PDA

View Full Version : Γιατι δεν εχεις πινακιδα...



S16
13/02/2007, 18:19
Η ερωτηση ειναι απλη.
Τι απαντας οταν σε σταματησουνε τα στρουμφ, εισαι νομιμος σε ολα (εκτος απο την πινακιδα), και σε ρωτησουν γιατι δεν εχεις πινακιδα;

Σημερα την εφαγα την κλησούλα μου και στην ερωτηση του στρουμφ, γιατι δεν εχω πινακιδα δεν ειχα τι να απαντησω.:evil: :evil: :evil:

Δεν παραπονιεμαι για την κλιση, αλλα θελω να ξερω εσεις τι θα λεγατε στην περιπτωση αυτη.

Δεν μιλαω για την περιπτωση να εχεις την πινακιδα πανω στη μηχανη, αλλα να ειναι ετσι τοποθετημενη ωστε να μη φαινεται, αλλα να μην υπαρχει καθολου.:smilea: :smilea:

S16
13/02/2007, 18:24
Η περιπτωση μου...


77805

Nik0s
13/02/2007, 18:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από S16

Τι απαντας οταν σε σταματησουνε τα στρουμφ, εισαι νομιμος σε ολα (εκτος απο την πινακιδα), και σε ρωτησουν γιατι δεν εχεις πινακιδα;



"Ευχαριστώ πολύ !" :D

Nostra
13/02/2007, 18:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από S16
Τι απαντας οταν σε σταματησουνε τα στρουμφ, εισαι νομιμος σε ολα (εκτος απο την πινακιδα), και σε ρωτησουν γιατι δεν εχεις πινακιδα;


Δεν απαντώ εγώ ..... εσύ απαντάς....

:smilea: :smilea:



:wave2: :wave2:

SPORAKIAS
13/02/2007, 18:44
εμενα ειναι η δευτερη περιπτωση που λες....και τους απανταω οτι ετσι ειναι πιο ωραιος ο κωλος....:D ....και μετα απο αυτο τους λεω και ενα ευχαριστω οπως λεει και ο νικολας....:cool:

tassosrr
13/02/2007, 19:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από SPORAKIAS
εμενα ειναι η δευτερη περιπτωση που λες....και τους απανταω οτι ετσι ειναι πιο ωραιος ο κωλος....:D ....και μετα απο αυτο τους λεω και ενα ευχαριστω οπως λεει και ο νικολας....:cool:

sostos o pextis.....:beer:

...kapos etsi einai kai i mixani mou!!tin pinakida tin exooo....
....pou tin exo???:confused:

fantacid
13/02/2007, 19:29
πολυ απλα...

καλα ρε φιλε θα εβαζες εσυ πιβακιδα σε τετοιο κωλο????/


αν δε ντραπει να σου απαντησει,

μαλλον θα σε αφησει να φυγεις θα σου πει συγνωμη!!

tifoefs
13/02/2007, 19:36
:eyepop: :eyepop:

τυχερε !! εδω θα πηγαινες μετα με τα ποδια σπρωχνοντας ενα κολο και ενα στρουμφ να σε προσεχει μη τον χασεις μεσα στη βροχη μεχρι το σπιτι σου !!!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

DrIoannis
13/02/2007, 19:46
Τι επισύρει ο ΚΟΚ όταν δεν φέρεις την πινακίδα?Εμένα δεν μου την έχουν δώσει ακόμη.

SPORAKIAS
13/02/2007, 19:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από DrIoannis
Τι επισύρει ο ΚΟΚ όταν δεν φέρεις την πινακίδα?Εμένα δεν μου την έχουν δώσει ακόμη.

μεσα για εξακριβωση και σου κρατανε το μηχανακι.....:(

DrIoannis
13/02/2007, 20:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από SPORAKIAS
μεσα για εξακριβωση και σου κρατανε το μηχανακι.....:(

Να σημειώσω όχι να μην έχεις πινακίδα αλλά να μην φέρεις πινακίδα.Αυτό που έγραψες είναι να μην έχεις βγάλει πινακίδα.

SPORAKIAS
13/02/2007, 20:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από DrIoannis
Να σημειώσω όχι να μην έχεις πινακίδα αλλά να μην φέρεις πινακίδα.Αυτό που έγραψες είναι να μην έχεις βγάλει πινακίδα.

να μην φερεις ......εννοει να μην την εχεις επανω στη μηχανη....

δηλαδη να μην τη φορας καθολου...

το να μην τη φερεις ...αλλα να την εχεις (στον αποθηκευτικο χωρο--μου εχει τυχει)....ειναι 33€...

το να μην την φερεις ...και να μην την εχεις και καθολου.....ειναι τα πιο πανω που ειπα....:wave2:

χαρτι δεν σου εχουν δωσει ...??

S16
13/02/2007, 21:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από DrIoannis
Τι επισύρει ο ΚΟΚ όταν δεν φέρεις την πινακίδα?Εμένα δεν μου την έχουν δώσει ακόμη.

Βασικα δεν εχει σημασια αν εχεις μαζι σου την πινακιδα ή οχι.

Απλα πρεπει να ειναι πανω στη μηχανη. Ακομα και να ειναι και να μη φαινεται, παλι τρως το ιδιο προστιμο.

Το προστιμο ειναι 33 ?.

Μεσα για εξακριβωση δεν στεκει. Αμα εχεις ολα τα χαρτια σου και την αδεια κυκλοφοριας της μηχανης...τι να εξακριβωσουν;

DrIoannis
13/02/2007, 21:25
Ναι μου έχουν δώσει:D .Οπότε 30 ευρώ είναι το πρόστιμο...Μάλιστα μάλιστα.

SPORAKIAS
13/02/2007, 21:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από S16
Βασικα δεν εχει σημασια αν εχεις μαζι σου την πινακιδα ή οχι.

Απλα πρεπει να ειναι πανω στη μηχανη. Ακομα και να ειναι και να μη φαινεται, παλι τρως το ιδιο προστιμο.

Το προστιμο ειναι 33 ?.

Μεσα για εξακριβωση δεν στεκει. Αμα εχεις ολα τα χαρτια σου και την αδεια κυκλοφοριας της μηχανης...τι να εξακριβωσουν;

αμα δεν εχεις καθολου μαζι σου πινακιδα σε πανε μεσα μαζι με τη μηχανη ....σουμπιτο...:wave2:

λες να σου κοψουν προστιμο και να σε αφησουν να συνεχισεις να κυκλοφορεις χωρις την πινακιδα....δεν νομιζω...:nono:

Xrider
13/02/2007, 22:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από DrIoannis
Να σημειώσω όχι να μην έχεις πινακίδα αλλά να μην φέρεις πινακίδα.Αυτό που έγραψες είναι να μην έχεις βγάλει πινακίδα.
Auto einai gia Kranos kai oxi gia pinakida.
Plasti pinakida eixa dld ftiagmeni idia aspri alla xoris tin sfragida kai me stamatisan me klisi 30€.
O aderfos mou tin eixe valei giati i prohgoumeni espase kai otan mou eipan oti einai plasti ego den eixa idea kai xtipiomouna oti etsi mou tin edosan...vevea parolo pou eixa tin adeia k asfaleia kai eidan oti den einai klemeno efaga to prostimo.

S16
13/02/2007, 22:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από SPORAKIAS
αμα δεν εχεις καθολου μαζι σου πινακιδα σε πανε μεσα μαζι με τη μηχανη ....σουμπιτο...:wave2:

λες να σου κοψουν προστιμο και να σε αφησουν να συνεχισεις να κυκλοφορεις χωρις την πινακιδα....δεν νομιζω...:nono:

Δεν ισχυει.:wave2:

zolotas
13/02/2007, 22:40
ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ ΡΕ PIG.............................................απαντας ...:smilea:

SPORAKIAS
13/02/2007, 22:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από zolotas
ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ ΡΕ PIG.............................................απαντας ...:smilea:

:look:

fantacid
13/02/2007, 23:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από zolotas
ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ ΡΕ PIG.............................................απαντας ...:smilea:



:lol: :lol: :lol: :lol:

SUPERMARIO
13/02/2007, 23:14
αν φας την κληση λες ευχαριστω...




...εγω θελω να σε ρωτησω κατι αλλο...



...γιατι σταματησες;;;:confused:



αν ηταν της ομαδας ''Ζ'' ο.κ


αλλα αν ηταν μπλοκο με περιπολικο τσαμπα την εφαγες.
και μην βγει κανεις να πει, οτι ειναι το σωστο να σταματαμε (και ετσι πρεπει), αλλα αν δεν εχεις πινακιδα, που σημαινειι οτι γραφεις στα @ρχιδια σου τους νομους, ποιος ο λογος να μην γραψεις και τους συγκεκριμενους μπατσους.

εγω θα σταματαγα γιατι εχω πινακιδα οσο ωραιο και αν ειναι χωρις.αν ομως ελεγα ''ελα μωρε τωρα στα @ρχιδια μου τι πινακιδες τωρα και μαλακιες'' θα το εννοουσα σε ολο του το μεγαλειο.

:a014: :a014: :a014:

lampros_fazer
13/02/2007, 23:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από S16
Η ερωτηση ειναι απλη.
Τι απαντας οταν σε σταματησουνε τα στρουμφ, εισαι νομιμος σε ολα (εκτος απο την πινακιδα), και σε ρωτησουν γιατι δεν εχεις πινακιδα;

Εγώ την έχω βγάλει και την έχω μαζί μου κάτω από τη σέλα..Αν με σταματήσουν...θα τους πω ότι έσπασε η μία βίδα..:look: Σιγά μη με πιστεψουν αλλά λέμε τώρα..:rotflmao: Έχω πάντα και τη μία βίδα στο μπουφάν να τους δείξω ότι λείπει η δεύτερη..:D

:lol::lol:

SPORAKIAS
13/02/2007, 23:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από SUPERMARIO
αν φας την κληση λες ευχαριστω...




...εγω θελω να σε ρωτησω κατι αλλο...



...γιατι σταματησες;;;:confused:



αν ηταν της ομαδας ''Ζ'' ο.κ


αλλα αν ηταν μπλοκο με περιπολικο τσαμπα την εφαγες.
και μην βγει κανεις να πει, οτι ειναι το σωστο να σταματαμε (και ετσι πρεπει), αλλα αν δεν εχεις πινακιδα, που σημαινειι οτι γραφεις στα @ρχιδια σου τους νομους, ποιος ο λογος να μην γραψεις και τους συγκεκριμενους μπατσους.

εγω θα σταματαγα γιατι εχω πινακιδα οσο ωραιο και αν ειναι χωρις.αν ομως ελεγα ''ελα μωρε τωρα στα @ρχιδια μου τι πινακιδες τωρα και μαλακιες'' θα το εννοουσα σε ολο του το μεγαλειο.

:a014: :a014: :a014:

αν εννοεις εμενα...εχω πινακιδα και ειναι απο κατω ....αρα οσο ναναι ψιλο φαινετε...και στην πολη δεν το διακινδυνευω...

τωρα σε περιπτωσεις οπως Α.Ο. δεν σταματαω...

ασε που μου ετυχε και σημερα...περιπολικο σταματημενο στην ακρη και οι αστυνομικοι απο εξω(Π.Υ. λιγο πριν βγουμε Α.Ο.) και οταν περασα ουτε που καναν τον κοπο να σηκωσουν το χερι...απλα μα κοιταγαν....

SUPERMARIO
13/02/2007, 23:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από SPORAKIAS
αν εννοεις εμενα...εχω πινακιδα και ειναι απο κατω ....αρα οσο ναναι ψιλο φαινετε...και στην πολη δεν το διακινδυνευω...

τωρα σε περιπτωσεις οπως Α.Ο. δεν σταματαω...

ασε που μου ετυχε και σημερα...περιπολικο σταματημενο στην ακρη και οι αστυνομικοι απο εξω(Π.Υ. λιγο πριν βγουμε Α.Ο.) και οταν περασα ουτε που καναν τον κοπο να σηκωσουν το χερι...απλα μα κοιταγαν....










οχι δεν το ελεγα σε'σενα αλλα στον S16

:wave2:

fantacid
14/02/2007, 00:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer
Έχω πάντα και τη μία βίδα στο μπουφάν να τους δείξω ότι λείπει η δεύτερη..:D

:lol::lol:


εσυ δε παλευεσαι λεμε!!!!!!!!


:lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao:

zolotas
14/02/2007, 00:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer
Εγώ την έχω βγάλει και την έχω μαζί μου κάτω από τη σέλα..Αν με σταματήσουν...θα τους πω ότι έσπασε η μία βίδα..:look: Σιγά μη με πιστεψουν αλλά λέμε τώρα..:rotflmao: Έχω πάντα και τη μία βίδα στο μπουφάν να τους δείξω ότι λείπει η δεύτερη..:D

:lol::lol:

:eyepop: εισαι αρρωστος ,χωρις πλακα .............:bigcry:

catmaster
14/02/2007, 00:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer
Εγώ την έχω βγάλει και την έχω μαζί μου κάτω από τη σέλα..Αν με σταματήσουν...θα τους πω ότι έσπασε η μία βίδα..:look: Σιγά μη με πιστεψουν αλλά λέμε τώρα..:rotflmao: Έχω πάντα και τη μία βίδα στο μπουφάν να τους δείξω ότι λείπει η δεύτερη..:D

:lol::lol:

:lol: :lol: :lol:
ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

ΕΡΕ ΓΛΕΝΤΙΑ ΝΥΧΤΙΑΤΙΚΑΑΑΑΑ!!

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧ:rotflmao: :rotflmao:
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

dessert
14/02/2007, 00:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από S16
Η ερωτηση ειναι απλη.
Τι απαντας οταν ρωτησουν γιατι δεν εχεις πινακιδα;


Την έχασα στη πρώτη στροφή στις Σέρρες πάνω στο πλάγιασμα... Εσυ γιατί δεν έβγαλες δημοτικό;;;
ΑΠΑΝΤΑΣ



Καλύτερα να τη φοράς. Αν μπορείς, αν δεν αντε κέρνα τους 3 ποτάκια...

:wave2:

lampros_fazer
14/02/2007, 00:48
Ναι ρε σεις δεν κάνω πλάκα..:lol: Έχω και τη 2η βίδα σε τσέπη και το πολύ πολύ να του πω να κάτσω να τη βάλω επί τόπου..:lol:

lampros_fazer
14/02/2007, 00:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από zolotas
:eyepop: εισαι αρρωστος ,χωρις πλακα .............:bigcry:
Μην το δει ο Μάκης τώρα αυτό.. :look:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Chemical
14/02/2007, 01:34
Εγώ δεν φοράω καθόλου πινακίδα και δεν παίζει να σε τραβάνε στο τμήμα.Αυτοί κοιτάν να γράψουν όσους είναι να γράψουν και να την κάνουν.Μου έχει τύχει...

Κυρίως δεν την έχω πάνω για τις κάμερες και τα ραντάρ στην Α.Ο. αλλά ρε γμτ αν σου κάνουν σήμα και φύγεις τι γίνετε αν πέσει σήμα πιο κάτω;;;(όποιος ξέρει από εθνική Θεσσαλονική-Εδεσσα καταλαβαίνει,την πέφτουν σε 2 σημεία τα οποία δεν μπορείς να παρακάμψεις) πιστεύω πάντως ότι θα αντιδράσω αναλόγως την διάθεση που θα έχω εκείνη τη στιγμή :D :D

makis206
14/02/2007, 07:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer
Μην το δει ο Μάκης τώρα αυτό.. :look:
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Σιγά που θα του ξέφευγε το θρεντ :rotflmao:

Πάνω που έβγαλα κι εγώ την πινακίδα γιατί γεμίσανε ραντάρ την Εθνική μας (ο Θεός να την κάνει) οδό, έπρεπε να ενημερωθώ για τις καμπάνες !:rotflmao:


Άρρωστε :rotflmao:

anwrimos
14/02/2007, 12:07
εγω την πινακιδα την εχω επανω στην κανονικη της θεση (ss) και τρια χρονια δεν εχει ερθει τιποτα ουτε απο ΑΟ ουτε απο Ε.Ο. ξερω που ειναι οι καμερες και φυλαγομαι. μια απορια ομως. με τον καινουριο κ.ο.κ. που τα προστιματα πηραν την ανηφορα εχει ακουσει κανεις αν αυξηθηκε και αυτο και ποσο? ενταξει τα 30 ευρωπουλα αλλα αν το πηγανε καμια 150αρα δεν λεει καθολου.

675
14/02/2007, 12:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
πολυ απλα...

καλα ρε φιλε θα εβαζες εσυ πιβακιδα σε τετοιο κωλο????/


αν δε ντραπει να σου απαντησει,

μαλλον θα σε αφησει να φυγεις θα σου πει συγνωμη!!

παρα πολυ σωστη απαντηση:beer: :smokin:

675
14/02/2007, 12:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer
Εγώ την έχω βγάλει και την έχω μαζί μου κάτω από τη σέλα..Αν με σταματήσουν...θα τους πω ότι έσπασε η μία βίδα..:look: Σιγά μη με πιστεψουν αλλά λέμε τώρα..:rotflmao: Έχω πάντα και τη μία βίδα στο μπουφάν να τους δείξω ότι λείπει η δεύτερη..:D

:lol::lol:


τι ειπε το ατομο?:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

εγραψες ιστορια φιλε:lol: :beer:

cbanthropos
14/02/2007, 15:31
ωραιο thread. Εχει πολυ πλακα να το συγκρινεις και με αλλα thread του φορουμ.. Μια θελει ο κοσμος να βρει το μηχανακι του που εκλαπει. (Το ψαχνει βαση πινακιδας). Μια θελει να μην εχει πινακιδα το μηχανακι του για να ειναι ωραιος ο 'κωλος'. (Βεβαια, δε το βλεπει οσο οδηγαει). Το βλεπουν οι αλλοι ομως, και ολη η εννοια τους ειναι αν ειναι ωραιο :rotflmao:

Μια οι μπατσοι ειναι καλοι που ηρθαν εγκαιρα στο τρακαρισμα, και μια ειναι αμορφωτοι δημοτικου που απλα σε σταματουν γιατι εισαι παραβατης.


:lol: :lol: α ρε afrotwinos που σας χρειαζεται... :rotflmao: :rotflmao:

pilotm
14/02/2007, 20:08
Ennoeite re paidia oti gia na bgaleis thn pinakida exeis poly dynato mhxanaki(supersport),
poy shmainei oti de stamatas pote se mpatsoys diodia klp. (mono se elikoptero)
Kai xeroyn kai aytoi.. oyte kan xekinane na se kynhghsoyn....:D

S16
14/02/2007, 20:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από SUPERMARIO
αν φας την κληση λες ευχαριστω...




...εγω θελω να σε ρωτησω κατι αλλο...



...γιατι σταματησες;;;:confused:



αν ηταν της ομαδας ''Ζ'' ο.κ


αλλα αν ηταν μπλοκο με περιπολικο τσαμπα την εφαγες.
και μην βγει κανεις να πει, οτι ειναι το σωστο να σταματαμε (και ετσι πρεπει), αλλα αν δεν εχεις πινακιδα, που σημαινειι οτι γραφεις στα @ρχιδια σου τους νομους, ποιος ο λογος να μην γραψεις και τους συγκεκριμενους μπατσους.

εγω θα σταματαγα γιατι εχω πινακιδα οσο ωραιο και αν ειναι χωρις.αν ομως ελεγα ''ελα μωρε τωρα στα @ρχιδια μου τι πινακιδες τωρα και μαλακιες'' θα το εννοουσα σε ολο του το μεγαλειο.

:a014: :a014: :a014:

Περναω απεναντι απο το μεγαρο μουσικης με κατευθυνση προς Αγια Παρασκευη.
Βλεπω 6-7 ζηταδες κατω απο τις μηχανες τους, να κανουν χαβαλε.

Σκεφτομαι κοιτα να δεις οι φουστηδες θα με σταματησουν.
Στο φαναρι της Αλεξανδρας με φτανει ενας και μου κανει νοημα να σταματησω.

Και...

Να σημειωσω οτι θα μπορουσα να ειχα φυγει, αν χρησιμοποιουσα κανενα αλογο απο το σταβλο, αλλα δεν ηθελα να ρισκαρω.

Με γραφει το στρουμφ και δινοντας να υπογραψω την κλιση μου λεει, "Δημητρη, αμα δεν γραψω εσενα που εχεις τετοια μηχανη, ποιον θα γραψω".

Παντως εδειχνε να καταλαβαινε γιατι δεν υπαρχει πινακιδα

grigorisr1
15/02/2007, 11:01
Kai zita na einai de stamatas katholu ton pas mexri to periferiako meta tha figi apo monos tou:)

Merikoi lene oti exei zita me zx-12 alitheuei auto paidia ?

FestoNero
15/02/2007, 11:12
Θα φυγει απο μονος του ε;
Η μηπως θα καλεσει ενισχυσεις, θα ζητησει μπλοκο και τελικα θα βαλεις σε κινδυνο τον εαυτο σου τους αστυνομικους και τους υπολοιπους χρηστες του δρομου επειδη εσυ δεν θες να φας τη κλιση για πινακιδα επειδη γουσταρεις να βλεπεις την kwl@ra που εχει η μηχαναρα που αγορασες;;;

grigorisr1
15/02/2007, 11:15
Ama pernas kokina aberta kai kanis mpantes kai malakies kai les ama stamatiso tha me grapsun 600k euro kalitera feugis.

Cpt. Haddock
15/02/2007, 11:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από pilotm
Ennoeite re paidia oti gia na bgaleis thn pinakida exeis poly dynato mhxanaki(supersport),
poy shmainei oti de stamatas pote se mpatsoys diodia klp. (mono se elikoptero)
Kai xeroyn kai aytoi.. oyte kan xekinane na se kynhghsoyn....:D



Αρχικά δημιουργήθηκε από grigorisr1
Kai zita na einai de stamatas katholu ton pas mexri to periferiako meta tha figi apo monos tou :)
Merikoi lene oti exei zita me zx-12 alitheuei auto paidia ?


Αρχικά δημιουργήθηκε από grigorisr1
Ama pernas kokina aberta kai kanis mpantes kai malakies kai les ama stamatiso tha me grapsun 600k euro kalitera feugis.

:a31: :a31: :a31: :a31:

επειικώς...

symvoulos
15/02/2007, 11:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
:a31: :a31: :a31: :a31:

επειικώς...
+10000

pilotm
15/02/2007, 13:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
:a31: :a31: :a31: :a31:

επειικώς...

Mallon den anoikeis sthn kathgoria twn supersport..... :nono:
Ama pareis kana tetoio mhxanaki na stamatas se mploka esy....:lol: :lol: :lol:

Atsatsos
15/02/2007, 14:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από grigorisr1
Kai zita na einai de stamatas katholu ton pas mexri to periferiako meta tha figi apo monos tou:)

Merikoi lene oti exei zita me zx-12 alitheuei auto paidia ?

Kαι Busa έχουν. Άλλα για καταδιώξεις σε εθνική.

Παίδες ούτε εγώ έχω πινακίδα, πάντα σπίτι-μη πάθει τίποτα από τα νερά :D , αλλά σας λέω να ξέρετε πως αυτό είναι "απόκρυψη πρωσοπικών στοιχείων με δόλο" που είναι αυτόφωρο.
"Χωρίς δόλο" είναι να έχει γεμίσει λάσπες ας πούμε και να μη φαίνεται καλά. Αυτό είναι 33ε

symvoulos
15/02/2007, 17:22
ολα 33 euro ειναι γιατι το αυτοφορο εχει πολυ χαρτουρα...
...τα παιδια μονο την κληση θελουν να δοσουν...:(

fantacid
15/02/2007, 19:05
ρε συς κατοσταρικο δεν εγινε??

S16
15/02/2007, 19:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
ρε συς κατοσταρικο δεν εγινε??

Προχθες την εφαγα και ηταν 33 ?.:smilea:

FestoNero
15/02/2007, 20:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
ρε συς κατοσταρικο δεν εγινε??
Ψοφηστηκε, αλλα εχουμε μερικους μηνες ακομη μεχρι να ισχυσει ο νεος κοκ..
:wave2:

DrIoannis
15/02/2007, 20:46
Δηλ 100 ευρώ έγινε το μπιλετάκι?

eXJey
15/02/2007, 22:30
Ζογαδιασμένος καθώς ήμουνα σε μπλόκο και σε επερώτηση του οργάνου σχετική με το να του παραδώσω την άδεια κυκλοφορίας για ανάγνωση, δήλωσα "άδεια απούσα επί το παρόντος".

Το (αριστερό+δεξί) όργανο έβγαλε την ιατρική πένα να με κάνει καλά πάνω σε μια ροζ χαρτούρα που μύριζε και άρωμα λεβάντα.

Τα ζογάδια μου γίναν τρισ-χειρότερα και πάνω στην εξαλλοσύνη μου (έχε χάρη που ήταν μικρότερος, σε παλιότερο 'στρουμφ' ίσως να μην τολμούσα), του λέω:

"Άκου φίλε, ο μισθός μου είναι ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟΣ από τα χάρτινα που εισπράττεις εσύ στο σώμα".

Επί λέξη.

Το βλέμμα μου καρφωμένο γιατί πλάκα δεν έκανα. Το εννοούσα. Και συνέχισα:

"Τα 1200 το λιγότερο που σου φακελώνουν κάθε μήνα εγώ θα τα δω σε 15 χρόνια από τώρα. Σε παρακαλώ, ξέχασε ότι συναντηθήκαμε".

Η αλήθεια είναι ότι το 25χρονο με κοίταξε μέ ανάμεικτα συναισθήματα και ευτυχώς από ότι φάνηκε έδειξε αρκετή κατανόηση και μου έκανε νόημα να <εξαφανιστώ>.

Ρισκάρισα λίγο, αλλά τα νεύρα μου ήταν τεντωμένα γιατί από τα 700 ευρά τα 400 πάνε σε δάνειο κάθε μήνα. Δεν θα έδινα και γαμησιάτικα στο κράτος στο φινάλε. Θα μπορούσε βέβαια να φωνάξει και συνοδεία να με πάνε κουβαλητό μέσα αλλά... ουφ... (ακόμα ξεφυσώ).

vassilis88
15/02/2007, 23:04
εγω εχω το φτερο πισω ,για να μην μου πεταει νερα το χειμωνα

..αλλα εχω βγαλει την πινακιδα.

γιατι

1)δν εχω διπλωμα,κ δε γουσταρω να τρεχω σε δικαστηρια...αν κ οποτε μου κανουν σημα να σταματησω ,τους λεω μες απ το κρανος βιαζομαι δν μπορω τωρα....:wave2: κ το μονο που βλεπουν ειναι ενας λασπωμενος λασπωτηρας....χιχιχι!!!

2)εχω φαει 3 κλησεις της δημοτικης αστυνομιας απο 30 κατι εουρος για παρκαρισμα σε πεζοδρομιο.ε τωρα δν προκειται να ξαναφαω.χορτασα.

3)δν με φωτογραφιζουν τα ρανταρ στην εθνικη....ε....:look: ....ετσι κ αλλιως το μηχανακι δν πιανει πανω απο 120...:p

τωρα ρε παιδια ,σε περιπτωση που κανει να με σταματησει το οργανο ,κ γω κανω πως δν τον βλεπω...υπαρχει περιπτωση δλδ να με παρει απο πισω...?το μηχανακι ειναι χωρις εξατμισεις κλπ,γενικα δν τραβαει την προσοχη κ γω φοραω κρανος παντα τωρα πια δν μπορω αλλιως συνηθεια βλεπεις..

εγω στη θεση του μπατσου θα λεγα αστονε μωρε οκ φαινεται...γιατι το κακο ειναι πως αν αποφασισει να με πιασει δν μπορω να το ξεφυγω ,μονο σε κινηση εχω αβανταζ..

Atsatsos
16/02/2007, 15:15
Αποστόλη, respect. :a23:

zireous
16/02/2007, 21:41
Εγώ ότι και να μου πείτε δε καταλαβαίνω τίποτα (άσε που όσα λέτε μπορεί να τα έχω κάνει κιόλας παλιότερα).


Δέ γουστάρω να με σταματάνε, και γι' αυτό είμαι πάντα νόμιμος -και πινακιδούλα και χαρτιά και όλα. Έτσι έχω και κάθε δικαίωμα να τη λέω στους μπάτσους να μαζέψουνε κάναν ξεκράνωτο, ή να κάνουν κάνα αλκοτέστ σε κάνα κουτί την επόμενη φορά αντί να με σταματήσουνε.

Atsatsos
16/02/2007, 22:18
Mε το GSX-R 750 δηλαδή πας μέχρι 120;

zireous
16/02/2007, 23:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από Atsatsos
Mε το GSX-R 750 δηλαδή πας μέχρι 120;

Μόνο εκεί που παίζει μπάτσος -το όριο δεν είναι παντού 120 παίζουν και μικρότερα... :D

Έχω ξαναπεί ότι ζω στο αθάνατη ελληνική επαρχία, παίζουν κάτι διακοσο...άρες για ξεμπούκωμα αλλά η αλήθεια είναι στις ερημιές που γουστάρω δύσκολα βγάζεις σε πολλές στροφές πάνω από 160 -οι ευθείες και οι ΕΟ δε μετράνε (και εκεί απλά ξέρεις που αράζουν τα μπλε).

Άσε που το ανέβασμα του ρυθμού είναι μια βασανιστική διαδικασία για να γίνει σωστά (άμα πονάνε οι πήχες, για μένα σημαίνει ότι το' χεις χάσει και θες δουλειά).

Ξαναρώτα με σε 10 χρόνια.

(μπσιτ, πηγαίνω καί χαλαρά έ; μη νομίζεις)

zireous
18/02/2007, 20:45
Και μιας και σου έλυσα την απορία -ίσως όχι όπως περίμενες-, χωρίς να θέλω να σας τη πώ για τις πινακίδες (είπα, μπορεί να έκανα κι εγώ τα ίδια παλιότερα), υπάρχει κανένας ιδιαίτερος λόγος να μην την έχεις κανονικά και να σε σταματάει ο κάθε καραγκιόζης (γιατί περί τέτοιου πρόκειται, αν αναλογιστεί κανείς ότι συνήθως όταν με σταματάνε εδώ και χρόνια ενώ φοράω γάντια, μπότες, κράνος κλπ και είμαι εντάξει, τους ρωτάω γιατί με σταματάτε αφού είμαι -και φαίνομαι- νόμιμος, και μου λένε επειδή τα φόραγες...);


Για την ιστορία, εγώ δεν έχω πίσω βάση πινακίδας (η ουρά είναι... μούρικη) αλλά έχω κάνει πατέντα και η πινακίδα φαίνεται τζάμι στη θέση που θα ήταν αν είχε βάση. Στην Αθήνα και γενικά όταν πολυγυρνάω σε κατοικημένες περιοχές κοτσάρω και το baffler στην εξάτμιση (μια βίδα είναι) και ακούγεται λιγότερο...
Δεν είναι θέμα μπάτσου η εξάτμιση, η λογική που λέει ότι η ανοιχτή εξάτμιση σώζει ζωές είναι μια παραμύθα και μισή.


Στο θέμα της πινακίδας ξανά, όποιος γουστάρει να κλαίγεται μπας γλιτώσει μια κλήση, ή να κάνει γνωριμίες με τα ανθρωπάκια με τα μπλε, ή ακόμα και να παραμυθιάζεται ότι είναι κάπως επειδή δίνει κάθε Τετάρτη μια 30άρα στους μπάτσους ας το πράττει, δημοκρατία έχομε. Εγώ δέ γουστάρω.

TSIV
05/03/2007, 02:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από cbanthropos
ωραιο thread. Εχει πολυ πλακα να το συγκρινεις και με αλλα thread του φορουμ.. Μια θελει ο κοσμος να βρει το μηχανακι του που εκλαπει. (Το ψαχνει βαση πινακιδας). Μια θελει να μην εχει πινακιδα το μηχανακι του για να ειναι ωραιος ο 'κωλος'. (Βεβαια, δε το βλεπει οσο οδηγαει). Το βλεπουν οι αλλοι ομως, και ολη η εννοια τους ειναι αν ειναι ωραιο :rotflmao:

Μια οι μπατσοι ειναι καλοι που ηρθαν εγκαιρα στο τρακαρισμα, και μια ειναι αμορφωτοι δημοτικου που απλα σε σταματουν γιατι εισαι παραβατης.


:lol: :lol: α ρε afrotwinos που σας χρειαζεται... :rotflmao: :rotflmao:

+1

TSIV
05/03/2007, 02:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από Atsatsos
Kαι Busa έχουν. Άλλα για καταδιώξεις σε εθνική.

Παίδες ούτε εγώ έχω πινακίδα, πάντα σπίτι-μη πάθει τίποτα από τα νερά :D , αλλά σας λέω να ξέρετε πως αυτό είναι "απόκρυψη πρωσοπικών στοιχείων με δόλο" που είναι αυτόφωρο.
"Χωρίς δόλο" είναι να έχει γεμίσει λάσπες ας πούμε και να μη φαίνεται καλά. Αυτό είναι 33ε

σωστοςςςςς

zman
05/03/2007, 18:28
http://www.sprayonmud.com/


80117

costas81
05/03/2007, 18:42
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από vassilis88
[B]εγω εχω το φτερο πισω ,για να μην μου πεταει νερα το χειμωνα

..αλλα εχω βγαλει την πινακιδα.

γιατι

1)δν εχω διπλωμα,κ δε γουσταρω να τρεχω σε δικαστηρια...αν κ οποτε μου κανουν σημα να σταματησω ,τους λεω μες απ το κρανος βιαζομαι δν μπορω τωρα....:wave2: κ το μονο που βλεπουν ειναι ενας λασπωμενος λασπωτηρας....χιχιχι!!!

2)εχω φαει 3 κλησεις της δημοτικης αστυνομιας απο 30 κατι εουρος για παρκαρισμα σε πεζοδρομιο.ε τωρα δν προκειται να ξαναφαω.χορτασα.





:nono: :nono: :nono: :nono: :nono: :nono:

gcrook
05/03/2007, 18:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από costas81
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από vassilis88
[B]εγω εχω το φτερο πισω ,για να μην μου πεταει νερα το χειμωνα

..αλλα εχω βγαλει την πινακιδα.

γιατι

1)δν εχω διπλωμα,κ δε γουσταρω να τρεχω σε δικαστηρια...αν κ οποτε μου κανουν σημα να σταματησω ,τους λεω μες απ το κρανος βιαζομαι δν μπορω τωρα....:wave2: κ το μονο που βλεπουν ειναι ενας λασπωμενος λασπωτηρας....χιχιχι!!!



ΕΤΣΙ ΕΤΣΙ!!!!
ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΛΕΜΕ!!!

































:rolleyes: :sad: ..............βγαλε και ανακοινωθεν σε ολα το νετ οτι δεν εχεις διπλωμα και πινακιδα....