΝ ΠΩΣ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΕΚΟΨΕ ΠΛΑΙΣΙΟ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΜΟΥ...


ΘΑ ΗΜΟΥΝ ΠΑΙΔΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΟΛΥ ΧΑΡΟΥΜΕΝΟς ΑΝΘΡΩΠΑΣ..:p

project.breeze
06/02/2007, 12:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
αν επεφτα με 240...και μετα το ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΕ ΑΠΑΣΧΟΛΟΥΣΕ ΗΤΑΝ ΠΩΣ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΕΚΟΨΕ ΠΛΑΙΣΙΟ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΜΟΥ...


ΘΑ ΗΜΟΥΝ ΠΑΙΔΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΟΛΥ ΧΑΡΟΥΜΕΝΟς ΑΝΘΡΩΠΑΣ..:p



Σωστός,το τελευταίο πράγμα που θα σε ενδιέφερε θα ήταν αυτό.Εκεί θέλω να καταλήξω...

SPORAKIAS
06/02/2007, 12:52
λοιπον ....μην ακουω βλακειες για την ταχυτητα...

εγω επεσα με 50χλμ επειδη μου πεταχτηκε ενας στη θηβων , η μηχανη συρθηκε και επεσε πανω του(στο αυτοκινητο) και πηγε για ολικη...

το υποπλαισιο εγινε ενα με τη σελα (απο RR εγινε F)....:eyepop:

εσπασε το καρτερ ...κτυπηθηκε το πισω ψαλιδι...κ.λ.π...κ.λ.π..

οσοι περναγαν ρωταγαν αν σκοτωθηκα....:uplate:

δεν μετραει με ποσα θα πεσεις αλλα πως θα πεσεις.....

μπορει να εσπασε το πλαισιο και η μηχανη να ειχε τετοιο ατσαλο πεσιμο και κτυπημα που να γιναν ολα αυτα....

δεν μπορει να ειναι ολα τυχαια τα περιστατικα με το Κ5....:rolleyes:

project.breeze
06/02/2007, 13:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από SPORAKIAS
λοιπον ....μην ακουω βλακειες για την ταχυτητα...

εγω επεσα με 50χλμ επειδη μου πεταχτηκε ενας στη θηβων , η μηχανη συρθηκε και επεσε πανω του(στο αυτοκινητο) και πηγε για ολικη...

το υποπλαισιο εγινε ενα με τη σελα (απο RR εγινε F)....:eyepop:

εσπασε το καρτερ ...κτυπηθηκε το πισω ψαλιδι...κ.λ.π...κ.λ.π..

οσοι περναγαν ρωταγαν αν σκοτωθηκα....:uplate:

δεν μετραει με ποσα θα πεσεις αλλα πως θα πεσεις.....

μπορει να εσπασε το πλαισιο και η μηχανη να ειχε τετοιο ατσαλο πεσιμο και κτυπημα που να γιναν ολα αυτα....

δεν μπορει να ειναι ολα τυχαια τα περιστατικα με το Κ5....:rolleyes:



SPORAKIAS το θέμα είναι πως δεν γίνεται να σπάσει στα καλά του καθουμένου το πλαίσιο μίας μοτοσυκλέτας.Μπορεί στο συγκεκριμένο μηχανάκι να υπήρχε κάποιο πρόβλημα στην κόλληση.Όσο για αυτό που είπες για τα Κ5 όλες οι περιπτώσεις αφορούσαν μοτοσυκλέτες που σπάσανε το πλαίσιο ή το υποπλαίσιο ΜΕΤΑ την πτώση.Εδώ λέγεται ότι η πτώση προκλήθηκε από ένα πλαίσιο που έσπασε στα καλά του καθουμένου.Δεν προσπαθώ να κάνω τον συνήγορο της Suzuki απλά δεν μου αρέσει να βλέπω κάποιους να βγαίνουν και να ψάχνουν ευκαιρία να θάψουν τις "αντίπαλες" εταιρίες παίζοντας με την ψυχολογία των ανθρώπων που καβαλάνε GSXR στην συγκεκριμένη περίπτωση...

H.A.Balafoutre
06/02/2007, 13:03
Πτώση με 140χ.α.ω. και τα πλαστικά να είναι γυαλισμένα και στην θέση τους......δεν πιστεύω να γινόταν αυτό.

Αλλά σωστά λένε και τα παιδιά για το ΠΩΣ θα χτυπήσει το μοτόρι. Βέβαια δεν μπορώ να δεχθώ πως έστω και με το παραμικρό ή το παραμεγάλο να κόβοντε σαν χαρτί.

Δεν κατάλαβα! Γιατί να πρέπει να πληρώσω ΚΑΙ το πλαίσιο εκτός από τα πλαστικά ή ότι άλλο.

Τέσπα....πάλι καλά που δεν έπαθαν τίποτα οι αναβάτες και κρίμα γι'άυτήν την άτυχη στιγμή. Μακάρι να μην βρίσκεται κανείς σε αυτή τη θέση.

gcrook
06/02/2007, 13:05
Καλως η κακως με την ολη ιστορια ΔΕΝ μπορουμε να παραβλεψουμε οτι ακουγονται σχετικα συχνα παραπονα για τα πλαισια του συγκεκριμενου μοντελου.
Ειτε προκειται για πραγματικα περιστατικα η για στημενες και γενικα περιεργες και αμφιλεγομενες φασεις, αυτη η υποθεση βρωμαει πιο πολυ και απο εντουρα που διασχιζει για 5 συνεχομενη μερα τα Αγραφα.

Nostra
06/02/2007, 13:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
....αυτη η υποθεση βρωμαει πιο πολυ και απο εντουρα που διασχιζει για 5 συνεχομενη μερα τα Αγραφα.


γι' αυτό είχε εξαφανιστεί τις τελευταίες μέρες ο oldman?
:lol: :lol: :lol:





όπου υΦάρχει καπνός υπάρχει και φωτιά... :wave2:

Xrider
06/02/2007, 13:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από runneras125

1*Δεν μπορώ να καταλάβω από που βγάλατε το συμπέρασμα εσείς ότι το πλαίσιο πρέπει να μένει αλώβητο ότι και να του κάνεις.Δηλαδή αν εσύ κατάφερνες να σπάσεις ένα πλαίσιο στουκάρωντας με 240 θα ζητούσες τα ρέστα από την Suzuki;Ας σοβαρευτούμε λίγο...Ή μήπως αν ήταν Yamaha,Honda,Kawasaki,Ducati,X,Ψ,Ω δεν θα έσπαγε το πλαίσιο μετά από τέτοιο χτύπημα...





2*Αν σπάσει η ζάντα το λάστιχο κρατάει αέρα θές να μου πεις;




3*Διορθώστε με αν κάνω λάθος αλλά αυτή είναι μία από τις ιδιότητες του αλουμινίου (αλουμινένιο είναι το πλαίσιο του Κ6).Δεν στραβώνει αλλά σπάει...

1*Edo den milame gia STOUKA....
2*Mia zanta pos borei na spasei an pigeneis me 50/60/70/80/90/100/110/120/130km?
Prepei na peseis se KRATHRA mikous pano apo 40cm.
3*To aluminio kai stravonei kai spaei.

Edo den milaei gia traka,alla gia xarakiri tou plaisiou!!

project.breeze
06/02/2007, 13:10
Το θέμα ρε παιδιά είπαμε είναι να μην τα μηδενίζουμε όλα.Κόπηκαν τα πλαίσια σε 5 GSXR σε όλο τον κόσμο,(χωρίς να ξέρουμε τις συνθήκες,χωρίς να γνωρίζουμε πως το μεταχειρίζονταν ο ιδιοκτήτης) και βγάζουμε εύκολα συμπεράσματα,όλα τα GSXR είναι για πέταμα.Έσπασε το μοτέρ ενός CBR 1000 και αμέσως βγάζουμε συμπέρασμα,όλα τα CBR είναι για πέταμα,σπάει το μοτέρ ενός,δύο,τριών SV και αμέσως να το βγάλουμε άχρηστο και αυτό αλλά και το V-Strom που φοράει ίδιο μοτέρ.Δηλαδή έλεος,στις δεκάδες χιλιάδες μοτοσυκλέτες που βγαίνουν από τις γραμμές παραγωγής των εργοστασίων υπάρχει περίπτωση να παραχθούν και κάποια ελαττωματικά κομμάτια,είπαμε,ουδείς αλάθητος...

Xrider
06/02/2007, 13:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από runneras125
Το θέμα ρε παιδιά είπαμε είναι να μην τα μηδενίζουμε όλα.Κόπηκαν τα πλαίσια σε 5 GSXR σε όλο τον κόσμο,(χωρίς να ξέρουμε τις συνθήκες,χωρίς να γνωρίζουμε πως το μεταχειρίζονταν ο ιδιοκτήτης) και βγάζουμε εύκολα συμπεράσματα,όλα τα GSXR είναι για πέταμα.Έσπασε το μοτέρ ενός CBR 1000 και αμέσως βγάζουμε συμπέρασμα,όλα τα CBR είναι για πέταμα,σπάει το μοτέρ ενός,δύο,τριών SV και αμέσως να το βγάλουμε άχρηστο και αυτό αλλά και το V-Strom που φοράει ίδιο μοτέρ.Δηλαδή έλεος,στις δεκάδες χιλιάδες μοτοσυκλέτες που βγαίνουν από τις γραμμές παραγωγής των εργοστασίων υπάρχει περίπτωση να παραχθούν και κάποια ελαττωματικά κομμάτια,είπαμε,ουδείς αλάθητος...

Ego toulaxiston DEN eipa tipota tetoio...
To provlima einai giati ginetai an ginetai.Einai poli epikindino,den milame gia kapsimoa asfaleias...

SPORAKIAS
06/02/2007, 13:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από runneras125
SPORAKIAS το θέμα είναι πως δεν γίνεται να σπάσει στα καλά του καθουμένου το πλαίσιο μίας μοτοσυκλέτας.Μπορεί στο συγκεκριμένο μηχανάκι να υπήρχε κάποιο πρόβλημα στην κόλληση.Όσο για αυτό που είπες για τα Κ5 όλες οι περιπτώσεις αφορούσαν μοτοσυκλέτες που σπάσανε το πλαίσιο ή το υποπλαίσιο ΜΕΤΑ την πτώση.Εδώ λέγεται ότι η πτώση προκλήθηκε από ένα πλαίσιο που έσπασε στα καλά του καθουμένου.Δεν προσπαθώ να κάνω τον συνήγορο της Suzuki απλά δεν μου αρέσει να βλέπω κάποιους να βγαίνουν και να ψάχνουν ευκαιρία να θάψουν τις "αντίπαλες" εταιρίες παίζοντας με την ψυχολογία των ανθρώπων που καβαλάνε GSXR στην συγκεκριμένη περίπτωση...

το οτι σε ολες τις αλλες πτωσεις εγινε μετα το σπασιμο δεν το ξερω-ηξερα....

δεν λεω για την ταχυτητα-πλαισιο...

αλλα για την ταχυτητα-ολα τα αλλα.....που ειπαν οτι πρεπει να πηγαινε με πολλα....

:winka: :wave2:

για ολα τα αλλα δεν διαφωνω-συμφωνω....οπως ειπε και ενας αλλος συμφουριτης...δεν ειμασταν μπροστα...;)

nickdim
06/02/2007, 15:26
Συγνώμη ρε παιδιά. Βλέπουμε άτομα με gsxr παλιά, με honda, yamaha, κλπ κλπ, να τα λιώνουν σε πίστα με τρελά φρεναρίσματα και μεγάλες καταπονήσεις πλαισίου λόγω "οριακών" κλίσεων, να κάνουν endo κατ'εξακολούθηση, σούζες με απότομες προσγειώσεις και άλλα πολλά, και δεν έχουν πάθει τίποτα οι μηχανές τους.

Είναι τυχαίο το γεγονός ότι έχουν ραγίσει πάααρα πολλά πλαίσια από Κ5, Κ6?
Όχι βέβαια! Για τσεκάρετε το βάρος τους σε σχέση με τα αντίστοιχα ss, και το βάρος του ίδιου μοντέλου ακριβώς ένα χρόνο πριν.
Όλοι το λένε εδώ και 2 χρόνια, ότι έχουν ελαττώσει υλικό στο πλαίσιο για μείωση βάρους, και γι'αυτό και παρατηρείται αυτό το φαινόμενο.
Ούτε λόγω θερμοκρασίας στην πόλη είναι, ούτε στούκα πρέπει να έχει φάει το μηχανάκι, ούτε αστοχία υλικού.

Ρωτήστε κάποιον σχετικά θαμώνα των μεγάρων να σας πει πόσα gsxr (κυρίως το 1000άρι) έχουν σπάσει εκεί κατά καιρούς.

Καλό, χρυσό, πολύ γρήγορο, πολύ όμορφο είναι, αλλά....
Το άσχημο είναι ότι ενώ παρατηρείται 2 χρόνια σχεδόν τώρα αυτό το φαινόμενο, δε βλέπουμε καμία βελτίωση από τη μεριά της suzuki. Για αποζημίωση δε, αν λέει το παλικάρι ότι τρέχει στα δικαστήρια... χέσε μέσα!

stako
06/02/2007, 15:41
Δεν νομίζω ότι είναι θέμα βάρους... Το δικό μου (Κ4) το έχω ζυγίσει στα Μέγαρα σε τεχνικό έλεγχο στα 179 κιλά γεμάτο (χωρίς εξοπλισμό δρόμου, μαμά κατά τα άλλα). Δεν νομίζω ότι τα Κ6+ είναι ελαφρύτερα.

Κάτι άλλο παίζεται αλλά δεν γνωρίζω τι......... Ίσως απλά να είναι θέμα αστοχίας υλικών λόγω κάποιας μ@λ@κί@ς κάποιου Γιαπωνέζου μαρκετίστα που προσπαθούσε να μειώσει το κόστος με αποτέλεσμα να αυξηθεί το ποσοστό αστοχίας. Λέμε τώρα, δεν ξέρω τι μπορεί να είναι....

Πάντως να λέμε και του στραβού το δίκιο δεν ξέρω μέχρι ποιά όρια δικαιολογείται να περιμένουμε ένα πλαίσιο να είναι άφθαρτο. Πχ αν τρακάρει κάποιος με αμάξι με 150-160 χλμ δεν νομίζω ότι το πλαίσιο στο αμάξι θα μείνει ανέπαφο......

nktR
06/02/2007, 19:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από runneras125
[B]Το θέμα ρε παιδιά είπαμε είναι να μην τα μηδενίζουμε όλα.Κόπηκαν τα πλαίσια σε 5 GSXR σε όλο τον κόσμοB]

δυστυχώς μόνο 5 ξέρω εγώ έως τώρα στην Ελλάδα !!!!
2 κ6 600, 1 κ6 750, 2 κ 5,6 1000
και εξωτερικό χωρίς να την έχω πολυψάξει άλλα 7.
όλες οι μάρκες κόβουν πλαίσια από το 2005 και μετά (υπάρχει και πόστ του gcrook)* αλλά όχι με αυτή τη συχνότητα.
Αυτό μήπως λέει κάτι για την τακτική των εταιριών?
Και γιατί λοιπόν δεν συμβαίνει με τα προηγούμενα μοντέλα GSXR από 1996-2004 ?
καλή δύναμη:sun:


*πόστ του gcrook σπασμένα πλαίσια μοτό (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?threadid=26154&perpage=15&pagenumber=4)

nktR
06/02/2007, 19:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από Atsatsos
Αντιγράφω το θέμα φίλου από άλλο φόρουμ:

Από ΣΥΜΟΡΕ Ρεθυμνου


Σας γνωρίζω ότι στις 24 Ιαν 2007 και ενώ επέβαινα στη μοτοσικλέτα μου GSXR 600 (K6)αναγκάστηκα σε αιφνίδια πέδηση με ταχύτητα περίπου 40 χλμ εντός της πόλης του Ηρακλείου. Το αποτέλεσμα τρομακτικό. Εσπασε
το πλαίσιο της μηχανής και στις δύο πλευρές στο σημείο των συγκολήσεων με αποτέλεσμα τη πτώση μου και το σύρσιμο της μηχανής στο οδόστρωμα 4-5 μέτρα έως ότου σταμάτησε επαυτού.Άσχετα με το δικαστικό αγώνα μου με την εταιρεία θα ήθελα να ενημερώσω και να ενημερωθώ για παρόμοια ατυχήματα ώστε να γίνουν οι απαιτούμενοι προληπτικοί έλεγχοι από κάθε ενδιαφερόμενο.Φωτογραφίες διαθέσιμες που αποδεικνύουν το γεγονός και δείχνουν τη μηχανή ανέπαφη κατά τα άλλα.
Φιλικά Νίκος.
Στυλιανίδης Νίκος.(6972303154 )

http://rapidshare.com/files/14933495/DSC00024.JPG.html
http://rapidshare.com/files/14933496/DSC00025.JPG.html
http://rapidshare.com/files/14933497/DSC00026.JPG.html
http://rapidshare.com/files/14933498/DSC00027.JPG.html
http://rapidshare.com/files/14933499/DSC00028.JPG.html

Για να μην σας κουράζω πήρα τηλ στη λέσχη στο
Ρέθυμνο και έμαθα ότι

Α) Ο Οδηγός (είναι από Αθήνα) πήγαινε αυστηρά με 40 χλμ γιατί είχε τον γιο του πάνω στο GSXR
Το πλαίσιο έσπασε και το μηχανάκι απλά έκατσε με την καρίνα στο δρόμο (Φανταστείτε ότι δεν έπεσαν κάτω)
Απλά τα clipons ακούμπησαν στο πάνω μέρος των πλαϊνών πλαστικών

Β) Η αντιπρωσοπεια επιμένει ότι το μηχανάκι χτύπησε κάπου πολύ δυνατά ( ΑΤΟΠΟ ΑΠΟ ΠΛΕΥΡΑΣ ΟΔΗΓΟΥ – ΜΑΡΤΥΡΩΝ)


Και τέλος ότι έχει κινηθεί νομικά κατά της αντιπρωσοπειας – καταστήματος αγοράς της μοτο .

Αυτά ρε παιδιά έμαθα και δεν μπορώ να καταλάβω πώς με 40 χλμ μπορεί ένας τέτοιος δοκός μετάλλου να κοπεί σαν αγκουρι (όπως έλεγαν οι παλιοί)


πάρε πληροφορίες από εδώ:
σπασμένα πλαίσια μοτό (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=26154)

και εδώ:

σπασμένο πλαίσιο Κ6 1000 (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=28901)

H.A.Balafoutre
06/02/2007, 20:22
Πάντως πολύ ύποπτο τό όλο σκηνικό.

Για να επαναλάβω άλλη μια φορά, υπάρχει πληροφόρηση για ανάλογα περιστατικά στο εξωτερικό ή είμαστε παγκόσμιο φαινόμενο? Διότι το μοτόρι είνια κορυφή και κάνει πωλήσεις τρελές.

arxaios
06/02/2007, 20:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από costas81
σκεφτηκε κανεις ότι το πίσω το λάστιχο παίζει να το ξεφούσκωσε ο οδηγός από την express για να μπορεέσει να σταθεροποιήσει την μηχανή καλυτερα μιας και το πλαίσιο είναι κομένο και δεν στέκετε η μηχανή ορθια?(δεν μπορει να την σφιξει με ιμάντες λόγω αδυναμίας πλαισίου) Δείτε τις φωτο να δειτε πως εχει ανήξει το τιμόνι! Επίσης τα πλαστκά έχουν σπάσει έτσι λόγω της μετατόπισης που έχει δεχτεί το τιμόνι με αποτέλεσμα την πίεση να την φάνε τα πλαστικά!

Μην βιάζεστε τόσο γρήγορα να κατηγορίσετε έναν άνθρωπο!


όσο για το άνοιγμα που έχει κάνει το πλαίσιο το θεωρώ απαράδεκτο όποια και αν ειναι η αιτία και από την στιγμή που δεν έχει φάει μετωπική σύγκρουση!

Όσον αφορά το λάστιχο αυτό ακριβώς έγινε !!!!!!!!!!
Επίσης το μηχανάκι ήταν ατρακάριστο....
ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ στο σημείο που έγινε το συμβάν πίστεψέ με δεν παίζει να πήγαινε πάνω από 50 και ειδικά την ώρα που έγινε (κυκλοφορία αιχμής)..........
ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΤΟ ΟΤΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΚΑΠΟΙΟΙ ΠΑΙΖΟΥΝ ΜΕ ΤΗ ΖΩΗ ΜΑΣ, ΘΥΣΙΑ ΣΤΟ ΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ !!!!!!!!!
Το ελαφρύτερο στην κατηγορία του κ.λ.π.
Αυτά από καποιον που ζει στο Ηράκλειο και ΘΑ ΗΞΕΡΕ αν παίζει μαμουνιά .........

:wave2: :wave2: :wave2:

bored
06/02/2007, 22:36
μέχρι ώρας, πάντως, πλαίσιο gsxr κομμένο, , χωρίς όμως να του έχουν κακοφερθεί , με βεβαιότητα δεν έχουμε δει.

MIKE_16V
06/02/2007, 22:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από bored
μέχρι ώρας, πάντως, πλαίσιο gsxr κομμένο, , χωρίς όμως να του έχουν κακοφερθεί , με βεβαιότητα δεν έχουμε δει.


Nαι σωστα ξεχασαν να τα φροντισουν με προδερμ και αγαπη:rolleyes:

ernti
07/02/2007, 00:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από MIKE_16V
Nαι σωστα ξεχασαν να τα φροντισουν με προδερμ και αγαπη:rolleyes:


+10000
Τι παει να πει κακοφερθει?
Συγνωμη πλαισιακι μου που εκανα σουζα,μου ξεφυγε δεν θα ξαναγινει,κι αυτο το εντο δεν το ηθελα,αλλα ειδα ξαφνικα τον αχορταγο που πεταχτηκε απο το στοπ...
Δεν μπορουμε να βγαλουμε ακρη νομιζω απο φωτογραφιες.
Κι οσο για τις ζημιες στα μηχανακια, ποιος θα πει οτι ειναι ζημια απο το πεσιμο η τη στουκα, και αρα γι αυτο εκοψε το πλαισιο, η ειναι ζημιες στα πλαστικα η οπουδηποτε αλλου, που ηταν συνεπεια της πτωσης ΜΕΤΑ το σπασιμο του πλαισιου?
Σιγουρα οχι οποιοσδηποτε απο μια φωτο,αλλα ενα εμπειρο ματι μετα απο μια επιτοπια εξεταση.
Σιγουρα δεν υπαρχει καπνος χωρις φωτια,αλλα θα υπαρξουν και πολλοι που μεσα στην αναμπουμπουλα θα κοιταξουν να επωφεληθουν.

arxaios
07/02/2007, 08:00
Κατ'αρχήν σας έγραψα παραπάνω ότι απο όσο ξέρω το μηχανάκι ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΤΡΑΚΑΡΕΙ .........
Εδώ κάτω οι βρώμες μαθαίνονται ΓΡΗΓΟΡΑ !!!!!!!!!!!

ΑΛΛΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΠΑΙΖΕ ΚΑΠΟΙΑ ΨΙΛΗ, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΚΟΜΜΕΝΟ ΠΛΑΙΣΙΟ !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Πάτε καλά κάποιοι ;;;;;;;;;;;
Τι σημαίνει δηλαδή του κακοφέρθηκε ;;;;;;;;;;
Δηλαδή κάποια μηχανάκια μόνο σε πίστα ;;;;;;;;;;;;;
ΜΗΝ ΠΕΣΟΥΝ ΣΕ ΛΑΚΚΟΥΒΑ ;;;;;;;;;;

ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΛΑ ;;;;;;;;;;;;;;

Για να ρίξουν το βάρος έχουν κάνει τα πλαίσια τσιγαρόχαρτα ........
Δηλαδή κάποια RD του '80 πόσα έπρεπε να έχουν κόψει ;;;;;;;;;;;;

Στην πίστα αν πέσει δηλαδή το GSXR πρέπει να κόβει το πλαίσιο ;;;;;;;;;;;;;;;;
Και αν δεν κόψει το αλλάζουμε προληπτικά ;;;;;;;;;;;;;;;;;

Τι είναι αυτά πια, ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ ΜΙΑΣ ΠΤΩΣΗΣ ;;;;;;;;;;;;;;;;
ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΤΟ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΟΥΝ ;;;;;;;;;;;;

ΤΟ ΞΑΝΑΛΕΩ, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΚΟΜΜΕΝΟ ΠΛΑΙΣΙΟ !!!!!!!!!!!!!!!!!!

arxaios
07/02/2007, 08:25
Α, και κάτι άλλο ..........
είναι άραγε τυχαίο ότι το 1000άρι Κ7 "πάχυνε" κατά 6 κιλά σε σχέση με το Κ6 ;;;;;;;;;;;

toyota
07/02/2007, 08:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
Α, και κάτι άλλο ..........
είναι άραγε τυχαίο ότι το 1000άρι Κ7 "πάχυνε" κατά 6 κιλά σε σχέση με το Κ6 ;;;;;;;;;;;

Το Κ7 όμως έχει και 2 εξατμίσεις...

bored
07/02/2007, 09:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
!!!!!!!!!!!

!!!!!!!!!!!!!!!!!!
;;;;;;;;;;;
;;;;;;;;;;
;;;;;;;;;;;;;
;;;;;;;;;;
;;;;;;;;;;;;;;

;;;;;;;;;;;;
;;;;;;;;;;;;;;;;
;;;;;;;;;;;;;;;;;
;;;;;;;;;;;;;;;;
;;;;;;;;;;;;
!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:sick:


77064

FestoNero
07/02/2007, 13:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από bored
:sick:
:rotflmao: :lol:

arxaios
07/02/2007, 14:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από bored
:sick:
Ευτυχώς εμένα η γυναίκα μου ΔΕΝ θα τα χρειαστεί τα ηρεμιστικά γιατί τουλάχιστον από σπασμένο πλαίσιο δεν θα πάω ..................
Προς το παρόν ΕΥΤΥΧΩΣ δεν έχουμε ΑΚΟΜΑ θανατηφώρο ατύχημα ..........
ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΟΥΜΕ ΠΟΤΕ !!!!!!!!!!!!!!

BLACK STORM
12/02/2007, 21:16
ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΘΑ ΑΡΧΙΣΩ ΜΕ ΜΙΑ ΠΟΛΛΗ ΣΩΣΤΗ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ
ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ ΧΡΗΣΤΗΣ, ΤΟ ΠΛΑΙΣΙΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΑΛΟΥΜΙΝΙΟ ΠΟΥ ΣHMAINEI ΟΤΙ ΔΕΝ
ΣΤΡΑΒΩΝΕΙ ΑΛΛΑ ΚΟΒΕΙ.
ΕΤΥΧΕ ΝΑ ΔΩ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΨΤΕ ΜΕ ΤΟ ΜΟΝΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΕΙΝΑΙ
ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΚΟΨΕ ΣΤΑ ΦΡΕΝΑ ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ Ο ΙΔΙΟΚΤΗΤΗΣ.
Η ΜΗΧΑΝΗ ΓΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΒΑΛΩ ΣΤΟ ΚΛΙΜΑ ΕΧΕΙ ΤΡΙΨΙΜΟ ΣΤΟ ΦΕΡΙΓΚ ΣΤΟ ΑΝΤΙΒΑΡΟ ΣΤΗΝ ΟΥΡΑ ΣΤΟΝ
ΚΑΘΡΕΠΤΗ ΚΑΙ ΤΟ ΠΟΔΟΦΡΕΝΟ ΕΙΧΕ ΣΤΡΕΒΛΩΣΕΙ ΕΝΤΕΛΩΣ. (ΤΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΟ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟ
ΚΑΠΑΚΙ ΤΟΥ ΣΥΜΠΛΕΚΤΗ ΕΙΧΕ ΞΥΣΙΜΟ ΤΟΣΟ ΒΑΘΗ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΤΗΝ ΑΠΩΛΕΙΑ ΛΑΔΙΩΝ ΤΟΥ ΚΑΡΤΕΡ)
ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΕΤΑΙ ΛΟΙΠΟΝ ΟΤΙ Η ΜΗΧΑΝΗ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΕΠΕΣΕ ΜΕ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ ΧΤΥΠΗΣΕ ΚΑΙ ΚΑΠΟΥ ΑΡΚΕΤΑ
ΔΥΝΑΤΑ. ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΜΕΡΙΑ ΚΑΘΩΣ ΤΟ ΑΞΙΩΣΗΜΙΟΤΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΠΟ ΤΗΝ (ΔΕΞΙΑ)
ΜΕΡΙΑ ΤΗΣ ΜΗΧΑΝΗΣ ΕΧΕΙ ΣΤΡΑΒΩΣΕΙ Η ΠΙΣΩ ΖΑΝΤΑ ΣΤΟ ΧΕΙΛΟΣ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΣΚΑΣΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΕΛΑΣΤΙΚΟ.
ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΛΟΙΠΟΝ ΠΟΣΟ ΔΥΝΑΤΑ ΕΣΚΑΣΕ Η ΜΗΧΑΝΗ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΟΧΙ ΚΑΙ ΝΑ (ΤΟΥΜΠΑΡΕ). ΣΤΙΣ ΦΟΤΟ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΣΤΑΛΕΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ
ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΕΝΤΟΠΙΣΤΟΥΝ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ
ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΜΕ ΕΙΚΑΣΙΕΣ ΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΜΕΡΙΚΟΙ ΦΙΛΟΙ ΜΑΝΤΕΨΑΝ ΣΩΣΤΑ.
ΤΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΥΣΤΥΧΟΣ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΤΗΝ ΟΔΗΓΟΥΣΕ Ο 17ΧΡΟΝΟ ΓΙΟΣ ΤΟΥ ΚΑΤΟΧΟΥ ΚΑΙ ΤΟ
ΑΤΥΧΕΣ ΣΥΜΒΑΝ ΕΓΙΝΕ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕΣΑ ΟΠΩΣ ΑΝΑΦΕΡΕΙ Ο ΚΑΤΟΧΟΣ.
ΚΑΛΟ ΛΟΙΠΟΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗ ΤΑ ΒΑΖΟΥΜΕ ΜΕ ΤΙΣ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΒΓΑΖΟΥΜΕ ΣΚΑΡΤΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ
ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΤΕΤΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΟΤΑΝ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ Μ@Λ@ΚΕΣ. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑ ΤΑ ΑΛΛΑ
ΠΛΑΙΣΙΑ ΤΗΣ ΣΕΙΡΑΣ ΑΝ ΕΧΟΥΝ ΟΝΤΟΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΑΝΤΩΣ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΤΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ
Ο ΜΟΝΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΦΤΑΙΕΙ ΕΙΝΑΙ Η ΜΗΧΑΝΗ.

:bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry:

SPORAKIAS
12/02/2007, 21:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από BLACK STORM
ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΘΑ ΑΡΧΙΣΩ ΜΕ ΜΙΑ ΠΟΛΛΗ ΣΩΣΤΗ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ
ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ ΧΡΗΣΤΗΣ, ΤΟ ΠΛΑΙΣΙΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΑΛΟΥΜΙΝΙΟ ΠΟΥ ΣHMAINEI ΟΤΙ ΔΕΝ
ΣΤΡΑΒΩΝΕΙ ΑΛΛΑ ΚΟΒΕΙ.
ΕΤΥΧΕ ΝΑ ΔΩ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΨΤΕ ΜΕ ΤΟ ΜΟΝΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΕΙΝΑΙ
ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΚΟΨΕ ΣΤΑ ΦΡΕΝΑ ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ Ο ΙΔΙΟΚΤΗΤΗΣ.
Η ΜΗΧΑΝΗ ΓΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΒΑΛΩ ΣΤΟ ΚΛΙΜΑ ΕΧΕΙ ΤΡΙΨΙΜΟ ΣΤΟ ΦΕΡΙΓΚ ΣΤΟ ΑΝΤΙΒΑΡΟ ΣΤΗΝ ΟΥΡΑ ΣΤΟΝ
ΚΑΘΡΕΠΤΗ ΚΑΙ ΤΟ ΠΟΔΟΦΡΕΝΟ ΕΙΧΕ ΣΤΡΕΒΛΩΣΕΙ ΕΝΤΕΛΩΣ. (ΤΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΟ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟ
ΚΑΠΑΚΙ ΤΟΥ ΣΥΜΠΛΕΚΤΗ ΕΙΧΕ ΞΥΣΙΜΟ ΤΟΣΟ ΒΑΘΗ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΤΗΝ ΑΠΩΛΕΙΑ ΛΑΔΙΩΝ ΤΟΥ ΚΑΡΤΕΡ)
ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΕΤΑΙ ΛΟΙΠΟΝ ΟΤΙ Η ΜΗΧΑΝΗ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΕΠΕΣΕ ΜΕ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ ΧΤΥΠΗΣΕ ΚΑΙ ΚΑΠΟΥ ΑΡΚΕΤΑ
ΔΥΝΑΤΑ. ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΜΕΡΙΑ ΚΑΘΩΣ ΤΟ ΑΞΙΩΣΗΜΙΟΤΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΠΟ ΤΗΝ (ΔΕΞΙΑ)
ΜΕΡΙΑ ΤΗΣ ΜΗΧΑΝΗΣ ΕΧΕΙ ΣΤΡΑΒΩΣΕΙ Η ΠΙΣΩ ΖΑΝΤΑ ΣΤΟ ΧΕΙΛΟΣ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΣΚΑΣΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΕΛΑΣΤΙΚΟ.
ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΛΟΙΠΟΝ ΠΟΣΟ ΔΥΝΑΤΑ ΕΣΚΑΣΕ Η ΜΗΧΑΝΗ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΟΧΙ ΚΑΙ ΝΑ (ΤΟΥΜΠΑΡΕ). ΣΤΙΣ ΦΟΤΟ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΣΤΑΛΕΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ
ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΕΝΤΟΠΙΣΤΟΥΝ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ
ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΜΕ ΕΙΚΑΣΙΕΣ ΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΜΕΡΙΚΟΙ ΦΙΛΟΙ ΜΑΝΤΕΨΑΝ ΣΩΣΤΑ.
ΤΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΥΣΤΥΧΟΣ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΤΗΝ ΟΔΗΓΟΥΣΕ Ο 17ΧΡΟΝΟ ΓΙΟΣ ΤΟΥ ΚΑΤΟΧΟΥ ΚΑΙ ΤΟ
ΑΤΥΧΕΣ ΣΥΜΒΑΝ ΕΓΙΝΕ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕΣΑ ΟΠΩΣ ΑΝΑΦΕΡΕΙ Ο ΚΑΤΟΧΟΣ.
ΚΑΛΟ ΛΟΙΠΟΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗ ΤΑ ΒΑΖΟΥΜΕ ΜΕ ΤΙΣ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΒΓΑΖΟΥΜΕ ΣΚΑΡΤΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ
ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΤΕΤΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΟΤΑΝ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ Μ@Λ@ΚΕΣ. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑ ΤΑ ΑΛΛΑ
ΠΛΑΙΣΙΑ ΤΗΣ ΣΕΙΡΑΣ ΑΝ ΕΧΟΥΝ ΟΝΤΟΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΑΝΤΩΣ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΤΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ
Ο ΜΟΝΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΦΤΑΙΕΙ ΕΙΝΑΙ Η ΜΗΧΑΝΗ.

:bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry:

φιλε μου μπορει να εχεις χιλια δικια...

αλλα εγω κανω και τον δικιγορο του διαβολου...

το εχω ξαναγραψει για το τρακαρισμα μου(honda CBR-RR600 04)....περναγαν και ρωταγαν αν το παιδι σκοτωθηκε....ειχε σπασει το καρτερ ,ειχε στραβωσει το υποπλαισιο,ειχε κτυπηθει το ψαλιδι και αλλα πολλα...το πλαισιο ομως δεν εσπασε... :nono:

οπως και στο 99% το ατυχηματων τα πλαισια δεν σπανε.....

εχω την εντυπωση οτι δεν ειναι τυχαιο....

και το αξιοσημειωτο ειναι ...(πες πως εσπασε λογω του πεσιματος)...οτι εσπασε στην κοληση που ειχαν κοπει και τα υπολοιπα κ5-κ6...

και στην τελικη πες οτι ολα ειχαν σπασει μετα απο πεσιματα....στις αλλες εταιριες γιατι δεν κοβονται ετσι τα πλαισια μετα απο πεσιματα...???

συζητηση κανουμε ετσι...

στην τελικη kawasaki εχω...:winka:

:wave2:

nktR
12/02/2007, 21:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από BLACK STORM
ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΘΑ ΑΡΧΙΣΩ ΜΕ ΜΙΑ ΠΟΛΛΗ ΣΩΣΤΗ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ
ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ ΧΡΗΣΤΗΣ, ΤΟ ΠΛΑΙΣΙΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΑΛΟΥΜΙΝΙΟ ΠΟΥ ΣHMAINEI ΟΤΙ ΔΕΝ
ΣΤΡΑΒΩΝΕΙ ΑΛΛΑ ΚΟΒΕΙ.


!!!!!!!!!! Καλύτερα ρώτα σε καλύμπρα για το αλουμίνιο τι κάνει !!!!!!!!
ρώτα πόσα στραβά έχουν ισιώσει: δεν μπορώ να υπολογίσω πόσα, θα σου πεί ο μάστορας.



ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑ ΤΑ ΑΛΛΑ
ΠΛΑΙΣΙΑ ΤΗΣ ΣΕΙΡΑΣ ΑΝ ΕΧΟΥΝ ΟΝΤΟΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ

:bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry:[/B]

δυστυχώς υπάρχει πολύς καπνός αλλά δεν βλέπεις τη φλόγα:wave2:

BLACK STORM
12/02/2007, 22:04
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΜΙΛΑΜΕ.
ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΘΑ ΤΟ ΠΩ, ΙΣΩΣ ΟΝΤΩΣ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΗΝ ΚΟΛΛΗΣΗ
ΤΙΣ ΣΕΙΡΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΔΗΣΤΗΧΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Η SUZUKΙ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΤΙΣ
ΚΟΛΛΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΣΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΤΙΣ ΜΟΝΤΕΛΑ, ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΑ ΜΕ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΑΙΤΕΡΕΙΕΣ ΠΟΥ
ΤΑ ΚΑΝΟΥΝ ΠΛΕΟΝ ΣΥΜΠΑΓΕΣ. ΑΛΛΑ ΕΔΩ ΔΕΝ ΜΗΛΑΜΑΙ ΓΙΑ ΕΝΑ ΠΕΣΙΜΟ ΜΗΛΑΜΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΜΠΑ
ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΣΠΑΣΕ ΚΑΜΙΑ ΜΑΣΚΑ,ΖΕΛΑΤΙΝΑ ΚΤΛΠ.? ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΣΠΑΣΕΙ ΑΝ ΔΕΝ ΒΡΗΚΕ?
ΑΠΛΑ ΓΥΡΙΣΕ ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ ΚΑΙ ΕΣΚΑΣΕ ΚΑΤΑ ΠΑΣΑ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΜΕ ΤΩΝ ΠΙΣΩ ΤΡΟΧΟ ΕΞΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΛΑΣΤΙΧΟ ΤΟ
ΣΚΑΣΜΕΝΟ ΜΕ ΤΗΝ ΖΑΝΤΑ ΣΤΡΑΒΩΜΕΝΗ. ΟΠΟΤΕ ΤΟ ΠΛΑΙΣΙΟ ΚΑΤΑ ΠΑΣΑ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΠΗΡΕ ΟΛΗ ΤΗΝ
ΔΥΝΑΜΗ ΑΠΟ ΧΑΜΗΛΑ ΚΑΙ ΞΕΣΠΑΣΕ ΕΚΕΙ. Π.Χ. ΑΝ ΠΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΒΑΛΕΙΣ ΤΟ ΧΕΡΙ ΣΟΥ ΜΠΡΟΣΤΑ ΥΠΑΡΧΕΙ
ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΝΑ ΤΟ ΣΠΑΣΕΙΣ ΣΤΗ ΚΛΕΙΔΩΣΗ. ΚΑΠΩΣ ΕΤΣΙ ΤΟ ΕΝΝΟΩ ΚΑΙ ΑΥΤΟ.
ΞΑΝΑΕΠΙΣΗΜΕΝΟ ΟΤΙ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΑΠΛΑ ΤΟ ΕΙΔΑ ΔΕΝ ΕΠΕΣΕ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ
ΚΑΙ ΟΝΤΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΔΕΧΟΜΑΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΟΤΙ Η ΜΗΧΑΝΗ ΕΚΟΨΕ
ΣΤΑ ΦΡΕΝΑ.

:D :D :D :D


77527

nktR
12/02/2007, 22:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από BLACK STORM
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΜΙΛΑΜΕ.
ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΘΑ ΤΟ ΠΩ, ΙΣΩΣ ΟΝΤΩΣ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΗΝ ΚΟΛΛΗΣΗ
ΤΙΣ ΣΕΙΡΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΔΗΣΤΗΧΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Η SUZUKΙ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΤΙΣ
ΚΟΛΛΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΣΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΤΙΣ ΜΟΝΤΕΛΑ, ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΑ ΜΕ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΑΙΤΕΡΕΙΕΣ ΠΟΥ
ΤΑ ΚΑΝΟΥΝ ΠΛΕΟΝ ΣΥΜΠΑΓΕΣ. ΑΛΛΑ ΕΔΩ ΔΕΝ ΜΗΛΑΜΑΙ ΓΙΑ ΕΝΑ ΠΕΣΙΜΟ ΜΗΛΑΜΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΜΠΑ
ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΣΠΑΣΕ ΚΑΜΙΑ ΜΑΣΚΑ,ΖΕΛΑΤΙΝΑ ΚΤΛΠ.? ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΣΠΑΣΕΙ ΑΝ ΔΕΝ ΒΡΗΚΕ?
ΑΠΛΑ ΓΥΡΙΣΕ ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ ΚΑΙ ΕΣΚΑΣΕ ΚΑΤΑ ΠΑΣΑ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΜΕ ΤΩΝ ΠΙΣΩ ΤΡΟΧΟ ΕΞΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΛΑΣΤΙΧΟ ΤΟ
ΣΚΑΣΜΕΝΟ ΜΕ ΤΗΝ ΖΑΝΤΑ ΣΤΡΑΒΩΜΕΝΗ. ΟΠΟΤΕ ΤΟ ΠΛΑΙΣΙΟ ΚΑΤΑ ΠΑΣΑ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΠΗΡΕ ΟΛΗ ΤΗΝ
ΔΥΝΑΜΗ ΑΠΟ ΧΑΜΗΛΑ ΚΑΙ ΞΕΣΠΑΣΕ ΕΚΕΙ. Π.Χ. ΑΝ ΠΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΒΑΛΕΙΣ ΤΟ ΧΕΡΙ ΣΟΥ ΜΠΡΟΣΤΑ ΥΠΑΡΧΕΙ
ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΝΑ ΤΟ ΣΠΑΣΕΙΣ ΣΤΗ ΚΛΕΙΔΩΣΗ. ΚΑΠΩΣ ΕΤΣΙ ΤΟ ΕΝΝΟΩ ΚΑΙ ΑΥΤΟ.
ΞΑΝΑΕΠΙΣΗΜΕΝΟ ΟΤΙ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΑΠΛΑ ΤΟ ΕΙΔΑ ΔΕΝ ΕΠΕΣΕ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ
ΚΑΙ ΟΝΤΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΔΕΧΟΜΑΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΟΤΙ Η ΜΗΧΑΝΗ ΕΚΟΨΕ
ΣΤΑ ΦΡΕΝΑ.

:D :D :D :D

και εγώ χαίρομαι που μιλάμε γιατί πραγματικά θα ήθελα να μάθω πως έγινε αφού ξέρεις από πρώτο χέρι. Για να μην μιλάμε με υποθέσεις αλλά με αποδείξεις. Θα ήθελα πραγματικά να υπήρξε λόγος σοβαρός που κόπηκε το πλαίσιο για να μην το εντάξουμε και αυτό στο λάθος σχεδιασμό πλαισίου και κολλήσεων. Πραγματικά ψάχνω ένα στήριγμα για να υποστηρίξω τη γαμημένη εταιρεία που γουστάρω, γιατί δεν έχω κανένα παράπονο από το μοτό που έχω, απλώς μου γάμησε την ψυχολογία την στιγμή που αποφάσισα να πάρω Κ5-6.
Πες μου εάν αυτό όπως και τα υπόλοιπα συγκαταλέγεται στη λίστα των μοτό που τα έχουν μαμήσει και κολοτουμπάρει τουλάχιστον από μία φορά με 5 περιστροφες και τούμπες για να τους δικαιολογήσω και να πω δεν φταίει η αγαπημένη μου εταιρεία.
Και κλείνοντας. Πρέπει να έχουν περάσει γύρω στα 22 - 24 χρόνια που σχεδιάστηκε το αλουμινένιο πλαίσιο στα μοτό. Μπορείς να μου πείς εάν ξέρεις, γιατί δεν έχοΥν αναφερθεί κρούσματα ή σωρεία κρουσμάτων όπως για το κ5-6, για τα προηγούμενα μοντέλα ?
Να είσαι καλά και θέλω πραγματικά να μου απαντήσεις γιατί προσωπικά εγώ δεν βλέπω εάν δεν αλλάξει κάτι στο πλαίσιο να αγοράζω άλλο Κ. Αναγκαστικά θα πάω σε άλλη εταιρεία.:sad:
Αυτό η μαμά SUZUKI το σκέφτεται, ότι με τις μαλακίες της χάνει πελάτες ?
Μπα στα Kungfuαρχίδια τους μας γράφουν

....και λέει ο SUZUKOJAPANEZOS από μέσα του (γιατί είναι και ευγενής) για τους πελάτες του, με Ιαπωνέζικη προφορά:

στ΄αρχίδια μου σε γράφω
και κάνω το ζωγράφο
:beer:
(κερνάει και μπύρα για να κατέβει το πλαίσιο κάτω):lol:

arxaios
12/02/2007, 23:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από BLACK STORM
ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΘΑ ΑΡΧΙΣΩ ΜΕ ΜΙΑ ΠΟΛΛΗ ΣΩΣΤΗ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ
ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ ΧΡΗΣΤΗΣ, ΤΟ ΠΛΑΙΣΙΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΑΛΟΥΜΙΝΙΟ ΠΟΥ ΣHMAINEI ΟΤΙ ΔΕΝ
ΣΤΡΑΒΩΝΕΙ ΑΛΛΑ ΚΟΒΕΙ.
ΕΤΥΧΕ ΝΑ ΔΩ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΨΤΕ ΜΕ ΤΟ ΜΟΝΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΕΙΝΑΙ
ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΚΟΨΕ ΣΤΑ ΦΡΕΝΑ ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ Ο ΙΔΙΟΚΤΗΤΗΣ.
Η ΜΗΧΑΝΗ ΓΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΒΑΛΩ ΣΤΟ ΚΛΙΜΑ ΕΧΕΙ ΤΡΙΨΙΜΟ ΣΤΟ ΦΕΡΙΓΚ ΣΤΟ ΑΝΤΙΒΑΡΟ ΣΤΗΝ ΟΥΡΑ ΣΤΟΝ
ΚΑΘΡΕΠΤΗ ΚΑΙ ΤΟ ΠΟΔΟΦΡΕΝΟ ΕΙΧΕ ΣΤΡΕΒΛΩΣΕΙ ΕΝΤΕΛΩΣ. (ΤΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΟ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟ
ΚΑΠΑΚΙ ΤΟΥ ΣΥΜΠΛΕΚΤΗ ΕΙΧΕ ΞΥΣΙΜΟ ΤΟΣΟ ΒΑΘΗ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΤΗΝ ΑΠΩΛΕΙΑ ΛΑΔΙΩΝ ΤΟΥ ΚΑΡΤΕΡ)
ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΕΤΑΙ ΛΟΙΠΟΝ ΟΤΙ Η ΜΗΧΑΝΗ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΕΠΕΣΕ ΜΕ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ ΧΤΥΠΗΣΕ ΚΑΙ ΚΑΠΟΥ ΑΡΚΕΤΑ
ΔΥΝΑΤΑ. ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΜΕΡΙΑ ΚΑΘΩΣ ΤΟ ΑΞΙΩΣΗΜΙΟΤΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΠΟ ΤΗΝ (ΔΕΞΙΑ)
ΜΕΡΙΑ ΤΗΣ ΜΗΧΑΝΗΣ ΕΧΕΙ ΣΤΡΑΒΩΣΕΙ Η ΠΙΣΩ ΖΑΝΤΑ ΣΤΟ ΧΕΙΛΟΣ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΣΚΑΣΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΕΛΑΣΤΙΚΟ.
ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΛΟΙΠΟΝ ΠΟΣΟ ΔΥΝΑΤΑ ΕΣΚΑΣΕ Η ΜΗΧΑΝΗ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΟΧΙ ΚΑΙ ΝΑ (ΤΟΥΜΠΑΡΕ). ΣΤΙΣ ΦΟΤΟ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΣΤΑΛΕΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ
ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΕΝΤΟΠΙΣΤΟΥΝ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ
ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΜΕ ΕΙΚΑΣΙΕΣ ΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΜΕΡΙΚΟΙ ΦΙΛΟΙ ΜΑΝΤΕΨΑΝ ΣΩΣΤΑ.
ΤΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΥΣΤΥΧΟΣ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΤΗΝ ΟΔΗΓΟΥΣΕ Ο 17ΧΡΟΝΟ ΓΙΟΣ ΤΟΥ ΚΑΤΟΧΟΥ ΚΑΙ ΤΟ
ΑΤΥΧΕΣ ΣΥΜΒΑΝ ΕΓΙΝΕ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕΣΑ ΟΠΩΣ ΑΝΑΦΕΡΕΙ Ο ΚΑΤΟΧΟΣ.
ΚΑΛΟ ΛΟΙΠΟΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗ ΤΑ ΒΑΖΟΥΜΕ ΜΕ ΤΙΣ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΒΓΑΖΟΥΜΕ ΣΚΑΡΤΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ
ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΤΕΤΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΟΤΑΝ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ Μ@Λ@ΚΕΣ. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑ ΤΑ ΑΛΛΑ
ΠΛΑΙΣΙΑ ΤΗΣ ΣΕΙΡΑΣ ΑΝ ΕΧΟΥΝ ΟΝΤΟΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΑΝΤΩΣ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΤΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ
Ο ΜΟΝΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΦΤΑΙΕΙ ΕΙΝΑΙ Η ΜΗΧΑΝΗ.

:bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry:

Έχοντας αρκετά χρόνια στο κουρμπέτι και γνωρίζοντας αρκετό κόσμο, αυτά που εγώ έμαθα από τους γνωστούς και φίλους είναι ότι η μηχανή έχει φάει μια ψιλή χύμα αλλά ότι κατά τα άλλα έκοψε στα φρένα, λίγα μέτρα μετά τα φανάρια στο γιόφυρο.......
Τη μηχανή δεν την έχω δει από κοντά.
Πάντως καπνός χωρίς φωτιά δεν υπάρχει..........
Και κάτι άλλο τα αλουμινένια πλαίσια μιά χαρά στραβώνουν και επίσης ξεστραβώνουν, οι κολλήσεις κόβουν κάποιες φορές..........
Και επίσης στο ξεστράβωμα πιθανόν να κόψουν, όχι όμως ότι δεν στραβώνουν !!!!!!!! :nono: :nono: :nono:

BLACK STORM
12/02/2007, 23:33
ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΚΙ ΕΓΩ SUZUKOBIOS ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΤΡΕΛΟΣ ΣΑΝ ΕΣΕΝΑ ΜΕ ΤΑ SOYZOYKIA
ΚΑΙ ΕΧΩ ΣΠΑΣΤΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΗ ΠΟΥ Ο ΙΑΠΩΝΑΣ ΚΑΝΕΙ ΤΟΝ ΚΙΝΕΖΟ ΓΙΑΤΙ ΤΟΝ ΚΑΝΕΙ
ΠΙΣΤΕΨΕΜΕ ΓΙΑΤΙ ΔΥΣΤΥΧΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΚΑΙ ΔΥΟ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΑ, ΑΝ ΨΑΞΕΙΣ ΚΑΙ
ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΟΛΟ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΔΥΣΤΗΧΟΣ.ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΑΙΟ ΠΟΥ
ΟΙ ΚΟΛΛΗΣΕΙΣ ΤΟΥ Κ7 GSXR1000 ΕΧΟΥΝ ΑΛΑΞΕΙ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΤΑ ΚΙΛΑ ΤΟΥ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ
ΑΠΟ ΠΟΥ ΠΡΟΕΡΧΟΝΤΑΙ, ΑΠΟ ΠΛΑΙΣΙΟ? Η ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΞΑΤΜΙΣΕΙΣ? ΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ
ΟΙ ΡΑΦΕΣ ΣΤΗ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΣΕΙΡΑ ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΝ ΤΙΣ ΕΧΩ ΔΕΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ
ΑΛΛΟ ΠΛΑΙΣΙΟ SUZUKI ΚΑΙ ΜΗ. ΙΣΩΣ ΑΥΤΟ ΜΕ ΛΙΓΟ Η ΠΟΛΥ ΠΑΡΑΠΑΝΩ (ΒΙΑ) ΣΤΟ ΠΛΑΙΣΙΟ ΝΑ
ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΑΙΧΜΗΣ (ΛΕΩ ΤΩΡΑ ΕΓΩ). ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΒΕΒΑΙΑ ΞΕΚΙΝΑΝ ΑΠ ΤΗΝ ΣΕΙΡΑ Κ6
ΟΠΩΣ ΗΤΑΝ ΚΑΙ Η ΜΗΧΑΝΗ ΤΟΥ ΙΔΙΟΚΤΗΤΗ. ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΕΤΟΙΜΟΣ ΠΑΝΤΩΣ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ 600-750
ΘΑ ΠΡΟΤΕΙΝΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΥΠΟΜΟΝΗ ΜΕΧΡΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΠΟΥ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΛΑΛΑΓΕΣ ΣΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ
ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ. ΑΝ ΠΑΣ ΓΙΑ Κ7 1000 ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ (ΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΠΩ).
ΠΑΝΤΩΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΣΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ Η ΜΗΧΑΝΗ ΤΗΝ ΕΦΑΓΕ ΓΕΡΗ.
ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΜΟΥ ΕΡΩΤΗΜΑ ΠΑΡΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΟΚ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΑΦΟΥ ΛΟΙΠΟΝ ΔΕΝ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΙ
ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΑΠ ΤΗΝ ΜΑΜΑ SUZUKI ΕΓΩ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΠΑΡΕΙΣΑΓΩΓΗΣ?
ΝΑ ΓΛΙΤΩΣΩ ΚΑΙ ΚΑΝΑ ΦΡΑΓΚΟ? ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΩ ΛΕΕΙ ΕΓΓΥΗΣΗ!!! ΕΙΡΩΝΕΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ?
ΝΑ ΣΑΙ ΚΑΙ ΣΥ ΚΑΛΑ!

Υ.Γ. ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΠΩΣ ΘΑ ΒΑΛΩ ΦΩΤΟ ΣΤΟ ΠΡΟΦΙΛ ΜΟΥ? THANKS!!

O ΙΑΠΩΝΑΣ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΟΝ ΚΙΝΕΖΟ!!
:beer: ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΚΟΨΙΜΑΤΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΝΑ ΤΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΙΩΜΑΣΤΑΙ:bigcry: :bigcry:

BLACK STORM
12/02/2007, 23:54
ΦΙΛΕ ΑΡΧΑΙΕ Η ΜΗΧΑΝΗ ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΕ ΣΤΟ ΚΟΚΚΙΝΗ ΣΤΗΝ ΕΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΕ ΑΦΟΥ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΕΚΑΝΕ ΚΟΛΙΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΦΥΓΕ Η ΜΗΧΑΝΗ ΕΝΩ ΠΗΓΕΝΑΙ ΕΙΔΗ ΜΕ ΚΑΜΙΑ 70ΚΜ
ΤΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΛΕΩ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΛΟΥΜΙΝΙ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΚΙ ΕΣΥ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΟΙ SORY MEN
ΕΙΠΑ Μ@Λ@ΚΙ@.
:( :( :( :a47:

H.A.Balafoutre
13/02/2007, 00:04
Ο αγαπητός BLACK STORM μπορεί να έχει και δίκιο.

Όσο για το βάρος του Κ7 είναι από τις εξατμίσεις και τους καταλύτες του EYRO3.

Και πάλι, πολύ υπερβολικό να κοπεί έτσι βάση των περιγραφών.

Απλώς να πω πως αν μπορούσα να αγοράσω σήμερα Κ6, σίγουρα θα το αγόραζα παρά τα μύρια όσα βγαίνουν στο φώς.

arxaios
13/02/2007, 10:49
Το θέμα είναι απλό ........
Γιατί τα R1, CBR κ.λπ. ΔΕΝ κόβουν πλαίσιο ;;;;;
Αυτό δεν σημαίνει κάτι ;;;;;;;;
Αν ήταν 1 ή 2 τα περιστατικά δεν θα το συζητάγαμε καν, κάτι όμως πάει στραβά με το συγκεκριμμένο μηχανάκι ........

stako
13/02/2007, 11:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
Το θέμα είναι απλό ........
Γιατί τα R1, CBR κ.λπ. ΔΕΝ κόβουν πλαίσιο ;;;;;
Αυτό δεν σημαίνει κάτι ;;;;;;;;
Αν ήταν 1 ή 2 τα περιστατικά δεν θα το συζητάγαμε καν, κάτι όμως πάει στραβά με το συγκεκριμμένο μηχανάκι ........

Πόσα ξέρεις, πόσα ξέρεις.............:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

http://www.bikenet.gr/index.php?option=com_smf&Itemid=89&topic=3913.0

http://sportriding.gr/forum/showpost.php?p=3674&postcount=12


77656

alex14
13/02/2007, 11:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από stako
Πόσα ξέρεις, πόσα ξέρεις.............:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

http://www.bikenet.gr/index.php?option=com_smf&Itemid=89&topic=3913.0

http://sportriding.gr/forum/showpost.php?p=3674&postcount=12

Δεν μπορει, φωτοσοπια θα ειναι :rotflmao:

Επισης, οι πωλησεις των gsxr ειναι (νομιζω ?) πολυ μεγαλυτερες απο των αλλων εταιριων. Φυσικο ειναι να εχουν και περισσοτερα ατυχηματα.

:wave2:

arxaios
13/02/2007, 14:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από stako
Πόσα ξέρεις, πόσα ξέρεις.............:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

http://www.bikenet.gr/index.php?option=com_smf&Itemid=89&topic=3913.0

http://sportriding.gr/forum/showpost.php?p=3674&postcount=12

Φίλε μου το ότι βρήκες και CBR κομμένο δεν λέει κάτι, καθώς το μηχανάκι δεν έχει βγάλει βρώμα και αν έκοψε 1 ή 2 δεν λέει κάτι. Σημειώνω εδώ ότι δεν μπορώ να ανοίξω τις φωτό του 2ου λινκ.

ΔΕΝ είμαι οπαδός κάποιας εταιρείας και μάλιστα η επoμενη θα είναι μάλλον SUZUKI HAYABUSA.

Όσο για πωλήσεις νομίζω ότι το CBR έχει πουλήσει περισσότερο (περισσότερα χρόνια στην αγορά).

ΕΜΕΝΑ πάντως αν θες και σαν προσωπική άποψη μου βρωμάει η υπόθεση μα τα κομμένα πλαίσια .....
:wave2:

stako
13/02/2007, 14:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
Φίλε μου το ότι βρήκες και CBR κομμένο δεν λέει κάτι, καθώς το μηχανάκι δεν έχει βγάλει βρώμα και αν έκοψε 1 ή 2 δεν λέει κάτι. Σημειώνω εδώ ότι δεν μπορώ να ανοίξω τις φωτό του 2ου λινκ.

ΔΕΝ είμαι οπαδός κάποιας εταιρείας και μάλιστα η επoμενη θα είναι μάλλον SUZUKI HAYABUSA.

Όσο για πωλήσεις νομίζω ότι το CBR έχει πουλήσει περισσότερο (περισσότερα χρόνια στην αγορά).

ΕΜΕΝΑ πάντως αν θες και σαν προσωπική άποψη μου βρωμάει η υπόθεση μα τα κομμένα πλαίσια .....
:wave2:

Συνάδελφε δεν με ενδιαφέρει καθόλου η Suzuki...... Χεσμένη την έχω σαν εταιρεία. Και αυτή και οι άλλες λεφτά βγάζουν από εμάς.

Το GSXR μου το αγαπάω. Την εταιρεία όμως όχι.

Αν κάτσεις και διαβάσεις την σελίδα στο bikenet θα καταλάβεις ότι ΟΛΑ τα καινούργια μηχανάκια έχουν πρόβλημα. Αλλά περισσότερο (K5+) και άλλα λιγότερο ίσως.

Έχω ξενερώσει πλήρως!

stako
13/02/2007, 14:12
Τώρα που το σκέφομαι ίσα ίσα την γλίτωσα, για μια χρονιά, Κ4 βλέπετε...........:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

arxaios
13/02/2007, 14:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από stako
Τώρα που το σκέφομαι ίσα ίσα την γλίτωσα, για μια χρονιά, Κ4 βλέπετε...........:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
Ναι αλλά θες να το πουλήσεις και δεν ξέρω γιατί αλλά κάτι μου λέει ότι πας για 1000αρι Κ7 :lol: :lol: ολοταχώς !!!!!!!!!!!

stako
13/02/2007, 14:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
Ναι αλλά θες να το πουλήσεις και δεν ξέρω γιατί αλλά κάτι μου λέει ότι πας για 1000αρι Κ7 :lol: :lol: ολοταχώς !!!!!!!!!!!

Δυστυχώς οικονομικός ο λόγος που το πουλάω, αν και το σκέφτομαι μπας και το κρατήσω, παίζει να τα φέρω βόλτα οικονομικά τελικά, θα δω...........

nktR
13/02/2007, 15:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
Φίλε μου το ότι βρήκες και CBR κομμένο δεν λέει κάτι, καθώς το μηχανάκι δεν έχει βγάλει βρώμα και αν έκοψε 1 ή 2 δεν λέει κάτι.
Όσο για πωλήσεις νομίζω ότι το CBR έχει πουλήσει περισσότερο (περισσότερα χρόνια στην αγορά).
:wave2:


ποιός είπε κουβέντα για Honda CBR ? Μια χαρά είναι το πλαίσιο άλλωστε. Πάλι καλά που δεν χτυπήσαμε (ατάκα από ανέκδοτο με τροχαίο):rotflmao:

*ΌΠΟΙΟΣ ΞΑΝΑΚΟΨΕΙ ΠΛΑΙΣΙΟ ΜΕ ΧΡΗΣΗ PHOTOSHOP ΝΑ ΤΟΥ ΧΑΛΑΣΟΥΝ ΤΑ O΄RING ΣΤΗΝ ΑΛΥΣΙΔΑ
:bigcry: :yuck: :hypnotize


77741

BLACK STORM
13/02/2007, 15:11
ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ:confused:
ΒΡΕ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΔΑ ΗΤΑΝ PHOTOSHOP LIVE?
KATI ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΕΙΚΟΝΙΚΗ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ:hypnotize ?
ΚΑΛΑ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΑΥΤΟ ΣΤΟ CBR ΠΑΙΡΝΕΙ ΠΟΣΟΣΤΑ ΓΙΑ ΔΥΣΦΗΜΗΣΕΙ?
ΔΕΝ ΠΑΜΕ ΚΑΛΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΛΑ ΣΑΣ ΛΕΩ:cry: :cry:

stako
13/02/2007, 15:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από nktR
ποιός είπε κουβέντα για Honda CBR ? Μια χαρά είναι το πλαίσιο άλλωστε. Πάλι καλά που δεν χτυπήσαμε (ατάκα από ανέκδοτο με τροχαίο):rotflmao:

*ΌΠΟΙΟΣ ΞΑΝΑΚΟΨΕΙ ΠΛΑΙΣΙΟ ΜΕ ΧΡΗΣΗ PHOTOSHOP ΝΑ ΤΟΥ ΧΑΛΑΣΟΥΝ ΤΑ O΄RING ΣΤΗΝ ΑΛΥΣΙΔΑ
:bigcry: :yuck: :hypnotize

Χαχαχαχαχαχα, μάστορα, φτιάξε με κι από την άλλη μεριά γιατί θα τραβάει αριστερά!!!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


77754

stako
13/02/2007, 15:15
Κι απο δω!

:eyepop: :eyepop: :eyepop:


77756

stako
13/02/2007, 15:16
Κι απο δω αν είναι εύκολο!

:evil: :evil: :evil:


77757

stako
13/02/2007, 15:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από BLACK STORM
ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ:confused:
ΒΡΕ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΔΑ ΗΤΑΝ PHOTOSHOP LIVE?
KATI ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΕΙΚΟΝΙΚΗ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ:hypnotize ?
ΚΑΛΑ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΑΥΤΟ ΣΤΟ CBR ΠΑΙΡΝΕΙ ΠΟΣΟΣΤΑ ΓΙΑ ΔΥΣΦΗΜΗΣΕΙ?
ΔΕΝ ΠΑΜΕ ΚΑΛΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΛΑ ΣΑΣ ΛΕΩ:cry: :cry:

Μάλλον κάτι δεν κατάλαβες καλά, ο nktR το φοτοσόπαρε και "έβγαλε" το σπάσιμο για πλάκα..................

Δεν πιστεύω να είσαι Χοντάκιας και να σου χάλασα την φαντασίωση??? :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

BLACK STORM
13/02/2007, 15:36
ΒΑΣΙΚΑ ΣΟΥΖΟΥΚΟΒΙΟΣ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΧΩ ΕΝΑ ΜΗΧΑΝΑΚΗ ΙΔΙΟ ΜΕ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ
ΕΝΑ ΣΟΥ ΛΕΩ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΚΡΑΤΑ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΜΕ ΝΥΧΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΔΟΝΤΙΑ ΓΙΑΤΙ
ΤΕΤΟΙΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ ΔΥΣΤΗΧΟΣ ΠΥΠΑΜΑΙ ΠΟΥ ΤΟ ΛΕΩ ΔΕΝ ΞΑΝΑΒΓΑΙΝΟΥΝ
ΚΑΙ ΟΣΟΥΣ ΘΥΜΟΥΝΤΑI, ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ POWER BIKE ΤΕΥΧΟΣ 3.
ΤΕΛΙΚΑ ΠΟΛΛΥ ΚΟΜΠΙΝΑ ΤΟ PHOTOSHOP :smokin:

stako
13/02/2007, 15:39
Και επειδή σας βλέπω να βαριέστε να μπείτε στο bikenet να δείτε τι παίζει ας ανεβάσω κι εδώ τις φωτό.....

ΖΧ10 - 1


77760

stako
13/02/2007, 15:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από BLACK STORM
ΒΑΣΙΚΑ ΣΟΥΖΟΥΚΟΒΙΟΣ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΧΩ ΕΝΑ ΜΗΧΑΝΑΚΗ ΙΔΙΟ ΜΕ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ
ΕΝΑ ΣΟΥ ΛΕΩ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΚΡΑΤΑ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΜΕ ΝΥΧΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΔΟΝΤΙΑ ΓΙΑΤΙ
ΤΕΤΟΙΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ ΔΥΣΤΗΧΟΣ ΠΥΠΑΜΑΙ ΠΟΥ ΤΟ ΛΕΩ ΔΕΝ ΞΑΝΑΒΓΑΙΝΟΥΝ
ΚΑΙ ΟΣΟΥΣ ΘΥΜΟΥΝΤΑI, ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ POWER BIKE ΤΕΥΧΟΣ 3.
ΤΕΛΙΚΑ ΠΟΛΛΥ ΚΟΜΠΙΝΑ ΤΟ PHOTOSHOP :smokin:

Βρε και την Αλεξανδράτου στην κάνω Πόντια από το Κιλκίς σε dt με το φώτοσοπ......:D :D :D

Πάμε, ΖΧ10 - 2


77761

stako
13/02/2007, 15:41
ΖΧ10 - 3


77762

stako
13/02/2007, 15:41
VTR - 1


77763

stako
13/02/2007, 15:42
VTR - 2


77764

stako
13/02/2007, 15:43
VTR - 3


77765

BLACK STORM
13/02/2007, 15:43
ΕΛΑ ΠΑΡΕ ΠΑΡΕ ΚΟΣΜΕ ΑΠ ΟΛΑ ΕΧΕΙ Ο ΜΠΑΞΕΣ.
ΑΠΟ ΤΗ ΜΙΑ ΤΑ ΒΛΕΠΩ ΚΑΙ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΜΑΙ ΚΑΙ ΑΠΟ
ΤΗΝ ΑΛΛΗ (ΧΑΙΡΩΜΑΙ) ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΣΟΥΖΟΥΚΙΑ.

ΠΑΡΗΓΟΡΙΑ ΣΤΟΝ ΑΡΩΣΤΟ
:bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry:

stako
13/02/2007, 15:43
R1 - 1


77766

stako
13/02/2007, 15:44
R1 - 2


77768

stako
13/02/2007, 15:45
R1 - 3


77769

stako
13/02/2007, 15:45
Busa - 1


77770

stako
13/02/2007, 15:46
Busa - 2


77771

stako
13/02/2007, 15:47
Busa - 3


77772

stako
13/02/2007, 15:48
Ελπίζω να πειστήκατε ότι ΟΛΑ ΣΠΑΝΕ ΟΛΑ ΧΑΛΑΝΕ..............

Άλλα περισσότερο, άλλα λιγότερο ίσως αλλά ΟΛΑ ΣΠΑΝΕ........!!!

:wave2: :wave2: :wave2: :wave2: :wave2: :wave2:

nktR
13/02/2007, 16:24
γειά σου ρε stako μάχιμε. Ευχαριστούμε για την πλήρη ενημέρωση !!!!

*για να μην μείνει κανείς παραπονεμένος :eek: :beer:

:wave2:
marvelous

stako
13/02/2007, 16:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από nktR
γειά σου ρε stako μάχιμε. Ευχαριστούμε για την πλήρη ενημέρωση !!!!

*για να μην μείνει κανείς παραπονεμένος :eek: :beer:

:wave2:
marvelous

Σιγά την ενημέρωση ρε συ, η ενημέρωση είναι στο thread του bikenet, copy/paste έκανα.

Απλά οι περισσότεροι βαριούνται ή ντρέπονται να ανοίξουν την συγκεκριμένη σελίδα οπότε καλό είναι τουλάχιστον οι εικόνες να είναι και εδώ...

SPORAKIAS
13/02/2007, 17:43
σωστος σε ολα .....

το περιεργο με τα suzuki ειναι οτι ολα κοπηκαν (για τον Α ή Β λογο) στο ιδιο σημειο ...στην κολληση...:confused:

εκει ειναι το ολο θεμα και το περιεργο του πραματος....:winka:

H.A.Balafoutre
13/02/2007, 18:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από SPORAKIAS
σωστος σε ολα .....

το περιεργο με τα suzuki ειναι οτι ολα κοπηκαν (για τον Α ή Β λογο) στο ιδιο σημειο ...στην κολληση...:confused:

εκει ειναι το ολο θεμα και το περιεργο του πραματος....:winka:

Βέβαια υπάρχει διαφορά στο κόψιμο-σπάσιμο του κάθε πλαισίου σε σχέση με όλων των gixxer.

Κάποιος πιο έμπειρος μπορεί πιστεύω να το επιβεβαιώσει.

Αλλά σίγουρα θα συμφωνήσω για το ότι όλα σε κάποια φάση σπάνε. Γι'αυτό ρωτούσα αν υπάρχει πληροφόρηση για άλλα μοντέλα. Διότι πολύ εύκολα ακούγαμε και βλέπαμε για τα GSXR και OMERTA για όλα τα άλλα μαζί. Ντάξει εγώ περισσότερο εκεί τα πήρα.

SPORAKIAS
13/02/2007, 19:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από H.A.Balafoutre
Βέβαια υπάρχει διαφορά στο κόψιμο-σπάσιμο του κάθε πλαισίου σε σχέση με όλων των gixxer.

Κάποιος πιο έμπειρος μπορεί πιστεύω να το επιβεβαιώσει.

Αλλά σίγουρα θα συμφωνήσω για το ότι όλα σε κάποια φάση σπάνε. Γι'αυτό ρωτούσα αν υπάρχει πληροφόρηση για άλλα μοντέλα. Διότι πολύ εύκολα ακούγαμε και βλέπαμε για τα GSXR και OMERTA για όλα τα άλλα μαζί. Ντάξει εγώ περισσότερο εκεί τα πήρα.

τα 636 ομως αθανατα...εεεε....:winka:

:beer:

tassosrr
13/02/2007, 19:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από SPORAKIAS
τα 636 ομως αθανατα...εεεε....:winka:

:beer:

giati ta cbr rr????e???:wave2: :wave2: :wave2:

SPORAKIAS
13/02/2007, 19:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από tassosrr
giati ta cbr rr????e???:wave2: :wave2: :wave2:

αν δεν τους πεταχτει κανενας μαλακας μες τη μεση του δρομου...:sad: ...και αυτα αθανατα ειναι...:beer:

H.A.Balafoutre
14/02/2007, 00:04
Άσε, το 636 παρακαλάει τον ιδιοκτήτη του να κάνει κανά χιλιόμετρο......κοντεύει να σκουριάσει......

samoure
14/02/2007, 02:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από SPORAKIAS
τα 636 ομως αθανατα...εεεε....:winka:

:beer:

Πληροφοριακα φιλαρακι με 636 μοντελο 04 2 μηνες μετα την αγορα μετα απο εξοδο σε στροφη το εκοψε το πλαισιο.
Εντελως φιλικα,χωρις καμμια διαθεση αντιπαραθεσης

nktR
14/02/2007, 08:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από SPORAKIAS
σωστος σε ολα .....

το περιεργο με τα suzuki ειναι οτι ολα κοπηκαν (για τον Α ή Β λογο) στο ιδιο σημειο ...στην κολληση...:confused:

εκει ειναι το ολο θεμα και το περιεργο του πραματος....:winka:

όχι ακριβώς, αναλόγως που την έφαγε η μοτό:uplate:


77895

nktR
14/02/2007, 08:23
:eyepop: σε τεύχη


77896

nktR
14/02/2007, 08:24
:look: εικονογραφημένα


77897

nktR
14/02/2007, 08:25
:hypnotize


77898