PDA

View Full Version : Βοήθεια, με κλέβουν!



Σελίδες : [1] 2

Elektra
08/02/2007, 12:42
Καλησπέρα, ονομάζομαι Ηλέκτρα και έχω στην κατοχή μου ένα TT_R 250 του '96. Παρουσιάζει πολλά προβλήματα το καημένο, αλλά είνα το πρώτο μου μηχανάκι και δεν είμαι έτοιμη να το εγκαταλείψω. Το πήγα σε συνεργείο (στο Ηράκλειο της Κρήτης -σπουδάζω-) και μου ζητάνε 150ευρώ για αλλαγή λαδιών, καθάρισμα στο καρμπιρατέρ και αλλαγή μπουζί και προφανώς με κλέβουν κανονικότατα επειδή είμαι κοπέλα... Την αλλαγή λαδιών και το καθάρισμα του καρμπιρατέρ την κάνω και μόνη μου, αλλά μήπως μπορεί να μου πει κάποιος που ξέρει, πόσο κοστίζει ένα καινούριο μπουζί μαζί με την εργασία?

Nostra
08/02/2007, 12:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από Elektra
Καλησπέρα, ονομάζομαι Ηλέκτρα και έχω στην κατοχή μου ένα TT_R 250 του '96. Παρουσιάζει πολλά προβλήματα το καημένο, αλλά είνα το πρώτο μου μηχανάκι και δεν είμαι έτοιμη να το εγκαταλείψω. Το πήγα σε συνεργείο (στο Ηράκλειο της Κρήτης -σπουδάζω-) και μου ζητάνε 150ευρώ για αλλαγή λαδιών, καθάρισμα στο καρμπιρατέρ και αλλαγή μπουζί και προφανώς με κλέβουν κανονικότατα επειδή είμαι κοπέλα... Την αλλαγή λαδιών και το καθάρισμα του καρμπιρατέρ την κάνω και μόνη μου, αλλά μήπως μπορεί να μου πει κάποιος που ξέρει, πόσο κοστίζει ένα καινούριο μπουζί μαζί με την εργασία?


η αλλαγή μπουζί είναι ίσως πιο εύκολη και γρήγορη (αν είναι προσβάσιμο ) από την αλλαγή λαδιών...

μπουζόκλειδο να βρεις ... και θα σου στείλουμε τον Μάκη... :wave2: :wave2: :wave2: :wave2:

Stergios69
08/02/2007, 12:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από Elektra
Το πήγα σε συνεργείο (στο Ηράκλειο της Κρήτης -σπουδάζω-) και μου ζητάνε 150ευρώ
Στανταρ σε κλέβουνε...
Στο άφρικα οι ίδιες εργασίες πάνε ζήτημα 70 ευρώ και έχει 4 μπουζι όχι ένα που έχει το TTR...

vassilis88
08/02/2007, 12:48
βρες ενα φιλο σου να το παει..κ γω ηρακλειο ειμαι ,ο μακης δν ειναι χανια?να ρθει να παμε μαζι να τα σπασουμε ολα!!:lol: :p

Nostra
08/02/2007, 12:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από vassilis88
βρες ενα φιλο σου να το παει..κ γω ηρακλειο ειμαι ,ο μακης δν ειναι χανια?να ρθει να παμε μαζι να τα σπασουμε ολα!!:lol: :p


βρείτε ρε σεις ένα συμφορουμίτη στο ηράκλειο που πιάνει το χέρι του, να τα φτιάξουν... (τα μπουζί εννοώ) .... :wave2: :wave2:

OldMan
08/02/2007, 12:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από Elektra
.. Την αλλαγή λαδιών και το καθάρισμα του καρμπιρατέρ την κάνω και μόνη μου, αλλά μήπως μπορεί να μου πει κάποιος που ξέρει, πόσο κοστίζει ένα καινούριο μπουζί μαζί με την εργασία?
Κάτι δεν μας λες καλά, συντέκνισα ...

ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να μπορείς να καθαρίσεις καρμπυρατέρ και να ΜΗΝ ξέρεις πόσο έχει ένα μπουζί (και τι εργασία χρειάζεται...) !!

Υ.Γ.
Εκτός αν, με το "καθάρισμα" εννοείς ένα πάρσιμο με Wettex εξωτερικά ...???
(δεν είναι αντρικό σωβινιστικό γουρούνι, αλλά επειδή κάποιες "προϊσταμένες" ετοιμάζονται να το φέρουν στα Τεχνικά, λαμβάνω μέτρα...)

afrotwin
08/02/2007, 12:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Κάτι δεν μας λες καλά, συντέκνισα ...

ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να μπορείς να καθαρίσεις καρμπυρατέρ και να ΜΗΝ ξέρεις πόσο έχει ένα μπουζί (και τι εργασία χρειάζεται...) !!

Υ.Γ.
Εκτός αν, με το "καθάρισμα" εννοείς ένα πάρσιμο με Wettex εξωτερικά ...???
(δεν είναι αντρικό σωβινιστικό γουρούνι, αλλά επειδή κάποιες "προϊσταμένες" ετοιμάζονται να το φέρουν στα Τεχνικά, λαμβάνω μέτρα...)

ke esi re mpougatsa ti provlima exis an sinteknisa ka8arisi to mpouzi me to wetex...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

mpori na enoi oti ta ladia tis ta ka8arizi o malakas o manolios
ke to kampilater tis to alazi o malakas o sifis
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

elpizo na egina arketa disnoitos...


diladi kseri pos 8a to kani

malaka gia to wetex den exi...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

mats8282
08/02/2007, 13:05
Το καθαρισμα του καρμπυρατερ κοστιζει....Τα αλλα δεν ξερω τι σου χρεωνει.Αν μπορεις ανελυσε μας τι σου χρεωνει ποσο :wave2:

Elektra
08/02/2007, 13:11
Ρε παιδιά καινούρια είμαι, δεν θα το καθαρίσω μόνη μου το καρμπιρατέρ, αλλά το θέμα είναι ότι δεν χρειάζεται να πληρώσω για να το κάνω. Και΄ναι, όταν μου δείξουν. θα το κάνω μόνη μου -και όχι με wettex...

Πάντως γενικά μ'έχουν κατακλέψει εδώ στο Ηράκλειο και δεν μπορώ να βρω ένα συνεργείο της προκοπής...

Για να καταλάβω λοιπόν, είναι πολύ φτηνό το μπουζί. Τι να πω...

OldMan
08/02/2007, 13:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από Elektra
Ρε παιδιά καινούρια είμαι, δεν θα το καθαρίσω μόνη μου το καρμπιρατέρ, αλλά το θέμα είναι ότι δεν χρειάζεται να πληρώσω για να το κάνω. Και΄ναι, όταν μου δείξουν. θα το κάνω μόνη μου -και όχι με wettex...
Πάντως γενικά μ'έχουν κατακλέψει εδώ στο Ηράκλειο και δεν μπορώ να βρω ένα συνεργείο της προκοπής...
Για να καταλάβω λοιπόν, είναι πολύ φτηνό το μπουζί. Τι να πω...
Είδες που μας τα λες ένα - ένα ...

Καλύτερα κάποιος να σου δείξει πως αλλάζουν μπουζί (με ρυθμισμένο διάκενο και χωρίς να κλωτσήσουν τα πάσα...) και ΜΕΤΑ πάμε στην λύση - καθαρισμό - αρμολόγηση του καρμπυρατέρ !!

Υ.Γ.
Ευτυχώς δεν ανέφερες ηλεκτρολογικό πρόβλημα, γιατί στο Ηράκλειο ΚΑΡΑΔΟΚΕΙ ο Babis ilektrologos !! :look:

KaTaNaS
08/02/2007, 13:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από Elektra


Για να καταλάβω λοιπόν, είναι πολύ φτηνό το μπουζί.

4 ευρω κάνει...


το καρμπ ειναι δυσκολο να το καθαρισεις... και σε ενα κτμ στοιχιζει 25 ευρω περίπου...

Elektra
08/02/2007, 13:19
"Το καθαρισμα του καρμπυρατερ κοστιζει....Τα αλλα δεν ξερω τι σου χρεωνει.Αν μπορεις ανελυσε μας τι σου χρεωνει ποσο "

Δυστυχώς θα πάω με έναν φίλο μου το απόγευμα να τα πούμε όλοι μαζί αναλυτικά. Δεν ξέρω ακόμα πόσο χρεώνει τι. Πάντως και το μπουζί μου είπαν ότι μπορώ να το αλλάξω μόνη μου χωρίς να το τρέχω σε συνεργείο.

OldMan
08/02/2007, 13:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
4 ευρω κάνει...
Από πανέρι ψωνίζεις Γουίνυ ??? :eyepop:

Elektra
08/02/2007, 13:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Είδες που μας τα λες ένα - ένα ...

Καλύτερα κάποιος να σου δείξει πως αλλάζουν μπουζί (με ρυθμισμένο διάκενο και χωρίς να κλωτσήσουν τα πάσα...) και ΜΕΤΑ πάμε στην λύση - καθαρισμό - αρμολόγηση του καρμπυρατέρ !!

Υ.Γ.
Ευτυχώς δεν ανέφερες ηλεκτρολογικό πρόβλημα, γιατί στο Ηράκλειο ΚΑΡΑΔΟΚΕΙ ο Babis ilektrologos !! :look:


Μπάμπης?????! Μη μου πεις!! Μου πήρε 180 ευρω για να μου φτιάξει τα πηνία!!!

Cpt. Haddock
08/02/2007, 13:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από Elektra
Μπάμπης?????! Μη μου πεις!! Μου πήρε 180 ευρω για να μου φτιάξει τα πηνία!!!

ΞΑΝΑΧΤΥΠΗΣΕ Ο BABIS ILEKTROLOGOS !!!!!

:eek: :eek: :eek:



:rotflmao:

afrotwin
08/02/2007, 13:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Από πανέρι ψωνίζεις Γουίνυ ??? :eyepop:

ti les mori ego ngk me 3 euro...

KaTaNaS
08/02/2007, 13:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Από πανέρι ψωνίζεις Γουίνυ ??? :eyepop:

οχι, απο Φραντζή (το μονοάκιδο για την σουζούκι λέω..)


άντε βάλε 10 ευρώ...

ο καθαρισμός βάλε 25

τα λάδια βάλε 2 x 10=20euro

εργασία που θα του πάρει 1,5 ωρα 25 ευρω


μας κάνουν 80 ευρα δεσποινίς

OldMan
08/02/2007, 13:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από Elektra
Μπάμπης?????! Μη μου πεις!! Μου πήρε 180 ευρω για να μου φτιάξει τα πηνία!!!
Ο χοντρός ...??? 180€ ??? Πηνία ??? Φτιάξει ...??? :D

Elektra
08/02/2007, 13:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
ΞΑΝΑΧΤΥΠΗΣΕ Ο BABIS ILEKTROLOGOS !!!!!

:eek: :eek: :eek:



:rotflmao:

Στάνταρ λέμε τον ίδιο? Για να ξέρω! Σ'έναν κάθετο της Εθνικής Αντιστάσεως?? Απέναντι από το ταχυδρομείο??

KaTaNaS
08/02/2007, 13:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
ti les mori ego ngk me 3 euro...

αστονα μωρε

κει πάνω τους χρεώνουν και τα μεταφορικά! :lol: :lol:

OldMan
08/02/2007, 13:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
ti les mori ego ngk me 3 euro...
Esi mori, oti kai na valeis ston kavourma sou, gia ton poutso tha einai !!! :D

KaTaNaS
08/02/2007, 13:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από Elektra
Στάνταρ λέμε τον ίδιο? Για να ξέρω! Σ'έναν κάθετο της Εθνικής Αντιστάσεως?? Απέναντι από το ταχυδρομείο??

ναι, αυτος είναι...

πολλά σου πήρε...

αααα

στα παραπάνω βάλε και ενα φιλτρακι 10 ευρα

afrotwin
08/02/2007, 13:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
αστονα μωρε

κει πάνω τους χρεώνουν και τα μεταφορικά! :lol: :lol:

oxi re eki pano ola ine se mpougatsa:rotflmao:
mia mpougatsa me rodes....
mia mpougatsa mpouzi...

ine ke to filo me tin axni zaxari...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

afrotwin
08/02/2007, 13:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Esi mori, oti kai na valeis ston kavourma sou, gia ton poutso tha einai !!! :D

na sou doso ton poutso na ton pas mia volta mori
ala meta den 8a mou ton fernis piso
ana xa8is me tous matrakades pou kavales
xarvalokavalari
:rotflmao: :rotflmao:

Elektra
08/02/2007, 13:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
ναι, αυτος είναι...

πολλά σου πήρε...

αααα

στα παραπάνω βάλε και ενα φιλτρακι 10 ευρα

Ααα το μαλάκα!! Γαμώ το κέρατό του!! Ξέρεις τι θα πει 180 ευρω για φοιτητή? Ξέρει κανείς κανένα αξιοπρεπές συνεργείο στο Ηράκλειο να μας σώσει??

KaTaNaS
08/02/2007, 13:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από Elektra
Ααα το μαλάκα!! Γαμώ το κέρατό του!! Ξέρεις τι θα πει 180 ευρω για φοιτητή? Ξέρει κανείς κανένα αξιοπρεπές συνεργείο στο Ηράκλειο να μας σώσει??

πώς δε ξερω...

και αμα ξαναπάς να του πείς ότι κάτω στην αθήνα τις περιελίξεις στις μπομπίνες τις κάνουν με 30 ευρά...


τι παίζει; ο χαλκός όταν κατεβαίνει κρέτα βαραίνει;


είπαμε θα ρωτησεις τον μακη206

MikeG
08/02/2007, 13:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από Elektra
Ααα το μαλάκα!! Γαμώ το κέρατό του!! Ξέρεις τι θα πει 180 ευρω για φοιτητή? Ξέρει κανείς κανένα αξιοπρεπές συνεργείο στο Ηράκλειο να μας σώσει??


Κοπελιά cool.Μαλλον σε δουλεύουν λίγο για το Babi ton Ilektrologo.Μη τους δίνεις σημασία.Μικρά παιδιά είναι. :D

Για συνεργείο πήγαινε στο Motogenesis.Στη λεωφόρο Παπαναστασίου,όπως ανεβαίνεις για τα φανάρια του Εθνικού στο αριστερό σου χέρι.
Πιστεύω δε θα έχεις πρόβλημα..

:wave2:

gmeles
08/02/2007, 13:39
Κοπελια ψαξε για τον <<Κουνελα>>.
Ετσι ειναι γνωστος στην πιατσα, ειναι ο καλυτερος μηχανικος που εγω εχω δει!
Δυστηχως πλεον ειμαι Αθηνα, αλλα οσο ημουν κατω σ'αυτον πηγαινα το ΖΧR που ειχα τοτε.

Δυστηχως δεν ξερω να σου πω διευθυνση και ποιο ειναι το κανονικο του ονομα, αλλα σιγουρα αν ρωτησεις θα σου πουν, ειναι πολυ γνωστος στο Ηρακλειο. :beer: :beer:

Elektra
08/02/2007, 13:46
Ευχαριστώ βρε παιδιά. Απλά έχω πάθει πλάκα μ'αυτά που μου λένε και με τα λεφτά. Και άμα είναι να πληρώνω τα διπλάσια για κάθετί γάμησέ τα! Πρέπει να αλλάξω δισκπόπλακα γιατί είναι θεόστραβη, λάστιχα, γρανάζια και αλυσίδα... Χέσε με δηλαδή! Με τόσα λεφτά αγοράζω άλλο μηχανάκι!!!

KaTaNaS
08/02/2007, 13:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από Elektra
Ευχαριστώ βρε παιδιά. Απλά έχω πάθει πλάκα μ'αυτά που μου λένε και με τα λεφτά. Και άμα είναι να πληρώνω τα διπλάσια για κάθετί γάμησέ τα! Πρέπει να αλλάξω δισκπόπλακα γιατί είναι θεόστραβη, λάστιχα, γρανάζια και αλυσίδα... Χέσε με δηλαδή! Με τόσα λεφτά αγοράζω άλλο μηχανάκι!!!

100 η δισκόπλακα

150 τα λάστιχα

130 τα αλυσογράναζα

MikeG
08/02/2007, 13:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από Elektra
Ευχαριστώ βρε παιδιά. Απλά έχω πάθει πλάκα μ'αυτά που μου λένε και με τα λεφτά. Και άμα είναι να πληρώνω τα διπλάσια για κάθετί γάμησέ τα! Πρέπει να αλλάξω δισκπόπλακα γιατί είναι θεόστραβη, λάστιχα, γρανάζια και αλυσίδα... Χέσε με δηλαδή! Με τόσα λεφτά αγοράζω άλλο μηχανάκι!!!

Λοιπόν,θα πας στη BMW στην Αλικαρνασσό στο service των μηχανών.Θα ζητήσεις το Γιώργο.Πες του ότι σε έστειλε ο Μιχάλης που ήταν στη Σάμο , ο υπολογιστάκιας.Ρώτα τον ότι θέλεις και θα σε κατατοπίσει πλήρως.Θα σου πει που να πας & από που να πάρεις ότι ανταλλάκτικό χρειαστείς για πιο φτηνά.Εννοείτε δε θα στο φτιάξει αυτός γιατί είναι επίσημος BMW.Θα σε στείλει όμως κάπου συστημένη.
Κάνε αυτό που σου λέω & δε θα χάσεις.Το μηχανάκι σου θα γίνει σαν καινούργιο με λίγα χρήματα.!

:wave2:

OldMan
08/02/2007, 13:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Κοπελιά cool.Μαλλον σε δουλεύουν λίγο για το Babi ton Ilektrologo.
Κάτσε να μπει ο doni ή ο akatanomastos και θα σΕ πούνε για τον Babis ιlektrologos (χωρίς "ton" και με πεζό "ι" - είναι τίτλος...) :wave2:

Elektra
08/02/2007, 13:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
100 η δισκόπλακα

150 τα λάστιχα

130 τα αλυσογράναζα
΅
Ωραία! Ένα πράμα κάθε μήνα!

:eek:

OldMan
08/02/2007, 14:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
θα πας στη BMW στην Αλικαρνασσό
Εγώ θα πρότεινα να πάει απέναντι στον Σταματάκη, να τραβήξει 5-6 κονιακάκια και μετά βουρ για τις φυλακές (αφού περάσει πρώτα από τα σφαγεία...).

Από την επίσκεψη στην BMW, σίγουρα θα βγούνε φθηνότερα !!

Elektra
08/02/2007, 14:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Λοιπόν,θα πας στη BMW στην Αλικαρνασσό στο service των μηχανών.Θα ζητήσεις το Γιώργο.Πες του ότι σε έστειλε ο Μιχάλης που ήταν στη Σάμο , ο υπολογιστάκιας.Ρώτα τον ότι θέλεις και θα σε κατατοπίσει πλήρως.Θα σου πει που να πας & από που να πάρεις ότι ανταλλάκτικό χρειαστείς για πιο φτηνά.Εννοείτε δε θα στο φτιάξει αυτός γιατί είναι επίσημος BMW.Θα σε στείλει όμως κάπου συστημένη.
Κάνε αυτό που σου λέω & δε θα χάσεις.Το μηχανάκι σου θα γίνει σαν καινούργιο με λίγα χρήματα.!

:wave2:

Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ!!

:rotflmao:

afrotwin
08/02/2007, 14:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
100 η δισκόπλακα

150 τα λάστιχα

130 τα αλυσογράναζα

ti les ore
60 i diskoplaka
180 ta lastixa
135 ta alisidogranaza
:rotflmao: :rotflmao:

Elektra
08/02/2007, 14:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
ti les ore
60 i diskoplaka
180 ta lastixa
135 ta alisidogranaza
:rotflmao: :rotflmao:


Χα χα! Σιγά μη βρω στο Ηράκλειο 60 την δισκόπλακα! Εδώ άλλοι μου'χουν πει 120!

MikeG
08/02/2007, 14:19
Μη τους δίνεις βάση σου λέω..Spammaroune τα καλά μας τα παιδιά.Θα μάθεις και εσύ σιγά σιγά..Πήγαινε αύριο κιόλας πρωί πρωί να σε κατατοπίσει εκεί που σου είπα..Θα σε στείλει σε super μάστορα & μετά θα χαίρεσε το μηχανάκι σου.


:wave2:

KaTaNaS
08/02/2007, 14:21
ηλεκτρα κρανος φορας;

μπουφαν;

Elektra
08/02/2007, 14:22
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
... & μετά θα χαίρεσε το μηχανάκι σου.


Τ'ακούω και δεν το πιστεύω ότι θά'ρθει μέρα που θα το χαίρομαι!




:lol:

Elektra
08/02/2007, 14:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
ηλεκτρα κρανος φορας;

μπουφαν;


Κράνος πάντα, μπουφάν όχι τόσο. Αλλά εδώ στο Ηράκλειο δεν διαννοείσαι να βγεις χωρίς κράνος!!!

afrotwin
08/02/2007, 14:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από Elektra
Χα χα! Σιγά μη βρω στο Ηράκλειο 60 την δισκόπλακα! Εδώ άλλοι μου'χουν πει 120!

kita ama ine akrivi i kritikoi xestous sta pernoume apo edo sta vazoume se ena karavi ke ta pernis eki ta pas ke ka8arizis

Elektra
08/02/2007, 14:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
kita ama ine akrivi i kritikoi xestous sta pernoume apo edo sta vazoume se ena karavi ke ta pernis eki ta pas ke ka8arizis


Καλά!! Άμα παίζει αυτό παίζει να προλάβω να το φτιάξω το μηχανάκι πριν αποφοιτήσω!!! Σε 1,5 χρόνο!!

KaTaNaS
08/02/2007, 14:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από Elektra
Κράνος πάντα, μπουφάν όχι τόσο. Αλλά εδώ στο Ηράκλειο δεν διαννοείσαι να βγεις χωρίς κράνος!!!


γλυστραει πολύ ε;

αν ειναι να φορας κανα καπέλο που μοιαζει με κρανος μόνο και μόνο για τις κλήσεις...

μη το φτιάξεις το μηχανάκι, καλύτερα να σου μείνει! :sad:

KaTaNaS
08/02/2007, 14:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
kita ama ine akrivi i kritikoi xestous sta pernoume apo edo sta vazoume se ena karavi ke ta pernis eki ta pas ke ka8arizis

παίζει και το άλλο...
βάζεις όλο το μηχανακι στο πλοίο, και 3 χιλιαρικάκια σε εναν λογαρισαμό που θα σουθ δώσω...


και θα σου το μεταμορφωσω σε να σουπερ ντουπερ ΚΤΜ...

Elektra
08/02/2007, 14:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
γλυστραει πολύ ε;

αν ειναι να φορας κανα καπέλο που μοιαζει με κρανος μόνο και μόνο για τις κλήσεις...

μη το φτιάξεις το μηχανάκι, καλύτερα να σου μείνει! :sad:



Αν γλυστράει??? Κι όχι μόνο αυτό! Τους οδηγούς πού τους πας?? Που σε σκοτώνουν για τον πούτσο!! Κι αν τους πεις και τίποτα σε σκοτώνουν και στο ξύλο!!!

KaTaNaS
08/02/2007, 14:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από Elektra
Που σε σκοτώνουν για τον πούτσο!!

ομολογουμένως κακός λόγος! :rolleyes:

Druuna
08/02/2007, 14:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
ομολογουμένως κακός λόγος! :rolleyes:




:rotflmao: :rotflmao: :bawl: :rotflmao: :rotflmao:

Elektra
08/02/2007, 14:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
παίζει και το άλλο...
βάζεις όλο το μηχανακι στο πλοίο, και 3 χιλιαρικάκια σε εναν λογαρισαμό που θα σουθ δώσω...


και θα σου το μεταμορφωσω σε να σουπερ ντουπερ ΚΤΜ...


3000 ε??!!
1100 πηρα το μηχανακι γιατί δεν είχα φραγκο και το ξεχρέωσα μέσα σε 8 μήνες!!!
Πάντως ειλικρινά ευχαριστώ πολύ

:rotflmao:

afrotwin
08/02/2007, 14:50
afto gia ton poutso den to katalava...:look:
se tsonta pezoume?
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

re mipos i ginekes skotononte gia ton poutso?
:rotflmao: :rotflmao:

gcrook
08/02/2007, 14:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
ομολογουμένως κακός λόγος! :rolleyes:

AXAXAXAXAXA
XAXAXAX
AXAXAX

XAXAXAXAXA
XAXAXA
XAXAXAXA

Ακριβος και δυσευρετος την σημερον ημερα πραγματι:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Elektra
08/02/2007, 16:59
Λοιπόν, πλήρωσα 50 τον καθαρισμό του καρμπυρατέρ, 11 το μπουζί και 25 την εργασία...

OldMan
08/02/2007, 17:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από Elektra
Λοιπόν, πλήρωσα 50 τον καθαρισμό του καρμπυρατέρ, 11 το μπουζί και 25 την εργασία...
Den katalavainei ego ...:look:

Η εργασία των 25€ αναφέρεται στην αλλαγή του μπουζί ??

TROOPER
08/02/2007, 17:26
να γραψω στο θρεντ???

να μη γραψω στο θρεντ???

:confused: :confused: :confused: :confused:

catmaster
08/02/2007, 17:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Den katalavainei ego ...:look:

Η εργασία των 25€ αναφέρεται στην αλλαγή του μπουζί ??

Όχι βέβαια!! Αφού ο μάστορας έλυσε την τετράδα , άνοιξε και καθάρισε φλοτέρ και άλλαξε ότι ήταν φθαρμένο και έχριζε αντικατάστασης και πάντα με το μάνιουαλ υπό μάλης ..:eyepop: :eyepop:

εεεε... σόρρυ γιατί δεν είχα διαβάσει προσεκτικά ... μονοκύλινδρο είναι???δεν έχει τετράδα δηλαδή??
50 ευρώ???:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

μΕ φαίνεται ότι εκεί κάτω φτιάχνουν περίεργα μίγματα οι ηλεκτρολόγοι και οι μάστο(υ)ρες...

dirtbird
08/02/2007, 18:04
Να υπενθυμίσω ότι τα λεφτά που δίνετε στον BABIS δεν πάνε χαμένα...


meanwhile, somewhere else in CRETE ISLAND..... :bigcry: :bigcry:


77247

Elektra
08/02/2007, 18:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
Όχι βέβαια!! Αφού ο μάστορας έλυσε την τετράδα , άνοιξε και καθάρισε φλοτέρ και άλλαξε ότι ήταν φθαρμένο και έχριζε αντικατάστασης και πάντα με το μάνιουαλ υπό μάλης ..:eyepop: :eyepop:

εεεε... σόρρυ γιατί δεν είχα διαβάσει προσεκτικά ... μονοκύλινδρο είναι???δεν έχει τετράδα δηλαδή??
50 ευρώ???:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

μΕ φαίνεται ότι εκεί κάτω φτιάχνουν περίεργα μίγματα οι ηλεκτρολόγοι και οι μάστο(υ)ρες...

Ναι ρε μονοκυλινδρο ειναι. Ενα καθαρισμο εκανε στο καρμπυρατερ και αλλαξε το μπουζι.
50 ευρω για τον καθαρισμό???!!! 25 δεν είπαμε ότι πάει περίπου? γαμώ την παν... του

Elektra
08/02/2007, 18:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Den katalavainei ego ...:look:

Η εργασία των 25€ αναφέρεται στην αλλαγή του μπουζί ??


50 το καρμπυρατερ, 11 το μπουζι και άλλα 25 για την συνολική εργασία!!!!!!

KaTaNaS
08/02/2007, 18:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από Elektra
50 το καρμπυρατερ, 11 το μπουζι και άλλα 25 για την συνολική εργασία!!!!!!

λαδακια δε σου αλλαξε;

καλα βρε κοριστι μου δεν ειπαμε ο καθαρισμός 25 ευρά;

τι πας και του δίνεις τα διπλά;

Elektra
08/02/2007, 18:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
λαδακια δε σου αλλαξε;

καλα βρε κοριστι μου δεν ειπαμε ο καθαρισμός 25 ευρά;

τι πας και του δίνεις τα διπλά;


Δυστυχως είχα συμφωνήσει μαζί του πριν μιλήσουμε και να σου πω την αλήθεια δεν μου πήγαινε η καρδιά να του τ'αλλάξω τελευταία στιγμη. Απλά δεν θα του το ξαναπάω...
Τι να κάνω, αφού έκανα τη μαλακία και συμφώνησα στην αρχή...

:bigcry:

KaTaNaS
08/02/2007, 18:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από Elektra
Δυστυχως είχα συμφωνήσει μαζί του πριν μιλήσουμε και να σου πω την αλήθεια δεν μου πήγαινε η καρδιά να του τ'αλλάξω τελευταία στιγμη. Απλά δεν θα του το ξαναπάω...
Τι να κάνω, αφού έκανα τη μαλακία και συμφώνησα στην αρχή...

:bigcry:

καλά δεν πάς καλά...

πήγες την μοτο, την άφησες με συμφωνημένο ποσό...

και μετά όσο περίμενες να στην φτιάχνει άνοιξες θρέντ;



αυτου του πηγε η καρδιά να σε χρεώσει 75 ευρά για 2 ωρες το πολύ...
είσαι και φοιτητρια...

λαδια σου άλλαξε;

SPORAKIAS
08/02/2007, 19:22
εχεις π.μ...

savvas
08/02/2007, 21:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Να υπενθυμίσω ότι τα λεφτά που δίνετε στον BABIS δεν πάνε χαμένα...

(Η φωτό, πιο πίσω)

WOooooWWW... μαγαζάρα...

Ούτε στην Αθήνα δεν έχω δει τόσο μεγάλο!!!!

MikeG
09/02/2007, 09:07
Τελικά σε ποιο μάστορα πήγες?
Για πες μου..

:uplate:

KaterinaX
09/02/2007, 10:34
:dizzy: :eyepop: :rolleyes:

μη πεσεις στο στομα της......

OldMan
09/02/2007, 13:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaterinaX
:dizzy: :eyepop: :rolleyes:
μη πεσεις στο στομα της......
Ποιανής ...??? :confused:

OldMan
09/02/2007, 13:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από Elektra
50 το καρμπυρατερ, 11 το μπουζι και άλλα 25 για την συνολική εργασία!!!!!!
Ποια ΣΥΝΟΛΙΚΗ εργασία, γαμώ το φελέκι μου ??? :look:

Το βγάλσιμο του ρεζερβουάρ ???

MikeG
09/02/2007, 13:15
Ρε παιδιά μη την αποπέρνετε τη κοπελιά..Την έπιασαν το "ποπό", το καταλάβε πιστεύω.Όσον αφορά το "συνολική εργασία" , ε προφανώς εννοεί ότι για όλα αυτά (& μη πείτε ποια όλα αυτά) πλήρωσε ότι πλήρωσε..

:D :D :evil:

OldMan
09/02/2007, 13:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Ρε παιδιά μη την αποπέρνετε τη κοπελιά..Την έπιασαν το "ποπό", το καταλάβε πιστεύω.Όσον αφορά το "συνολική εργασία" , ε προφανώς εννοεί ότι για όλα αυτά (& μη πείτε ποια όλα αυτά) πλήρωσε ότι πλήρωσε..:D :D :evil:
Βρε Μιχάλη μας.. βρε τζιέρι μας... βρε ψυχή τση ψυχής μας...

Έχουμε 50€ για καρμπυρατέρ (λύσιμο-καθάρισμα-αρμολόγηση)

Έχουμε 11€ για μπουζί (κόστος)

και έχουμε και 25€ για συνολική εργασία :eyepop:
(αυτό που μένει σαν συνολική εργασία είναι η τοποθέτηση του μπουζί - και η αφαίρεση του παλιού, εννοείται ..) :D

edit: Δεν μιλάω για το πιάσιμο του κώλου (αυτό είναι καθαρά υποκειμενικό θέμα - σε κάποιους αρέσει...), αλλά για το ΘΡΑΣΟΣ του μάστορα να κάνει την παραπάνω οικονομική ανάλυση !! :D

MikeG
09/02/2007, 13:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Βρε Μιχάλη μας.. βρε τζιέρι μας... βρε ψυχή τση ψυχής μας...

Έχουμε 50€ για καρμπυρατέρ (λύσιμο-καθάρισμα-αρμολόγηση)

Έχουμε 11€ για μπουζί (κόστος)

και έχουμε και 25€ για συνολική εργασία :eyepop:
(αυτό που μένει σαν συνολική εργασία είναι η τοποθέτηση του μουζί - και η αφαίρεση του παλιού, εννοείται ..) :D

Ε τι να πω τώρα,τα 25 τις τα πήρε έτσι...

Μάλλον έχεις δίκιο :D :sick:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Dixasmenos
09/02/2007, 17:32
Δε θα επαναλάβω αυτά που έιπα σε προηγούμενη κουβέντα για την αντιμετώπιση των νέων στο φορουμ και θα μπω στο ψητό. Γι αυτά δε χρειάζεται να ξαναπας σε μάστορα (το πολύ μόνο για το καρμπυρατέρ). Το μπουζί γι αυτό το μηχανάκι κοστίζει 3 ευρώ (ngk) και τα λάδια ανάλογα με το ποια θα βάλεις στη χειρότερη των χειροτέρων να φτάσουν 30 ευρώ αν βάλεις τα πιο ακριβά.Συνεπώς αφού είπες ότι ξέρεις να αλλάζεις τα λάδια μόνη σου δεν εχεις παρά να αγοράσεις ένα μπουζόκλειδο για να κάνεις τη δουλειά σου (αξίζει γιατί είναι κάτι που θα σου μείνει). Το μπουζί αν βγάλεις το ντεπόζιτο φαίνεται εύκολα και σου δίνει εύκολα χέρι να βάλεις το μπουζόκλειδο αν θυμάμαι καλά. Οσο για το διάκενο και τα πάσα. Απλά μη το σφίξεις πολύ και χαλάσουν οι βόλτες.Relax γενικώς και όπως θα κατάλαβες και απο τους άλλους βρες (αν υπάρχει) κανάς έντιμος μάστορας εκει κάτω να κάνεις την δουλειά σου.:wave2:

Elektra
09/02/2007, 17:46
Όχι, λάδια δεν μου άλλαξε. Ντάξει, πιάστηκα πολύ μαλάκας, αλλά μαθαίνω σιγά σιγά...
MOTO SOS λέγεται το συνεργείο. Και τώρα να ρωτήσω. Έχει κανένα νόημα να τσακωθείς με τον μάστορα άπαξ και του'χεις πάει το μηχανάκι? Εννοώ, θα τού'λεγα ότι αλλού χρεώνουν 25 τον καθαρισμό του καρμπυρατέρ και αυτός θα μου λεγε "Ε πήγαινέ το αλλού τότε!".
Και η μαλακία είναι ότι δεν είχα τρόπο να το παρω το μηχανάκι άπό κει αφού δεν έπαιρνε μπροστά!!
Τι να έκανα?

bartlal
09/02/2007, 18:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από Dixasmenos
Δε θα επαναλάβω αυτά που έιπα σε προηγούμενη κουβέντα για την αντιμετώπιση των νέων στο φορουμ ...

(θεωρωντας οτι "αντιπροσωπευεις" τους νεους χρηστες καταληγω στο οτι ) πολυ ευεξαπτοι πρεπει να ειστε τελικα αν θεωρεις οτι μπινελικωσαμε και την Elektra... λες και ο σκοπος μας ειναι να γιουχαρουμε τους νεους εμεις οι παλιοσειρες.... :sad:

λυπαμαι...


:alien:

Elektra
09/02/2007, 18:09
Ρε χαλαρώστε! Κανείς δεν μπινελίκωσε κανέναν! Ισα ίσα τα παιδιά δείξανε πολυ ενδιαφέρον και μου πρόσφεραν μεγάλη βοήθεια! Και πάλι ευχαριστώ πολύ!


:wave2:

gcrook
09/02/2007, 18:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από Elektra
Ισα ίσα τα παιδιά δείξανε πολυ ενδιαφέρον και μου πρόσφεραν μεγάλη βοήθεια!


:wave2:

Επειδη νομιζαμε οτι εισαι γκομενα ρε να γιατι:rotflmao:
5 σελιδες για τον αρχιδοκαμπο αφιερωσαμε:rotflmao:

:wave2:

bartlal
09/02/2007, 18:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Επειδη νομιζαμε οτι εισαι γκομενα ρε να γιατι:rotflmao:
5 σελιδες για τον αρχιδοκαμπο αφιερωσαμε:rotflmao:

:wave2:

:nono:

λαθος. δεν εγραψε με στυλ ξερολιάς...

μπηκε, ζητησε γνωμες, μετεφερε τι αλλο της ειπε ο babis (ετσι δεν τον λενε τον μηχανικο?) και βγηκε το αποτελεσμα.

τοσο απλα.

:winka:

Elektra
09/02/2007, 18:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
:nono:

λαθος. δεν εγραψε με στυλ ξερολιάς...

μπηκε, ζητησε γνωμες, μετεφερε τι αλλο της ειπε ο babis (ετσι δεν τον λενε τον μηχανικο?) και βγηκε το αποτελεσμα.

τοσο απλα.

:winka:


Ο Μπαμπης είναι άλλη παλιότερη πονεμένη ιστορία! 180 ευρω για να μου φτιαξε τα πηνια.


:lol:

bartlal
09/02/2007, 18:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από Elektra
Ο Μπαμπης είναι άλλη παλιότερη πονεμένη ιστορία! 180 ευρω για να μου φτιαξε τα πηνια.


:lol:

ουπς! σορυ! εχεις δικιο! :blush: :blush: :blush:







γαμωτ! δεν το δεχομαι αυτο, να εχει δικιο ο νεος! θα πηξει! :mad:






:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


ΥΓ: μαλλον με τα 180 ? εφτιαξε τα πηνια ολου του συνεργειου! :lol: :lol:

675
09/02/2007, 18:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Elektra
καθάρισμα στο καρμπιρατέρ

:eek:

ο πατερας 15 χρονια δεν εχει καθαρισει κανενα καρμπυρατερ!

γιατι να το καθαρισεις μωρε?

project.breeze
10/02/2007, 02:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από Elektra
Που σε σκοτώνουν για τον πούτσο!!



Παράλληλα με τις σπουδές σου εργάζεσαι και σαν λιμενεργάτης;

dirtbird
10/02/2007, 07:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από Dixasmenos
.Συνεπώς αφού είπες ότι ξέρεις να αλλάζεις τα λάδια μόνη σου δεν εχεις παρά να αγοράσεις ένα μπουζόκλειδο για να κάνεις τη δουλειά σου (αξίζει γιατί είναι κάτι που θα σου μείνει). Το μπουζί αν βγάλεις το ντεπόζιτο φαίνεται εύκολα και σου δίνει εύκολα χέρι να βάλεις το μπουζόκλειδο αν θυμάμαι καλά. Οσο για το διάκενο και τα πάσα. Απλά μη το σφίξεις πολύ και χαλάσουν οι βόλτες.........

ΠΡΟΣ ΤΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΤΕΧΝΙΚΟ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ FORUM:

πιστεύετε ότι είναι η καταλληλη στιγμή να αναφερθώ στο αγαπημένο μου λιπαντικό (γράσσο χαλκού)?


:rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :bigcry:

Elektra
10/02/2007, 09:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από runneras125
Παράλληλα με τις σπουδές σου εργάζεσαι και σαν λιμενεργάτης;



Όχι. Φορτηγατζής.

vassilis88
10/02/2007, 13:53
γιατι δν πας στον σπυριδακη ,το εξουσιοδοτημενο της γιαμαχα δν ειναι?

αμα πας στον καθε μλκα τι περιμενεις..μοτο σος κ πιπες ,λογικα μονο παπια θα χει δει στη ζωη του ο τυπος..

Elektra
10/02/2007, 23:53
Πω πω τον πούστη!! Δεν φτάνει που του΄δωσα 80 ευρώ, δεν παίρνει μπροστά πάλι!!!!!
Θα φάει το βρισίδι της ζωής του μιλάμε!!

Elektra
11/02/2007, 00:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από vassilis88
γιατι δν πας στον σπυριδακη ,το εξουσιοδοτημενο της γιαμαχα δν ειναι?

αμα πας στον καθε μλκα τι περιμενεις..μοτο σος κ πιπες ,λογικα μονο παπια θα χει δει στη ζωη του ο τυπος..

Μήπως έχεις εσύ κανένα τηλέφωνο η καμιά διεύθυνση του Σπυριδάκη γιατί απ'όσο ξέρω στα εξουσιοδοτημένα ο έλεγχος είναι και τσάμπα.

ernti
11/02/2007, 00:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από Elektra
Μήπως έχεις εσύ κανένα τηλέφωνο η καμιά διεύθυνση του Σπυριδάκη γιατί απ'όσο ξέρω στα εξουσιοδοτημένα ο έλεγχος είναι και τσάμπα.

Το αλλο με τον τοτο το ξερεις??

Χα χα ακου τσαμπα.
Τσαμπα ειναι γιατι στο τελος αυτου του so called τεχνικου ελεγχου σου βρισκουν και μερικα πραγματακια που πρεπει ''οπωσδηποτε'' να αλλαχτουν,και αλλα τοσα που πρεπει ''οπωσδηποτε''
να ρυθμιστουν.
Ακους κι εσυ τα διαφημιστικα στις τηλεορασεις που διαλαλουν ''ΕΛΑΤΕ ΤΩΡΑ ΣΤΗ...........ΓΙΑ ΔΩΡΕΑΝ ΕΛΕΓΧΟ 19 ΣΗΜΕΙΩΝ''
ΠΟΝΤΙΚΟΠΑΓΙΔΑ και πανε οι τσαμπατσηδες για μαλλι και φευγουν κουρεμενοι:rotflmao:

KaterinaX
11/02/2007, 01:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από runneras125
Παράλληλα με τις σπουδές σου εργάζεσαι και σαν λιμενεργάτης;


ε ναι!καμια δουλεια δεν ειναι ντροπη!

KaterinaX
11/02/2007, 01:37
κι ειναι κι αντρες... τους επιτρεπεται να μιλουν μεταξυ τους οπως θελουν......

Elektra
11/02/2007, 09:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaterinaX
κι ειναι κι αντρες... τους επιτρεπεται να μιλουν μεταξυ τους οπως θελουν......


Γιατί? Τι ειπα? Τους Ηρακλειώτες οδηγούς έβρισα (που άμα έμενες στο Ηράκλειο θα καταλάβαινες...) και 2 συνεργεία που με κλέψανε κανονικότατα.
Δεν έθιξα ούτε πρόσβαλλα κανέναν και αυτά τα παλαιομοδίτικα πρώτυπα τύπου "Α, στις γυναίκες δεν επιτρέπεται το ένα και δεν επιτρέπεται το άλλο" (που το πιο τραγικό είναι να βλέπεις γυναίκες με τέτοιες πεποιθήσεις...) με εκνευρίζουν πάρα πολύ γιατί πάνω απ'ολα είμαι ανθρωπος κι όταν με κλέβουν έχω το δικαίωμα να θυμώσω και να εκφραστώ όπως κάθε άλλος.

Αλλά τι να πω? Είναι και το χάσμα γενεών στη μέση...

Λυπάμαι, αλλά τέτοιες υποδείξεις να τις κάνεις αλλού

kalant
11/02/2007, 10:01
elektra sorry, σου εστειλα ενα πμ (πρωσοπικο μηνυμα) καταλαθος, υπαρχει και αλλη με nick name electra, μπερδεψα ενα γραμμα δηλαδη...

γραψε ακυρο, προφανως δεν εχεις sh150...

:wave2:





Υ.Γ. ελπιζω να μη με βρισεις... :lol:

Elektra
11/02/2007, 10:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalant
elektra sorry, σου εστειλα ενα πμ (πρωσοπικο μηνυμα) καταλαθος, υπαρχει και αλλη με nick name electra, μπερδεψα ενα γραμμα δηλαδη...

γραψε ακυρο, προφανως δεν εχεις sh150...

:wave2:


Υ.Γ. ελπιζω να μη με βρισεις... :lol:



Χα χα! Σιγά καλέ τι έγινε? Καλημέρα!

:wave2: :wave2:

akaposto
11/02/2007, 11:17
να φανταστώ απόδειξη δεν έχεις ε?

το ρητό που λέει αν δεν πάθεις δεν θα μάθεις...
το ξέρεις έτσι?
όλοι "πρέπει" να περάσουμε αυτό το στάδιο.

μπορώ να προτείνω μάστορα,
αλλά το χέρι μου στην φωτιά δεν το βάζω ότι δεν θα σε κουτουπώσει.
ουδείς αναμάρτητος...
bytheway να ξέρεις ότι στα εξουσιοδοτημένα είναι ακριβότερα,
με φιξαρισμένες τιμές.

Elektra
11/02/2007, 11:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από akaposto
να φανταστώ απόδειξη δεν έχεις ε?

το ρητό που λέει αν δεν πάθεις δεν θα μάθεις...
το ξέρεις έτσι?
όλοι "πρέπει" να περάσουμε αυτό το στάδιο.

μπορώ να προτείνω μάστορα,
αλλά το χέρι μου στην φωτιά δεν το βάζω ότι δεν θα σε κουτουπώσει.
ουδείς αναμάρτητος...
bytheway να ξέρεις ότι στα εξουσιοδοτημένα είναι ακριβότερα,
με φιξαρισμένες τιμές.

Ναι μωρε έχεις δίκιο. Το ξέρω, απλά δεν μπορώ να μην εκνευριστώ με την απατεωνιά τους. Δεν μου περισσεύουν και τα λεφτά (που τι λέμε τώρα, σε κανέναν δεν περισσεύουν). Απλά όπως είπες, άμα δεν πάθεις, δεν θα μάθεις. Κι εγώ έχω πολλά να μάθω ακόμα...

:bawl:

Elektra
11/02/2007, 11:27
Να σε ρωτήσω. Παίζει να τον πάρω τηλέφωνο και να του απαιτήσω να μου το φτιάξει το μηχανάκι? Γιατι μου πήρε 80 ευρώ για καθάρισμα καρμπυρατέρ και αλλαγή μπουζί, το μηχανάκι πήρε μπροστά με την 6η φορά όταν το πήρα από το συνεργείο και τώρα πάλι δεν παίρνει μπροστά. Θέλω να πώ ότι αφού δεν παίρνει μπροστά πάλι, πού ξέρω εγώ ότι έκανε τίποτα απ'όσα είπε?

Γίνονται αυτά τα πράγματα ή ούτε κατά διάννοια?...

:confused:

akaposto
11/02/2007, 11:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από Elektra
Ναι μωρε έχεις δίκιο. Το ξέρω, απλά δεν μπορώ να μην εκνευριστώ με την απατεωνιά τους. Δεν μου περισσεύουν και τα λεφτά (που τι λέμε τώρα, σε κανέναν δεν περισσεύουν). Απλά όπως είπες, άμα δεν πάθεις, δεν θα μάθεις. Κι εγώ έχω πολλά να μάθω ακόμα...

:bawl:

όσοι έχουν μάθει,έχουν πάθει (και κυρίως έχουν πληρώσει)
άσχετο ότι τώρα δεν το λένε.

είναι ελάχιστα τα σημεία εδώ στην μπανανία που μπορείς
να κάνεις δουλειά...ομοιοπαθής :D :D :D

edit:
δεν είδα την ερώτηση.
Μπορεί να μην φταίει ούτε το καρμπ,ούτε το μπουζί,
οπότε να στο φτιάξει τσαμπέ το κόβω λίγο χλωμό,
και απο την στιγμή που σε "χουφτωσε" την πρώτη φορά...
την δεύτερη τι πιστεύεις ότι θα κάνει???? :cool:

Elektra
11/02/2007, 11:49
Ναι μωρέ έχεις δίκιο αλλά πού ξέρω εγώ ότι έκανε οτιδήποτε στο μηχανάκι αφού πάλι δε δουλεύει? Θέλω να πω ότι του έδωσα συνειδητά πολλά λεφτά παραπάνω ε και είναι απαραδεκτος ο τύπος να μου το επιστρέφει στα ίδια χάλια.

Ας πούμε ότι το πήγες γιατί χάνει λάδια. Αν του έδινες 20 και 30 ευρώ παραπάνω και συνέχιζε να χάνει λάδια, δεν θα είχες την απαίτηση να στο φτιάξει πάλι και αυτή τη φορά χωρίς επιπλέον χρέωση?


:sick:

Elektra
11/02/2007, 12:02
Στην τελική εγω δεν του το εδωσα το μηχανακι για να μου καθαρισει το καρμπυρατερ και να μου φτιαξει το μπουζι. Εγω του το εδωσα για να το φτιαξει να παιρνει μπροστα. Αυτος μου ειπε οτι αυτο εφταιγε. Δεν ειναι δικο του το λαθος αν εκανε λαθος διαγνωση?
Εννοειται οτι αν χρειαζεται καποιο ανταλλακτικο θα το πληρωσω αλλα δεν πρεπει να μου χρεωσει την εργασια!

Ασε που στη αρχη μου λεει οτι χρειαζεται σερβις το μηχανακι 150 ευρω και του λεω δλδ τι θα φτιαξεις με τα 150 ευρω και μου λεει καθαρισμα καρμπυρατερ, αλλαγη μπουζι και αλλαγη λαδιων! Αυτα κοστιζουν 150 ευρω?!

Και το συνεργειο ειναι υποτιθεται εξουσιοδοτημενο της Aprilia! Δεν φτιαχνει παπακια!

catmaster
11/02/2007, 12:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από Elektra

...Και το συνεργειο ειναι υποτιθεται εξουσιοδοτημενο της Aprilia! ...


(ωχ....)

Τες πα , ότι έδωσες - έδωσες το θέμα είναι να δουλεύει το μηχανάκι ...Πάς λοιπόν στο μάστορα και απαιτείς να στο φτιάξει (χωρίς να πληρώσεις ΤΙΠΟΤΕ παραπάνω ούτε σε ανταλλακτικά ούτε σε εργασία) και σε σύντομο χρονικό διάστημα..και ζήτα και απόδειξη άλλη φορά γιατί τουλάχιστον με αυτήν θα έκανες μια καταγγελία στο ΙΝΚΑ και θα είχες ένα πάτημα..

Μπορεί να κάνω και λάθος αλλά μάλλον την πρώτη φορά ούτε το κοίταξε το μηχανάκι ..απλά άλλαξε μπουζί και άφησε να τρέξει βενζίνη από το σωληνάκι υπερχείλισης μήπως και είχε μπουκώσει..(γι΄αυτό δεν πήρε με τη μία όταν πήγες να το παραλάβεις)

Και η πλάκα είναι ότι ήθελα να ρωτήσω χθές αν τελικά το μηχανάκι δουλεύει σωστά...

Τελικά αν δεν παίζει μάστορας στην Κρήτη της προκοπής, κανονίζεις ραντεβού με μάστορα από εδώ βάζεις το μηχανάκι στο βαπόρι για Αθήνα , του κάνεις ένα γενικό σέρβις της προκοπής και καθάρισες...

:wave2:

KaterinaX
11/02/2007, 12:47
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από Elektra
[B]Γιατί? Τι ειπα?
Δεν έθιξα ούτε πρόσβαλλα κανένα

ΜΟΝΟ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ!


Λυπάμαι, αλλά τέτοιες υποδείξεις να τις κάνεις αλλού


ΓΙΑ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΛΥΠΑΣΑΙ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ!!

Elektra
11/02/2007, 13:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaterinaX
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από Elektra
[B]Γιατί? Τι ειπα?
Δεν έθιξα ούτε πρόσβαλλα κανένα

ΜΟΝΟ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ!


Λυπάμαι, αλλά τέτοιες υποδείξεις να τις κάνεις αλλού


ΓΙΑ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΛΥΠΑΣΑΙ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ!!


Είσαι με τα καλά σου ή είσαι τελείως σαλεμένη?
Τι πρόβλημα έχεις?