PDA

View Full Version : Εντουράδα με cbf250 ?



johnpan
13/02/2007, 13:42
Ναι, και πραγματικά το διασκεδάσαμε! Δεν περίμενα ότι θα ανέβαινε σε τέτοια ανηφόρα με κυλιόμενη πέτρα και νωπό χώμα, αλλά την έβγαλε όλη και κόλλησα μόνο μια φορά επειδή έκοψα πολύ... Σε μερικά κομμάτια οδηγούσαμε όρθιοι σφίγγοντας τη σέλα με τα πόδια, και ήταν πολύ πιο εύκολη η οδήγηση. Πηγαίναμε πρώτη - δευτέρα, έβαλα και τρίτη όταν με κυνηγούσαν κάτι σκυλιά. Κυρίως η διαδρομή ήταν βατός χωματόδρομος με κατά τόπους λάσπη. Οι φωτογραφίες είναι από το πιο δύσκολο κομμάτι, μια αρκετά μεγάλη ανάβαση. Δυστυχώς δεν έχει αποτυπωθεί σωστά η κλίση της ανηφόρας. Αλλά δεν πειράζει! Εμείς που πήγαμε, ξέρουμε! Αν δεν το έκανα δε θα το πίστευα ότι γίνεται με cbf! Το μηχανάκι ανέβαινε με το πίσω μέρος να γλιστράει σαν εκκρεμές δεξιά - αριστερά! Ωραία περάσαμε! Πάντα τέτοια! Να χαίρεστε τα μηχανάκια σας παιδιά! :beer: :beer: :beer:

johnpan
13/02/2007, 13:44
1


77686

johnpan
13/02/2007, 13:45
2


77687

johnpan
13/02/2007, 13:45
3


77688

KaTaNaS
13/02/2007, 13:47
έλα (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?threadid=35243) κι εσύ την Κυριακή! :lol:


:beer: :beer:

:wave2:

Cpt. Haddock
13/02/2007, 13:47
:a21: :a21: :a21: :a21:

MikeG
13/02/2007, 13:48
:a18: :a18:

Μου έχουν λείψει και εμένα οι εντουράδες με το παπάκι μου...όμως έχω στο πρόγραμμα να ξανακάνω!
Πάντα τέτοια & όμορφες βόλτες..

:wave2:

johnpan
13/02/2007, 14:05
Θέλω εντούροοοοοοοοο :bigcry: :bigcry: :bigcry:

johnpan
13/02/2007, 14:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
έλα (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?threadid=35243) κι εσύ την Κυριακή! :lol:


:beer: :beer:

:wave2:

αν συνεχίσεις τις συμμετοχές στα trail Πάτρας, σίγουρα θα τρέξουμε μαζί κάποια μέρα! :beer: :beer: :beer:

OldMan
13/02/2007, 14:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από johnpan
Θέλω εντούροοοοοοοοο :bigcry: :bigcry: :bigcry:
Στ' @ρχίδιαααααααααααααααααα μας :D :D :D

Cpt. Haddock
13/02/2007, 14:09
θα το πω δεν αντέχω... :evil:


Ρε Γιάννη...

Εκεί που το πηγαίνεις το μηχανάκι θα γίνει κ@λος :evil: :D


:blush:

OldMan
13/02/2007, 14:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
κ@λος
Omerta ρε δοσίλογε...!!! :smokin:




edit: Γιατί άραγες περιμένω post στο Καφέ ???

johnpan
13/02/2007, 14:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
θα το πω δεν αντέχω... :evil:


Ρε Γιάννη...

Εκεί που το πηγαίνεις το μηχανάκι θα γίνει κ@λος :evil: :D


:blush:

Είσαι κακός άνθρωπος ρε, αυτό είναι όλο...

Κοίτα τον Αντώνη τι σου λέει! :wave2:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

johnpan
13/02/2007, 14:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan

edit: Γιατί άραγες περιμένω post στο Καφέ ???


Χχαχαχαχα!! Γιατί είσαι καχύποπτος! !!! :rotflmao: :rotflmao:

Αντώνη, σε πάω λάου λάου, γιατί θα σε χρειαστώ να μου βρεις ένα καλό εντούρο!! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ArgyrisP
13/02/2007, 14:19
Χμμμ...
Αρα αλλαζω τα σχεδια του project και βαζω χωματινα ελαστικα? :lol:

:a013:


77699

johnpan
13/02/2007, 14:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από ArgyrisP
Χμμμ...
Αρα αλλαζω τα σχεδια του project και βαζω χωματινα ελαστικα? :lol:

:a013:

Όχι όχι, απλά θα πάρουμε δεύτερο μηχανάκι !! :smokin:

adam_tsouk
13/02/2007, 20:26
πω πωωω... τα πηδηξατε τα λαστιχα!


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

johnpan
13/02/2007, 20:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
πω πωωω... τα πηδηξατε τα λαστιχα!


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Για άλλαγμα πάνε! 20.000 χλμ! :beer:

adam_tsouk
13/02/2007, 21:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από johnpan
Για άλλαγμα πάνε! 20.000 χλμ! :beer:


20000!

:uplate:

WTF? ουτε τα μισα δε βγαζω! :rotflmao:

ΙΠΠΕΑΣ
13/02/2007, 22:52
Πάντα τέτοια ! :D

Ωραία φάση οι εντουράδες με τέτοια μηχανάκια (ξέρω εγώ από αυτά... :evil: ), μόνο θέλει προσοχή γιατί ο μέσος αναβάτης ασφαλτόδρομου δεν είσαι συνηθισμένος με τη συμπεριφορά της μηχανής σε τέτοιου είδους δρόμους.

Επίσης καλό είναι να ξεκινάς νωρίς έτσι ώστε άν εμφανιστεί κάποιο απρόσμενο πρόβλημα, να μην σε πιάσει η νύχτα στην ύπαιθρο.

Σε ότι αφορά τη φθορά που μπορεί να πάθει μία τέτοια μηχανή ή το παπί στη δική μου περίπτωση, δεν με ενοχλεί τόσο αν θα φθαρούν τα λάστιχα αλλά αν θα σπάσει κάποιο μεταλλικό μέρος(λ.χ τεπόζιτο - το έχω πάθει ... ) ή να τα παίξει καμία ανάρτηση.

Τέλος, για τα σκυλιά στους ερημικούς δρόμους υπάρχει κόλπο :lol: . Μόλις επιτεθούν και πλησιάσουν αρκετά, κοίτα πίσω(από το καθρέφτη) μήπως έρχεται κάποιο όχημα και πάτα απότομα το πίσω φρένο !!! Το έχω κάνει δύο φορές και τα σκυλιά τρόμαξαν και σταμάτησαν τη καταδίωξη :rotflmao: .

project.breeze
15/02/2007, 02:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
έλα (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?threadid=35243) κι εσύ την Κυριακή! :lol:


:beer: :beer:

:wave2:



Ρε KaTaNa άστον,αρκετά πίεσε την τύχη του...:wave2: :lol:



Εγώ με το KLE ακόμα σε τέτοιον δρόμο δεν έχω πάει,μπράβο ρε john,δεν κάνουμε ανταλλαγή;:sun:

johnpan
15/02/2007, 10:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από runneras125
Ρε KaTaNa άστον,αρκετά πίεσε την τύχη του...:wave2: :lol:
Εγώ με το KLE ακόμα σε τέτοιον δρόμο δεν έχω πάει,μπράβο ρε john,δεν κάνουμε ανταλλαγή;:sun:

χαχαααα ευρχαριστώ, θα το πάρω σαν κοπλιμέντο!! :beer: :beer: :beer:

Καλά το ΚΛΕ θα πέρναγε πιο εύκολα, καλύτερα ελαστικά + αναρτήσεις... μόνο που είναι το ύψος κ το βάρος που θα με φόβιζαν, αν πέσει άντε να το σηκώσεις και να το καβαλήσεις και να ξεκινήσεις! σε τετοια ανηφόρα! Οσο όμως δε σταμάταγε, όλα καλά! Κάπου είδα μια φώτο με ένα ΚΛΕ με λάσπη μέχρι το τιμόνι!! :beer:

johnpan
18/04/2007, 01:33
Πάλι ξεθάβω ποστ, αλλά ήθελα να πω ότι

μετά από 2-3 εντουράδες σαν κι αυτή

στα 23.000 χλμ

πήγα μια σβέλτη βόλτα σε ορεινό στροφιλίκι (Καλάβρυτα)

δεν το πίεζα

αλλά δε γλύστραγε κιόλας καθόλου, κράταγαν τα λάστιχα εντυπωσιακά για την ηλικία τους

πάτησαν σχεδόν όλο το πέλμα κάτω, έμεινε περίπου 1.5 εκατοστό

περάσαμε φίνα, με αδρεναλίνη αλλά χωρίς ρίσκα

αλήθεια λέω, δεν πίεζα, δεν έκανα ούτε μια φορά λάθος εισοδο...

και απλά μου κάνει εντύπωση τελικά γιατί τα λάστιχα είναι μαμίσια.

Θα πάω άλλη μια Καλάβρυτα

και μετά Στρατό,

και μετάααααα θα τα αλλάξω

Να είστε καλά :beer:

mourgakos
18/04/2007, 08:17
Πάντα τέτοια !

Ωραία φάση οι εντουράδες με τέτοια μηχανάκια (ξέρω εγώ από αυτά... ), μόνο θέλει προσοχή γιατί ο μέσος αναβάτης ασφαλτόδρομου δεν είσαι συνηθισμένος με τη συμπεριφορά της μηχανής σε τέτοιου είδους δρόμους.

Επίσης καλό είναι να ξεκινάς νωρίς έτσι ώστε άν εμφανιστεί κάποιο απρόσμενο πρόβλημα, να μην σε πιάσει η νύχτα στην ύπαιθρο.

Σε ότι αφορά τη φθορά που μπορεί να πάθει μία τέτοια μηχανή ή το παπί στη δική μου περίπτωση, δεν με ενοχλεί τόσο αν θα φθαρούν τα λάστιχα αλλά αν θα σπάσει κάποιο μεταλλικό μέρος(λ.χ τεπόζιτο - το έχω πάθει ... ) ή να τα παίξει καμία ανάρτηση.

Τέλος, για τα σκυλιά στους ερημικούς δρόμους υπάρχει κόλπο . Μόλις επιτεθούν και πλησιάσουν αρκετά, κοίτα πίσω(από το καθρέφτη) μήπως έρχεται κάποιο όχημα και πάτα απότομα το πίσω φρένο !!! Το έχω κάνει δύο φορές και τα σκυλιά τρόμαξαν και σταμάτησαν τη καταδίωξη



καλυτερα σταΜΑΤΑ ΚΑΤΕΒΑ ΚΑΝΕ ΠΩς ΣΚΥΒΕΙς ΓΙΑ ΠΕΤΡΑ(ΚΑΛΟΥ ΚΑΚΟΥ ΠΙΑΣΕ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ) ΚΑΙ ΟΡΜΑ

για το λαστιχο εχεις και μια μπουκαλιτσα.
τιποταλλο μη γινει και αντε να μας μαζευουν μετα...

παντως το χωματακι ειναι κΑβλ:dizzy: