PDA

View Full Version : Φάγαμε μούντζα χτες...



project.breeze
10/02/2007, 12:14
Χτες το απόγευμα και ενώ γυρίζαμε από καφέ στην πλατεία καθόμαστε εγώ ο αδερφός μου και 2 φιλαράκια μου κάτω από το σπίτι του ενός φίλου και πιάνουμε κουβέντα.20 μέτρα από το σπίτι του φίλου είναι το σπίτι που έχει νοικιάσει και μένει ο αδερφός μου.Αφού είχαμε κανενα 10λεπτο που μιλούσαμε λέει ο αδερφός μου "Πάω σπίτι".Ανεβαίνει στο μηχανάκι (Runner 125) για να διανύσει τα 20 μέτρα,στρίβει στην γωνία και μετά από δευτερόλεπτα ακούμε τζαμαρία να σπάει.Δεν δώσαμε σημασία γιατί στην περιοχή κατασκευάζεται πολυκατοικία και είμασταν σίγουροι ότι από εκεί θα ακούστηκε.Δευτερόλεπτα μετά έρχεται τρέχοντας ο αδερφός μου και μας φωνάζει να πάμε γρήγορα,τρέχουμε εμείς νομίζοντας πως κάποιος τον χτύπησε ή κάτι τέτοιο και βλέπω το Runner na έχει περάσει το μισό μέσα από την τζαμαρία του παιδότοπου που είναι δίπλα στο σπίτι του αδερφού μου και τον αδερφό μου να είναι σε κατάσταση σοκ και να ψελλίζει:"Αν ήταν κανένα παιδάκι μέσα θα το σκότωνα...".Το σκηνικό είχε ως εξής,ο αδερφός μου φοράει πάντα κράνος αλλά για να διανύσει αυτά τα 20 μέτρα δεν το φόρεσε και το είχε περάσει στο χέρι.Η μ@λακία του ήταν που το έβαλε στο δεξί χέρι.Προσπαθόντας να ανεβάσει το μηχανάκι στο πεζοδρόμιο για να το παρκάρει εκεί που το παρκάρει πάντα φράκαρε το κρανος στο γκριπ του γκαζιού και δεν μπορούσε να το σώσει.Ευτυχώς δεν έπαθε κανείς τίποτα...5 ώρες μετά ξεκινάμε από την ψησταριά φίλου να γυρίσουμε σπίτι.Εγώ με το KLE και έναν φίλο πίσω και ο αδερφός μου δικάβαλος επίσης.Σε κάποια φάση ο συνεπιβάτης του αδερφού μου του ζητάει επίμονα να οδηγήσει το Runner,ο αδερφός μου του το δίνει και 300 μέτρα μακρυά σαβουριάζονται και οι δύο...Ευτυχώς χωρίς ζημιές ούτε για τους αναβάτες,ούτε για το μηχανάκι.Ξέρετε γιατί στεναχωρέθηκα πολύ;Γιατί το οδηγούσα αποκλειστικά και μόνο εγώ για 8 χρόνια και δεν είχα πέσει ούτε μία φορά και σήμερα το είδα να εμπλέκεται σε ατύχημα 2 φορές...:sad:

Xrider
10/02/2007, 12:45
Νομιζω στον Πειραια στην εκκλησια του Αγ.Δημητριου κανουν αυτο που σου χρειαζεται.

airamhag
10/02/2007, 13:14
:D


77373

TROOPER
10/02/2007, 13:15
συμπερασμα:

το κρανος στο κεφαλι ΠΑΝΤΑ και πολυ ΠΡΟΣΟΧΗ !!!!!!!!!!!!

:wave2:

george88
10/02/2007, 16:52
Εγώ είμαι ο περίφημος αδερφός με το Runner.Είμαι τυχερός που δεν ήταν παιδάκια μέσα αλλά και που δεν ξεκόλλησε η τζαμαρία να πέσει και να με κόψει..

ΤΟ ΚΡΑΝΟΣ ΤΟ ΦΟΡΑΩ ΠΑΝΤΟΤΕ!ΔΕΝ ΤΟ ΦΟΡΕΣΑ ΓΙΑ 15-20 ΜΕΤΡΑ ΚΑΙ ΕΓΙΝΕ ΤΟ ΚΑΚΟ .Ευτυχώς,τέλος καλό,όλα καλά...! :) :) :)





ΤΟ ΚΡΑΝΟΣ ΠΑΝΤΑ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ!!!

vangelis 64
10/02/2007, 17:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από george88
SIZE=3]ΤΟ ΚΡΑΝΟΣ ΠΑΝΤΑ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ!!![/SIZE]

Το πολύ-πολύ,στο ΑΡΙΣΤΕΡΟ χέρι


:blush:

lampros_fazer
10/02/2007, 17:14
Μπήκε το μισό μηχανάκι στη τζαμαρία..!Πάλι καλά που δε σε έσφαξε κανα τζάμι..

Και το μηχανάκι δεν το δίνουμε όπου κι όπου..

Εγώ με ένα φίλο μου που γνωριζόμαστε χρόνια έχουμε τα ίδια μηχανάκια..Σχεδόν ποτέ δεν τα έχουμε αλλάξει,και όχι γιατί δεν τον εμπιστεύομαι (ίσα ίσα) αλλά γιατί θεωρώ οτι είναι πολύ μεγάλη ευθύνη να οδηγήσεις μηχανάκι κάποιου άλλου..

(τη γκόμενα πιο εύκολα θα την άλλαζα..:rotflmao: )

fantacid
10/02/2007, 17:56
οχι ρε φιλε!!!

τραγικος εισαι!!!

δυο μλκιες η μια πανψ στην αλλη, τουλαχιστον την εβγαλες φθηνα!

προσοχη ρε παλικαρια

KaTaNaS
10/02/2007, 18:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από george88
.Είμαι τυχερός που δεν ήταν παιδάκια μέσα αλλά και που δεν ξεκόλλησε η τζαμαρία να πέσει και να με κόψει..
!!![/SIZE]


ΘΑ ΛΕΓΑ πως εισαι τυχερος που έπεσες σε παιδότοπο... γιατι απ'ότι κατάλαβα έσπασε η τζαμαρια αλλα δεν έπεσαν τα τζάμια... άρα μάλλον ακριβώς ένεκα παιδότοπου είχαν τοποθετήσει τζάμι τριπλεξ (σα του μπαρμπρίζ του αυτοκινήτου! )

george88
10/02/2007, 20:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
ΘΑ ΛΕΓΑ πως εισαι τυχερος που έπεσες σε παιδότοπο... γιατι απ'ότι κατάλαβα έσπασε η τζαμαρια αλλα δεν έπεσαν τα τζάμια... άρα μάλλον ακριβώς ένεκα παιδότοπου είχαν τοποθετήσει τζάμι τριπλεξ (σα του μπαρμπρίζ του αυτοκινήτου! )


'Οχι δεν ήταν σαν των αυτοκινήτων αλλά δεν ξέρω....δεν έπεσε όλη η τζαμαρία

george88
10/02/2007, 20:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από vangelis 64
Το πολύ-πολύ,στο ΑΡΙΣΤΕΡΟ χέρι


:blush:


:nono: Π Ο Υ Θ Ε Ν Α !


ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ :)

vangelis 64
11/02/2007, 01:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από george88
:nono: Π Ο Υ Θ Ε Ν Α !


ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ :)

Ε,λέμε και καμμιά μαλακία να περνάει η ώρα..:lol:

alximistis
11/02/2007, 05:21
Ότι έγινε έγινε.
Ήταν ένα καλό μάθημα! ΑΠό δω και στο εξής ΠΟΤΕ χωρίς κράνος!