PDA

View Full Version : 999. To thelw alla mporw na to syntirisw?



mamouros
13/02/2007, 02:15
Thelw to 999 kai me poly zorisma, tha mporesw na brw ena metaxeirismeno na agorasw. Apo ekei omws kai meta, poso pio akriva einai ta service kai ta problimata se sxesi me ta iapwnika xiliaria? Yparxei kanas swstos mixanikos sto xwro na mou proseksei to mixanaki i tha kanoun oloi peiramata me to diko mou?
To oikonomiko thema metraei poly gia mena auti tin stigmi giati ektos tou oti tha parw daneio gia tin agora tis (pou mallon tha to plirwnoun k ta eggonia mou..) eimai foititis k den me pairnei gia panakriva service k apisteutes blabes.
An kapoios kserei k mporei na apantisei me sygkekrimena stoixeia k arithmous, tha to ektimousa poly.

gcrook
13/02/2007, 03:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από mamouros
Thelw to 999 kai me poly zorisma, tha mporesw na brw ena metaxeirismeno na agorasw. Apo ekei omws kai meta, poso pio akriva einai ta service kai ta problimata se sxesi me ta iapwnika xiliaria? Yparxei kanas swstos mixanikos sto xwro na mou proseksei to mixanaki i tha kanoun oloi peiramata me to diko mou?
To oikonomiko thema metraei poly gia mena auti tin stigmi giati ektos tou oti tha parw daneio gia tin agora tis (pou mallon tha to plirwnoun k ta eggonia mou..) eimai foititis k den me pairnei gia panakriva service k apisteutes blabes.
An kapoios kserei k mporei na apantisei me sygkekrimena stoixeia k arithmous, tha to ektimousa poly.

Κατ'αρχας καλωσορισες.

Θα αφησω αλλους να απαντησουν στις αποριες σου περι κοστους.
Εγω χωρις να σε ξερω θα σου πω μονο, οτι το μηχανακι που θελεις σε καμια περιπτωση δεν θεωρειται εναλλακτικη προταση σε σχεση με τα μαζικης παραγωγης 1000 supersport.
Εκτος απο το θεμα του κοστους, το μηχανακι αυτο θελει πολυ προσοχη σε πολλα πραγματα,οπως στον τροπο οδηγησης, και συνηθως αγοραζεται απο ατομα που το θελουν για "ειδικη" χρηση.
Οχι ατομα που βγαινουν τσιμα-τσιμα για να το αγορασουν και τους απασχολει το κοστος συντηρησης το οποιο ειναι σιγουρα αρκετα υψηλο.
Καθημερινο μηχανακι επισης δεν ειναι απο καμια αποψη, οχι οτι τα 1000αρια ειναι, αλλα αυτο ειναι πραγματικα δυσχρηστο για οτιδηποτε πλην οδηγησης σε πιστα και σε διαδρομες "περιεργες".
Καλυτερα να αξιολογησεις τις προτεραιοτητες σου, και να παρεις κατι που θα σε καλυπτει.
Τωρα αν εισαι ερωτευμενος με το συγκεκρικενο τι να σου πω παρτο ξερω γω.

Υ.Γ Δεν μας εχεις δωσει στοιχεια για την εμπειρια σου με μοτο, ουτε για την χρηση που το προοριζεις.
Στο λεω καλοπροαιρετα, μιας και καθε ανθρωπος, θελει διαφορετικη αντιμετωπιση στην απορια του.
Παντως απο αυτα τα λιγα που εγραψες, που φαινεται οτι το μπατζετ (που δεν διαθετεις ουτως η αλλως) , ειναι πρωταρχικος παραγοντας για σενα, θα σου ελεγα κατηγορηματικα, να κοιταξεις κατι αλλο.

:wave2:

DrIoannis
13/02/2007, 07:43
Είναι πολύ όμορφο και καλό το 999,αλλά με πολύ μεγαλύτερο κόστος συντήρησης από ένα Ι4.Ήμουν έτοιμος να πάρω ένα 749S αλλά τελευταία στιγμή πήγα στο Κ6 600.Εάν είσαι τσίμα τσίμα που λες γιατί δεν πας σε 749 και να μην ζοριστείς πολύ.Είναι το ίδιο καλό στο κράτημα,υστερώντας μόνο λίγο στις επιδόσεις.Το 999(όπως και το 749 άλλωστε) θέλει και πολύ εμπειρία για να πάει γρήγορα.Αργότερα αν τελικά γίνεις φανατικός πας και σε ένα... 1098:beer: :beer: :beer: που έχει και το μισό κόστος συντήρησης από τα 999/749.

Xrider
13/02/2007, 12:29
Την παριμια για μεταξωτα βρακια και κατι κωλους την ξερεις??;)

Cpt. Haddock
13/02/2007, 12:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από mamouros
To oikonomiko thema metraei poly gia mena auti tin stigmi giati ektos tou oti tha parw daneio gia tin agora tis (pou mallon tha to plirwnoun k ta eggonia mou..) eimai foititis k den me pairnei gia panakriva service k apisteutes blabes.

Αν και μπορώ να καταλάβω τι σημαίνει να επιθυμείς κάτι...

αν πρόκειται να χρεωθείς ως τα μπούνια και μετά να μη σε παίρνει ούτε βενζίνη να βάλεις (που λέει ο λόγος), άστο, δες κάτι πιο προσιτο σε εσένα και μάζεψε λεφτά να το πάρεις όταν θα μπορείς

Ότι σου είπαν πιο πάνω για το κόστος και για τη χρηστικότητά του, ισχύουν.

:wave2: :wave2:

vassilis88
13/02/2007, 12:42
μην μπλεξεις με δανεια κ ιστοριες :nono:

δν αξιζει!καλυτερα μτχ 749!

bonepeeler
13/02/2007, 13:19
Αν η εμπειρία σου είναι το Runner μην πάρεις το 999.

950dim
25/04/2007, 16:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από mamouros
Thelw to 999 kai me poly zorisma, tha mporesw na brw ena metaxeirismeno na agorasw. Apo ekei omws kai meta, poso pio akriva einai ta service kai ta problimata se sxesi me ta iapwnika xiliaria? Yparxei kanas swstos mixanikos sto xwro na mou proseksei to mixanaki i tha kanoun oloi peiramata me to diko mou?
To oikonomiko thema metraei poly gia mena auti tin stigmi giati ektos tou oti tha parw daneio gia tin agora tis (pou mallon tha to plirwnoun k ta eggonia mou..) eimai foititis k den me pairnei gia panakriva service k apisteutes blabes.
An kapoios kserei k mporei na apantisei me sygkekrimena stoixeia k arithmous, tha to ektimousa poly.

Αν σ’ενδιαφερει πουλαει φιλος 749 dark του ’04 με 17000χλμ σε υπεραριστη κατασταση
7700 ευρω αγορασμενο απο hellinstore με book service

mamouros
25/04/2007, 17:13
Euxaristw poly gia tin prosfora alla endiaferomai mono gia 999 i k gia rsv mille. An exeis kamia alli prosfora,steile.

Akefalos
25/04/2007, 21:07
Λες οτι το οικονομικό είναι πρωταρχικής σημασίας για σένα οπότε να στο πω και απλά...που πας ρε Καραμήτρο?

Απ'τη μια μας λες οτι ενδιαφέρεσαι μόνο γι'αυτό ή για το mille και απ'την άλλη οτι δεν έχεις λεφτά για κανένα απ'τα 2 και θα πάρεις και δάνειο.Και είσαι και φοιτητής.Ολοι έχουμε όνειρα,και καλό είναι να προσπαθούμε να τα πραγματοποιήσουμε κάποια στιγμή.όχι όμως απαραίτητα στα 18,στα 20 ή στα 25.Πάρε κάτι που κατ'αρχάς να μπορείς να αγοράσεις και στη συνέχεια να συντηρήσεις για αρχή,και κάποια στιγμή στο μέλλον αν όλα σου πάνε καλά(που στο εύχομαι) και έχεις μια μεγαλύτερη οικονομική άνεση παίρνεις αυτό που ονειρέυεσαι.

Γιατί και γώ που λες θέλω μια bugatti veyron με τα 1000 αλόγατα.Και άντε και κερδίζω το τζόκερ και το λόττο μαζί και δίνω 1,5 εκατομύριο ευρώ και την παίρνω.Μετά πως θα την συντηρώ?

Κρίμα δε θα'ναι να την πάρεις και να την έχεις ακίνητη να κάθεται?:nono:

Στο κάτω κάτω δε σε πήραν και τα χρόνια!Νεός είσαι ακόμα!Και μένα το όνειρό μου ήταν πάντα μια Hornet 900.Μέχρι να μαζέψω τα λεφτά όμως(25 είμαι ακόμα) βολεύομαι με ένα τράνσαλπ.(Τι να με κάνω που έχω το μικρόβιο και δε μπορώ και χωρίς μηχανή!)
:D :D

kinhsh
27/04/2007, 04:20
To 999 ειναι μοτοσυκλεταρα αν το βρεις πιστευω οτι πρεπει να το παρεις ,δινει τα πιο ωραια συναισθηματα η οδηγηση του. Η συντηρηση του δεν ειναι προβλημα ειναι ενα 30% ακριβωτερη απο ενος zx10. Προβληματα μπορει να τυχουν ,αλλα ειναι τοσο μικρα που δεν αξιζουν να χασεις αυτη τη μηχανη. Πχ σε φιλο σε ενα χρονο εκαψε μια ασφαλεια στα ηλεκτρικα, δακρυσε η μια μπουκαλα, αλλαχτηκε μια πιπα μπουζι γιατι περναγε υγρασια. Ναι αλλα ο φιλος εκανε τις βλακειες του αφου εριχνε με δυνατο πιεστικο νερο πανω στη μηχανη.Οποτε με ενα εξυπνο ιδιοκτητη το 999 θα τα παει μια χαρα.(και η τσιμουχα που δακρυσε πιστευω οτι ο αστοργος ιδιοκτητης φταιει αμα περασε με 220 καμμια χοντρη ανωμαλια στο δρομο και γενικα αν δεν σεβαστηκε την περιουσια του.)

vlassos
27/04/2007, 08:28
Αν το κόστος συντήρησης είναι σοβαρός παράγοντας πάρε κάτι άλλο να το χαρείς χωρίς να σκέφτεσαι συνέχεια πόσο κάνει και πόσα χιλιόμετρα βάζεις. Μία πιπα για το μπουζί για παράδειγμα κάνει 200 ευρώ και εμένα μου την εκαψε το S4 χωρίς να ρίχνω με το πιεστικό νερό. Ένας άλλος πολύ σημαντικός παράγοντας που αφορά τα χιλιάρια είναι το κόστος των ελαστικών. Service θέλει κάθε 10000km και δεν θα καθαρίζεις με λιγότερα από 400+ βάλε και τα λάστιχα και καταλαβαίνεις πόσο θα πηγαίνει το μαλλί μία με δύο φορές τον χρόνο, κοντά στα χίλια ευρώ μαζί με τη δόση σου. Τώρα βέβαια μπορεί να μη κάνεις το service όπως προβλέπεται αλλά να διορθώνεις κάθε φορά ότι παρουσιάζεται΄, είναι και αυτό μία λύση. Πιστεύω τελικά ότι δεν θα το χαρείς όσο θα το ήθελες γιαυτό πάρε κάτι μικρότερο (πχ monster ή multi) και πας αργότερα στο 999.

Dodok edessa
27/04/2007, 12:03
Ρε μαμαουρε θα μας τρελάνεις ....

εμεις φτάσαμε 37 για να πάρουμε την 749 και κάθεσαι και ρωτάς για το 999 μετά απο το ρανερ...:a4:

για να φτάσεις στο πρόβλημα συντήρηση πρέπει πρώτα να λύσεις το πρόβλημα της αγοράς ,και μετά να λύσεις το πρόβλημα της οδήγησης .
αν έχεις σε αυτήν την ηλικία τόσα χρήματα ...παρτο ...
Τώρα πάμε στο δεύτερο πρόβλημα....το να παρεις ενα οποιοδήποτε χιλια σουπερ ντουπερ σπορ πρεπει να εχεις την ανάλογη πιστεύω προϋπηρεσία ...εκτός αν θες να ρισκάρεις την ζωη σου ....κάτι που ειναι απολύτως προσωπικό θεμα ,και δεν θα σε κάνω κήρυγμα ...η τον έξυπνο ...
Και πάμε και σε αυτο που σε προβληματίζει καθώς τα αλλα τα λύσαμε :sick:
κόστος συντήρησης ολα τα 1000 cc εχουνε ....σε ολα θα πληρώσεις και σε ολα θα πληρώνεις ..
Δεν μπορεις να ξερεις τι θα σε βγαλει το 999 …σε σχεση με το R1 σε μεταχειρω λεμε τωρα .

δεν το λεω μονο για σενα .....αλλα θεωρώ κάπως χαζή την ερώτηση ....θελω να παρω αυτο αλλα δεν ξερω τι θα βγάλει ....σάμπως ξέρουμε εμείς???:rotflmao: :lol: :rotflmao:
και οι περισσότεροι που θα απαντήσουμε (βαζω και τον εαυτο μου μεσα) δεν εχουμε καν καβαλήσει τέτοια μοτο.
Ισως σε καποια μοντελα ευρείας καταναλώσεις οπως αφρικα,V-στρωματα,transalpes,κτλ μπορει να παρεις μια αποψη ..αλλα εγω προσωπικα δεν ξερω κανεναν στο φορουμ που να εχει 999 οποτε και οι απαντήσεις που θα λαβεις θα ειναι απο τον περίγυρο του καθενός ...

Οπότε η γνώμη μου είναι
























κάνε οτι καταλαβαίνεις:lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol:


απλά να ξέρεις οτι αναφέρεσαι σε μια μοτοσικλέτα πραγματικό διαμάντι :beer:


86070

DimST
27/04/2007, 14:11
Το 999 όπως και το κάθε 1000άρι είναι γι'αυτό που λέμε, για ψημένους αναβάτες, που ξέρουν και μπορούν να πάνε στο κάτι παραπάνω... κάτι που στα 22 σκάρτα που είσαι σύ, μάλλον κομματάκι δύσκολο.

Μην αγοράσεις μοτοσυκλέτα που ίσα ίσα την φέρνεις βόλτα, ένα χαζοβροντάκι είναι αρκετό για να σε ξενερώσει ή να σε χρεώσει όσο δεν φαντάζεσαι. Και ξέρεις.... τότε σίγουρα δεν θα έχεις χρήματα όχι να βάλεις βενζίνη αλλά ούτε και έναν καφέ να κεράσεις... μιζέρια.

Το 999 είναι ένα εκπληκτικό αλλά ειδικό μηχανάκι, πίστας και βόλτας. Μάλλον ως φοιτητης δεν έχεις κάτι τέτοιο στο νού σου... καφετέρια, φοιτητριούλες και τα ρέστα.

Πάρε παλικάρι μου ένα hornet και κάνε το κέφι σου, η μοτοσυκλέτα δεν θέλει ούτε κυβικά ούτε μια αράδα παγκόσμια πρωταθλήματα γραμμένα στο τεπόζιτο για να την απολαύσεις.

τέσπα


Ότι και να κάνεις... καλή τύχη.

vangelis 64
30/04/2007, 00:36
Αυτά τα μηχανάκια οδηγούνται ψηλά.Οι V κινητήρες αναπνέουν και ζωντανεύουν μετά τίς 7-8,000 στροφές.
Αυτό εξυπακούεται (όπως είπαν και τα παιδιά από πάνω) εμπειρία,πράγμα που δεν έχεις ακόμα.

Αν σκέφτεσαι,απλά,τον εαυτό σου καβάλα σ' αυτό πανέμορφο δημιούργημα να κάνει ωραίες και χαλαρές γκομενίστικες βόλτες,ασ'το καλύτερα.
Το κόστος συντήρησης θα ανέβει ακόμα περισσότερο και εσύ θα λες...
"Μαλακία μηχανές οι Ducati,όλο προβλήματα βγάζουν".Υπάρχουν πολλοί τέτοιοι ξέρεις.:D :wave2:

stradas
30/04/2007, 14:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από vangelis 64
Αυτά τα μηχανάκια οδηγούνται ψηλά.Οι V κινητήρες αναπνέουν και ζωντανεύουν μετά τίς 7-8,000 στροφές.
Αυτό εξυπακούεται (όπως είπαν και τα παιδιά από πάνω) εμπειρία,πράγμα που δεν έχεις ακόμα.



Μαλλον το αναποδο ισχυει για τα V2, περισσοτερο η ροπη που εχουν απο χαμηλα μπορει να "τρομαξει" καποιον απειρο και οχι αυτο που λες. Τα περισσοτερα εχουν κοφτη στις 9-10.

Αν ειναι ετσι τι να πουν και τα Ι4...

Φιλικα...

Ταξιδευτής
30/04/2007, 17:34
Οριστε ρε! Το τρομαξατε το παιδι ρε σεις!

Αφου δεν καταλαβαινετε οτι ηθελε να ακουσει ΑΛΛΑ πραγματα απο αυτα που του ειπατε;;; :rolleyes:
Reality checks always hurt.... :sick:

vangelis 64
30/04/2007, 19:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από stradas
Μαλλον το αναποδο ισχυει για τα V2, περισσοτερο η ροπη που εχουν απο χαμηλα μπορει να "τρομαξει" καποιον απειρο και οχι αυτο που λες. Τα περισσοτερα εχουν κοφτη στις 9-10.

Αν ειναι ετσι τι να πουν και τα Ι4...

Φιλικα...

Σωστό.Αυτό που θέλω να πώ είναι ότι άν τα V2 τα δουλεύεις γενικά χαμηλά,στο τέλος τα παίζουν.

Φίλοι που έχουν Ducati,λένε πως άμα τα σκίζουνε δεν βγάζουν προβλήματα.Κι όταν λέμε "Σκίζουνε" εννοούμε στην περιοχή που βγάζουν τη ροπή τους.Γύρω στις 8,000 δηλαδή.:wave2: :wave2:

GeorgeFZR
30/04/2007, 21:25
[i] η μοτοσυκλέτα δεν θέλει ούτε κυβικά ούτε μια αράδα παγκόσμια πρωταθλήματα γραμμένα στο τεπόζιτο για να την απολαύσεις.

τέσπα


Ότι και να κάνεις... καλή τύχη. [/B]


:a18:

alter45
30/04/2007, 23:09
Καταρχίν, Akefalos και Xrider, φτιάξτε το στόμα σας και μάθετε να μιλάτε σαν άνθρωποι. Το παλικάρι καλά κάνει και γουστάρει να πάρει το 999. Τώρα το αν θα το πάρει με δάνειο ή με δανεικά δεν είναι δικό σας θέμα. Εκτός και αν ζητήσει από εσάς δανεικά. Μία γνώμη ζήτησε. Αν δεν μπορείτε να απαντήσετε επί του πρακτέου, ας μην απαντάτε. Το να το παίζετε έξυπνοι, δεν ωφελεί σε τίποτα.

Στο θέμα μας τώρα. Λοιπόν φίλε μου, εγώ είχα το 749 και θα σε συμβουλεύσω το εξής. Αν κάνεις χιλιόμετρα μέσα σε πόλη ξέχασέ το. Εμένα μου έβγαλε το λάδι. Δεν βολεύει καθόλου και το μόνο που θα καταφέρεις είναι να ταλαιπωρηθείς αρκετά.
Αν το θέλεις για ειδικές διαδρομές που έγραψε και ένας φίλος παραπάνω, τότε είναι το ιδανικό 1000άρι.
Οσο για τη συντήρηση, δεν ξέρω ποιος σου είπε ότι είναι ακριβή. Δεν είναι καθόλου ακριβή για μηχανή 1000 κυβικών. Αντιθέτως θα γίνει πολύ ακριβή, εάν δεν την προσέχεις όσον αφορά στα service. Θέλει συνέπεια, συνέπεια και πολύ συνέπεια...
Και κάτι άλλο. Ρίξε μία ματιά στο "ΜοτοΤρίτη". Υπάρχουν δύο 999 μεταχειρισμένα στην πολύ συμφέρουσα τιμή των 11.500 ευρώ. Και σε μαγαζιά που αξίζουν...

ntinlanden
09/05/2007, 15:42
ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑ ΠΕΙΤΕ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΟΙΤΑΩ ΠΡΟΣ MONSTER S4R TESTASTRETTA 2007 ΚΑΙ ΕΧΩ ΚΟΛΗΣΕΙ ΣΤΑ SERVICE KAI KOITAΩ ΕΞ ΑΝΑΤΟΛΗΣ ΜΕΡΙΑ SUPERBIKE..ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΧΑΜΗΛΗ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΑΛΛΑ ΠΟΣΟ ΠΟΙΟ ΑΚΡΙΒΗ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ DUCATI... (XΡΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΔΙΑΣΤΗΜΑΤΑ SERVICE)..
EXΩ ΑΝΑΙΒΑΣΕΙ ΚΑΙ ΕΝΑ POST ME AYTO ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΚΑΝΕΙΣ ΑΛΗΤΕΣ DUCATISTES!!! :) :beer:

stradas
09/05/2007, 16:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από ntinlanden
ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑ ΠΕΙΤΕ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΟΙΤΑΩ ΠΡΟΣ MONSTER S4R TESTASTRETTA 2007 ΚΑΙ ΕΧΩ ΚΟΛΗΣΕΙ ΣΤΑ SERVICE KAI KOITAΩ ΕΞ ΑΝΑΤΟΛΗΣ ΜΕΡΙΑ SUPERBIKE..ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΧΑΜΗΛΗ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΑΛΛΑ ΠΟΣΟ ΠΟΙΟ ΑΚΡΙΒΗ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ DUCATI... (XΡΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΔΙΑΣΤΗΜΑΤΑ SERVICE)..
EXΩ ΑΝΑΙΒΑΣΕΙ ΚΑΙ ΕΝΑ POST ME AYTO ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΚΑΝΕΙΣ ΑΛΗΤΕΣ DUCATISTES!!! :) :beer:

Δεν θελω να σε βαλω στην πριζα, αλλα δεν μπορω να κανω αλλιως. Απο σερβις δεν ξερω τιποτα για το μηχανακι αλλα επειδη το εχει ο κολλητος και το εχω παρει βολτες εχω να σου πω οτι ειναι σκετη καυλα!!!

Για στησιμο και πλαισιο δεν χρειαζεται να πω κατι, αλλα για τα φρενα του....εχουν τοση δυναμη που νομιζεις οτι θα φυγεις με τα ματια αλλα ταυτοχρονα και τοση αισθηση που νομιζεις οτι δεν εχει τακακια αλλα το φρεναρεις με τα χερια σου...

Και τι μοτερ.....αααααααααααααααααχχχχχχχχχχχχ τι να πω, μεχρι το περιπτερο πηγα και μου "εφυγαν" δυο τρεις φορες..... ειναι και το γ@μημενο το φιλτροκουτι κατω απο το ρεζερβουαρ που κανει ενα ηχο...

Αφου ειπα οτι θα σου κλεψω το μοτερ και θα βρω ενα τροπο να το κουμπωσω στο multi!!!

Παρτο με κλειστα ματια!!!

ntinlanden
10/05/2007, 08:27
ΜΗ ΜΟΥ ΛΕΤΕ ΤΕΤΟΙΑ ΡΕ ΤΡΕΛΑΙΝΟΜΑΙ :D :a19:
ΠΟΙΟ S4R ΟΔΗΓΗΣΕΣ? ΤΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ Η ΤΟ 2007? ΤΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΤΟ ΕΧΩ ΒΟΛΤΑΡΤΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ.ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ. ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΕINAI XAZOMΑΡΑ ΕΝΑ SUPERBIKE ΝΑ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΓΙΑ ΑΘΗΝΑ ΚΑΦΕ ΚΛΠ ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΒΟΛΤΑ ΕΞΩ ΘΑ ΤΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΘΕΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΕΝΑ ΓΥΜΝΟ ΑΛΛΑ ΚΑΚΑ ΤΑ ΨΕΜΑΤΑ ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ Km ΓΙΝΟΝΤΕ ΕΝΤΟΣ ΠΟΛΗΣ. ΤΩΡΑ ΜΕ ΕΝΑ SUPERBIKE ΕΧΕΙΣ ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑ ΣΤΗ ΚΙΝΗΣΗ ΛΟΓΟ ΣΤΕΝΑ ΚΛΙΠΟΝΣ ΕΝΩ ΜΕ ΤΟ MONSTER ΚΑΡΑΤΙΜΟNAΡΑ. ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ Κ@ΥΛ@ ΤΟ ΕΡΓΑΛΕΙΟ.ΕΝΤΟΜΕΤΑΞΥ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΔΕΙ ΠΟΤΕ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ (ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΡΩΜΑ ΦΥΣΙΚΑ) ΔΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟ ΑΝΘΡΑΚΙ ΣΤΗΝ ΕΚΘΕΣΗ..

DimST
10/05/2007, 10:23
Το S4 (R), μόνο για μέσα στην πόλη δεν είναι κατάλληλο... είναι ένα γυμνό σκληρό-σπορ μηχανάκι που ταλαιπωρείται πολύ περισσότερο απο ένα φερινγκάτο τετρακύλινρο με κλιπόν.
Το οτι έχει τιμόνι και όχι κλιπόν δεν το κάνει αμέσως και μηχανάκι κατάλληλο για χρήση πόλης...

Xrider
10/05/2007, 11:39
Παμε παλι στην συζητηση περι 999.
Φιλος (Ιταλος) πουλαει 999 ακομα με 12 μηνες εγγυηση 12000€.
Πως θα γινει να μου τσονταρετε 11000€ να σας πω αναλυτηκοτερα για τα σερβις?
Δεν ειναι πλακα η τιμη!!ειναι μοντελλο του 2006 με ελαχιστα χλμ. αλλα θελει ρευστο επιτοπου.

ntinlanden
10/05/2007, 13:42
ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΤΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΓΙΑ ΤΗ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΘΩ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΙΟ ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΟ ΑΠΟ ΕΝΑ JAPAN SUPERBIKE ΔΕΝ ΞΕΡΩ,ΠΑΝΤΟΣ ΕΧΕΙ ΠΟΙΟ ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΘΕΣΗ ΟΔΗΓΗΣΕΙΣ.

Ταξιδευτής
10/05/2007, 17:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από Xrider
Παμε παλι στην συζητηση περι 999.
Φιλος (Ιταλος) πουλαει 999 ακομα με 12 μηνες εγγυηση 12000€.
Πως θα γινει να μου τσονταρετε 11000€ να σας πω αναλυτηκοτερα για τα σερβις?
Δεν ειναι πλακα η τιμη!!ειναι μοντελλο του 2006 με ελαχιστα χλμ. αλλα θελει ρευστο επιτοπου.

Στην Ελλαδα υπηρχαν 5 κομματια καινουργια που τα ειχε φερει η Hellinmoto και τα ειχε βγαλει σε προσφορα 13000. (το ξερω γιατι ενα απο αυτα ειναι δικο μου τωρα!)
Αν σκεφτεις οτι 6 μηνες πριν το 999 εκανε 18900 τοτε σιγουρα ηταν καλη ευκαιρια.

:wave2:

byron
10/05/2007, 17:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ταξιδευτής
Αν σκεφτεις οτι 6 μηνες πριν το 999 εκανε 18900 τοτε σιγουρα ηταν καλη ευκαιρια.

:wave2:

Οι προ 6μήνου ευτυχείς κάτοχοι 999 θα κάναν τρελλή χαρά όταν άκουσαν την προσφορά. Με 31% κάτω σε 6 μήνες πάει κόντρα την Suzuki στις εκπτώσεις....

Ταξιδευτής
10/05/2007, 17:46
Χμμμ... Και ναι και οχι Βυρωνα.

Βλεπεις η περιπτωση της Ducati ειναι ...ιδιαιτερη (οπως κ των ducatisti, αλλα αυτο ειναι μια αλλη ιστορια :lol: )

Καταρχας η παραγωγη της εταιριας ειναι εξαιρετικα περιορισμενη ΓΕΝΙΚΑ. Το 999 ποτε δεν παραχθηκε μαζικα και σε ποσοτητες. Δεν αγοραστηκε απο πολλους αλλα απο ανθρωπους που ηξεραν ΤΙ ηθελαν και για ΠΟΙΟ λογο (και ηταν αποφασισμενοι να πληρωσουν για αυτο).

Η συγκεκριμενη προσφορα ηταν ΜΟΝΟ για τα 5 αυτα κομματια και ηταν μια αποφαση της Ελληνικης αντιπροσωπειας. Κυριολεκτικα ηταν του στυλ "οποιος προλαβε τον Κυριο ειδε"!

Και βαλε στο νου σου κ κατι ακομα: με την ελευση ενος νεου μοντελου, το προηγουμενο πεφτει σε τιμη. Ενας ανθρωπος που ξερει ΤΙ θελει και δεν ακολουθει μοδες του στυλ "να παρω το νεο", θα περιμενει και θα κανει την κινηση του στη σωστη στιγμη... :smokin: :smokin:

stavrogin
10/05/2007, 18:28
Το πηρες ρε θηριο;
Χιλια Μπραβο, καλοδουλευτο:wave2:

taxydromos
10/05/2007, 22:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από stavrogin
Το πηρες ρε θηριο;
Χιλια Μπραβο, καλοδουλευτο:wave2:

ρε ηλιοκαμενε,θαρθεις καμια βολτα?:cool:

stavrogin
11/05/2007, 13:59
Ρε ,τα καψιματα τελικα ειναι μηδαμινα αλλα εχω και κατι αλλα προβληματακια υγειας ,Για την εκδρομη την Κυριακη θα το αποφασισω την τελευταια στιγμη,αναλογα με την κατασταση μου και την απερισκεψια μου.:wave2:

Αλλα αν ειναι να οδηγησω 999.........Δε το συζηταω:rotflmao: