PDA

View Full Version : Ti Tha Kanate Eseis??? Ego Pantos Kotepsa



MG
10/02/2007, 16:44
ENA APOGEYMA MPAINONTAS APO ANODO SYGGROU STHN KALLIROHS, H GEFYRA HTAN PIGMENI KI OPOS PANTA OI ODIGOI TON AUTO EPSAXNAN APEGNOSMENA NA VROUN XORO NA XOTHOYN.

PROXORONTAS ENDIAMESA PANTA ME PROSOXI, KSAFNIKA ENA PUNTO MPROSTA MOY VGAINEI XORIS FLAS NA ALLAKSEI LORIDA (ENNOEITAI POS DE ME EIXE DEI). TON PROLAVA STA FRENA KI EKATSA APO PISO MIAS KAI DEN EIXA META XORO NA PERASO KAI MAS EPIASE TO FANARI ME TI FRANTZI.

OTAN ANAPSE TO PRASINO XEKINHSAME KAI VRIKA XORO NA PERASO. KI ENO EIMAI STA DEKSIA TOY AYTI TI FORA ME KLINEI PALI XORIS FLAS KAI ME APOTOMI KINHSH. EGO KSANA EPESA STA FRENA. KAI LEO AYTI TI FORA RE FOUSTI THA STIN PO. PAO DIPLA TOY KAI TOY LEO "DE ME VLEPEIS RE FILE"? KI AYTOS PAIRNEI IFOS (GIA TIN GKOMENA POY EIXE PLAI) KAI ARXIZEI TA MPINELIKIA. TOY APANTAO DEONTOS KI ENO EIMASTE EN KINHSEI( EGO ARISTERA TOY) GIRNAEI TO TIMONI NA ME XTYPISEI. O PROFYLAKTIRAS TOY MOY AKOYMPISE TO PODI KI ANTANAKLASTIKA KINITHIKA ARISTERA KAI FRENARO GIA NA MH ME XTYPISEI. STO TSAK GLITOSA TA KAGKELA TOY DIAZOMATOS TIS KALLIROIS. AFOY TO ESOSA EKANA TO STAYRO MOY KAI EIPA APO MESA MOY "MIN KANEIS TIPOTE" KAI MOY IRTHE STO MYALO O ALBANOS POY XTIPISE SE PAROMOIA FASI ENA DIKABALO TDM STHN KATHODO THS SYGGROU.

SKETOS DOLOFONOS O TYPOS ME TO PUNTO.

KAI SKEFTOMAI TORA POSO EKTETHIMENOI EIMASTE STON KATHE M@L@K@.


:confused:

paramedic
10/02/2007, 17:04
Κατά την γνώμη μου σε αυτή την φάση καλά έκανες γιατί δεν ξέρεις ποτέ τι σοι μαλάκας έιναι ο καθένας και τι κουβαλάει. Και τι εννοώ με αυτό? Ο ξαδερφος μου έιναι αστυνομικός στην ασφάλεια και μου έχει πει διάφορα περιστατικά με άτομα που λογομάχησαν και τελικά ο ένας τύπος έβγαλε περίστροφο, μαχαίρι, τσεκούρι κλπ. 'Ολα αυτά δεν γίνονται αλλού αλλά έδω στο Ελλάντα. Σιγά για μια μαλακία της στιγμής μη βρεθούμε και στο χώμα. Δεν εννοώ να κοτεύουμε σε όλες τις φάσεις αλλά όπως το περιέγραψες ο τύπος ήταν ψυχάκιας και αυτούς καλό είναι να τους αποφεύγουμε.

bored
10/02/2007, 17:15
εγώ λυπάμαι την 'γκόμενα' δίπλα, τι 'άντρακλα' βρήκε.

τεφαρίκι...

AFTER
10/02/2007, 17:29
παιρνεις το νουμερο του και του κανεις μια επισκεψη μετα
αφηνεις την παιδικη σου φαντασια να ξεδιπλωθει πανω στο αμαξι του

:rolleyes:

vangelis 64
10/02/2007, 17:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από paramedic
Κατά την γνώμη μου σε αυτή την φάση καλά έκανες γιατί δεν ξέρεις ποτέ τι σοι μαλάκας έιναι ο καθένας και τι κουβαλάει. Και τι εννοώ με αυτό? Ο ξαδερφος μου έιναι αστυνομικός στην ασφάλεια και μου έχει πει διάφορα περιστατικά με άτομα που λογομάχησαν και τελικά ο ένας τύπος έβγαλε περίστροφο, μαχαίρι, τσεκούρι κλπ. 'Ολα αυτά δεν γίνονται αλλού αλλά έδω στο Ελλάντα. Σιγά για μια μαλακία της στιγμής μη βρεθούμε και στο χώμα. Δεν εννοώ να κοτεύουμε σε όλες τις φάσεις αλλά όπως το περιέγραψες ο τύπος ήταν ψυχάκιας και αυτούς καλό είναι να τους αποφεύγουμε.

+1000


Ομως MG......

Μπαίνοντας στη θέση σου,δεν νομίζω πως θα μπορούσα να συγκρατηθώ.

Ηδη διαβάζοντας(έστω και δύσκολα μ' αυτά τα greeklish)αυτό το ποστ,μού ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι!
Μπορώ να πω με βεβαιότητα ότι θα τού έσπαγα ό,τι έβρισκα.Αυτοκίνητο,μούτρα και κυρίως...μούτρα!!:lol:


Ευτυχώς για μένα που δεν μού έχει συμβεί και τα συγχαρητήριά μου σε σένα για την αντίδρασή σου.

nassosxlvbros
10/02/2007, 17:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από MG
ENA APOGEYMA MPAINONTAS APO ANODO SYGGROU STHN KALLIROHS, H GEFYRA HTAN PIGMENI KI OPOS PANTA OI ODIGOI TON AUTO EPSAXNAN APEGNOSMENA NA VROUN XORO NA XOTHOYN.

PROXORONTAS ENDIAMESA PANTA ME PROSOXI, KSAFNIKA ENA PUNTO MPROSTA MOY VGAINEI XORIS FLAS NA ALLAKSEI LORIDA (ENNOEITAI POS DE ME EIXE DEI). TON PROLAVA STA FRENA KI EKATSA APO PISO MIAS KAI DEN EIXA META XORO NA PERASO KAI MAS EPIASE TO FANARI ME TI FRANTZI.

OTAN ANAPSE TO PRASINO XEKINHSAME KAI VRIKA XORO NA PERASO. KI ENO EIMAI STA DEKSIA TOY AYTI TI FORA ME KLINEI PALI XORIS FLAS KAI ME APOTOMI KINHSH. EGO KSANA EPESA STA FRENA. KAI LEO AYTI TI FORA RE FOUSTI THA STIN PO. PAO DIPLA TOY KAI TOY LEO "DE ME VLEPEIS RE FILE"? KI AYTOS PAIRNEI IFOS (GIA TIN GKOMENA POY EIXE PLAI) KAI ARXIZEI TA MPINELIKIA. TOY APANTAO DEONTOS KI ENO EIMASTE EN KINHSEI( EGO ARISTERA TOY) GIRNAEI TO TIMONI NA ME XTYPISEI. O PROFYLAKTIRAS TOY MOY AKOYMPISE TO PODI KI ANTANAKLASTIKA KINITHIKA ARISTERA KAI FRENARO GIA NA MH ME XTYPISEI. STO TSAK GLITOSA TA KAGKELA TOY DIAZOMATOS TIS KALLIROIS. AFOY TO ESOSA EKANA TO STAYRO MOY KAI EIPA APO MESA MOY "MIN KANEIS TIPOTE" KAI MOY IRTHE STO MYALO O ALBANOS POY XTIPISE SE PAROMOIA FASI ENA DIKABALO TDM STHN KATHODO THS SYGGROU.

SKETOS DOLOFONOS O TYPOS ME TO PUNTO.

KAI SKEFTOMAI TORA POSO EKTETHIMENOI EIMASTE STON KATHE M@L@K@.


:confused:

o typos foyskotos,mayro Punto GT? xoris pinakides?
ton exo dei k go....syxnazei Kallirohs kai ton exw petyxei kana dyo fores na odhgei sa malakas...

KaTaNaS
10/02/2007, 18:40
φιλε μου, πρωτα απ'όλα, όρθιος πάντα :beer:


ύστερα, δεν υπάρχει λόγος να λογομαχούμε με κανέναν... την έκανε μία , την έκανε δύο...

τον έχεις προσπεράσει και φεύγεις μακριά...





αν λογομαχήσεις και συμβει κάτι ανάλογο με το δικό σου συμβάν...

κλέινεις το μάτι στην γκόμενα και της λές... "που έμπλεξες μωρό μου;"


εκεί που τον πονάει, κατάλαβες; Επιβεβαίωση έψαχνε ο καημένος στο αντριλίκι του. :sad:


και μετά στη δουλειά σου! :beer:



κούλ :wave2:

MIKE_16V
10/02/2007, 21:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
φιλε μου, πρωτα απ'όλα, όρθιος πάντα :beer:


ύστερα, δεν υπάρχει λόγος να λογομαχούμε με κανέναν... την έκανε μία , την έκανε δύο...

τον έχεις προσπεράσει και φεύγεις μακριά...





αν λογομαχήσεις και συμβει κάτι ανάλογο με το δικό σου συμβάν...

κλέινεις το μάτι στην γκόμενα και της λές... "που έμπλεξες μωρό μου;"


εκεί που τον πονάει, κατάλαβες; Επιβεβαίωση έψαχνε ο καημένος στο αντριλίκι του. :sad:


και μετά στη δουλειά σου! :beer:



κούλ :wave2:

Υπαρχει και η αλλη λυση.....οταν τον πλησιασεις στο παραθυρο κοντα..του ψελιζεις κατι για μαμαδες αδερφες και τα ρεστα.....και τον αφηνεις μ@λακα την ωρα που απομακρυνεσαι στην μια:wacko:

:winka:

zephyr1
10/02/2007, 22:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από MIKE_16V
Υπαρχει και η αλλη λυση.....οταν τον πλησιασεις στο παραθυρο κοντα..του ψελιζεις κατι για μαμαδες αδερφες και τα ρεστα.....και τον αφηνεις μ@λακα την ωρα που απομακρυνεσαι στην μια:wacko:

:winka:

Ροχαλα στη μουρη:D ,δεν το πιστευει κανενας(ουτε αυτος)πολυ πλακα:lol: ειδικα αμα ειναι τοσο μαγκας:bawl:

kalant
10/02/2007, 23:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
Ροχαλα στη μουρη:D ,δεν το πιστευει κανενας(ουτε αυτος)πολυ πλακα:lol: ειδικα αμα ειναι τοσο μαγκας:bawl:

και να εχεις να φτυσεις και κανενα χρονο...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

:beer:

Lupo
10/02/2007, 23:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
Ροχαλα στη μουρη:D ,δεν το πιστευει κανενας(ουτε αυτος)πολυ πλακα:lol: ειδικα αμα ειναι τοσο μαγκας:bawl:

Ασε που πετυχαίνεις και τρελά πρωτότυπο γκράφιτι στο εσωτερικό του full-face κράνους!
:lol: :lol: :lol:

Lupo
10/02/2007, 23:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από MG
........

Καλά έκανες.
Αλλά ακόμα καλύτερα αν έπαιρνες και τα νούμερα του.
Μετά, μπορούσαμε να βγάλουμε διάφορα σενάρια.
:beer:
:wave2:

stavrogin
11/02/2007, 00:36
Toυ τυπου του αξιζαν να του κανεις πολλα,αλλα καλητερα που την κοπανισες.Δε παιζουμε με την σωματικη μας ακεραιοτητα.

Θυμαστε εκεινο το ατυχημα στην συγγρου με τον οδηγο που εκλεισε μηχανη και την εριξε στις μπαριερες;Ενα νεαρο ζευγαρι βαρια τραυματιες,αν θυμαμε καλα με ακρωτιριασμους.

Του φευγατου η μανα δεν εκλαψε ποτε

SUPERMARIO
11/02/2007, 00:37
απο την μια σκεφτεσαι '' ο κερατας πηγε να με σκοτωσει'' απο την αλλη παλι ''φαντασου τι θα μου κανει αν σταματαγα κι'ολας'':lol:

τι να σου πω ρε φιλε.στον ανθρωπο ειναι.το σωστο ειναι αυτο που εκανες εσυ (το ιδιο θα εκανα και εγω).

οταν ειναι στο χερι σου να αποφυγεις φασαρια να το κανεις.δεν εισαι κοτα.οταν δεν ειναι στο χερι σου να την αποφυγεις, θα το καταλαβει ο εκαστοτε μαγκας με τον δυσκολο τροπο.:a26:

TROOPER
11/02/2007, 01:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από MG
.....

δεν κοτεψες αδερφε!!!αντεδρασες οπως αντεδρασες εκεινη τη στιγμη.αφου εισαι καλα...αυτο μετραει.
προσωπικα δεν ξερω τι θα εκανα.μαλλον θα τον αφηνα να φυγει μπροστα και θα τον ακολουθουσα μεχρι καπου να κολαγε.εκει θα τα λεγαμε 1 χερακι.φυσικα δε ξερω...ειναι στιγμες που ολοι φοβομαστε...τελος παντων.να σαι καλα.

:wave2:

KaterinaX
11/02/2007, 02:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
φιλε μου, πρωτα απ'όλα, όρθιος πάντα :beer:


ύστερα, δεν υπάρχει λόγος να λογομαχούμε με κανέναν... την έκανε μία , την έκανε δύο...

τον έχεις προσπεράσει και φεύγεις μακριά...





αν λογομαχήσεις και συμβει κάτι ανάλογο με το δικό σου συμβάν...

κλέινεις το μάτι στην γκόμενα και της λές... "που έμπλεξες μωρό μου;"


εκεί που τον πονάει, κατάλαβες; Επιβεβαίωση έψαχνε ο καημένος στο αντριλίκι του. :sad:



σωστος!!!!!!!!!!!!!!!!



και μετά στη δουλειά σου! :beer:



κούλ :wave2:

thomascostas
11/02/2007, 10:31
Πάω στο παράθυρο του και με απόλυτη ευγένεια του ζητώ να προσέξει ,εάν με βρίσει δεν μιλάω καθόλου τον αφήνω να προπορευτεί, εντωμεταξύ γυρίζω λίγο την πινακίδα μου και την κατάληλη στιγμή περνάω απο δίπλα του και του κλωτσάω τον καθρέφτη.
Αυτό σημαίνει <θα μου το πληρώσεις> Δεν υπάρχει καθρέφτης κάτω απο 100 ε

ASTRAKITCAR
11/02/2007, 12:31
σε παρομοια περιπτωση με saxo στην Βουλιαγμενης φοραγα το ανοιχτο κρανος μου......
αυτη την καραβανα το NOLAN ....

εφαγε την ροχαλα ο τυπος χαλαρα.....και μετα προλαβα να ακουσω την γκομενα να λεει...ηηηηηηηηηηη!!!!!!!

καλη λυση αυτη με την πινακιδα.μενεις πισω την στραβωνεις και βουρ για καθρεπτη..ειδικα αν φορας μποτες...

το εχω κανει σε πορτα....μιλαγε ο τυπος στο κινητο και στην καρακοσμαρα του....αλλαζε λωριδες για πλακα χωρις φλας,χωρις καν να κοιταει...την εφαγε στην πισω πορτα κατι ακουσε σταματαει με κοιταει αλλα ειχα το full face ...αν κατεβαινε το Kevlar απο το γαντι θα του κανε το ματακι κατουμπαλο.....ηταν με κοστουμο ομως ...του πουστη να ειχε τσεκουρι επανω,δεν νομιζω...

οι ηλιθιοι ειναι αητητοι...στα 30 μου εχω βαρεθει να κανω αυτα που εκανα πιο μικρος και πιο φουσκωτος ομως....απλα καποιες φορες αγανακτεις...αυριο θελω να κανω οικογενεια..θα αφησω την μηχανη επειδη καποια ζωα δεν με σεβονται?

gcrook
11/02/2007, 13:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από ASTRAKITCAR
σε παρομοια περιπτωση με saxo στην Βουλιαγμενης φοραγα το ανοιχτο κρανος μου......
αυτη την καραβανα το NOLAN ....

εφαγε την ροχαλα ο τυπος χαλαρα.....και μετα προλαβα να ακουσω την γκομενα να λεει...ηηηηηηηηηηη!!!!!!!

καλη λυση αυτη με την πινακιδα.μενεις πισω την στραβωνεις και βουρ για καθρεπτη..ειδικα αν φορας μποτες...

το εχω κανει σε πορτα....μιλαγε ο τυπος στο κινητο και στην καρακοσμαρα του....αλλαζε λωριδες για πλακα χωρις φλας,χωρις καν να κοιταει...την εφαγε στην πισω πορτα κατι ακουσε σταματαει με κοιταει αλλα ειχα το full face ...αν κατεβαινε το Kevlar απο το γαντι θα του κανε το ματακι κατουμπαλο.....ηταν με κοστουμο ομως ...του πουστη να ειχε τσεκουρι επανω,δεν νομιζω...

οι ηλιθιοι ειναι αητητοι...στα 30 μου εχω βαρεθει να κανω αυτα που εκανα πιο μικρος και πιο φουσκωτος ομως....απλα καποιες φορες αγανακτεις...αυριο θελω να κανω οικογενεια..θα αφησω την μηχανη επειδη καποια ζωα δεν με σεβονται?

Καλυτερα να μην ασχολειστε και πολυ γιατι...
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?threadid=10609&highlight=%D3%E5%E9%F1%E9%EF
Διαβαστε το ποστ του johnpan και επειτα το δικο μου να δειτε τι ατομα κυκλοφορουν εκει εξω.

FZMAN
11/02/2007, 17:33
Φίλε μου θεωρώ ότι έκανες την καλύτερη κίνηση. Μακριά απο τέτοιους μαλάκες. Συνέχισε την ζωή σου και μην μπλέκεις με τέτοια γιατί ποτέ δεν ξέρεις με τι καθίκι έχεις να κάνεις.:yuck:

HORNET600F
11/02/2007, 21:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
παιρνεις το νουμερο του και του κανεις μια επισκεψη μετα
αφηνεις την παιδικη σου φαντασια να ξεδιπλωθει πανω στο αμαξι του

:rolleyes:


Ίσως σε κούραζε λίγο η αναζήτηση, το αποτέλεσμα όμως ......

cityfly
12/02/2007, 13:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από ASTRAKITCAR


εφαγε την ροχαλα ο τυπος χαλαρα.....και μετα προλαβα να ακουσω την γκομενα να λεει...ηηηηηηηηηηη!!!!!!!



η ζουμπουλία ήτανε;

$py
12/02/2007, 16:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από cityfly
η ζουμπουλία ήτανε;


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Auto skeftika k go...





Kala ekanes kai efyges, makari na mporousame oloi na kratisoume to thymo mas. Exoune gemisei oi dromoi me skata...

ASTRAKITCAR
13/02/2007, 07:49
Δεν λες που δεν ημουνα κρυωμενος να φυγει η χλεπα και να ηθελε απολυμανση με πετρελαιο μετα....

airamhag
13/02/2007, 08:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από MG

SKETOS DOLOFONOS O TYPOS ME TO PUNTO.

KAI SKEFTOMAI TORA POSO EKTETHIMENOI EIMASTE STON KATHE M@L@K@.


:confused:


αν ηταν κ με φυμε τζαμια πρεπει να τον εχω δει κ εγω...αλλωστε πισω απο την καλλιροης μενω..καπου εκει πρεπει να μενει κ αυτος ..αν ειναι ο ιδιος...
βεβαια απο πουντο εχει βρωμισει ο τοπος...

παντς δεν ειχες τιποτα να χασεις να επαιρνες τον αριθμο του κ μια κληση στην τροχαια...


λεμε τωρα...



:D

Gandalf dr685sm
13/02/2007, 11:52
το πιο απλό όλων είναι το εξής...

Σταματάς πιο κάτω , παίρνεις πινακίδα και καλείς τροχαία.

Δηλώνεις οτι προσπάθησε ο τύπος να σε ρίξει , επειδή του είπες , οτι του είπες (χωρίς να τον βρίσεις ελπίζω). Πίστεψε με , τέτοιες μαγκιές τις πληρώνουν πολύ ακριβά στο τέλος..

Και δεν πα να είναι και ο Σβαρτζενέιγκερ. Σε παρόμοιες καταστάσεις έχω δεί τέτοιους τύπους να γίνονται "φλωράκια" με τους αστυνομικούς παρόντες.


Βέβαια και απο την άλλη , είναι πόσο θες να μπλέξεις , μιας και στην πραγματικότητα , δεν είχες πάθει κάτι , πέρα απο τον εκνευρισμό σου.


Gandalf

Xrider
13/02/2007, 12:23
καλα κανω εγω και κουβαλαω οπλο για τετοιες περιπτωσες...

Gandalf dr685sm
13/02/2007, 12:58
Xrider....

Που δουλεύεις και έχεις άδεια οπλοφορίας;.... ή είναι άδεια απο κάποιο σκοπευτήριο;

Gandalf

zireous
13/02/2007, 22:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
το πιο απλό όλων είναι το εξής...

Σταματάς πιο κάτω , παίρνεις πινακίδα και καλείς τροχαία.

Δηλώνεις οτι προσπάθησε ο τύπος να σε ρίξει , επειδή του είπες , οτι του είπες (χωρίς να τον βρίσεις ελπίζω). Πίστεψε με , τέτοιες μαγκιές τις πληρώνουν πολύ ακριβά στο τέλος..

Και δεν πα να είναι και ο Σβαρτζενέιγκερ. Σε παρόμοιες καταστάσεις έχω δεί τέτοιους τύπους να γίνονται "φλωράκια" με τους αστυνομικούς παρόντες.


Βέβαια και απο την άλλη , είναι πόσο θες να μπλέξεις , μιας και στην πραγματικότητα , δεν είχες πάθει κάτι , πέρα απο τον εκνευρισμό σου.


Gandalf

Το έχω ξαναπει κι εγώ, άμα του κάνεις στραβή -πχ καθρέφτη-, το πιο πιθανό είναι να ξεσπάσει σε κάναν άλλο. Δώστονε στη τροχαία μπας γλιτώσει κάνας αθώος.

Άμα τους μετρήσεις δεν είναι πολλοί, πόσοι είναι αυτοί που οδηγάνε έτσι; Άμα απλά αντιδράς, είτε κινδυνεύεις, είτε απλά τους κάνεις -και σένα- χειρότερους.

Vrasidas
18/02/2007, 16:47
Ένα καλό που άκουσα :

".... όταν τσακώνεσαι δημόσια με έναν ηλίθιο .... κανένας δεν θα καταλάβει την διαφορά ....."
.............οπότε ...


Προτεινόμενες ΔΟΚΙΜΑΣΜΕΝΕΣ λύσεις :

1) Παίρνεις νούμερα και καλείς τροχαία .... (ψοφάνε για κάτι τέτοια.....)
2) Παίρνεις νούμερα και του κάνεις τα δικά σου "νούμερα" ......

ακολουθεί τηλέφωνο που εξηγεί τους λόγους για το ταράκουλο που έπαθε καθώς και την συνέχεια σε περίπτωση που δεν γίνει ευγενικός & συναιτός Α Ν Θ Ρ Ω Π Ο Σ .....

zireous
19/02/2007, 01:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από Vrasidas
2) Παίρνεις νούμερα και του κάνεις τα δικά σου "νούμερα" ......

ακολουθεί τηλέφωνο που εξηγεί τους λόγους για το ταράκουλο που έπαθε καθώς και την συνέχεια σε περίπτωση που δεν γίνει ευγενικός & συναιτός Α Ν Θ Ρ Ω Π Ο Σ .....

Vrasida, μάλλον δε κατάλαβες τι λέμε οι από πάνω... Δε υπάρχει λόγος να γίνω εγώ μπάτσος, υπάρχουνε ήδη.

OrEsTiS82
19/02/2007, 02:58
Εγω επειδη τα παιρνω στο κρανιο κυνηγιεμαι κανονικα πολυ ωρα ειδικα στην κιφησιας μου εχουν τυχει πολλα περαστιτικα,στην θεση σου και εγω στην αρχη δεν θα εδινα μεγαλη σημασια στο 1ο σκηνικο που σε εκλεισε, αλλα στα επομενο που μας ειπες (που εκανε κινηση να σε χτυπησει) επρεπε να του σκασεις μια κλωτσια στην πορτα και αντε γεια, ετσι να του εκανες μια ζημια 300 ευρωπουλα να σε θυμαται και να εβαζε και μυαλο,αλλα απο καπου θα την βρει αν δεν την εχει βρει ηδη...

Vrasidas
20/02/2007, 14:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από zireous
Vrasida, μάλλον δε κατάλαβες τι λέμε οι από πάνω... Δε υπάρχει λόγος να γίνω εγώ μπάτσος, υπάρχουνε ήδη.

Υπάρχουν ..... θεωρητικά υπάρχουν ..... πρακτικά, πρέπει να είσαι από τους τυχερούς που κάποιος απο αυτούς θα ασχοληθεί με το πρόβλημά σου ( που ουσιαστικά είναι πρόβλημα ΟΛΩΝ ΜΑΣ & του μπάτσου ..... και αυτοί οδηγούν μοτο ΚΑΙ με πολιτικά ρούχα ... )

Αυτά που λέω τα εννοώ .... διότι έχω άποψη ΑΠΟ ΜΕΣΑ ..... κοινώς από το σπίτι μου ....

Vrasidas
20/02/2007, 14:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από zireous
Vrasida, μάλλον δε κατάλαβες τι λέμε οι από πάνω... Δε υπάρχει λόγος να γίνω εγώ μπάτσος, υπάρχουνε ήδη.

Υπάρχουν ..... θεωρητικά υπάρχουν ..... πρακτικά, πρέπει να είσαι από τους τυχερούς που κάποιος απο αυτούς θα ασχοληθεί με το πρόβλημά σου ( που ουσιαστικά είναι πρόβλημα ΟΛΩΝ ΜΑΣ & του μπάτσου ..... και αυτοί οδηγούν μοτο ΚΑΙ με πολιτικά ρούχα ... )

Αυτά που λέω τα εννοώ .... διότι έχω άποψη ΑΠΟ ΜΕΣΑ ..... κοινώς από το σπίτι μου ....

soundstorm
20/02/2007, 18:34
Εγω για να μην καθομαι και σκαω καθε φορα που με βγαζει απο τα ρουχα μου καποιος στον δρομο αποφασισα:
1ον Παραμενεις στα αρ@@@@ σου και συνεχιζεις
2ον Ριχνεις μια μουντζα και συνεχιζεις
3ον Αρχιζεις τα κλωτσομπουνιδια(αν σε παιρνει)
Το 3 ειναι και ο καλυτερος τροπος να αποκτησουμε οδικη παιδεια!:lol:

Ταξιδευτής
20/02/2007, 19:50
Η λυση ειναι απλη: :D


78763

Ταξιδευτής
20/02/2007, 19:59
H ισως κατι τετοιο: :lol:

Κανει τους μαγκες αρνακια σε χρονο dt! :lol:


78764

gian_nykt
23/02/2007, 11:16
δεν ξέρω κι εγώ εχω αρχίσει και ξεφεύγω με τις μαμακίες που βλέπω...με κινητά να μιλάνε οδηγόντας και μην χαμπαριάζοντας ΤΙΠΟΤΑ, να κάνουν μαγκιές, να τσακόνωντε στο αμάξι με την γκόμενα-γυναίκα τους και να πηγαίνουν λες και ειναι μόνοι σε χωράφι....ήμαρτον!!!!!!
Λες......να τον βρίσεις, να του κάνεις ζημιά, να κάνεις την πάπια, να ευχαριστεις τον Θεό που την έβγαλες??? ΤΙ?

Και καλά, πείτε οτι ο φίλος που τον στρίμωξε ο πανίβλακας λες και είναι παιχνίδη, έπερνε την αστυνομία κι έλεγε το περιστατικό....θα ενδιαφερόντουσαν λέτε???????

DRUMMES!
09/03/2007, 19:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από thomascostas
Πάω στο παράθυρο του και με απόλυτη ευγένεια του ζητώ να προσέξει ,εάν με βρίσει δεν μιλάω καθόλου τον αφήνω να προπορευτεί, εντωμεταξύ γυρίζω λίγο την πινακίδα μου και την κατάληλη στιγμή περνάω απο δίπλα του και του κλωτσάω τον καθρέφτη.
Αυτό σημαίνει <θα μου το πληρώσεις> Δεν υπάρχει καθρέφτης κάτω απο 100 ε



ton afineis na proxwrisei ligo.......akoloutheis......sikwneis deksi podaraiki......
k tin wra pou tou skas klwtsidi ston kathrefti k ton pairnei sto xeri.......travas ena souzidi gi na mi dei k tin pinaki da sou......

pio theamatiko...........


:a08: :a08: :a08: :a25: :a25: :a25:

GN_AZ
11/03/2007, 17:22
Καλό αυτό με τον καθρέπτη πόσες όμως οι πιθανότητες να πάει κάτι στραβά και να καταλήξεις να ξύνεις την άσφαλτο :confused: :confused:

Με κλοτσιά στην πόρτα του πάντως την έχεις σίγουρη τη χύμα :bawl:

Κάτι τέτοιες στιγμές θα ήθελα να ήμουν μπάτσος. Μπαίνεις μπροστά του τον σταματάς, δείχνεις ταυτότητα και του παίρνεις μέχρι και το σώβρακο για απόπειρα ανθρωποκτονίας κλπ :D

thomascostas
13/03/2007, 00:30
Κι'όμως ,εχω πετύχει ζετά στην εθνική ο οποίος εν κινήση τους εβαζε όλους σε τάξη.
Τους Φορτηγατζήδες τους ανάγκαζε να κινηθούν τέρμα δεξιά, καθάριζε την αριστερή λωρίδα και σταματησε ενα swift που εκανε σφήνες.
Ολα αυτά απο μεταμορφωση έως Αγ στέφανο.
καλό έτσι?

ktm640lc4
22/03/2007, 14:50
Kαι εγω εχω σκεφτει να ημουν ζητα force σε κατι τετοια. Πολυ πλακα θα ειχε...:lol: :lol:

Οσο για τον ζητα που ρυθμιζε εν κινηση την κυκλοφορια πρωτη φορα το βλεπω. Πραγματικα μπραβο του. Αυτο που δεν εχω καταλαβει ειναι γιατι δεν το κανουν ολοι αυτο...!!!!!!! Απορια.

Εχω δει ζητα να ειναι μπροστα σε απιστευτα σκηνικα και να μην κανει τιποτα. Να χουφτωνει το γκαζι και αντε γεια....

Ευγε και παλι.

ER5KAWASAKI
25/04/2007, 11:17
MG KALI SOU MERA KAI SE OLA TA PAIDIA EPISIS :) DIAVASA TO SIMVAN KAI TAH ITHELA NA PO OTI EIXA KATI PAROMIO STO N. FALIRO ME ENA TIPO POY MOU PATISE TO PODI EN STASI EPIDI TON EIXAME KLISI 3 MIXANES ME GINEKES. KORNARIZE, PANTA EN STASI, NA FIGOUME. TOU EKANA NOHMA NA PERIMENI NA ANAPSI TO FANARI KAI EKEINOS ME TO POU ANAPSE EKOPSE OLO ARISTERA KAI ME PATISE PROSPATHONTAS NA ME RIXI KATO KAI EFIGE ANAPTISONTAS TAXITITA EFTIXOS TON KINIGISE H KOPELA POY VRISKONDAN PISO MOY ME ENA BMW GS 650 KITRINO TIN OPOIA OMOS DEN MPORO NA ENTOPISO APO TOTE, PAEI PERIPOY 10 MINES. NA PO DE OTI PROSPATHOUSE O TIPOS, KOVONTAS TIMONI DEXIA NA RIXI KAI THN KOPELA STO GS ENO TON KINIGOUSE...... TOY TIPOU PANTOS DEN TOU TI XARISA PIRA NUMERO PINAKIDAS KAI TOY IPEVALA MINISI. TO DIKASTIRIO EINAI TO DEKEMVRIO 2007.

PISTEVO OTI TETOIES KATASTASEIS DEN PREPEI NA TIS AFINOUME ETSI. DEN EINAI ANAGI NA PESEI XILO, ALLA MIA MINISOULA EINAI OTI PREPEI GIA KATI TETOIOUS TIPOUS POU DEN SEVONTE TIPOTA.

KALIMERA KAI PALI KAI KALO DROMO SE OLOUS



:sun: :wave2:

zireous
25/04/2007, 21:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από ER5KAWASAKI
MG καλή σου μέρα και σε όλα τα παιδιά επίσης διάβασα το συμβάν και θα ήθελα να πω ότι είχα κάτι παρόμοιο στο Ν. Φάληρο με ένα τύπο που μου πάτησε το πόδι εν στάσει επειδή τον είχαμε κλείσει 3 μηχανές με γυναίκες. Κορνάριζε, πάντα εν στάσει, να φύγουμε. Tου έκανα νόημα να περιμένει να ανάψει το φανάρι και εκείνος με το που άναψε έκοψε όλο αριστερά και με πάτησε προσπαθώντας να με ρίξει κάτω και έφυγε αναπτύσσοντας ταχύτητα, ευτυχώς τον κυνήγησε η κοπέλα που βρίσκονταν πίσω μου με ένα bmw gs 650 κίτρινο την οποια όμως δεν μπορώ να εντοπίσω από τότε, πάει περίπου 10 μήνες. Να πω δε ότι προσπαθούσε ο τύπος, κόβοντας τιμόνι δεξιά να ρίξει και την κοπέλα στο gs ενώ τον κυνηγούσε...... του τύπου πάντως δεν του τη χάρισα πήρα νούμερο πινακίδας και του υπέβαλα μήνυση. το δικαστήριο είναι το δεκέμβριο 2007.

Πιστεύω ότι τέτοιες καταστάσεις δεν πρέπει να τις αφήνουμε έτσι. Δεν είναι ανάγκη να πέσει ξύλο, αλλα μια "μηνυσουλα" είναι ότι πρέπει για κάτι τέτοιους τύπους που δεν σέβονται τίποτα.

Καλημέρα και πάλι και καλο δρόμο σε όλους.

:sun: :wave2:

Και πολύ καλά έκανες, και γω το ίδιο θα έκανα.

mourgakos
08/05/2007, 13:03
περιστατικο.
μαυρη bmwμε 4 μαλακ...σμενα προσπερναν συνεχεια σε δρομο μιας λωριδας ανα κατευθυνση με τρελη κινηση και απο τις 2 μεριεςχωρις κενα ,καθως πηγαιναμε ολοι σημειωτεον,βγαινοντας στο αντιθετο και παιζοντας τρελη μαγκια.κολλανε πισω μου και με αρχιζουν κορνες και φωτα.εγω δεν ειχα που αλλου να παω οποτε λεω χεστους.σε στιγμη που αρπαζω κατι τσιγαρα απο διπλα καθισμα ,σκανε διπλα μου και αρχιζουν να με κολλανε δεξια για ν α μπουν αυτοι.αποτελεσμα να τους αφησω στο αντιθετο ,καθως πισω μου ειχε αφησει ενα τεραστιο κενο το αλλο αυτοκινητο και μπροστα δεν ειχε ουτε 20 ποντους. δεξια δε ειχε κατι χαντακια.,αμα γουσταρανε να μπαινανε εκει.τσαντιλα,βρισιδια κλπ,πιο μετα με προσπερνανε ,και πλακωνονται στα φρενα.καπακι τους προσπερναω και οι τυποι λυσσανε.χειρονομιες,ροχαλες κλπ.
λυση.
τηλ στο 100 ,γεια σας με λενε ταδε, αδτ ταδε ,το και το ,επικυνδυνη οδηγηση κλπ κλπ.
τα κολοπαιδα στριψανε 500 μετρα πριν το μπλοκο.στο οποιο ειχε γεμισει μαυρη μπε εμ βε.
την επομενη ομως..

στη μηχανη παντως κουβαλαω κατι παξιμαδια....ναααααααααααααααααα
και τα εχω και προχειρα....
να δεις για ποτε εκσφενδονιζοντε,,,ακομα βεβαια δεν εχει τυχει,αν και κανα 2 φορες θα το θελα πολυ...σαν τον βεντουρη..το θελουν πολυ...

Gandalf dr685sm
08/05/2007, 14:07
Νομίζω το έχω ξαναπεί το σκηνικό...

Με ενα saxo αν θυμάμαι καλά , τούμπανο που έκανε 3 το βράδυ σφήνες μπροστά απο το Πεντάγωνο στην Μεσογείων.

Εκεί λοιπόν ακολουθούσα με το DR και πήγαινα ήρεμα στην δεξιά...βαριόμουν να οδηγήσω που λέμε αλλά με 100% επαγρύπνηση καθότι ήταν και περιέργες ώρες για Παρασκευή βράδυ.
Μπροστά ΧΧ με ενα τύπο , όπου το ΧΧ είχε χαθεί απο κάτω του... για τέτοιο τέρας μιλάμε. Το ΧΧ μαύρο σαν το χάρο και ο τύπος σαν ντουλάπα όρθια πάνω του.

Εκείνη την στιγμή μπαίνει σφήνα μπροστά του το Saxo και έκανε διάφορες μαλακίες με κάτι τσόλια ξανθά μέσα (κλασσική εικόνα) και τους δύο τύπους μπροστά , μάλλον ζαλισμένους...
Κάτι φώτα τους παίζει , κάτι κόρνες ό τύπος με το ΧΧ... τίποτα αυτοί... πάνε και ξαναχώνονται μπροστά του του κάνουν κωλοδάχτυλο και (για κακή τους τύχη)σταματούν στο φανάρι λόγω κίνησης ακριβώς στην είσοδο (τότε) του Πενταγώνου.

Ο τύπος κατεβαίνει απο το ΧΧ και κάνω στην άκρη γιατί κάτι μου λέει οτι θα παιχτεί φάση...

Ε λοιπόν βλέπω την ΝΤΟΥΛΑΠΑ να βγάζει το κράνος του και να βγαίνει ενα ξυρισμένο κρανίο με μούσι που περισσότερο προς bulldog-rotweiler έμοιαζε... αρπάζει τον ένα απο την θέση του οδηγού απο τα μαλλιά και τον βγάζει όλο απο το παράθυρο με το ένα χέρι:eek: :eek: !!!

Ο τύπος να έχει τρομάξει, οι άλλες πίσω μούγκα και ο συνοδηγός με το που πάει να βγεί έξω και τον κοιτάει το "τέρας" ξαναμπαίνει μέσα... Εμένα εντωμεταξύ κόντεψε να μου φύγει το τιμόνι απο τα χέρια, απο τα γέλια που είχα ρίξει στο σκηνικό πιο πίσω.

Τον έχει σηκώσει λοιπόν στο ένα χέρι , με την "πάπια" του χεριού του όπως λέμε τον μύωνα, να έχει γίνει κάτι απο μικρό πεπόνι απο το πρήξιμο. Τον πάει απέναντι ενώ τα πόδια του χτύπαγαν στον αέρα (μιλάμε να έχω πέσει απο την σέλα απο τα γέλια εδώ!!) και να τον παραδίδει στο απέναντι περιπολικό....

Το σκηνικό κράτησε 2-3 λεπτά. Οχι παραπάνω...

Είπαμε... δεν ξέρεις τι κυκλοφορεί.. και εκείνοι που το παίζουν μάγκες δεν ξέρουν τι μπορεί να τους περιμένει την επόμενη μέρα.


Gandalf

ktm640lc4
08/05/2007, 16:06
Καλη φαση. Χιλια μπραβο στον ανθρωπο.

sober
08/05/2007, 18:56
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :bigcry: :bigcry: :bigcry:

Εεεετσι...εεεεετσι....
(Ρε γαμωτο γιατι να μην ειμαι κ γω σαν τον ''ντουλαπα'')...:winka:

zireous
10/05/2007, 18:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
Νομίζω το έχω ξαναπεί το σκηνικό...

Με ενα saxo αν θυμάμαι καλά , τούμπανο που έκανε 3 το βράδυ σφήνες μπροστά απο το Πεντάγωνο στην Μεσογείων.

Εκεί λοιπόν ακολουθούσα με το DR και πήγαινα ήρεμα στην δεξιά...βαριόμουν να οδηγήσω που λέμε αλλά με 100% επαγρύπνηση καθότι ήταν και περιέργες ώρες για Παρασκευή βράδυ.
Μπροστά ΧΧ με ενα τύπο , όπου το ΧΧ είχε χαθεί απο κάτω του... για τέτοιο τέρας μιλάμε. Το ΧΧ μαύρο σαν το χάρο και ο τύπος σαν ντουλάπα όρθια πάνω του.

Εκείνη την στιγμή μπαίνει σφήνα μπροστά του το Saxo και έκανε διάφορες μαλακίες με κάτι τσόλια ξανθά μέσα (κλασσική εικόνα) και τους δύο τύπους μπροστά , μάλλον ζαλισμένους...
Κάτι φώτα τους παίζει , κάτι κόρνες ό τύπος με το ΧΧ... τίποτα αυτοί... πάνε και ξαναχώνονται μπροστά του του κάνουν κωλοδάχτυλο και (για κακή τους τύχη)σταματούν στο φανάρι λόγω κίνησης ακριβώς στην είσοδο (τότε) του Πενταγώνου.

Ο τύπος κατεβαίνει απο το ΧΧ και κάνω στην άκρη γιατί κάτι μου λέει οτι θα παιχτεί φάση...

Ε λοιπόν βλέπω την ΝΤΟΥΛΑΠΑ να βγάζει το κράνος του και να βγαίνει ενα ξυρισμένο κρανίο με μούσι που περισσότερο προς bulldog-rotweiler έμοιαζε... αρπάζει τον ένα απο την θέση του οδηγού απο τα μαλλιά και τον βγάζει όλο απο το παράθυρο με το ένα χέρι:eek: :eek: !!!

Ο τύπος να έχει τρομάξει, οι άλλες πίσω μούγκα και ο συνοδηγός με το που πάει να βγεί έξω και τον κοιτάει το "τέρας" ξαναμπαίνει μέσα... Εμένα εντωμεταξύ κόντεψε να μου φύγει το τιμόνι απο τα χέρια, απο τα γέλια που είχα ρίξει στο σκηνικό πιο πίσω.

Τον έχει σηκώσει λοιπόν στο ένα χέρι , με την "πάπια" του χεριού του όπως λέμε τον μύωνα, να έχει γίνει κάτι απο μικρό πεπόνι απο το πρήξιμο. Τον πάει απέναντι ενώ τα πόδια του χτύπαγαν στον αέρα (μιλάμε να έχω πέσει απο την σέλα απο τα γέλια εδώ!!) και να τον παραδίδει στο απέναντι περιπολικό....

Το σκηνικό κράτησε 2-3 λεπτά. Οχι παραπάνω...

Είπαμε... δεν ξέρεις τι κυκλοφορεί.. και εκείνοι που το παίζουν μάγκες δεν ξέρουν τι μπορεί να τους περιμένει την επόμενη μέρα.


Gandalf

Έτσι, δίνε μου εσύ ιδέες και μετά θα λένε πάλι "Κοίτα ρε τί έκανε ο καφροκαμικάζι στο ταλαίπωρο με το saxo." :lol:

super_nikolas
14/06/2007, 21:35
kata kirio logo kala ksigithikes..alla auto pou ekane se esane sigoura tha to ksanakanei..isos an ekanes kati na esozes ti zoh kapiou alou kapote...an oxi tsampouka tis pinakides tou blaxopuntou pou eixe kai minisi...einai killer oloi auti prepei na pethenoun:)

Da.Vintage
15/06/2007, 14:27
Eγώ δυστυχώς με κατι τέτοια χάνω τον έλενχο...:(

Πάω μπροστά τους κλείνω και κατεβαίνω κάτω για μπουνιές...

Μ@λακία μου ναι... δε ξέρεις ποιος είναι και τι κουβαλάει...

Αλλά εκείνη τι στιγμή θολώνω ρε Π@υστη μου!

Θέλω να τους σπάσω τα πλευρά!

marchi-11
24/07/2007, 07:34
...pandws i katagelia stin astynomia de mou aresei...
...to na arhizoume na dinoume ton ena i ton allo stous batsous oso m@l@kas ki an einai de einai swsto...

...an boreis kai thes kateva kai vale mono sou sti thesi tou ton typo...to pws tha ginei auto einai allo thema (analoga kai me ti syberifora tou)...kai isws tin epomeni fora einai pio prosektikos...
...diforetika adiaforise...alla o allos den tha katalavei oti ekane m@l@kia...boreis na tou to peis exalou kai me poio cool tropo...:smokin: