PDA

View Full Version : Χάθηκε το ταμπελάκι της Yoshimura



Tsakalaki
11/02/2007, 12:09
Το κακό είχε γίνει πριν από 3 εβδομάδες όταν το ένα από τα δυο πριτσίνια που στηρίζουν το τιμημένο τσαμπελάκι της Yoshimura έφυγε. Εγώ, ως κλασσικός και ….. Έλληνας χρησιμοποίησα μια κόλλα στιγμής για να σώσω τη κατάσταση. Χθες το απόγευμα οι δυνάμεις της κόλλα την εγκατέλειψαν, και επέστρεψα στο σημείο 0 (μηδέν), να κρέμεται δλδ το ταμπελάκι της εξάτμισης. Η επιστροφή μου στο σπίτι έγινε μέσα του περιφερειακού (Θεσσαλονίκη, από Νεάπολη για Χαριλάου για όσους ξέρουν). Ε…λίγο οι έξτρα κραδασμοί, λίγο το γκάζι…..το ταμπελάκι με άφησε χρόνους…..


Το συμπέρασμα είναι πως αυτά παθαίνει όποιος δεν τελειώνει μια δουλειά στην ώρα της.


Το ζητούμενο είναι το να μου πείτε τι μπορώ να κάνω….


Α) Υπάρχει περίπτωση να μπορώ να βρω στο εμπόριο ένα ταμπελάκι της εξάτμισης;;;;
Β) Υπάρχει κάποια ιδέα για το τι να κάνω….



Δεκτή πάσης φύσεως πρόταση (μη μου ζητήσετε να βάψω το μηχανάκι μπλε και να το πετάξω στη Θάλασσα, δεν θα το κάνω….μπλε, ποτέ…)

Παραθέτω και μια φωτογραφία, μια ανάμνηση παλιά.....
:bigcry: :beer:


77433

Θάνος
11/02/2007, 12:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tsakalaki
Το κακό είχε γίνει πριν από 3 εβδομάδες όταν το ένα από τα δυο πριτσίνια που στηρίζουν το τιμημένο τσαμπελάκι της Yoshimura έφυγε. Εγώ, ως κλασσικός και ….. Έλληνας χρησιμοποίησα μια κόλλα στιγμής για να σώσω τη κατάσταση. Χθες το απόγευμα οι δυνάμεις της κόλλα την εγκατέλειψαν, και επέστρεψα στο σημείο 0 (μηδέν), να κρέμεται δλδ το ταμπελάκι της εξάτμισης. Η επιστροφή μου στο σπίτι έγινε μέσα του περιφερειακού (Θεσσαλονίκη, από Νεάπολη για Χαριλάου για όσους ξέρουν). Ε…λίγο οι έξτρα κραδασμοί, λίγο το γκάζι…..το ταμπελάκι με άφησε χρόνους…..


Το συμπέρασμα είναι πως αυτά παθαίνει όποιος δεν τελειώνει μια δουλειά στην ώρα της.


Το ζητούμενο είναι το να μου πείτε τι μπορώ να κάνω….


Α) Υπάρχει περίπτωση να μπορώ να βρω στο εμπόριο ένα ταμπελάκι της εξάτμισης;;;;
Β) Υπάρχει κάποια ιδέα για το τι να κάνω….



Δεκτή πάσης φύσεως πρόταση (μη μου ζητήσετε να βάψω το μηχανάκι μπλε και να το πετάξω στη Θάλασσα, δεν θα το κάνω….μπλε, ποτέ…)

Παραθέτω και μια φωτογραφία, μια ανάμνηση παλιά.....
:bigcry: :beer:

Όταν πρόσφατα έβαλα τελικό yoshimura στο gsxr μου, μου είπαν στη suzuki ότι στις εξατμίσεις της yoshimura υπάρχουν τα πάντα σε ανταλλακτικά και τα πάντα αλλάζουν.

Οπότε σου προτείνω να κάνεις μία επίσκεψη σε ένα κατάστημα της suzuki.

gcrook
11/02/2007, 12:34
Στον Κολιουση σιγουρα θα βρεις.:wave2:

Θάνος
11/02/2007, 13:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Στον Κολιουση σιγουρα θα βρεις.:wave2:

Ρε συ... ο άνθρωπος γράφει Θεσσαλονίκη στο προφίλ του!

alexioannides
11/02/2007, 13:34
o gcrookhs einai sthn kosmara tou!!!!

re krookh??? to palikarh kardashs einai!

kai leei xarilaou esy ti mas les pali e?

file kardash des kai sto e-bay kati exei...

Tsakalaki
11/02/2007, 14:03
Κατα πρώτον ευχαριστώ για το ενδιαφέρον και τις απαντήσεις



Κατα δεύτερον, θα ξεκινήσει αναζήτησ τόσο στο κατάστημα όπου έβαλα το εξατμισόνι όσο και στο διαδίκτιο, να δω τι παίζει και εκεί...



:D

:beer:

gcrook
11/02/2007, 14:43
Συγνωμη...
Στον Κολιουση της θεσσαλονικης ξεχασα να προσθεσω.:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

(very eager to help):a47: :a49:



Αρχικά δημιουργήθηκε από alexioannides
o

file kardash des kai sto e-bay kati exei...

Ενω εσυ τωρα που τον εστειλες στα απυθμενα μονοπατια του Ιντερνετ τον εσωσες παπαρα:rotflmao:

HaritonSpace
11/02/2007, 17:38
:beer: Ωραία! τώρα που σου έφυγε μπορείς να βάλεις ό,τι ταμπελάκι γουστάρεις! :beer:

Άλλωστε ότι και να βάλεις, τον ίδιο θόρυβο θα κάνει... :lol:

kakofonixx
11/02/2007, 17:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από HaritonSpace
:beer: Ωραία! τώρα που σου έφυγε μπορείς να βάλεις ό,τι ταμπελάκι γουστάρεις! :beer:

Άλλωστε ότι και να βάλεις, τον ίδιο θόρυβο θα κάνει... :lol:
Κανεις μεγαλο λαθος :nono: :nono:
Το ταμπελακι της yoshi δινει τουλαχιστον 5 αλογατα στο βε στρομ :rotflmao: :rotflmao: :a5:

Οσο για το μπλε χρωμα, φιλε Tsakalaki, δεν πειραζει...
Πετα το και ας ειναι και μαυρο
:beer:

Tsakalaki
12/02/2007, 12:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από kakofonixx
Το ταμπελακι της yoshi δινει τουλαχιστον 5 αλογατα στο βε στρομ :rotflmao: :rotflmao: :a5:



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol:


77493

alexioannides
12/02/2007, 18:51
loipon to tampelaki to briskeis sthn antiprosopia kai kostizei.... 30 eurw parakalw!!!!

Tsakalaki
12/02/2007, 19:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από alexioannides
loipon to tampelaki to briskeis sthn antiprosopia kai kostizei.... 30 eurw parakalw!!!!



ΠΟΣΟ;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Ε, καλύτερα τότε να δώσω 5 ευρώ...ένα μπλε σπρει, να το βάψω και να το πετάξω στη θάλασσα....:lol: :lol: :lol:



Ευχαριστώ για τη πληροροφία αρχηγέ.....μάλλον θα το πάρω....όχι τίποτε άλλο, αλλά το ταμπελάκι δίνει 5 άλογα....:look:

alexioannides
12/02/2007, 19:22
x aaxaxaxxa nai nai ta 5 aloga!

shmera eida ena palikari sthn larisa kai eixe mia trioval sto sv tou kai tou xtyphsan to plakidio ths yoshi! eee loipon phge epsakse rwthse kai ema8e 30 eurw loipon.... polla pantws opote des ap mporeis kai se kanena ebay

Tsakalaki
12/02/2007, 19:51
Το παλικάρι δεν φταίει. εγώ όμως επειδή είμαι ο αποκλειστικός υπεύθυνος για τη μλκία (έφυγε απο τη μια πλευρά και αντί να πάω να το κάνω εκείνη την ώρα, το κόλλησα με λόγκο ο τρισμέγιστος, ο μεγιστοτεράστιος, ο μπετόβαλακας..... ), ε καλά να πάθω. να πληρώσω.......και στο νετ να ψάξω.....πόσο να το βρω ρε σύ;;;;; 10-15 ευρώ;;;;;;;; και τα ταχυδρομικά και αυτά...μια η άλλη μάλλον θα πάει....έτσι νομίζω δλδ.......

alexioannides
12/02/2007, 20:24
axxaxaxaxa geiaore tismegiste ogkoly8e!!!! ante dwsta mwre de bariesai.....

cityfly
13/02/2007, 13:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tsakalaki
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol:


σου λείπει ένα


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

makaronachis
13/02/2007, 14:23
Ρε φίλε,δουλεύει η μηχανή χωρίς το ταμπελάκι;Τόσο απαραίτητο σου είναι;

Tsakalaki
13/02/2007, 16:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από makaronachis
Ρε φίλε,δουλεύει η μηχανή χωρίς το ταμπελάκι;Τόσο απαραίτητο σου είναι;




Η μηχανή δουλεύει μια χαρά. απαραίτητο δεν μου είναι, με την έννοια που το θέτεις. παρ' όλα αυτά είναι ένα μέρος της εξάτμισης το οποίο λείπει. Καθαρά για αισθητικούς λόγους. στο κάτω - κάτω της γραφής, για να λέμε τα σύκα - σύκα και τον Ρίτσο - Ρίτσο. την εξάτμιση την έβαλα περισσότερο για αισθητικούς λόγους (για να ακούω το "μπράου" όταν ξεκινάω και να βαράνε οι συναγερμοί στη γειτονιά. ειδικά εκείνου του άτιμου του οποίου ο σκύλος μου χ$ζει τη ρόδα... ). Έδωσα λεφτά για να πάρω μια εξάτμιση Yoshimura και αυτό να μην φαίνεται πουθενά;;;;;; του φούτση δηλαδη. Μόνο και μόνο για τη βλαχιά του θέματος, το θέλω το ταμπελάκι...


αυτά παίκτη μου.......