PDA

View Full Version : xenon fwta



alexioannides
12/02/2007, 00:22
loipon epidi exoun ginei polla post gia tis xenon
8elw na kanoume ena post MONO.
diaforetika exoume xa8ei de bgainei etsi akrh

8elw osoi exoun balei lampes xenon na mas poune timh kai apo pou ta phran

epishs na baloun kanen link apo site eksoterikoy gia fthnh lysh.

kati dhladh kseka8aro kai aplo. edw exoume 40 8emata gia tis xenon.
de mporoume na exoume ena-dyo mono?:confused:

kai egw 8a h8ela xenon alla molis ekana anazhthsh apla xa8hka! exw anoiksei 48 para8hra! kolise o i.e. 7!!!!!!

GIXXERAKIAS
12/02/2007, 11:34
Εγω παιδα εβαλα στο αμαξι μου απο www.visionbulbs.com 2 λαμπες με 200ε (ΗΒ4 η αλλιως 9006 τυπος λαμπας)και τις τοποθετησα μονος μου.Τα kelvin ειναι 8000 και εχουν απλα φανταστικο φωτισμο!Ειχα εναν ενδιασμο για τα φωτα ξενον στην βροχη αλλα εχθες μου εφυγε τελειως!Μιλαμε για τρελο φωτισμο εκει που ολες οι απλες λαμπες αλογονου στα γυρω αμαξια αντανακλουσαν στο πουθενα και δεν βλεπαν το δρομο,εγω τα ειδα ολα:D :D
Οταν μπορεσω θα παρω και στην μηχανη και στο σκουτερακι,θα παραγγειλω και ενα σετ λαμπες ακομα για να υπαρχουν,ποτε δεν ξερεις:rolleyes:
Παντως ειναι αξιοπιστος ο τυπος μιας και φεραμε πολλα ατομα απο αυτον:beer: :wave2:

Tigas
12/02/2007, 13:58
Εγώ βρήκα άκρη με 200ευρώ στα 6000Κ 2 λάμπες τοποθετημένες.
Όσοι έχουμε παραγγείλει ενημερώνω ότι έχουν έρθει τα kit και αυτή την εβδομάδα θα αρχίσουμε σιγα σιγά να τις τοποθετούμε.

gcrook
12/02/2007, 14:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από alexioannides

8elw na kanoume ena post MONO.


kati dhladh kseka8aro kai aplo. edw exoume 40 8emata gia tis xenon.
de mporoume na exoume ena-dyo mono?:confused:



Εγω λεω να τα σβησουμε ολα και να τα ξαναπαμε απο την αρχη:rolleyes:

stefanos
12/02/2007, 14:31
Εγώ απο την άλλη θα ήθελα να ήξερα απο κάποιον πιο ψαγμένο αν είναι νόμιμα όλα αυτά.
Αν είναι νόμιμο δηλαδή να βάλω σε προβολέα σχεδιασμένο για αλογόνο, λάμπα xenon.
Να ξέρω δηλαδή τι να λέω στα μπλόκα.

banditgr
13/02/2007, 20:40
oxi den einai nomimo.Idika oi H4 prokaloun poly glare.Alla edo kai 1+ xrono den me exei enoxlisei pote mpatsos.

katsavidi2005
14/02/2007, 15:09
Αν ειναι παρανομο ή οχι δεν ξερω.Παντως τα αυτοκινητα που εχουν απο μαμα xenon φωτα ειναι υποχρεωμενα απο την Ε.Ε να εχουν "λεια" κρυσταλλα (χωρις γραμμες δηλαδη), να εχουν ψεκαστηρες ωστε να καθαριζονται τα κρυσταλλα και να μη διαθλονται οι ακτινες και επισης να εχουν αισθητηρες οι αναρτησεις ωστε να ρυθμιζεται αυτοματα το υψος της δεσμης.

banditgr
14/02/2007, 17:09
den einai to thema ta mpekakia ta kathara krystala klp. to thema einai o provoleas na exei SOSTO cut off kai na exei egkrisi gia ayto.Ta ergostasiaka HID pezoun se projectors sxediasmenous gia HID.Vevea tixenei kamia fora na yparxei arketa kali estiasi kai se hid pou pezei se klasiko provolea,alla einai spanio.Pantos oi mpatsoi stin Ellada akoma den ta 3eroun....kai nomizo exoun simantikotera pragmata na asxolithoun.