PDA

View Full Version : η σχετικότητα των αποστάσεων



monstermind
28/07/2004, 08:54
γέρακας -> κυψέλη = μαραθώνος, μεσογείων, αλεξάνδρας, πατησίων...

λίγο πριν δωθεί η αττική οδός... με συγκοινωνία 7 ώρα το πρωί ξεκίνησα και έφτασα 11... [ 180 λεπτά ]

χτες βράδυ με μηχανή και "ολίγον" πλακωμένος, ξεκίνησα 2.50 και έφτασα 2.58... βράδυ. [ 8 λεπτά ]

η ίδια ακριβώς απόσταση.

... παρα είναι χαοτική η διαφορά...

afrotwin
28/07/2004, 08:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από monstermind
γέρακας -> κυψέλη = μαραθώνος, μεσογείων, αλεξάνδρας, πατησίων...

λίγο πριν δωθεί η αττική οδός... με συγκοινωνία 7 ώρα το πρωί ξεκίνησα και έφτασα 11... [ 180 λεπτά ]

χτες βράδυ με μηχανή και "ολίγον" πλακωμένος, ξεκίνησα 2.50 και έφτασα 2.58... βράδυ. [ 8 λεπτά ]

η ίδια ακριβώς απόσταση.

... παρα είναι χαοτική η διαφορά...

xaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxa
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
ela more pos kanis etsi..
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

parji
28/07/2004, 09:03
Οι αποστάσεις ήταν ένα από τα προβλήματα που με κούραζαν όσα χρόνια ήμουν στην ΑΘήνα. Ηταν ένας από τους λόγους που αποφάσισα να τη κάνω από τη πρωτεύουσα, να επιστρέψω στη πατρίδα μου και να αναζητήσω τη τύχη μου εδώ.
Εδώ μιλάμε είτε είσαι με τα πόδια, είτε με μηχανή, είτε με αυτοκίνητο είτε με οτιδήποτε, φτάνεις στην ώρα σου χωρίς πολλά πολλά.
Κάθε μέρα σηκώνομαι στις 06:50 και ανοίγω το γραφείο στις 07:00. Η απόσταση είναι γύρω στα 2 χιλιόμετρα γραφείο - σπίτι. Δε μπορώ να φανταστώ, όπως είμαι τώρα, τον εαυτό μου να σηκώνεται μια, ίσως και δύο ώρες νωρίτερα για να προλάβει να πάει στη δουλειά του το πρωί. Μιλάμε για ΤΟ χάσιμο χρόνου.
Τα καλά της επαρχείας βλέπετε...