PDA

View Full Version : Oops that was close...



anf125
10/02/2007, 14:44
Σήμερα κατά τις 12 το μεσημέρι ερχόμενος από Κυψέλη μέσω τούνελ Μουστοξύδη (κάτω από το δέλεαρ) προς κέντρο, συνάντησα πάνω στην τυφλή δεξιά στροφή που οδηγεί στο τούνελ, και ενώ είχα μόλις ανεβάσει ταχύτητα (3η) μαυροκόκκινο XTX να κινείται ανάποδα προς... τα πάνω μου. Η απόσταση πρέπει να ήταν λιγότερη από 10 μέτρα. Πήγαινα με περίπου 40χλμ και ο άλλος το ίδιο πάνω κάτω. Πρόλαβα να μειώσω ταχύτητα και να αλλάξω κατεύθυνση, με κίνδυνο να πέσω από το μπλοκάρισμα του μπροστινού. Ο άλλος φαινόταν ψύχραιμος, λογικό αφού κινούμενος παράνομα ήταν πολύ περισσότερο προετοιμασμένος ότι θα συναντήσει κάποιον μετωπικά, συν ότι είχε πολύ καλύτερα φρένα και λάστιχα. Φυσικά δε φορούσε κράνος (αναμενόμενο). Τελικά τώρα που το σκέφτομαι ίσως να κινδύνεψα περισσότερο μην πέσει κανένας πάνω μου από πίσω επειδή μου έσβησε ο κινητήρας μετά το φρενάρισμα παρά από πιθανή σύγκρουση με τον κασκαντέρ ή πτώση. Σε κάθε περίπτωση είναι μαλακία, ειδικά όταν πρόκειται να πάρεις άλλον στο λαιμό σου από δικιά σου απερισκεψία.

MG
10/02/2007, 15:11
FILE MOY TA MATIA SOY 14! MHN KSEXNAS OTI H ATHINA EINAI EMPOLEMI ZONI GIA TOYS MOTOSYKLETISTES. BAZE TO KRANAKI SOY KAI PROSOXI! KALO DROMO

Sotirios
13/03/2007, 11:53
Καλημέρα και πάντα καλύτερη από αυτή που περιέγραψες
Σκέψου οτι στη Αθήνα φορτηγά δεν κολώνουν να πάνε στο αντίθετο ρεύμα που με τον όγκο τους παρεμποδίζουν κατά πολύ την κίνηση (να μην αναφερθώ σε επικινδυνότητα) οι μηχανές θα κολώσουν...... Αν΄ο άνθρωπος είναι μ@λ@κ@ς θα την κάνει ακόμη και πεζός να είναι τη βλακεία του

Aggelos_SV
15/03/2007, 15:05
Καλα πρεπει να ηταν και πολυ μαλακας ο ΧΤης.Στο συγκεκριμενο σημειο υπαρχει και διαχωριστικο πεζοδρομιο αναμεσα στα 2 ρευματα κυκλοφοριας .Αυτος μαλλον ηθελε να μπει στο υπογειο γκαραζ των δικαστηριων και βαριοταν να κανει αναστροφη στη συμβολη Μουστοξυδη και Ευελπιδων....ο ΜΑΛΑΚΑΣ.

Αν αντι για τον anf125 ηταν κανας κ@υλωμενος Saxoralloς και τον εκανε αλοιφη για καλους τι θα λεγαμε τοτε?Κριμα στο παλικαρι?

airamhag
15/03/2007, 15:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από Aggelos_SV


Αν αντι για τον anf125 ηταν κανας κ@υλωμενος Saxoralloς και τον εκανε αλοιφη για καλους τι θα λεγαμε τοτε?Κριμα στο παλικαρι?

καπως ετσι...γιατι οταν κανουμε (οκ εφεξης κανουν για να μην παρεξηγηθω )καγκουριες σκεφτονται ή οτι ειναι πολυ μαγκες κ θα την γλυτωσουν ...καπως... ή οτι δεν φοβουνται αν παθουν κατι κλπ...

το θεμα ειναι οτι οταν ειναι σε κωμα στο νοσοκομειο ή ακομα χειροτερα ..., ( μακρια απο ολους ) , το ζορι το τραβαει καποιος αλλος...


δεν ξερω ρε παιδια..αυτο μου ηρθε...μπορει να κανω κ λαθος τι να πω...

παντα ορθιοι .