PDA

View Full Version : Πως ειναι ο κοσμος συμφωνα με τις αγγελιες μηχανων....



lyk0s
11/02/2007, 15:00
Αν οι μηχανες ειναι οπως περιγραφονται στις αγγελιες τοτε...

-Δεν υπαρχουν ατυχηματα αφου ολες οι μηχανες ειναι ατρακαριστες...

-Οι μηχανες δεν πεφτουν ποτε και ειναι ολες αγρατζουνιστες......

-Δεν κυκλοφορουν μεγαλες μηχανες μεσα στην πολη και ολοι κανουν τα περισσοτερα χλμ εκτος....

-Ολοι εχουν γκαραζ....

GeorgeFZR
11/02/2007, 15:16
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

vagelis900
11/02/2007, 15:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από lyk0s
Αν οι μηχανες ειναι οπως περιγραφονται στις αγγελιες τοτε...

-Δεν υπαρχουν ατυχηματα αφου ολες οι μηχανες ειναι ατρακαριστες...

-Οι μηχανες δεν πεφτουν ποτε και ειναι ολες αγρατζουνιστες......

-Δεν κυκλοφορουν μεγαλες μηχανες μεσα στην πολη και ολοι κανουν τα περισσοτερα χλμ εκτος....

-Ολοι εχουν γκαραζ....
:a18: :a20:
και το κυριοτερο σπανια εχουν πανω απο 15000-20000χλμ!!!!
ειναι fix αυτο το νουμερο!!!

kalant
11/02/2007, 15:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από lyk0s
Αν οι μηχανες ειναι οπως περιγραφονται στις αγγελιες τοτε...

-Δεν υπαρχουν ατυχηματα αφου ολες οι μηχανες ειναι ατρακαριστες...

-Οι μηχανες δεν πεφτουν ποτε και ειναι ολες αγρατζουνιστες......

-Δεν κυκλοφορουν μεγαλες μηχανες μεσα στην πολη και ολοι κανουν τα περισσοτερα χλμ εκτος....

-Ολοι εχουν γκαραζ....

εχεις δει εσυ ολες τις αγγελιες να αναφερουν αυτα?

μερικες οντως αλλα δεν παει να πει οτι δεν ειναι και αληθεια, ισως υπαρχουν και καποιες υπερβολικες αλλα οι περισσοτερες δεν ειναι πιστευω...

n1k3man
11/02/2007, 17:57
συμφωνω με τον kalant.

υπαρχουν ενταξει ατομα εκει εξω. Δεν ειναι δυσκολο να το καταλαβεις αυτο. Φαινεται απο τη μηχανη που πουλαει ο καθενας και το πως σε αντιμετωπιζει.

project.breeze
11/02/2007, 19:37
Και μην ξεχνάμε πως υπάρχουν αγγελίες που διευκρινίζουν και το επάγγελμα

Π.χ Πωλείται Suzuki GSXR 1000 με Full Yoshimura Tri-Oval,φίλτρο Κ&Ν,Power Commander,γρήγορους εκκεντροφόρους από γιατρό...



Δηλαδή ρε γιατρέ να πούμε εσύ το μηχανάκι το συγκεκριμένο δεν το έχεις για σκίσιμο;Ή μήπως οι γιατροί δεν σκίζουν τα μηχανάκια τους;Αυτό το "...από γιατρό..." ποτέ δεν το κατάλαβα.Εκτός και αν όταν λέει γιατρός εννοεί τον Rossi...

arxaios
11/02/2007, 21:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από runneras125
Και μην ξεχνάμε πως υπάρχουν αγγελίες που διευκρινίζουν και το επάγγελμα

Π.χ Πωλείται Suzuki GSXR 1000 με Full Yoshimura Tri-Oval,φίλτρο Κ&Ν,Power Commander,γρήγορους εκκεντροφόρους από γιατρό...



Δηλαδή ρε γιατρέ να πούμε εσύ το μηχανάκι το συγκεκριμένο δεν το έχεις για σκίσιμο;Ή μήπως οι γιατροί δεν σκίζουν τα μηχανάκια τους;Αυτό το "...από γιατρό..." ποτέ δεν το κατάλαβα.Εκτός και αν όταν λέει γιατρός εννοεί τον Rossi...

Τον Valentino Rossi ;;;;;;;;;
:lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol:

GIXXERAKIAS
11/02/2007, 22:09
Βρε παιδια δηλ οταν παιρνω εγω το Τζιξερακι μου το περνω για να το βλεπω και να το γυαλιζω?Ναι θα του πιω το αιμα και θα το σκισω!Για αυτο το λογο ειναι!!Ομως η συντηρηση,συντηρηση!!Ολα μα ολα τα σερβις του γινονται καθε χρονο,επειδη δεν συμπληρωνω τα χιλιομετρα που λεει η σουζουκι.Το εχω μονο για να το βγαζω εξω και να ξεκαβλωνω!!Δηλ σημαινει οτι δεν ειναι καλο το μηχανακι επειδη το παω στα κοκκινα??Γι'αυτον ακριβως το λογο ειναι!!Και οταν λεει ο αλλος απο γιατρο ισως και να σημαινει αυτο το πραγμα!οτι τα σερβις ειναι κανονικοτατα και με το βιβλιαρακι του!Μην τα ισωπεδωνουμε ολα!Δηλ οταν πουλανε παπακια και τα εχουν για ντελιβερι,αυτα δεν ειναι ξεσκισμενα?

Respect
11/02/2007, 22:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από lyk0s
Αν οι μηχανες ειναι οπως περιγραφονται στις αγγελιες τοτε...

-Δεν υπαρχουν ατυχηματα αφου ολες οι μηχανες ειναι ατρακαριστες...

-Οι μηχανες δεν πεφτουν ποτε και ειναι ολες αγρατζουνιστες......

-Δεν κυκλοφορουν μεγαλες μηχανες μεσα στην πολη και ολοι κανουν τα περισσοτερα χλμ εκτος....

-Ολοι εχουν γκαραζ.... Σαφώς, λέγονται αρκετές υπερβολές κατά καιρούς όμως, απεδείχθει από προσωπική εμπειρία πως υπάρχουν τέτοιες μηχανές!!

Πχ, αν αύριο το πρωί αποφάσιζα να δώσω τη μηχανή μου αυτός που θα την αγόραζε, τέτοια μηχανή θα έπαιρνε!
Επιπλέον θα συμπληρώσω πως κάποιες μηχανές, ευτυχώς ή δυστυχώς.. τις χαίρονται οι επόμενοι... :winka:

project.breeze
12/02/2007, 01:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
Βρε παιδια δηλ οταν παιρνω εγω το Τζιξερακι μου το περνω για να το βλεπω και να το γυαλιζω?Ναι θα του πιω το αιμα και θα το σκισω!Για αυτο το λογο ειναι!!Ομως η συντηρηση,συντηρηση!!Ολα μα ολα τα σερβις του γινονται καθε χρονο,επειδη δεν συμπληρωνω τα χιλιομετρα που λεει η σουζουκι.Το εχω μονο για να το βγαζω εξω και να ξεκαβλωνω!!Δηλ σημαινει οτι δεν ειναι καλο το μηχανακι επειδη το παω στα κοκκινα??Γι'αυτον ακριβως το λογο ειναι!!Και οταν λεει ο αλλος απο γιατρο ισως και να σημαινει αυτο το πραγμα!οτι τα σερβις ειναι κανονικοτατα και με το βιβλιαρακι του!Μην τα ισωπεδωνουμε ολα!Δηλ οταν πουλανε παπακια και τα εχουν για ντελιβερι,αυτα δεν ειναι ξεσκισμενα?


Μα δεν εννοούσα αυτό φίλε μου.Δηλαδή τι σχέση έχει το επάγγελμα;Ο άλλος μπορεί να είναι αγρότης,χτίστης,υδραυλικός,δικηγόρος,μηχανικός,αρχιτ κτονας κτλ κτλ και να το έχει σε πολύ καλύτερη κατάσταση από έναν γιατρό.Αν ο άνθρωπος είναι μερακλής το επάγγελμά του δεν παίζει κανέναν ρόλο...
:beer:

fantacid
12/02/2007, 01:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από lyk0s
Αν οι μηχανες ειναι οπως περιγραφονται στις αγγελιες τοτε...

-Δεν υπαρχουν ατυχηματα αφου ολες οι μηχανες ειναι ατρακαριστες...

-Οι μηχανες δεν πεφτουν ποτε και ειναι ολες αγρατζουνιστες......

-Δεν κυκλοφορουν μεγαλες μηχανες μεσα στην πολη και ολοι κανουν τα περισσοτερα χλμ εκτος....

-Ολοι εχουν γκαραζ....



-Τα χωματινα μηχανακια δεν εχουν πατησει ΠΟΤΕ χωμα!!!!

δλδ ειναι καλυτερα να παρω ενα χωματινο που το σκιζουν στην εθνικη παρα στα χωματα!! :uplate: :uplate:



-Τελευταια πωλουνται πολλα μηχανακια απο γυναικες γιατρους που μενουν κοντα σε καταρρακτες!!!

perastikos
12/02/2007, 09:32
- Μέχρι στιγμής η δικιά μου είναι ατρακάριστη

- Καθημερινά κάνω το Ναύπακτος - Ρίο (Πατρών όχι Βραζιλίας :p ) και αραιά και που το Ναύπακτος - Μεσολόγγι, άρα ναι τα περισσότερα είναι εκτός πόλης

- Ναι έχω γκαράζ

:smokin:

Όμως έχει ήδη 23000 άρα όταν και αν πουληθεί θα έχει 40000 χλμ και βάλε....

Να το θυμάστε αυτό το post ρεμάλια! Αν πουλήσω ποτέ το transalp μη μου λέτε μετά μαλακίες για την αγγελία μου :lol: :lol:

:wave2:

fethry
12/02/2007, 10:07
εγώ τώρα πιά έχω μόνο το παπάκι (από το '97) με 142000 km και είναι τελείως μπουρδέλο... αν το δείτε σε καμιά αγγελία μακριά... :a13: :a13:

GIXXERAKIAS
12/02/2007, 11:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από fethry
εγώ τώρα πιά έχω μόνο το παπάκι (από το '97) με 142000 km και είναι τελείως μπουρδέλο... αν το δείτε σε καμιά αγγελία μακριά... :a13: :a13: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: Θα το θυμαμαι οταν θα θελω παπι μεταχειρω.

Παντως οντως δεν εχει σχεση το επαγγελμα οπως ειπε και ο Ρανερας125 αλλα το πως το φροντιζεις και οταν λεω φροντιζεις εννοω τα σερβις του.Ας πουμε το Ρανερακι που εχω τωρα αν το δειτε ια πειτε τι τριμπ@υρδελο ειναι αυτο!(οπως ειναι τωρα απλυτο 4 μηνες:D )Αν ομως το πλυνω και δειτε οτι δεν εχει ουτε μια γρατζουνια και ΟΛΑ μα ΟΛΑ τα σερβις ειναι μεσα στην αντιπροσωπεια θα το χαζευετε!

Σημειωση και γω σε γκαραζ το εχω:D :D και το μικρο και το τερας:D :D

lyk0s
12/02/2007, 13:11
Αν παιρναμε καποιον που δεν ειχε ξαναδει μηχανες και του διναμε να διαβασει τις αγγελιες νομιζω οτι καπως ετσι θα νομιζε οτι ειναι.....

Δεν λεω οτι δεν υπαρχουν αρκετες μηχανες που ειναι σε τετοια κατασταση αλλα δεν μπορει κανεις απο οσους πουλανε μηχανες να μην εχει τρακαρει η πεσει ποτε...

Ισως ηταν καλυτερα να το ποσταρω στα ανεκδοτα μιας και ο σκοπος μου δεν ηταν να θιξω κανενα αλλα να διακωμωδησω μια κατασταση που σου προκαλει ενα χαμογελο....

SeNNinhA
12/02/2007, 13:33
Όσα χιλιόμετρα και να έχει κάνει μια μηχανή και όσο σκληρή χρήση και να έχει σε οτιδήποτε τερέν, αν έχει συντηρηθεί σωστά τότε σίγουρα είναι προτιμότερη από μια με λίγα χιλιόμετρα, και χαλαρή χρήση αλλά με συντήρηση του κόλου.

Το μόνο που δεν θέλω σε μια μηχανή είναι να είναι τρακαρισμένη. Σχεδόν όλα τα άλλα διορθώνονται εύκολα.

KaTaNaS
12/02/2007, 17:00
η δικιά μου πάντως δεν έχει πατήσει ποτέ χώμα....




αα ψεματα το καλοκαιρι ειχε βρέξει αμμο απο τη σαχαρα στο κέντρο... :rolleyes:

:lol: :lol: