PDA

View Full Version : καποιος με ohlins σε R1 04+



gixxerpap
12/02/2007, 19:54
οποιος φοραει ohlins αναρτηση σε R1 του 2004-2005 ας κανει ενα κοπο να μου στειλει τις ''μαμα'' ρυθμισεις του......ειναι αυτες που το εχουν σεταρισμενο οταν ειναι στη συσκευασια του, και λoγικα θα πρεπει να αναφερονται μεσα στο manual.....

OldMan
12/02/2007, 22:14
Ζώρζ....!!!:D

Στα Μοντέλα (και γρήγορα..) :lol:


Υ.Γ.
Ohlins φοράει ο Άσωτος (αλλά νομίζω ότι είναι '03 το μηχανάκι του..):confused:

Ασωτος
12/02/2007, 23:02
Αν περιμένεις λίγο να βρω το χαρτί που ήταν στη συσκευασία, θα σου πω. ....

Στο πίσω αμορτισέρ αναφέρομαι
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Αντώνη : '04 είναι.

pissaman
12/02/2007, 23:20
Μπορείς να στείλεις mail στην ohlins και να σου πουν! ;)

alexk
21/02/2007, 16:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
οποιος φοραει ohlins αναρτηση σε R1 του 2004-2005 ας κανει ενα κοπο να μου στειλει τις ''μαμα'' ρυθμισεις του......ειναι αυτες που το εχουν σεταρισμενο οταν ειναι στη συσκευασια του, και λoγικα θα πρεπει να αναφερονται μεσα στο manual.....

Σου απαντήσαμε από το τηλέφωνο ρε παλικάρι...

gixxerpap
21/02/2007, 17:13
εσείς μου απαντήσατε, αλλά η ανάρτηση δε θέλει να δουλέψει με τίποτα.......

πρώτη φορά αντιμετωπίζω τόσο έντονο πρόβλημα με ανάρτηση.....

ας κάνει πως δε λύνεται, και το βλέπω το κ7 πολυ΄πιο σύντομα απ΄όσο φανταζόμουνα:rolleyes:

bartlal
21/02/2007, 17:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap

ας κάνει πως δε λύνεται, και το βλέπω το κ7 πολυ΄πιο σύντομα απ΄όσο φανταζόμουνα:rolleyes:

OMG!!!!

ημαρτον! :cry:

div400
21/02/2007, 17:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap

ας κάνει πως δε λύνεται, και το βλέπω το κ7 πολυ΄πιο σύντομα απ΄όσο φανταζόμουνα:rolleyes:


ε ενταξη βρε...το κοντευεις το 2μηνο......:rolleyes: :rolleyes:

α ολα κιολλα δεν θα χασω το στοιχημα λογο αναρτησης....κανονισου ετσι?:mad: :mad:

R-1nas
23/02/2007, 16:35
ma sygnomi..... peires R1 ?

gixxerpap
23/02/2007, 17:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από R-1nas
ma sygnomi..... peires R1 ?

ω, ναι!

TROOPER
23/02/2007, 17:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
ω, ναι!

ποτε???:lol: :lol: :lol: :lol:

project.breeze
23/02/2007, 18:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
εσείς μου απαντήσατε, αλλά η ανάρτηση δε θέλει να δουλέψει με τίποτα.......

πρώτη φορά αντιμετωπίζω τόσο έντονο πρόβλημα με ανάρτηση.....

ας κάνει πως δε λύνεται, και το βλέπω το κ7 πολυ΄πιο σύντομα απ΄όσο φανταζόμουνα:rolleyes:



Τραβάτε με και ας κλαίω δηλαδή...Πάρτο ντε,αφού φαγώθηκες:beer:

zephyr1
23/02/2007, 18:39
Θα αλλαχτει και ας μην ειναι το προβλημα στο μηχανακι αλλα στην αναρτηση?:confused:


:sad:

gixxerpap
23/02/2007, 18:58
ενταξει μωρε, μην τα παιρνετε ολα τις μετρητοις.......

η ακρη με την αναρτηση μαλλον βρεθηκε, θα δειξει σημερα το βραδυ!

εγινε και η παραγγελια δισκους ελατηρια barnett....:rolleyes: :D

bartlal
23/02/2007, 19:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από R-1nas
ma sygnomi..... peires R1 ?

εδω εχει ΗΔΗ ετοιμασει τα χαρτια και εχει βρει κιολας και πωλητη, και εσυ ρωτας ποτε πηρε R1???


τσ τσ τσ! :sick:










:lol: :lol: :lol:

R-1nas
24/02/2007, 15:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
εδω εχει ΗΔΗ ετοιμασει τα χαρτια και εχει βρει κιολας και πωλητη, και εσυ ρωτας ποτε πηρε R1???


τσ τσ τσ! :sick:



E nai re paidia rotao.... Ton gnorisa me kainourgio Tuono kai Africa. Ton petixeno ena bradi ston stauro tou notou me BMW GS, kai tora mathaino gia R1.....

A re george.... kala kaneis magkas eisai! Tha se call you otan epistrepso apo Singapore na ta poume giati etoimazomai gia pista kai ego....








:lol: :lol: :lol:

alexk
27/02/2007, 11:41
Γιώργο το έφτιαξες τελικά το αμορτισέρ. Για πες μας βρε φίλε.

gixxerpap
27/02/2007, 13:55
οχι ακομα, αλλα εφτιαξα τα μπροστινα και γινανε απιστευτα! φοραω τα μαλακα ελατηρια που δινει για μπροστινο με σχετικα ''χοντρα'' λαδια που χρησιμοποιει η ohlins για τα πηρουνια της.

για το πισω εχω παραγγειλει το μαλακοτερο ελατηριο και το περιμενω σημερα η αυριο.

γενικα παντως, πρεπει να υπηρξε ζητημα με αυτη τη σειρα των αναρτησεων, γιατι και η ohlins ειχε στειλει φαξ στη yamaha, στο οποιο προτεινε εναλλακτικα απο τα ελατηρια που χρησιμοποιουσε σαν στανταρ, τα μαλακα μπροστα (αυτα που εχω) και 2 νουμερα μαλακοτερο πισω (αυτο που παρηγγειλα).

ηδη παντως φτιαχνοντας το μπροστινο (το οποιο ειχε και λαθος σταθμη λαδιου), η συμπεριφορα της μηχανης βελτιωθηκε θεαματικα!....κι αυτο γιατι πολυ απλα, εμπρος και πισω αναρτηση δε συμβαδιζανε σε ρυθμισεις.

R-1nas
27/02/2007, 14:16
ma kala ton paizoune teleios?

plironeis ena karo lefta kai den simbadizoune? mou aresei pou to skeftomoun kiolas....

tespa... Alex ti lastixo foras? Gia peite kamia idea. Tha mpo pista. To apofasisa. Ean prolabo na giriso apo Singapore tha eimai tin kiriaki sto track day.

Thelo ena lastixo pou na mporeso na to kratiso ligo 6-8 xiliades xlm.

Exo pano giorgo akoma ta dika sou ta dunlop 208RR pou einai gamo ta lastixa !

Skeftomai ean ta bro na ta ksanabalo alla katargithikan.

O lastixas mou pantos ta pireli dragon evo exei sto diko tou monima.

alexk
27/02/2007, 14:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από R-1nas

plironeis ena karo lefta kai den simbadizoune? mou aresei pou to skeftomoun kiolas....

tespa... Alex ti lastixo foras? Gia peite kamia idea. Tha mpo pista. To apofasisa. Ean prolabo na giriso apo Singapore tha eimai tin kiriaki sto track day.


Κατ'αρχάς τα ohlins είναι κορυφή και αξίζουν και το τελευταίο ευρώ. Μην το συζητάς καν. Άλλο άν ο Γιώργος (pap) έπεσε στην περίπτωση που ο προηγούμενος ήθελε αντί για αμορτισέρ, μπετοσίδερο.

Εγώ φοράω πλέον Metzeler Racetec Κ1 μπροστά και Κ2 πίσω. Εκπληκτικό...
Δεν νομίζω βέβαια να βγάλει 6-8 χιλ. χλμ. Με εμένα, άν το πίσω βγάλει 4, καλά θα είναι.

R-1nas
27/02/2007, 15:03
Re Alex gamato den leo to Racetec alla sketi goma re file.... Kai eimai kai paidi tis ethnikis kai tis 300aras.

alexk
27/02/2007, 15:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από R-1nas
Re Alex gamato den leo to Racetec alla sketi goma re file.... Kai eimai kai paidi tis ethnikis kai tis 300aras.

Έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για τα Metzeler Sportec M3.

R-1nas
27/02/2007, 15:17
Exo psixologika me auta..... 2 filoi mou exoun faei high siding. Ase pou ta aulakia pou exei sto plaei einai xaradres...!