PDA

View Full Version : Bikers...?



ystefanidis
13/02/2007, 09:30
καλημέρα απο τη βροχερη Θεσ/νικη....
μπορει να τα ξανα είπε καποιος παλιοτερα μα εγω το παραπονο μου θα το πω...
για μηχανες μιλανε όλοι μα μηχανές δε βλεπω εκτός απο τους μεροκαματιαριδες delivery bikers.
τι να πω ρε κα8ε μερα με τη μοτορα μου κ η μηχανες που συναντώ στο δρόμο είναι μηδαμινές..
αν κ γυρνώντας σήμερα το πρωί με βροχή για ακόμη μια φορά αλλά ντυμένος οσάν τον αστακό απο τα Γιαννιτσά η μόνη μοτό που συνάντησα ήταν μόλις μπήκα Θεσ/νικη ήταν ενα R1 2002 κ ανταλλάξαμε μια δυο κουβέντες απο εκεί κ πέρα κανεις, όπως κ κάθε μέρα εκτός βέβαια εάν κ όταν βγαίνει ο ήλιος και κελαηδούν τα πουλακια, τότε όλοι μοστράρουν το εργαλείο κ το τι μπουρί φοράν...( άντε κ πάρτε φόρα λέω εγώ...)
Αθήνα δε ξέρω τί παίζει μα κ εκεί θα υπάρχουν ίδια φαινόμενα είμαι σίγουρος...

Άντε κ καλή μας μέρα....

DUKASII
13/02/2007, 09:33
Αθήνα φιλε γινεται της πουτ@@ν@ς απο μηχανές..το πρωι ...
και το βραδι..και ολη μερα.


:mad:

el_hymador
13/02/2007, 09:40
Αθηνα γινεται οντως της πουτανας , αλλα παιζει και το γεγονος οτι τις χρησιμοποιουμε για πρακτικους λογους....

dukeandthecity
13/02/2007, 09:46
στην υποθαλάσσια μπήκες ??? ο χαμος ρε φιλε σήμερα.

Ασε που απο τότε που μπηκε στην ζωη μας το μετρο τι να την κανεις την μηχανή ????

Ειναι που πήρε και ο ΠΑΟΚ το πρωτάθλημα
:D :D

DUKASII
13/02/2007, 09:55
το κατεστημένο της Αθήνας φταίει ρε σεις..

εδω στην Αθήνα ειναι και πιο φτηνες οι μοτο...

ειναι πιο καλοί οι δρόμοι...


:D

ειναι και το γεγονος οτι εκει στο βορά κανει και λιγο κρυο...
(εδω είμαστε ακομα με σορτσακια και σαγιοναρες..)



επίσης εδω κάτω εχουμε και 20 πιστες να κανουμε το κέφι μας...


αμα λάχει...

:o :look:


επισης δουκ ενδ δε σιτι...ακουγεται οτι εκει πάνω ειστε και λιγο κουκλεντεδες και μονο καλοκαίρι λεει βγαζετε τα μπρικια σας..:D :D

ystefanidis
13/02/2007, 11:53
μου αρεσε η τελευταια απαντηση...
κουκλεντέδες λέει...!
αλλα μην μας πάρει όλους η μπάλα ε..?
υπάρχουν πολύ πιστοί bikers απλά είναι απλωμένοι παντού, λίγοι μεν αλλα δυνατοί...
πάντως ελπίζω να μην με απαγοητεύσετε όταν βολτάρω προς τα κάτω και να μην είναι λόγια όσα γράφετε...
τα λέμε...

DUKASII
13/02/2007, 12:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από ystefanidis
μου αρεσε η τελευταια απαντηση...
κουκλεντέδες λέει...!
αλλα μην μας πάρει όλους η μπάλα ε..?
υπάρχουν πολύ πιστοί bikers απλά είναι απλωμένοι παντού, λίγοι μεν αλλα δυνατοί...
πάντως ελπίζω να μην με απαγοητεύσετε όταν βολτάρω προς τα κάτω και να μην είναι λόγια όσα γράφετε...
τα λέμε... αμα κατεβεις φερε μαζί και αυτον τον δουκ ενδ δε σιτυ να του κανω ξεναγηση στο μετρο...
στον ηλεκτρικο ...


σε υποθαλάσσιες ...
σε λιμανια ....τρενα αεροδρόμια..

να νιωσει λίγο καλυτερα το παιδί γιατι ειναι λίγο κομενος....:dizzy:

dukeandthecity
13/02/2007, 12:41
μαναρι μου.... την πεμπτη θα ειμαι κάτω. Στο president ελα να παρεις το "τσουρέκι" σου. Κοιτα μην έρθεις με την χωματινη κουδουνιστρα σου και με κανεις ρεζιλι στον κόσμο.

κουλομαρία διπορτη :D :D

dimzab
13/02/2007, 13:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από ystefanidis
...εκτός βέβαια εάν κ όταν βγαίνει ο ήλιος και κελαηδούν τα πουλακια, τότε όλοι μοστράρουν το εργαλείο κ το τι μπουρί φοράν...( άντε κ πάρτε φόρα λέω εγώ...)
Αθήνα δε ξέρω τί παίζει μα κ εκεί θα υπάρχουν ίδια φαινόμενα είμαι σίγουρος...

Και εδώ τα ίδια είναι φίλε! :rolleyes:

Ίσως να μην πολυφαίνεται επειδή συνήθως βρέχει λιγότερο από τη Θεσσαλονίκη και έχει και λιγότερο κρύο.

Ντάξη, ερημιά δεν είναι, αλλά κατέβα παραλιακή σε ηλιόλουστη μέρα με πουλάκια που κελαηδούν, να μη προλαβαίνεις να μετράς κάγκουρες που θέλουν να περάσουν από πάνω σου...


(Δε κατακρίνω κανέναν βέβαια, ο καθένας απολαμβάνει τη μηχανή του όπως και όποτε γουστάρει.)

:beer: :beer:

gregorgeous89
13/02/2007, 13:12
στην υποθαλάσσια μπήκες ??? ο χαμος ρε φιλε σήμερα. :rotflmao:
Sory Ανέστ αλλά μου την κλέψανε τι να κάνω?
Ρε συ μήπως πρέπει να αλάξεις το avatar σου?

675
13/02/2007, 13:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
Αθήνα φιλε γινεται της πουτ@@ν@ς απο μηχανές..το πρωι ...
και το βραδι..και ολη μερα.


:mad:



:beer: :beer: :beer: :smokin:

H.A.Balafoutre
13/02/2007, 14:35
Όλοι τους ενεργούν με γνώμονα την καλύτερη εξυπηρέτησή τους τη δεδομένη στιγμή. Οπότε δεν τους κατηγορώ να εμφανίζονται όποτε θέλουν με ότι ταιριάζει εκείνη τη δεδομένη στιγμή. Πχ με βροχή στην πόλη. Ντάξει θα πάρουν το αμάξι. Πχ μοτοβόλτα με καλό καιρό ντάξει θα πάρουν τη μηχανή. Ο καθένας προσαρμόζεται ανάλογα με τις συνθήκες.

Και στο κάτω κάτω είναι γνωστό πως οι πωλήσεις μπαταριών την άνοιξη χτυπάνε λίμιτ άπ.

Smith
14/02/2007, 10:48
Και στο κάτω κάτω είναι γνωστό πως οι πωλήσεις μπαταριών την άνοιξη χτυπάνε λίμιτ άπ. [/B][/QUOTE]

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :wave2:

Y.Γ. πάντως ''εμεινα'' ντάλα καλοκαίρι..γιατί ελεγα του μηχανικού μου..
''βρε να την αλλάξουμε την μπαταρία''..κι αυτός έλεγε...''όχι ρε..τσάμπα λεφτά να δίνεις''..????:eek: :eek: :hypnotize :eyepop:

ystefanidis
15/02/2007, 09:23
ti kalimera afou exasa ta gialia tou iliou poy ebala se exoteriki 8iki tou sakou mou k kapia stigmi pou ixa anaptixi ti iligiodi taxitita ton 366,69km anixe i 8iki k giasas ta okley snif nif...

re pedia touto to fusiko fenomeno de mporo na to katalabo...
me to ximeroma na o kalos mas o hlios.....k tsoup oli i 8essaloniki gemizi motores...olon ton idon...
ti na po re xeftila signomi ma iste poli m****es auto exo na po...k san mal8akompempedes bgalate ta mprikia sas exo na pate gia kafe paralia....

DUKASII
15/02/2007, 09:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από ystefanidis
ti kalimera afou exasa ta gialia tou iliou poy ebala se exoteriki 8iki tou sakou mou k kapia stigmi pou ixa anaptixi ti iligiodi taxitita ton 366,69km anixe i 8iki k giasas ta okley snif nif...

re pedia touto to fusiko fenomeno de mporo na to katalabo...
me to ximeroma na o kalos mas o hlios.....k tsoup oli i 8essaloniki gemizi motores...olon ton idon...
ti na po re xeftila signomi ma iste poli m****es auto exo na po...k san mal8akompempedes bgalate ta mprikia sas exo na pate gia kafe paralia.... νταξει ρε φιλε ολοι ηρωες θες να είναι και να κοιτανε ποτε θα κανει παγετωνα να βγουν με τα μηχνάκια να δείξουν οτι είναι γνησιοι μηχανόβιοι και οτι δε περνουνε χαμπαρι?

H.A.Balafoutre
15/02/2007, 09:35
Smith, άστα αυτά....σε ταμάς......αμα δεν πλΕρώσεις δεν πάς πουθενά.......:wave2:

Smith
15/02/2007, 19:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από H.A.Balafoutre
Smith, άστα αυτά....σε ταμάς......αμα δεν πλΕρώσεις δεν πάς πουθενά.......:wave2:

βρε ΑΜΑ ΣΕ ΛΕΩ...αφού με προξένευε την αδερφή του...:cry: :cry: :cry:

Και...για να επανέλθουμε στο θέμα...
στην Αθήνα δηλαδή δεν είναι ''κάγκουρες''..??? ότνα έχει ντάλα ήλιο δεν καβαλάνε τα μοτόρια και σαβουρνιάζοντε στην παραλιακή γιατί κάνουν καγκουριές..???
λέω τώρα εγώ....

kostisthegreek
16/02/2007, 21:21
Καλά τους λέω εγώ στη δουλειά ότι "κάποιοι μηχανόβιοι βγαίνουν σαν τα σαλιγκάρια":lol: