PDA

View Full Version : Kawasaki KLR 250



betover
06/02/2007, 14:12
Θα ηθελα να κανω μια ερωτηση . Εχω ενα KLR 250 του 95 μοντελο και επειδη αγορασα το INNOVA θελω να το δωσω . Αλλα το KLR εχει 2 προβληματα . Πρωτον θελει επισκευη το καρμπιρατερ και δευτερο εχει κλωτσισει η ταπα κατω απο το καρτερ και την βιδα την εχω κολησει με κολλα. Σε τι τιμη μπορω να το δωσω και μηπως ξερει κανεις αν την δωσω καπου να την παρουν για αποσυρση? Και να μου δωσουν κατι λιγα ευρω ?
Παρακαλω οποιος ξερει κατι ας μου πει...... Ευχαριστω!!!!!

byron
06/02/2007, 14:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από betover
Θα ηθελα να κανω μια ερωτηση . Εχω ενα KLR 250 του 95 μοντελο και επειδη αγορασα το INNOVA θελω να το δωσω . Αλλα το KLR εχει 2 προβληματα . Πρωτον θελει επισκευη το καρμπιρατερ και δευτερο εχει κλωτσισει η ταπα κατω απο το καρτερ και την βιδα την εχω κολησει με κολλα. Σε τι τιμη μπορω να το δωσω και μηπως ξερει κανεις αν την δωσω καπου να την παρουν για αποσυρση? Και να μου δωσουν κατι λιγα ευρω ?
Παρακαλω οποιος ξερει κατι ας μου πει...... Ευχαριστω!!!!!

Αποσυρση δεν παίζει. Πρέπει να έχει άδεια κυκλοφορίας από το 1993 και παλαιότερη.
Τώρα για τα προβλήματα που λες.....:rolleyes: δεν νομίζω να θέλει και ιδιαίτερα πολλά χρήματα για να επισκευαστεί.
Κάποιο συνεργείο να σου καθαρίσει-επισκευάσει το καρμπ. και να περάσει hellicoil στην τάπα δεν έχεις;

betover
06/02/2007, 15:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx6
Αποσυρση δεν παίζει. Πρέπει να έχει άδεια κυκλοφορίας από το 1993 και παλαιότερη.
Τώρα για τα προβλήματα που λες.....:rolleyes: δεν νομίζω να θέλει και ιδιαίτερα πολλά χρήματα για να επισκευαστεί.
Κάποιο συνεργείο να σου καθαρίσει-επισκευάσει το καρμπ. και να περάσει hellicoil στην τάπα δεν έχεις;
Δεν θελω να διαθεσω χρηματα γιατι ειμαι ¨στενα¨αυτη την περιοδο και ουτε εχω και πολυ διαθεση να επισκευασω την μηχανη. Σε ποια τιμη να την δωσω? και που να το βαλω να πουληθει ,εννοω υπαρχει καποιο σαιτ που να πουλανε μοτο?

gcrook
06/02/2007, 15:07
Για πες και ποσο την δινεις απο περιεργεια.
Ολο και κανενας μπορει να βρεθει.
Μην σου πω καλυτερα βαλε αγγελια με πληρες ιστορικο (να εισαι ειλικρινης) , και μην σου πω οτι μπορεις και να το πουλησεις αντι να το "σκοτωσεις" .

KeLeYTiS
06/02/2007, 15:16
Αν πεις ποσο την δινεις μπορει να ενδιαφερθω και εγω

Για πες μας

Βαλτο σε μοτο forum

bikenet
moto
mybike
0-300

Επισης και το emarket ειναι καλη λυση

Σε οποιαδηποτε κατασταση και να ειναι μια φωτο και τιμουλα βοηθαει πολυ την πωληση

betover
06/02/2007, 15:40
Την μηχανη την πηρα πριν 3 χρονια απο εναν αλητη στη Σαλαμινα (μαγαζι) και δεν μου ειπε τιποτα ουτε για το προβλημα του οτι δεν κραταγε ρελαντι ,ουτε για το κρακ στην ταπα. Οταν του ειπα οτι δεν κραταει ρελαντι μου ειπε οτι μετα απο λιγα χιλιομετρα θα φτιαξει. Δεν εφτιαξε ποτε. Οσο για την ταπα , πηγα να αλλαξω λαδια και στο βιδωμα μου εκανε κρακ . Οσο κουτος να ημουν (που δεν ειμαι ,καβαλαω απο17 χρονων μηχανες HONDA N 400, Z 750, GSXR 400 VFR 400 , CBR 400 RR αυτες τις μηχανες εχω αγορασει , ειμαι τωρα 45 χρονων ) δεν θα το εσφιγκα τοσο ωστε να κλωτσισει η ταπα.
Για την τιμη βρε παιδια , τι να πω , δεν ξερω ποσο τις δινουν ουτε ποσο παει η επισκευη.
Αν ξερετε θα μου πειτε εσεις????
Για παραδειγμα ας πουμε οτι ενα KLR 250 σε καλη κατασταση σε μαγαζι κανει 1000€ .
Αν παρει καποιος την δικη μου και η επισκευη κανει 400 € , να μου δωσει εμενα 300€ οποτε του ερχεται 700€ αντι 1000€.
Αν κανει 700€ σε μαγαζι και η επισκευη κανει 400€ , μου δινει 150€
Καπως ετσι θα ηθελα να γινει και παντα με την προυποθεση οτι το μηχανακι θα ελεγθει αν εχει κατι αλλο που εγω δεν το ξερω.
Πιστευω οτι δεν ριχνεται κανενας!!!!!