PDA

View Full Version : Αν η γκαντεμιά είχε nick, αυτό θα ήταν odt



odt
09/02/2007, 19:51
Γυρνάω σπίτι με τη μηχανή. Γυρνάω από Θηβών (αυτή η κωλοθηβών) και όπως πηγαίνω κάτι πατάω και νιώθω τον πίσω τροχό να χοροπηδάει. Σταματάω, ευτυχώς δεν έπεσα σκέφτηκα....Όμως ΤΙ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΑΤΗΣΑ ΚΑΙ ΕΚΑΝΕ ΤΟΝ ΠΙΣΩ ΤΡΟΧΟ ΝΑ ΣΥΜΠΕΡΙΦΕΡΘΕΙ ΕΤΣΙ;;;;;:confused: :mad: :a26: :a29:















Μια γαμημένη πένσα που κάποιος μαλάκας έχασε και δεν θα ανεχτώ αστεία του στιλ: Α, φίλε μπράβο που τη βρήκες δικιά μου ήταν, γιατί τη μηχανή την έχω λιγότερο από μήνα και έχω κάνει 1000 παρά κάτι ψιλά χιλιόμετρα, που σημαίνει ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΑΜΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΤΟ ΠΙΣΩ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΑΛΛΑΞΩ, ενώ με τα λεφτά που μου έχουν μείνει, μετά την αγορά της μηχανής, το μόνο λάστιχο που μπορώ να αγοράσω, είναι αυτό που τυλίγουν τα τυριά στο σούπερμάρκετ....
:cry: :cry: :cry:

Η φωτογραφία και τα σχόλια δικά σας.
:a023: :a023: :a023:


77359

gcrook
09/02/2007, 19:55
:eek:
Αν ειναι δυνατον!

Σορι αλλα αν τυχον ξαναπερασεις απο κει ψαξε και για κανα γρυλο:rotflmao:

SeNNinhA
09/02/2007, 19:56
Μην το αλλάξεις. Εγώ είχα μια πρόκα 10 πόντους καρφωμένη στο πίσω λάστιχο του Dakar κάτι μήνες μέχρι που άλλαξα λάστιχο λόγω φθοράς. Άσε και την πένσα εκεί για decor.

Από την φωτό δείχνει να έχει απλά σφηνώσει κι όχι να ΄χει τρυπήσει το λάστιχο.


Οικονομική επιλογή να πας να βάλεις σαμπρέλα μέχρι να έχεις χρήμα για αλλαγή λάστιχου.

Λεωνίδας
09/02/2007, 19:57
:eyepop: :eyepop: :eyepop:
WTF

τουλάχιστον δεν έπεσες :sick: :sick: :sick:

KaTaNaS
09/02/2007, 20:06
αστην εκεί... μπορέι να σου χρειαστεί καμμιά φορά... :lol:


έλα ξεκόλλα... μη στεναχωριέσαι για χαζά πράγματα...

αφου δεν έπεσες εισαι οκ...



πήγαινε σε ενα βουλκανιζατερ για μοτοσυκλέτες... και ζητα να σου βαλουν μπάλωμα μανιτάρι...


μάλλον θα αποκαταστήσει την ζημιά!


:wave2:

THEOD
09/02/2007, 20:16
Πάντως ΔΕΝ είναι η δικιά μου...εμένα είχε πορτοκαλί λαβές :rotflmao:

gcrook
09/02/2007, 20:44
Ενταξει παντως ολοι εχουμε βρει κατα καιρους στα λαστιχα απο ταβανοπροκες μεχρι μικρα κατσαβιδια (λογω τιμης):hypnotize
Καλυτερα να το δει ενας λαστιχας να σου πει αν πρεπει να το αλλαξεις.
Πραγμα που δεν νομιζω γιατι στις τηλεδιαγνωσεις σκιζω:a08:

odt
09/02/2007, 21:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Ενταξει παντως ολοι εχουμε βρει κατα καιρους στα λαστιχα απο ταβανοπροκες μεχρι μικρα κατσαβιδια (λογω τιμης):hypnotize
Καλυτερα να το δει ενας λαστιχας να σου πει αν πρεπει να το αλλαξεις.
Πραγμα που δεν νομιζω γιατι στις τηλεδιαγνωσεις σκιζω:a08:

Ναι ρε συ, το πιθανότερο είναι (τώρα που το βλέπω πιο ήρεμα το πράγμα) να μπεί ένα μπάλωμα από μέσα και να λήξει το θέμα, απλά με πείραξε που είναι καινούργιο το λάστιχο (και το μηχανάκι γενικά) Ξέχασα να πως και το ψαλίδι από τη μέσα μεριά έχει κανα δυο γρατζουνιές αφού έφαγε 5-6 χαστούκια από την πένσα μέχρι να σταματήσω.:bawl: :bawl: :bawl:

ronin1
09/02/2007, 22:11
όπως είπε κ κάποιος από τους προλαλήσαντες...αφού δεν έπεσες όλα οκ....

κ ναι , μην το αλλάξεις πριν το τσεκάρεις σε καποιον καλο λαστιχά...παίζει να διορθώνεται...


ειναι κανα καλό γερμανικό τουλάχιστον?:lol: :beer: :p

Anritsu
09/02/2007, 22:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από odt
Γυρνάω σπίτι με τη μηχανή. Γυρνάω από Θηβών (αυτή η κωλοθηβών)













ΓΜΣΤΑ δρόμος ....


:wave2: :wave2:

TROOPER
10/02/2007, 00:10
:eyepop: :eyepop: :eyepop:

hornetakias
10/02/2007, 00:36
Παλι καλα που γλυτωσες με τοσο και δεν εγινε κατι χειροτερο......
Ηταν το λιγοτερο που μπορουσες να παθεις..!
Περαστικα και καλες βολτες...:beer:

fantacid
10/02/2007, 00:59
ρε φιλε μπραβο


βρηκες τη πενσα μου???!???!??


:wave2:

cityfly
10/02/2007, 10:51
απίστευτο όμως

δες το από την καλή πλευρά

άμα διορθώνεται το λάστιχο πες πώς αγόρασες πένσα

:rotflmao: :rotflmao:

odt
10/02/2007, 13:47
-------Απντέιτ---------

Το λάστιχο ΔΕΝ φτιάχνεται...:a023:

Παρακάτω φαίνεται γιατί...Φτάνει μέχρι τα λινά. Με τις υγείες μου:a029:


77375

naked
10/02/2007, 15:57
οταν αλλαξεις λαστιχο-παρε το σκισμενο βαλτο σε μια παλια ζαντα και ετσι θα εχεις τον πιο ''μοτο-κουμπαρά'':a021:

vangelis 64
10/02/2007, 17:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από naked
οταν αλλαξεις λαστιχο-παρε το σκισμενο βαλτο σε μια παλια ζαντα και ετσι θα εχεις τον πιο ''μοτο-κουμπαρά'':a021:

Πάλι καλά που δεν τού είπες να το βάλει πουθενά αλλού τού ανθρώπου!!..........................

..............(σκέφτηκα κοιτώντας το avatar σου!) :lol:

Tropeas
10/02/2007, 18:15
Κρίμα τι να πω....:sad:

kaps
12/02/2007, 11:41
Ρε παιδιά συγνώμμη για την ενόχληση αλλά ....ξέρετε ...:D μου έπεσε μια πένσα κάπου στη Θηβών :smilea: αν λέω αν..την δείτε πουθενά πέστε της να γυρίσει στην εργαλειοθήκη της αμέσως :lol:

odt
12/02/2007, 13:12
Αν ναι; Δικιά σου είναι; Επικοινώνησε με πμ σε παρακαλώ να έρθω να.......τα "πούμε":a016:

low__rider
12/02/2007, 13:43
παντως ρε odt μην στεναχωριεσαι!! :nono: σε καμια περιπτωση δεν εισαι γκαντεμης! ...υπαρχουν κ χειροτερα! εμενα για παραδειγμα μου τυχαν μεσα στον ιανουαριο οσα δεν μου εχουν τυχει ΄σ'ολη μου την ζωη...κοιτα για να δεις.
1)αγοραζω το v-strom ,δεν περνανε 3 μερες το παιρνει ο πατερας μια βολτα το παρκαρει ξεχναει να βαλει ταχυτητα ...παρ'το κατω :bawl: 300 ευρω ζημια
2)εχασα το πορτοφολι μου με καμια 100αρια ευρω μεσα πιστωτικες κτλ.(ποτε δεν εχω χασει ,ουτε μου'χουν κλεψει τιποτα ποτε αλλη φορα)):evil:
3)χαλαει το κινητο μου 2 μηνων:mad:
4)παω για snowboard (πηγαινω συχνα) κ εκει που αραζω να ξεκουραστω βγαζω την σανιδα κ την ακουμπαω διπλα μου...ε σε καποια φαση ξεχνιεμαι ...την παιρνει ο κατηφορος κ εγω απο πισω να τρεχω σαν τον Βεγγο μεσ'τα χιονια. αποτελεσμα, φυσικα δεν την προλαβα γιατι ανεπτυξε τρελη ταχυτητα...την βρηκαμε μερικα χμ πιο κατω οπου ειχε στουκαρει σ'ενα βραχο:eek: ...στραβωσε κ ετσι πληρωσα αλλα 270 ευρω επειδη ηταν νικοιασμενη...:hypnotize ::sad:
5)α κ ετσι για το τελος εφαγα κ 2 κλισεις για παρανομη σταθμευση μεσα σε 2 μερες συνεχομενα (οπου παλι ποτε δεν μ'εχουν γραψει) αλλα 140 ευρω περιπου :yuck:
οπως καταλαβαινεις οχι απλα δεν εχω φραγκο αλλα παιζει να μπω κ μεσα!!:p
...αλλα ρε πουστη λεω δεν γ@μιεται! ΤΙ ΒΡΕΓΜΕΝΟΣ ΤΙ ΜΟΥΣΚΕΜΑ!! εμεις να'μαστε καλα...υγεια κ τετοια! :rolleyes: :winka:

α κ ευτυχως εφυγε ο ιανουαριος!!!:sun:
ΥΓ ουδεμια σχεση εχω με τον Μητσοτακη:p :p

fantacid
12/02/2007, 14:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από low__rider

.......................



πλακα μας κανεις !!!!!!!!!!

:uplate: :hypnotize :look: :( :eyepop: :dizzy:

low__rider
12/02/2007, 14:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
πλακα μας κανεις !!!!!!!!!!

:uplate: :hypnotize :look: :( :eyepop: :dizzy:

...θα ηταν καλη φαση να'ταν πλακα...αλλα δεν ειναι:sick:


...αλλα οπως ειπα την υγεια μας να'χουμε κ αυτα δεν ειναι τιποτα!! ...νεοι ειμαστε κ τα λευτα ειναι απλα αναλωσιμα ...θα δουλεψουμε κ 8α τα ξαναβγαλουμε ...και αλλου θα τα ξαναχαλασουμε ;)

:beer: :wave2:

perastikos
12/02/2007, 15:23
ειχε στουκαρει σ'ενα βραχο:eek: ...στραβωσε

Μήπως να δοκίμαζες να την διορθώσεις με την πένσα του odt? :lol:

The Great
12/02/2007, 18:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από low__rider
...αλλα οπως ειπα την υγεια μας να'χουμε κ αυτα δεν ειναι τιποτα!! ...νεοι ειμαστε κ τα λευτα ειναι απλα αναλωσιμα ...θα δουλεψουμε κ 8α τα ξαναβγαλουμε ...και αλλου θα τα ξαναχαλασουμε ;)
:beer: :wave2: [/B]
+1
Ωραιος και σωστοτατος!!!!

Respect
12/02/2007, 18:26
Πω, πωω.. :(

Πολύ odt είσαι ρε παιδί μου..

FZMAN
12/02/2007, 20:03
Απίστευτη ατυχία. Εύχομαι να είναι η τελευταία.

ernti
12/02/2007, 20:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από low__rider
παντως ρε odt μην στεναχωριεσαι!! :nono: σε καμια περιπτωση δεν εισαι γκαντεμης! ...υπαρχουν κ χειροτερα! εμενα για παραδειγμα μου τυχαν μεσα στον ιανουαριο οσα δεν μου εχουν τυχει ΄σ'ολη μου την ζωη...κοιτα για να δεις.
1)αγοραζω το v-strom ,δεν περνανε 3 μερες το παιρνει ο πατερας μια βολτα το παρκαρει ξεχναει να βαλει ταχυτητα ...παρ'το κατω :bawl: 300 ευρω ζημια
2)εχασα το πορτοφολι μου με καμια 100αρια ευρω μεσα πιστωτικες κτλ.(ποτε δεν εχω χασει ,ουτε μου'χουν κλεψει τιποτα ποτε αλλη φορα)):evil:
3)χαλαει το κινητο μου 2 μηνων:mad:
4)παω για snowboard (πηγαινω συχνα) κ εκει που αραζω να ξεκουραστω βγαζω την σανιδα κ την ακουμπαω διπλα μου...ε σε καποια φαση ξεχνιεμαι ...την παιρνει ο κατηφορος κ εγω απο πισω να τρεχω σαν τον Βεγγο μεσ'τα χιονια. αποτελεσμα, φυσικα δεν την προλαβα γιατι ανεπτυξε τρελη ταχυτητα...την βρηκαμε μερικα χμ πιο κατω οπου ειχε στουκαρει σ'ενα βραχο:eek: ...στραβωσε κ ετσι πληρωσα αλλα 270 ευρω επειδη ηταν νικοιασμενη...:hypnotize ::sad:
5)α κ ετσι για το τελος εφαγα κ 2 κλισεις για παρανομη σταθμευση μεσα σε 2 μερες συνεχομενα (οπου παλι ποτε δεν μ'εχουν γραψει) αλλα 140 ευρω περιπου :yuck:
οπως καταλαβαινεις οχι απλα δεν εχω φραγκο αλλα παιζει να μπω κ μεσα!!:p
...αλλα ρε πουστη λεω δεν γ@μιεται! ΤΙ ΒΡΕΓΜΕΝΟΣ ΤΙ ΜΟΥΣΚΕΜΑ!! εμεις να'μαστε καλα...υγεια κ τετοια! :rolleyes: :winka:

α κ ευτυχως εφυγε ο ιανουαριος!!!:sun:
ΥΓ ουδεμια σχεση εχω με τον Μητσοτακη:p :p



Εσυ εισαι χειροτερος κι απο μενα!:bigcry:
Πες μου σε παρακαλω 43 νουμερα να πα να παιξω τα υπολοιπα..
:

odt
12/02/2007, 23:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από Respect
Πω, πωω.. :(

Πολύ odt είσαι ρε παιδί μου..

:rotflmao: :rotflmao: