PDA

View Full Version : 299 000 km me Africa



Aikidimi
11/02/2007, 12:05
To istoriko mou me tis Africa ksekina to 1988 otan taksideyontas geia ellada (apo Norbigeia) me DR600 Dakar, eida geia proti fora to XRV 650 kapou sti germania kai apla to eroteytika.
Ksekinaei loipon "enas desmos" pou os tora, apo tin proti Africa pou agorasa stin Ellada to 1990 os simera symperilambanei arketes africa kai arketa xlm.
An anarotitxei kaneis geia ton logo pou allaksa toses, ayto einai mia alli istoreia, alla isos o megalyteros logos eitan ta makrina taksideia....
Se ola ayta ta xlm, pote den me afise to Africa, kai simera exo katastalaksei sto paleio kalo 650, edo sti Norbigeia...

To istoriko loipon exei.


1990 modelo, ena apo ta prota pou poulitxikan stin ellada, agorasmeno ston Skourta geia 1 400 000drx. egrapsa ta prota 18000 xlm (se ena kalokairi)


77432

Aikidimi
11/02/2007, 12:11
....opa, poly plageiasmeni bgike, bazo alli mia tou 1990


77434

Aikidimi
11/02/2007, 12:17
Modelo 1992, to proto pou poulitxike sti Norbigeia, to eixa to 1992 kai 1993. Xlm 38000


77435

Aikidimi
11/02/2007, 12:18
apo to 1993 os kai 1996, egrapse 72000 xlm kai treia taksideia stin ellada.


77436

Aikidimi
11/02/2007, 12:19
93 mod.


77437

Aikidimi
11/02/2007, 12:22
95 modelo, agorasmeno sti nOrbigeia to 1997 os 1999. Egrapse 24000 xlm, den eirtxe ellada


77438

Aikidimi
11/02/2007, 12:31
95 mod. to eixa stin ellada to 2002 - 2004.... den eirtxe norbigeia. Mono 12000 xlm


77439

Aikidimi
11/02/2007, 12:36
1992 mod me tripmaster, mono ellada to 2000 kai 2001, mono 14000 xlm


77440

Aikidimi
11/02/2007, 12:39
Modelo 1998 agorasmeno Norway apo 2001 - 2003, ekane ena taksidi ellada. Xlm 38000


77441

Aikidimi
11/02/2007, 12:42
modelo 1988, XRV RD03, mexri stigmis 83000 xlm (apo emena) agorasmeno to 2003


77442

Aikidimi
11/02/2007, 12:44
XRV 650, kai ta xromata mexri perissi (mple aspro)


77443

Stergios69
12/02/2007, 08:56
Νόμιζα 299000 με την ΙΔΙΑ άφρικα... :D
Ωραίος φίλε!

Aikidimi
12/02/2007, 09:45
299000 xlm.
Me tin katalili frontida, (pou alloste einai mono ladia-service, prosektiko ksekinima me kryo moter....) pisteyo pos den einai adynaton na ginoun 300 000 xlm me ena africa.
....isos geinoun me to 650, geiati ayto exei rizosei geia ta kala.

Nase kala.
Dimitris

DimChios
12/02/2007, 09:56
ΑΥΤΟΣ ρε ο άνθρωπος ΝΑΙ!!!

ΑΥΤΟΣ ειναι πραγματικα ΑΦΡΙΚΑΝΟΣ!!!

Όχι σαν κάτι μερικούς μη χέσω!!! :yuck:



ΜΠΡΑΒΟ ΡΕ ΜΗΤΣΟ!

ΜΠΡΑΒΟ ΡΕ!!!

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

:wave2:





Με την καινούρια τί έγινε? :confused:

Stergios69
12/02/2007, 09:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από Aikidimi
299000 xlm.
Me tin katalili frontida...
Πριν πάρω το δικό μου (1999) υπήρχε ένα καταγεγραμμένο με πάνω από 150000 χλμ.
Το μόνο οπου είχε ζητήσει ήταν βενζίνη! :D

Uriah Heep
14/02/2007, 14:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από Aikidimi
Ksekinaei loipon "enas desmos" pou os tora, apo tin proti Africa pou agorasa stin Ellada to 1990 os simera symperilambanei arketes africa kai arketa xlm.



Έχοντας αλλάξει δεκάδες μηχανές, μεταξύ αυτών και 3 Africa (με υπέροχες αναμνήσεις) και ΜΗ έχοντας "μασήσει" τις αβάσταχτες μοτοσυκλετιστικές μπουρμπουλίθρες που εξέφραζε κατά καιρούς ο πλαδαρός μοτοσυκλετιστικός σκεμπές της δίτροχης διανόησης...

...αποφάσισα εδώ και πολύ καιρό για την αγορά της 4ης Africa!

Μετά από "ψύχραιμο" ψάξιμο πολλών μηνών, έχοντας πάντα άλλη μηχανή, βρέθηκε το τέλειο "κομμάτι" με ελάχιστα χιλιόμετρα...

Θα με γηροκομήσει και θα την γηροκομήσω...

...σήμερα την παρέλαβα του Αγίου Βαλεντίνου και δώσαμε όρκους αιώνιας αγάπης και αφοσίωσης!

Με τις 3 προηγούμενες είχα κάνει γύρω στις 70.000χλμ...

...άλλες 230.000 μείνανε! :wave2:


:beer: :beer: :beer:

MikeG
14/02/2007, 14:24
Καλορίζικη Βασίλη & καλοτάξιδη..Εύχομαι να σου χαρίσει όλα αυτά που ποθείς

:beer: :beer: :wave2:

Aikidimi
14/02/2007, 14:25
.... Kaloriziki kai kalotaksidi nane.
An mporeis bale foto kai stoixeia apo tis africa (eidika tin teleytaia) na tis doume.

Filika
Aikidimi

karamoto
14/02/2007, 14:58
Ρε παιδιά εγώ που δεν είμαι τόσο παλιός μηχανόβιος για εξηγήστε γιατί να αλλάξει κανείς μία μηχανή για να πάρει μία ίδια (εκτός και αν η παλιά έβγαλε πρόβλημα)

Είχαν τόσο σημαντικές αλλαγές τα καινούργια μοντέλα?

:confused:

Aikidimi
14/02/2007, 15:53
Synitxos den allazeis mia mixani geia na pareis mia idia, ektos bebaia kai an to epomeno modelo, tis idias motosykletas exei "beltiotxei" se sxesei me ayto pou exeis. Oi syntxikes kai oi aiteies einai diaforetikes geia olous. kapoios mporei na tis allazei geia ta xromata, poios kserei!!! Oson afora emena, zontas Norbigeia kai kanontas polla xlm katxe xrono, katxos taksideya geia ellada, allaza tis africa geia na exo oso to dynaton poio kainourgeia kai me liga xlm oste na eimai sigouros pos tipote den txa paei straba sta taksideia. Alles fores i agoropoliseia (panta geia mena milao) eitan geia oikonomikous logous. Opote mi perimeneis mia apantisi, kanona. To oti perneis tin idia motosykleta simainei pantos sigoura oti sou arese ayti pou eixes.... alloios geiati na tin ksanapareis.
An kai i apantisi mou, opos sou eipa, den einai kanonas, elpizo na sou edose mia idea.

Filika
Aikidimi

makis206
14/02/2007, 16:06
Δεν έχω ξαναδεί ποτέ μου κάποιον τόσο κολλημένο με μια μηχανή, πολύ το χάρηκα όμως που είδα οτι υπάρχουν και τέτοιοι, κατά τη γνώμη μου κρύβουν ένα ρομαντισμό που σπάνια συναντιέται στις μέρες μας.

Πάντα καλά να είσαι και να γεύεσαι χιλιόμετρα με την Αφρικάνα σου όποια κι αν είναι αυτή που σε συνοδεύει στο ταξίδι !

:a19: :a19:

Καλοτάξιδη κι η δική σου Uriah !:a013:

:beer: :beer:

Aikidimi
14/02/2007, 16:41
To africa einai geia mena (san) enas kalos filos (i fili) kai opos enas kalos filos fainete stis dyskoles stigmes, etsi kai to pisto xrv, me sinodepse, me anextike, me sygxorepse, me goitepse, me eftiakse, me anebase, me eksipiretise, me gemise me istoreies kai empireies. Baibea i katxe motosykleta mporei na prosferei kati tetoio, alla geia mena to Africa einai as poume i xrisi tomi, diladi oti pragmatika xreiazomai geia ton diko mou skopo. Ti na ta kano ta 150 aloga otan yparxoun periorismoi taxititas pantou pleon, ti na ta kano "on off" tou misou tonnou, otan den txa patisoun pote oute enan xomatodromo, ti na ta kano ta nikel otan ta bgazo sto dromo mono tis ilioloustes meres. Ti na ta kano ta Goldwing kai alla tetoia, otan an txelo toso anesi, perno konserbokouti... Ayto as min perastei san kritiki geia allous filous motosykletiste, katxe allo, einai o tropos pou isos ego na xrisimopoiousa mia alli motosykleta an tin eixa. Alloste to gousto einai san "ton pisino" xorizete sta dyo... Kai telika, geiati na allazoume tous paloious kalous filous otan exoun tosa na mas prosferoun, oso mou prosfere emena to africa?

Filika
Dimitris

To XRV 650 simera...


78004

Uriah Heep
16/02/2007, 12:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από Aikidimi
.... Kaloriziki kai kalotaksidi nane.
An mporeis bale foto kai stoixeia apo tis africa (eidika tin teleytaia) na tis doume.
Filika
Aikidimi

Μετά από 11 περίπου μήνες υπομονετικής (σάν Θιβετιανός γκουρού), ψυχρής και με διάθεση χιούμορ αναζήτησης, βρέθηκε το καλό κομμάτι σε ιδιαίτερα καλή τιμή...
Όταν έχει εξετάσει κανείς μακροσκοπικά 35-40 Άφρικα "τρώγοντας" φέσι ποδήρες και έχει απορρίψει άλλες τόσες που βρωμούσαν από το τηλέφωνο, μετά από τα γιαουρτώδη επιχειρήματα του φαιδρού-κωμωδοποιού-ιδιοκτήτη τους, αν ΔΕΝ διαθέτει χιούμορ, ή το "ρίχνει" σε κανένα καλό τρίφυλλο για να ξεχάσει ή παθαίνει αντίστροφη νεύρωση και βγαίνει αλαλάζοντας σαν μουτζαχεντίν μπερδεύοντας τις τριπλέτες με τις ρουκέτες!
Το καθεστώς τσίρκου της αγοραπωλησίας μεταχειρισμένου στην Ελλάδα ήδη το γνώρισες...
Σ΄όλες τις μάρκες υπάρχουν, σπάνια, καλά κομάτια με ελάχιστα χλμ, από "γουσταρλήδες" ιδιοκτήτες, που πολλές φορές διαθέτουν 2 ή 3 ή και 4 μηχανές...
Τις περισσότερες φορές αυτοί ξέρουν τι έχουν (και καλά κάνουν) και τα ζητάνε ακριβά.
Εγώ στάθηκα πολύ τυχερός, την εντόπισα μόλις μπήκε στις αγγελίες σε τοπική εφημερίδα, συμπτωματικά ήταν γείτονας (50άρης) με 3 μηχανές σε ακινησία...Επισκεπτόμενος το γκαράζ του, ήμουνα σίγουρος για το λαβράκι! Ακινητοποιημένη 3 χρόνια μια Αφρικα του ΄95 πράσινη με πορτοκαλί φλόγες με 13.000 χλμ, τελείως αφάγωτα δισκόφρενα και λάστιχα 20η βδομάδα ΄95 με αφάγωτα τα 3/4... Η χρήση της μηχανής ...διακοπές το καλοκαίρι σε νησί και πίσω...κλείδωμα για του χρόνου! Μεταφέρθηκε με οδική βοήθεια στο συνεργείο μου και διαπιστώθηκε της εικόνας και της περιγραφής το αληθές!
Φουλ εξτρά με τριπλέτα-βαλίτσες Nonfango κλπ κλπ...3000 ευρώ! Από τους σπάνιους ανθρώπους που απλά έκρινε ότι έπρεπε να εγκαταλείψει τον μοτοσυκλετισμό και απλά να διαθέσει σε συμβολικές τιμές τις μηχανές του...
Προχθες έγινε ένα σέρβις λάδια-φίλτρο κλπ αλλά και λόγω ακινησίας λύσιμο-καθάρισμα τις δαγκάνες των φρένων και καρμπιρατέρ (υποχρεωτικά) .
Σήμερα άλλαξα λάστιχα γιατί αυτά των 11 περίπου χρόνων έκαναν την μηχανή να χορεύει "τσάρλεστον" στο στεγνό...
...στο βρεγμένο δεν θάθελα να είμαι ο παρτενέρ της...

Οι φωτογραφίες από τις 3 προηγούμενες δεν είναι δυνατόν να προβληθούν τώρα γιατί πρέπει να τις σκανάρω και έχω πρόβλημα στο σκάνερ. Τα μοντέλα είναι 1) του 91 η "beneton" που την είχες, 2) του 95 η κλασσική κόκκινο-άσπρο και 3) του 96 κόκκινο ντεπόζιτο με ασπρες-μαύρες φλόγες.
Θα βάλω της τελευταίας.


78445

Stergios69
16/02/2007, 12:34
Βασίλη τώρα το είδα...
Άντε ρε, καλοτάξιδη και με πολλά μικτής χρήσης χιλιόμετρα και άντε επιτέλους να πας εκείνη την Τυνησία που έλεγες! :D
εκείνο το λινκ με φωτό από Τυνησία το είδες;

Uriah Heep
16/02/2007, 12:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Stergios69
Βασίλη τώρα το είδα...
Άντε ρε, καλοτάξιδη και με πολλά μικτής χρήσης χιλιόμετρα και άντε επιτέλους να πας εκείνη την Τυνησία που έλεγες! :D
εκείνο το λινκ με φωτό από Τυνησία το είδες;

Σαχάρα θα πάω με τη Domi...

...είναι πιό τσαχπίνα!:wave2:

:beer: :beer: :beer:

Uriah Heep
16/02/2007, 12:45
άλλη μία...


78454

Uriah Heep
16/02/2007, 12:51
άλλη μία...


78463

Aikidimi
16/02/2007, 14:40
File Uriah Heep.
Mprabo... telika breikes mia poly kali motosykleta se souper timi. Tetoies einai pragmatiko laxeio apo oti fainete.
Sou eyxomai loipon polla kai kala xiliometra, polles kai kales empireies me tin Africa...

Nase kala
Aikidimi

afrotwin
16/02/2007, 15:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από Uriah Heep
Μετά από 11 περίπου μήνες υπομονετικής (σάν Θιβετιανός γκουρού), ψυχρής και με διάθεση χιούμορ αναζήτησης, βρέθηκε το καλό κομμάτι σε ιδιαίτερα καλή τιμή...
Όταν έχει εξετάσει κανείς μακροσκοπικά 35-40 Άφρικα "τρώγοντας" φέσι ποδήρες και έχει απορρίψει άλλες τόσες που βρωμούσαν από το τηλέφωνο, μετά από τα γιαουρτώδη επιχειρήματα του φαιδρού-κωμωδοποιού-ιδιοκτήτη τους, αν ΔΕΝ διαθέτει χιούμορ, ή το "ρίχνει" σε κανένα καλό τρίφυλλο για να ξεχάσει ή παθαίνει αντίστροφη νεύρωση και βγαίνει αλαλάζοντας σαν μουτζαχεντίν μπερδεύοντας τις τριπλέτες με τις ρουκέτες!
Το καθεστώς τσίρκου της αγοραπωλησίας μεταχειρισμένου στην Ελλάδα ήδη το γνώρισες...
Σ΄όλες τις μάρκες υπάρχουν, σπάνια, καλά κομάτια με ελάχιστα χλμ, από "γουσταρλήδες" ιδιοκτήτες, που πολλές φορές διαθέτουν 2 ή 3 ή και 4 μηχανές...
Τις περισσότερες φορές αυτοί ξέρουν τι έχουν (και καλά κάνουν) και τα ζητάνε ακριβά.
Εγώ στάθηκα πολύ τυχερός, την εντόπισα μόλις μπήκε στις αγγελίες σε τοπική εφημερίδα, συμπτωματικά ήταν γείτονας (50άρης) με 3 μηχανές σε ακινησία...Επισκεπτόμενος το γκαράζ του, ήμουνα σίγουρος για το λαβράκι! Ακινητοποιημένη 3 χρόνια μια Αφρικα του ΄95 πράσινη με πορτοκαλί φλόγες με 13.000 χλμ, τελείως αφάγωτα δισκόφρενα και λάστιχα 20η βδομάδα ΄95 με αφάγωτα τα 3/4... Η χρήση της μηχανής ...διακοπές το καλοκαίρι σε νησί και πίσω...κλείδωμα για του χρόνου! Μεταφέρθηκε με οδική βοήθεια στο συνεργείο μου και διαπιστώθηκε της εικόνας και της περιγραφής το αληθές!
Φουλ εξτρά με τριπλέτα-βαλίτσες Nonfango κλπ κλπ...3000 ευρώ! Από τους σπάνιους ανθρώπους που απλά έκρινε ότι έπρεπε να εγκαταλείψει τον μοτοσυκλετισμό και απλά να διαθέσει σε συμβολικές τιμές τις μηχανές του...
Προχθες έγινε ένα σέρβις λάδια-φίλτρο κλπ αλλά και λόγω ακινησίας λύσιμο-καθάρισμα τις δαγκάνες των φρένων και καρμπιρατέρ (υποχρεωτικά) .
Σήμερα άλλαξα λάστιχα γιατί αυτά των 11 περίπου χρόνων έκαναν την μηχανή να χορεύει "τσάρλεστον" στο στεγνό...
...στο βρεγμένο δεν θάθελα να είμαι ο παρτενέρ της...

Οι φωτογραφίες από τις 3 προηγούμενες δεν είναι δυνατόν να προβληθούν τώρα γιατί πρέπει να τις σκανάρω και έχω πρόβλημα στο σκάνερ. Τα μοντέλα είναι 1) του 91 η "beneton" που την είχες, 2) του 95 η κλασσική κόκκινο-άσπρο και 3) του 96 κόκκινο ντεπόζιτο με ασπρες-μαύρες φλόγες.
Θα βάλω της τελευταίας.

file mou kaloriziki
efxome na tis paris grigora ton aera ke na apolafsis ola ta xiliometra pou 8a kanis me tin mixanara sou
kapia stigmi na sou dosoume ke ena CD voi8itiko me poles plirofories gia tin mixani sou me odigiki simperifora tou anavati mexri ke sintages gia pan cakes:lol:

8a se voi8isi poli

na ise kala
ke panta paron:wave2:

$py
16/02/2007, 18:10
Uriah Heep kaloriziki :wave2:





Ante na doume pote tha kanoume kai emeis to oneiro pragmatikotita....

$py
16/02/2007, 18:16
Op to ksexasa.

Aikidimi tsimpa mia mpira :beer:

Aikidimi
16/02/2007, 18:57
Stin ygeia mas loipon, opa perimene, anoigo mia mpyra touti tin stigmi, 4901 xlm makreia apo tin ellada.
Kai kati akoma: Ekeino to diasimo CD geia to "africa os kai ta pankakes..." poios oureios anemos txa to steili kai pros ta edo?

Na pernate kala.

Filika
Dimitris

TWINGEORGE
16/02/2007, 19:15
καλοριζικη φιλε μου με πολλα και ασφαλη χιλιομετρα
παντα και παντου.
:beer:

Uriah Heep
19/02/2007, 21:52
Σας ευχαριστώ όλους για τις ευχές σας!

:beer: :beer: :beer:

Uriah Heep
19/02/2007, 23:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
file mou kaloriziki
efxome na tis paris grigora ton aera ke na apolafsis ola ta xiliometra pou 8a kanis me tin mixanara sou
kapia stigmi na sou dosoume ke ena CD voi8itiko me poles plirofories gia tin mixani sou me odigiki simperifora tou anavati mexri ke sintages gia pan cakes:lol:

8a se voi8isi poli

na ise kala
ke panta paron:wave2:


Σ΄ευχαριτώ Leo!

Μετά από οκτώ χρόνια, ξαναγυρίζω για τέταρτη φορά, στο μοτοσυκλετιστικό μου "βιότοπο"...

...ευτυχής σαν να βρίσκομαι σε πλήρες ανθοκήπιο παιδικής χαράς!

Συνειδητοποιημένος όσο ποτέ άλλοτε για την επιλογή μου, ΑΝΕΠΑΦΟΣ από αυταπάτες που ποτίζει με ιδεολογικό αφρόλουτρο η παράφρων-σύγχρονη-φουστανελογκλιτσοφέρνουσα μοτοσυκλετιστική κουλτούρα καθώς και οι μαξιμαλισμοί και τα "fame story" των "κυανο-ελικοφόρων" ιδεολογημάτων...αισθάνομαι σαν να ξαναγυρίζω στο ...σπίτι μου!

Συγχαρητήρια για το πολύ καλό "section Africa" στο φόρουμ!

Το CD σίγουρα μ΄ενδιαφέρει...

...καιρός να μάθω να φτιάχνω και κανένα pan cake!:lol:


Καλώς σας βρήκα Αφρικάνοι!:wave2:

:beer: :beer: :beer:

DimChios
20/02/2007, 07:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από Uriah Heep
άλλη μία...



ΟΛΟΪΔΙΑ ΜΕ ΤΗ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ! :a07: :a8:

ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΗ ΒΑΣΙΛΗ! ΚΑΛΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΠΑΝΤΑ!

:wave2:

Uriah Heep
20/02/2007, 08:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
ΟΛΟΪΔΙΑ ΜΕ ΤΗ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ! :a07: :a8:

ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΗ ΒΑΣΙΛΗ! ΚΑΛΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΠΑΝΤΑ!

:wave2:

Σ΄ευχαριστώ Δημήτρη!

Να περνάς καλά με την μοιχότροπο, παιγνιώδη και λαγνουργό executive Γερμανίδα κούκλα!

Σκέψου όμως καλά... πριν πάρεις διαζύγιο από την πιστή Αφρικάνα σου...

Εγώ θα πρότεινα να της κάνεις ένα σπρέυ με...βορικό οξύ και να την κρατήσεις στην καβάντζα δια παν ενδεχόμενον!:wave2:

:beer: :beer: :beer:

crs-k
20/02/2007, 09:10
Πολλα, καλα και ορθια χιλιομετρα σου ευχομαι Βασιλη!

:smokin: :beer: :wave2:

afrotwin
20/02/2007, 14:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από Uriah Heep

Συγχαρητήρια για το πολύ καλό "section Africa" στο φόρουμ!


se efxaristo katse na se valo ke stin lista ton evnooumenon...
:lol: :lol:

Uriah Heep
21/02/2007, 13:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Πολλα, καλα και ορθια χιλιομετρα σου ευχομαι Βασιλη!

:smokin: :beer: :wave2:


Χρήστο, σ΄ευχαριστώ!:wave2:

:beer: :beer: :beer:

bartlal
21/02/2007, 13:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από Uriah Heep
Χρήστο, σ΄ευχαριστώ!:wave2:

:beer: :beer: :beer:

εγω παλι, θα στα πω απο κοντα, να τις βαλουμε διπλα-διπλα, για να παθει παρακρουση ο "αλλος"

:lol: :lol: :lol:



:winka:



:beer: :beer: :beer:

:wave2:

tifoefs
25/02/2007, 01:25
Απο οτι ειδα σημερα στην Ουτρεχτη στο μοτοσοου 2007 οσες ΑΤ υπηρχαν καμμια δεν ηταν με λιγοτερα απο 48000 χλμ.

Εχουν γινει κομματια συλλεκτικα και οσοι εχουν τα κρατανε οσο δυνατον με λιγοτερα χιλιομετρα.

Βεβαια η δικια μου πλησιαζει τα 100000 σε λιγο και αν δεν ειχα το ΖΖR σιγουρα θα τα ειχα ξεπερασει.

Διαχρονικες μοτοσυκλεττες που αποδειξανε την αντοχη τους.



:beer: :beer: :beer:

miscelano
02/08/2009, 16:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από Aikidimi
93 mod.

idia me th dikia moy!!!72000 xiliometra apo ta opoia perissotera apo ta misa ta exw kanei egw!!!
geia sas africanoi!!!:beer: :beer: :wave2: :wave2:

ktmakis
02/08/2009, 19:24
Πραγματικά πολύ καλή ποιοτική και διαχρονική κατασκευή. Αυτό το μοτερ σου μιλάει. Είχα ένα 98άρι για 3-4 χρόνια. Δυστηχώς τα 20.000 κμ τα πιο πολλά στη τα έκανα στην πόλη. 2-3 ταξιδάκια αλλά έμεινε για πάντα χαραγμένη η αίσθηση στο μυαλό μου. Το είδα πριν 4 μήνες να στέκεται σε μια πλατεία και χάζευα με τη γυναίκα μου 10 λεπτά σιωπηλά καθώς γυριζε ο χρόνος πίσω και θυμόμασταν τι είχαμε κάνει με αυτό το μηχανάκι.
Ισως αν μπορέσω θα πάρω πάλι μια 98άρα + έτσι για το χαλαρό ξεχαρμάνιασμα.
Μοναδική μοτοσυκλέτα.