PDA

View Full Version : Ερώτηξις....!.



dessert
08/02/2007, 21:02
Είμαι σε δίλημα και θέλω τη βοήθεια των συμφορουμίστων μου...:D


Οδηγώ δύτροχα απο τα 14 μου.
Είμαι σχεδόν 29.
Έχω την mostro μου μια πενταετία.
Δεν έχω παράπονο.
Έχω την εντύπωση πως την ξέρω και με ξέρει.
Δεν έχω 25000 για κάψιμο, αλλά μπορώ να τα βρώ.
ΔΕΝ μου αρέσουν οι Ιαπωνέζικες προτάσεις.

Είμαι ερωτευμένος (χωρίς να την δω ζωντανά, με την 1098s)...

Να την πάρω ή θα το μετανοιώσω;;;


Φιλικά, Νίκος

dodos_1
09/02/2007, 08:17
φιλαρακι το τι θα κανεις ειναι καθαρα δικη σου επιλογη.αλλος θα σου πει παρ'την και αλλος θα σου πει οχι.αν τη σηκωνει η τσεπη σου και τη γουσταρεις τρελα παρ'τη!
πηγαινε ομως να τη δεις στο Hellinstore στο Πειραια στην Ηρωων Πολυτεχνειου...την εχουν φερει εκει και λιαζεται το κουκλι μου.:eyepop:

DUKASII
09/02/2007, 08:24
αν και δεν εχουμε τη καλυτερη των σχέσεων εδω μέσα..;)

εχω να σου πω πως μονο απο κοντα που την είδα....



ΞΕΧΝΑ ΤΑ ΟΛΑ ΚΑΙ ΤΡΑΒΑ ΠΑΡΤΗ...!!!!!!!!!!!!!!!!!


ΚΑΙ ΠΟΙΕΣ ΓΙΑΠΩΝΕΖΕΣ ΚΑΙ ΜΑΛΑΚΙΕΣ...




τι να μετανοιωσεις δηλαδη??παρτο αν μπορείς.

dodos_1
09/02/2007, 09:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
αν και δεν εχουμε τη καλυτερη των σχέσεων εδω μέσα..;)

εχω να σου πω πως μονο απο κοντα που την είδα....



ΞΕΧΝΑ ΤΑ ΟΛΑ ΚΑΙ ΤΡΑΒΑ ΠΑΡΤΗ...!!!!!!!!!!!!!!!!!


ΚΑΙ ΠΟΙΕΣ ΓΙΑΠΩΝΕΖΕΣ ΚΑΙ ΜΑΛΑΚΙΕΣ...




τι να μετανοιωσεις δηλαδη??παρτο αν μπορείς.


ετσι,ετσι...!europe rulezzzzz!:beer:

drade
09/02/2007, 09:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από dessert
Είμαι σε δίλημα και θέλω τη βοήθεια των συμφορουμίστων μου...:D


Οδηγώ δύτροχα απο τα 14 μου.
Είμαι σχεδόν 29.
Έχω την mostro μου μια πενταετία.
Δεν έχω παράπονο.
Έχω την εντύπωση πως την ξέρω και με ξέρει.
Δεν έχω 25000 για κάψιμο, αλλά μπορώ να τα βρώ.
ΔΕΝ μου αρέσουν οι Ιαπωνέζικες προτάσεις.

Είμαι ερωτευμένος (χωρίς να την δω ζωντανά, με την 1098s)...

Να την πάρω ή θα το μετανοιώσω;;;


Φιλικά, Νίκος

είναι πολλά τα λεφτά! Εφόσον έχεις ιδιαίτερη οικονομική άνεση κοίταξε το προσεκτικά το θέμα και προχώρα. άμα είναι να ζοριστείς (από οικονομικής άποψης) πιστεύω πως με σημαντικά λιγότερα χρήματα υπάρχουν πολύ καλές εναλλακτικές

vassilis88
09/02/2007, 11:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από dessert
Είμαι ερωτευμένος (χωρίς να την δω ζωντανά, με την 1098s)...

χεχε ...ε νομιζω πως αν την ειχες δει μπροστα σου....

καθοσουν πανω της.......την εβαζες μπροστα να ακουσεις τα πολυβολα να βαρανε....

ε το ποστ μετα θα ηταν του στυλ "ΤΗΝ ΠΗΗΗΗΗΗΗΗΗΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑ"

:rotflmao:

αντε καλοριζικη ρεε!!

τι χρωματακι ειπαμε?:smokin:

byron
09/02/2007, 11:37
Για άκου και αυτό ...... (http://www.youtube.com/watch?v=sp9xPyI8mCY)

Πάντως είναι ΠΟΛΛΑ λεφτά !!! Απλά μετά από αυτό τελειώνεις το θέμα μοτοσυκλέττα :winka:

dodos_1
09/02/2007, 11:40
δες πρωτα αυτο και μετα σκεψου αν θα τη παρεις...

1098 (http://www.youtube.com/watch?v=sp9xPyI8mCY)

DUKASII
09/02/2007, 11:42
αλλα απο την αλλη 25 χήνες ειναι παρα πολλα λεφτα για ενα μηχανακι.


μπορεις να παρεις..2! η και τρια...

byron
09/02/2007, 11:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
αλλα απο την αλλη 25 χήνες ειναι παρα πολλα λεφτα για ενα μηχανακι.


μπορεις να παρεις..2! η και τρια...

+1... ( 8.518.750 δραχμούλες, γιατί με το euro έχουμε χάσει λίγο την μπάλλα)

dodos_1
09/02/2007, 11:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
αλλα απο την αλλη 25 χήνες ειναι παρα πολλα λεφτα για ενα μηχανακι.


μπορεις να παρεις..2! η και τρια...

ή ανοιγεις και μαγαζι με μηχανακια...:D

Nostra
09/02/2007, 11:58
τα λεφτά για τη συντήρησή της, ασφάλεια κλοπής (που θα είναι >1000/έτος) τα υπολογίζεις στα ετήσια έξοδα σου μετά την αγορά ?


κι εμένα μ' αρέσει η Μ3 αλλά... :sad:

Xrider
09/02/2007, 12:54
Ναι!!!!
Παρτη!!!!

dodos_1
09/02/2007, 12:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
τα λεφτά για τη συντήρησή της, ασφάλεια κλοπής (που θα είναι >1000/έτος) τα υπολογίζεις στα ετήσια έξοδα σου μετά την αγορά ?


κι εμένα μ' αρέσει η Μ3 αλλά... :sad:

στα νεα μοντελα η ducati αναφερει στο επισημο site οτι μειωσε το κοστος συντηρησης κατα 50%.για τα υπολοιπα συμφωνω.

Xrider
09/02/2007, 13:35
Απο την στιγμη που ο τυπος σκαει το χρημα για να την παρει δεν νομιζω να τον απασχολει η συντηρηση!!
Παρτη!!!

DUKASII
09/02/2007, 13:39
ΝΑΙ ΦΙΛΕ ΑΛΛΑ ΑΝ ΜΕΤΑ ΑΝΑΚΑΛΥΨΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΜΕ ΤΑ ΕΞΟΔΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΜΕΤΑ Η ΜΟΤΟ...ΚΑΙ ΒΑΛΕΙ ΠΟΣΤ ΑΓΓΕΛΙΑ..



ΠΟΥ ΝΑ ΛΕΕΙ...

ΠΩΛΕΙΤΑΙ DUCATI ΜΕ ΤΟΣΑ ΧΙΛ ΣΤΗ ΤΙΜΗ ΤΩΝ 23500 Ε...

ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΤΗ ΒΑΛΕΙ ΣΕ ΚΑΝΑ ΦΟΡΟΥΜ ΣΤΗ ΣΑΟΥΔΙΚΗ ΑΡΑΒΙΑ..

dessert
09/02/2007, 14:31
Παίδες, κατ'αρχήν ευχαριστώ για τις απαντήσεις. :beer:


Κολλάω μόνο στο μήπως, μιάς και τα 30 έρχονται και είμαι με 2 δουλιές, δεν την χαρώ και την έχω σε κανένα γκαράζ και την βγάζω μόνο όταν έχει πιάσει σκόνη...:( και μετά άντε να πώ οτι έδωσα καμιά 25άρα για 20000 χιλιόμετρα. Τεσπα, δεν είχα ποτέ 1000αρι supersport και πάντα περίμενα τη στιγμή να το αγοράσω, την κατάληλη στιγμή... Άντε και με το σπρώξιμο που τρώω με βλέπω να χρεώνομαι. Πάντως είναι υπο σκέψη. Ευχαριστώ και πάλι!!!:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

dessert
09/02/2007, 14:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από vassilis88

τι χρωματακι ειπαμε?:smokin:


Ε αφού ξέρεις.... :a48:



:a22:

dessert
09/02/2007, 14:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
αν και δεν εχουμε τη καλυτερη των σχέσεων εδω μέσα..;)




Τότε να την καλυτερέψουμε και να την κάνουμε πρότυπο και για τους άλλους..;)

Dodok edessa
09/02/2007, 16:26
παρτην μωρε :o
και αν δεν σε αρεσει την δινεις σε εμενα :p

chducos1
09/02/2007, 20:33
<DESSERT>
ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΣ ΟΤΙ ΜΕ ΤΟΣΑ ΠΑΙΡΝΕΙΣ 1 ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟ 998R ΚΑΙ ΜΕΝΕΙ ΚΑΝΑ ΦΡΑΓΚΟ ΓΙΑ 1 MULTI.

dessert
09/02/2007, 21:47
Ναι το ξέρω και εκεί κωλώνω... Φοβάμαι μην με πάρουν τα χρόνια και δεν την πάω ρε γαμώτο. Το mostro το έχω ξεσκίσει μονο για κατούρημα δεν πάμε μαζι. Είναι πολλά τα λεφτά και όσο μαγκας και να είναι ο κοντός δεν τα αξίζει. Σκέφτομαι να χτυπήσω το factory και να πάρω με τα ψιλά ένα zxr400 για τη γυναίκα μου. Αλλά δεν θέλω πάλι να φύγω απο την ducati , τόσα χρόνια την έζησα, την έμαθα και ξέρω τι θέλει.
Είπαμε υπο σκέψη. Γι'αυτό και ζήτησα τη βοήθειά σας... Αντε.. ..:beer: :beer: :beer: :beer:

chducos1
09/02/2007, 22:30
ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΡΕ DESERT.ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΧΕΔΟΝ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΤΟ ΚΡΑΤΗΣΑ ΤΟ MONSTERAKI MOY!!!!
ΠΑΝΤΩΣ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΕΙΝΕ ΠΙΣΤΟΣ ΣΤΙΣ ΝΤΟΥΝΤΟΥΚΕΣ!!!!!!!!!!!!!
ΜΠΟΡΕΙ Η 1098 ΝΑ ΓΑΜΑΕΙ ΑΛΛΑ ΜΕ 22000 ΠΑΙΡΝΕΙΣ=888(ΓΙΑΓΙΑ) 748-916(ΜΙΣ ΚΟΣΜΟΣ) ΚΑΙ ΕΝΑ DARMAH 900
ΩΡΑΙΟ ΓΚΑΡΑΖ Ε!!!!!!!!!!

Xrider
10/02/2007, 12:41
Δεν σε "κοβω" να την παιρνεις.:rolleyes:
Ασε καλητερα..αραξε στο Μοστρο...Για να παρεις τετοια μοτο πρεπει να εισαι EXTRA LARGE τυπος.
Ειδα σε μαγαζι με ανταλλακτικα για μοτο στην Αθηνα πριν 4 χρονια μια MV F4 κλειδωμενη με 3 λουκετα και τον συναγερμο ανοιχτο μεσα στο μαγαζι.
Οταν ειπα του τυπου οτι εχει φοβερο εργαλειο.....με κουφανε!!:eek:
Ηταν ενος φιλου του και αφου την πηρε αρχησε να σκεφτεται ποσο εχει το σερβις,τα ανταλλακτικα,αν πεσει ποσο εχουν τα πλαστικα κλπ!!
Ετσι η μοτο ειναι αραγμενη μεσα στο μαγαζι με ολα τα λουκετα + οτι οταν ειναι στο μαγαζι εχει και τον συναγερμο και του μαγαζιου κτλπ.
Με 800χλμ ΜΟΝΟ!!!
Αν ειναι να σκεφτεσαι ολα αυτα τα αν..και αν δεν εχεις χρημα "ζεστο" στα χερια...αστο καλητερα.
Παντως εδω στην Ιταλια ηδη κυκλοφορουν και τις βλεπεις στον δρομο.;)

dessert
10/02/2007, 13:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από Xrider
Δεν σε "κοβω" να την παιρνεις.:rolleyes:
Ασε καλητερα..αραξε στο Μοστρο...Για να παρεις τετοια μοτο πρεπει να εισαι EXTRA LARGE τυπος.
Ειδα σε μαγαζι με ανταλλακτικα για μοτο στην Αθηνα πριν 4 χρονια μια MV F4 κλειδωμενη με 3 λουκετα και τον συναγερμο ανοιχτο μεσα στο μαγαζι.
Οταν ειπα του τυπου οτι εχει φοβερο εργαλειο.....με κουφανε!!:eek:
Ηταν ενος φιλου του και αφου την πηρε αρχησε να σκεφτεται ποσο εχει το σερβις,τα ανταλλακτικα,αν πεσει ποσο εχουν τα πλαστικα κλπ!!
Ετσι η μοτο ειναι αραγμενη μεσα στο μαγαζι με ολα τα λουκετα + οτι οταν ειναι στο μαγαζι εχει και τον συναγερμο και του μαγαζιου κτλπ.
Με 800χλμ ΜΟΝΟ!!!
Αν ειναι να σκεφτεσαι ολα αυτα τα αν..και αν δεν εχεις χρημα "ζεστο" στα χερια...αστο καλητερα.
Παντως εδω στην Ιταλια ηδη κυκλοφορουν και τις βλεπεις στον δρομο.;)

Κοίτα το οτι θα πάρω κάτι θα πάρω. Τα μισα τα χρήματα τα έχω και δεν μασάω στο τι θα πληρώσω για να την αποκτήσω, αλλά τι θα πληρώσω για να την συντηρήσω, ειδικά στα 2 πρώτα χρόνια της εγγύησης... Την mostro δεν την πουλάω για να μπορώ να κινούμε, δεν ψάχνω μηχανή για να πάω για καφέ, έχω. Οπότε για να μην σας ζαλίζω με φοβίζει : α. το κόστος της στα πρώτα 2 έτη...και β. το κατα πόσο θα τη χαρώ... Πάντως ό,τι και να πάρω θα σας το postάρω να γουστέρνουμε....!!!


:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

vassilis88
10/02/2007, 14:14
δες κ αυτο!!


77380

dessert
10/02/2007, 14:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από vassilis88
δες κ αυτο!!

Billάρα μου κάθε μέρα το βλέπω αυτό... Αλλά έχω mostro, ξέρω καμία σχέση με το δικό μου την έχω κάνει κάποια χιλιόμετρα. Αλλά με τα ίδια , περίπου, λεφτά για δες και εσύ αυτο... :confused:


77381

vassilis88
10/02/2007, 14:48
master bike 2006 :a08:

το χρωμα του πλαισιου με χαλαει..δεν ξερω αν απο κοντα θα φαινεται καλυτερο.

γιατι δν κοιτας το απλο 1098?δε γαμιουνται οι ohlins..:D

μην παρεις το s!

tolkmt-03
10/02/2007, 15:05
Πάρε ένα HYPERMOTARD να μας τρελάνεις όλους ρε!Fun bike όσο δεν πάει αλλά όπως σε κόβω γουστάρεις ss...


77384

dessert
10/02/2007, 15:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από vassilis88
master bike 2006 :a08:

το χρωμα του πλαισιου με χαλαει..δεν ξερω αν απο κοντα θα φαινεται καλυτερο.

γιατι δν κοιτας το απλο 1098?δε γαμιουνται οι ohlins..:D

μην παρεις το s!

Το σκέφτηκα και αυτό billy, αλλά με την τρέλα που έχω και την απλή σε s θα την φτάσω...:sad:

Αναφορικά σου λέω οτι τη γιαγιά monsterω την έχω τζιτιζί. Τόσο πολύ που τα τοπικά συνεργεία όταν έχουν ducati monster στη ράμπα με παίρνουν τηλέφωνο...:sad:

Εγώ duc θέλω να πάρω αλλά ζητάνε πολλά....


:sad:

dessert
10/02/2007, 15:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από tolkmt-03
Πάρε ένα HYPERMOTARD να μας τρελάνεις όλους ρε!Fun bike όσο δεν πάει αλλά όπως σε κόβω γουστάρεις ss...

Αν ήμουν 5 χρόνια μεγαλύτερος, το χτυπούσα...;)

tolkmt-03
10/02/2007, 15:22
Btw τώρα που σε πέτυχα,μου πουλάς τις τερμινιόνι σου?:rotflmao:

(Τι να τις κάνεις στο μονστεράκι αν τις έχεις στο 1098...):smokin: :smokin: :smokin:

chducos1
10/02/2007, 17:47
ΒΑΣΙΚΑ ΑΜΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΤΗΝ ΠΗΓΑΙΝΕΙΣ ΣΥΧΝΑ ΣΕΡΡΕΣ,ΤΟΤΕ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΜΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ!!.ΤΕΤΟΙΑ ΕΡΓΑΛΕΙΑ ΕΙΝΑ ΦΚΙΑΓΜΕΝΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΙΣΤΑ.ΒΑΣΙΚΑ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΕ ΜΕΣΑ ΣΟΥ ΓΙΑ ΠΟΥ ΤΗΝ ΘΕΣ.





ΑΠΟ ΟΤΙ ΒΛΕΠΩ ΜΠΗΚΕ ΜΕΣΑ ΣΟΥ ΤΟ ΜΙΚΡΟΒΙΟ ΚΑΙ ΔΥΣΚΟΛΑ ΘΑ ΒΓΕΙ.

ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΑΝΥΣΗΧΟΥΝ ΤΑ SERVICE?

paTman_the
10/02/2007, 18:24
Επειδή σε καταλαβαίνω απόλυτα, γιατί δε ρωτάς στα συνεργεία ποιο είναι το προβλεπόμενο κόστος συντήρησης; Ύστερα, αν θα το έχεις μόνο για βόλτες/ταξίδια, αφού και το monster θα κρατήσεις και αυτοκίνητο υποθέτω ότι έχεις, πόσα χλμ το χρόνο θα γράφεις;;; Λογικά ούτε 10000χλμ/χρόνο δε θα γράφεις.

Σίγουρα είναι μλκια να το πάρεις και μετά να καταλάβεις ότι δεν έχεις λεφτά για βενζίνη, αλλά από την άλλη μιλάμε για το 1098!!!!

Στη θέση σου, αν είχα τα λεφτά που λες (αν δλδ είσαι τόσο τρελαμένος με τα ducati) ή θα έψαχνα για 998 μεταχειρησμένο (ξέρω είναι ριψοκίνδυνο) ή 8α είχα παραγγείλει ήδη το 1098. Και δεν νομιίζω να ξαναάλλαζα μηχανή για ΠΟΛΛΑΑΑΑΑΑΑ χρόνια.

Για κοιτάξτε λίγο και από εδώ (αν δεν τα έχετε δει ήδη ;-) ):
http://www.ducati1098.net/media.php

Ότι και να πάρεις καλοτάξιδο!!!!




ΥΓ: Αν όμως πάρεις το 1098, κάνε μια καλή πράξη και στείλε ενα μύνημα να πάμε καμιά βόλτα να το δούμε live και εμείς οι κοινοί θνητοι που το βλέπουμε μόνο στο νετ!!!

kostom
11/02/2007, 14:23
ΜΗΝ ΑΚΟΥΣ ΚΑΝΕΝΑΝ.....................


ΑΝ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΣΟΥ ΜΙΛΑΕΙ.......



Π Α Ρ Τ Ο


εγώ θα το έπαιρνα πάντως.....:wave2: :wave2:


77453

TasosDuc
11/02/2007, 14:29
Πρίν κανα μήνα ειχα παει εκδρομούλα προς Επίδαυρο.Κατσαμε που λέτε σε μία καφετέρια (είχε και γαμώ τους καιρούς -λιακάδα) να χτυπήσουμε καμοιά φραπεδούμπα. Και εκεί που είχαμε λιώσει στίς πολυθρόνες ,να σου και ακούω απο το βάθος ένα τσούρμο μηχανές να έρχονται. Πλησιάζουν και σταματάνε στήν ίδια καφετέρια -ηταν καμοια δεκαρια μηχανες - και ήταν κανα δυό R1 καινουργιες ,κατι GSXR ,κατι MV Agusta. Όλα του κουτιού μιλάμε. Μέσα μου λέω ,τι έγινε ρε παιδιά ? καμοιά Ducati θα δούμε ? Και τις βλέπω να έρχονται ...... Δύο 1098 S ,μία απλή και κανα δυό 999......ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ .Παρατησα καφέδες,γυναικες ,φίλους και έτρεξα να δω..........Παιδιά, ειναι τρέλα το εργαλείο.Είναι πανέμορφη...και ειδικά το S.Τα παλικάρια πρέπει να ήταν απο κάποιο περιοδικό μάλλον ,αλλα αν δεν ήταν ,να τις χαίρονται......Δεν ξέρετε πόσο ζήλεψα.

Φιλαράκο ,άν έχεις τα λεφτα για να την αγοράσεις....μην το σκέφτεσαι.Μιά ζωή την έχουμε και αν δεν την γλεντήσουμε ,τι θα καταλάβουμε ......

stradas
11/02/2007, 17:06
Αν δεν σκοπευεις να την λιωσεις στην πιστα, παρε καλυτερα το S4RS. Πανεμορφο, τρελα φρενα και το μοτερ....απο αλλο πλανητη. Δεν ξερω τι monster εχεις, αλλα το συγκεκριμενο γ@μει και δερνει!!!


PS. Οποιος μπορει να "κουμπωσει" το μοτερακι αυτο σε multi ας μου πει...

dessert
11/02/2007, 21:00
Guys.. .. :beer: :beer: :beer: :beer:

drade
12/02/2007, 07:36
εγώ θα επανέλθω και θα σου πω, χωρίς να θέλω να προσβάλω κανέναν, ότι το κόστος αυτών των μοτοσικλετών είναι για πλούσιους και όχι για κάποιον που έχει τα μισά και θα βρει τα άλλα μισά.. Το factory που σκέφτεσαι να πάρεις είναι μοτοσικλετάρα για την πίστα και με λίγο βελτίωση γίνεται ακόμα πιο καλό, έχεις και το mostro για καφέ (από τις ωραιότερες και πιο διαχρονικές γυμνές)… από την άλλη άμα δεν σε ικανοποιεί το factory και αφού έχεις και το mostro δεν περιμένεις κανα χρόνο 2 να βγει τίποτα άλλο (ΚΤΜ, V4 απριλια, κλπ)

tsoukas77
12/02/2007, 15:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από TasosDuc
Πρίν κανα μήνα ειχα παει εκδρομούλα προς Επίδαυρο.Κατσαμε που λέτε σε μία καφετέρια (είχε και γαμώ τους καιρούς -λιακάδα) να χτυπήσουμε καμοιά φραπεδούμπα. Και εκεί που είχαμε λιώσει στίς πολυθρόνες ,να σου και ακούω απο το βάθος ένα τσούρμο μηχανές να έρχονται. Πλησιάζουν και σταματάνε στήν ίδια καφετέρια -ηταν καμοια δεκαρια μηχανες - και ήταν κανα δυό R1 καινουργιες ,κατι GSXR ,κατι MV Agusta. Όλα του κουτιού μιλάμε. Μέσα μου λέω ,τι έγινε ρε παιδιά ? καμοιά Ducati θα δούμε ? Και τις βλέπω να έρχονται ...... Δύο 1098 S ,μία απλή και κανα δυό 999......ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ .Παρατησα καφέδες,γυναικες ,φίλους και έτρεξα να δω..........Παιδιά, ειναι τρέλα το εργαλείο.Είναι πανέμορφη...και ειδικά το S.Τα παλικάρια πρέπει να ήταν απο κάποιο περιοδικό μάλλον ,αλλα αν δεν ήταν ,να τις χαίρονται......Δεν ξέρετε πόσο ζήλεψα.

Φιλαράκο ,άν έχεις τα λεφτα για να την αγοράσεις....μην το σκέφτεσαι.Μιά ζωή την έχουμε και αν δεν την γλεντήσουμε ,τι θα καταλάβουμε ......

Κατι MV Agusta;!!!

dessert
14/02/2007, 21:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από drade
εγώ θα επανέλθω και θα σου πω, χωρίς να θέλω να προσβάλω κανέναν, ότι το κόστος αυτών των μοτοσικλετών είναι για πλούσιους και όχι για κάποιον που έχει τα μισά και θα βρει τα άλλα μισά.. Το factory που σκέφτεσαι να πάρεις είναι μοτοσικλετάρα για την πίστα και με λίγο βελτίωση γίνεται ακόμα πιο καλό, έχεις και το mostro για καφέ (από τις ωραιότερες και πιο διαχρονικές γυμνές)… από την άλλη άμα δεν σε ικανοποιεί το factory και αφού έχεις και το mostro δεν περιμένεις κανα χρόνο 2 να βγει τίποτα άλλο (ΚΤΜ, V4 απριλια, κλπ)


Τι να προσβάλεις;;; Έκανα σήμερα κουβέντα με έναν Π Ο Λ Υ παλιό μοτοσυκλετιστη και μου είπε οτι θα το μετανιώσω...:sad: Είναι απλά ένα βήμα μπροστά και αποδεδιγμένα δεν αξίζει... Άσε που μιλάμε για μια λύση που δεν πιστεύω, προσωπικά, να κάνει πάνω απο 12000(πολλά είπα) Km το χρόνο. Δεν ξέρω, το σκέφτομαι, βλέπω τι θα κάνω. Αλλά ούτε θέλω να κάνω κάτι παράλογο , ούτε να το παίξω ματσό... Η μηχανή μου αρέσει και θέλω να την πάρω. Δεν ξέρω αν εδώ στο Ελλάδα μπορώ να την κυκλοφορώ... ... ... :sad:

kostom
14/02/2007, 22:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από dessert
Η μηχανή μου αρέσει και θέλω να την πάρω. Δεν ξέρω αν εδώ στο Ελλάδα μπορώ να την κυκλοφορώ... ... ... :sad:

Αυτό για μένα είναι μεγάλη κουταμάρα που λές....
Τι σημαίνει οτι δεν ξέρεις αν στην Ελλάδα μπορείς να
την κυκλοφορείς??? Δεν το καταλαβαίνω....
Φοβάσαι κάτι???:confused:


Αρχικά δημιουργήθηκε από dessert
Έκανα σήμερα κουβέντα με έναν Π Ο Λ Υ παλιό μοτοσυκλετιστη και μου είπε οτι θα το μετανιώσω...:sad: Είναι απλά ένα βήμα μπροστά και αποδεδιγμένα δεν αξίζει... :sad:


Θα το μετανοιώσεις γιατί ??? Επειδή είναι πολλά τα λεφτά ???
Επειδή θα σε χαζεύουν όλοι ??? Ίσως επειδή δεν είσαι ακόμα
έτοιμος να κάνεις το βήμα που λές προς τα μπροστά ???
Μήπως κατά βάθος ακόμα δεν ξέρεις τί πραγματικά θέλεις ???
Και από που και ώς που δεν αξίζει ..... Από την στιγμή που
κατά την γνώμη μου βρίσκεται αντιμέτωπος με μία επιλογή
η οποία εν γνώση του είναι και η καλύτερη και θα τον κάνει
ένα καλύτερο άτομο στον συγκεκριμένο τομέα, τότε ανεξαρτήτου
κόστους πρέπει να την επιλέξει......
Αλλά όπως είπα, αυτό είναι η αποψή μου.....


78088

dessert
14/02/2007, 22:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostom
Αυτό για μένα είναι μεγάλη κουταμάρα που λές....
Τι σημαίνει οτι δεν ξέρεις αν στην Ελλάδα μπορείς να
την κυκλοφορείς??? Δεν το καταλαβαίνω....
Φοβάσαι κάτι???:confused:
600? πρώτο service για 999 έχεις ακούσει;;;


[i]Θα το μετανοιώσεις γιατί ??? Επειδή είναι πολλά τα λεφτά ???
Επειδή θα σε χαζεύουν όλοι ??? [/B]
Είναι Π Ο Λ Λ Α τα λεφτά, τουλάχιστο για 'μένα με 2 δουλειές και εισοδήματα απο ακίνητα. Δεν θέλω να με χαζέυουν, θέλω να έχω αυτό που θέλω...

[i]Ίσως επειδή δεν είσαι ακόμα
έτοιμος να κάνεις το βήμα που λές προς τα μπροστά ???[/B]
Το είπα απο την αρχή, με φοβίζει το κατα πόσο θα τη χαρώ...


[i]Μήπως κατά βάθος ακόμα δεν ξέρεις τί πραγματικά θέλεις ???[/B]
Παίζει και γι αυτό ζήτησα βοήθεια απο εσάς.


[i]Και από που και ώς που δεν αξίζει ..... Από την στιγμή που
κατά την γνώμη μου βρίσκεται αντιμέτωπος με μία επιλογή
η οποία εν γνώση του είναι και η καλύτερη και θα τον κάνει
ένα καλύτερο άτομο στον συγκεκριμένο τομέα, τότε ανεξαρτήτου
κόστους πρέπει να την επιλέξει......
Αλλά όπως είπα, αυτό είναι η αποψή μου..... [/B]

Δεν κάνεις λάθος αλλά η απόφαση δεν βγαίνει δεδομένου ενός παράγοντα... Όντως αξίζει να έχω στα 28 αυτο που ονειρεύομαι, αλλά αξίζει να δώσω όλα τα άλλα για να πραγματοποιήσω 1, μονο( ; ) όνειρο...:confused:


:wave2:

kostom
14/02/2007, 23:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από dessert

Όντως αξίζει να έχω στα 28 αυτο που ονειρεύομαι, αλλά αξίζει να δώσω όλα τα άλλα για να πραγματοποιήσω 1, μονο( ; ) όνειρο...:confused:


:wave2:

Ένα θα σου πώ........



Όταν θα πραγματοποιήσεις το πρώτο σου ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ
όνειρο.... τότε θα καταλάβεις τι εννοώ...:wave2:


Και από την στιγμή που θα αγοράσεις (σου εύχομαι) ένα
τέτοιο ονειρικό μηχάνημα, τότε αναλαμβάνεις εννοείται
και όλα τα ονειρικά παρελκόμενα (σέρβις-αναλώσιμα κλπ)
αλλά η ικανοποίηση που θα νοιώσεις είναι το κάτι άλλο...

Και την βοήθεια που ζητάς δεν θα την βρείς σε εμάς...
μόνο μέσα σου....

Το βήμα μπροστά δεν είναι να χαρείς το μηχανάκι αλλά
τις δυνατότητες που σου προσφέρει για βελτίωση σε όλα τα επίπεδα
αδηγικά και πνευματικά. Αυτό εννοούσα...


78093