PDA

View Full Version : Περί Zzr 1400



vangelis 64
06/02/2007, 14:19
Φίλε ZZR1400,θα ήθελα ,αν μπορείς,να γράψεις μερικά πραγματάκια από τη συμβίωσή σου με το θηρίο γιατί πολύ το γλυκοκοιτάζω και,αν τα πράγματα πάνε καλά,μάλλον θα....

Ενδιαφέρομαι δηλαδή να μάθω μερικά πραγματάκια,όπως κρατήματα,φρένα,συμπεριφορά υπό κλίση και,φυσικά,αν κουράζει στα μεγάλα ταξίδια(οδηγό και συνοδηγό)...τέτοια τέλος πάντων.

Για το αρκουδόγκαζο,μπορώ να φαντασστώ:lol:

Thanks:wave2:

eXJey
07/02/2007, 20:09
Επιτέλους! post στην superb κατηγορία ZZR. Είπα κι εγώ μην είμαι είδος προς εξαφάνιση...

Φίλε, καινούργιο δεν θα αγόραζα ποτέ για 2 λόγους, α) δεν έχω τόσα χρήματα! και β) δεν έχω δικό μου γκαράζ, σε διαφορετική περίπτωση και αν παρακάμψουμε το (α) (.....) θα έπρεπε να στρώνω κυλίμια δίπλα της και να κοιμάμαι τα βράδια.

Αν κρίνω από τα 3200 που έδωσα για το υπεράριστο 11 του 91 με τα 147 άλογα στον στρόφαλο (11.4kgr ροπή) και την εκπληκτική επιτάχυνσή του με 6η παρακαλώ από τα 140km/h, φαντάζομαι τι θα κάνουν οι καινούργιες εκδόσεις.

Οσο για το αρχαίο μου αλλά πιστό σύντροφο, σε διαβεβαιώνω για άριστα κρατήματα, οδική συμπεριφορά, φρένα. Ολα αυτά χωρίς μπαγκαζιέρα, γιατί αν την βάλω λες και αλλάζει όλη η τεχνοδομή της, αρχίζουν τα κουνήματα λες και είσαι σε σαπιοκάραβο στην φουρτούνα.

Οσο για το αν κουράζει, το δικό μου τουλάχιστον μου ξέσκισε τους καρπούς των χεριών όταν την έφερα Αθήνα - Αλεξανδρούπολη (2-3 στάσεις). Χρειάστηκε να περάσει ένας μήνας για να φύγουν εντελώς τα πονάκια. Βέβαια και εγώ εντελώς αδικαιολόγητα δεν είχα τον κατάλληλο ρουχισμό και προστατευτικά στα χέρια.

Καλή επιλογή.

vangelis 64
08/02/2007, 03:45
Σ' ευχαριστώ πολύ για την ανταπόκρισή σου!

Επειδή είμαι και κάποιας ηλικίας(43),σκοπεύω να πάρω ένα μηχανάκι που θα το παντρευτώ.
Τούτ' έστιν,θέλω να είναι οπωσδήποτε καινούργιο-κι ας μην έχω δικό μου γκαράζ-γιατί την έχω πληρώσει ακριβά με τα μεταχειρισμένα και γιατί έχω το ψώνιο να το στρώσω,να το δώ να μεγαλώνει:lol: και,γενικά,προτιμώ να δώσω μερικά λεφτά παραπάνω και να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

Σίγουρα υπάρχουν πραγματικές ευκαιρίες,απλά δεν θέλω να το ρισκάρω.

Σ' ευχαριστώ και πάλι!

Νά' σαι καλά εσύ και ο Ζούζουράς σου!!


:wave2: :wave2: :wave2:

eXJey
08/02/2007, 09:10
Αψογότατη μοτοσυκλετιστική έκφραση: "να το δω να μεγαλώνει".

Είσαι ωραίος !!! :beer:

blueblack
08/02/2007, 16:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από vangelis 64
Σ' ευχαριστώ πολύ για την ανταπόκρισή σου!

Επειδή είμαι και κάποιας ηλικίας(43),σκοπεύω να πάρω ένα μηχανάκι που θα το παντρευτώ.
Τούτ' έστιν,θέλω να είναι οπωσδήποτε καινούργιο-κι ας μην έχω δικό μου γκαράζ-γιατί την έχω πληρώσει ακριβά με τα μεταχειρισμένα και γιατί έχω το ψώνιο να το στρώσω,να το δώ να μεγαλώνει:lol: και,γενικά,προτιμώ να δώσω μερικά λεφτά παραπάνω και να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

Σίγουρα υπάρχουν πραγματικές ευκαιρίες,απλά δεν θέλω να το ρισκάρω.

Σ' ευχαριστώ και πάλι!

Νά' σαι καλά εσύ και ο Ζούζουράς σου!!


:wave2: :wave2: :wave2:

MEΓΑΛΗ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΘΕΣ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΙΣ...........ΑΕΚΑΡΑ........


Λοιπόν νά τά γράψουμε έδώ ή πριβέ...???
Γιατί έσύ άπαντάς κατά τίς 4-5 τό πρωί......!!!!!!
Θά σκάσω , πρέπει νά μάθω τί μαγαζί έχεις..???
Ταβέρνα...?? Νά σέ πάρω άπό κοντά...!!!
Μπαράκι...???
Έστιατόριο...???
Διανυκτερεύον φαρμακείο...???
Κουτούκι...???
Μπουζούκια.....???
ΜΠΟΥΓΑΤΣΑ...???
Γραφείο......?????????????

Λοιπόν άκου τώρα συμβουλές άπό ένα πουρώ-τζόβενο.......

Άσε τά zzr καί τράβα γιά κανένα χιλιάρι on-off γιατί γιά όλες τίς δουλειές
καί μέ δύο καβάλλα .........ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΟ ΕΡΓΑΛΕΙΟ ΓΙΑ ΕΛΛΑΔΑ.......

Άπό Βάλια Κάλντα μέχρι τόν Ψηλορίτη σέ πάει......
Χειμώνα καλοκαίρι......
Άμα άνεβείς στά zzr θά παίρνει άέρα ό κώλος σου τό χειμώνα άπό πίσω....
Δέν είμαστε γιά τέτοια τώρα.........
Χτύπα κανένα άπό αύτά μέ τά μεγάλα τά .....ΠΑΡΜΠΡΙΖ......πού πάς όρθιος
καί άσε τίς ταρζανιές......
Έπαιξες καί μπάλλα , όπου νάναι χτυπάνε καί οί ρευματισμοί μέ τήν
άρθρίτιδα..........μόνο γιά κουβάδες είμαστε μού φαίνεται.........!!!!!!!!!!

Περιμένω τίς άπόψεις σου............


:wave2:

vangelis 64
08/02/2007, 18:05
Λοιπόοοοον... ένα-ένα

Εχω ένα εστιατόριο με ζωντανή μουσική,όπου παίζω μ' ένα φίλο μπουζουξή.(Κιθαρίστας εγώ)

Δευτέρα και Τρίτη ξεκουραζόμεθα και φορτώνουμε τις μπαταρίες.
Δεν ξέρω τι θα κάνεις,πρέπει να έρθεις οπωσδήποτε!!!!

Οσο για τη μηχανή....Είχα,μέχρι το περασμένο καλοκαίρι,ένα V strom 650 αλλά το έδωσα σαν μέρος τής προκαταβολής για το μαγαζί.
Πρίν γίνει όμως αυτό,είχα την τύχη-ή την ατυχία(!)-να καβαλήσω το busa ενός φίλου,ο οποίος το είχε δώσει σ' ένα μαγαζί στο Αργος για πούλημα,λόγω ενός άσχημου ατυχήματος συγγενικού του προσώπου.(Το ατύχημα δεν έγινε με το busa)
Φεύγουμε λοιπόν απ' τον Πόρο με το Smart του,οδηγεί αυτός κι εγώ δίπλα με μπότες,μπουφάν,κράνη και μπαλάσκες να αδημονώ σαν μικρό παιδί να καβαλήσω το θηρίο.
Τού είχα πεί μάλιστα ότι θα ήθελα να το κάνω μια βόλτα μέχρι το Αρτεμίσιο,προτού πάρουμε τον δρόμο τής επιστροφής από Επίδαυρο.
Δέχτηκε λοιπόν ο συνονόματος(ρε τι καλά παιδιά που είναι οι Βαγγέληδες:lol: )και αφού το γέμισε βενζίνη,την οποία θα έκαιγα εγώ,μού το φέρνει ζεστό ζεστό και λαχταριστό,το αφήνει μπροστά μου,σβήνει και κατεβαίνει.
Κι εδώ ξεκινάει το δράμα μου.....!
Το συγκεκριμένο μηχανάκι είναι μοντέλο 99 και χρώματος χρυσαφί,που λέει και η άδεια.

Φοράω το κράνος,ανεβαίνω πάνω,βγάζω το στάντ,πατάω συμπλέκτη,μίζα και αρχίζουν οι πρώτες ανατριχίλες!
Φεύγω από το Αργος ωσάν κότα-δεν πρέπει να το πήγαινα πάνω από 3000 στροφές-και βρίσκομαι σε μια ευθεία που βγάζει στην Κορίνθου-Τριπόλεως.Σ' αυτή την ευθεία λοιπόν έχω μπροστά μου,καμμιά 20αριά μέτρα,δύο αυτοκίνητα που πάνε με 80χλμ περίπου και απ'το αντίθετο ρεύμα έρχονται κι άλλα,οπότε λέω "άσε δεν προσπερνάω".
Μετά από λίγο,πάλι το ίδιο σκηνικό,να βρίζω την τύχη μου που δεν μπορώ ν΄ανοίξω να φύγω,συνειδητοποιώ όμως ότι δεν οδηγώ το V Strom με την Κική από πίσω να μού κάνει το σήμα τής νίκης(ξέρεις αυτό με το μεσαίο δάχτυλο κεκαμμένο!)όταν αντιλαμβάνεται υποψία καγκουριάς!!
Βρε δεν ανοίγω το γκάζι;Ανοίγω!3000 στροφέςμε 5η πήγαινα-το μηχανάκι πρέπει να με μπινελίκιαζε τόση ώρα-άφαντα τα αυτοκίνητα,χαρές εγώ,150 στο κοντέρ!Θα έπαιρνα όρκο ότι δεν πήγαινα πάνω από 120.
Τέλος πάντων,μπαίνω στη εθνική και αρχίζει η ανάβαση για Αρτεμίσιο.Εκεί κατάλαβα ότι είχα διαλέξει λάθος κατηγορία.Τι V Strom τώρα και παπάρια μάντολες!!
Η θέση οδήγησης,η αίσθηση τού να είσαι κοντά στην άσφαλτο,η σιγουριά που ενέπνεε σε κάθε κίνηση,η φιλικότητά του....δεν ξέρω τι να πρωτοπώ!
Αυτό που ένοιωσα πάνω του ήταν αυτό που γύρευα και που μάταια προσπαθούσα να κάνω πάνω στο 650,το οποίο σημειωτέον είναι ένα καταπληκτικό μηχανάκι.
Θυμάμαι να στρίβω σε μια παρατεταμένη αριστερή με 180 και να θέλω κι άλλο.Κι άλλο κάτω!!
Και δεν το έκανα γιατί οδηγούσα ξένο εργαλείο.
Θυμάμαι ακόμα την κλωτσιά που έφαγα,όταν σε μια ευθεία πήγαινα με 200 και άνοιξα το γκάζι να δώ τι γίνεται. :hypnotize :a8:

Φεύγω εκστασιασμένος για Επίδαυρο,με προορισμό το Στορκ,όπου θα με περίμενε ο φίλτατος Βαγγέλης.
Στη διαδρομή τής Επιδαύρου...άλλο πάρτι!
Είχα ακούσει από διάφορους ότι το Hayabusa δεν στρίβει,είναι μακρύ,βαρύ,οι αναρτήσεις του θέλουν ρύθμιση ή(ακόμα καλύτερα)αλλαγή και τέτοια.
Λοιπόν φίλοι μου,ΠΑΠΑΡΙΑ!Το αισθανόμουν πανάλαφρο,έστριβε με τη σκέψη,τόσο μα τόσο γλυκά.Δεν λέω πως είναι κανά SS,αλλά όταν έφτασα στο ραντεβού μου και κοίταξα τα λάστιχα,δεν το πίστευα!
Αγαπητέ μου iriniaa,τα ξέρεις πολύ καλά όλα αυτά,στα έγραψα όμως γιατί ξέρω πως θα τα καταλάβεις.
Οχι,δεν έχεις άδικο που μού λές να στραφώ σε 1000άρι on-of,αλλά εγώ σ' αυτό το μηχανάκι,κούμπωσα-όπως πολύ εύστοχα είπε και ο ιδιοκτήτης του(Γεια σου ρε Βαγγέλη!)
Ασε που άρεσε και στην μαντάμ Κική!!
Ο λόγος τώρα που γλυκοκοιτάζω το ZZR,είναι πως είναι πιο φρέσκο από άποψης τεχνολογίας και επειδή ο αδερφικός μου φίλος Κώστας(ο μπουζουξής που λέγαμε)έχει μαγαζί την βιτρίνα τού οποίου κοσμεί,μεταξύ άλλων,ένα ανθρακί με ABS.
Δεν ξέρω τι θα κάνω ακόμα.Εμφανισιακά πάντως,το γεράκι το θεωρώ ομορφότερο.
Δεν το καβαλάς να κατέβεις μια βόλτα;:eyepop:

Νά' σαι πάντα καλά!

:wave2: :wave2:

blueblack
09/02/2007, 06:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από vangelis 64
Λοιπόοοοον... ένα-ένα

Εχω ένα εστιατόριο με ζωντανή μουσική,όπου παίζω μ' ένα φίλο μπουζουξή.(Κιθαρίστας εγώ)

Δευτέρα και Τρίτη ξεκουραζόμεθα και φορτώνουμε τις μπαταρίες.
Δεν ξέρω τι θα κάνεις,πρέπει να έρθεις οπωσδήποτε!!!!

Οσο για τη μηχανή....Είχα,μέχρι το περασμένο καλοκαίρι,ένα V strom 650 αλλά το έδωσα σαν μέρος τής προκαταβολής για το μαγαζί.
Πρίν γίνει όμως αυτό,είχα την τύχη-ή την ατυχία(!)-να καβαλήσω το busa ενός φίλου,ο οποίος το είχε δώσει σ' ένα μαγαζί στο Αργος για πούλημα,λόγω ενός άσχημου ατυχήματος συγγενικού του προσώπου.(Το ατύχημα δεν έγινε με το busa)
Φεύγουμε λοιπόν απ' τον Πόρο με το Smart του,οδηγεί αυτός κι εγώ δίπλα με μπότες,μπουφάν,κράνη και μπαλάσκες να αδημονώ σαν μικρό παιδί να καβαλήσω το θηρίο.
Τού είχα πεί μάλιστα ότι θα ήθελα να το κάνω μια βόλτα μέχρι το Αρτεμίσιο,προτού πάρουμε τον δρόμο τής επιστροφής από Επίδαυρο.
Δέχτηκε λοιπόν ο συνονόματος(ρε τι καλά παιδιά που είναι οι Βαγγέληδες:lol: )και αφού το γέμισε βενζίνη,την οποία θα έκαιγα εγώ,μού το φέρνει ζεστό ζεστό και λαχταριστό,το αφήνει μπροστά μου,σβήνει και κατεβαίνει.
Κι εδώ ξεκινάει το δράμα μου.....!
Το συγκεκριμένο μηχανάκι είναι μοντέλο 99 και χρώματος χρυσαφί,που λέει και η άδεια.

Φοράω το κράνος,ανεβαίνω πάνω,βγάζω το στάντ,πατάω συμπλέκτη,μίζα και αρχίζουν οι πρώτες ανατριχίλες!
Φεύγω από το Αργος ωσάν κότα-δεν πρέπει να το πήγαινα πάνω από 3000 στροφές-και βρίσκομαι σε μια ευθεία που βγάζει στην Κορίνθου-Τριπόλεως.Σ' αυτή την ευθεία λοιπόν έχω μπροστά μου,καμμιά 20αριά μέτρα,δύο αυτοκίνητα που πάνε με 80χλμ περίπου και απ'το αντίθετο ρεύμα έρχονται κι άλλα,οπότε λέω "άσε δεν προσπερνάω".
Μετά από λίγο,πάλι το ίδιο σκηνικό,να βρίζω την τύχη μου που δεν μπορώ ν΄ανοίξω να φύγω,συνειδητοποιώ όμως ότι δεν οδηγώ το V Strom με την Κική από πίσω να μού κάνει το σήμα τής νίκης(ξέρεις αυτό με το μεσαίο δάχτυλο κεκαμμένο!)όταν αντιλαμβάνεται υποψία καγκουριάς!!
Βρε δεν ανοίγω το γκάζι;Ανοίγω!3000 στροφέςμε 5η πήγαινα-το μηχανάκι πρέπει να με μπινελίκιαζε τόση ώρα-άφαντα τα αυτοκίνητα,χαρές εγώ,150 στο κοντέρ!Θα έπαιρνα όρκο ότι δεν πήγαινα πάνω από 120.
Τέλος πάντων,μπαίνω στη εθνική και αρχίζει η ανάβαση για Αρτεμίσιο.Εκεί κατάλαβα ότι είχα διαλέξει λάθος κατηγορία.Τι V Strom τώρα και παπάρια μάντολες!!
Η θέση οδήγησης,η αίσθηση τού να είσαι κοντά στην άσφαλτο,η σιγουριά που ενέπνεε σε κάθε κίνηση,η φιλικότητά του....δεν ξέρω τι να πρωτοπώ!
Αυτό που ένοιωσα πάνω του ήταν αυτό που γύρευα και που μάταια προσπαθούσα να κάνω πάνω στο 650,το οποίο σημειωτέον είναι ένα καταπληκτικό μηχανάκι.
Θυμάμαι να στρίβω σε μια παρατεταμένη αριστερή με 180 και να θέλω κι άλλο.Κι άλλο κάτω!!
Και δεν το έκανα γιατί οδηγούσα ξένο εργαλείο.
Θυμάμαι ακόμα την κλωτσιά που έφαγα,όταν σε μια ευθεία πήγαινα με 200 και άνοιξα το γκάζι να δώ τι γίνεται. :hypnotize :a8:

Φεύγω εκστασιασμένος για Επίδαυρο,με προορισμό το Στορκ,όπου θα με περίμενε ο φίλτατος Βαγγέλης.
Στη διαδρομή τής Επιδαύρου...άλλο πάρτι!
Είχα ακούσει από διάφορους ότι το Hayabusa δεν στρίβει,είναι μακρύ,βαρύ,οι αναρτήσεις του θέλουν ρύθμιση ή(ακόμα καλύτερα)αλλαγή και τέτοια.
Λοιπόν φίλοι μου,ΠΑΠΑΡΙΑ!Το αισθανόμουν πανάλαφρο,έστριβε με τη σκέψη,τόσο μα τόσο γλυκά.Δεν λέω πως είναι κανά SS,αλλά όταν έφτασα στο ραντεβού μου και κοίταξα τα λάστιχα,δεν το πίστευα!
Αγαπητέ μου iriniaa,τα ξέρεις πολύ καλά όλα αυτά,στα έγραψα όμως γιατί ξέρω πως θα τα καταλάβεις.
Οχι,δεν έχεις άδικο που μού λές να στραφώ σε 1000άρι on-of,αλλά εγώ σ' αυτό το μηχανάκι,κούμπωσα-όπως πολύ εύστοχα είπε και ο ιδιοκτήτης του(Γεια σου ρε Βαγγέλη!)
Ασε που άρεσε και στην μαντάμ Κική!!
Ο λόγος τώρα που γλυκοκοιτάζω το ZZR,είναι πως είναι πιο φρέσκο από άποψης τεχνολογίας και επειδή ο αδερφικός μου φίλος Κώστας(ο μπουζουξής που λέγαμε)έχει μαγαζί την βιτρίνα τού οποίου κοσμεί,μεταξύ άλλων,ένα ανθρακί με ABS.
Δεν ξέρω τι θα κάνω ακόμα.Εμφανισιακά πάντως,το γεράκι το θεωρώ ομορφότερο.
Δεν το καβαλάς να κατέβεις μια βόλτα;:eyepop:

Νά' σαι πάντα καλά!

:wave2: :wave2:

ΦΙΛΕ ΚΙΘΑΡΙΣΤΑ..................


Άπ'ότι άντιλαμβάνομαι ή κατάσταση σου είναι βαριά..........
Καί έπειδή ή ψυχούλα σου τό λαχταράει θά ήταν μαλακία νά έπιμείνω, ποιός έγώ , πού
στά 51 μου είμαι τρισχειρότερος........
Είναι αύτό πού λένε ότι δέν μπορείς νά πείσεις κάποιον νά μήν κάνει κάτι τή στιγμή
πού τό κάνεις έσύ..............
Νάχω δηλαδή τό τσιγάρο στό στόμα καί νά σού κάνω κήρυγμα ότι βλάπτει τήν ύγεία....!!!!!

Πάμε τώρα στά μηχανάκια..........
Άφού τά έχω φάει όλα στή μάπα καί χωρίς κανένα......ΦΕΤΙΧ.........τό τονίζω αύτό, χωρίς
έπίσης νά είμαι ........FUN..........κανενός θά σού πώ ότι......

Τό hayabusa είναι μιά άξεπέραστη , μιά διαχρονική μηχανή πού άποτελεί τό κομβικό σημείο
μεταξύ δύο κόσμων........
Αύτού πού άπέρχεται πιά μέ .......ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΟ ΓΚΑΖΙ............καί αύτού πού έκανε τήν
έμφάνιση του τό 2002 , μέ τά ΕURO ........τούς κόφτες, τά 300 χιλ τελική κ.λ.π......

Θεωρώ πώς είναι ό τελευταίος άπόγονος τού είδους...........άπλά άπό τό 2002 τής άλλαξαν
καί αύτής εύτυχώς μόνο τό πρόγραμμα καί τά όργανα φυσικά.
Έκείνη πού καβάλλησες δέν έχει κοντέρ στά 300....
Είναι κάτι πού λύνεται εύκολα...Ή ίπποδύναμη είναι στά 178 άλογα.......
Τώρα βλέπω διάφορα,175.......161......κ.λ.π.....

Όταν βγήκε τό hayabusa, μερικά πράμματα έπάνω του ήταν έπαναστατικά, όπως γιά
παράδειγμα ό ψεκασμός του.....
Ψάχνοντας τήν άνοιξη τού 2004 δέν βρήκα ...ΤΙΠΟΤΕ ΚΑΛΥΤΕΡΟ.........στήν κατηγορία του
καί όχι μόνο........
Πιστεύω πώς .....ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ.........δέν έχει άνταγωνιστή.....
Έτοιμαζόμουν γιά τό πολυπόθητο σύμφωνα μέ τόν τύπο 14άρι Καβασάκι άλλά όταν τό είδα,
άκουσα καί διάβασα είπα..........ΔΕΝ..............
Όλα τά περιοδικά γράφουν ότι τό hayabusa πουλάει περισσότερο άπό τό 14άρι......
Μήπως δέ ήταν τό Καβασάκι .........αύτό πού περίμενε ό κόσμος.....?????
Τό σούπερ μηχανάκι...????
Τό + τού Καβασάκι είναι ότι δίνοντας ένα χιλιάρικο έχεις ABS.........άν σέ ένδιαφέρει φυσικά.
Βλέπεις τό πρόβλεψαν οί άνθρωποι.......
Κατά τά άλλα τό βλέπω ψιλοευνουχισμένο.........κάποια άλογα έμειναν στό δρόμο....καί άπό
ότι βλέπω ήδη άρχισαν οί προσφορές.
Τρία μηχανάκια έβγαλε ή Καβασάκι.......ΖΧ-12........ZZR-1200 .......καί τώρα αύτό........καί άπέναντι του έχει ένα.....άκλόνητο......άσε ή Χόντα.......τό blackbird.........είναι πολύ τουριστάδικο........ώραίο μέν .....ΑΛΛΑ........είχα καί άπό αύτό 2.............

Χωρίς νά ξέρω τήν όδηγική σου έμπειρία θά σού πώ ότι είναι σούπερ έπικίνδυνο τό μηχανάκι...
Δέν ένδείκνυται όχι μόνο γιά άρχαρίους άλλά καί γιά μέσους όδηγούς.....
Πάει καί σάν παπάκι, άλλά.............ποιός άντιστέκεται στον πειρασμό...????
Έκεί πού ένιωσες τήν κλωτσιά μέ λίγο συμπλέκτη καί κατέβασμα .....ΣΟΥΖΑΡΕΙ.........

Τό hayabusa δέν είναι χιλιάρι μέ τίποτε............κάνει όμως τά πάντα σάν χιλιάρι σχεδόν
ένώ αύτά σέ πολλά δέν μπορούν νά σταθούν δίπλα του γιά πολύ...........άσε πού τά κάνει
άνετα καί μέ δύο άτομα, βασικό αύτό γιά σένα.....
Άμα στό χιλιάρι βάλεις δεύτερο άτομο κάηκες.....
Τό μόνο πού κάνουν καλύτερα τά χίλια είναι ότι γυρίζουν γρηγορότερα στήν πίστα..
Άν αύτό είναι τό ζητούμενο....???????
Άντε τό πολύ νά σέ περάσουν σέ καμμιά κλειστή διαδρομή τής μιάς ώρας....
Άν όμως πείς πάμε Άθήνα -Θεσσαλονίκη.........όταν κατεβείς άπό τό χίλια θά πονάνε τά
πάντα, χέρια ,καρποί, πόδια..........κεφάλι......
Δέν είναι γιά μεγάλες διαδρομές τά χίλια......έκτός άν είσαι ....ΜΑΖΟΧΑΣ.......!!!!!!!!!!!!!!!!

Παίρνω τήν εύθύνη καί σέ προτρέπω νά τό πάρεις..........ΑΝ ΕΧΕΙΣ.........χιλιόμετρα στά
χέρια σου, είδάλλως είναι ένα έπικίνδυνο έργαλείο καί νά προσέχεις....!!!!!!!!!!
Τώρα γιατί νά προτιμήσεις ένα μηχανάκι πού είναι 9 χρόνια στήν άγορά καί όχι 2 όπως
τό 14άρι...???
Βάλε τό μυαλό νά δουλέψει καί.......Η ΕΠΙΛΟΓΗ ΔΙΚΗ ΣΟΥ......!!!!!!!!

Όνειρεύομαι νά ξανακατέβω στόν Πόρο.........νά ξανανεβώ έκεί ψηλά καί νά ξαναγναντέψω
τόν ήλιο νά χάνεται τό βραδάκι άνάμεσα στίς δυό στεργιές, σέ έκείνη τή μακρυά λωρίδα
τής θάλασσας...........
Νοικιάζουν άκόμα ποδήλατα...????θυμάμαι είμασταν παιδιά καί γώ καί ή γυναίκα μου....!!!!
Πέρασαν είκοσι χρόνια.........
Μαγευτικό μέρος.........



:wave2:

vangelis 64
09/02/2007, 12:27
Μηχανάκι θα πάρω οπωσδήποτε!

Ποιό απ'τα δύο,δεν ξέρω ακόμα.Το Hayabusa το οδήγησα και το ερωτεύτηκα. Στο 14 ανέβηκα πάνω(σβηστό) .Μού άρεσε η θέση οδήγησης και το θέαμα που έβλεπα στα όργανα,αλλά στο γεράκι αισθάνθηκα ...κάπως.

Το δίλημμά μου είναι αν θα διαλέξω με την καρδιά ή με την λογική. Και για να είμαι ειλικρινής,η καρδιά προηγείται!
Οσο για τα νούμερα και τις ιπποδυνάμεις,δεν μ' ενδιαφέρουν.Δε μού λέει τίποτα το να έχω 160 άλογα κάτω από τα πόδια μου και να ζηλεύω τα 170.
Η εμπειρία μου από μηχανές είναι μικρή,σε ό,τι αφορά τον αριθμό μηχχανών που είχα,έχω οδηγήσει όμως πάρα πολύ και πιστεύω ότι έχω τη σύνεση που χρειάζεται.

Λοιπόν φίλε,κάποια στιγμή θα ανταμώσουμε!Είτε στον Πόρο είτε στη Θεσσαλονίκη.

Γεια σου ρε ΑΕΚΑΡΑ!!




Υγ.Το όνομά σου είναι όντως αυτό που έχεις στο προφίλ σου;
Μού θύμησε ένα γκολ στο Τορίνο!!!!

blueblack
10/02/2007, 06:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από vangelis 64
Μηχανάκι θα πάρω οπωσδήποτε!

Ποιό απ'τα δύο,δεν ξέρω ακόμα.Το Hayabusa το οδήγησα και το ερωτεύτηκα. Στο 14 ανέβηκα πάνω(σβηστό) .Μού άρεσε η θέση οδήγησης και το θέαμα που έβλεπα στα όργανα,αλλά στο γεράκι αισθάνθηκα ...κάπως.

Το δίλημμά μου είναι αν θα διαλέξω με την καρδιά ή με την λογική. Και για να είμαι ειλικρινής,η καρδιά προηγείται!
Οσο για τα νούμερα και τις ιπποδυνάμεις,δεν μ' ενδιαφέρουν.Δε μού λέει τίποτα το να έχω 160 άλογα κάτω από τα πόδια μου και να ζηλεύω τα 170.
Η εμπειρία μου από μηχανές είναι μικρή,σε ό,τι αφορά τον αριθμό μηχχανών που είχα,έχω οδηγήσει όμως πάρα πολύ και πιστεύω ότι έχω τη σύνεση που χρειάζεται.

Λοιπόν φίλε,κάποια στιγμή θα ανταμώσουμε!Είτε στον Πόρο είτε στη Θεσσαλονίκη.

Γεια σου ρε ΑΕΚΑΡΑ!!




Υγ.Το όνομά σου είναι όντως αυτό που έχεις στο προφίλ σου;
Μού θύμησε ένα γκολ στο Τορίνο!!!!


ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΑΠΟ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΟΥ ..................

Δέν έβαλα τυχαία αύτό τό όνομα, γιά νά θυμάμαι τή μεγαλύτερη μας έπιτυχία τό έβαλα......!!!!
Καί είσαι ..................ό πρώτος πού τό παρατήρησε.........ήταν έκείνο τό μαγικό ήμίχρονο.....
πού μάς πήγε στά ούράνια.......πού δέν θά ξεχάσω ποτέ.......!!!!!!!!!!!!

Βλέπεις ή πουτάνα ή μπάλλα όσο καί νά τήν κράζουμε καμμια φορά............μάς κάνει νά
νιώθουμε............ΘΕΟΙ...........

Έπί τού θέματος τώρα...............

Άπό τά λίγα πού μού είπες................ή πρόταση μου είναι blackbird.........!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Πολύ πιό εύκολο μηχανάκι........
Τά κάνει όλα άρκετά πιό τουριστάδικα άπό τό hayabusa μέν............ΑΛΛΑ......είναι ένα μηχανάκι
πού γιά τόν μέσο όδηγό είναι ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΑΣΦΑΛΕΣ.......
Παράδειγμα άν μέσα σέ μιά στροφή είσαι μέ 180-200 καί χρειαστεί νά φρενάρεις άπότομα
μέ τό blackbird δέν έχεις παρά νά πατήσεις τή μανέττα καί ένα μαγικό χέρι θά σέ άρπάξει
καί θά σέ σταματήσει,.............ένώ μέ τό haya...........άν κάνεις κάτι λάθος είσαι άγγελούδι......
Στίς στροφές θά μπείς πολύ πιό γλυκά λόγω ίδιοσυγκρασίας τής μηχανής μέ λιγώτερο ρίσκο...
Θάσαι καί μέ 10-20 χιλιόμετρα λιγώτερο......σέ χαλάει...?????

Τό blackbird μετά άπό μιά 10ετία δέν έχει πιά παιδικές άσθένειες καί είναι μιά μοτό πού
ξεπέρασε τό χρόνο καί αύτή.....
Μέ 152 άλογα πλέον έχει καί γκάζια καί τελική.....!!!!!!!!!!
Έχει καί έκείνο τό βελούδινο δούλεμα τής honda.......πού άρέσει στούς fun της.......

Σέ μπέρδεψα εεεεεεεεε...........
Τί νά κάνω νά μη στά γράψω....????????
Καί blackbird είχα καί zzr..........
Δύο blackbird σέ ένα χρόνο........τά βαρέθηκα........ίσως φταίει ή τρέλλα μου ίσως τό
μικρόβιο τού καταναλωτισμού.....
Συγκίνηση όντως νιώθεις μέ τό haya.....
Σέ φτάνει στά όρια σου, όταν άνοίγεις τό γκάζι καί φεύγεις άπό τή σέλλα,..........!!!!!!!!!
Άλλά προσοχή..........πρέπει νά κουβαλάς μπόλικη έμπειρία......
Πολλά χιλιόμετρα........πολύ χώμα.........πολύ ταξίδι.........πολύ στροφιλίκι......
ΔΕΝ ΣΥΓΧΩΡΕΙ..............εύκολα τά λάθη.....!!!!!!!!!

ΆΝΤΕ ΤΩΡΑ ΔΙΑΛΕΞΕ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ.....:lol:


ΥΓ. Ή άναμονή καί τό όνειρο πάντα ήταν πιό γλυκά άπό τήν πράξη.......κάποτε λοιπόν...!!!!!

:wave2:

dirtbird
10/02/2007, 08:25
ιρινια-μαν

το Blackbird σου φάνηκε ΄τουριστάδικο' γιατί δεν κάθησες από πάνω του
...ξέρεις να τα πείτε, να το ρωτήσεις τι θέλει κ.τ.λ.


Βαγγέλη, εάν πάρεις μαυροπούλι αντί για γεράκι, υπολόγιζε + 1 χιλιάρικο για αναρτήσεις (όχι ότι δεν θέλει και το γεράκι μετά από 15000χλμ) και στείλε p.m.

Eγώ πάντως αν ψώνιζα τώρα μάλλον ZZR θα έπαιρνα, αλλά συνηδητοποιημένα (για τους λόγους που αναφέρει ο ιρινια) δλδ. θα ξόδευα αρκετά για τον απ-ευνουχισμό του (δόξα τον οποιοδήποτε υπάρχει ήδη μπολικη βιβλιογραφία, και ιντερνετική και 'περιοδική').

...'Η θα περίμενα λίγο ακόμα - μάλλον του χρόνου θα βγει καινούργιο ΧΧ - ελπίζω να μην είναι V.

Aλήθεια , κανένα LC8 Adventure ή κανένα Multistrada, έχεις καβαλήσει? :beer: :beer: :wave2:

vangelis 64
10/02/2007, 12:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
ιρινια-μαν

το Blackbird σου φάνηκε ΄τουριστάδικο' γιατί δεν κάθησες από πάνω του
...ξέρεις να τα πείτε, να το ρωτήσεις τι θέλει κ.τ.λ.


Βαγγέλη, εάν πάρεις μαυροπούλι αντί για γεράκι, υπολόγιζε + 1 χιλιάρικο για αναρτήσεις (όχι ότι δεν θέλει και το γεράκι μετά από 15000χλμ) και στείλε p.m.

Eγώ πάντως αν ψώνιζα τώρα μάλλον ZZR θα έπαιρνα, αλλά συνηδητοποιημένα (για τους λόγους που αναφέρει ο ιρινια) δλδ. θα ξόδευα αρκετά για τον απ-ευνουχισμό του (δόξα τον οποιοδήποτε υπάρχει ήδη μπολικη βιβλιογραφία, και ιντερνετική και 'περιοδική').

...'Η θα περίμενα λίγο ακόμα - μάλλον του χρόνου θα βγει καινούργιο ΧΧ - ελπίζω να μην είναι V.

Aλήθεια , κανένα LC8 Adventure ή κανένα Multistrada, έχεις καβαλήσει? :beer: :beer: :wave2:


Οχι,δεν έχω καβαλήσει ούτε LC8 ούτε Multistrada αλλά αλλά η κατηγορία τής όρθιας οδήγησης έφυγε οριστικά από το μυαλό μου,όταν ανέβηκα στο Hayabusa.
Με το V strom ταξίδεψα αρκετά και δεν έχω κανένα παράπονο,(είναι όντως πάρα πολύ καλό)εκτός από κάτι ενοχλησούλες στη μέση μετά από κανά δίωρο πάνω στη σέλλα του.
Στο Hayabusa,απ' την άλλη,δεν κατάλαβα Χριστό γιατί αυτό το ελαφρύ κύρτωμα μπρος τα εμπρός,που αποκτά το σώμα σου όταν πιάνεις τα κλπ ον,μοιράζει το ζόρι και στα χέρια οπότε το καθιστά πιο ξεκούραστο.
Για τις αναρτήσεις τώρα...
Το μηχανάκι που οδήγησα(99)είχε γράψει 60,000 χλμ,ο ιδιοκτήτης του και καλός μου φίλος Βαγγέλης,τα έχει τα κιλάκια του και οι ρυθμίσεις του ήταν "μαμά"!
Σημειωτέον ότι ο Βαγγέλης το έστιβε!Κι όταν λέμε το έστιβε,τού άλλαζε την Παναγία!
Το πήγαινε εξαιρετικά γρήγορα είτε σε στροφές είτε σε ευθείες.Στην Υλίκη,για παράδειγμα,δεν πήγαινε κάτω από 250,μόνος ή δικάβαλος.
Εγώ τώρα,ένα τέτοιο πακέτο ζητάω.Ενα sport-toyring που να ταξιδεύει άνετα και γρήγορα με δύο πάνω του,να στρίβει άνετα και με ασφάλεια και να μην κουράζει ιδιαίτερα στα μεγάλα ταξίδια. (Και,φυσικά,να την φχαριστιέμαι και μόνος μου!)
Για το blackbird,όντως δεν έχω ακούσει τα καλύτερα σχόλια για πλαίσιο και αναρτήσεις και,παρά τις παραινέσεις τού αγαπητού iriniaa,δεν το έχω στα πλάνα μου.
Είμαι,πάντα, μεταξύ Hayabusa και ZZR.
Σ' ευχαριστώ για τα λόγια σου,νά' σαι καλά


:beer: :beer:

blueblack
10/02/2007, 20:05
ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ.........DEAR...........DIRTBIRD.............

Γνώμη μου........άλλο πράμμα τό blackbird.........
Άμα είναι νά άλλάζω τό ένα καί τό άλλο.........είναι σά νά πηγαίνω στήν έκκλησία
μέ τό μαγιώ καί στή θάλασσα μέ κουστούμι....!!!!!!!!!!

Άφού ή φιλοσοφία αύτής τής μηχανής ....ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ........
έχει νόημα νά τήν άλλάξω.....????
Πάω παίρνω τήν άλλη καί τελείωσε.....!!!!!!!!!!!!!!!!

Τώρα νά πάρω τό hayabusa καί νά άρχίζω νά βάζω 180 πίσω λάστιχο γιά
νά είναι πιό γρήγορο στήν πίστα...........νά άλλάξω τίς έξαπίστονες γιά νά κόβει
πιό άργά στή στροφή στίς Σέρρες, έπειδή τά χιλιάρια είναι 35 κιλά
έλαφρύτερα κ.λ.π......κ.λ.π.......
ΔΕΝ ΤΟ ΝΟΜΙΖΩ......!!!!!!!!!!!!!!!

Ρέ παιδιά έμένα μού ζήτησαν 5000 ,γιά νά πάρω τό Καβασάκι, καί τό
δικό μου 2004 hayabusa....!!!!!!!!!!!

Δέ νομίζω ότι άξίζει πρός τό παρόν τουλάχιστον......

Έσύ άπό τόν Πόρο.................νομίζω ότι σού ξύνεται .....Ο ΚΩΛΟΣ ΣΟΥ.....!!!!

Άντε πάρε τό haya καί μή μάς τυραννάς..........

:wave2:

vangelis 64
10/02/2007, 20:27
Θα το πάρω ρε παλιοΑΕΚτζή!!!

Και μόλις το πάρω,σού υπόσχομαι να έρθω να σε βρώ!

...............αρκεί,ως τότε,να έχεις έρθει εσύ!

Και ποδήλατο θα σού νοικιάσω και κρασί θα σε κεράσω μέχρι να ξεραθείς!!!




:beer: :beer: :beer:

dirtbird
10/02/2007, 20:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από iriniaa
ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ.........DEAR...........DIRTBIRD.............

α)Γνώμη μου........άλλο πράμμα τό blackbird.........
Άμα είναι νά άλλάζω τό ένα καί τό άλλο.........είναι σά νά πηγαίνω στήν έκκλησία
μέ τό μαγιώ καί στή θάλασσα μέ κουστούμι....!!!!!!!!!!


β)

Ρέ παιδιά έμένα μού ζήτησαν 5000 ,γιά νά πάρω τό Καβασάκι, καί τό
δικό μου 2004 hayabusa....!!!!!!!!!!!

Δέ νομίζω ότι άξίζει πρός τό παρόν τουλάχιστον......

:wave2:

α) Δεν του είπα να πάρει το blackbird, είπα αν το πάρει.

Αλλά δεν τρέφομαι με αυταπάτες...... ότι και να πάρω , μετά από λίγο πρέπει να το φέρω στα -ολίγον γενναιόδωρα- μέτρα μου.

ΠΑΝΤΩΣ, ο φίλος που άλλαξε το αμορτισέρ στο Haya γύρω στα 20000 χλμ, πριν είχε Blackbird και δεν είχε αλλάξει καλά-καλά ούτε λάδι στο πηρούνι....... για 70000 χλμ.

β) +1

:wave2: :wave2:

eXJey
12/02/2007, 23:39
Και το video τελειώνει....... "in the end, it can be only one" :rolleyes:


http://www.youtube.com/watch?v=JN-CBpFRirY&NR

vangelis 64
13/02/2007, 22:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από eXJey
Και το video τελειώνει....... "in the end, it can be only one" :rolleyes:


http://www.youtube.com/watch?v=JN-CBpFRirY&NR

Είναι πράγματι πολύ ωραίο ρε φίλε,ανεξαρτήτως αρκουδόγκαζου και επιδόσεων.Σήμερα το μεσημέρι είδα ένα ανθρακί,παρκαρισμένο σε νησίδα τής Θησέως(!) και μού τρέχαν τα σάλια!!

Μακάρι να έρθουν τα πράγματα καλά και σύντομα ν' αρχίσουν τα κεράσματα!

blueblack
14/02/2007, 04:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από vangelis 64
Είναι πράγματι πολύ ωραίο ρε φίλε,ανεξαρτήτως αρκουδόγκαζου και επιδόσεων.Σήμερα το μεσημέρι είδα ένα ανθρακί,παρκαρισμένο σε νησίδα τής Θησέως(!) και μού τρέχαν τα σάλια!!

Μακάρι να έρθουν τα πράγματα καλά και σύντομα ν' αρχίσουν τα κεράσματα!


ΕΠΕΙΔΗ ΦΑΓΩΘΗΚΕΣ ΜΕ ΤΟ ΑΝΘΡΑΚΙ.................

Τουλάχιστον άμα τό πάρεις κοίτα μήν καρφωθείς καί πάρε τού 2007 πλέον καί όχι
τού 2006......!!!!!!!!!
Τό 2007........ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΝΘΡΑΚΙ..........!!!!!!!!!!
Τί άλλο έχουν άλλάξει δέν ξέρω, άλλά τό Μάρτιο τού 2007 δέν παίρνεις μοντέλλο 2006.
Σκούρο μπλέ μέ μαύρο είναι πιά..........
Άντε ξεκόλλα άπό τό άνθρακί.........!!!!!!!!!!!!!
Τώρα γιατί πουλάει άκόμα πιό πολύ τό hayabusa....μετά άπό 8 χρόνια,δεν ξέρω βρές το έσύ...!!


:wave2:

vangelis 64
14/02/2007, 17:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από iriniaa
ΕΠΕΙΔΗ ΦΑΓΩΘΗΚΕΣ ΜΕ ΤΟ ΑΝΘΡΑΚΙ.................

Τουλάχιστον άμα τό πάρεις κοίτα μήν καρφωθείς καί πάρε τού 2007 πλέον καί όχι
τού 2006......!!!!!!!!!
Τό 2007........ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΝΘΡΑΚΙ..........!!!!!!!!!!
Τί άλλο έχουν άλλάξει δέν ξέρω, άλλά τό Μάρτιο τού 2007 δέν παίρνεις μοντέλλο 2006.
Σκούρο μπλέ μέ μαύρο είναι πιά..........
Άντε ξεκόλλα άπό τό άνθρακί.........!!!!!!!!!!!!!
Τώρα γιατί πουλάει άκόμα πιό πολύ τό hayabusa....μετά άπό 8 χρόνια,δεν ξέρω βρές το έσύ...!!


:wave2:

Τώρα που το ξαναφέρνω,μάλλον μαύρο ήτανε αλλά,οδηγούσα αυτοκίνητο και με την κόρη μου δίπλα,δεν με έπαιρνε να το χαζέψω και πολύ.
Να σού πώ κάτι άλλο.......

Γιατί υπάρχουν δύο εκδόσεις;
Υπάρχει δηλαδή το ZZR 1400 και το ZX14,με το δεύτερο να έχει κάλυμμα θέσης συνεπιβάτη.
Αυτό που ξέρω είναι ότι το κόκκινο(και μόνο)χρώμα,είναι μόνο για την αμερικάνκη αγορά.
Συμβαίνει το ίδιο με το ZX14 γενικώτερα;

blueblack
15/02/2007, 00:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από vangelis 64
Τώρα που το ξαναφέρνω,μάλλον μαύρο ήτανε αλλά,οδηγούσα αυτοκίνητο και με την κόρη μου δίπλα,δεν με έπαιρνε να το χαζέψω και πολύ.
Να σού πώ κάτι άλλο.......

Γιατί υπάρχουν δύο εκδόσεις;
Υπάρχει δηλαδή το ZZR 1400 και το ZX14,με το δεύτερο να έχει κάλυμμα θέσης συνεπιβάτη.
Αυτό που ξέρω είναι ότι το κόκκινο(και μόνο)χρώμα,είναι μόνο για την αμερικάνκη αγορά.
Συμβαίνει το ίδιο με το ZX14 γενικώτερα;


TΩΡΑ ΜΕ ΤΡΕΛΛΑΝΕΣ...........

Πού τά διάβασες αύτά βρέ...???

Οί άμερικάνικες έκδόσεις πάντα διαφέρουν στά χρώματα καί όχι μόνον....!!!!!!
Τό καπάκι γιά τό συνοδηγό,έπειδή ρώτησα στήν άντιπροσωπεία, γιατί
τό hayabusa τό έχω μέ μονόσελλο ,μού είπαν ότι άπλά είναι ένα άξεσουάρ.
Τώρα τό ΖΧ14 είναι μιά παραλλαγή.........τίποτε άλλο.....!!!!!!!!!!!!

Οί μοναδικές δύο έκδόσεις είναι μέ.......καί άνευ ΑΒS.......!!!!!!!!!


:wave2:

dirtbird
15/02/2007, 08:35
Eπίσης αξεσουάρ είναι η προέκταση της καρίνας του φαίρινγκ.... η οποία όμως καταργεί το διπλό σταντ.:wave2:

vangelis 64
15/02/2007, 11:28
Για το κόκκινο χρώμα,είχα διαβάσει σχετικά,στο μοτό νομίζω,πως προορίζεται αποκλειστικά για την Αμερική.Αυτό που μού έχει κάνει εντύπωση είναι πως οι φωτογραφίες που βλέπω με την ονομασία ZX14,έχουν το κάλυμμα και είναι πάντα από το εξωτερικό,ενώ το κλασσικό ZZR δεν το έχει.
Είχα ρωτήσει μάλιστα κι έναν έμπορο και φυσικά δεν ήξερε τίποτα:lol:
Καλημέρα σας:wave2:

zzr2005
16/02/2007, 20:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από vangelis 64
Για το κόκκινο χρώμα,είχα διαβάσει σχετικά,στο μοτό νομίζω,πως προορίζεται αποκλειστικά για την Αμερική.Αυτό που μού έχει κάνει εντύπωση είναι πως οι φωτογραφίες που βλέπω με την ονομασία ZX14,έχουν το κάλυμμα και είναι πάντα από το εξωτερικό,ενώ το κλασσικό ZZR δεν το έχει.
Είχα ρωτήσει μάλιστα κι έναν έμπορο και φυσικά δεν ήξερε τίποτα:lol:
Καλημέρα σας:wave2:

οι εκδόσεις που βγάινουν για την αγορά της Αμερικής ονομάζονται ΖΧ-14
διαφορές ελάχιστες που έχουν να κάνουν συνήθως με τις αμερικάνικες προδιαγραφές...
συνηθως τα φλας είναι έξω απο το σώμα της μηχανής (επιβάλλεται απο την αμερικανική νομοθεσία) και κάτι τέτοιες λεπτομέρειες...
επίσης βγαίνουν σε άλλα χρώματα (συνήθως καλύτερα απο τα ευρωπαικά...:cry: )
και απο ότι έχω παρατηρήσει η kawasaki βγαζει σε κοκκινο πολλά μοντέλα ενώ στην Ευρώπη είναι σπάνιο φαινόμενο

εγώ γλυκοκοίταζα στο αμερικανικό site της kawaa το ZZR600 που βγαίνει στο look και τη μηχανή του ZX 636 2002.... σε κόκκινο χρώμα..πολύ ομορφο κατά την άποψή μου...αλλά δυστυχώς δεν έρχεται στην ΕΥΡΏΠΗ..

ZZR1400
16/03/2007, 08:47
Σαν κάτοχος ZZR1400 ABS ανθρακί, και επειδή το 2006 έψαξα καλά τα μοντέλα έχω να ενημερώσω τα εξής:
Ευρώπη ήρθε ZZR1400 μόνο σε μπλε και ανθρακί και τα 2 χωρίς και με ABS.
Αμερική το ονομάσανε ZX14R σε μπλε, αλλά και σε κόκκινο και σε μαύρο. (Μαύρο το ήθελα από πέρσυ αλλά δεν ήρθε το 2006 μαύρο Ευρώπη) Τα συγκεκριμμένα δε αμερικάνικα μοντέλα είχαν το πλαστικό του μονόσελου με την αγορά της μοτοσυκλέτας και όχι σαν αξεσουάρ όπως το δίνουν Ελλάδα τουλάχιστον. Κατά τα άλλα είναι ΑΚΡΙΒΩΣ τα ίδια απλά αλλάξανε τον εμπορικό όρο ZZR1400 ZX14R (οι αριθμοί πλαισίου και στην Ελλάδα αρχίζουν με ZX...)
Όλα του 2006 είχαν σκούρο χρυσό χρώμμα οι ζάντες.
Του 2007 που είδα στην αντιπροσωπεία βγαίνει σε μαύρο με ασημένιες ζάντες, και σε ποιο σκούρο μπλε.

vangelis 64
16/03/2007, 13:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από ZZR1400
Σαν κάτοχος ZZR1400 ABS ανθρακί, και επειδή το 2006 έψαξα καλά τα μοντέλα έχω να ενημερώσω τα εξής:
Ευρώπη ήρθε ZZR1400 μόνο σε μπλε και ανθρακί και τα 2 χωρίς και με ABS.
Αμερική το ονομάσανε ZX14R σε μπλε, αλλά και σε κόκκινο και σε μαύρο. (Μαύρο το ήθελα από πέρσυ αλλά δεν ήρθε το 2006 μαύρο Ευρώπη) Τα συγκεκριμμένα δε αμερικάνικα μοντέλα είχαν το πλαστικό του μονόσελου με την αγορά της μοτοσυκλέτας και όχι σαν αξεσουάρ όπως το δίνουν Ελλάδα τουλάχιστον. Κατά τα άλλα είναι ΑΚΡΙΒΩΣ τα ίδια απλά αλλάξανε τον εμπορικό όρο ZZR1400 ZX14R (οι αριθμοί πλαισίου και στην Ελλάδα αρχίζουν με ZX...)
Όλα του 2006 είχαν σκούρο χρυσό χρώμμα οι ζάντες.
Του 2007 που είδα στην αντιπροσωπεία βγαίνει σε μαύρο με ασημένιες ζάντες, και σε ποιο σκούρο μπλε.

Φίλε,όποτε έχεις χρόνο,θα ήθελα να γράψεις για τις εντυπώσεις σου,μιας και τα περιοδικά σε κάνουν και αισθάνεσαι μαλάκας που δεν έχεις πάρει ακόμα τη μηχανή,τής οποίας το τεστ διαβάζεις.
Οπως είπα και στην αρχή τού thread,με ενδιαφέρει η γενική συμπεριφορά τής μοτοσυκλέτας στα ταξίδια,δικάβαλα και μη,σε κλειστά και ανοιχτά κομμάτια,τα φρένα της και τέτοια.

Νά'σαι πάντα καλά και να το χαίρεσαι:beer: :beer:

ZZR1400
20/06/2007, 14:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από vangelis 64
Φίλε,όποτε έχεις χρόνο,θα ήθελα να γράψεις για τις εντυπώσεις σου,μιας και τα περιοδικά σε κάνουν και αισθάνεσαι μαλάκας που δεν έχεις πάρει ακόμα τη μηχανή,τής οποίας το τεστ διαβάζεις.
Οπως είπα και στην αρχή τού thread,με ενδιαφέρει η γενική συμπεριφορά τής μοτοσυκλέτας στα ταξίδια,δικάβαλα και μη,σε κλειστά και ανοιχτά κομμάτια,τα φρένα της και τέτοια.

Νά'σαι πάντα καλά και να το χαίρεσαι:beer: :beer:

Για λέγε νέα, το πήρες το θηρίο;
Όπως είχα πει το είχα παραγγείλει και το έχω από τέλη Ιουλίου 2006 από τα πρώτα γκρι με ABS.
Άψογο, το έστρωσα και έφυγα εξωτερικό με 2000km από Αθήνα έως Βαρκελώνη όλο τον Σεπτέμβρη 2006, και το έφτασα 6000km.
Έως 240km/h που το άνοιξα εθνική στην Ισπανία με 6η δεν πρόλαβε να μπει στην μέγιστη ροπή του...
Είμαστε κοντά στην ηλικία, εγώ είμαι 40, και η εμπειρία μου στα τετρακύλινδρα είναι από τα 17 μου με 400cc (Z400F) και από τα 18 μου με 900cc (CB900F) και μετά CB1100R, FZR1000 GENESIS, FZR1000 EXUP (ενδιάμεσα για χώμα και για το κέντρο Αθήνας είχα endurάκια δίχρονα και ένα καθαρό WR250)
Το ZZR1400 το αγόρασα για ταξίδια κυρίως, για τα γκάζια του και τα φρένα του γιατί πάντα με εντυπωσίαζαν οι hypermotos.
Σε μια βόλτα που έκανα για να δω τη συγκέντρωση στα Καμμένα Βούρλα άνοιξα μια πέμπτη και ανέβασε άνετα 290km/h και αλλαγή σε έκτη έπιασε τα 300km/h άμεσα χωρίς κουνήματα χωρίς δισταγμό και βράχος (ά και με 2 άτομα).
Είμαι απόλυτα ικανοποιημένος από τη συμπεριφορά της και όπως είπες εσύ την αγόρασα καινούργια για να μεγαλώσω μαζί της...
Το ότι δεν πούλησε και δεν πουλάει ίσως όπως η SUZUKI είναι πρώτον και όπως ΠΑΝΤΑ η KAWASAKI ήταν και είναι σε τιμή πιο ακριβή (και αυτό είναι το πρώτο που κοιτάει ο αγοραστής) και δεύτερον είναι μαλακισμένη πολιτική της ελληνικής αντιπροσωπείας από εξυπηρέτηση από ανταλλακτικά και γενικά από marketing...
Και τέλος:
KAWASAKI IS THE BEST FUCK THE REST

vangelis 64
20/06/2007, 15:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από ZZR1400
Για λέγε νέα, το πήρες το θηρίο; Είμεθα εν αναμονή.Από τη μία το Hayabusa από την άλλη το ZZR.Πιστεύω πως,αν όλα πάνε καλά,μέσα στο χειμώνα θα έχω πάρει.

Βαρκελώνη ε;!!Νομίζω πως,αν πάω εκεί,δεν θα θέλω να γυρίσω.:lol: :lol: :lol:

:wave2: :wave2:

tifoefs
27/06/2007, 01:48
http://www.youtube.com/watch?v=1nwYI5p4VIA&NR=1

300αρισε !!

:D

http://www.youtube.com/watch?v=JN-CBpFRirY&NR=1

:smilea:

http://www.youtube.com/watch?v=44xCj9RArhQ&mode=related&search=

:eyepop:

john74
04/08/2007, 15:53
to zzr1400 toy aderfoy moy...2007 abs modelo...eos katohos to busa mporo na po pos to ZZR1400 einai katapliktiki motosykleta...fovero!!!


98436

fame
18/10/2007, 00:12
:ZZZ: ΜΗΝ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΠΑΡΤΟ ΑΒΛΕΠΕΙ:D ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΑ ΘΕΤΙΚΑ..... ΛΙΓΑ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΠΧ:ΑΝΑΡΤΙΣΕΙΣ Κ ΑΠΟΚΡΙΣΕΙ ΑΠΟ ΧΑΜΗΛΑ [ΑΥΤΟ ΦΤΙΑΧΝΕΤΕ]

john74
22/10/2007, 23:36
toy filoy moy to ZZR1400 me 4-1 MUZZY!!!!
epomeni selida------>

john74
22/10/2007, 23:39
sorry....


109798

fame
24/10/2007, 15:10
JONE ΩΡΑΙΟ ΤΟ ΖΖΡΑΚΙ ΤΟΥ ΦΙΛΑΡΑΚΟ ΣΟΥ ΤΟ ΕΞΑΤΜΙΣΟΝΙ ΟΛΑ ΤΑ ΛΑΦΤΑ :sun: ΤΙ ΛΕΕΙ Ο BUSAS ευχαριστημενος? :D εγω ειχα αλλαξει 2 κ τα 2 ανοιχτα 99/00 κ μαυρα ασημι καλο μηχανακι 3τι δεν ελεγε κ πηρα το 14 07' να βρεθουμε για καμια βολτα:beer:


110031

john74
26/10/2007, 01:21
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=48727 zzr1400 vs new busa

@fame ean thes ase to tilefono soy me pm na kanonisoume kamia volta (kathimerines mporo mono)

fame
29/10/2007, 01:21
ΤΗΝ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΟΥ στη γρηγορη φαμιλεια :wave2: φιλε βυσα μου θυμιζεις το καιρο που ειχα κ εγω το hayabusa περνουσα γαματα ερε κατι στροφιλικια με 270 :eyepop: τωρα πια με καβα.παντως θελει αναρτισεις γιατι στα πολλα εννοω οταν πιεζεται οι αποζβεσεις δεν ειναι αυτες που θελω κατα ταλλα οκ οικονομικο σε ολα του εκτος ελαστικων 3500 χλμ ζωη με στρωσημο 1600 :eyepop: χωρις παντες κ διαφορα...τα λεμε κ χαιρετω προς το παρον:wave2:


110406

tdm900
07/11/2007, 09:30
Mήπως κάποιος από τους κατόχους θα μπορούσε να με πληροφορήσει που κυμαίνονται οι τιμές των σέρβις του 14?Το καλοκοιτάω και θα ήθελα να εχω μια ιδέα.

Ευχαριστω πολύ παίδες.

fame
08/11/2007, 08:22
Γεια σου φιλε tdm 900 τα σερβεις που ρωτας θα σου βγαινουνε ποιο οικονομικα απο αλλες μοτο τετοιου κυβισμου δλδ στη ραμπα για λαδια θα ανεβενει καθε 12χλδ κ βαλβιδες καθε 42 χλδ τα 2πλασια χλμ απο οτι θελει ενα busa. Τα σερβεις του ειναι πανευκολα κ μπορεις να τα κανεις κ μονος σου κ προσεξε το καλο τωρα :rotflmao: στις αλλαγες λαδιων + Φιλτρο δεν χρειαζεται να βγαλεις κανενα πλαστικο το τονιζω ιδιαιτερα ΚΑΝΕΝΑ. Γενικα ειναι πολυ καλη στο να τρωει λαστιχα :bigcry: τα μονα εξοδα θανε εκει..σκεψου οτι θα σου γλυτωνει φραγκα απο καυσιμα :beer: απλα γιατι δε θα σου καιει αν πας μεχρι τα 220χλμ για να κλεισω αν εχεις τα χρηματα ΠΑΡΤΟ :wave2:


111515

ZZR1400
08/11/2007, 08:37
Σωστός ο fame, και στις 6.000km να αλλάζεις τα λάδια όπως εγώ και στις 20.000km να ρυθμίζεις βαλβίδες το κόστος είναι μικρό.
Αυτό με το φίλτρο έχει δίκιο ο fame, στο πρώτο μου service στις 2.000km οι μαλακισμένοι στην αντιπροσωπεία μου είπαν ότι βγάλανε την καρίνα! για την αλλαγή του φίλτρου, ενώ στο επόμενο στις 7.000km που το πήγα σε εξουσιοδοτημένο συνεργείο αλλάξανε μπροστά μου τα λάδια και το φίλτρο χωρίς φυσικά να βγάλουνε κανένα κομμάτι από την καρίνα χωρίς ΚΑΜΜΙΑ δυσκολία.

tdm900
08/11/2007, 11:30
Παίδες σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις.Ηταν κατατοπιστικότατες.:wave2:

apav
08/11/2007, 17:22
Έχεις δει και την προσφορά -2.000? της ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑΣ (http://www.kawasaki.gr/content.asp?Id=34044620EE0&CId=6549116); :winka:

fame
08/11/2007, 21:19
φιλε ZZR 14 ναι εχεις δικιο στα 6000 χλμ αλλαγη λαδια ειναι πολυ καλα για μακροχρονα αποτελεσματα (αξιοπιστια) τωρα για βαλβιδες νομιζω τα 20000χλμ ειναι συντομα κ δεν νομιζω οτι χρειαζεται (κ τα 2 BUZA που ειχα στα 25000 οι βαλβιδες ειτανε οκ σε προλυπτικο ελεγχο που εγινε) το καβα εχει μεγαλο μοτερ κ( λιγα) αλογα καθοτι πνηγμενο εννοω δλδ οτι η μηχανικη του AKASHI μπορουσανε να βγαλουνε ανετα 190 ροδα κ αξιοπιστα απο ενα τετοιο μοτερ τωρα γιατι δεν το κανανε αυτο ειναι αλλο θεμα:confused: παντος σε αγγλικο περιοδικο long term test το zx14 με ολοσομη micron ultra light+ πεταλουδες εξω(στην αμερικη ολοι το κανουνε) δινουνε 20% επανω κ υποχρεωτικο power commander 3 + αντικοφτη για τελικη κ οχι μονο γιατι ανοιγοι κ τις 3 πρωτες ταχυτητες.. εβγαλε 185 ροδα κ τελικη 203 μιλια αυτα ειχα να πω.....αααχ ναχε κ λιγο ποιο σφυχτες αναρτησεις :bigcry: θα του βαζα 10 με τονο....


111577

fame
08/11/2007, 21:38
Στο φιλο APAV καλη η προσπαθεια της αντιπ/ειας αλλα στο 06΄΄ΜΟΝΤ το δικο μου ειναι 07 μπλε του οκεανου με abs αγορασμενο απεξω κ εχω εγγυηση 4 χρονια 2+2 κ φυσικα πιο φθυνοτερο τα λεμε φιλε μου αντε να βρεθουμε για καμια βολτα τα χαιρετισματα μου απο λαρισα...:beer:


111582

fame
08/11/2007, 21:45
Στα παραπανω (βολτα) ισχυουν κ για τον αγαπητο φιλο ZZR 1400

ZZR1400
09/11/2007, 09:02
Νάσαι καλά fame, και είμουνα Λάρισα την προηγούμενη βδομάδα για τη δουλειά μου με βανάκι-φορτηγάκι, δεν είπες να έβλεπα το θηρίο.
Δεν το πήρες από Ελλάδα;
Η έκπτωση των 2.000Ε δεν ισχύει για το 2007 μοντέλο;
Την εγγύηση μπορώ να την επεκτείνω και εγώ που έχω το 2006 μοντέλο;

fame
09/11/2007, 21:54
Φιλε ΖΖR1400 οχι δεν το πηρα απο ελλαδα χαζος ειμαι :look: εδω ζητανε της λυρες της αγγλιας :eyepop: η προσφορα ναι ειναι μονο για τα 06 μοντ εδω ελλαδα οσο για την επεκταση εγγυησης λυπαμε δεν μπορεις να την κανεις σε 06 στο δικο μου 07 εχει 2+2 πιο συγκεκριμενα τα 2 χρονια ειναι απο την καβασακι κ ταλλα 2 απο την αντι/πεια στη γερμανια μαθε οτι εκει παει μονο με ABS εγω λεω παντως να το δωσω κ να παρω το 08 για ενα κ μονο λογο θα βγει σε ασημι κ τρελαθικα μολις το ειδα το δικο μου θα το δωσω σε πολυ καλη τιμη εχει 6500χλμ ειναι ολοκαινουργιο με τι χαζαμαρα που εχω ολο λεφτα χανω να πω οτι ειμουνα κ κανενας φραγκατος:bigcry: αντε τα λεμε αν ερθεις προς τα δω ριξε μηνυμα www.sakiszx14@yahoo.gr ΔΕΣ ΤΟ ΟΜΟΡΦΟΤΕΡΟ Κ ΤΟ ΠΑΝΙΣΧΥΡΟ ΥΠΕΡΤΑΤΟ ΕΡΓΑΛΕΙΟ (ΜΕ 203 ps το08)


111664

fame
09/11/2007, 22:02
ΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩχχχχχ μα τι λαθος ητανε αυτο δεν μου εχει ξανασυνβει Μπροστα παει ο κοσμος οχι πισω το διορθονω αμεσως.......το σωστο ειναι ΑΥΤΟ


111665

gixxerpap
09/11/2007, 22:44
αντε ρε βαγγο, εχεις ανοιξει τετοιο θρεντ και γω δεν εχω παρει χαμπαρι.....

εχουμε και λεμε: δεν ξερω τι λενε τα περιοδικα και οι δημοσιογραφοι, παντως θεωρω οτι ειναι αμαρτια να συγκρινει κανεις το παλιο μπουσα με το ZZR....

το kawasaki ειναι πραγματικα πολυ καλυτερο σχεδον παντου!
...και ξερεις πολυ καλα οτι ειμαι βαμμενος suzukακιας!

η μοναδικη μου σοβαρη ενσταση αφορα τη ροπη στις χαμηλες....
εχω οδηγησει το συγκεκριμενο που μπηκε φωτο πριν απο καποια ποστ με την 4 σε 1 muzzy (του Χαρη), δεν το εχω οδηγησει ομως ''μαμα'', οποτε δε μπορω να πω αν ειναι καλυτερα η χειροτερα μετα τις εξατμισεις...

οσον αφορα θεση οδηγησης, φρενα, αναρτησεις και γενικοτερο στησιμο της μοτοσυκλετας, ειναι απλα υπεροχο! χωρος για συνεπιβατη υπαρχει υπεραρκετος, προστασια απο τον αερα ειναι ικανοποιητικη, εχει πανεμορφα και πληρη οργανα!!!

το στριψιμο του θυμιζει περισσοτερο supersport παρα καποιο gt ταξιδιαρικο...αν σου αρεσε το μπουσα στην επιδαυρο, με αυτο εδω θα ξετρελαθεις!

μενει μονο να δουμε, ποσο βελτιωμενο θα ειναι το καινουργιο busa που ερχεται στα τελη νοεμβριου...

οποτε συνοπτικα και μετα απο μικρης διαρκειας δοκιμη εχουμε:

Suzuki Hayabusa 1300 (υπαρχον μοντελο)

στα +
χαμηλη τιμη
σταθεροτητα στις υψηλες ταχυτητες
ροπη παντου
πληθωρα αξεσουαρ & μεταχειρ. ανταλλακτικων

στα -
φρενα
αργη γεωμετρια
οργανα & πλαστικα γυρω απο αυτα που δειχνουν την ηλικια τους


kawasaki ZZR 1400

στα +
οδικη συμπεριφορα παντου
φρενα
''συγχρονο'' φινιρισμα
δυναμη ψηλα
γεωμετρια

στα -
αντιεμπορικο στην ελλαδα
ροπη χαμηλα
δεν εχει αποδειξει την αξιοπιστια του ακομα

fame
09/11/2007, 23:41
gixxerpap εχεις τοποθετισει το θεμα πολυ σωστα κ εγω βαμενος ορκισμενος σουζουκακιας πρωην κατοχος busa ολα σωστα τα λεγομενα σου ΑΛΛΑ οδηγα Ζχ14 με βγαλμενες πεταλουδες κ θα δεις τι μεγαλη διαφορα μπορουν να κανουν αυτα τα μαραφετια τα οποια τα βαλανε για φιληκιτιτα κ να οδηγιεται απο τον καθε (ασχετο) με το αθλημα οσο για το καινουργιο μαθε οτι στο γερμανικο φορουμ μολις τοδανε κ οχι μονο εκεινοι επεσε παγκοσμιο ξενερωμα....κοιτα να δεις οτι στα περισσοτερα φορουμ που λεγανε το ποσο καλο ειτανε το προηγουμενο κ το ξερει η σουζουκι αυτο δεν θα ηθελε να ρισκαρει με τρανταχτες αλλαγες στοιχημα οτι θελετε οτι σε κανα 2χρονακια το busa θα αλλαξει κ θα αλλαξει πολυ......χμμ εμενα θα μαπασε καπως ετσι τουλαχιστον


111678

ksino1100
09/11/2007, 23:47
Η προσφορά της Kawasaki (Teomoto) ισχύει για τις ZZR 1400 mod 2007.
Έκπτωση 2000€
Και όχι απλά είμαι σίγουρος αλλά κάτι παραπάνω.
Πριν από 15 μέρες αγόρασα μια καινούρια ZZR1400 ABS, μαύρη μετ., μοντέλο 2007 με έκτωση 2000€. :) :)

Η επέκταση εγγύησης μπορεί να γίνει μέσα στο 1ο έτος.
Αν πχ κάποιος αγόρασε μια 14άρα τον Νοέμβριο του '06 προλαβαίνει να κάνει την επέκταση.
Κόστος κάτι λιγότερο από 300€
Και το καλύτερο είναι ότι η εγγύηση συνοδεύει τη μοτ/τα και όχι τον οδηγό.
Με απλά λόγια αν την πουλήσετε η επέκταση της εγγύησης θα καλύπτει και τον επόμενο (επόμενους) αγοραστή!!!


http://img.photobucket.com/albums/v483/ksino1100/ZZR1400/DSC09596.jpg

fame
09/11/2007, 23:55
Ενα μεγαλο ευχαριστω στο φιλο για την πληροφορια αυτα ειναι ευχαριστα για την ελληνικη αντι/πεια κ οχι μονο...παντος ωραιο το μαυρακι φιλος

ksino1100
10/11/2007, 00:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από fame
Ενα μεγαλο ευχαριστω στο φιλο για την πληροφορια αυτα ειναι ευχαριστα για την ελληνικη αντι/πεια κ οχι μονο...παντος ωραιο το μαυρακι φιλος


Είμαι τυχερός γιατί όταν άρχισα να καίγομαι από την επιθυμία μου να την αποκτήσω (σιγοψηνόμουν από το προηγούμενο καλοκαίρι... :p :lol: ) έσκασε η έκπτωση και το νερό μπήκε στ' αυλάκι!!! :)

Ναι....Είναι όμορφη η μαυρούλα μου!!
Αν και μου αρέσει πολύ και το μπλε της δικής σου!!:beer:

fame
10/11/2007, 00:32
Χαιρομαι φιλε παντως που αποκτησαμε νεο μελος στην οικογενεια γενικα μην ακους τι λενε απο δω κ απο κει τωρα που το πηρες επιτελους θα δεις την αληθεια το μηχανακι κανει τα παντα μονο καφε δε φτιαχνει εισαι νεος ακομα κ θα ανακαλυπτεις ολο ευχαριστα κ καινουργια πραγματα επανω της εγω δεν εχω ευχαριστηθει τοσο πολυ με καμια αλλη μοτο οσο αυτη κ εχω αλλαξει αρκετες η μονη μου ενσταση ειναι οι αναρ/σεις κ αναφερομαι στα πολλα χλμ εννοω στα αγρια στρηψιματα με οχι κ τοσο καλο δρομο αντιθετα στα λιγα δουλευουνε παρα πολυ σωστα

fame
10/11/2007, 00:37
Γιαννη τι θαλεγες γιαυτο το χρωμα... λες να πουλησει....

fame
10/11/2007, 00:39
αυτο λεω......:eyepop:


111682

fame
10/11/2007, 00:50
βρε φιλε Γιαννη εισαι κ συ μεσα στη υψηλη τεχνολογια ΑVS SITE να πουμε κ εκει καμια κουβεντα αν θελεις γιατι βλεπω οτι θα εχουμε πολλα να πουμε καθοτι εχω μεγαλη τρελλα με τα HOME CINEMA κ πολλες αποριες...στο φορουμ ειμαι ως σακις14 αν το προσεξες...


111683

ksino1100
10/11/2007, 01:23
Aααα...ωραία!!!

Στο AVsite ρίξε μια ματιά στην CarAudio!!! :) :)

ksino1100
10/11/2007, 01:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από fame
αυτο λεω......:eyepop:


Οι αποχρώσεις του γκρι μου αρέσουν.
Το μπορντό με χαλάει κάπως, ιδιαίτερα στο πλαίσιο!!

Είμαι του πιο κλασικού εγώ!:wave2:

ZZR1400
19/11/2007, 11:52
Το δίχρωμο μπορντώ είναι λίγο γυφτέ (άποψή μου).
Το γουστάρω σε μαύρο και σε γκρι που είναι το δικό μου!
Fame αλήθεια πόσο το πήρες το 14 από το εξωτερικό και από ποια χώρα; γιατί πήρε από Ελλάδα συμφορίτης από άλλο forum το 14 με 14.000Ε μεταχειρισμένο από Γερμανία όσο περίπου το πήρα εγώ από Ελλάδα καινούργιο το 2006.
Δεν μιλάμε για φέτος, είδα αγγελίες στη χρυσή ευκαιρία της Παρασκευής το 14 με 10.000Ε και ένα άλλο με εξατμίσεις, power commander, αντικόφτη, φίλτρο... με 13.000Ε!

^gsxr750^
19/11/2007, 17:38
Να ρωτησω και εγω κατι με την σειρα μου βρε παιδες:D

Απο θεση οδηγησης πως ειναι και το HAYABUSA και το ZX14?

Ειχα το Gsxr750 Κ7 και το εδωσα γιαυτο το λογο οτι ηθελα να παω μια βολτα μακρυνη η κοντυνη και μετα απο μια ωρα βλασφημουσα και φυσικα η απολαυση χανοτανε..:cry:

Και καταλαβα οτι τα ss ειναι μονο για απολαυση στην πιστα και ετσι μεσα σε 7 μηνες το εδωσα..

Μου περναει απο το μυαλο το Hayabusa k8 αλλα και το kawasaki Λιγοτερο απο την αποψη οτι μου φαινεται πελωριο:confused:

Δεν θελω να ξανα πεσω σε τετοια ειδους φαση και μετα απο 7 μηνες να ξανασκευτομαι να το δωσω..Ασχετο με το τοπικ αλλα μου αρεσει και το TIGER 1050 ον οφ σχετικα ομως.

fame
21/11/2007, 21:54
ΦΙΛΕ GSXR 750 πιστευω οτι κ να παρεις η Κ8 η ΖΧ14 την ιδια απολαυση θα εχεις δλδ ανεση ροπη αρκετη κ οικονομια (καυσιμα) ειναι θεμα γουστου τι θα επιλεξεις...στο 14 θα εχεις λιγοτερη δηναμη χαμηλα οχι ομως κ ροπη απο 5500 rpm κ μετα παθαινει ΣΟΚ ενω το BUSA θανε πιο ομαλο η επιλογη σου για τι tiger ειναι πολυ καλη αλλα με μεγαλη διαφορα στο γκαζι απο τα 2 παραπανω πιστευω 2πλος θα ξενερωσεις αφου ειχες 750 με 152 αλλογα..

^gsxr750^
23/11/2007, 19:47
Βασικα εχω κανει τεστ ντραιβ το TIGER δεν μπορω να πω οτι του λειπει το γκαζι αλλα σιγουρα δεν ειναι st η ss:rolleyes:

Απλα ζηταω μηχανη για μονιμη σχεση:confused:
Και παραληλα να μην με κουραζει αλλα και αν ειναι και ανετη επισης σχετικα..

fame
24/11/2007, 01:41
Ανθελεις την γνωμη μου να παρεις το tiger που ειναι κ το πιο ομορφο απολες τις ον οφ μαθε οτι η τραιουμφ ισχηριζετε οτι στα στροφιλικια υπαρχει περιπτωση να βρει η πισω δαγκανα:eyepop:
http://www.triumphchepassione.com/triumph-tiger-1050.htm

john74
03/12/2007, 22:24
kolara to ZZR1400|.....


113754

fame
04/12/2007, 12:24
:wave2: συμφωνω ειναι ο καλυτερος αλλα κ εξατμισαρα






τι σου λεει αυτο...


113780

maeonapii-1100
26/12/2007, 12:45
ΧΑΛΙΑμπούσα:nono: :bigcry: :yuck: :yuck: :yuck: :yuck: :yuck: :yuck: :yuck: :yuck:


115524